H H QUARTEL NOORDGOUWE heet U welkom eropening! eropening! verlichtingsartikelen SUCCESJES I Belangrijk nieuws! Goed nieuws! I U weet het DIEPVRIEZER CENTRlFUGE-weer „A.E.G- Turnamat" MIELE ERRES UNILUX A.E.G. Favorite R Wij kunnen niet alles opnoemen OPENINGSRECLAME 10 KORTING 15 KORTING Een inleiding over het stakingsrecht STREEKNIEUWS DE ONDERGANG VAN UHR QUARTEL NOORDGOUWE Na een ingrijpende verbouwing en moderni sering staat onze showroom thans weer tot uw beschikking. U vindt er een nog ruimere sortering elektrische huishoudelijke appara ten en sanitair van uitsluitend bekende en beroemde merken, tentoongesteld in een stijl volle entourage en begeleid door de service van Quartel - Noordgouwe. U vindt bij ons de Philips t.v.-toestellen van af f 699,- enwij plaatsen uw antenne voor een aantrekkelijk bedrag! Radiotoestellen en transistors bieden wij in vele prijzen en kleuren. «SS als er een R in de maand is Kent U het gemak reeds van O Juist Onmisbaar in elke huishouding In voorraad: „Hard bevroren gezondheid voor een zachte prijs", want diepvriezen is goedkoper dan U denkt! Komt U eens kijken naar de: Marynen - Linde - Helifrost U houdt er geen was dag meer aan over, want bij ons vindt U het laat ste nieuws op wasgebied de automatische combi natie de meest verkochte com bi van ons land! Verder de volautomaten van gerenommeerde merken als Unilux - Miele en A.E.G. Deze automaten worden door ons vast aangesloten op wa terleiding en afvoer. En komt u ook eens rondneuzen in onze collectie lampen en kronen in kristal, polyester, hout of metaal, als mede schemerlampen, TL-verlichting enz. enz. Een koelkast heeft z'n nut, een heel jaar door! Zet ihiem naast uw aanrecht, en u hebt alles voor het grijpen. Diverse merken voorradig, tegen interessante ope- ningsbrijzen. Doe er uw voordeel mee! 10 tot 15 korting Een uitkomst voor grote ge zinnen, de vaatwasmachine: Uw automatische dienstmeisje! Wij demonstreren haar voor U! - - en daarom geven wij alle vrienden, klanten en belangstellen den graag de gelegenheid een kijkje te komen nemen in de nieuwe zaak op zaterdag 26 novmeber.' Telefoon (01112) 267 Verder vindt u tal van kleine elektrische ap paraten die u het leven gemakkelijker ma ken, zoals BADKACHELS - een grote collec tie elektrische dekens, raamventilatoren, stof zuigers, haardroogkappen, verwarmingsappa raten enz. enz. Letterlijk alles op elektrisch gebied. Zaterdag 26 november a.s. Alle verlichtingsartikelen De bekende Zanussi koelkasten 130 liter inhoud - met binnenverlichting De beroemde automatische was- combinatie A.E.G. Tumamat van 1095,voor 940,- DOET ER UW VOORDEEL MEE Alles ouder volledige garantie en met de service van Quartel, Noordgouwe N.V.V. BESTUURDERSBOND ZIERIKZEE, 19-11. In het Huis van Nassau te Zierikzee hield dezer dagen de heer A. van Aalst, districts bestuurder van de A.B.V.A., voor de leden van het N.V.V., hiertoe in staat gesteld dcor de bestuurdersbond Sch.- wen-Duiveland, een inleiding over het stakingsrecht. Daar de heer M. C. Verheden wegens ziekte verhin derd was stond deze vergadering onder leiding van de vice-voorzitter van de bestuurdersbond, de heer P. v. d. Ende, die met een woord van welkom de avond opende. De heer Van Aalst gaf een terug blik op de geschiedenis van het sta kingsrecht waarbij bleek dat Neder land stakingsrecht in juridische be tekenis nooit gehad heeft, wel sta kingsvrijheid, dat geheel iets anders is. Na 1945 is er een geheel andere ontwikkeling ontstaan, daar stakin gen ter beoordeling aan de rechter werden voorgelegd. Door de invoe ring van de B.B.A. moest na 1945 elke ontslagaanvrage door de direc teur van het arbeidsbureau worden bekrachtigd. Verschillende uitspra ken door de rechtbanken deden een onoverzichtelijke situatie ontstaan waaraan door minister Samkalden met het indienen van een ontwerp- wet een poging werd ondernomen een einde te stellen. Of, nu deze mi nister is afgetreden, er nog veel van terecht zou komen meende de heer van Aalst te betwijfelen. De heer v. Aalst zag een wettelijke regeling voor de vakbonden als een situatie van machtsevenwicht en niet als een wapen om bij schering en inslag te gebruiken. Het mag pas als laatste middel gebruikt worden, als overleg Vroege J i lentebode t i RHEDEN, 21-U. Een merk- waardige speling van de na- f tuur heeft in het dorp Rheden f aan de oost-Veluwezoom voor i een vervroegde „lentebode" (f gezorgd. In de kooi van de Stichting Rhedense Schaaps- kudde op het landgoed „Hen- ven" is het eerste lammetje geboren. Het behoort tot de uitzonderingen, dat reedsin november de eerste lammeren f worden geworpen. Herder van i Limbeek van de Rhedense schaapskudde verwacht rond f Kerstmis een verdere uitbrei- f ding van de kudde, die thans f bijna 100 dieren telt. Al is dit minder zeldzaam, de meeste i lammeren worden echter pas f in februari en maart geboren. niet meer mogelijk blijkt. Na de pau ze werd door een aantal der aanwe zigen nog gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vra gen welke alle naar voldoening door de heer Van Aalst werden beant woord. ZIERIKZEE Albert Vogel treedt op voor de Z.V.U. Op vrijdag 25 november a.s. vindt in de foyer van de Concertzaal alhier een optreden plaats van de bekende voordrachtskunstenaar Albert Vogel. Deze belangwekkende avond vindt plaats onder auspiciën van de Z.V.U. Albert Vogel heeft als titel aan het programma voor deze avond meege geven „Dagboek van Europa". HAAMSTEDE V.V.V.-vergadering Op donderdag 24 november des avonds te acht uur komt in hotel Bom de V.V.V. „Burgh-Haamstede" in vergadering bijeen. De agenda bevat een aantal huishoudelijke punten doch er springt één punt uit de tpon en dat is een voorstel tot sa menwerking met V.V.V. „Renesse Vooruit". Redenen te meer voor de vele leden om deze vergadering te gaan bezoeken. HAAMSTEDE BURGH Uitslag V.V.V.-ballonoptocht Na veel passen en meten is op het V.V.V.-kantoor de uitslag bekend ge worden van de deze zomer gehouden V.V.V.-optochten met ballonnen. De verste ballon dreef naar Denemar ken en de juiste afstand bedroeg rond 500 km. De prijzen bestonden uit een vijftal boekenbonnen .De gelukki gen waren Wim de Graaf uit Haam stede, Freddy Quaak, uit Haamstede, Nelleke de Koning uit Burgh, een meisje uit Leiden en een uit Dor drecht. Van deze laatste twee waren de namen op de labels niet meer te lezen, doch de adressen beter. De prijzen zijn inmiddels verzonden. Het bestuur van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" is gereed ge komen met het winterprogramma en afgestapt van het al jaren lang bekende systeem van muziek met een toneelstuk. Door het zeer toege nomen aantal donateurs meende het bestuur terecht dal een meerzijdig programma nog meer belangstelling zou trekken. In hotel „Het wapen van Burgh" komt op 0 december de eerste avond van „Witte van Haem stede" met als hoofdmoot het optrc- Muziekuitvoeringen den van een cabaret-gezelschap. Een week later, op 15 december, even eens in hetzelfde hotel kunnen -de liefhebbers van toneel aan hun trek ken komen. Dus de donateurs kun nen nu twee kanten uit. Hoe of het allemhal verder geregeld zal worden is op de programma's vermeld. Er is maar één schaduwzijde aan verbonden. 9 december was al twee maanden geleden vastgesteld door het Nut die op deze dag een onder werp over diepzeeduiken laat behan delen. Jammer, doch het kan niet meer veranderd worden. Teneinde de kosten die aan deze uitvoeringen verbonden zijn te dek ken, zal een aantal leden begin de cember oud papier ophalen. BURGH Polen-lezing Simon de Waard Vrijdagavond a.s. komt in hotel ,Het wapen van Burgh" voor een ledencombinatie van Nut, Huisvrou wen en Vogelwacht de bekende Eu- ropa-verkenner Simon de Waard met film, dia's en lezing over Polen. Gezien de kunde van deze uitsteken de spreker mag" een volle zaal ver wacht Worden. OUWERKERK Uitvoering sportvereniging A.s. vrijdagavond zal de jaarlijkse uitvoering plaats hebben van de sportvereniging „Oiuwerkerlc". In het Dorpshuis zal dan o.m. worden ver toond de kleurenfilm „De heer Hobbs gaat met vakantie". Er is voorts een verloting en na afloop bal. Uitbreiding winkelpand De winkel van de heer C. Hen- drikse heeft een duchtige uitbreiding ondergaan. Door de vrijkomende ruimte van de belendende gesloopte krotwoning werd een pand verkregen dat er zijn mag. De verbouw verkeert thans in zijn laatste fase en a.s. don derdagavond is een ieder welkom, om het vergrote winkelpand te ko men bezichtigen. OOSTERLAND Prijs in kalverenopfokwedstrijd Er bestaat op Schouwen-Duive- land een kalverenopfokvereniging met uitsluitend als leden jongens en meisjes uit de agrarische sector, die zich ten doel stellen kalveren op te fokken, die op de jaarlijkse fokvee- dag worden gekeurd op gewicht, toi let enz. Hij of zij, die door een keu rige verzorging, voeding enz. het mooiste resultaat bereikt met zijn of haar kalf, ontvangt de eerste prijs. Het was op de Centrale Fokveedag, die te Zierikzee werd gehouden, onze dorpsgenote mej. J. J. van der Have Ld., wonende in de Bosweg alhier, die dit jaar de eerste prijs wist te behalen. Ouderavond o.l.-school Op donderdagavond 24 nov. a.s. zal in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw aan de Sint Joostdijk alhier, de jaarlijkse ouderavond plaats vin den van de openbare lagere school. De agenda vermeldt o.m.: optreden van de leerlingen van de hoogste klassen en verkiezing voor een nieu we commissie, omdat in verband met gewijzigde bepalingen van de L.O.- wet de gehele oudercommissie af treedt. De aftredenden zijn herkies baar. Verder zullen mededelingen worden gedaan door het schoolhoofd, financieel verslag enz. ERUINISSE De C.J.V.-bibliotheek Een kloeke catalogus, van niet minder dan 41 pagina's met de titels van 928 boeken verscheen, uitgege ven door de C.J.V. „Obadja" te Brui- nisse weer aan het begin van het nieuwe leesseizoen. Op zichzelf bete kent dit natuurlijk, dat wie de be schikking heeft over bijna 1000 boe ken, toch wel ieder iets van zijn ga ding kan bieden. Er zijn dan ook boeken voor oud en jong, van 9 tot 90 jaar. Er zijn: avonturen-, dieren-, dokters-, familie- en historische ro mans, naast humoristische lektuur en een uitgebreide sortering populair wetenschappelijke werken. Reeds vele jaren doet deze jeugdclub nu dit belangrijke -werk; de leden geven hun tijd geheel kosteloos voor de bibliotheek. Pestvogels De pestvogels, de gekleurde bes- scneters, die ieder jaar in het najaa\ een tijdje onze najaarsgaslen zijn, zijn weer gesignaleerd. Zij werden te Bruinisse gezien. Te koop: Hout, asbestplaten, plastic-, hard- en zachtboard platen, keukens, ijzeren kasten (lang 2 m). - Magazijn Hoornick, Engelse Kade, Zierikzee. - Vertegenw.: M. W. Janse, Karnemelksvaart 3, tel. 2158. Diversen: Beenschilden, de grote mode, voor Florett en Zündapp. A. van Hese, Weststraat 9, Zie rikzee. Pijpen. Wij kunnen u een pracht sortering laten zien vanaf f 1,50. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede en hoek Kraan plein, Zierikzee. Een goede reproduktie is steeds welkom. Kijk even in onze reproductiemap, zeker is er voor u ook een mooie bij. Ja, ook modern in kunsthandel Mol, Nieuwe Boogerdstraal 27, Zierikzee. Verloren: Gouden zegelring C. H. T.b.t. Zandweg 22, Haamstede. J.l. zaterdag: 3 stalen man den en 1 rieten mand. Gaarne bericht aan A. Rombouts, Slabberswerf 26, Zierikzee, telefoon (01110)2475. groeperen. Hierbij kwamen de zware ver liezen die de legermacht had geleden, pas goed aan het licht; de gelederen waren angstwekkend gedund. Fir, die zwaar gewond was, richtte zich met een uiterste krachtsinspanning op en wees naar Harald. „Onze aanvoerder!" riep hij, „de enige die u tot de overwinning kan leiden!" „Onze aanvoerder!" herhaalden de krij gers. Maya beet zich op de lippen, toen zij zich de opporleiding zo spontaan-ontnomen zag. Dit bemerkend trad Harald op haar toe en boog diep. „O Maya", zei hij, „het is niet uil eerzucht dat ik de leiding over neem, doch slechts om u te dienen!" Haar ogen bleven hem echter koud aan staren „Waar is Aram?" was alles wal zij vroeg. „Aram?" herhaalde Harald bitter,, ge zult. Aram zien. Maya. aan de waterkant, waai de eindstrijd zal worden gestreden!" Toen hief hij zijn zwaard op en wendde zich tot de krijgers. „Naar de haven! Naar het vluchtschip van de Kan-Ur!"' een vuurduivel was Harald te midden van de strijd in het brandende Ur opgedoken. In de ene hand hield hij een fakkel, waarmede hij de vaten knalpoeder had ontstoken en Ur aan het vuur had prijsgegeven in de andere zwaaide hij zijn geducht zwaard. Zijn haren en kleding wa ren verschroeid, doch hij vocht nog even onlstuimig, alsof hij niet reeds een zware strijd achter de rug had. Zijn komst onderbrak de hevige aanval, die de albino's hadden ingezet zodat Maya's troepen gelegenheid kregen zich to her-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4