HOOFDSCHOTEL Give a man a Lucky iets voor haar fiets! komt de ótro% De Europese berg wordt moeilijk voor Wilson Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet 'n appel Voorzitter Kon. Ned. Middenstandsbond somber gestemd over onze economie HOOFDPIJN? ,iin:(X) WITTE KRUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE* Donderdag 17 november 1966 Nr. 19694 BLIK DOOR HET WERELD ADVERTENTIE ADVERTENTIE Premier Wilsons voornemen om de weg te gaan verkennen voor een eventuele Britse toetreding tot de E.E.G. is zeer voorzichtig gesteld. Terecht, want geen Engelse politi cus zal licht vergeten hoe smadelijk eertijds De Gaulle met zijn veto voor de Britten de deur dichtsmeet. Voor het zover kwam hadden Maudlin en Heath (conservatieven, onder veel socialistisch verzet) enorm veel werk moeten verzetten. Wat Wilson en zijn minister van buitenlandse zaken Brown nu wacht (al steunt zijn oppositie hem wèl) is een nog veel moeilijker opgave. In de tussentijd is de E.E.G. niet stil blijven staan in zijn ontwikkeling, vooral op landbouwgebied en dat is juist een heel moeilijk punt voor En geland. Dat maakt de aanpassing a'. bezwaarlijker. Maar bovendien komt Engeland nu juist aankloppen op een dieptepunt in zijn economische ge schiedenis. Aan de ene kant houdt dat,in dal de andere partij goed be seft dat Londen niet uit ideële over tuiging in de eerste plaats toetre ding vraagt, maar vooral uit over wegingen van binnenlandse econo mische politiek. Dat betekent dat men meer poogt te halen dan te brengen, wat de onderhandelings positie der Britten niet sterker maakt. Verzwakking Aan de andere kant houdt dat ook in dat aan de zes der E.E.G. ge vraagd wordt een zwakke broeder in de club te halen, wat juist in de ze tijd van vrijwel algemene reces sie-tendensen niet zo erg aantrekke lijk is. Bovendien is er nog het punt dat zeker een ver doorgevoerde econo mische integratie als die van de E.E.G. het onontkoombaar maakt ook tot op grote hoogte politiek één koers te varen. De zes zelf komen daar al niet uit, Engeland als zeven de er bij met dan logisch ook nog een aantal andere E.F.T.A.-landen, zou de puzzel alleen nog maar moei lijker maken. En tenslotte: wie zegt dat De Gaulle nu anders denkt dan toen? Hijzelf heeft zich eens uitgela ten dat de Britten wat hem betrof nu wel mochten komen. Maar de er- ADVERTENTIE Britse huisvrouwen kopen in Amsterdam LONDEN. 16-11. Het Britse Lager huislid Harold Walker heeft deze week gezegd dat honderden Britse huisvrouwen van Immingham aan de Britse oostkust naar Amsterdam reizen om daar boodschappen te doen. Volgens Walker nemen de Britse vrouwen een goedkoop passa gebiljet dat twee dagen geldig is om behalve een fles wijn, een fles sterke drank, 200 sigaretten of een half pond tabak, voor 50 gulden bood schappen vrij van invoerrechten mee naar huis te nemen. De Labour-afgevaardigde wil de minister van handel. Douglas Jay. vragen over deze reisjes stellen daar de regering heeft bepaald dat toeris ten jaarlijks in het buitenland slechts voor 500 gulden mogen besteden. ..Het betekent een wegvloeiing van geld dat in Engeland zou kunnen worden uitgegeven. Het zou niet erg zijn als het omgekeerde het geval was en Nederlandse huisvrouwen naar Engeland zouden komen om te winkelen, zoals sommige Franse vrouwen doen'', aldus Walker, die er aan toevoegde niet te geloven dat de Britse vrouwen veel geldelijk voordeel van de reisjes hebben. Wel dekken zij, volgens de politicus, de kosten. ADVERTENTIE De Aemrikaanse senator Wayne Morse, een krachtig tegenstander van de Amerikaanse politiek in Vietnam, heeft voorspeld dat president John son niet voor een tweede ambtster mijn in het Witte Huis zal worden benoemd, tenzij hij de Amerikaanse buitenlandse politiek wijzigt. varingen met de Franse president zijn wel van dien aard dat niemand vreemd meer opkijkt als hij toch nog weer een argument vindt tegen toelating van een hem niet Europees genoeg gezind Engeland. Kortom: Wilson is voorlopig nog maar aan de voet van een heel moei lijk beklimbare berg. En de weers voorspellingen zijn niet erg gunstig. Tact in Bonn De C.D.U. meent dat Kiesinger het best kan proberen de volgende Duit se bondskanselier te worden. Juist dat men dit meent is al een vreemd voorbeeld van de politieke tact der christen-demócraten. Voor Kiesin ger pleit voornamelijk dat het zo'n aardige en charmante man is. Nu is daaraan weliswaar niet zom behoef te. maar kwaad kan dit niet. Dan heeft hij voor dat hij noch op de flank van Adenauwer en Strauss, noch op de vleugel Erhard-Schröder heeft gestaan. Dat tekent een er-tussen-door-zei- Jer, een opinie die men ook beves tigd kan vinden in het feit dat Kie singer naar zijn zeggen al in 1934 tabak had van Hitlers N.S.D.A.P., maar dan toch maar tot 1945 lid bleef en dapper werkte op het minis terie van Von Ribbentrop. En wat in Bonn nodig is, is iemand die haar op z\jn tanden heeft en zowel een oppositie in het parlement als een in zijn eigen partij de baas kan. Wanneer men daarvoor een alleen maar aardige man met niet al te veel ruggegraat uit kiest, dan stuurt men regelrecht op een nieuwe flop aan. En bovendien kan men weten dat in het buitenland niet alleen, maar ook in eigen land de wenkbrauwen toch gefronst moeten worden wanneer men deze langjarige N.S.D.A.P.'er acceptabel acht, die bijna dertig was toen hij tot de bruinhemden toetrad, maar daarentegen slechts weinig weken tevoren een adviseur van Er- hard afwees omdat die op zijn 21ste lid was geworden maar het niet lang bleef. Vreemde tact. Voor 50 jaar.... ZIERIKZEE. De Zierikzeesche Ar beiders Verbruikersvereniging „De Daoeraad" heeft haar winkel voor leden en niet leden geopend. NOORDGOUWE. Bij de alhier ge houden keuringen voor de Land storm zijn 13 van de 31 gekeurden afgekeurd. BRUIN ISSE. Alhier is 1600 pond suiker ontvangen teneinde onder de winkeliers gedistribueerd te worden. BROUWERSHAVEN. De l^eer J. H. Schaper, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, hield een rede over de distributiewet. KERKWERVE. Nabij Flaauwers onder deze gemeente is een mijn aangespoeld, welke dadelijk onder militaire bewaking is gesteld. RENESSE. Als bijzonderheid in de plantenwereld kan ivorden ge meld dat in dc boomgaard van „Slot Mocrmond" vijf appelbomen, welke in het voorjaar van 1916 daar zijn- geplant. thans in volle bloei staan. HAAMSTEDE. Een Belg, die sa men met de dochter en zoon van landbouwer S. bezig was met het rooien van suikerbieten, is het meis je onverhoeds met een mes aange vallen. Het meisje is aan de gevol gen daarvan overleden OUWERKERK. Het werk aan de haven te Viane is klaar. Het ruime plateau met de stevige beschermen de betonmuur munt uit door doel matigheid. BRUIN1SSE. Door de vereniging „Algemeen Schipper- en Vissersbe- lang" is een negatief antwoord van de minister ontvangen van een aan hem gericht verzoek tot pachtver- mindering. Schouiven-Duivelandse sportspiegel Dreischcr-reserves leverden keurige prestatie tegen Volharding MEVO bracht het tot overwinning tegen Zaamslag Duive land zorgde voor goed slot in strijd tegen Kloetinge III S.K. N.VV.K. leed eerste nederlaag tegen DFS III VLEES In de 3e klas D. leverden de reser ves van Dreischor een keurige pres tatie door Volharding met een 4-0 nederlaag naar huis terug te sturen. Koploper Robur UI moest zich tot het uiterste inspannen om met 2-1 de baas te blijven over Kruiningen lil, terwijl Kruiningen II een 4-0 zege boekte Kwadendamme II, 's Heer Arendskerke III, dat steeds meer in de running komt, behaalde een vlot te 6-1 overwinning op Volharding II. Robur III Kruiningen II 's H. Arendsk. I Patrijzen II Dreischor II Volharding Kruiningen III Kwadamme II Volharding II 9 7 0 2 48-17 14 9 7 0 2 31-13 14 8 6 0 2 33-16 12 8 5 12 30-21 11 8 5 0 3 32-27 10 8 2 2 4 14-22 6 8 116 15-25 3 8 116 9-61 3 7 0 16 11-43 I ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas bracht Mevo het in eigen omgeving tol een 4-1 overwinning op Zaamslag. Daar haar naaste con currenten niet in het veld kwamen kon Middelburg V dank zij een 4-1 zege op Spui de leiding van Wissen- kerke overnemen. Middelburg V 11 8 2 1 42-17 .8 Wissenkerke 10 7 2 1 38-13 16 Arnemuiden 11 10 7 2 1 30-13 16 VCK 10 5 2 3 27-19 12 Kloetinge 10 6 0 4 31-22 12 Mevo 11 5 2 4 30-32 12 Zaamslag 11 4 1 6 19-24 9 Bevelanders 10 3 2 5 20-26 S Beren 10 2 3 5 16-40 7 Kats 10 3 0 7 12-26 6 Bruse Boys 10 1 2 7 16-34 4 Spui 11 2 0 9 19-34 4 In de 2e klas A. bracht Duiveland de uitwedstrijd tegen Kloetinge III ADVERTENTIE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. De landelijk voor zitter van Arjos, de heer J. van der Ploeg, heeft op een Arjosbij eenkomst in Groningen gezegd dat hij voor. stander is van partijformatie op christelijke grondslag en van samen werking van de christelijke partijen. ST. OEDENRODE. De tweeling zusjes Hendrike en Annemaric Steenbakker (20), afkomstig uit hei Eh'abantse St. Oerenrode en woon achtig in Canada, hebben in Ottawa een schoonheidswedstrijd om de titel „Miss Roughrider 1966" gewonnen. Na loting kreeg Hendrike de titel en het recht de Canadese hoofdstad te vertegenwoordigen tijdens nationale schoonheidswedstrijden op 26 no vember a.s. AMSTERDAM. Mai International Corporation uit Wilmington (Dela ware) in de V.S., een Amerikaans verhuurbedrijf van informatiever werkende machines, heeft een Ne derlandse vestiging opgericht oder de naam Mai Nederland N.V., zo blijkt uit de Staatscourant. WADDINXVEEN. De 39-jarige heer W. Rottenwinkel wilde onder ae vloer van zijn woning in Wad- dinxveen enkele kleine werkzaamhe den verrichten. Waarschijnlijk door kortsluiting in de elektrische leiding van de lamp die hij had meegeno men kwam hij onder stroom te staan. Hij overleed ter plaatse. AMSTERDAM. Het Braziliaanse zeeschip „Turiacu" (4000 brt.) is op het Noordzeekanaal bij de Hembrug tegen een daar aan de Noordwal van het kanaal afgemeerd liggende Do- naupoTvt gevaren. De ..Turiacu" kreeg aan bakboord een scheur van circa 20 meter lengte lopend van ruim drie tot de machinekamer, 1.70 meter boven de waterlijn. MAASSLUIS. De sleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co.'s internatio nale sleepdienst is naar Rijeka in Joegoslavië vertrokken met een half dok op sleeptouw. Het dok, met een draagvermogen van 24.000 ton is bij de scheepswerf Verolme op Rozen burg voor een Joegoslavische scheepswerf gebouwd. AMSTERDAM. De recherche van het politiebureau Lodewijk v. Deijs- s eist raat te Amsterdam heeft de 53- jarige machinist J. B. aangehouden onder verdenking van diefstal van goederen uit twee auto's voor een waarde van ruim f 11.000. ROOSENDAAL. Het carillon van de Sint Janskërk te Roosendaal zal op zaterdag 26 november officieel in gebruik worden genomen met een bespeling door Leen 'tHart. DEN HAAG. Meer dan 2.400 foto's zijn inmiddels door 605 fotografen uit 47 landen ingezonden voor de elf de fototentoonstelling World Press Photo, die van begin december tot eind januari a.s. in het Haags ge meentemuseum wordt gehouden. tot een goed einde (1-2). Rillandia II, dat bij Heinkenszand genoegen moest nemen met een 1-1 gelijkspel, verspeelde de leiding aan 's Heer Arendskerke dat Krabbendijke II kansloos met 7-3 versloeg. Colijns- plaatse Boys moest nog een zware krachtsinspanning leveren om Yer- seke II de baas te blijven (4-6K 's H. Arendsk. 11 8 0 3 47-20 JÜ Rillandia II 11 7 2 2 27-17 16 Duiveland 11 7 0 4 34-20 14 Heinkenszand 11 6 o 3 40-2S 14 Colpl. Boys 11 6 1 4 43-22 11 Brouwershaven 10 4 4 2 21-14 12 Kloetinge 111 11 5 2 4 27-31 12 Krabbendijke 11 11 4 2 5 28-29 10 WIK 10 4 1 5 31-27 9 Yerseke II 10 0 4 6 16-32 4 Bruse Boys II 9 1 1 7 7-53 3 Wolf aartsdijk II 10 0 3 7 26-54 3 In de 3e klas A leed N.K.W. bij het bezoek aan DFS III haar eerste nederlaag in dtf seizoen (4-3) waar door de spanning in de kop van de ranglijst weer aanmerkelijk is toe genomen. Z.S.C. maakte te Scharen- dijke tegen Brouwershaven II geen fout (3-0) waardoor zij dank zij een beter doelgemiddelde de leiding van SKNWK konden over nemen. Brou wershaven III boekte tegen SKNWK II zijn eerste overwinning (4-3), ter wijl Bruse Boys lil het klaar speel de om Mevo II met een 3-2 neder laag naar Zierikzee terug te sturen. 'Smakelijk eten' tip no. 7 van chef-kok HENRI EKSTEEN. SPEKSCHNITZELS U hebt nodig: magere speklappen van 100 a 150 gram, plakjes door regen spek. zout, nootmuskaat. 1 ei. paneermeel. Speklappen zouten en bestrooien met nootmuskaat, wikkelen in de plakjes spek en dan door het losgeklopte ei met een beetje paneermeel halen. Bakken in de koekepan met boter of mar garine èn een stukje rundvet. Eet smakelijk! Publikatlo van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vlecsconscrvon ZSC SKNWK DFS lil MEVO II Bruse Boys 111 9 8 0 1 50- 7 16 9 S 0 1 72-13 16 9 8 0 1 57-17 16 9 4 0 5 26-23 S 9 3 15 29-46 Brouwershaven II 9 3 15 19-40 SKNWK 11 8 3 0 5 24-44 WIK II 8 3 0 5 24-48 DFS IV 8 10 7 14-45 Brouwershaven III S 1 0 7 13-45 JUNIOREN. In groep AI moest Zierikzee Al in de ontmoeting tegen Middelburg AI de puntjes in de Zeeuwse hoofdstad achterlaten (3-0). In groep AIÏI kwam Zierikzee AU in de uitwedstrijd tegen Goes All tot een 0-0 gelijkspel waarmee zij iets beneden de verwachting bleven. In groep BIX won ZSC BI te Scharen- dijke met 4-2 van WIK BI. In groep BX had Zierikzee BI niet de min ste moeite met Zierikzee Bil (18-0), terwijl SKNWK BI een 3-0 overwin ning kon boeken op Mevo BI. DEN HAAG. De 61-jarige heer F. Karreman is in zijn woning aan do Fahrenheitstraat in Den Haag van een keldertrapje gevallen en 'ter plaatse overleden. SCHEVENINGEN, 16-11. Dc ge dachte dat de huidige moeilijkheden in het bedrijfsleven terug te voeren zijn tot de slecht geleide bedrijven is even absurd als onjuist. Dit zei dc heer P. G. van der Weele, voorzit ter van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, in Schcvcningcn op de najaarsvergadering van zijn bond. Zonder de stelling te verdedigen, dat aile bedrijven, die hun poorten hebben moeten sluiten alleen door externe moeilijkheden tot deze be slissing zijn gekomen, meende hij te mogen wijzen op het feit, dal de wat hij noemde ongehoorde kostenstijgin gen zowel voor wat betreft de lonen als voor de prijs, die men voor vreemd geld moet betalen, voor ve le ondernemers doodeenvoudig niet zijn op te vangen in een korte span ne tijds. Het meest spectaculaire voorbeeld van deze ontwikkeling noemde hij dc impasse, waarin de bouwnijverheid is gemanoeuvreerd. Zeer vole ondernemers in deze be drijfstak staan op dit moment - on danks hun goedgeleid bedrijf - plot seling voor een snel teruglopende markt, die op korte termijn geen vriendelijker aanblik zal tonen. De heer Van der Weele verwacht dat 1967 een bijzonder moeilijk jaar zal worden. Naar zijn oordeel ziet de naaste toekomst er gevaarlijker ADVERTENTIE 'n geschenk voor moeder uit dan de recessies in het naoor logse verleden. Wij hebben volgens hem te maken met aanzienlijke conjuncturele pro blemen, terwijl de kwetsbaarheid van het Nederlandse bedrijfsleven op het ogenblik zeer groot is. Geen gocdkcoptc-eiland Vergeleken met 1951 en 1957, ook moeilijke jaren voor de Nederlandse economie, is Nederland beslist geen goedkoopte eiland meer. hetgeen naar zijn mening ernstige gevolgen kan hebben voor de zo noodzakelij ke toeristenstroom naar ons land. De laatste drie jaar hebben in to taal ongeveer 40 procent loonkosten stijging gebracht. Slechts een deel van deze stijging ken worden betaald door productiviteitsverbetering. Het overblijvende deel leidde tot ar beidskostenstijging. In een aantal ondernemingen en bedrijfstakken kon deze arbeidskostenstijging door berekend worden in de prijzen. In een aantal - en dat aantal groeit op het ogenblik - was dat niet mogelijk.. Hier constateert men winstdaling, verlies en verdwijning, aldus de heer Van der Weclg. Ruim 2.000 jonge Belgen hebben tot op heden gebruik gemaakt van de mogelijkheid cm vrijgesteld te wer den van de militaire dienstplicht door drie jaar dienst te gaan doen in ontwikkeling?!enden. DEN HAAG. Zijne Koninklijke Hoogheid prins Claus zal op vrijdag 16 december te 16.00 uur de foto tentoonstelling World Press Photo in de Ridderzaal le Den Haag offi cieel openen. Wat niemand ook voor mogelijk heid had gehouden, bewerkstelligde Max. Toen hij na een maand be hoorlijk geïnstalleerd was, nodigde hij* mede namens zijn vrouw, de baas en zijn vrouw uit om een avondje te komen buurten. Op het moment, dat Max zijn baas inviteer de, stond Mientje beneden met de koffie voor de baas, de meester knecht en Max. En voor Frans vrien delijk had kunnen danken, zei Mient je reeds: „Dat is erg vriendelijk van u en uw vrouw, meneer Elle- gers. We zullen uw uitnodiging graag aannemen. En vrijdagavond komt heel goed uit. Om half acht zijn we er wel." Frans had zich ingehouden terwii- le van de andere arbeiders, maar om twaalf uur ging hij woedend tekeer tegen zijn vrouw en zei, dat ze voortaan in dergelijke gevallen dc beslissing aan hem moest overlaten. Waarop Mientje, beslist niet op haar mondje gevallen reageerde met ..Als het je niet zint, blijf jij maar thuis. Vermaak je dan maar met die snertboeken van je, maar ik ben vrij dagavond bij de EHegers op de Nieu- weweg." Natuurlijk ging hij mee. Stel je voor, Mientje alleen te laten gaan! Maar het dorp zou er wel wat van te zeggen hebben, want welke baas ging, met zijn vrouw nog wel, een avondje op visite bij een van zijn arbeiders? Ze zouden minstens den ken, dat hij rooie ideeën had gekre gen, Waar bleef zodoende het standsverschil? Dc avond viel ontzettend moe. Ria EHegers was een hartelijk, vriendelijk vrouwtje, dat er slag van had haar gasten bezig te houden. Waren Max en zijn baas al spoedig in gesprek over de carrosseriebouw, Mientje moest de éénjarige Jan be wonderen in zijn bedje en de rest van het huis bekijken. Mientje vond Ria aardig, omdat ze geduldig luis terde naar haar verhalen. Bij het naar huis gaan wist ze: ik ga zeker eens vaker in mijn eentje naar Ria. Om zijn gezicht enigszins tegen over het dorp en de andere arbei ders te redden, benoemde Frans zijn carrosseriebouwer tevens tot be drijfsleider. „Als ik er niet ben, fun geer jij hier als de baas, begrepen?" En Max had het misschien beter begrepen als de baas wel vermoed de. Daarna waren de verhoudingen wat meer gelijk, zodat Frans op zijn beurt Max en Ria uitnodigde een avondje te komen. Die ook gezellig verliep. En Mientje fietste overdag nog wel eens naar de Nieuweweg om een praatje te maken met Ria El- legers, bij wie ze altijd een willig oor had voor wat ze kwijt wilde. Vijf maanden werkte Max EHe gers in Hoogendijk, toen zijn vrouw, in allerijl met de nieuwe zieken wagen van Bertelsen naar het Gast huis in de stad gebracht, in het kraambed stierf. Het zelfde dorp, dat de komst van de brede Max EHegers cn zijn mol lige, kleine vrouw met hun baby met argusogen had bekeken, putte zich nu uit in deelneming. De buur vrouw, een vroegere boerin, kwam overlopen om de volkomen door ver driet overweldigde man zoveel mo gelijk bij te staan. Mientje reed naar de Nieuweweg om te kijken of ze ergens mee kon helpen en pro beerde de man te troosten. Frans drukte zijn hand en sprak woorden van deelneming. De buren maakten alles voor de begrafenis in orde en zorgden er te vens voor dat vader en zoon niets tc kort kwamen. Het halve dorp liep uit, toen dc stoet door dc straten reed naar het kerkhof. Hel medelo ven was zo groot, dat het de aan vankelijk radeloze man veel steun en troost gaf. De hartelijke buurvrouw wist voor tijdelijk een huishoudster voor Max Ellegers tc krijgen, die ook voor de kleine Jan zou zorgen. Te zijner tijd, als het leed wat gestild was. moest EHegers dan zelf maar beslissen, wat hij wilde. Enfin, hij was nog jong en zou misschien wol eens her door To Dorssen-van Loon trouwen. Zo'n hummel van een jon gen had een moeder nodig. Op gezette tijden reed ook Mien Sornee naar de Nieuweweg. Met dc tijdelijke huishoudster had ze al kennis gemaakt; beide vrouwen be keken elkander in eerste instantie wat argwanend, maar omdat Mien tje in haar hart een vriendelijke vrouw was. kon ook dit tweetal al spoedig goed met elkaar overweg. Mientje speelde met de kleine Jan, dronk koffie met de huishoudster en fietste weer tijdig terug naar huis, want Frans moest precies om kwart over twaalf eten. Als ze niet klaar was. ging hij tc keer, wist ze. Zo gingen er twee jaren voorbij. Dc tijdelijke huishoudster werd per manent als zodanig benoemd, omdat Max toch gocn andere oplossing wist. Sinds de dood van zijn vrouw werd hij weleens uitgenodigd een avond je bij Frans en Mientje te komen voor een kop koffie of een babbeltje. (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE Wèg pijn... Als u V poeders kiest!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 7