Burgemeester A. A. van Eeten opende nieuw bedrijfspand MUIZENMARS Drie baby's van vij fling gestorven E.E.G.-hulp voor getroffen Italië DE SINT VOELDE ZICH OVERBODIG! Discussie in gemeenteraad Bruinisse over belastingverhogingen Grote dag voor „Electro Lievense" te Nieuwerkerk NIEUWERKERK. 25-11. „Graag zUn we hier getuige van een belang rijke gebeurtenis. Na enkele maan den van opbouw zag men hoe het ene moment er toch meer vaart ach ter werd gezet dan het ander en op het laatst verbaasde het nog, dat alles gereed kwam op de voor het bedrijf en de gemeente belangrijke datum van de 25ste november. Met deze woorden richtte burgemeester A. A. van Eeten zich vrijdagmiddag tot de talrijke genodigden in „Ons Dorps huis", die even nadien getuige wa- tren 'van de officiële opening van Electro Lievense, een gloednieuw, modern en uiterst funktioneel be drijfspand, dat het centrum van Nieuwerkerk domineert. Electro Lievense is gesitueerd op de hoek U.N.A.-straat-Stationsstraat en het royale pand heeft, naar een weldoordacht plan van het architec tenbureau Schuch en Kraamer te Breda, de omgeving verrijkt met een echte koop-„corner". De feitelijke winkelruimte alleen heeft een vloer oppervlakte van 6 x 20 m- en daar bij komen dan nog do etalage en het bedrijfsgedeel te, samen 200 m2. Kant uit koninklijk bezit AMSTERDAM, 26-11. De ten- toonstelling „Kant uit koninklijk bezit" in het Rijksmuseum in Am sterdam omvat de samengevoegde kantverzamelingen van koningin Emma en koningin Wilhelmina, zo als die dcor H.M. koningin Juliana in langdurige bruikleen aan het Rijksmuseum werden gegeven. Men zou van „gebruiksverzamelin- gen" kunnen spreken, want de kan ten werden niet bijeengezocht voor een collectie in de museale zin van het woord, maar zijn merendeels aangekocht als mooie, doch tevens praktisch bruikbare stukken, die ge dragen konden worden. In de verzameling bevinden zich fichu's, shawls, capes, brede en smal le japonstroken, een japonovertrek, waaiers, zakdoeken, parasols, enige doopjurken met toebehoren, spreien, enz. in totaal zijn er 387 witte en zwart kanten uit de 17de tot de 20- ste eeuw, waarvan het merendeel In ongeveer 70 grote vitrines wordt ten toongesteld. SARNTIAGO, 27-11. Aan de geheim zinnige „opmars van de muizen" m Chili is een einde gekomen. De hor den knaagdieren zijn verslagen na een gevecht van veertien dagen, waarbij onder meer gebruik werd gemaakt van tonnen vergiftige che mische stoffen, honden, stokken en hooivorken .De muizen zijn in lange colonnes uit de heuvelen aan de voet van de Andes gestroomd. Zij vraten zich letterlijk door kilometers land. Aan de gewassen is grote schade toegebracht. Men schat deze op ruim 1 miljoen gulden. Men meent dat de trek van de muizen veroorzaakt is door een „geboortenexplosie" PITTSBURGH. In Pittsburg, in de Amerikaanse staat Pennesylvanië heeft zaterdag een 22-jarige onder wijzeres een vijfling ter wereld ge bracht. Drie van de vijf meisjes zijn echter gisteren gestorven, terwijl de artsen vrezen voor het leven van het vierde meisje. Slechts de eerstgebo rene geven zij een redelijke levens kans. Volgens de artsen is de oorzaak van de sterfte een onvoldoende ont wikkeling van de longen, waardoor de kinderen moeite hadden met de ademhaling. De vijfling werd twee en een halve maand te vroeg geboren. De moeder maakt het goed. Drie broers in Spanje ter dood veroordeeld MADRID, 27-11. Een militair tri bunaal in Madrid heeft zaterdag drie broers, Jesus, Pedro en Franciscus Rio, ter dood veroordeeld wegens moord op een sergeant van de „guar- dia civil", gepleegd op 1 april jl. Een vierde broer kreeg vijfentwintig jaar gevangenisstraf. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven Veilig Verkeer met wol Kinderen van de lagere school in Hannover zijn ter verbete ring van het verkeer in hun stad aan een breiprogramma begonnen. Fel gele sjaals en mutsen worden in schooltijd gebreid ,met de bedoeling deze te dragen op hun tochten van en naar school. De kinderen zullen vooral 's avonds, voor automobilisten meer opvallen en men hoopt hiermee het aantal ongelukken sterk te re duceren. De autoriteiten in Hannover hebben f 5000 be schikbaar gesteld voor de aan schaf van de benodigde wol. En nu maar breien voor veilig verkeer met wol! De typische L-vorm is - zo moet men het zien - duidelijk voort ge komen uit de straat. Het is een hoekpand, met de woning gericht op het woongebied en de etalages dui delijk gekeerd naar de „zijde van het publiek". Opvallend In het interieur zijn de strakke lijnen en een zeer gedeci deerde toepassing van een groene kleur, waartegen de doorgaans licht gekleurde apparaten uitstekend con trasteren. Het pand is opgebouwd rond een staalskelet, dat de mogelijkheid in zich heeft tot uitbreiding, 2elfs in de hoogte. Een fraai architectonisch element is de luifel aan de gevel, die voor het kopend publiek het bijko mend voordeel van „droog" etala- gekijken heeft. Een pril en opgewekt dochtertje van de eigenaar de heer N. Lieven se, overhandigde vrijdagmiddag de sleutel aan burgemeester Van Eeten en toen was het snel „gepiept", want het natte en gure novemberweer no digde beslist niet uit tot lang toeven buiten. In het vervolg van zijn toespraak had de burgemeester eerder gewe zen op de estetische vorm van het nieuwe gebouw, een vorm die er zijn mag en een compliment inhoudt aan het adres van de architect en de aannemer L. Tieleman te Nieuwer kerk. „Het is zonder twijfel ook voor de gemeente een dag van betekenis", al dus de heer Van Eeten, „want met een dergelijk gebouw wordt het aan zien van het dorp belangrijk ver rijkt". In dit verband noemde de burge- meeser ook de betere leefbaarheid van het dorp, waartoe een object als het onderhavige bijdraagt. Goede keus Hij geloofde dat dè eigenaar met dit pand een goede keus heeft ge daan, want de klant tegenwoordig stel prijs op 'n overzichtelijke op stelling van de artikelen, hetgeen het maken van een keus vergemakke lijkt. „Alleen de etalage al biedt een ruimte om van te watertanden en in vergelijking met de toestand aan de Kerkring is hier stellig sprake van een enorme verbetering. De burgemeester bracht daarop gelukwensen uit aan de heer en me vrouw Lievense jr, maar ook het echtpaar Lievense sr., dat de grond slagen legde voor het bedrijf. De realisering van het pand heeft heel wat moeite en zorgen gekost, maar de burgemeester vertrouwde er op, dat deze rijkelijk beloond worden met een gestadige vooruitgang. Na zijn beste wensen namens het ge meentebestuur te hebben overge bracht, hoopte de heer Van Eeten dat de dorpsgenoten van de voort- ADVERTENTIE Geef surprises die bekleven: platenbonnen zwarte schijven Geen subsidie voor „Kwiek" BRUINISSE, 26-11, Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad van Bruinisse ender leiding van loco burgemeester W. van Gilst» die me dedeelde dat burgemeester C. H. van de Linde, op vakantiereis was, ter wijl de heer C. Kik nog steeds ziek is. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Kik spoedig weer de vergaderingen zal kannen bijwonen en stelde aan de orde de ingekomen rekening van de visserijvereniging „Algemeen Vis- sersbelang", betreffende het gehou den mossel feest. De heer M. J. van d£ Velde, had de verschillende nota's bestudeerd en was van mening, dat nogal kwistig met geld is omgesprongen. Hij noem de daarvan enkele voorbeelden. Ook de beide wethouders meenden dat niet overal de vereiste zuinigheid is betracht. De heer De Koning (WD) geloofde niet dat werkelijk uitgaven zijn gedaan, die onverantwoord Wa ren. Alle 'leden, gaven tenslbtte hun fiat aan1 de subsidie van f 1000,-, die de vereniging hard nodig heeft om het tekort van f 2300,- te dekken. Een schrijven van Gedeputeerde Staten om ook aan secretarsAsera, ont vangers en ambtenaren van de bur gerlijke stand de na-uitkering „trend" toe te kennen kreeg eveneens goedkeuring. Een uitgebreide discussie ontstond over de door b. en w. voorgestelde belastingverhogingen. Voorgesteld werd de hondenbelsating te brengen van f 10,- op f 15,-. De begrafenis rechten van f 15,- op f 30,-, de rei nigingsrechten van f 14,- op f 18,-, terwijl ook de havengelden, de in- dustriezategelden en de kadegelden De heer Bal (PvdA) was tegen de verhoging van tarieven van zand, grint en cement. Indertijd is dat recht verlaagd om de hier gevestig de industrie te besehermen, analoog aan de tarieven van havens wadr eveneens een dergelijke industrie ge vestigd is. De heer Van de Velde (P vdA) maakte aanmerking op de ver horing van de reinpiïngsrechten van f 14.- op f 18.- en hii kon zich niet verenigen met het niet verhogen van het kadegeld voor suikerbieten, De bewoners van Bruinisse. of van Schouwen-Duiveland. betalen toch al veel meer voor allerlei eerste levens behoeften, diverse plaatselijke belas tingen en reiskosten, dan men in de randstad Holbnd aan dergelijke uit gaven becteedi. „We moeten daar als gemeentebestuur niet aan mee doen" Wethouder Jumelet had aanvanke lijk r*rete benva»*en te^en de verho er* van de reinigingsrechten, maar hij was tenslotte gezwicht voor de varende eigenaar zullen mogen de len in de voorspoed, die - naar hij hoopte - in de toekomst zal worden gecontinueerd. De heer N Lievense sprak daarop een dankwoord, waarin hij ook ar chitect, aannemer en onderaanne mers betrok, de dagelijks opzichter de heer Kweldam en het eigen per soneel, dat - vooral in het laatst - dag en nacht heeft gewerkt, om het werk gereed te krijgen ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven Overbezette medische fakulteit DEN HAAG. 26-U. De medische faculteiten bij de zes universiteiten blijven overbezet. Alleen de medi sche faculteit Rotterdam heeft het in verband met de capaciteit bere kende maximum aantal eerstejaars ingeschreven, namelijk 160. Er was naast deze 160 plaatsen nog ruimte voor 1250 eerstejaars. Er zijn even wel 221 studenten in de geneeskunde meer ingeschreven. Het aantal beschikbare plaatsen was voor de minister van onderwijs en wetenschappen aanleiding om een voorstel tot wet in te dienen, die hem zou machtigen eventueel een studentenstop voor de medische fa culteit te hanteren. Dit jaar werd het wetsontwerp door de Tweede Kamer der Staten- Generaal verworpen. BRUSSEL, 26-11. De Europese Commissie heeft de E.E.G.-minister raad voorgesteld voor de begrotings jaren 1966 en 1967 uit het structuur- gedeelte van het Europese oriënta tie- en garantiefonds voor de Land bouw telkens vijf miljoen dollar, dus in totaal 10 miljoen dollar te reser veren voor de door de watersnood ramp retroffen gebieden in Italië. De voorzitter van de Europese Cornmis- 'e Hró'lstein vertelde dit in Brus sel. Zeer binnenkort zal de commissie verts een voorstel aan de raad deen over de financiering van sociale mn." trepe'en ten behoeve van de ge- 'reffen gebieden. Vliegtuigongeluk in Columbia: 13 doden BOGOTA, 27-11. Een vliegtuig van de Columbiaanse luchtmacht ris maandag bij een vliegveld in het Amazonegebied verongelukt. Elf van de dertien inzittenden kwamen om het leven. argumenten, dat het noodzakelijk is, het grote begrotingstekort zoveel mo gelijk in te krimpen. Overigens gaf hij de heer Van de Velde wel gelijk, dat het 'lieven hier toch al duurder is. Maar het begrotingstekort mag er niet toe leiden, dat de begroting niet wordt goedgekeurd. De verwachte meer-opbrengst is, van de verhoging van de hondenbe lasting f 300,-, van de begrafenis rechten f 375,-, van de reinigings rechten f 3280,-, van de haven, zate, en industrie en kadegelden f 5650,-. De voorzitter zei dat alleen het begrotingstekort een rol heeft ge speeld bij de motiveringen van b. en w. voor de diverse belastingverho gingen. Wat de reinigingsrechten be treft heeft men het tarief genomen, dat ook in Brouwershaven wordt ge heven. Hij meende dat de andere ge meenten de reinigingsrechten nog moeten aanpassen en 'eveneens aan verhoging toe zijn. Verder was er een voorstel van b. en w. tot wijziging van de verorde ning op de heffing van een belas ting op vermakelijkheden. De bedoe ling is het heffen van een entreegeld; met het mosselfeest van in de ge meente komende personen een betere rechtsgrond te geven en de heffing ook beter aan te pakken dan tot dus ver het geval' was. Een deputatie uit Bruinisse was naar Zundert geweest, om daar te informeren naar mogelijkheden, die hier niet direct naar voren kwamen en naar wat men in Zundert heeft vernomen, is de verordening ontwor pen. Alle leden waren het er over eens, dat zolang geen andere middelen daarvoor kunnen worden aange boord, het heffen van een entreegeld noodzakelijk is en gezien ook het geboden programma op die dag, ook niet bezwaarlijk. De raad gaf zijn goedkeuring aan de ontworpen ver ordening. Besloten werd de na-calculatie trend 1966 aan het gemeenteperso- neei te verstrekken. De heer Van de Velde zou in plaats van jaarlijks gro te kosten te maken voor de indu striehaven, deze industriehaven aan de gebruikers daarvan (machinefa brieken en scheepswerf) cadeau wil len doen. De heer Becu (WD) vroeg naar plichten en rechten voor de gebrui kers van bedoeld havengedeel'le. Een voorstel van b. en w. om de ophaaldienst van tonnen van het zg. tonnenstelsel te staken, nadelig sal do jaarlijks ruim f 200, werd ver worpen met 4-2 stemmen, nadat de heer v. de Velde had betoogd, dat de gemeente geen recht heeft een en ander in te trekken, zolang er nog gebruikers zijn, aan wie geen nieu- Ontbinding Tweede Kamer DEN IIAAG, 26-11. De minister- president en de minister van binnen landse zaken hebben H.M. de konin gin een ontwerpbesluit aangeboden, strekkende tot ontbinding van de Tweede Kamer met ingang van woensdag 22 februari a.s. Als datum voor de verkiezing van een nieuwe Tweede Kamer wordt In het cntwerp-besluit genoemd 15 fe bruari en als dag voor de kandidaat stelling dinsdag 3 januari a.s. Tenslotte bevat het ontwerp-be sluit de bepaling, dat de huidige zitting der Sta ten-Generaal op 21 fe bruari a.s. zal worden gesloten, ter wijl op 23 februari de eerste samen komst van de Eerste Kamer en de nieuw samengestelde Tweede Kamer in verenigde vergadering zal worden gehouden. LAREN. H.M. de koningin heeft de jaarlijkse reünie bijgewoond van de in Het Gooi wonende oud-Leidse studenten in het Singer Memorial Foundation te Laren. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Op een praktisch onbespeelbaar terrein is Zierikzee er in geslaagd een kleine maar zeker verdiende overwinning te behalen. De bezoe kers hadden de zege wel in de eerste plaats te danken aan het technisch betere spel dat zij gedurende de ge hele wedstrijd demonstreerden. De thuisclub, die volledig binnen de lij nen verscheen, kon zich maar moei lijk aanpassen aan de moeilijke om standigheden waaronder moest wor den gespeeld. Met het gelijke spel te Zierikzee nog voor ogen probeerden De Schutters al direct na de aftrap Zierikzee in het defensief te drukken om zo een snelle beslissing te kun nen forceren. Al spoedig bleek even wel dat de rood-zwarten zich veel gemakkelijker op het veld konden bewegen dan de thuisclub. Goed combinerend werd de defensie van De Schutters dan ook al spoedig on der druk gezet waarbij het opviel dat Zierikzee heel wat rustige en beter voetbalde dan de vorige week tegen Vosmeer het geval was. Een goede één twee combinatie tussen l.buiten W. v. d. Hoek en midvoor A. Klink werd door laatst genoemde in de 15e minuut besloten met een uitstekend schot van ongeveer 10 meter afstand dat onhoudbaar voor de doelman in het doel van De Schutters verdween (0-1). Aangemoedigd door dit succes bleef Zierikzee het beste van het spel behouden. Bij de minder talrijke aanvallen van De Schutters toonde de Zierikzee-verdediging dat zij vol ledig voor haar taak was berekend. In de 31e minuut liep r.buiten Kees Dogger goed door op een diepte pass ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven we woning (met waterspoeling) en modern toilet is toegewezen. Besloten werd dat de brandpaden achter de woningen in de Deltastraat zullen worden opgehoogd, welk werk voor f 2200 zal worden uitgevoerd door de fa. M. van de Velde en Zoon. De heer Bal gaf technische aanwij zingen. Hij meende dat het zonder meer ophogen niet voldoende is om van de wateroverlast die men daar heeft bevrijd te zijn. Besloten werd dat de heren Bal, Becu en van de Velde de situatie ter plaatse zullen gaan opnemen, waarna ze van hun bevindingen rapport zullen uitbren gen. De heer van de Velde was on tevreden over het advies dat in deze zaak door de Centrale Dienst is ver strekt. Op advies van de Sportcommissie stelden b. en w. voor een ballen- vangtoestel te maken achter de doe len op het sportveld, kosten f 750. terwijl de ijs vereniging „Nooit Ge dacht" een eenvoudige bank krijgt om schaatsen onder te binden, een aansluiting op de lichtinstallatie en een aansluiting op de waterleiding plus plastic slang. Kosten f 425. Subsidie „Kwiek" Minder gemakkelijk gaat het niet de toekenning van de subsidie aan de gymnastiekvereniging Kwiek. B. en w. stelden voor aan het bestaande subsidie nog f 125 toe te voegen. Het wordt dan f 275. Kwiek kreeg vorig jaar f 400, men heeft nu een nieuw gymnastieklokaal maar moet f 1,50 betalen voor ieder uur dat geoefend wordt. Dit vindt men teveel, men wil liever een vast bedrag betalen zon der aan een uurvergoeding gebonden te zijn. Tegenover het voorstel b. en w. van f 275 subsidie kwam de heer Becu met een voorstel het subsidie op f 400 te handhaven. Dit voorstel kreeg alleen de stem van de heer Becu zelf. Het vcorstcl van b. en w. werd echter ook met 4-2 stemmen verwor pen. lVcthcuder Jumelet concludeer de hier uit, dat Kwiek nu niets krijgt (volgens de uitslag van de stemmen: men heeft het vcorstcl om aan Kwiek subsidie te verlenen niet aan vaard). De sportcommissie zal met een ander vcorstcl komen betreffen de het verlenen van subsidie aan Kwiek. Wel eenstemmig was men, toen na enige discussie werd besloten de huur van het sportveld c.a. aan Bru- se Boys te brengen van f 300 op f 375. Goedgekeurd met een begrotings wijziging waarbij het begrotingste kort naar aanleiding van de aange nomen belastingverhogingen werd terug gebracht van f 35.000 tot f 25.000. De toekomst van de landarbeiders ZUID-LAREN, 26-11. Er is. zo- lang men positief en niet Koekoek- gericht blijft denken, geen reden om pessimistisch te zjjn over de toe komst van het landarbiede-sberoep. We lis waai- neemt de werkgelegen heid in de agrarische bedrijven af, maar daar tegenover staat dat steeds meer werkkrachten nodig rijn in de dienstverlenende sector, zoals loon bedrijven, bedrijfsverzorgüigsorga- nen en organisaties waarin een aan tal landbouwbedrijven samen wer ken. Dit zei de minister van landbouw en visserij, mr.'B. W. Biesheuvel, op een landarbeidersmanifestatie in de Prins Bernhardhoeve te Zuid-Laren. De bijeenkomst die ter gelgeenheid van het eerste lustrum georganiseei-d was door de commissie voor de land arbeidersvoorlichting in de provin cies Groningen en Drenthe, werd door ruim 5500 belangstellenden be zocht. waardoor hij alleen voor de doelman van De Schutters kwam die hij met een goed gericht schot het nakijken gaf (0-2). Al na 5 min. na de hervat ting zag het er naar uit dat de over winning voor Zierikzee nog ernsti ger in gevaar zou komen toen D. Rombouts er in slaagde doelman Stoutjesdijk met een vleugelschot te verrassen (1-2). De bezoekers gingen hierna niet in het defensief maar bleven aanvallend voetbal spelen wat hen nog enige kansen opleverde welke evenwel onbenut bleven. Daar de verdediging er verder in slaagde meester van haar terrein te blijven bij de heel wat minder talrijke aan vallen van de thuisclub kwam de ze ge eigenlijk geen moment meer in gevaar. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: De Schutters-Zierikzee 1-2; Nieuw Borgvliet-RKFC 1-2; Oude Molen-BSC 6-7. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Dreischor-Lewed. Boys 1-4; Groede-Jong Ambon 4-1. Alle overige wedstrijden wegens de gesteldheid van de terreinen af gelast. Micro-competitie SDKB Brouwershaven-DOSKO 3-0 Dank zij haar betere schuttersca- paciteiten slaagde Brouwershaven er in een verdiende overwinning te boeken. In de eerste helft slaagde de DOSKO-verdediging er nog in stand te houden. De rood-zwarte aanvallers kregen zelfs enige be hoorlijke scoringskansen welke voor namelijk door gebrek aan schutters onbenut bleven. In de 2e helft sloe gen de Brouwenaren hun slag. In de beginopstelling bezorgde Rinus v. d. Weele met twee treffers zijn club een 2-0 voorsprong waarna Jannie Bodbijl uiteindelijk de eindstand op 3-0 bracht. DFS-WIK 7-1 Het krachtsverschil was in het veld zeker niet zo groot als in eind stand zou doen vermoeden. DFS ver stond in de aanval evenwel beter de kunst om zich kansen te scheppen en deze ook te benutten. Janny v. d. Have en Rinus Kloet gaven de oran jehemden een 2-0 voorsprong waar na mevr. Kloet-v. Nieuwenhuize in de volgende opstelling met twee treffers de stand op 4-0 bracht. Nog voor het verstrijken van de le helft werd het door Janny v. d. Have 5-0. Na de hervatting zorgden Rinus Kloet en Wim v. Dienst voor een 7-0 stand waarna ten slotte Rinus Kloet (WIK) er nog in slaagde de eer voor zijn club te redden (7-1). DE SPORTTOTO DEN HAAG, 27-11. Zondagavond hadden reeds 15 deelnemers zich ge meld met een foutloos ingevulde ko lom. De cijfers van de sporttoto van deze zondag waren: aantal deelne mers 679.249; inleg f 945.822,-; 1ste prijs f 171.667,-; 2e prijs f 93.636,-; 3e prijs f 46.818,-. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Vlagtwedde: J. H. Kalenhaar, H.I. Ambacht Ger. Kerken Beroepen te Lopik: kand. H. Pol, Gouda (voorheen predikant te Lopik) Aangenomen naar Andijk (2e pred. pl.): W. H. de Boer, laatstelijk vrij- gem. pred. te Vlaardingen, die be dankte voor Ablasserdam, Augusti- nusga-Suirhuizen, Haamstede, Hel- levoetsluis, Rotterdam-IJsselmonde, Zaamslag en voor Zuidland. Chr. G .Tref. Kerken Tweetal te Hamilton (Ontario - Canada): G. Bouw, Eemdijk en D. Slagboom te Dordrecht-Zuid, van wie eerstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Alphen a.d. Rijn: M. Baan, Zeist. Ger. Gemeenten Bedankt voor Hoofddorp: H. Rijk- sen, Gouda. Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar Veenwouden (2e pred.pl.): A. C. de Groot, voorg. van de Ned. Prot. Bond te Rotterdam. ADVERTENTIE BU bet luKopen van züu eadeaut kwam de Slat natuurlijk ook op de markt, l»et grootste en «J*zel- Ugste koopeentrum. ferwUI »U zlcli ongedwongen tussen bet kopende publiek bewoog boorde bil verscheidene opmerkingen In de geest van „bet Is bllna cadeau en „ze HJken Süil Meolaas wel Even meende de Sint dat hll over bodig geworden was, doeb bil realiseerde zich direct dat bU de enige eehte Sint Nlcoluas Is en blijft. De Sint verheugde zleta over de lage prijzen op de markt en be greep dat ook bil daarmede zijn voordeel kon doen. HU koehl dan ook nog veel meer geschenken dan anders. Tevreden verliet de Sint de markt In de wetenschap dat hU veel meer cadeaus voor zUn geld gekocht had en l»U be greep nu waarom steeds meer mensen bun Inkopen op de markt doen. want 0P DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I Flitsen uit het buitenland VITTORIO VENETO. In de noord- Italiaanse stad Vitorio Veneto is in de leeftijd van 104 jaar overleden inge nieur Ettore Fenderl, die de confet ti uitvond toen hij pas veertien was. NEURENBERG. Een vijftienjarige jongen uit de Beierse plaats Amberg heeft bekend de opslagplaats van een meubelfabriek in brand te heb ben gestoken, omdat een inbraak daar hem slechts vijftien mark had opgeleverd. De schade als gevolg van de brand bedroeg één miljoen mark (ruim 900.000 gulden). RINTELN. Op openbare gebouwen in de Westduitse plaats Rinteln, bij Hannover, zijn in de nacht nazi-leu zen en hakenkruisen gekalkt. Eerder waren ook winkelruiten in Burgdorf, in hetzelfde gebied, besmeurd met hakenkruisen. MOSKOU. In de Sowjet-Unie zal een nieuwe trans-Siberische spoor lijn worden aangelegd welke de ruim 6400 kilometer van Europees Rusland naar de kust van de Stille oceaan met 1000 kilometer zal bekorten. NEW YORK. Ook Mauritanië, de Oekraïne en Wit-Rusland hebben zich in de algemene vergadering der V.N. uitgesproken voor toelating van communistisch China tot de volke renorganisatie en uitstoting van Tai wan (Formosa). DUSSELDORF. Een 95 meter lang deel van de in aanbouw zijnde brug over de Rijn tussen Rees en Kalkar (Noordrijn-Westfalen) is ingestort. DJAKARTA. Militairen hebben deze week in Medan, Noord-Sumatra verscheidene malen gevochten met studenten die wilden binnendringen in kampen waar Chinezen wachten op terugkeer naar hun land. Een aantal studenten liep verwondingen op. BRUSSEL. De economische en fi nanciële commissie van het Euro pees parlement heeft zich in Brussel uitgesproken voor een gecoördineer de monetaire politiek van de ge meenschap en voor het in het leven roepen van een Europese monetaire eenheid. NEW YORK. De Amerikaanse op perbevelhebber in Vietnam, generaal Westmoreland, heeft in een vraag gesprek met het weekblad „U.S. News and World Report" verklaard, dat er in Vietnam meer troepen, meer hefschroefvliegtuigen en ande re middelen nodig zijn om de strijd krachten mobieler te maken. SYDNEY. In Noumea, in de Fran se kolonie Nieuw-Caledonië, rijn vier mensen om het leven gekomen en 27 gewond toen een gascylinder ontplofte tussen een groep van onge veer veertig mensen, die naar een brand stonden te kijken. GUATEMALASTAD. Politie en verzetsstrijders hebben in de oude wijk van Guatemalastad gevechten geleverd waaraan hefschroefvlieg tuigen en tanks te pas kwamen. Vijf leden van de politie en een opstan deling zouden hierbij zijn omgeko men. HOUSTON. Aan de Amerikaanse ruimtevaarders Edwin Aldrin en Ja mes Lovell en acht anderen die aan het Gemini-programma hebben mee gewerkt zijn woensdag door presi dent Johnson de onderscheidingen voor buitengewone verdiensten van de NASA, het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, utgereikt ROTURA (Nw. Zeeland). Premier Holyoake van Nieuw-Zeeland heeft persoonlijk brieven geschreven aan de leiders van vijf gemenebestlanden die bedoeld zijn Noord-Vietnam aan de conferentietafel te krijgen. BONN. In 1970 zal het tekort op de Westduitse begroting elf miljard mark bedragen als er geen drastische maatregelen worden genomen, zo schrijft de bondsregering in een rap port dat op een persconferentie is uitgereikt door de staatssecretaris van financiën, dr. Walter Grund. PARIJS. De Franse ministerraad heeft besloten dat de regeringsmeer derheid en de oppositie in de cam pagne voor de in maart te houden verkiezingen voor de nationale ver gadering evenveel zendtijd voor ra dio en televisie zullen krijgen. NEW YORK. Vijfentachtig mensen die zich bewegen op religieus en wetenschappelijk gebied uit twintig landen hebben de paus schriftelijk verzocht de houding van de R.K. Kerk tegenover dc geboortenbeper- king wat gemakkelijker te maken. Dit is in New York meegedeeld door John Bennet, president van de „Uni on Theological Seminary". Verdiende winst voor Zierikzee (2—1) in uitwedstrijd tegen De Sehutters

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5