breng een fles wijn mee! geef een vouwfiets! komt cle ótr&\ Gemeente Duiveland wordt lid van de Nationale Woningraad December wrodt een „winkelmaaiuT voor Haamstede en Burgh Streek-V.V.V. komt maar aarzelend tot stand Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet 'n appel ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 15 november 1966 Nr. 19693 Vergadering gemeenteraad ADVERTENTIE DUIVELAND, 14-11. De gemeen teraad kwam vrijdag j.L in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A. A. van Eeten. Besloten werd het genomen raads besluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer C. Waarden burg te Loosdrecht in te trekken. Het betreffende perceel is gelegen aan de Suzanne Maria Loncquesstraat te Oosterland. Hopende op een volgende bouwstroom van ratiowoningen in de gemeente en gelet op de deskundige adviezen die van de Nationale wo ningraad ontvangen kunnen worden achten b. en w. het lidmaatschap van deze instelling alleszins nuttig. Gerekend naar 159 woningwetwonin gen in de gemeente zou de jaarlijk se contributie f 79,50 gaan kosten. Unaniem besloot men als lid toe te treden van de Nationale Woningraad. Zoals bekend is destijds in de plaats Sint nadert Creatief speelgoed nodig voor de jeugd Het kopen van speelgoed is aller minst een gemakkelijke taak. Nu met Sint Nicolaas weer voor de deur worden we opnieuw met dat pro bleem geconfronteerd. Heel wat va ders en moeders hebben al eerder die teleurstellende ervaring opge daan, dat het kind na een uurtje nauwelijks meer omkeek naar het zo volmaakte stuk speelgoed, dat de Sint meende te hebben uitgezocht. Ondanks ruimtevaart en computers is het kinderspel in feite bij het oude gebleven. Het zijn alleen de ontwik kelingen van deze eeuw, zoals het intensieve verkeer en de woning bouw, die het spel van onze kinderen helaas bepaalde beperkingen opleg gen. Maar het kind wil zich blijven uiten, zijn fantasie uitleven en daar om grijpt het kind dan ook steeds weer naar speelgoed, waarmee het zijn eigen voorstellingen kan schep pen en waarmee het creatief bezig kan zijn. Ook een poppenkast biedt mogelijk heden. Kind moet fantasie kunnen uitleven. Schouiven-Duivelandse sportspiegel D.F.S. heeft rode lantaarn niet aan R.K.F.C. ever kunnen doen Zierikzee is opnieuw alleen aan de leiding in de vierde klas G. Zierikzee II behaalde overwinning op Vlissingen V Zonnemai- re schoot tegen Kruiningen net iets te kort S.W.O.W.K. wist het tegen Domburg II niet tot winst te brengen. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G heeft DFS de kans om de rode lantaarn aan RKFC over te doen aan haar neus laten voorbij gaan. Na een bar slecht gespeelde wedstrijd, xoaar- in de DFS voorhoede een serie unie ke kansen om zeep bracht, werd een 1-l einderesultaat bereikt. Met deze uitslag was RKFC nog het meest ge baat, daar het hiermede haar 2 pun ten voorsprong op DFS behield. Zie rikzee toonde in de lang niet gemak kelijke uitwedstrijd tegen Oude Mo len dat het beslist toch wel anders kan als zij een week geleden tegen DIVO presteerden. Zonder nu be paald tot groots spel te komen werd er door het gehele elftal met inzet van alle krachten voor de puntjes gestreden met als eindresultaat een 2-1 overwinning, en weer alleen aan de leiding. Koploper Halsteren kreeg bij het bezoek aan De Schutters met 1-0 de kous op de kop, terwijl ook Goes een 1-0 nederlaag kreeg in in- kassercn van Vosmeer. De ontmoe ting tussen BSC en DIVO te Roosen daal eindigde in een 1-1 gelyk spel. Dreischor Groede Robur 8 2 15 24-35 5 10 1 2 7 17-35 4 8 10 7 15-39 2 In de reserve le klas heeft Zierik zee II zich op het sportpark Bannink tot het uiterste moeten geven om een 2-1 zege te kunnen behalen op Vlis singen IV. Hontenisse II had weinig moeite om met 8-0 de baas te blijven over Goes III, terwijl RCS II de puntjes weg kaapte by Walcheren II (0-3). Zeelandia II dat te Middel burg met 3-2 van Oostburg II ver loor bleef eenzaam onder aan de ranglijst staan. Terneuzen III bleef met 5-2 aan de winnende hand in de ontmoeting tegen Vogelwaarde II. Zierikzee Halsteren De Schutters Vosmeer Goes Oude Molen DIVO Nw. Borgvliet BSC RKFC DFS 9 6 12 21-16 13 9 5 13 20-11 11 9 5 13 25-15 11 8 5 0 3 9- 5 10 9 4 2 3 26-26 10 9 4 14 16-17 9 9 3 2 4 15-16 8 8 3 14 16-23 7 9 3 15 18-23 7 9 2 2 5 12-20 o 8 12 5 12-24 1 Zierikzee II Hontenisse II RCS II Zeeland Sport IV Terneuzen III Oostburg II Vlissingen IV Walcheren II Middelburg IV Goes III Vogelwaarde II Zeelandia II 10 8 0 2 33- 11 7 2 2 31- 9 7 1 1 36- 9 7 0 2 28- 9 5 1 3 25- 9 4 14 19- 10 3 1 6 22- 10 3 1 6 19- 8 2 1 5 13- 9 1 3 5 12- 10 1 3 6 16- 8 1 0 7 16- 15 16 15 16 9 15 16 14 15 11 23 9 29 7 31 7 26 5 34 5 25 5 24 2 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas zorgde hek- kesluiter Groede voor een grote ver rassing door Noormannen met een 3-2 nederlaag naar huis te sturen. Koploper Luctor verspeelde bij het bezoek aan Leivedorpse Boys één puntje (1-1), terwijl Jong Ambon zich dank zij een 5-2 overwinning op Patrijzen weer wat op kon werken. Domburg toonde zich in eigen huis met 5-3 de sterkste tegen Hoofd plaat. Luctor Koewacht Noormannen Renesse Lcwed. Boys Domburg Hoofdplaat Jong Ambon patrijzen 9 6 3 0 39-14 15 8 6 1 1 24- 8 13 116 14 37-20 13 V 6 0 3 26-14 12 9 5 13 21-17 11 9 4 2 3 24-24 10 9 4 2 3 23-23 10 7 3 13 22-24 7 11 2 2 7 22-41 6 In de 2e klas B kwamen Zierikzee III en DFS II op het sportpark Ban nink tot een broederlijke puntenver deling (1-1). Zonnemaire schoot bij het bezoek aan Kruiningen net iets te kort (2-l\ waardoor haar leiders positie wel bijzonder wankel is ge worden. Ook SVOWK wist het bij het bezoek aan Domburg II niet tot loinst te brengen daar het met een 5-3 nederlaag genoegen moest ne men .Door deze nederlaag zijn de Ouwerkerkers wel erg dicht in de buurt van de laatste plaats geko men. Lewedorpse Boys II kon haar positie verbeteren door een 1-0 zege op Luctor 11 evenals Hansweertse Boys II dat Kwadendamme voor eigen publiek met 3-2 klopte. Zonnemaire Kruiningen Cortgene Renesse II Domburg li Luctor II Hansw. Boys II Lewed. Boys 11 Kwadendamme SVOWK DFS II Zierikzee III 10 7 1 2 38-15 15 9 7 0 2 30-11 14 9 6 1 2 26-23 13 10 6 1 3 44-28 13 9 5 0 4 26-26 10 9 4 0 5 19-17 8 9 3 1 5 15-26 7 9 2 3 4 7-15 7 9 3 0 6 20-22 6 9 3 0 6 19-34 6 9 2 2 5 16-28 6 9 1 3 5 13-30 5 van dokter De Putter geen tweede gemeentearts, tevens lijkschouwer, meer benoemd. In de praktijk blijkt de behoefte aan een tweede gemeen tegeneesheer niet doch wel aan een tweede lijkschouwer. Op grond van het vorenstaande werd het voorstel de arts H. Speelman te Oosterland te benoemen als lijkschouwer der ge meente, goedgekeurd. Verder werd met de Bank voor Nederlandse Ge meenten overééngekomen het kre diet in rekening-courant voor 1967 vast te stellen op f 200.000,-. ZuLks ingevolge een overeenkomst met de ze bank gesloten in februari 1961. Besloten werd verder de volgen de verordening in te stellen, n.l. tot het toekennen aan het daarvoor in aanmerking komende gemeenteper- son eel van een uitkering ineens over 1966, groot 2,95 procent, zijnde de uitkomst van een nacalculatie, ten behoeve van het personeel der lage re publiekrechterlijke lichamen. Het rijkspersoneel werd deze uitke ring ook verstrekt en aangezien het gemeentepersoneel gelijke tred houdt hiermee wordt besloten een soortge lijke maatregel te treffen. Vervolgens werd de raad aangeboden de begro ting der gemeente en het woningbe drijf over het dienstjaar 1967, gebon den in twee boekwerken. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Bakker (Arb.) hoever men ge vorderd is met hetgeen staat te ge beuren aan de openbare lagere school te Oosterland en elders. In verband met de inwerkingtreding van de Mammoetwet zal er een ouderraad of een schoolraad moeten komen in- plaats van de tot nog toe bestaande oudercommissie, onder auspiciën van de raad. Eén en ander zal op 27 ja nuari e.k. zijn beslag moeten hebben gekregen. De voorzitter deelde mede dat dit op de volgende vergadering zijn beslag zal krijgen. Dezelfde spre ker informeerde hoe het staat met de a u/tobusverbinding te Oosterland, n.l. de actie die er gevoerd wordt om de busdiensten over het dorp te la ten komen. De voorzitter deelde mee dat één en ander momenteel naar Middelburg is verzonden ter visie. Wanneer het plan verwezenlijkt zal worden moet er een nieuwe dienst regeling worden gemaakt. Optimis tisch is de voorzitter echter voor het slagen van het plan niet. De heer Van 't Hof (Arb.) heeft geconstateerd dat er in een sloot aan de Muijeweg in Nieuwerkerk veel vuil wordt ge deponeerd. „Kan hieraan", zo vroeg hij, „b.v. door middel van een bord of zoiets geen paal en perk worden gesteld?". Wethouder Kuijper wees er op dat deze sloot gedeeltelijk zal won-den gedempt, waarna een be planting hierop zal worden aange bracht. Toewijzing ratio-woningen De heer Romeijn (WD) had gele zen in de pers dat er ten behoeve van de industrie te Oosterland enige ratiowoningen zijn toegewezen aah de firma, die daar een fabriek heeft gesticht. Hij vroeg of deze woningen als bedrijfswoningen zullen worden aangemerkt want dan zou hij het billijk vinden wanneer ook andere bedrijven, zoals b.v. agrarische, een dergelijke woning zouden kunnen worden toegewezen. De voorzitter ontkende dat deze woningen als be drijfswoningen zullen worden aange merkt. Verder vroeg dezelfde spreker of er nog personen huurders van wo ningwetwoningen zijn in de gemeen te die gebruik willen maken van doorstroming, d.\v.z. dat zij uit hun woning naar een ratiowoning gaan. De voorzitter zei dat er twee te Nieu werkerk zijn. Verder had de heer Romeijn ver nomen dat het voormalige gemeen tehuis te Oosterland zal worden verkocht en informeerde hiernaar. In verband met het bouwen van een gemeentelijke bergplaats in de Van de Abeelestraat, zal dit gebouw in dol plaats komen van het koetshuis van Oostkenshil te Oosterland dat ver moedelijk binnenkort zal worden verkocht, dus op den duur ontruimd moet worden. De voorzitter zei dat het nog niet zo ver is, maar dat men altijd open staat voor een bod op dit voormali ge gemeentehuis. Tenslotte wees de heer Romeijn nog op een lelijke bouwval te Ouwerkerk. die de hele kern ontsiertDe voorzitter zei dat dit bouwvallig huis spoedig gedoemd is te verdwijnen. De heer Op 'tHof (ARP) informeerde of er nog geen schikking getroffen is om de kleu ters te Sirjansland, die de kleuter school te Oosterland bezoeken, te vervoeren. Hij heeft op het dorp zelf zijn voelhorens al eens uitgestoken, doch zonder resultaat. Hij heeft nog niemand aangetroffen die de acht kleuters 4 maal op een dag heen en weer rijden wil. Ook de voorzitter zei dat hij geen mouw hieraan weet te passen. Verder informeerde de heer Op 't Hof, naar de vorderingen betreffende een grondruil indertijd te Sirjansland tussen de heren Kraak en Bolier aldaar. De voorzitter deel de mede dat deze zaak nog niet in kannen en kruiken is, doch dat hel nader zal worden bezien. De heer L. M. Bolle (SGP) suggereerde een op lossing voor een strook grond tus sen de Oud Heiligeweg en de Sand- strömslraal te Oosterland, die daar ter plaatse feitelijk als „niemands land" kan worden aangeduid, hoewei de gemeente toch wel als eigenaar kan worden aangemerkt. Het advies van het genoemde raadslid was de grond te geven aan de dichtstbijzijn de huurder de heer Chr. van der Hulle, te Oosterland. Aldus werd be sloten. Hiermede werd de openbare zitting van de raad besloten. 'n echt gezinsgeschenk 9 SCHIJNDEL. Bij mistig weer kwa men twee auto's op de rijksweg Den Bosch-Helmond 'langs de Zuidwil lemsvaart onder de gemeente Schijndel frontaal met elkaar in bot sing. Acht personen raakten hierbij levensgevaarlijk gewond. Zij zijn overgebracht naar ziekenhuizen in Den Bosch en Veghel. Actieve middenstand in Westhoek HAAMSTEDE-BURGH, 14-11. Het was al enige tyd bekend dat er bij de Middenstands vereniging Burghj- Haamstede iets „broeide" en de ge ruchten over een winkelweek namen steeds vastere vormen aan. Het was dan ook al heel wat jaartjes geleden dat de Middenstand zich rond Sin terklaas presenteerde met iets waar uit wat extra koopkracht verwacht kon werden. Meestal werd het dan een winkelweek volgens het alom bekende systeem van zegels en mooie prijzen. Doch uit een keurig uitge voerd boekwerkje blijkt dat de Mid denstand Burgh-Haamstede met een alleszins nieuw ontwerp op de prop pen komt dat een grote kans van slagen biedt, gezien de vele moge lijkheden die er voor jong en oud inzitten. Het bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om de uit te voe ren attracties een succes te laten worden. Het programma duurt geen week, doch een maand daar het be stuur meent dat een dergelijke actie over de gehele feestmaand december uitgesmeerd moet worden. Het is niet alleen Sinterklaasdag en de ervoor liggende periode dat het publiek eens wat extra koopt, doch de Kerstdagen zijn even feestelijk. Tot slot doet ook Oudejaarsdag altijd een flinke greep in de huishoudbeurs van moeder de vrouw en ook hierin voorzag de Mid denstand door haar actie op 31 de cember te besluiten. Wat gaat er nu gebeuren? Deze week ontvangt ieder huisgezin het programmaboekje vol met waarde volle advertenties en tips die het ko pend publiek in december een wel kome weg zullen wijzen in en langs de winkels van Haamstede en Burgh. Daarin zien we verder (nog nooit vertoond in de Westhoek), dat Sin terklaas en Zwarte Piet (per stoom boot uit Spanje) in Burghsluis aan komen op 26 november des middags cm 14.00 uur. De gulle baas wordt hier opge wacht door de Kon. Harmonie „Wit te van Haernstede" en natuurlijk een groot aantal belangstellenden. Om 14.30 uur worden de Spaanse gasten ten gemeentehuize ontvangen en burgemeester Everwijn zal hen daar zo mogelijk vanaf het bordes toe spreken. De rest van de middag ver toeft de goede Sint te Haamstede en Burgh en zal daar gaarne kennis ma ken met de leden van de Midden standsvereniging. Middag voor de jeugd Een week later, zaterdag 3 decem ber staat in het teken van de kin deren en het bestuur verwacht dat de ouders hun kinderen naar de grote zaal van hotel „Het, wapen van Burgh" brengen waar, in twee voor stellingen, te beginnen om 13.30 en om 15.30 uur de kinderen een fijne middag wacht met Sinterklaas, films en een goede verzorging. Er is ech ter alleen toegang voor de kinderen van kleuter- en lagere scholen. De ouders kunnen hun wachttijd zoek maken door voor het naderende Sin terklaasavondje hun geschenken enz te kopen. Op zaterdag 10 december staan de winkeletalages in het teken der be langstelling en de er aan verbonden wedstrijd begint om 10.00 uur. Er zijn fraaie prijzen aan deze opgave verbonden. De 17e december wordt de dag van de fietsers die hun klachten gaan meten in een puzzelrit. Een dergelij ke rit, die goed in elkaar zift, is uniek voor de Westhoek. Van 8 tot 80 jaar is deelname toegestaan. Natuurlijk zijn er weer fraaie prijzen. Op 24 december volgt des middags om 14.00 uur de uitslagen van de di verse wedstrijden voor het gemeen tehuis. Dat zullen dan zijn: de etala gewedstrijd, de puzzelrit. de slag zinwedstrijd en do oplossing en uit slag van de wedstrijd: „Kent U de Schomvse natuur?". Op deze dag komt een einde aan de evenjemen- tenactie. Zegels De Middenstandsvereniging heeft deze actie ontworpen om te trach ten elk gezin met de Kerstdagen voor niets te laten genieten van een kal koen, kip, kerstkrans, flessen wijn enz. Al deze en nog veel meer artike len kunnen verkregen worden op de volle ingeleverde zegelboekjes. Bij elite aankoop krijgt de koper een of meerdere zegels die hun waarde ver liezen op 31 december juist met Ou dejaarsavond. Om een en ander te kopen in de avonduren besloot de middenstand de winkels lot 21 uur open te houden op 28, 29, 30 novem ber en op 1 en 2 december. V.V.V. OUWERKERK ADVERTENTIE OUWERKERK. 12-11. Onder voor zitterschap van de heer M. K, Ro meijn werd te Ouwerkerk de alge mene ledenvergadering gehouden van V.V.V. Medegedeeld werd dat btf K.B. van 20 mei j.l. op de statuten de koninklijke goedkeuring is ver kregen. De vereniging heeft dus nu rechtspersoonlijkheid en is toegela ten als lid van de A.N.V.V. Het volgende evenementsprogram ma werd afgewerkt in het seizoen: kerkorgelconcerten, optreden Engels mannenkoor uit Northampton, ten toonstelling Schouwen-Duiveland vóór 1940 „Hoe 't was", orïëntatierit, lampionoptocht met kampvuur en gcndelvaart. Het aantal overnachtingen bedroeg 19.251 (vergeleken bij 1965 ruim ver dubbeld). Da heer Koster en Holm worden beiden als bestuurslid herkozen. Mej. L. J. Stouten is uitgetreden. In haar plaats kwam de heer Kesteloo. Het' bestuur bestaat verder uit de heren Romeyn en Raamsdonk. Vervolgens werd de begroting 1967 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1.050,-. Met het waterschapsbestuur zijn de moeilijkheden besproken i.v.m. de afsluiting der dijkvakken (schade aan de zeewering, eisen schapenhou ders). Het waterschapsbestuur staat positief tegenover de recreatie, maar een oplossing is er nog niet. Het bestuur heeft een onderhoud gehad met de heer Van Erp van staatsbosbeheer over ijsbaan, cam ping, kreek en aanleg accomodate. Motorboten zullen worden verboden. De tekening van de steiger ligt ge reed. De heer Holm gaf een nadere toe lichting over de streek-V.V.V., die slechts aarzelend tot stand komt, hoewel reeds grotere samenwerking is ontstaan. De voorzitter vond dat de grootste moeilijkheid bij de ge meentebesturen zit. Tenslotte werd gezegd, dat de re- kening-1966 nog niet kon worden op gemaakt. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur is echter de vereniging dit jaar wederom fi nancieel gezond gebleken. Aan het gemeentebestuur zal het probleem zomerwoningen en uitbreidingsplan nog eens onder de aandacht worden gebracht. Naar aanleiding hiervan zei de heer Nabers, dat hij enthou siast is over het bezoek aan zijn zo merwoningen in deze zeer rustige omgeving. Ouwerkerk gaat een begrip worden van rust en gemoedelijkheid. ADVERTENTIE 1 Na twee jaar berustte ze. En dacht hetzelfde als haar man: zo zou het in ieder huwelijk wel zijn. En misschien kwam het ook wel, doordat er nog steeds geen baby zijn komst aange meld had. Ze moest maar eens naar een dokter in de stad gaan. Misschien wist hij er raad op. Zo was in feite na twee jaar het huwelijk van Frans en Mientje min of 'meer. gestrand. Waarschijnlijk zou ze er de rest van haar leven vrede mee gehad hebben, als Max Ellegers niet in dienst gekomen was bij haai man. Hoofdstuk 4. In Hoogendijk bekeek men iede re nieuwkomer een poosje argwa nend aan. Daar was overigens niet al te vaak gelegenheid voor, want de nieuwe ingezetenen werden door gaans uitsluitend gevormd door een postdirecteureen veldwachter of een dienstbode. Of een chauffeur, die Bertelsen in dienst genomen had. Daar Hoogendijk praktisch geen in dustrie had en evenmin het vreem delingenverkeer aanmoedigde, was de bevolkingsaanwas betrekkelijk gering en het verloop eveneens. Van daar, dat iedere nieuweling dc eer ste tijd in een glazen huisje woonde, want Iedereen lette op zijn of haar doen en laten. Max Ellegers was op 24-jarige leeftijd reeds een goed vakman. Als jongen van 14 jaar in oen carrosse- riefabriek gekomen, had hij al ter stond zijn ogen en oren wijd open. Omdat hij gewillig en leergierig was, hield zijn inloop-periode als duvels toejager spoediger op als normaal met dergelijke jongens. Binnen twee jaar kon hij alle machines bedienen, kon een vijfduimer zonder één keer te missen in hard eikenhout slaan en een plank iepen over de lengte met de hand doormidden zagen zon der meer dan één of twee millimeter verloop. Op zijn 17e jaar was hij ADVERTENTIE halfwas en op zijn twintigste ver diende hij het volle loon, kon zelf standig een segment van een auto- buswand in elkaar zetten, een com plete vloer bouwen en een cabine af schrijven. Hij keek toe, hoe de smid mallen maakte voor de buigplaten en leerde in één week feilloos klin ken. Op 22-jarige leeftijd was hij volslagen vakman met veel extraat jes door overwerk. Toen er een huis je beschikbaar was, trouwde hij met een klein knap dikkertje, die hem binnen een jaar een zoon schonk. Terwijl ze in verwachting was, verhuisde het echtpaar met zoon Jan naar Hoogendijk en be trok het huisje aan de Nieuweweg, tussen rentenierende boeren en stil- levende rijk geworden middenstan ders. Max Ellegers was in menig op zicht een gemakkelijk mens. Het kon hem niet schelen enkele uren over te werken, als de baas dit noodzakelijk vond. Aanvankelijk had hij er niets voor gevoeld bij zijn baas, waar hij nu 7 jaar werkte, weg te gaan, maar de wij belangrijke loonsverhoging alsmede het mooie nieuwe huis in een goede buurt had de doorslag gege ven. Alsmede het feit, dat het hier een nieuw bedrijf betrof, waar hij zo ongeveer de leiding zou hebben. Na drie maanden wist Frans Sor- nec, dat hij met Max een goede keus had gedaan. De eex-ste carrosserie was al afgebouwd. Met een paar da gen waren de schilders klaar en kon de wagen afgeleverd worden. Intus sen was Max al bezig aan de volgen de. Al was Frans tevreden, er waren ook strubbelingen geweest. Om te beginnen rookte de nieuwe knecht in zijn werk, waarop Frans aanmer kingen maakte. Omdat het brand gevaarlijk was. Waarop Max antwoordde: „Dat had u me moeten vertellen, voor ik nier in befrekking kwam. Enfin, er is nog niks overboord. M n vorige huis staat nog leeg en ik kan zo weer bij m'n oude baas terugkomen. Bedankt voor dc moeite, meneer Sornee. Met een paar dagen is uw huis weer leeg." Tot Frans' grote verbazing wilde Max Ellegers er meteen mee ophou den. In alle ernst. Wat was dat voor ccn ouderwets bedrijf hier, waar je niet eens mocht roken? En brand gevaar? Kom nu, meneer Sornee. Meet u over een maand eens komen kijken, als dc smid gaat lassen. Dus Max mocht roken. Max mocht door To Dorssen-van Loon nog veel meer. Omdat hij vaak om half zes en soms nog later naar huis ging, zei Frans er ook niets van als hij 's morgens om kwart over zeven kwam aanfietsen. En Max maakte ook wel eens een praat je onder werktijd, waar Frans geen aanmerking op maakte. Alles tot grote verwondering van de andere knechts. (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE Wilt u niet met „lege handen" komen? (uw slijter adviseer! u graag welke)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 7