Chefarine 4 St. Nicolaas Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! STREEKNIEUWS Zierikzeese elektriciteitszaak onderging een flinke vergroting IER IKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 november 1966 Nr. 19691 ken sierden de winkel, die overvloe dig baadde in het licht van vele lam pen. De verbouwing werd in korte tijd uitgevoerd door de heer C. Ber- revoets (timmerwerk) en aannemers bedrijf fa. Gebrs. Holm (metselwerk). Tijdens de receptie bood de heer Berrevoets het echtpaar Van den Berge een schilderij aan met een van humor gekruid begeleidend speech je. Daarna kregen de aanwezigen de ge legenheid de nieuwe winkelruimte in ogenschouw te nemen, onder het ge not van een glaasje. ADVERTENTIE Vier middelen In één tablet helpen snel en doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Gunstige verwachtingen voor de P.v.d.A. bij komende verkiezingen ZIERIKZEE, 16-11. Eén van onze lezers vond het nodig ons er op te attenderen dat in het onder dezelfde kop als boven dinsdag geplaatste be richt van het A.N.P. stond dat de verwachtingen voor de P.v.d.A. bij de komende verkiezingen „ongun stig" zouden zijn. Uiteraard had cr moeten staan „gunstig", zoals ook duidelijk in de kop was gesteld. Oriëntatierit M.A.C. „De Bevelanden" De motor- en automobielclub „De Bevelanden" te Goes organiseert za terdag 19 november een oriëntatie- rit, waaraan kan worden deelgeno men zowel door leden als door niet- leden. De rit is uitgezet over een parcours van plm. 60 km. lengte en voert over goed berijdbare, verharde wegen. Inschrijving voor deze rit is mogelijk bij garage Adria, Marconi straat te Goes. Om 19.01 zal de eer ste deelnemer van start gaan. De fi nish is in hotel „Camperduin" te Kamperland, waar een orkestje voor de feestelijke stemming zal zorgen. Voor leden van de vereniging telt de rit mee voor het clubkampioenschap. Dit is overigens de laatste kampi- oensrit. Na afloop wordt de winnaar van de rit bekend gemaakt en tevens dus ook de clubkampioen. ZIERIKZEE Vergadering C.A.V. „Schouwen-Duiveland" G.A. Op dinsdag 6 december a.s. wordt in de Graanbeurs van het Huis van Nassau de algemene vergadering ge houden van de Coöp. Aankoopvere niging „Schouwen-Duiveland" G.A. Op deze vergadering komt in behan deling de rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1 juli 1965 - 30 juni 1966 en het jaarverslag. Bestuursverkiezing is noodzake lijk i.v.m. het aftreden van de he ren P. L. Krepel, J. A. van Schelven, J. P. W. C. Stols, H. J. v. d. Zande en J. v. d. Zandc. De aftredenden zijn herkiesbaar. Na de pauze wordt een causerie gehouden door de heer F. de Wit, algemeen directeur van Cebeco, die zal spreken over het on derwerp: „Kiezen of delen". Collecte Ned. Astma Fonds vinds plaats volgende week De collecte ten behoeve van het Nederlands Astma Fonds zal niet zo als gemeld werden gehouden van 11 november tct en met 19 november maar volgende week, dat wil dus zeggen van 21 tct en met 26 novem ber a.s. Intussen wordt er misschien ten overvloede nog op gewezen dat ast ma met recht een volksziekte ge roemd mag worden, want zeker 800.000 Nederlanders lijden aan ast matische ziekten. Wil het Norl. Ast ma Fonds zijn vele taken doeltref fend kunnen realiseren dan is daar jaarlijks een bedrag voor nodig van tenminste f 700.000.-. Een dergelijk bedrag kan niot alleen uit „oficiële" bronnen komen, daar kan de daad werkelijke steun van de bevolking niet bij worden gemist. Dat beroep wordt volgende werek dus in Zierik- zee gedaan dooi* middöl van Collecte bussen. Wilt U een aparte onderjurk mevrouw? Met echte fijne kant? Ruime keus, nieuwe modellen in aparte tinten! NATUURLIJK Het domein voor de vrouw NIEUWERKERK Caravans vernield Waarschijnlijk heeft zich in de nacht van dinsdag op woensdag een kleine windhoos voorgedaan tussen Nieuwerkerk en Zierikzee. Op het terrein van de voormalige cichorei- fabriek stond een negental caravans, waarvan een drietal totaal werd ver nield. Dit terrein is showplaats van caravans, die in de winter in de oude fabriek worden opgeborgen. Eén der caravans werd 30 meter door de storm weggesleurd. In een nabijge legen boerderij werd een venster in gedrukt. SIRJANSLAND Schoorsteenbrand werd snel geblust Woensdagmiddag werd de brand weer van Oosterland gealarmeerd voor het uitbreken van een schoor steenbrand bij de heer M. Iieijboer aan de Dillingsweg alhier. Ondanks de hevige wind, was men de brand spoedig meester. BRUINISSE Afscheid gemeentewerkman De heer A. Both, gemeentewerk man te Bruinisse, bereikte op 15 no vember de pensioengerechtigde leef tijd. Voor dit afscheid was het colle ge van b. en w. van Bruinisse dins dagmorgen in de huiskamer van de heer Both gekomen, waar ook het voltallig personeel van de buiten dienst arriveerde. Burgemeester C. H. van de Linde stelde de verdien sten van de heer Both in een korte speech nog eens in het licht. Nadat hij eerst tot badmeester was be noemd, volgde op l januari 1956 zijn benoeming tot gemeentewerkman. Jammer was dat in 1965 een gedwon gen ziekteverlof een ontijdig einde maakte aan een tot volle tevreden heid uitgevoerde carrière. Als blijk van waardering werd een waarde bon overhandigd. De in de Ned. Herv. kerk te Brui nisse gehouden zg. oogstcollecte bracht f 3776 op, te weten voor de diaconie f 1113, voor de kerkvoog dij f 2665,15. Italiaanse regering betuigt dank voor Nederlandse luilp DEN HAAG, 16-11. De Italiaanse ambassadeur in Nederland, de heer G. Bombassei de Vettor, heeft woens dagmiddag de minister van buiten landse zaken, njr. J. M. A. H. Luns bezocht om hem officieel de grote dank van zijn regering over te bren gen voor alles wat er van regerings wege en van particuliere zijde, op ve lerlei gebied wordt gedaan om het zo zwaar getroffen Italië te hulp te ko men. Dit is woensdagavond van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag vernomen. Scheepvaartberichten Alchiba, 14-11 van Marseille naar Genua. Caltex Amsterdam, 16-11 van Bah rein naar Pembroke. Esso Amsterdam, 16-11 te Pto. La Cruz. Esso Den Haag, 16-11 te Brega. Slamat, 15-11 van Genua naar Port Said. Heropening met receptie ZIERIKZEE Stand Kinderpostzegelverkoop In de stand voor de verkoop van kinderpostzegels, ingericht in de wachtruimte van het P.T.T.-kantoor heeft burgemeester D. W. Kastelein, in aanwezigheid van de U.V.V.-afde- lingspresidente mevr. Heering-Mid- delberg en de directeur van het P.T. T.-kantoor te Zierikzee de heer Van der Post. de eerste zegels gekocht. De burgemeester wenste de dames U.V. V.-leden die zich in de komende we ken met de verkoop belasten, alle succes toe. KERKWERVE Verkoopactie voor kerkorgel A.s. zaterdag 19 november zal door de Chr. Ger. Kerk te Kerkwerve een verkoop aktie gehouden worden. De opbrengst is voor het orgel van de nieuwe kerk die hopelijk dit jaar nog in gebruik genomen wordt. Er worden prachtige handwerken aan geboden die door de vrouwelijke le den van de kerk vervaardigd zijn. Verder zijn de gehele dag oliebollen te koop. HAAMSTEDE Demonstratie-avond NC.V.B.-afdeling Ondanks het slechte weer was de opkomst van de leden goed te noe men op de dinsdag gehouden verga dering van de N.C.V.B.-afdeling te Haamstede. De avond werd op de gebruikelijke wijze geopend door de ADVERTENTIE vice-presidente mevr. Krijnse Loc ker ,die mediteerde n.a.v. het gele zen Schriftgedeelte Joh. 1 1-18. De vice-presidente sprak daarna een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid van de nieuwe leden en de spreekster mej. Legeland, verte genwoordigster van de fa. Buisman. Zij toonde dia's van de bereiding van de Buisman koffiestroop en il lustreerde een juist gebruik van het produkt met enkele demonstraties. In de pauze werd koffie met Deven ter koek gepresenteerd. Nadien werd nog het gebruik van verschillende koffiepotten en filters getoond. Na afloop ontving ieder een recepten boekje. De spreekster ontving een dankwoord van de presidente, dat vergezeld ging van een Zeeuwse lekkernij. Mevr. van Waveren verzocht daar op de leden eventueel voorhanden zijnde gedragen kinderkleding (van goede kwaliteit) af te staan voor Al gerije. De dames van het bestuur willen zich belasten met de inname. De avond werd hierna op passen de wijze gesloten. De volgende ver gadering is vastgesteld op 20 decem ber a.s. Samen met de beide vrou wenverenigingen zal een kerstavond worden gehouden. BROUWERSHAVEN Bietenschip door storm in moeilijkheden Tijdens de zware storm woensdag middag voer het lege bietenschip m.s. „Truus" langs de verkeerde kant van de bebakening in het havengeul, waardoor het schip tegen de dijk belandde. Met sleepboothulp uit de werkhaven Den Osse werd het on fortuinlijke schip naar deze haven gesleept. Dode en vier gewonden bij autobotsiiig HARENKARSPEL, 16-11. Op een kruising in de gemeente Harenkar spel zijn woensdagmiddag twee auto's met elkaar in botsing geko men doordat één van de twee de ander geen voorrang verleende. Vijf personen liepen bij de botsing min of meer ernstige verwondingen op. Eén van hen, de 55-jarige tuinder C. Boekei uit Harenkarspel is later in een ziekenhuis in Alkmaar aan zijn verwondingen overleden. Goede vraag naar uien DEN HAAG, 15-11. De Neder landse uienexport, die eind oktober wat terugliep, is sinds begin novem ber weer toegenomen. In de laatste week van oktober be droeg het kwantum dat werd uitge voerd 3425 ton, maar in de eerste week van november was dat 3986 ton. Over het algemeen konden de prijzen wat aantrekken, vooral door dat het aanbod niet bijzonder groot was. Op de uienveilingen in de kop van Noord-Holland werden vrijdag de grove uien verkocht tegen prijzen van 25 tot 30 cent per kg en de mid delmaat kwaliteit 1 deed rond 25 ct per kg. Engeland kan op het ogenblik weer meer Nederlandse uien gebruiken dan de laatste weken het geval was en de uitvoer naar Frankrijk is ook toegenomen. De vraag van Westduit- se zijde liep iets terug, maar daar staat een belangrijk toegenomen ex port naar de Afrikaanse landen te genover. ZIERIKZEE, 16-11. Tot de voort varende Zierikzeese middenstanders behoort zender twijfel de heer A. D. v. d. Berge, die verleden jaar „in het nieuws" kwam met zijn nieuwe /.aak aan de Melkmarkt, ingericht in het voormalige levcn-middelenbedrijï Ccnstandse, maar die woensdag op nieuw vcor een verrassing zorgde door een belangrijke uitbreiding van zijn verkoop- en service-bedrijf aan het publiek te presenteren. Bijtrek king van een parterre gelegen woon kamer leverde een aanwinst van 36 m- winkelruimte op, die harmonisch aan het bestaande geheel is aange- zc dut een zaak van nog duide lijker importantie is ontstaan, die in de rij van stedelijke middenstands- bedrijven een uitstekend figuur slaat. In een tijdsbestek van tien jaar heeft de eigenaar - thans bezitter van een ruime zaak in radio, televisie en elektrische artikelen - zich opge werkt tct een opmerkelijk niveau. In 1S56 startte hij met een zaak in een bescheiden pand aan de Zevenhuis straat. waarin nadien (1958) een be langrijke verbouwing plaats vond. Het bleek niet voldoende om in de kennelijk stijgende behoefte aan ver koopruimte te voorzien, zodat op 10 maart 1965 een verhuizing plaats vond naar de Melkmarkt. Receptie Met een druk bezochte receptie werd de zaak nieuwe stijl woensdag avond heropend. Talrijke bloemstuk- De nieuwe ruimte, die aan de bestaande zaak werd toegevoegd. De heer C. Berrevoets bood de 'eigenaar een schilderij aan. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ADVERTENTIE Schoutvse riemWagen, de wagenma kerij enz. Wat is er enorm veel ver anderd in Burgh en omgeving en wat is het fijn dat al deze oude plek jes voor het nageslacht bewaard zijn gebleven. De heer Schoonaard die ongeveer 175 dia's heeft, oogstte een daverend applaus en een speciaal dankwoord van de presidente. Koffiemaaltijd Op deze feestelijke dag was een extra onderdeel ingelast, nl. een kof fiemaaltijd waar het echt gezellig toeging. Tijdens deze maaltijd over handigde mevr. Röell-Kramer, presi dente van het comité uit Haamstede, een opbergtrommel, nu gevuld met lekkernijen. Verder dankte namens de bejaarden de heer J. de Fouw uit Burgh. Tot slot sprak mevr. van Citters een algemeen dankwoord waarin ze nog de heer A. J. de Ruij- ter betrok, die altijd de briefjes ver zorgde, mevr. Bolkenbaas voor het begeleiden der zang op de piano, en de heer Schoonaard. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Everwijn woorden van hulde voor de voortvarendheid waar mede het comité en de andere help sters regelmatig de bejaarden een leuke middag bezorgen. Spreker merkte op dat Burgh er snel bij was, want nog maar 11 jaar geleden be gon het bejaardenwerk in deze vorm post te vatten in Zeeland. „U hebt. het plezier ervan en als het er niet meer was zou u verschrikkelijk veel missen", zei de burgemeester, wat met ja-ja-geroep uit de zaal beaamd werd. Hij dankte de behulpzame da mes hier nog eens speciaal voor en bood de sociëteit een envelop met inhoud aan. Als spreekbuis der helpsters voer de mevr. Boot-Fokker het woord. Zij was het die de comité-leden hul de bracht. Zij waren het immers die alles voorbereidden en aankochten? Op deze middagen werd enorm ge noten van hetgeen het comité orga niseerde, zoals dia-middagen, de kerstdag en de bezoeken aan andere bejaarden-clubs. Mevr. Boot felici teerde de soos die zo'n groot succes in Burgh werd. Thee cn koek deden de ronde en het clublied word uit volle borst ge zongen. De bejaarden van Burgh kwamen in feestelijke stemming bijeen. (Foto': Ztorikzeesthe Nieuwsbode). Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service uVOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV.— IKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL. 23 27 27H ADVERTENTIE Dia-vertoning en gezamenlijke koffiemaaltijd BURGH, 16-11. Voor de bejaar den van Burgh was het woensdag middag een feestelijke dag, want het was juist 10 jaar geleden dat de so ciëteit voor de eerste maal haar poorten in het vertrouwde „Koebel"- gebouw opende. De grote zaal was versierd met guirlanders, er waren bloemen en iedereen was in een feestelijke stem ming. De presidente van het comité, mevr. van Citters-Bolomy sprak een voor deze keer bijzonder hartelijk welkom en betrok daarin o.a. burge meester en mevr. Everwijn, dominee en mevr. Flink, oud-burgemeester van Citters, oud-wethouder Bolken baas, de vele helpsters en oud-help sters. In het kort releveerde mevr. van Citters nog eens déze 10 jaren en noemde daarbij ook als mede-op richter ds. Swaak. Waarderende woorden richtte ze tot de penning- meesteresse, mej. Speelman die kans zag om in al die jaren de financiële zijde op uitstekende wijze bij te hou den. Dia-voorstelling Een waardiger geschenk op deze dag dan een dia-voorstelling van re producties van oude prentbriefkaar ten uit Burgh en omgeving, kon echt niet gevonden worden, want voor ve len kwam hun jeugdtijd nog eens duidelijk op het witte doek. Het was de heer K. Schoonaard uit Haarlem (oud-Burghenaar) die deze dia-serie op het doek pi'ojecteerde en met groot succes. Al ongeveer twee jaar stelt de heer Schoonaard zijn vrije tijd en geld in deze nieuwe manier om het verleden weer heden te ma ken. Wat is er gekeuveld en gewe zen tijdens de voorstelling. „Het uusje" waar jé voor 3 cent je haar kon laten knippen, de gemeente werkman Bom die de olielantaarns bijvulde, het huis van Jewannis Boot die met de omnibus reed, het cafee tje van Daone Bakker, Kobus de Klompenmaker, de Rechtkamer, een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3