St. Nicolaas a I gas komt do ótr&l Heropening eleetro-teehnisch bedrijf A. Quartel Wat biedt de BEELDBUIS? Volgende week is het Algemene ledenvergadering C.B.T.B. Schouwen-Duiveland Veiligheidsraad waarschuwt Israël Franse getijdencentrale NOORDGOUWE, 25-11. In een intieme kring van genodigden en re laties vond vrijdagmiddag de her opening plaats van het electro-tech- nisch bedrijf firma A. Quartel aan de Zuid-Bosweg te Noordgouwe. De ze zaak, bestaande uit werkplaats en winkel, is na een ingrijpende ver bouwing en modernisering aan de moderne eisen aangepast en daar mee heeft niet alleen Noordgouwe maar ook de „corridor" van deze streek en in 't bijzonder de kop van Schouwen, tot waar zich de klanten kring van het bedrijf uitstrekt, een nieuwe zaak gekregen die gezien mag worden. Speciaal de winkel van het bedrijf is ingrijpend gewijzigd: de beschik bare verkoopruimte werd belangrijk uitgebreid Dat kon gerealiseerd wor den door het verwijderen van de ou de werkplaats en de vrijgekomen ruimte aan te passen aan het be staande winkelgedeelte, dat uiter aard eveneens in de bouw werd be trokken en zelfs geheel werd ver nieuwd, zodat een harmonisch geheel tot stand werd gebracht. De verbou wing betekende een winst aan nut tige ruimte van ongeveer 16 vier kante meter. De afbraak van de oude werk plaats betekent uiteraard niet dat dit vooral ook op installateurs-werk ingestelde bedrijf het thans zonder deze onmisbare ruimte moet doen. Bepaald niet, want reeds deze zomer werd een nieuwe werkplaats ge bouwd aan de achterzijde van de winkel. In de nieuwe verkoopruimte zijn vele moderne snufjes aangebracht. Het gehele scala van wasmachines tot t.v.-apparaten kon overzichtelijk worden opgesteld. De voorhanden produkten komen tegen de met pa- rana-pine afgetimmerde grote ach terwand uitstekend uit. Twee grote etalage-ramen zorgen voor voldoen de licht De gehele verbouwing werd uit gevoerd in ongeveer vijf weken tijd en kwam tot stand door de heren W. Stouten uit Zonnemaire (timmer werk), Gebr. Slager uit Brouwers haven (metselwerk), W. Telle uit Zonnemaire (schilderwerk). De heer en mevrouw Quartel in hun nieuwe en uitgebreide zaak. VOOR VADER, MOEDER EN KIND Beloning voor tip 8 dagen reizen UTRECHT, 26-11. Een vertegen- wcordiger van de Nederlandse Spoorwegen heeft aan een Inwoner van Heemstede een achtdaags trein abonnement, waarmee hij door heel ons land kan reizen, uitgereikt als dank voor zijn oplettendheid. Zoals bekend betrapte de Heem- steedse politie twee Amsterdammers, toen ze bezig waren een brandkast in het station Heemstede-Aerden- hout te forceren. De politie was ge waarschuwd door iemand die schuin tegenover het station woont en die in de bewuste nacht toevallig naar buiten keek. Hij zag een man die zich nogal verdacht gedroeg en belde de politie. De verdachte kon aan de politie geen verklaarbare reden voor zijn aanwezigheid opgeven. Hij bleek een .wachtpost" te zijn. Even later arresteerde de politie de tweebrand- kastkrakers in het station. De fabriek in Wolfsburg heeft de waalfmiljoense Volkswagen gepro duceerd. Een kijkje in de etalage. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). DINSDAG 29 NOVEMBER. NED. I: Na de gebruikelijke bab bels van Pipo de Clown en het week- journaal voor gehoorgestoorden volgt de AVRO-uitzending „Zoo- Zoo", waarin Antoon van Hoof het werk van het Wereld Natuur Fonds belicht, dat probeert gelden te ver zamelen teneinde de wildstand in de wereld te beschermen en sommige dierenrassen voor uitsterven te be hoeden. Na het journaal een pro gramma van bijna drie kwartier met de omstreden Franse zangeres Mi reille Mathieu. Het is een Franse re portage van een optreden in het be roemde theater „Olympiad in Parijs. „Moord aan boord'' is de titel van het avontuur dat „The Fugitive", de voortvluchtige Richard Kimble, van daag beleeft. Hij is aan boord van een schip op weg naar Alaska, maar dan wordt tijdens de reis een politie man doodgeschoten. Tet slot van de avond Televizier met o.m. beelden van de eerste bewoners van „Het Dorp". In de Teleac-serie „Kernfysi ca" wordt tenslotte aandacht be steed aan de vervaardiging van zwaar water. NED. II: Vanavond, alweer voor de achtste maal „De avonturen van. Don Quichotte". De strijdhaftige rid der is een ogenblikje thuis aan het uitblazen, maar dan komen vrienden hem vertellen wat er allemaal in de wereld gebeurtKan die wereld dan nog zonder zijn steun? De hoofd film. van deze week is „Pacsirta", een Hongaarse film, die in het Neder lands „Leeuwerik" heet. Die leeuwe rik is dan de lelijke dochter van de gepensioneerde stadsarehivaris van het provincieplaatsje Sarszeg. Het lelijke meisje wordt met alle zorg omgeven door haar ouders, die be treuren dat hun dochter door geen enkele man wordt begeerd. Hun hele leven draait om het meisje. De film werd enkele malen bekroond voor het uitstekende spel en vooral de buitengewoon knappe milieuteke ning. Tot slot van de dinsdag in de reeks „Levend Verleden": Byzan- thium". DINSDAG 29 NOVEMBER. NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 19.00 Nieuws: 19.01 Pipo; 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden; 19.35 Zoo Zoo; 20.00 Journaal; 20.20 Mirielle Mathieu; 20.55 De vluchteling; 21.45 Televizier; 22.25 Journaal; 23.00 Te- leac. NED. II: 20.00 Nieuws: 20.01 Don Quichotte; 20.30 Skylark; 21.50 Jour naal. Trein populair hij .automobilisten UTRECHT, 26-11. Van de rtlzi- gers op eerste klas treinkaartjes be zit 40 procent een auto. Van de reizigers in de tweede klas heeft 31 procent dagelijks een auto ter beschikking. Dit bleek uit een onderzoek dat de Nederlandse Spoor wegen hebben laten instellen naar het autobezit onder te treinreizigers. Van degenen die om urgente re denen - voor zaken of beroep naar een vergadering of cursus - op reis gaan, heeft zelfs de helft een auto. Deze groep automobilisten maakt reisgeval voor reisgeval een keuze tussen particulier en openbaar ver voer. Dit geeft aanleiding tot de conclusie dat wat het selectief auto gebruik zou kunnen worden ge noemd, in Nederland tot een vaste gewoonte aan het worden is. DODELIJKE ONGELUKKEN WOERDEN. De 26-jarige A. van der Neut uit Zegveld is dicht bij zijn woning om het leven gekomen toen hij met zijn fiets in botsing kwam met een hem tegemoetkomende per- sonenbusje. HEERLEN. De 80-jarige mejuf frouw A. G. Schrijvers uit Heerlen is bij het oversteken van de rijweg van de Heerlerbaan door een perso nenauto aangereden. De vrouw, die een ooggebrek had, was vrijwel op slag dood. AMSTERDAM. De 62-jarige me vrouw J. M. v. d. Wouw, die bij een ernstig auto-ongeluk op de Haagse- weg te Amsterdam levensgevaarlijk werd gewond, is in het ziekenhuis overleden. DEN HAAG. Een vrachtauto heeft bij het oversteken van de weg Den Bosch-Einhoven een ongeluk ver oorzaakt, waarbij de 49-jarige heer F. H. B. Brunsum uit Roermond om het leven is gekomen. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is overleden de 33-jarige R. Kelly Downy uit Den Haag, die zaterdag betrokken was bij een verkeersongeval. AMSTERDAM. De 53-jarige H. B. ui* Mijdrecht is zondagavond op de Zeedijk dood op straat aangetroffen. De man had een hoofdwond en een blauw oog. Volgens de politie is er geen enkele aanwijzing, dat er mis daad in het spel zou zijn. AMSTERDAM. De 53-jarige J. Rol uit Assendelft is in het Wilhelmina- gasthuis overleden aan de gevolgen van een auto-ogeval, dat zaterdag plaats vond in Amsterdam op de hoek van de Amstelveenseweg en de i Nijenrodeweg: Aantal 13.000 eerstejaars s". DEN HAAG. 26-11. Uit cijfers, welke het Centraal Bureau voor de Statistiek zojuist heelt gepubliceerd, blijkt dat zich omstreeks 25 oktober 1966 bij de gezamenlijke universitei ten en hogescholen 12.900 eerste jaarsstudenten hadden laten inschrij ven: dit is bijna 900 studenten meer dan in het jaar daarvoor ofwel een stijging van 7 procent. In de loop van het studiejaar zal, naar de er varing leert, nog een beperkt aantal inschrijvingen volgen. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD, 24-11. Coöperatie ve Veluwse Eierveiling Ede. Aanvoer 699.780 stuks, handel redelijk. Prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram f 14,84, 54-55 gram f 14,98-15,51, 58-59 gram f 15,32-15.80; 62-63 gram f 15,76-16,22, 64-65 gram f 15,97-16,43. Eierveiling Bameveld. Aanvoer 372.695 stuks, handel redelijk. Eieren van 42-48 gram f 12,53-14,45, 52-58 gram f 15,00-16,42, 59-65 gram f 16,53 -16,29, 66-71 gram f 16,68-17,60. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2 OCC.OOO stuks, handel redelijk. Eie ren van 50-58 gram f 14,75-15,60, kg- prijs f 2,85-2,69; 59-65 gram f 15.75 -16,50, kg-prijs f 2,67-2,54. Uienveiling Middelharnis De ruime afzet van ons produkt in Frankrijk en de toenemende ex port naar Engeland zou de totale weekexport beduidend kunnen doen toenemen. De verminderde uitvoer naar West-Duitsland doet dit echter weer teniet. De totale export bedroeg in de laatste verslagweek 3695 ton, waarvan 1159 ton naar West-Duits land of nog geen derde van het to taal. Frankrijk en Engeland met resp. 999 en 940 ton waren bijna even grote afnemers als West-Duits- land. De export naar Afrika en west- Indië liep sterk terug en kwam in totaal maar juist aan 300 ton. De stijging van de prijzen heeft zich ook in deze week nog voortge zet. De veiling St. Annaland noteer de gisteren reeds f 30,- voor de mid del van klasse I, welke notering vanmorgen opliep tot f 31,06. In een week tijds dus een verbetering van f 3,- per 100 kg. De vraag komt in hoofdzaak van Frankrijk waarheen momeneel behoorlijke partijen wor den verladen. De grove hielden ge lijke tred met de middel en kwa men eveneens van f 28,- op 31,12. De drielingen deden het iets kalmer aan, doch met een notering van f 28,49 was dit toch altijd nog f 2,50 per 100 kg boven die van vorige week. De picklers vonden tenslotte een koper voor f 29,- tegen f 26,- j.l. vrijdag. De totale aanvoer was 10V2" tQh- Turkse arbeider in dancing doodgeschoten BAARN, 27-11. Tijdens een vecht partij in een dancing aan de Laan straat te Baarn is zaterdagavond de 26-jarige Turkse fabrieksarbeider, 11. Guitekin, uit Baarn door een pis toolschot om het leven gekomen. De vermoedelijke dader, eveneens een Turk, is nog spoorloos. Omtrent hel motief van de daad tast men nog in het duister. Tussen beide Turken be stond een vete. N.T.S.-uitzending van regeringsverklaring HILVERSUM. 27-11. Dinsdagmill- dag 29 november verzorgt de NTS een rechtstreekse uitzending vanuit de Tweede Kamer waar die dag door minister-president prof. dr. J. Zül- stra de regeringsverklaring zal wor den afgelegd. De uitzending begint :m 13.00 uur over Nederland I. ADVERTENTIE Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service VOOR DE HANDEL B. D. LEEFSMA NV.^ IKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL. 23 27 2711 Praatje over „Hoe luidt het omlerste regeltje"? ZIERIKZEE, 28-11. De geweste lijke afdeling Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse C.B.T.B. hield vrij dagavond in het „Huis van Nassau" een algemene ledenvergadering in combinatie met de C.A.V. van de ge westelijke afdeling en de C.J.B.T.B. cp Schouwen-Duiveland. De direc teur van het bcckhcudbureau van de C.B.T.B. de heer Marinussen hield een praatje met als titel: „Hoe luidt het onderste regeltje?" waarin hij vooral aandacht schonk aan de fis cale problemen die zich bij het boe renbedrijf voordoen. De voorzitter, de heer J. A. v. d. Bijl, deelde mee dat men in samen werking met de eilandelijke Z.L.M. bezig is aan de voorbereidingen om ook op Schouwen-Duiveland tot een bedrijfsverzorgingsdienst voor de weekends te komen. De dienst zal voor al gericht zijn op het gemengde bedrijf. In december of januari zul len belangstellenden voor deze dienst per brief van de vorderingen en uit voering van de plannen mededeling worden gedaan. Een commissie werd benoemd die zich zal bezighouden met het bestu deren van de samenwerkingsmoge lijkheden op de agrarische bedrijven op het eiland. De in januari te houden gecombi neerde jaarvergadering zal in het te ken staan van het 35-jarig bestaan van de Schouwen-Duivelandse C.B. T.B. Verder deelde de voorzitter een verhoging van de contributie mee. Hoewel hij zich geen voorstaander toonde, noemde hij deze verhoging. in verband met de voortdurende kos tenstijgingen, wel gerechtvaardigd. De heer Marinuusen schonk in zijn praatje onder meer aandacht aan de behandeling van het onroerend goed. Of men zjjn onroerende goederen in deelt bjj het privé- of bij het be drijfsvermogen kan voor de boer fiscaal andere konsekwenties met zich meebrengen. Door afschrijvingen moet men het inkomen in fiscale zin zo klein mo gelijk trachten te houden. Spreker toonde zich voorstander van afschrij ving op de boekwaarde. De directeur van het boekhoudbureau behandelde ook de fiscale positie van de vrouw en van de kinderen. Hij wees op de aftrekmogelijkheden van de meewer kende echtgenote en gaf de raad al le werkzaamheden door de vrouw in het bedrijf verricht, nauwkeurig te registreren. Hij pleitte voorts om de VER. NATIES, NEW YORK, 26-11. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft vrijdag Israël gelaakt voor de aanval van 13 november op Jordanië en de waarschuwing geuit dat de raad zich over „doeltreffen der stappen" zal moeten beraden wanneer Israël weer zo'n actie on derneemt. meewerkende zoon te belonen onge acht de bedrijfsresultaten. Verder achtte hij een goed samen spel 'tussen de boer en het boekhoud bureau noodzakelijk voor een goe de behartiging van de zaken. Het boekhoudbureau van de C.B.T.B. telt nog niet zo lang geleden begonnen, reeds 25 leden en volgens de heer Marinussen een stevige basis om het werk van het bureau op het eiland voort te zetten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sprang: M. G. v. d. Velden te Renkum; te Waddinxveen (vac. J. R. Cuperus): L. Blok te Rid derkerk; te Tiel (vac. H. E. Sterrin- ga): S. Nijdam te Nieuw-HelVoet. Aangenomen naar Veenendaal (wijkgem. in wording) (vac. A. A. Bos): H. Nijeboer te Beilen. Geref. Kerken Beroepen te Rockanje: J. R. Zijl stra, kand. te Wassenaar. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Alkmaar-Broek op Langedijk: J. W. Beekman te HiF- gersberg-Straatweg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Noordeloos: M. C. Ta- nis te Barendrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Rilland-Bath: P. Blok te Dirksland. HijCorde man van Els, viel al bij de eerste passieve aanval. Hoe zou het gegaan zijn, als ik hem wil lens en wetens had aangemoedigd? Ik had zijn carrière kunnen breken. Zijn huwelijk kapot maken. Een schandaal veroorzaken. Maar dat doe ik natuurlijk niet, want Els is mijn zuster en ze is stapel op die smeer lap. En jij bent geen haar beter. Jul lie zijn allemaal hetzelfde." Hij schudde zijn hoofd. „Je ver gist je, Mientje, als je man thuis komt, volgende week, kan ik hem met eerlijke ogen aankijken." „Gefeliciteerd. Voel je je nu niet prettig? Maar ik tart je te ontken nen, dat ik gelijk heb. Jij bent net als alle anderen. Of je zou een su perman moeten zijn. Ga nou Ze keek hem opnieuw spotlachend aan, en vervolgde op zachtere toon: „Jullie verraden jezelf altijd. Door jullie blikken. De manier, waarop een man naar een vrouw kijkt. Alsof ze inwendig denkentjonge zeg, die is wel de moeite waard. Wees eens eerlijk meneertje?" Hij schudde zijn hoofd. „Daar geef ik. geen antwoord op." Ze lachte hem uit. „Gelijk heb je. Maar ik weet al genoeg." Ze liep op hem toe, de man bij de revers van zijn jas grijpend. „Je hebt de sleutel en je hebt zes dagen de tijd. Zes avonden. Om acht uur is het donker. Ik ben iedere avond thuis. Maar ik weet, dat ik vergeefs zal PARIJS. 26-11. President de Gaulle stelde zaterdag de eer ste getijdencentrale ter wereld in gebruik. De installatie, waar van de bouw bijna zes jaar geleden begon, ligt aan de ri vier de Rance, aan de Atlan tische kust tussen Saint Malo en Dinard. Er is daar tussen eb en vloed een verschil van maximaal 13,5 m. Zowel van het vollopen van het grote bas sin als van het wegstromen van het water wordt gebruik gemaakt om elektriciteit op te wekken. Hel bassin is 22 km2, groot en wordt afgesloten door een betonnen muur van 350 m. lang en 53 breed, waarin tur bines zijn aangebracht. De centrale krijgt een produktie van 544 miljoen kwu per jaar. Bij de opening gingen slechts vijf turbines werken. Waar schijnlijk zal het geheel vol gende zomer zijn voltooid. wachten. Je durft het niet." Ze gaf hem een speels duwtje en liep achteruit tot de muur, waartegen ze geleund bleef staan. „Je weet nu, dat je maar één vinger hoeft uit te steken en toch durf je niet. Zoek je troost maar bij Jannie. Doe haar de groeten en zeg dat ik morgenmid dag een uurtje aanwip. Aju, ridder van de kouwe grond!" Op weg naar zijn huis fietsend, dacht hij; Die vrouw is stapelgek. En ontzettend gevaarlijk voor een man. Wat heeft Frans met haar ge daan, dat ze zo geworden is? Ze was toch niet zo, toen ik hier kwam wer ken en ze bij Ria en mij op visite was? Hoe wordt een vrouw zo, is dat te verklaren? Hij wist nu, dat ze gelijk had. Hij begeerde haar, maar iets had hem gisteravond weerhouden. Het feit, dat ze de vrouw van zijn baas was? Hij wist het niet. Ik moet haar zoveel mogelijk uit de buurt blijven. Op een gegeven ogenblik verlies ik mijn hoofd en dan is het te laat. Ik moet een vrouw zien te krijgenik moet in vredesnaam maar hertrouwen. Ze is in staat me krankzinnig te maken. Zes dagen later kwam Frans Sor- nee weer thuis, werd stormachtig omhelsd door zijn vrouw en gedu rende de rest van de morgen zag niemand hem. 's Middags betrad hij de werk plaats, gaf Max een hand en vroeg: „Geen moeilijkheden gehad?" Max Ellegers kwam overeind en wees naar de half afgebouwde auto bus. „Je ziet in ieder geval, dat we niet stilgezeten hebben. O ja, er is gebeld. Of je, als je weer thuis zou zijn, eens aan wilt lopen bij de n.v. Gea. Ze hebben twaalf Fordtrucks gekocht voor kleine bussen. Vier er van mogen wij maken." Frans keek hem verrast aan. „Sjonge, dat is mooi, he? Vorige maand maakte ik offerte; het is dus meegevallen. Dat betekend heel wat werk, Max." De man knikte. „Leg jij je maar helemaal toe op bussen, Frans. Daar zit toekomst in. Meer als in mest karren." In de zomer van 1937 nam Max Ellegers plotseling ontslag. Tot ver wondering en schrik van Frans Sor- nee, die niet kon begrijpen waarom. De man had een mooi loon en een vrij huis, wat wilde hij nog meer? „Ik ga hertrouwen, Frans. Met een weduwe. Ze heeft een klein fabriek je: voornamelijk deuren en kasten, binnenbetimmeringen en zo. We zijn het goed met elkaar eens. Er is een man nodig, anders gaat het bedrijf in deze rottijd naar de je weet wel. Het spijt me voor jou, want ik werk hier prettig. Misschien kun je het begrijpen?" Maar Frans Sornee wilde niets door To Dorssen-van Loon begrijpen, raasde thuis over ondank bare schepsels, waarop je tegen woordig niet meer aan kon, hetgeen een spotlach bij zijn vrouw ontlokte. De laaste drie weken werkte Max Ellegers zijn opvolger in e» hield nog vier dagen over om zijn meube len in te pakken, daarbij trouw ge holpen door Jannie, die haar laatste hoop in rook had zien vervliegen om nog eens met Max Ellegers naar het gemeentehuis te gaan. Mientje vond hem tussen de vol gestouwde kisten, in een gescheurde overall met vegen over zijn gezicht. Jannie was naar het dorp om Jantje uit de kleuterschool te halen. „Op de vlucht, meneertje?" Hij begon zijn pijp te stoppen. „Ik zou niet weten waarvoor. Of ver beeld je je soms, dat jij Ze knikte. „Precies. Het begon ze ker een obcessie te worden, niet? Nou, ik gun dat vrouwtje jou, hoor, zo breed ben ik van opvattingen. Zorg er voor, dat ze niets te kort komt in haar huwelijk met jou, vriend, anders wordt ze net als ik". (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4