m microfin# Landbouwschap eens met noordelijk deel tracé „dam men weg" [Q STREEKNIEUWS helpt u nu nog sneller van uw pijn af! Want:'ASPRO'isnu 576 ste STAATSLOTERIJ DE ONDERGANG VAN UHR flink Uienprijs is opgelopen Boterletters SUCCESJES Wijzigingsvoorstellen voor het verdere gedeelte ZIERIKZEE, 29-11. Naar wi) ver nemen heeït de Gew. Raad voor Zee land van het Landbouwschap in een dezer dagen gehouden vergadering zich verenigd met het door de Rijks waterstaat voorgelegde tracé voor de aan te leggen Dammenweg van de Brcuwershavensegatdam naar de Oosterscheldedam, voor wat betreft het noordelijke gedeelte dat eindigt bij het krekengebied bij Schelphcek. Voor het verdere deel van dit tracé zullen wijzigings voorstellen aan de arondisse- mentsingenieur van Rijkswa terstaat worden voorgelegd, daar het mogetijk wordt ge acht minder schade toe te brengen aan de daar gelegen landbouwbedrijven. De raad nam met instemming ken nis van de pogingen die zullen wor den ondernomen om voor het noor delijke gedeelte tot een vrijwillige ruilverkaveling te komen met de be trokken bedrijven, waarbij de Rijks waterstaat en de Cultuurtechnische Dienst de nodige medewerking wil len verlenen. De raad sprak zijn grote teleur stelling uit over het volgens recente perspublicaties door de minister van verkeer en waterstaat genomen be sluit inzake de lozing van afvalwater door westelijk Noord-Brabant op de Westerschelde, en besloot de mede werking van Gedeputeerde Staten van Zeeland te vragen voor het ver krijgen van een zo kort mogelijk tia- cé. De vergadering stelde zich in de ze vclledig achter de inhoud van een door het gemeentebestuur van Waar de verzonden schrijven aan genoem de minister. Bestrijding vergelingszlekte De in het kader van de Verorde ning bestrijding van de vergelings- ziekte bij bieten ingestelde controle commissie bracht rapport uit over de in 1S66 gehouden controle op de door het Kon. Kweekbedrijf D. J. van dei* Have N.V. aangelegde veldjes stek- bieten. Gebleken is dat genoemd be drijf in het afgelopen seizoen op uit stekende wijze heeft meegewerkt om besmettingsgevaar te voorkomen, waarvoor de raad zijn waardering toonde. LAND- EN TUINBOUW Landbouwschade door overstromingen in Biesbosch Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft zich in zijn vergadering van 23 november bera den over de landbouwschade, welke door de dijkdoorbraken en de over stromingen in de Bieschbosch, de Be neden Dcnge en het Zuiderafwate ringskanaal in november en decem ber 1965 is veroorzaakt. De laatste dijkdoorbraak gebeurde op 16 november 1966, toen weer on geveer viervijfde deel van de polders onder water kwam te s'.aan. Ten aanzien van de schade ten gevolge van de overstroming in 1965 verklaarde het Rijk zich bereid in aanzienlijke mate bij te dragen in de kosten van het dijkherstel, doch het wenste geen bijdrage te geven voor herstel van de structuurschade aan de grond. Voor de schade aan gewas sen. aan roerend goed en andere schade werden de gedupeerde boegen verwezen naar de Groepsregeling Zelfstandigen van de Algemene Bij standswet. Door het zeer slechte voorjaar van ADVERTENTIE Elegant" kleding Havenplein 11 Zierikzee 1966, door het langzame tempo van het dijkherstel en door de schade aan de structuur van de grond, is inmid dels gebleken, dat het jaar 1966 in dit gebied slechts een uitermate ge ringe oogst heeft opgeleverd. De schade aan de gewassen en de struc- tuurschade bedraagt naar globale ra ming rond f 5 miljoen. Hot dagelijks bestuur van het L-ndbquwschap acht het noodzake lijk en ook verdedigbaar dat dit ge bied bijzondere hulp krijgt. Het heeft daarom besloten deze aangelegenheid op de eerstvolgende vergadering met de minister van Landbouw te be spreken. Deze vergadering werd he den (dinsdag 29 november) gehouden. Contactblad Zeeuwse Vereniging Utrecht e.o. Het novembernummer van het Contactblad van de Zeeuwse Vereni ging „Ons Zeeland" voor Utrecht en Omstreken is verschenen. Behalve bijzonderheden van de activiteiten van de vereniging zijn in het blad deze keer enkele oude Walcherse volksliedjes opgenomen. ZIERIKZEE Ouderavond openbare ULO Heden (dinsdag) vindt de jaarlijk se vergadering plaats van de ouder vereniging van de openbare ULO. De vergadering wordt gehouden in de, school. Krachtens de nieuwe wet treden alle leden van de oudercommissie af en moet een nieuwe commissie van zes leden worden gekozen. Verder staat op het programma een inleiding door de heer R. J. Westerval, direc teur van het oecumenisch vormings centrum Hedenesse crver het onder werp „De jeugd van twaalf tot zes tien jaar". Vergadering „Volksonderwijs" Morgen (woensdag)avond 30 no vember vergadert in het „Huis van Nassau" alhier de afdeling Zierikzee van „Volksonderwijs". In deze ver gadering zullen de jaarverslagen van secretaris een penningmeester worden uitgebracht. Aan de orde komt ook een bestuursverkiezing in verband met het periodiek aftreden van de heren L. C. de Jonge, mr. K. A .Keuning en H. H. v. d. Wolf. De aftredenden zijn herkiesbaar. In de vakature ontstaan door het vertrek van mevr. Kroese-Leibrand wordt voorgesteld te benoemen mevrouw Huneman. In bespreking komt ver der een voorstel tot verhoging van de contributie. Geslaagde collecte voor het Astmafonds De te Zierikzee gehouden collecte t.b.v. het Ned. Astma Fonds is een bijzonder groot succes geworden. Door de collectanten, leden van de voetbalvereniging „Zierikzee" en enige leerlingen van de landbouw- huishoudschool, werd voor dit doel nl. ingezameld het mooie bedrag van f 678,76. ZONNEIWLAIRE Actie „Schoolslag" De actie „Schoolslga" heeft te Zon- nemaire opgebracht de som van f 239,25. NOORDGOUWE Met ingang van 1 januari 1967 zijn de bestellers M. v. d. Werf en M. y. d. Weele alhier bevorderd van be steller D tot besteller C. NIEUWERKERK Vergadering landbouwvereniging De coöp. landbouwvereniging „Een dracht Bindt" hield maandagavond in „Ons Dorpshuis" een algemene le denvergadering onder voorzitter schap van de heer J. v. d. Zande. De voorzitter verwelkomde in het bij zonder de nieuwe directeur van de lagere land- en tuinbouwschool te Zierikzee, de heer Kooiman, en de spreker van deze avond, de heer L. bij de Vaate. Verder bracht de voor zitter naar voren dat gelet op de da ling van bedrijfsinkomsten er vele landbouwbedrijven zijn opgeheven en met als gevolg daarvan: bedan ken van personeel. In de landbouw politiek is. veel veranderd. Nederland j kan in de toekomst, evenals de an- t.~. dere partners in de E.E.G., geen ei gen landbouwpolitiek meer voeren. In het afgelopen jaar werd door de vele regen laat ingezaaid en dat re sulteerde in slechte opbrengsten en kwaliteiten, zodat niet gesproken kan worden van een gunstig landbouw jaar. In de veehouderij was de situ atie gunstiger omdat er een kleine melkprijsverhoging plaats vond en er voldoende vcsr aanwezig was. De voorzitter wekte de leden op de komende Z.L.M.-vergadering te bezoeken. Na de pauze sprak de heer L. bij de Vaate, bedrijfsleider van het proefstation „Scheldemonden" over rassenproeven en bodcmvruchtbaar- heidsproeven. Hij gaf een overzicht van de opbrengsten van de verschil lende rassen aardappelen, granen en erwten, die op p.roefveldjes geteeld zijn en waarbij zowel organische als an-organische meststoffen gebruikt zijn. Tot besluit werden nog enige vragen gesteld die door de spreker werden beantwoord, waarna de ver gadering door de voorzitter werd ge sloten. Vorige week was de leesen kerkzaal van het Zweedse Rode Kruis zieken huis bevolkt met speelgoed poppen en -beestendie de meisjes van de huis houdscholen van Haamstede en Zierikzee hadden gemaakt. Er was nauwe lijks een plaatsje voor hen allemaal te vinden. Een beer was toen maar achter het orgel gaan zitten, terwijl zijn gehoor er bovenop een plaatsje had gevonden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). M.c. „Sparta" besloot seizoen 1966 met avondrit ADVERTENTIE 30xfijner samengesteld. Dat betekent: nóg snellere opname in het lichaam nóg sneller herstel UTRECHT. Op een niet beveilig de overweg in de Botlekweg in Per nis is dinsdagochtend om ongeveer kwart voor zeven een personenauto onder een rangeer-locomotief geko men. Drie inzittenden van de auto werden daarbij licht gewond. ZIERIKZEE. De motorclub „Spar ta" heeft zaterdag haar laatste oriën- leringsrit, in de vorm van een avondrit, van het seizoen 1966 ge houden. In het „Huis van Nassau" werden de deelnemers opgewacht met dansmuziek van de „Moonlight Stars". De voorzitter, de heer J. G. van Maanen, reikte eerst de dagprij zen uit en dankte de heer J. de Vlie ger en de heer J. M. Doeleman voor het uitzetten van deze rit. Vervol gens werd de kampioen van het sei zoen 1966 bekendgemaakt. De uit zetters kregen onder dank van het be stuur een aandenken. Dit waren: de heer F. Schuling, C. Lievense, J. Stoel. J. Slager, G. Roozemond, J. G. van Maanen, W. I. den Boer, J. de Vlieger en J. M. Doeleman. Ook de controleurs kregen de dank van het „Sparta"-bestuur, die dikwijls in barre weersomstandigheden op hun posten present waren. Ter afsluiting van deze clubavond werd nog enkele uurtjes gezellig gedanst. Uitslag avondrit: 1. L. Dorst, 149 strafp.; 2. J. L. Stoel, 184 strafp.; 3. L. M. Moermond, 195 strafp.; 4. J. v. d. Linde, 229 strafp.; 5. W. P. Stou ten, 229 strafp.; 6. J. Slager, 230 strafp.; 7. J. J. de Vrieze, 251 strafp.; 8. C. "W. Verton, 256 strafp.; 9. M. v. Langeraad, 272 strafp.; 10. W. Bout, 295 strafp.; 11. J. L. Braber, 304 strafp.; 12. L. Theunisse, 325 strafp.; 13. C. M. Padmos, 345 strafp.; 14. A. P. Kloet, 361 strafp.; 15. A. L. van Westen, 376 strafp. BEUNINGEN. Dinsdagmorgen is in Beuningen de 23-jarige leerling-kok A. J. Budde uit deze plaats om het leven gekomen, toen hij bij inhalen van een motorrijder in frontale bot sing kwam met een tegemoetkomen de tankauto. Op de weg van Saigon, naar Da- lat is dinsdagochtend een Zuidviet- namees militair konvooi van zeven- tie vrachtauto's in een hinderlaag gevallen. In een bericht uit Saigon wordt van zware verliezen gesproken ADVERTENTIE Dinssdag 29 november 1966 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 440 454 473 334 f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1616 Een prijs van f 2.000 is gevallen op hel nummer: 003867 Een prijs van f 2.000 is gevallen op hel nummer: 041832 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 057037 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer. 062644 Een prijs van f 2.000 is gevallen op hel nummer: 017545 Een prijs van f 5.000 is gevallen op hei nummer: 095951 De prijs van f 25.000 is gevallen op het nummer: 067275 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 76. Achtervolgd door de vijf albino-krij gers snelde Aram het dek op. waar de sol daten van Maya, die inmiddels door Lode waren gewaarschuwd, hem te hulp kwa men Gesterkt door deze steun maakte Aram plotseling front naar zijn belagers; zijn zwaard flitste neer en de voorste zonk in een. De overgebleven vier deinsden even terug, doch drongen toen met nieuwe woede naar voren. Er ontbrandde een korte doch hevige strijd, waarin geen par don werd gevraagd of gegeven. In de opening van dc statiehut staande. keek de Kun-Ur uiterlijk onbewogen loc. Zijn blik bleef gevestigd op Ararp, die door twee tegenstanders belaagd, met de rug tegen de verschansing was gedrongen. Ter wijl één der albino-krijgers Aram in een fel 7,waardgevecht gewikkeld hield, sloop dc ander met een speer in dc hand langs de verschansing om Aram in de zijde te treffen, Aram zag het gevaar naderen en trachtte zijn voorste tegenstander achter uit te dringen, om uit de ongunstige positie weg to komen. Zijn tegenstander bleek echter een ervaren zwaardvechter te zijn, die zich niet gemakkelijk liet overrompe len. De albino met de speer zag eindelijk kans om Aram aan de ongedekte zijde te naderen. Reeds hief hij met een triomfan telijke grijns zijn wapen op, toen plotseling ccn stok door de lucht suisde en hem mei zo'n kracht tegen het hoofd trof. dat hij verdoofd over de verschansing tuimelde. De reddingbrengende stok viel kletterend op het dek neer. Het was dc staf van Lode, dc gehcimbewaarder. Uitslag kampioensprijzen 1966: 1. L. Dorst, 3 punten; 2. J. Slager, 10 p.; 3. L. M. Moermond, 11 p.; 4. J. L. Stoel, 12 p.; 5. J. J. v. d. Linde, 13 p.; 6. A. P. Kloet. 17 p.; 7. J. L. Braber, 18 p.; 8. C. W. Verton, 25 p.; 9. W. Stouten, 26 p.; 10. J. de Vliger, 31 p.; 11. D. H. v. d. Velde, 33 p.; 12. M. van Langeraad, 34 p.; 13. W. J. Verjaal, 36 p.; 14. G. J. Klompe, 38 p.; 15. F. Schulingh, 42 p.; 16. A. L. v. Westen, 48 p.; 17. P. F. Vis, 50 p.; 18. L. M. J. v. Oeveren, 50 p.; 19. J. L. Schoof, 52 p.; 20. G. Roozemond, 55 p.; 21. W. Vijverberg, 56 p.; 22. C. M. v. Hek ken, 65 p.; 23. A. J. Romeijn, 68 p.; 24. C. H. Kuijper, 79 p. DEN HAAG, 29-11. Hoewel in vergelijking met eind oktober en be gin november de uitvoer van Neder landse uien is teruggelopen, bedroeg in de tweede week van november de totale Nederlandse uienuitvcer vol gens de cijfers van het uitvoer con trole bureau voor tuinbouwproduk- ten tcch nog ruim 3 miljoen kg, wat op zichzelf een respectabele hoeveel heid is. In de voorgaande weken lag de uitvoer echter rond een miljoen kg per week hoger. Vooral de uitvoer naar West-Duitsland is de laatste tijd teruggelopen. Daar slaat ech ter tegenover dat Frankrijk een steeds grotere afnemer wordt van dit Nederlandse tuinbouwprodukt. In de' tweede week van november werden niet minder dan 1124 ton Nederland se uien naai* dit 'land verladen tegen 869 ton naar West-Duitsland. Enge land nam in die week 661 ton uien af en België en Luxemburg 214 ton. Kleinere hoeveelheden gingen naar Zweden, Zwitserland, Italië, Afrika en verschillende andere landen. Het aanbod van uien is op het ogenblik niet bijzonder groot, mede omdat da voorraden kleiner zijn dan het vorig jaar omstreeks deze tijd. De totale Nederlandse uienoogst 1966 is trou wens heel wat kleiner dan hot vorig jaar. Toen was deze ruim 173 mil joen kg. Dit jaar wordt ze geschat on 145.6 miljoen kg. Het areaal wai dit jaar kleiner en de produktie viel dikwijls tegen. De Icwaliteit van de Nederlandse uien is over het alge meen bevredigend. In het buitenland en met n^me in West-Duitsland. Engeland en Frank rijk is de uienoogst dit jaar ook klei ner dan normaal en als gevolg hier van worden voor dit produkt geen afzet moeilijkheden verwacht dit sei zoen. De prjjs van uien is de afgelopen week geleidelijk aan opgelopen. Op het ogenblik wordt voor de export en middel kwaliteit klasse 1 rond en iets boven 30 cent per kg betaald. Geruime tijd lag dit najaar de prijs rond 20 cent per kg. Diversen- Een goede reproduklie is steeds welkom. Kijk even in onze reproductiemap, zeker is er voor u ook een mooie bij. Ja, ook modern in.... kunsthandel Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Schilderkisten met tuben olieverf gevuld; dozen plak kaatverf, aquarelverf enz. Ook losse tuben. Alles voor de kunstschilder. Kunsthan del Mol, Nieuwe Boogerdstr 27, Zierikzee. Onze ruime collectie zien is al een genoegen: oorhangers, armbanden, kettingen, han gers waarbij een aparte col lectie in edelmetaal en O zo fijn van vorm. Kunst handel Mol, Nwe. Boogerd straat 27, Zierikzee. 10 volle uren autorijles f 47.50. Vervolg- en losse lessen f 6,50. Fonkelnieuwe Volkswagens, gediplomeerde instructeurs. - Erkende Bondsautorijschool „De Centrale". Aanmeldings adres: Havenpark 42. Zierik zee, telef. 2273. Zwitserse geborduurde en handbedruktc servetten, zak doekjes, placemats, leuk ver pakt. Juist zo'n apart artis tiek cadeau. Kunsthandel Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27. Zierikzee, Oók een specialiteit van BAKKERIJ WAGEMAKER Een welkom geschenk voor uw relaties en vrienden! NOORDGOUWE - tel 340 Prima varkensvlees Woensdagmorgen a.s., vanaf 9.00 uur, in dc noodslacht- plaats Hem te Zierikzee H. Stouten Te koop: Bankschroeven, hamers, nijp tangen, gereedschapskisten, enz. enz. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, tel. (01110)2167. Puch, z.g.a.n., speciale prijs! A. van Hese, Weststraat 9 te Zierikzee. Woensdag a.s. vanaf 10 uur: Afbraak te Schuddebeurs bij holel Romijn. Partij planken en balken, enz. enz. Tevens uitneembare loods, 9 bij 6 m; tegen zeer lage prijzen. - Hoornick. Mercedes 180 (BZ) met druk knop radio; wagen in prima staat en met goede banden. M. Krijger, Hogezoom 46 te Haamstede, tel. (01115)490. Berini, 2 vevsn., in pr st., niet duur. A. van Hese, Weststr. 9, Zierikzee. 1- en 2-persoons stalen ledi kanten. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, tel, (01110)2167. Morris 1000. Wagen loopt goed; billijke prijs! M. Krij ger, Hogezoom 46, Haam stede, tel. (01115)490. Commode, stalen kinderstoel, kinderledikanten. - L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, tel. (01110)2167. Solex, loopt goed. Koopje! A. van Hese, Weststraat 9, Zierikzee. Kanaries bij J. v. d. Houten, Laone 13, Renesse, telefoon (01116) 313. Z.g.a.n. „Koelstra" kinder wagen. Koopje! Te bevr. bij agent L. W. Boogert, Ooster- land. Z.g.a.n. Apag driepits gas stel. Burg. v. d. Havestr., 10, Oosterland. Beste biggen bij J. P. M. Meerdink, Kerkwerve, telef. (01110) 3110. Elektr. wasmachine merk Er- res, compleet met wx*inger. M. Krijger, Hogezoom 46 te Haamstede, tel. (01115) 490. Te koop gevraagd: Marklin trein. Aanbiedingen: telefoon (01113)380. Personeel gevraagd: Net meisje voor de huishou ding. - Bloemisterij Jonker, Hogezoom 20, Haamstede, tel. (01115)383. Diversen: De mooiste en sterkste drie wielerfietsjes tegen de laag ste prijzen koopt u alléén bij P. Bezuijen, Zierikzee, telef. 2164. Komt u ze eens bekij ken? V.v. „Zierikzee". Woensdag avond (morgen) inleveren van totoformulier 22 (Feijenoord- ADO, enz.). Nieuwe deelne mers kunnen zich aanmelden op ons toto-adres (Lange No belstraat 44). Een leuke lange kist met 25 stuks sigaren a f 6,50. Siga- i*enmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Nu nog voordeliger fietsen: Union sportrijwielen in ver schillende modellen en kleu ren, compl. met lamp, jas- besch., slot, enz. Reeds vanaf f 159,50 bij P. Bezuijen, Zie rikzee, telef. 2164. Ned. Ver. voor Sexuele Her vorming. Het boekje „Kring loop" geeft u voorlichting over bevruching, bevalling, enz. Na overmaking of stor ting van f 0,75 op giro 156499 t.n.v. N.V.S.H. afd. Sch.-D., wordt hot u franco toegezon den. In bromfietshandschoenen en -wanten hebben wij een enorme sortering tegen dc laagste prijzen. P. Bezuijen. Zierikzee, telef. 2164. Pijpen. Spiralo met twee kop pen. Falcon, imitatie Falcon en andere droogrokers. Siga renmagazijn D. C. Viergever', hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Ook voor rubber- en werk- handschocnen en -wanten uw speciaal adres, met de groot ste keuze en de laagste prij zen! P. Bezuijen, Zierikzee, telef. 2164. Voor alle soorten rubber laarzen in verschillende kleu ren en alle maten, uw meest voordeligst adres: P. Be zuijen. Zierikzee. telef. 2164. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11