Rij veilig 1:200 5december tips! POSTSPAARBANK RENTE TOT St. Nicolaas Herv. Vrouwengroepen Schouwen-Duiveland congresseerden Rijdt veilig met melk Nederland en de watersnood in Italië Wat verstaat U onder service? Dat is de service van QUARTEL - Noordgouwe De P.v.d.A. en het nieuwe kabinet Verkiezingen op 15 februari? Verkeerszaak met dodelijke afloop diende voor tweede maal Nog 10 dagen... dan is het Toogdag te Zierikzee ZIERIKZEE, 23-11. De jaarlijkse Ringdag van de Hervormde vrou wengroepen van Schouwen-Duive- lar.d is dinsdag 22 november j.l. weer gr houden in de „Graanbeurs" te Zie rikzee. Voor deze dag, een hoogte punt in het verenigingsleven van de Hervormde vrouwengroepen, waren vele dames met (volle) autobussen naar Zierikzee getogen waar zü on getwijfeld een goede dag hebben be leefd. Voor de morgenuren stond een causerie op het programma, die ge houden werd door mevrouw J. van Grcotveld-Timmerman uit Ermelo, met als onderwerp „Hoe beleven wij het ouder worden?" 's Middags was de declamatrice Nel Kars uit Am sterdam op het toneel te zien, die de dames meevoerde naar het „Toneel door de eeuwen heen". Na het samen zingen van Psalm 146, Gezang 202 en 101 en Schriftle zing uit O.T. Psalm 71 en N.T. Pe trus 1 sprak mevrouw G. C. Lam- van Dijk een begroetings- en wel komstwoord uit. Mevrouw Lam zei het bijzonder op prijs te stellen om verenigd door een sterke band zove- len op deze dag hier te mogen be groeten. Een bijzonder woord van welkom richtte z ij tot de aanwezige leden van de vrijzinnige vrouwen verenigingen, want blijken van me deleven zijn altijd stimulerende fac toren. Het is nieft gemakkelijk in deze tijd het verenigingsleven in stand te houden. Het enthousiasme van de le den is echter een garantie voor het werk van de vereniging. Het leven als een boog Mevrouw Van Grootveld merkte in haar lezing op dat velen het feit dat ze ouder worden maar node onder ogen kunnen zien. De wetenschap dat anderen je als bejaard gaan zien werpt dan vragen op als: „Takel ik af; Tel ik nu niet meer mee?" De overgang van het volle sterke leven naai- het andere, meer rustige leven, behoeft echter niet ineens, plotse ling te geschieden. Het leven wordt wel eens gezien als een boog. De jeugd wordt voorgesteld vol ver wachting, toelevend naar het hoog tepunt en het eindpunt is dan iets waar men niet naar verlangt. Men is dan uitgeteld. Mevrouw Van Groot veld belichtte in de eerste plaats het ouder worden van de vrouw. Heeft het wel zin dat de vrouw een goed vak leert? Sommigen zien de bestem ming van de vrouw alleen maar in het huwelijk. Menig getrouwde vrouw vindt de ongehuwde dan ook maai' zielig. Beiden leven echter naar een doel toe. Bü de een is dat een gezin geluk kig te maken en groot te brengen, bü de ander zal dat voldoening vin den en iets bereiken in het beroep zyn. Wanneer beiden de begeerde staat bereikt hebben en daarna de boog omlaag buigt, heeft het zin dat men ook dan het leven nog inhoud kan geven. Het gezin valt uiteen, de kinderen worden zelfstandig en dan gebeurt het vaak dat de gehuwde vrouw te ruggrijpt naar haar vroegere beroep. Als zij ook daartoe niet meer in staat is bereikt zij weer een ander stadium We kunnen blij zijn met de sociale zorg: de angst om af te moeten han gen van de gemeenschap, de kerk of de kinderen was voor velen vroeger de grootste zorg van het ouder wor den. Het is fijn, die sociale voorzie ningen maar ze betekenen niet alles. Er zijn andere voorzieningen die we zelf moeten nemen. „Als we een niet alleen op onszelf gericht leven heb ben geleid, als we niet teveel in ons beroep of gezin zijn opgegaan maar open hebben gestaan voor het leven om ons heen, zal bij het wegvallen van onze bezigheden geen leegte overblijven maar zullen we ons De- ven weten te vullen met de vele rij ke dingen die het ons nog te bieden heeft", zo vervolgde mevrouw Van GrootvéLd. Bübelse visie „Stelt de Bijbel hot leven ook als een boog voor?", zo vroeg zij. „De Bijbel ziet het leven als een weg. In het Nieuwe Testament noemt Jezus Christus Zich zelfs De Weg. Een weg, om een doel te bereiken. Op die weg is geen stilstand mogelijk. Al wan delend kunnen we genieten van al het moois dat God ons geeft. Petrus stelt ons zelfs het leven voor als een renbaan. Het leven is een rennen naar een toekomstige stad. Al wat achter ons ligt is voorbij; voor ons ligt de toekomst. Op die baan is geen tijd voor piekeren en zelfbeklag. Niet passief afwachten: Hij komt wel tot ons, doch wij moeten ruimte ma ken voor Hem. Dan alleen kan het sterven een opgang betekenen. In de Bijbel wordt het leven ook wel voor gesteld als de groei. We moeten ADVERTENTIE Tank één glas melk op elke 200 kilometer: het gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktiever- mogen. Veilig, verstandig en vurrukkulluk Alee eens? Vraag gratis embleem aan het NJZ.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z-H). groeien, toenemen in de kennis van God. Uit ons leven meet iets opko men. Leven is met veel moeite en strijd winnen in geloof en liefde. We zijn, als we oud zijn, wat we er in onze jeugd van gemaakt hebben. Ou derdom is ook de periode van wijs heid en inzicht. We dragen dan de vruchten van het leven. Het niet aanvaarden van het ouder worden is een gave van God weigeren. We moe ten voortgaan op de weg en niet al leen aan de toekomst vragen stellen. Morgen is de dag van God, vandaag is voor ons", zo besloot spreekster haar interessante causerie. Subliem sol toneel De dames luisterden geboeid naar de heldere lezing van mevrouw Van Grootveld. Mevrouw Lam dankte haar hartelijk voor de duidelijke uit eenzetting en kondigde dan de mid dagpauze aan. De middag werd ge vuld met een optreden van de decla matrice Nel Kars: „Toneel door de eeuwen heen". Na iets te hebben verteld over het ontstaan van het toneel speelde zij fragmenten uit stukken uit verschil lende tijden en landen. Ze begon met een Middeleeuws stuk, „Marieke van Nimweghen". Terwijl zij de stukken aan elkaar praatte verwisselde zij van kleding wat door het aanbrengen van een enkele rok of jakje steeds weer een verrassende gedaantever wisseling tot gevolg had. Ze nam ons vervolgens mee naar Engeland, waarvan zij van Shakespeare een fragment van „De edellieden van Verona" speelde. Verder fragmenten uit Molière's „De geleerde Dames" en „School voor Vrouwen". Van Tsjechov speelde zij een gedeelte uit „Het jubileum". Na het dankgebed werd deze dag besloten met het zin gen van het Federatielied. ROME, 23-11. Italiaanse regerings instanties hebben te kennen gegeven dat Nederland, met zijn traditionele ondervinding op het gebied van de watersnoodbestrijding, eventueel een bijzonder welkome bijdrage zou kunnen leveren ten aanzien van bv. de restauratie van beschadigde kunst werken en het herstel van de vee stapel. VERHOGING PREMIE- INKOMENSGRENS DEN HAAG, 23-11, Dezer dagen kan de publikatie van een koninklijk besluit worden verwacht tot verho ging van het bedrag, waarover inge volge de Algemene Ouderdomswet, de Algemene Weduwen- en Wezen wet, de Algemene Kinderbijslagwet en de Kinderbijslagwet voor loon- trekkenden maximaal premie wordt geheven. Deze premie-inkomensgrens, welke thans f 12.750 per jaar bedraagt, is verhoogd tot f 14.050; de verhoging zal 1 januari 1967 ingaan. ADVERTENTIE Moet uw radio, t.v., wasmachine, diep vries of centrifuge in reparatie? Wü brengen U onmiddellijk een GRATIS bruikleenapparaat Zowel binnen als buiten de garantietyd DEN HAAG, 23-11. De aftredende minister van economische zaken en lijsttrekker van de Partij van de Ar beid bij de komende verkiezingen, drs. J. den Uyl, heeft voor de televi sie de vrees uitgesproken dat de po litiek die premier Zijlstra denkt te voeren, tot teveel werkloosheid zal kunnen leiden. De aangekondigde vervroeging van de verhoging van d eomzetbelasting achtte hij een bij- de omzetbelasting achtte hij een bij- zei zich niet te kunnen voorstellen dat de P.v.d.A. en de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer daarmee ak- DEN HAAG, 23-11. In Ilaagse kringen wordt aangenomen dat - ge zien het tpdstip van het optreden van het nieuwe kabinet - de verkie zingen op woensdag 15 februari zul len worden gehouden. Dit zou dan inhouden, dat de kandidaatstelling op 3 januari dient te geschieden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Onder leiding van de Nederlandse bouwkundige W. van Rij komen op het ogenblik in het rampgebied van Turkije de eerste huizen klaar. Ze zijn bestemd voor mensen, die in tenten wonen sinds de aardbeving in augustus hun wo ningen vernielde. DEN HAAG. De Pacifistisch Socia listische Partij heeft zich gedistanci- eerd van allen, die moeilijkheden willen veroorzaken op of rond de trouwdag van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. Ze behoudt zich wel het recht voor om van haar overtuiging opvatting en mening te doen blijken. MAASTRICHT. De 50-jarige tim merman J. M. uit Brunssum, die op 9 juli van dit jaar tweemaal met een karabijn op zijn 27-jarige zoon vuur de, is maandag voor de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. UTRECHT. De Duitse spoorwegen zullen met kerstmis ongeveer 435.000 buitenlandse arbeidskrachten moe ten vervoeren. Dit is tien procent meer dan in 1965 het geval was. BAARN. In het ziekenhuis in Baarn is de 30-jarige Turkse fa brieksarbeider A. O. Ozkurt uit Baarn overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem 's morgens nabij het paleis Soestdijk op rijks weg lb was overkomen. VREELAND. Op de provinciale weg Haarlem-Hilversum is ter hoog te van de brug over de Vecht bij Vreeland, waarschijnlijk ten gevolge van een klapband, een uit de richting Haarlem komende personenauto op de linker weghelft terecht gekomen en met een snelheid van ca. 70 km. op een uit de tegenovergestelde rich ting komende personenauto gebotst. De bestuurder, de 60-jarige heer J. B. uit Hilversum, was op slag dood. DEN HAAG. De staatssecretaris van economische zaken heeft over eenkomstig het advies van de com missie opvoering productiviteit van de S.E.R. ten behoeve van produkti- viteitsakties een aantal subsidies toe gekend uit de voor dit doel bij het ministerie van economische zaken beschikbare gelden. UTRECHT. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, heeft de am bassades van de niet tot de E.E.G. behorende landen gevraagd, te be werkstelligen dat de toevloed van arbeidskrachten uit die landen naar Nederland wordt gestaakt. AMSTERDAM. Tijdens een pers conferentie van de Stichting Open baar Kunstbezit heeft de voorzitter dr. A. B. de Vries, meegedeeld dat de belangstelling voor de radio- en tv-programma's steeds groeiende is, "vniet alleen in Nederland maar ook in het buitenland. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Claus zal de recreatiedag bijwonen, die door de A.N.W.B. en de Nederlandse Sportfederatie op woensdag 30 no vember in het congrescentrum RAI te Amsterdam wordt georganiseerd. 's-HERTOGENBOSCH. In het zie kenhuis te 's-Hertogenbosch is de 32- jarige mevrouw M. Rijken-v. d. Lin den uit het kerkdorp Gemonde over leden aan de verwondingen die zij zondagavond opliep bij een autobot sing op rijksweg 64 onder Boxtel. ZAANDAM. Het minder bezet ra ken van de orderportefeuille is er oorzaak van dat scheepswerf De Uit komst N.V. in Zaandam acht werk nemers zal ontslaan. Bij scheepswerf De Uitkomst werken momenteel 20 arbeiders. AMERSFOORT. De oud-voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond, de heer C. J. van Mastrigt, is van mening dat er weinig onge rustheid behoeft te bestaan over de sluiting van bedrijven. BEEK. Op rijksweg E 9 nabij het vliegveld Beek in Zuid-Limburg heeft zich een kettingbotsing voor gedaan, waarbij in totaal acht auto's waren betrokken. Een der automo bilisten, de 38-jarige aannemer L. Keulen uit Geleen, werd zo ernstig gewond, dat hij kort na de botsing is overleden. ADVERTENTIE Uwet/gy, GOUD steenring v.a. 25, broche 37,50 brillantring 115, collier 18,50 horloge 120, manchetknopen 85, dasspeld 17,50 ZILVER KELTUM PLEET kandelaarv.a. 27,50 hanger 6, fotolijsl 11,25 bedels 1,30 theelepels75, suikerschep 17,50 manchetknopen 5,75 sigarenpüpje 11,75 sleutelring 5, HORLOGES kapstcl v.a. 60, bonbonschaaltje 10,75 schenkkurk 5,75 botervloot14,75 roomstel 37,50 rockvcrdrüvcr 16,50 bloemvaas 14,50 koekschaal 27,50 Hugenolenkruisjc 3,50 ETERNA v.a. 127,50 REVUE 95,— G. PERREGAUX160 ZENTRA 62,50 TENAX 68,— BIFORA 42,50 (in chroom - staal - double - goud) DOUBLE Slavenarmband Hangertje 9,50 Dasklem v.a. 6,50 7,50 18,75 19 16,50 3,75 5,75 25,50 Horlogeketting 16,50 Ook een ruime keus in: Barometers - Thermometers - Hygrometers Naast 's Gravensteen Zierikzee - Telefoon (01110>-2443 - Zierikzee MOSKOU. De Sow jet-regering heeft Indonesië verscheidene jaren uitstel van terugbetaling van zijn schulden gegeven. Dit heeft een woordvoerder van de Indonesische ambassade in Moskou meegedeeld nadat Indonesische financiële des kundigen, die over de schuld haddén onderhandeld, dinsdagavond naar Polen waren vertrokken. Vereist is dat Christus in ons leeft, koord zal kunnen gaan. ADVERTENTIE Verkeersovertreders voor kantongerecht te Zierikzee 5 ZIERIKZEE, 23-11. Conform de eis van de officier werd tpdens de woensdagmorgen gehouden zitting van het kantengerecht Zierikzee de Ieraar J. C. de F. uit Rcnesse veroor deeld tot een boete van f 75,- subsi diair 15 dagen hechtenis. Dit vonnis van kantonrechter mr. J. Moolen- burgh betekende de afsluiting van een zaak welke reeds in september van dit jaar voor het kantongerecht diende, maar toen werd aangehou den. De uitspraak betekende óók dat bewezen werd geacht dat de leraar op 12 mei j.l. onoplettend en met te grote snelheid dc kruising Weelweg- Krijn Karelsweg te Ellemcct was op gereden. Op deze kruising ontstond een botsing met een personenwagen, waarbij een inzittende bejaarde da me het leven verloor. Overigens kwam vast te staan dat dc auto waarin het slachtoffer was gezeten verzuimd had voorrang te verlenen aan de van rechts komende auto be stuurd door Dc F. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, wees er in zijn requisitoir met nadruk op dat men ten alle tij de rekening met andere weggebrui kers heeft te houden, ook al heeft men formeel voorrang boven de an der. De snelheid waarmee Do F. de door waarschuwingsborden gemar keerde kruising was opgereden acht te mr. Andreae onverantwoordelijk. Dtr/.o snolheid word geschat op on geveer tachtig km en dat was dus ver. boven de door de als getuigen op tredende verbalisanten, de wacht meesters J. den H. en W. H. O., vei lig geachte snelheid van vijftig km. De raadsvrouwe van de 'leraar, mr. Fokkema, bepleitte ontslag van rechtsvervolging voor haar cliënt. De waarschuwingsborden stonden er ook voor de ander, aldus mr. Fokkema, die meende dat hoge snelheid en om- oplettendheid geen verwijten moch ten zijn aangezien deze punten naar haar mening in het onzekere waren gebleven. Bij zijn uitspraak meende de kantonrechter niettemin dat de leraar over de eis van de officier be paald niet te mopperen had en zijn uitspraak was conform. De gemeentewerkman M. v. d. S. uit Middensohouwcn stond terecht omdat hij op 26 juli aan dc Elkerzee- sewog te ELkcrzee met een grasmaai- machine de weg op gereden zou zijn zonder te letten op het verkeer. Op dat moment passeerden tAvee scoo ters, waarvan er één door het plot seling uitwijken van de ander, ten val kwam. De verdachte ontkende stellig met de machine op de weg gekomen te zijn en ook een getuige decharge was deze mening toege daan. Daar tegenover stonden de verklaringen van de bestuurders van de scooters, A.G.S. uit Sfceenwijker- wold cn C. H. uit Rotterdam. S. ver klaarde te hebben gezien dat de ge meentewerkman de weg kwam opge reden, terwijl H. na zijn valpartij de maaier nog gedeeltelijk op de rijbaan had zien staan. De officier meende dat mogelijk alleen al „het gebaar van het de weg willen opkomen" de scooterrijder had kunnen hinderen, en eiste een boete van f 30,- of 6 da gen. De kantonrechter meende dat de verklaring van de getuige a decharge de lezing van de scooterrijders niet ontzenuwde en volgde de eis van de officier, zodat v. d. S. conform ver oordeeld werd. P. C. M. L. uit Bergen op Zoom had zich te verantwoorden voor het feit dat hp op 25 juli op de Pro- vincialcwcg te Kerkwcrve naar links zeu zpn uitgeweken op het moment dat hij werd gepasseerd door een an dere automobilist. Dc bestuurder van de inhalende wagen, J. de V., moest uitwijken in dc berm en kwam ver volgens in dc sloot terecht. Conform dc cis werd L. veroordeeld tot f 50,- of 10 dagen. De rij verkeersovertreders werd afgesloten door mevrouw L. G.-J. uit Goes die op 16 augustus van dit jaar op Rijksweg 18 nabij Nicuwerkerk als bestuurster van een auto met ca ravan plotseling had moeten rem men voor een tegenligger. Door deze manoeuvre was de caravan echter gaan slingeren en van de weg af de sloot ingeraakt. Voor het rijden op liet linker Weggedeelte terwij 1 een tegenligger in aantocht was hoorde mevrouw G. zich veroordeeld tot f 60.- of 12 dagen. De eis was f 75,- of 15 dagen. SAIGON. Amerikaanse jachtbom menwerpers hebben een grote op slagplaats van raketten in de buurt van de Noordvietnamese havenstad Haiphong aangevallen. Een Ameri kaanse militaire woordvoerder zei, dat minstens de helft van het doel vernietigd is. ADVERTENTIE Het nieuwste model met zichtbaar gas-niveau Wereld-garantie Wereld-service VOOR DE HANDEL: B. D. IEEFSMA NV. ■KERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL 23 27 2?l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2