SUCCESJES STREEKNIEUWS z.v.u. Albert Vogel zorgde voor boeiende avond Op het Luitje strooiden de vier Pieten rijkelijk met pepernoten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). fijberg te Rotterdam. Het perceel is gelegen aan de Deltastraat, idem een voorstel tot aankoop van een perceel bouwland aan de Elkerzeese weg te Scharendijke aan de heer M. Hanson Een ander voorstel heeft betrekking op de bouw van vier autogarages aan de Vroonstraat te Kerkwerve en het maken van een parkeerruimte aan de Beatrixstraat, eveneens te Kerkwerve. Voorgesteld wordt ver der o.m. het instellen van een Ou derraad t.b.v. de openbare lagere scholen in de gemeente. BROUWERSHAVEN Lezing over journalistiek voor de Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Brouwershaven, kwam vorige week bijeen. Na de opening door de presidente, gaf mevr. v. d. Hamer-v. d. Weele een verslag van het 35-jarig jubileum van de afd. Zeeland, gehouden op 17 november in Goes. Zij deed dit op geestige wij ze en geheel op rijm. Hetgeen met een hartelijk applaus beloond werd. Vervolgens gaf de presidente het woord aan de heer P. van Beckem, journalist te Alkmaar ,die een lezing hield getiteld „Het stond in de krant" Interessant was het te horen dat de eerste nieuwsbrengers de slaven van de Romeinen waren. En dat rond 1839 de eerste kranten ontstaan wa ren uit koopmansbrieven, waar een zegelbelasting op geheven werd. Om journalist te kunnen worden moet men over bepaalde eigenschappen beschikken, naast mensenkennis en tactiek, moet men scherp inzicht in situaties hebben. Te meer daar een krant een voorlichtende-, een con trolerende- en een opvoedkundige taak heeft. Onderling hebben de journalisten groot respect voor de primeur van een artikel. Voor de vrouwen van het platteland was het interessant eens een kijkje te kun nen nemen achter de schermen van de journalistiek. De presidente besloot de avond met een dankwoord aan de heer van Beckem voor het genotene. Zij deel de nog mede dat de dames in de ge legenheid werden gesteld zich voor de voorjaarshocdencursus op te ge ven bij mevr. Jansen. De kerstavond zal gehouden wor den op 20 december. Bezoek van St. Nicolaas Sint Nikolaas met Zwarte Piet zal op zaterdag 3 december des middags half twee een bezoek brengen aan Brouwershaven, zulks op verzoek van de middenstandsvereniging „De Corridor". Het gezelschap zal worden afgehaald aan het eind der Noord- dij kstraat door de muziekvereniging „Apollo", waarna de stoet zich zal begeven naar de muziektent op de Markt, waar de kinderen worden ge trakteerd. Om twee uur zal Sint een bezoek brengen aan Schuddebeurs, waarna te drie uur nog wordt aange daan de gemeenten Noordgouwe en Dreischor. In tegenstelling tot vorige jaren houdt de middenstandsvereni ging dit jaar geen Sint Nikolaasweek maar het ligt in de bedoeling om vol gend jaar weer met een grootscheep se aktie uit de bus te komen. Met ingang van 1 januari 1967 is bevorderd van besteller D naar besteller C de heer J. M. J. van t Hof te Brouwershaven. OUWERKERK Opening nieuwe zaak Vorige week keek ieder zijn ogen uit bijhet bezichtigen van de ver nieuwde winkel van de heer C. Hen- drikse in de Zuidstraat. Aan de voor zijde bevinden zich vier grote ramen en het eerste wat opvalt is de zeer grote ruimte (opp. 65 m2.). Verkocht worden textiel, drogisterij-artikelen, vleeswaren, diepvries, rookartikelen, aardewerk, speelgoederen, melk, bo ter en kaas en zo meer. De winkel, welke centraal verwarmd wordt, mag een aanwinst en sieraad voor het dorp genoemd worden. Vele bloemstukken gaven aan de zaak een extra feestelijk tintje. Bij deze gelegenheid kregen de aanwezigen een verversing aangeboden. Uitvoering S.V.O.W.K. De sportvereniging „Ouwerkerk" heeft in het Dorpshuis de jaarlijkse uitvoering voor leden en donateurs gegeven. De opening geschiedde door voor zitter H. Bolijn, die memoreerde, dat het korfbal-twaalftal kampioen ge worden is van de laagste afdeling der S.D.K.B.; de juniores eindigden bijna onderaan, terwijl de pupillen het midden bereikten. In verband met interne moeilijkheden is beslo ten, dit keer een kleurenfilm te ver tonen. De heer Hobbs gaat met va kantie. Deze film-in-drie-gedeelten laat de belevenissen zien van een modern gezin, dat op vakantie gaat in een ouderwets huis aan het strand rrtet weinig comfort. In de pauze was er, als naar gewoonte weer een ver loting (hoofdprijzen: een elektrische koffiemolen en een taart en voorts nog vele kleinere prijzen). Het bal-na duurde tot in. de kleine uurtjes. De D-besteller I A. M. Bakker is bevorderd tot C-besteller I. De rijks- ambtenarenrang gaat hiermede om hoog; de P.T.T.-rang blijft gelijk (besteller eerste klasse). OOSTERLAND Vergadering Landbouwvereniging D.E.S. Op woensdagavond 30 november hoopt de Coöp. Landbouwvereniging D.E.S. een algemene jaarvergadering te houden in café Bouma alhier, on der voorziterschap van de heer H. J. van de Zande. Behalve huishoude lijke zaken en bestuursverkiezingen SPORT VOETBAL K.N.V.B. Dreischor verloor van Lewedorpse Boys (1—4) Hoewel het veld bijna niet be speelbaar was vanwege de regenval in de afgelopen week, ging het tref fen tussen Dreischor en Lewedorpse Boys toch door, hetgeen de thuisclub echter een 4-1 nederlaag opleverde. Het eerste doelpunt van de gasten ontstond reeds na drie minuten. Doel man Dooge liet een schot van De Bart glippen (0-1). Er waren zeven tien minuten gespeeld toen M. Raas doorbrak en dat betekende prompt 0-2! Met deze stand brak tevens de rust aan. Ondanks het harde werken van Dreischor bleven de Boys domineren en na zeven minuten spelen in de tweede helft scoorde M. Raas op nieuw (0-3). Doelman Dooge verde digde zijn doel uitstekend en dat gaf de Dreischor-aanval de inspiratie om toch de moed niet op te geven. Bij een gevaarlijke aanval van de thuis club slaagde Kees Kommer erin de eer te redden (1-3). Verder brachten de blauw-witten het echter niet. De gasten scoorden via M. Raas nog eenmaal (1-4), waarna de goed lei dende scheidsrechter Schetters het einde aankondigde. Aanbesteding Door de Rijkswaterstaat in Zeeland te Middelburg werd het onderhouden van de Rijkszeewering in de polders Oosteren- en Westerenbaan van Schouwen-Duiveland en de Greve- lingendam gedurende het dienstjaar 1967 aanbesteed. Laagste inschrijvers waren: Aannemingsbedrijf „Schou wen-Duiveland", Zierikzee f 142.000,- M. de Voogd, Haamstede f 141.000,-; P. van Dongen, Haamstede f 138.300,-; Firma S. Bezuijen Zoon, Ouddorp f 133.900,-; Aannemingsbedrijf H. Stouten, Brouwershaven f 132.500,-. ZIERIKZEE Actie schoolslag De te Zierikzee gehouden inzame ling in het kader van de „Actie Schoolslag" heeft opgebracht een bedrag groot f 3459. Stait Z.V.U. cursus Morgens (dinsdag)avond 29 novem ber vindt in het prof. Zeemanlyceum de eerste cursusavond plaats in de te houden serie van drie avonden over het onderwerp „Nederland tussen de beide wereldoorlogen". De cursus wordt voor de Z.V.U. gegeven door de heer mr. drs. W. P. Martens. SEROOSKERKE Rode Kruis-film In de zaal van het Dorpshuis ver toonde de afdeling Schouwen-West van het Nederlandse Rode Kruis de film „East of Eden" met in de hoofd rol James Dean. De heer J. van Antwerpen, plaat selijk bestuurslid van de afdeling Schouwen-west sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, terwijl de heer M. Verveen, filmoperateur, ver bonden aan het Ned. Rode Kruis in Den Haag een propagandawoord sprak. In de pauze werd een verlo ting gehouden terwijl er tevens ge legenheid was om het Welfarewerk te bezichtigen. Aan Welfarewerk werd die avond voor plm. f 40,00 verkocht. De opkomst was matig. Tijdens de middag was er een jeugd voorstelling. Kollektie De dankdagcollecte in de Ned. Herv. kerk heeft opgebracht f 894,20. St. Nicolaasfeest bejaarden Woensdag a.s. zal op de bejaarden- bijeenkomst het Sint Nicolaasfeest worden gevierd. Alle bejaarden zijn natuurlijk weer hartelijk welkom. WESTERSCIIOUWEN Oogstinzameling Vereniging Kinderzorg te Middelburg Elk jaar komt er bij de diakonieën der Hervormde gemeenten een brief binnen van de Vereniging Kinder zorg te Middelburg, met het verzoek om medewerking bij de inzameling van gaven in natura voor de kinde ren. Ongeveer vijf jaar geleden werd besloten om dit werk in Wester- schouwen gezamenlijk te gaan doen en het resultaat was goed. Tot vorig jaar was ook gedragen kinderkleding zeer welkom, doch door een drasti sche verbouwing in Middelburg kon men alleen aardappelen, fruit, uien en andere wintergroenten gebruiken. Speelgoed was en blijft zeer welkom. Dit jaar konden de kosten die er al tijd aan blijven kleven zeer laag ge houden worden, omdat ook nu weer een vervoerbedrijf aanbood de gaven naar Kinderzorg te brengen. Vrijdagmiddag was het weer zo ver en opgeladen werden uit Burgh, Serooskerke: 70 zakken aardappelen, Haamstede, Renesse, Noordwelle en 50 kisten fruit, 10 zakken uien en 5 zakken andere wintergroenten. Op verzoek werd in Brouwershaven nog 45 zakken opgeladen, zodat een grote vracht in Serooskerke bij Middel burg aankwam. De directeur van het kindertehuis dhr. Van Ossewaarde, nam onder veel dank de gaven in ontvangst. Per dag worden aldaar ongeveer 200 personen gevoed en dan kan men zich indenken wat dit allemaal kost. Op „Welgelegen" vertoeven momen teel 35 pupillen, terwijl andere leden van het „gezin" in diverse huizen in Middelburg zijn ondergebracht. In de zomer tracht men de kinderen in di verse vakantie-adressen wat te la- en genieten, zodat ook het personeel vakantiedagen kan besteden. Om deze adressen te vinden kost nogal eens wat hoofdbrekens. Deze gege vens vertelde de heer Van Osse waarde. Mogelijk dat ook in Westerschou- wen families of gezinnen zijn die een dergelijk kind voor een paar weken in de vakantietijd in huis willen ne men. De diakoniecn der Hervormde gemeenten zullen hierover gaarne in lichtingen verstrekken. ELLEMEET Komst St. Nicolaas Op vrijdag 2 december wordt te El- lemeet weer het jaarlijkse Sint Ni colaasfeest gevierd. Hoewel het feest in eerste instantie is bedoeld voor de kinderen van de lagere school', zijn natuurlijk ook de ouders en andere belangstellenden van harte welkom. Aanvang: 7 uur in de noodsohool. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 30 november a.s. zal ten vergadering worden gehouden van de gemeenteraad van Midden- schouwen. De agenda telt een 19-tal punten. Op de agenda komt een voorstel voor tot de verkoop van een drietal percelen bouwgrond aan de Deltastraat en Elkerzeeseweg aan de Deltadienst van de Rijkswaterstaat en een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de heer W. Kof- h'tsliniihluw voor de kinderen ZIERIKZEE, 26-11. Geëscorteerd dtor vier zwarte Pieten, een lustig spelend „Kunst en Eer", een aantal jeugdige pcnyrjjders van „De Schcuwse Kuiters" en de Zierikzeese brandweer heeft Sinterklaas zater dagmiddag, na een officieel welkom dcor burgemeester Kastelein b(j het Luitje, zijn intccht gemaakt In Zie rikzee. Vcor een opgewekt welkom zorgden de tientallen kleuters van de kleuterscholen die begeleid door hun leidsters cok dit jaar door de gul strooiende Pieten niet werden teleurgesteld. Vift de Nieuwe Haven reed Sinter klaas in een fraai bespannen open rijtuig naar het Havenplein en daar sprak burgemeester Kastelein temid den van vele belangstellenden een begroetingswoord, daarbij vaststel lend dat Zierikzee heel wat jeugd heeft. Voor de jeugd moet gezorgd worden en daarom was het de bur gemeester een vreugde de bejaarde kindervriend uit Spanje te kunnen mededelen dat de voorbereidingen voor de bouw van een nieuwe lage re- sehooL thans ver gevorderd zijn en dat het betreffende besluit van de gemeenteraad spoedig verwacht kan worden. Sinterklaas was blij naar Zierikzee te zijn gegaan, al was hij niet erg gelukkig met hc-t hier ingevoerde verkeersplan, toch had hij een ge schenk voor burgemeester Kastelein meegenomen: a-n klein speelgoed autootje en daarbij een letter van banket. De Sint wenste Zierikzees' nieuwe eerste burger veel succes met het besturen van de stad. Na de ontvangst op het Haven plein trok Sinterklaas onder grote belangstelling door de Zierikzeese straten en daarbij werden korte be zoeken gebracht in het Zweedse Ro de Kruis-ziekenhuis en de Corneiia- stichting. De tocht eindigde bij de Concert zaal waar achtereenvolgens drie voorstellingen werden gegeven voor de kinderen. De clowns Pinario en Fc'.ko met goochelaar Gogola oogstten bij de jeugd een daverend succes en ook een poppenkastvoorstelling kreeg zeer veel bijval. Dankzij de assisten tie van de Zierikzeese brandweerlie den verliep de organisatie uitstekend. Burgemeester Kastelein begroette Sinterklaas op het Luitje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). zal als spreker optreden deze avond de heer L. Becu, technisch ambte naar bij de Rijkswaterstaat te Brui- nisse ,die zal spreken over de tot standkoming van de Grevelingen- dam en het gesprokene met licht beelden zal toelichten. Tijdrede S G.P. Er bestond goede belangstelling voor de tijdrede. welke ds. J. P. Ver kade. Nea. Herv. predikant te Nieu we Tonge donderdagavond in de kerk van de Ger. Gemeente alhier hield voor de afdeling Oosterland van de Staatkundig Ger. Partij. De predikant sprak naar aanleiding van 1 Kon. 16 30 en 1 Kon. 17 1-14, de geschiedenis van de goddeloze ko ning Achab van Israël. Als thema was gekozen: Gods oordeel cn bewa rende voorzienigheid. Een viertal punten werd door de eminente spre ker ontvouwd: 1. Aanleiding tot het oordeel; 2. Uitvoering van het oor deel; 3. Gods bewarende voorzienig heid onder het oordeel; 4. Beproe ving onder het oordeel. Spr. wees o. m. op het feit dat de huidige wel- vaartstijd veel overeenkomst ver toont met de tijd van Achab, een ko ning die deed dat kwaad was in de ogen aes Heren. Hoe deze vorst een verbond maakte met de omringende goddeloze volken. En hoe er ook in de tegenwoordige tijd wel verbonden worden gesloten Gode niet welge vallig. En dan kruist de profeet Elia het pad des konings en zegt hem de oordelen Gods aan. Wat worden er in het huidige tijdsgewricht weinig Elia's meer gevonden, aldus de pre dikant, die verder wees op de nood zaak van een bekering des harten tot God. De tijdrede werd door de aanwezigen met grote aandacht ge volgd. BRUINISSE Ontslagen bij betonfabriek De recessie werkt ook door in be drijven op Schouwen-Duiveland. Bij de betonwarenfabriek J. Griep ie Bruinisse werd aan vier van de ne gen werknemers ontslag aangezegd wegens slapte in het bedrijf. Kollekte Een aantal bestuursleden van de vereniging „De Reddingsmedalje" collecteerde zaterdag te Bruinisse voor het ondersteuningsfonds van de vereniging. De gedecoreerden gingen nadat zij officieel op het gemeente huis waren ontvangen, de in acht wijken verdeelde gemeente in. Het resultaat was een bedrag van f 307,37 Autobotsing Toende heer E. uit Goes met zijn personenauto, van de Oudestraat de Beursstraat wilde inrijden, werd hij opgehouden door een vrachtauto met suikerbieten. Achter de vracht auto reed in de Beursstraat een per sonenauto van de heer W. uit Sir- jansland. De bestuurders van de personenauto's zagen elkaar niet tij dig en een botsing volgde. Gevolg blikschade. Te koop: Prima krielkippen, alle jonge dieren, kleuren: patrijs en koekoek. Iets moois! T. C. van Dumme, Dapper weg 17, Haamstede. Een kinderfietsje. J. F. Kaas hoek. Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, telef. 2167. In prima staat zijnde kinder wagen „Mutsaerts". Beatrix straat 16, Zonnemaire. Enkele gebruikte Solexen m. verz. en één damesrijwiel. Fa. Steenland Zn., telef. (01112)-496, Dreischor. Draineerbuizen cn turfstrooi- sel. P. L. Quist, telef. 443, Dreischor. Een nieuwe 2-wielige auto aanhangwagen op nieuwe banden. G. Roozemond. telef. (01112)273, Ring 9, Dreischor Lange witte trouwjapon met toebehoren, maat 36-38. Te bevragen: bureau v. d. blad. Ronde eethoektafel m. kleed, z.g.a.n. keukentafel met for mica blad. 2-pits gasstel, kl. crème; 16 traproeden, nikkel (platte), paar kunstschaatsen m. witte laarzen, m. 38 (da mes). Alles in zeer goede st. De Brauwstraat.2, Zierikzee. In goede staat zijnd huis orgel. Te bevr.: Boot, Noord straat 43, Haamstede, tel. 584 Prima eetaardappelen. J. M. van Klooster, Wilhelmina- weg 8, Renesse, telef. (01116) 318. Zomerhuisje, 6x3 meter. Brieven onder nr. 2560 aan het bureau van dit blad. Drs. L. J. M. van Son staatssecretaris ee. zaken DEN HAAG, 28-11. Heden (maan- dag) morgen heeft H.M. de Koningin beëdigd als staatssecretaris van eco nomische zaken drs. L. J. M. van Son. Drs. Van Son zal als staatssec retaris van economische zaken in het bijzonder belast zijn met aangelegen heden betreffende de regionale in dustrialisatie, het toerisme, de indu striële eigendom, de produktiviteits- bevordering, het ijkwezen en de wet telijke regeling van het accountants wezen. In het noordwesten van Pelopon nesus in Griekenland zijn vele dor pen onder water komen te staan na zware regenval. Er is veel schade aangericht en de verbindingen zijn verbroken. Japanse bergbeklimmers verongelukt TOKIO, 28-11. In de afgelopen drie dagen zijn zeven Japanse bergbe klimmers om het leven gekomen bij pogingen de Foedzji te bestijgen. Deze berg ligt op rond 100 km. ten zuidwesten van Tokio. SPORTBERICHTEN BADMINTON R.C. Griffioen I-Zierikzee I 4-4 In de uitwedsrijd j.l. vrijdagavond tegen de B.C. Griffioen uit Wolfaarts- dijk is het de B.C. Zierikzee gelukt, na een enerverend duel, met de helft van de inzet terug te keren. Het is daar in Wolfaartsdijk een prestigeslag van de eerste orde ge worden. Niet minder dan vier par tijen vergden een derde game, ter wijl n.b. zeven sets verlengd moes ten worden om een beslissing te for ceren! De wedstrijd duurde dan ook van ongeveer half acht tot na mid dernacht. Griffioen leek aanvankelijk regel recht naar een overwinning te stap pen, want via 1-0, 2-0, 3-0, 3-1 liep zij uit tot 4-1, doch toen sloeg Zierik zee meedoenloos terug en via het winnen van het damesdubbel, het tweede gemengd dubbel en het he ren dpbbel werd het zowaar een zeer verdiend overigens 4-4. Verrassend was de onverwachte nederlaag van de Zierikzee-speler J. van Vossen tegen dr. Tan (18-13, 15- 7). De dames van Zierikzee waren allen goed op dreef en kunnen op een goede wedstrijd terugzien. Zondag 4 december speelt Zierik zee I uit tegen Vlissingen I, terwijl Zierikzee II a.s. vrijdag 2 december Rillandia II thuis ontvangt Loongrens ziekengeld- en ziekenfondsverzekering DEN HAAG, 26-11. - Binnenkort kan de afkondiging van een K.B. worden verwacht waarbij het bedrag van de loongrens voor de verplichte ziekengeld- en ziekenfondsverzeke ring met ingang van 1 januari 1967 wordt verhoogd van f 11.500,tot f 12.400,— per jaar, zo deelt het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid mede. Het bedrag van hel maximum dagloon voor de berekening van de premies en van de uitkeringen krachtens de sociale werknemersver zekeringen zal met ingang van de zelfde datum worden verhoogd van f 36,tot f 38,40 bij een vijfdaagse werkweek en van f 30,tot f 32, bij een zesdaagse werkweek. Gelders Molenboek ARNHEM, 27-11. Een bedrag van f 50.000,- willen Gedeputeerde Staten van Gelderland, naar zij aan de Pro vinciale Staten van dit gewest thans voorstellen, beschikbaar stellen voor het uitgeven van een Gelders molen boek, dat in een oplage van 2.000 exemplaren zal verschijnen en meer dan 400 pagina's zal tellen. Niet zonder enige pijn ontdekt men dat in dit seizoen (maar ge lukkig is het n.og maar even bezig) mannen van naam, slechts enkele tientallen belangstellenden trekken en .slachtoffer" daarvan werd vrij dagavond de bekende voordracht kunstenaar Albert Vogel, die het met een klein clubje moest doen tij dens zijn optreden in de Concert zaal-foyer, onder auspiciën van de Z.V.U. In zijn inleidend woord sprak de voorzitter van de Werkgroep dr. J. J. Westendorp-Boerma zijn teleur stelling uit over de geringe opkomst, maar het aanwezige publiek heeft buitengewoon geboeid geluisterd en dat moet de heer Vogel alle voldoe ning hebben geschonken. Ingeleid met uiterst erudiete op merkingen, droeg hij fragmenten voor uit dagboeken en brieven van Europeanen. „Geen literatuur, maar een weerspiegeling van het innerlijk léven, van Europese emoties". Een „voltreffer" was meteen een brief van Lode wijk Napoleon uit 1807, waarin hij zijn broer Louis, ko ning van Holland, zijn slappe hou ding in de Nederlanden verwijt. Een vooral uit historisch oogpunt juweel, was een fragment uit het dagboek van koningin Victoria, waarin zij een bezoek beschrijft aan het Parijs van 1855, op uitnodiging van Napo leon III. Trotzki liet zich „horen" over de moord op de Tsarenfamilie en ver der waren er brieven van de Duitse garnizoensarts te Brussel in wereld oorlog I (over de executie van een Engelse spionne) en Franz Mark aan de weduwe van een vriend. Uit We reldoorlog II: uit het „dagboek van een Hitlerjongen", „Het Achterhuis" van Anne Frank en het dagboek van Göbbels. Het programma na de pauze was gewijd aan de liefde; het lichtzin nige element vertegenwoordigd uit „Londens Dagboek" van James Bos- well en „Herinneringen" van Stend hal. Verder liefdebrieven van de (toen nog jonge) generaal Napoleon aan Joéphine de Beauhamais; een enkele notitie van Albert Camus en een ontroerende brief van Vincent van Gogh aan zijn broer Theo over zijn vrouw Sien, die Vincent in Den Haag had leren kennen. Albert Vogel wist voor de ver schillende geregistreerde stemmin gen de juiste loon te treffen; zijn uitbeeldend vermogen is groot en emotioneel; zijn uitsprahk gecise leerd. Tolk van een dankbaar publiek voor een zeer culturele avond was dr. Bocrma, die de voordrachtkun stenaar een afdruk aanbood van het middeleeuwse Zierikzeese stadswa pen, als stoffelijk blijk van waarde ring voor hel gebrachte. Het (schriele) applaus na het voor pauze-programma hadden we graag gemist. Soms is stilte welsprekender. B. d.V.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2