ongelooflijk goedkoop Vaststelling onderwijsvergoedingen in raad Westerschouwen Alleen de CCGC, de gezamenlijke Neder landse grammofoonplatenhandel en -in dustrie, biedt u een grammofoon met zo veel kwaliteit voor zo weinig geld. Alles- in-één: versterker, luidspreker, drie snel heden. Makkelijk te bedienen: als je de pick-up arm op z'n steun legt, schakelt-ie automatisch uit. Speelt lang: plusminus 40 uur op 4 batterijen. Geeft een goed geluid. Weegt haast niks: 1 kilo maar, dus prettig om naar huis te draoen. Bij de er kende platenhandelaar. En u wéét het toch: bij diezelfde platenhandelaar liggen die makkelijke, fijne platenbonnen (in de prijzen f4.25, f6.50, f 10.-, f 15.- en f20.-). 'n Ideaal geschenk voor alle muziekliefhebbers. Een platenbon is altijd raak! KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BEEKBERGEN. Mr. P. Hugen- holtz, hoofd van de juridische dienst van het Nederlands verbond van vakverenigingen, vindt dat werk gevers wettelijk moeten worden ver plicht fondsen te vormen waaruit loonvorderingen op in betalingsmoei lijkheden verkerende bedrijfsgeno- ten kunnen worden betaald. UTRECHT. De rechtbank in Utrecht heeft de zaak van de drie verdachten van de roofoverval op het kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank in IJsselstein, te rug verwezen naar de rechter-com- missaris om het mogelijk te maken dat over alle verdachten een psychi atrisch rapport wordt uitgebracht. VALKENSWAARD. In de nacht is ingebroken op het kantoor van de dienst sociale zaken te Valkens- waard. Alle bureaus werden over hoop gehaald, kennelijk was men op zoek naar het sleuteltje van de kluis. Toen men het niet heeft kun nen vinden heeft men het kluisje in zijn geheel meegenomen. De inhoud bedroeg ruim 1.000 gulden en een aantal polissen en spaarbankboek jes. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft de 24-jarige chauffeur B. uit Utrecht aangehouden, die ervan wordt verdacht al enkele maanden de wijken „oog in al" en Kanalen eiland onveilig te hebben gemaakt. Hij stond bekend als „De mepper op de rode bromfiets", die vooral 's- avonds vrouwen en meisjes klappen in het gezicht gaf en op andere ma nieren mishandelde. B. is ingesloten en heeft bekend. DEN HAAG. De „Eurostar trofee van de Europese verpakkingsfedera tie is bij de in Madrid gehouden in ternationale verpakkings wedstrijd toegekend aan de lichtdichte polyet hyleen melksachet - bij de huis vrouw beter bekend als „plastic melkzakje" - van de Rijswijkse melkinrichting van Grieken N.V. AMSTERDAM. De politie van het bureau Lodewijk van Deysselstraat te Amsterdam heeft de 26-jarige automobielverkoper L. G. aangehou den op verdenking van verduiste ring van f 14.000. Op diverse manie ren heeft de man zijn werkgever be nadeeld door het achterhouden van geld bij de aan- en verkoop van zo wel oude als nieuwe wagens. DEN HAAG. H.K.II. prinses Mar griet heeft het voornemen om op 23 november in Amsterdam het nieu we zeegaande instructievaartuig van het „Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart" te dopen. DEN HAAG. De Duth Swing Col lege Band zal op zeven januari op treden op het paleis Soestdijk. Daar wordt dan een feest gegeven ter ge legenheid van het huwelijk van H.K.H. prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. TIETJERKSTERADEEL. Op rijks weg 43a is een aanrijding gebeurd, waarbij een baby van zeven maan den werd gedood. AMERSFOORT. De Amersfoortse politie heeft de 23-jarige F. J. A. M. H. uit Lent aangehouden. De man heeft toegegeven de laatste twee jaar vijftien maal kostuums, foto- en filmcamera's, verrekijkers en kledingstukken te hebben verdui sterd, o.a. in Venlo, Apeldoorn, Arn hem, Rotterdam, Deventer en Eind hoven. MIDDELHARiNIS. In het zieken huis in Dirksland is overleden de 55-jarige heer A. Jordaan uit Mid delharnis. De heer Jordaan werd maandagmorgen bewusteloos en ern stig gewond naast zijn bromfiest aangetroffen op de weg nabij de bie tenlosplaats in Middelharnis, waar hij werkzaam was. DEN HAAG. Bij K.B. is aan de beeldhouwer Joh. G. Wertheim te Laren, als blijk van waardering voor zijn verdiensten bij de oprichting en voor de instandhouding van de stich ting „openbaar kunstbezit" de ere penning, de zogenaamde museum medaille, in goud toegekend. DEN HAAG. De tweede kamer heeft z.h.st. een wetsontwerp aan vaard tot wijziging van de perso nele belasting. Het gaat er hierbij om te voorkomen dat komende huur verhogingen leiden tot verzwaring van de druk van de personele be lasting. Uitkering ineens sociale verzekeringen DEN HAAG, 16-U, De Tweede Kamer heeft vanmiddag zonder dis cussie en z.h.st. een wetsontwerp goedgekeurt tot verlenging van een uitkering-ineens van twee procent over 1966 aan gerechtigden tot be paalde verzekeringsuitkeringen. Het gaat hierbij om uitkeringen uit hoof de van de A.O.W., de A.W.W., de In- terimwet invaliditeitsrentetrekkers, de ongevallenwet, de land- en tuin bouw ongevallenwet en de zee-on gevallenwet. Burgerlijke staiul Zierikzee Geboren. 10 nov. Elizabeth Johan na, d. van Jacob Albert Kooiman en Johanna Groeneveld (Zierikzee); 11 nov. Adriana Cornelia Margaretha, d. van Cornells Boot en Margaretha Elizabet Bolle (Zierikzee); 14 nov. Jacqueline, d. van Marinus Izak Bakker en Dina Geelhoed (Wester - schouwen). Gehuwd. 11 nov. Jacobus Berre- voets, 22 jr. (Zierikzee) en Neeltje Pieterenella Smits, 24 jr. (Zierikzee). Overleden. 9 nov. Franciscus Jo hannes Mattheus van Velthoven, 35 jr. (Zierikzee), echtg. van Catharina Helena Sinac; 13 nov. Pieternel la don Boer, 70 jr. (Zierikzee), echtg. van Besman Scherpenisse. Publikatie van de Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne (CCGC) Popgrammofoon (omdat hij gelanceerd wordt door de CCGC - de gezamenlijke grammofoonplatenhandel en -industrie) mits er een grote afname zal zijn. Gelijk met deze Achterweg noemde de heer Hendrikse de Achterweg achter de oude huishoudschool die eveneens zeer slecht is. Nog even wipte de heer Hendrikse in het zand bak-onderwerk. Hij vroeg naar een mogelijke afrastering in verband met de 3 meter verder 'liggende 8 meter brede sloot. De voorzitter gaf het advies der consulent weer die deze bak niet verder achteruit kon aanbrengen omdat dan de grasmat van het speelveld beschadigd zou worden. In Noordwelle kwamen eni ge bewoners van gemeentewoningen voor de keus te staan: een nieuw plafond of een dcuche-inrichting. Verhoging huurprijs f 4.- per week. Een en ander berustte op een mis- veistand van de dienst, want de meeste woningen aldaar hebben hel plafond al. Dit zijn geen woningwet woningen, doch gemeentewoningen. De liefhebberij voor een douche is echter niet groot, hetgeen vooral voor A.O.W.-trekkenden, zoals de heer Kloosterman opmerkte, een gro te handicap in de huurverhoging gaat werden. Tot slot vroeg de heer Hen drikse of er wel genoeg toezicht uit geoefend wordt op de raticbcuw, het geen de voorzitter bevestigde. In Re-nesse was het de heer Kalk man opgevallen dat pas getrouwde paartjes die een Oostenrijkse wo ning hui en. en veel hogere huur moeten betalen dan in een gewone w.w.-woning. De voorzitter ant woordde dat hier het gemiddelde huurbedrag is genomen tussen de zo- merwoninghuur en de andere nor male huurbedragen. In liet Dorpshuis van Serooskerke deugt de vloer niet meer. Dit was de heer Kloosterman opgevallen. Er was inmiddels al bekendheid aan gege ven ten gemeentehuize en de brief ging naar gemeentewerken. De heer Kloosterman tipte verder een kwes tie aan die al enige jaren lang ron dom da haven van Burghsluis speelt. De reddingsboot kan met 'laag wa ter riet meer uitvaren omdat er no dig gebaggerd moet worden om de haven en vooral de uitgang weer op diepte te brengen. De voorzitter was dit allemaal bekend en hij deelde mede dat de kosten f 50.000.- be dragen. D; n is de haven weer voor jaren bevaarbaar bij laag water. De haven levert echter niet genoeg op rm dit zelf te betalen. De gemeente is nu bezig om wat 1e doen in sa menwerking met de Reddirgsmaat- schappij. Buiten de haven zal Rijks waterstaat de daar liggende hinder lijke drempel wegbaggeren. doch pas, als een baggcreenheid wat dicht, in de buurt van Burghsluis werk heef 1 De toestand op de binnenwegen door peeslij k was de heer Klooster man ten zeerste opgevallen. De voor zitter zeide dat de landbouwers deze wegen niet goed schoonmaken. De politie zal gevraagd worden hier ex tra op te letten. Tenslotte vroeg de heer Kloosterman naar de onvol doende mogelijkheid van opbaar ruimte voor stoffelijke resten van personen van buiten de gemeente die hier de dood vinden. De voorzitter gaf dit toe. De gedachten hierover gaan naar een der lokalen der oude Tuinbouwschool. De raad ging hierna over in beslo ten vergadering. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harskamp J. P. Door nenbal te Oene; te Giessendam-Ne- derhardinxveld J. Vos te Rijssen. Aangenomen naar Hekelingen D. A. ten Iiaaft te Tubbergen, die be dankte voor Farmsum; het beroep van de classicale-vergadering van Assen (pred. voor b.w.-jeugd werk) A. A, v. Kooy, vic. te Utrecht; naar Krabbendijke G. v. Noordennen te Berkel en Rodenrijs. Bedankt voor Franeker (vac. P. J. D. v. Malsen) G. J. D. Versteegh te Oudwoude-Westergeest; voor Creil-Espel (N.O.P.) G. J. F. Ver steegh te Oudwoudc-Westergeest. Geref. Kerken. Beroepen te Woudsend J. R. Zijl stra kand. te Wassenaar; te Wolden- dorp in combinatie met Nieuwolda •P. v. Loo te Niewolda, die dit be roep ook aannam. Bedankt voor Leek (nadere be slissing) W. J. de Ruiter te Harkema- Opeinde. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Delft A. N. Hendriks te Ommen. Beroepsaanstelling. De heer W. G. Rietkerk te Lisse is beroepbaar ver klaard. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-zuid J. Plantinga te Rozenburg. Bedankt voor Utrecht-Noord G. Bouw te Eemdijk; voor Amsterdam- Oost J. H. Carlier te Kampen; voor 's-Gravendcel Th. Rutters te Nijme gen. Ger. Gemeente Oude Tonge Heden (donderdag) 17 november: ds. G. Mouw te Middelharnis (7 uur). Vragen over opknappen woningen gemeente-ambtenaren WESTERSCHOUWEN, 16-11. De gemeenteraad van Westerschouwen heeft zich in de dezer dagen gehou den openbare vergadering verenigd met een voorstel van b. en w. om een koopavond der middenstandsver eniging Burgh-Haamstede vast te stellen op 28 november a.s. in plaats van de avond van 3 december. In Burgh werd aan de heer J. van Waveren bouwgrond, groot 1290 m- en gelegen aan de W. G. Bootlaan (kavel no. 18) verkocht voor de prijs van f 25,- per m2. In verband met deze verkoop vroeg de heer Klooster man naar een mogelijke uitbaning voor de Ijsbaan langs dit perceel. Het publiek zou op deze manier di rect op de verharde openbare weg komen. De voorzitter zeide dat dit hier los van staat. In deze hoek is het onmogelijk, doch hij zag wel een andere oplossing. In Renesse zal een stukje grond, groot 145 m-, eigendom de heer K. de Oude en gelegen aan de Jan van Renesseweg-Zeeanemoonweg eigen dom van de gemeente worden in ruil voor een stukje grond groot 176 m-, zonder verdere verrekening. Deze ruil is noodzakelijk om een perceel bouwgrond gelegen aan deze beide wegen een uitbaning te geven op de Oude Moolweg. In Haamstede komt een einde aan de flessenhals in de Bernhardstraat waar nog steeds de garage van de heer M. P. de Vrieze een vernauwing aan het begin van deze .weg veroor zaakt. De gemeente nam van de heer De Vrieze 30 m- grond over voor f 1,- de massa en verplichte zich de garage iets verder achteruit in de tuin van de heer De Vrieze in. nieuw bouw op te trekken, met inbegrip van het slopen der oud. De kosten werden door de directeur gemeente werken voor de gemeente geraamd op f 5641.-. Tot slot verzocht de Rijks waterstaat (Deltadienst) van de ge meente bouwgrond, groot 680 m- ge lgen aan de Zeelelieweg in Renesse te mogen kopen voor f 25,- per m:'. Met al deze besLissingen kon de raad zich verenigen. Onderwijs vergoedingen Op deze agenda kwamen verder de jaarlijkse vaststellingen van de werkelijke uitgaven der openbare scholen en 'het bijzonder 'lager on derwijs in bespreking, die onver anderd wierden goedgekeurd. Het to taal bedrag der uitgaven voor de o. 1.-scholen 1965 bedraagt f 26.042,70. Het bedrag per leerling zoals vast gesteld in de raad van 8 maart 1965 w;asi f 89,- per leerling. Berekend naar het gemiddeld aanbal leerlin gen wordt het totale bedrag groot f 26.729,37 zodat het verschil f 686,67 bedraagt. Vcor het bijzonder 'lager onderwijs zijn deze bedragen f 9285,37 en f 8751,67 met een nog te verrekenen f 536,46. De vergoeding voor vakon derwijs aan de Chr. Nat. school te Haamstede werd vastgesteld op f 1641,26. Met al deze cijfers ging de raad accoord. In het volgende agendapunt wer den een aantal gemeentewerklieden bevorderd naar een hogere loongroep Zo gingen de werklieden W. M. Kloet en H. Slager van 5 naar 6 en vanuit loongroep 4 naar 5 werden bevor derd J. A. de Blonde, A. G. Bom, M. F. Bom, J. P. Braamse, C. Groenleer, J. Kik, J. van Nieuwenhuize, P. Pol derman, C. Speelman en L. Wandel. Deze bevorderingen gaan met terug werkende kracht in op 1 juli 1966. De raad had geen aanm'erkingen op dit punt. Een aantal begrotingswijzigingen lichtte de voorzitter uitvoerig toe. Het onvoorzien blijft nu nog f 5858,61 Een uitgave van f 1000,- betrof het kampeergebouw „De Trek" onderaan de duinen gelegen. Op een vraag van dhr. Dalebout antwoordde de voor zitter dat het onderhoud van het ge bouw door de gemeente wordt ver richt. Een verlaagde post groot f 71.000,- kwam uit het ratiob.ouwbc- drag en hierover werd bij de rond vraag nog naar geïnformeerd. Het bleek hier slechts een administratie ve „verlaging" te zijn. Wel vroeg de voorzitter f 10.000.- uit de kapitaals- dienst voor een onderhoudsbeurt van de haan op de toren van Burgh met de wijzerborden van de klok. Even eens zal dit geschieden in Renesse, Noordwelle en Serooskerke. De heer Gcossens merkte mede in verband hiermede op, dat de klok in Renesse het heeft beseven. Er is echter een reparateur gewaarschuwd. De heren raadsleden hadden geen oezwaar tegen een aanpassing van het loon der gemeentepersoneelsledcn met 2.95 omdat gebleken is dat. do met 1 januari 1966 ingegane ol'gemb- ne salarisverhoging voor het over heidspersoneel achtergebleven is bij de loonontwikkeling in het particu liere bedrijfsleven. De rondvraag De heer Wiesthoeve zag nog steeds de paaltjes niet op de juiste plaats cp het kerkhof van Renesse. De voorzitter betreurde dit, doch de si tuatie zal snel in haar oude vorm ge bracht worden. Dezelfde wagens-tel ler had opgemerkt dat het slib in de rioolwaterzuiveringsinstallatie te Haamstede de bakken heeft gevuld en hij vrceg waar het. heen moet. De ze installatie is slechts opgezet voor 2500 inwoners en dus verre overbe last in het seizoen der toeristen. Van de zijde der tuinders of landbouwers is er weinig belangstelling voor. Ge tracht zal worden om met een kol- kenzuiger het spul af te voeren. De heer Goossens had opgemerkt dat in gemeente-woningen waarin gemeenteambtenaren gaan wonen veel meer is opgeknapt dan in wo ningen waar een gewone burger in trekt en hij vroeg hoeveel de ambte naren ut eigen zak bij gaan betalen. Het is en blijft een probleem zo zei de de voorzitter wat je aan een wo ning meet doen. Daarbij speelt de af- gunstkwestie een grote rol. Het pu bliek west altijd meer, doch er zijn voor het opknappen van woningen richtlijnen aan de Dienst Gemeente- wierken gegeven. In bijzondere ge vallen echter komen b. en w. zich op de hoogte stellen. De heer Hendrikse zag in dit antwoord geen bevrediging en hij vroeg wat de verbeteringen gaan kosten aan de woningen dei- ambtenaren v. d. Klooster, Post en Van 't Veer. Hij merkte op dat alles hier uitermate goed is opgeknapt terwijl bij, anderen zo goed als niks gebeurde. De voorzitter zal een en ander opzoeken betreffende de kos ten en in de volgende vergadering bekend maken. Verder vroeg de heer Goossens naar de kosten der gemeentevlag. In de raadszaal had menig raadslid al een bewonderend oog laten vallen op de voor het eerst aanwezige ge meentevlag. In het eerstvolgende „Genieentenieuws" zal een en ander over de vlag in het openbaar komen. In Haamstede ontdekte de heer Hcogerhuis een Achterweggetje dat ncdig een opknapbeurt vraagt. Het is gelegen achter slagerij De Jonge en loopt parallel met de Noord straat in zuidelijke richting. Een onderzoek zal door hel college ingesteld wor den. De heer Hoogerhuis merkte nog cp dat de kosten der gemeentevlag vrij hoog zullen komen te liggen, eksklusif batterii=

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5