Het wegvervoer luidt de alarmbel over Amnestie in Spanje worden ingezet lastenverzwaringen „De Zoom" n.v. „Betekenis deltahavens voor de Europese vervoersstromen" Nederlandse militairen en materieel Vergadering Kamer van koophandel ZIERIKZEE, 11-10. „liet is de gewoonte geweest van verschillende kabi netten om gemakshalve de tekorten in de respektieveiyke dekkingsplannen te putten uit belastingverhogingen, die voor een groot deel worden opge vangen door het wegvervoer (beroepsgoederenvervoer over de weg). In dit opzicht heeft ook het kabinet Cals een serie voorstellen gedaan, die voor het wegvervoer neerkwamen op lastenverzwaringen. Het kabinet Cals is thans weg, maar de ongerustheid in kringen van het wegvervoer is geble ven". Op de vrüdag jl. in de „Mondragon"-foyer gehouden algemene ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland te Middelburg, liet de secretaris van het N.O.B.-Wegtrans- port de heer R. J. van Strien te Middelburg deze verzuchting horen. Eeu groot aantal leden van de K.v.K. was naar Schouwen-Duiveland gekomen, voor deze vergadering, die Zierikzee - ditmaal weer duidelijk dank zij de Oosterscheldebrug - maakte tot congresstad. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter de heer C. A. Kammeraad te Middelburg. ADVERTENTIE De heer "Van Strien somde nog eens de voorgestelde maatregelen op die lastenverzwarend voor het weg vervoer zijn, als verhoging van de benzine-accijns van 4 cent per liter, de aanpassing van de Dieselverho ging, neerkomend op een verhoging van 25 pet.; de afzonderlijke verho ging van de accijns op Dieselolie met 2,2 cent per liter en tenslotte de verhoging van de opslag van de Mo torrijtuigenbelasting ten behoeve van het Rijkswegenfonds van 65 tot 130 pet., implicerend een verhoging tot f 200, waaronder de categorie vrachtauto's valt. Gevoel van onbehagen. Van dit alles komt maar weinig terug en de „rest" verdwijnt in de algemene pot, een verdelingsverhou ding die tot welsprekende - en voor het wegvervoer nadelige - cijfers leidt, waarvan de heer Van Strien er enkele ter illustratie noemde. „Dit alles is oorzaak van een ge voel van onbehagen onder de ver voerders, ook in het gebied van deze Kamer van Koophandel, waarvan de meerderheid meent te vechten te gen de bierkaai en een ander deel de strijd al heeft opgegeven", zo ver volgde de heer Van Strien, die ge- lpofde dat de verzwaarde lasten ernstige gevolgen zullen hebben voor het kostenpeil in de wegver- voersbedrijven, die hun concurren tiepositie zien aangetast. Geen stijging produktiviteit De hogere lasten kunnen niet in de vrachtprijzen worden gecalcu leerd en zodoende tasten de verzwa ringen de reeds zwakke rentabiliteit van de vervoersbedrijven verder aan. De stijging van het vrachtprijs niveau is al achtergebleven bij de stijging van het kostenpeil en om hoog lopende kosten zijn niet te dek ken door stijging van de produktivi teit. De mogelijkheden daartoe wor den trouwens beperkt door de ver- keerscongesties. In het algemeen is er dus een verkleining van de speel ruimte in de prijsconcurrentie met de andere vervoerstakken, die er fis- kaal gunstiger voorstaan en ook t.a. v. buitenlandse ondernemingen, die in Nederland vrijwel onbeperkte vrijheid genieten, ook in het gebied van de Kamer. De toename van het eigen aandeel in het grensoverschrij dend wegvervoer loopt dan ook be langrijk terug, terwijl Fransen en Vergadering afdeling Brouwershaven Verbond voor Veilig Verkeer MEVO won duidelijk van Zaamslag (4—1) Bij de N.M.B. is het goed sparen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 3-4Ï5 De bank waar u zich thuis voelt! Het Verbond voor Veilig Verkeer, afd. Brouwershaven, hield de jaar vergadering in hotel „Graaf Floris V", waarvoor een matige belangstel ling bestond. In zijn openingswoord liet de voorzitter, de heer Th. Schiet- tekatte het afgelopen jaar nog eens de revue passeren. De cursus is het afgelopen jaar niet doorgegaan, evenmin, wegens omstandigheden, de oriëntatierit. Een groot succes is geworden de komst van de mobiele jeugdver- keersschool. Na goedkeuring der uit gebreide notulen van de secretaris de heer S. M. W. de Korte, volgde het financiael verslag van de penning meester, de heer J. M. J. van 't Hof. De bescheiden waren in orde bevon- MADRID, 12-11 De Spaanse rege ring heeft vrijdagavond besloten volledige en algemene amnestie te verlenen aan politieke delinquenten uit de tijd van de burgeroorlog, zo heeft de minister van voorlichting, Fraga Iribarne, meegedeeld. Boven dien is een wet goedgekeurd inzake opheffing van de rechterlijke instan ties die onder de uitzonderingstoe stand in het leven waren geroepen. T.v. inspireerde tot schrijven dreigbrieven ULFT, 13-11. Een 13-jarige leer ling van de technische school te Ulft heeft een dreigbrief gestuurd aan een aantal personen, onder wie de directeur van zijn school. De ge adresseerden werden gesommeerd een bepaald bedrag, dat varieerde van 5 tot 10 gulden op een nader aangegeven plaats te deponeren. In deze brief werd gedreigd „dat bij niet nakomen van deze vordering het leven op het spel werd gezet", omdat de „bende" die deze brief ge stuurd had, gewapend zou zijn met pistolen en stiletto's. De herkomst van de dreigbrieven kon de rijkspolitie te Ulft vrij een voudig achterhalen. De briefschrij ver had een buurjongetje van de di recteur der technische school ver zocht de brief bij de geadresseerde af te geven en hierdoor kon zijn identiteit vlot worden achterhaald. De jongen verklaarde tegenover de politie dat een film over chantage op de Duitse televisie voor hem aanleiding tot deze actie was ge weest. den door de heren P. Schiettekatte en C. Jonker. Tot leden der kascom- missie voor 1967 werden gekozen de heren C. Nouwen en A. Hoekman. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren I. C. J. Catsman en P. Smalheer herkozen. Het winterseizoen Wat de activiteiten voor het win terseizoen betreft werd besloten dat direct na nieuwjaar weer een veilig verkeerscursus zal worden gehou den. Deze cursus is geheel aangepast aan de wijzigingen welke dan in het Wegenverkeersreglement zijn aan gebracht. Een stimulans dus voor alle weggebruikers om zich op de hoogte te stellen en de kennis te vergaren om de nieuwe verkeersre gels in de praktijk te kunnen bren gen. De cursus zal weer gedoceerd worden door opperwachtmeester Van der Vlugt. Teneinde ten spoedigste de cur susboekjes te kunnen bestellen zou het bestuur graag zien dat deelne- mers(sters) aan de veilig verkeers cursus zich zo spoedig mogelijk op geven bij één der bestuursleden. Al vorens de voorzitter de vergadering sloot deelde hij nog mede, dat voor over twee jaar de jeugdverkeers- school weer is aangevraagd. De test wagen zal vermoedelijk binnen af zienbare tijd een bezoek brengen aan Brouwershaven. De vergadering werd besloten met enige leerzame verkeersfilms, die werden gedraaid door de heer H. P. de Munck. FLORENCE, 14-11. Het contin gent Nederlandse militairen en ma terieel dat zal worden ingezet by de voorziening van drinkwater in Flo rence is zondag aangekomen in Pis- tcia bü de door de overstromingen zwaar getroffen stad. De Nederland se soldaten werden hartelyk ver welkomd. Zy zyn gelegerd in de „Caserna Marini". Vandaag (maan dag) zqn zy met hun werk begonnen. Het is de bedoeling dat de Neder landse militairen voorlopig voor een maand in Florence zullen blijven. Degenen daarvan die voor herha lingsoefeningen onder de wapenen Belgen hier vrij de grens over kun nen komen, zonder een vergunnings- syteem. Bij al deze dreiging komt een forse verhoging van de P.T.T.-ta- rieven. De Westerschelde-veertarieven De voorgestelde verhoging van de Westerschelde-tarieven noemde tot slot de heer Van Strien „de druppel die de emmer doet overlopen". Hij achtte de voorgestelde (hogere) veer- tarieven absoluut onaanvaardbaar en nodigde de Kamer van Koophan del uit bij het provinciaal bestuur Ondanks het feit dat Mevo zeker niet in zijn beste vorm stak is het er toch in geslaagd op Zaamslag een duidelijke overwinning te behalen. Opmerkelijk in deze wedstrijd was wel het bijzonder slechte plaatsen aan beide zijden. De voorhoede van de bezoekers bracht èr over het ge heel genomen bitter weinig van te recht. Doelman Ravia, die Bij de Vaate verving, moest dan ook maar zelden de handen uit de mouwen steken. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat de oranje hemden beslag op de puntjes zou gaan leggen. Zaamslag ging direct in het offensief en reeds in de 2e mi nuut kwam Jan Jansen vrij voor Ravia die hij met een schuiver pas seerde (0-1). Zaamslag bleef na de openingstreffer een veldmeerderheid behouden maar In de MEVO-verde- diging wist vooral de goed ingrijpen de Jan Bij de Vaate menige aanval' te onderscheppen en op te ruimen. Na het eerste kwartier kwam MEVO meer in de aanval wat hen een groot aantal schoten opleverde maar geen doelpunten. Toch kwam in de 20e minuut de gelijkmaker toen F. de Oude vrij voor doel kwam en tus sen de benen van de doelman het le- VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: DFS-RKFC 1-1; Oude Molen-Zierikzee 1-2; De Schutters- Halsteren 1-0; Vosmeer-Goes 1-0; BSC-DIVO 1-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Domburg-Hoofdplaat 5-3; Groede-Noormannen 3-2; Lewed. Boys-Luctor 2-2; Patrijzen-Jong Ambon 2-5. Res. le klas: Zierikzee II-Vlissin- gen IV 2-1; Zeelandia II-Oostburg H 2-3; Hontenisse II-Goes III 8-0; Walcheren II-RCS II 0-3; Terneuzen Ill-Vogelwaarde II 5-2. 2e klas B: Zierikzee III-DFS II I-1; Domburg II-SVOWK 5-3; Krui- ningen-Zonnemaire 2-1; Lewed. Boys II-Luctor II 1-0; Kwadendamme- Hansw. Boys II 2-3. 2e klas D: Dreischor II-Volhar ding 4-0; Kruiningen III-Robur III 1-2; Kruiningen II-Kwadendamme II 4-0; Volharding II-'s H. Arends- kerke III 1-6. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-Zaamslag 4-1; Spui-Middelburg V 1-4. 2e klas A: Kloetinge III-Duiveland 1-2; Heinkenszand-Rillandia II 1-1; Krabbendijke II-'s H. Arendsk. 3-7; Yerseke II-Colpl. Boys 4-5. 3e klas A: Brouwershaven III- SKNWK II 4-3; Bruse Boys III- MEVO II 3-2; DFS III-SKNWK 4-3; ZSC-Brouwershaven II 3-0. zijn zullen over ruim 14 dagen, wan neer hun oefentijd is voltooid, naar ons land terugkeren. Namens de bevelhebber der lucht strijdkrachten, luitenant- generaal- vlieger A. B. Wolff, was commodore R. A. Sleeuw, commandant van de tactische luchtstrijdkrachten, op de basis Ypenburg, waarvan de toestel len vertrokken, aanwezig. Om negen minuten over een 's nachts was de laatste van de in totaal 17 Ameri kaanse vliegtuigen op Ypenburg ge land. Er waren toen al tien toestel len onderweg van Ypenburg naar Pisa. Ook de minister van defensie de heer P. J. de Jong stelde zich op de vliegbasis Ypenburg op de hoogte van de gang van zaken. hiertegen zijn stem te verheffen. In 't algemeen verzocht hij - lettend op het nationaal belang - de belangen van het wegvervoer voor te staan. Hij wees er met klem op dat ook Zeeuws-Vlaanderen - als werkelijk soulaas van de moeilijkheden wacht op een vaste oeververbinding. Hij hoopte dat de Kamer deze stelling zal willen onderstrepen, er van uit gaande dat de financiering van een vaste verbinding niet onoverkome lijk zal zijn, na totstandkoming in de toekomst van de Kanaaltunnel. Reeds op voorhand het door de heer Van Strien naar voren gebrach te globaal onderstrepend, vroeg en kreeg de voorzitter verlof „en petit comité" deze wegvervoersproblemen in Kamer-verband te bespreken en naai" een oplossing te zoeken. der in het net schoot (1-1). MEVO probeerde hierna door te drukken maar mede door het feit dat rechts buiten Lupgens deze middag totaal- uit vorm was wilde het niet best vlotterl in de aanvalslinie. In de 41e minuut kreeg F. de Oude in twijfel achtige buitenspelpositie het leder in zijn bezit waardoor hij vrij naar doel kon omrukken waar hij de doelman geen kans gaf (2-1). Ook na de rust bleef het spel beeld beneden de mid delmaat. In de 9e minuut werd het pleit vrijwel beslist door F. de Oude die handig enige achterspelers pas seerde om vervolgens onhoudbaar te scoren (3-1). Bij een volgende aanval van de thuisclub schoot v. Dijke na een uitstekende solo hard in het zij net. Lupgens geraakt hierna gebles seerd en liet zich vervangen door Koevoets. In de 16de minuut plaats te K. de Oude een hoekschop keu rig voor doel waar v. Dijke gereed stond om onhoudbaar in te koppen (4-1). De strijd speelde zich hierna voor het grootste gedeelte op het middenveld af, mede ook door het feit dat de MEVO aanval steeds weer in de door de Zaamslag opgezette buitenspelval liep. In de laatste mi nuut wist Ravia nog op keurige wij ze de gasten het scoren te beletten. Junioren Groep A I: Middelburg A I-Zie- rikzee A I 3-0. Groep A III: Goes A II-Zierikzee A II 0-0. Groep B IX: ZSC B I-WIK B I 4-2. Groep B X: Zierikzee B II-Zierik- zee B rr 0-18; MEVO B I-SKNWK B I 0-3; Bruse Boys B I-Dreischor B I 1-4. HOKEY Junioren HSD-Middelburg 0-7 Zaterdagmiddag speelden de juni oren van HSD te Zierikzee thuis te gen het sterke Middelburg dat tot nu toe alle wedstrijden wist te winnen. De uitwedstrijd verloor HSD toen met 0-3, nu werd het 0-7. Toch was deze wedstrijd niet onaantrekkelijk. De spelers van HSD deden hun uiterste best, doch het elftal van Middelburg was wat leeftijd betreit wat ouder en daardoor sneller en krachtiger in hun slagen. HSD heeft in zijn gelederen een aantal goede spelers maar ook een paar die deze tak van sport pas beoefenen. Hierdoor ontstonden vaak hiaten tussen aan val en de verdediging. De backs van HSD waren goed op dreef en wisten daardoor deze hoge score van Mid delburg toch nog te beperken. On danks deze nederlaag een prettige en leerzame wedstrijd voor HSD. Dames HSD-Breda VI 1-4 Zondagmiddag bonden de dames van HSD de strijd aan tegen Breda VI, een prettige wedstrijd met beter spel van HSD dan voorheen. Dit en thousiasme werd al vrij vlug be loond met een doelpunt voor HSD. De dames van Breda kwamen ech ter deze schrik snel te boven en wis ten uit een van de vele aanvallen de gelijkmaker te scoren. Nog voor de rust wist Breda een kleine voor sprong te behalen (1-2). Na de rust waren de dames van HSD een tijd lang veel meer in de aanval dan de dames van Breda. Enkele malen wisten zij gevaarlijk op te dringen tot voor het goal van Breda, doch misten een opgelegde kans om de achterstand weg te werken. Met en kele uitvallen verrasten de dames van Breda de verdediging van HSD en verhoogden de score tot 1-3 en daarna zelfs .tot 1-4. Met wat krach tiger slagen van de zijde van HSD en sneller reageren op het spel zou een gelijk spel zeker verdiend zijn geweest. BADMINTON Zierikzee I-Avanti I (M'burg) 1-7! Bij haar eerste optreden in de le klasse moest het Zierikzeese team meteen ondervinden, dat zij een bij zonder zwaar seizoen tegemoet gaat. Met 2 invallers uitkomend verloor Zierikzee, - dat bovendien een slech te wedstrijd speelde - met maar liefst 7-1 van een toch niet zo sterke tegenstander uit Middelburg. Voor het enige winstpunt zorgde J. v. Vos sen die zijn enkelspel wist te win nen. Zierikzee I-Jong Ambon I 2-6 Afgelopen vrijdagavond verloor Zierikzee I ook haar 2e wedstrijd, nl. die tegen het sterke Jong Ambon. Doch in deze wedstrijd bood het Zie rikzeese team heftige tegenstand en kan zij op een verdienstelijke wed strijd terugzien. Zierikzee, dat zon der mevr. Nolet en de heer de Vos uitkwam, wist 2 damespartij en(!) in winst om te zetten. Mevr. Wieringa won nl. haar enkelspel en samen met mej. Krakeel zegevierde zij in het damesdubbel. De heren van Jong Ambon waren bijzonder sterk. Daar konden zelfs de heren v. Vossen en Wijsman niets tegen inbrengen. Al met al een redelijk goede wedstrijd. Avanti H-Zierikzec II 3-5 Het 2e team van Zierikzee zette de competitie fraai in door uitspelend Avanti II met 5-3 te kloppen. In deze wedstrijd waren vooral de beide he ren van Zierikzee, te weten de Hooge en Wijsman bijzonder op dreef. Zij zorgenden uiteindelijk voor de fraaie zege. Mej. Bal speelde bij Zierikzee een verdienstelijk debuut. Volgende week speelt Zierikzee I weer thuis en wel tegen Rillandia I, terwijl het 2e team naar Vlissingen II trekt. Hopelijk zorgen beide teams voor goede resultaten. Tussen twee polen De Zeeuwse Delta - ingeklemd tussen de twee reeds genoemde po len Rotterdam en Antwerpen - be vindt zich in een proces van schaal vergroting. Ingeklemd tussen twee economische regio's heeft het kan sen in zijn interpolaire relaties, het geen o.m. in de binnenvaart tot uit drukking komt (26 miljoen ton van DAMMEN Gees II-Zierikzee I 16-4 In de le klasse van de Zeeuwse Dambond speelde Zierikzee le Goes tegen het sterke Goes II. De eiland bewoners verloren met 16-4, de meeste spelers kwamen voor het eerst in wedstrijdverband uit, geen routine met het spelen op klokken hebben enige punten gekost. De persoonlijke uitslagen luiden: C. W. van Damme-C. Verton 1-1; W. Dekker-J. M. Kostense 2-0; M. de Klerk-A. Wesdorp 1-1; J. v. Zweden- J. Huigens 1-1; L. Dekker-P. C. Ver poorten 1-1; H. C. Mulder-K. B. Ho- gerland 2-0; A. Mijnsbergen-C. P. Flikweert 2-0; D. J. van Daalen-G. v. IJzendijk 2-0; P. H. Haverhoek-J. A. van Almenkerk 2-0; J. Legemate- S. M. de Wild 2-0. SCHAKEN Terneuzen-Zierikzee 5-4 (voorlopig) Zaterdag speelde de Schaakvere niging Zierikzee te Terneuzen zijn tweede Z.S.B.-wedstrijd tegen de club van die naam. De persoonlijke resultaten zijn: K. H. Cohen-J. J. v. d. Ende Xh-Vz\ A. P. Beishuizen-dr. J. J. W. Boerma afgebr.; C. H. Provoost-M. J. Enz- lin S. J. Nijssen-ds. J. H. Na- wijn %-M>; W. de Ridder-J. M. Be velander 0-1; D. de Jonge-O. E. Vleeshouwër 1-0; G. J. Dijselijck-A. J. Hendrikse Vz-Vz-, C. Schoenmaker - S. Boersma 0-1; C. v. Cadzand-M. C. Berman 1-0; G. W. de Ridder-J. A. Verwijs 1-0. Zwerfhonden te Baarn worden sleeht verzorgd BAARN, 12-11. De afdeling van Baarn van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren heeft in een schreven aan het ge meentebestuur van Baarn ernstige kritiek geleverd op de „ontstellende toestanden" die by de gemeenteiyke hondenhokken zijn aangetroffen. De verzorging van de dieren en het onderhoud van de hokken was dermate veronachtzaamd dat de die renbescherming er op heeft aange drongen de gemeentehokken buiten gebruik te stellen. In deze hokken worden de zwerfhonden onderge bracht die op grond van de politie verordening door de politie van de straat worden verwijderd. Het be stuur van de dierenbescherming zegt in zijn brief dat het gehalte van voor de zwerfhonden bestemd voedsel en de frequentie van voedsel toediening zeer slecht is. Het is niet te sterk gezegd dat de wijze waarop de ge meente Baarn opgenomen honden onderbrengt als een vorm van die renmishandeling moet worden be schouwd", aldus de brief. een totaal van 106 miljoen) gaat door het Deltagebied. En het weg vervoer komt daar nog bij. Logisch in dit verband zyn de enorme havenuitbreidingen zowel van Rotterdam als Antwerpen. Wat de laatste haven betreft dient Neder land deze havenstad niet benepen te behandelen, maar expansie in het Deltagebied toe te staan. Een apart aspect is de vorming van industriehavens in West-Duilsland (Heilbronnen, Neuss, Hannover, Straatburg). Via een Rijn-Schelde- verbinding kunnen aanknopingspun ten worden gevonden met deze ha vens. Met aansluiting op zee kunnen nieuwe vervoersstromen ontstaan. Tenslotte pleitte prof. Kuiler voor een groot vliegveld b.v. in de buurt van Breda, dat voor het Deltagebied van grote betekenis zou kunnen zijn. Ingezonden mededeling Onze wasserij levert een kraak heldere was in enkele dagen uit en thuis Wasserij Zierikzee - Telefoon 2673 Zeeuwse Kamer van Koophandel Hulp voor Florence ADVERTENTIE ZIERIKZEE, 11-11. „De betekenis van de deltahavens voor de vervoers- stremen van Europa", was de titel van een gedegen - rqkeiyk met dia's toegelichte - causerie van prof. dr. H. C. Kuiler, buitengewoon hoogle raar in de vervoerseconomie aan de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam, cp de vrijdag in de „Mondragon"-foyer gehouden algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. Gebruik makend van geprojek- teerde speciale kaarten, gaf prof. Kuiler een overzicht van de geogra fischs ombouw van Europa, maar in het bijzonder nog van de demogra fische indeling en de economische concentraties, die in het oude we relddeel zijn te vinden. Gelet op de ligging van Italië is de E.E.G. geo grafisch geen eenheid. De duidelijk ste concentraties liggen rond de ko len- en ijzerertslagen, een gebied globaal ingenomen door de Noord- duitse laagvlakte tot aan, het bek ken van Parijs. De economische hulpbronnen (thans ook olie en gas) hebben be vruchtend gewerkt op de demogra fische^ concentraties en voor een reë le benadering van de Europese eco nomische opbouw in deze zin, dient ook het zuid-Engelse industriegebied in de beschouwing te worden opge nomen. De scheiding door de Alpen in Eu ropa teweeg gebracht, hebben in de richting van het noorden dunnere vervoersstromen tot gevolg, maar de mogelijke concentraties van zuid-Eu- ropese havens dient in de gaten te worden gehouden. Vcrvoerspositie sterk Dankzij de grote rivieren kennen de belangrijkste concentraties: Roer, randstad, Belgisch industriegebied, dikke onderlinge vervoersstromen en het Deltagebied - ingeklemd tussen de agglomeraties Rotterdam en Ant werpen - is daarbij uitzonderlijk be langrijk. De „dikste" stroom is nog altijd die tussen Nederland en West- Duitsland; wegvervoer vooral, maar ook spoorwegvervoer en per binnen vaart is van grote betekenis. Alge meen gezien is de vervoerspositie van Nederland in de E.E.G. sterk. Zo levert ons land een aandeel van 30 °/o in het Europese beroepswog- vervoer. Men mag stellen dat de Ne derlandse exportfunktie van het vervoer 9 °/o uitmaakt van het natio nale inkomen. Is in het algemeen de export van diensten belangrijk, het accent komt daarbij op het verkeer te liggen (export van vervoersdien sten). k i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2