OMEGA Nederland gezien door de bril van een Russische journalist Beplantingen onmisbaar voor de mens Dusters STREEKNIEUWS Echtscheiding in Engeland en Italië De verschillen die opvallen zierikzee KORTE BERICHTEN Dia-eauserie over Scandinavië voor Ver. Vrijz. Herv. jjit HET BINNENLAND UTRECHT, 10-11. Utrecht be leeft op het ogenblik „Russische da gen". Op uitnodiging van de Utrecht se „Unitas"-studenten, die hun elfde lustrum in Russische sfeer vieren, verblijven tientallen Russen in de Domstad. Zij maken niet alleen de lustrumviering intensief mee, maar krijgen ook nog de gelegenheid in sneltreinvaart iets meer van ons land te zien. De Russische journalist Joe- ri Fedosioek uit Moskou behoort tot het gezelschap. Hü is twee weken de stadsredaktie van het Utrechtsch Nieuwsblad komen versterken. Dage lijks vermeldt hij zijn indrukken over ons land op een speciale „Tussede- russe"-pagina. Fedosicek, 46 jaar x werkt bij het A.P.N., na Tass het grootste persbu reau in Rusland. „Uw land ziet er uit zoals ik mij dat had voorgesteld," aldus de Rus sische journalist in een gesprek met een collega van het A.N.P. „Voor het eerst in mijn leven ben ik in uw vlakke land, het land met zijn groene polders, oude windmolens, brede kanalen en moderne autowe gen. Het was de eerste de beste dag al een vreugdevolle dag vol mense lijke warmte. Voor de Nederlanders was het direct „Tussederusse." Voor ons „tussedehollanders" en voor bei den „tussedevrienden." Natuurlijk, in Rusland is algemeen bekend, dat de nijvere Hollanders hun land in een lange en ongelijke strijd hebben veroverd op de zee. En ook is het bekend, dat uw land erg heeft geleden onder de tweede we reldoorlog. Maar de meeste van mijn landgenoten hebben gelezen over uw beroemde ontdekkingsreizen, de rol die men heeft gespeeld ten tijde van Tsaar Peter I en natuurlijk kennen wij de grote schilders, zoals Rem brandt, Rubens en Van Dyck. Mijn eerste indruk? wel, over het alge meen heb ik gezien wat ik verwacht te. Wat mij direct opviel, was het vrij drukke stadsverkeer in Utrecht dat vergeleken kan worden met de verkeersintensiteit in Moskou. De heer Fedosioek is een gezellige prater, die goed met zijn Duits - hij spreekt ook wat Pools en Frans - overweg kan. Opvallend vindt hij de smaakvolle etalages, maar ander zijds is hij het niet eens met de over dreven lichtreclames, die volgens hem het totale stadsbeeld te veel vertroebelen. Hij had zich ook meer voorgesteld van de netheid in de straten. In Moskou heeft men veel meer papiermanden, waarin de Rus sen gedisciplineerd hun ditjes en datjes kwijt kunnen. Over de Ut rechters zelf, die de journalist nu wat beter is gaan kennen, spreekt hij vol lof. „Uw inwoners lijken mij bijzonder vlijtig en zakelijk en vrien delijk tegenover buitenlanders." Eigenlijk veelt een Rus zich in Utrecht al heel gauw op z'n gemak, zo meent de heer Fedosioek. Natuur lijk, de taal levert in. het begin veel moeilijkheden op, maar men accli matiseert snel. Toch signaleert deze Rus typeren de verschillen, bij voorbeeld in de huizenbouw. Hij bezocht een nieuw bouwwoning, die overigens volgens hem veel overeenkomsten vertoont met die in zijn eigen stad. Maar het zijn de kleinigheden, die opvallen. Zo vindt hij het vreemd, dat de be woners zelf een elektrische- of gas haard moeten kopen. „Bij ons zijn alle nieuwbouwwoningen met cen trale verwarming uitgerust." Geen badküip De heer Fedosioek viel het ook op, dat de meeste huizen geen badkuip hebben. „In Rusland is een woning zonder douche en badkuip niet denk baar. Elektriciteits- en gasmeters kent men ook niet in ons land, even min als een watermeter. Sterker nog men betaalt niet eens voor elektrici teit, gas en water, aldus onze Rus. Over prijzen gesproken, hij durft ze niet te vergelijken met die in zijn eigen land. Hier is alles veel duurder, maar hij geeft toe, dat bij voorbeeld de kleding van een veel betere kwaliteit is. Een nadeel van de meeste Russische woningen vindt de heer Fedosioek het ontbreken van een huistelefoon en het kleine raampje in de voordeur. Ook op het comfort in Rusland, heeft men in Nederland, volgens on ze Russische zegsman, een verkeer de kijk. De Russische huisvrouw beschikt wel degelijk over televisie, een wasmachine en een stofzuiger. Het is de heer Fedosioek na zijn vele gesprekken met Hollanders in middels wel duidelijk geworden, dat men in ons land wel iets van zijn land afweet, maar vrijwel alleen in negatieve zin. Hij is dan ook van oordeel, dat de betrekkingen en we derzijdse kennis tussen beide landen verbeterd moeten worden. Studiegeld voor studenten Met verbazing nam de Russische journalist kennis van het feit dat de studenten hun studie voor een groot deel zelf moeten betalen. In Rus land wordt alles door de staat be taald, hetgeen ook betekent dat in dien de student niet hard genoeg werkt, hij gemakkelijk van de uni versiteit kan worden verwijderd. Overigens, ook een tand trekken kost in Rusland niets, evenmin als een doktersbezoek. Met nadruk stelde de heer Fedo sioek dat zijn land bezig is een meer democratisch stelsel in te voeren. Hij bedoelde daarmee dat hoe lan ger hoe meer fabrieken zelfstandig worden. Steeds minder behoeven zij van hun winst aan de staat af te staan. Steeds meer krijgt de fabriek de gelegenheid enerzijds de werkne mer meer loon te geven, anderzijds gelden voor culturele doeleinden be schikbaar te stellen. De doorsnee-Rus krijgt langzamerhand een grotere vrijheid, terwijl het privébezit hoe langer hoe meer toeneemt. Dat blijkt ook wel uit het stijgend aantal au to's dat voor privé-doelcinden wordt aangeschaft. Deze vryheid komt ook steeds meer tot uitdrukking in de inhoud van de krant, waarbij men niet nalaat felle (maar opbouwende) kritiek te leve ren op bestaande toestanden in Rus land. Overigens is een schaarste in de papierindustrie er de ooi-zaak van, dat zelfs een krant als de Prawda slechts zes pagina's telt, ook op za terdag, terwijl toch zes miljoen abonnees deze krant lezen. Een ad vertentie in een Russische krant is (nog) een zeldzaamheid. Over het autobezit nog het vol gende. De heer Fedosioek meent dat het begrijpelijk is dat in Rus land veel minder auro's rijden dan bijvoorbeeld in ons land. Want wat doet men met een auto waarvan je weet dat hij bijna zes maanden van het jaar door de strenge kou niet gebruikt kan worden? En boven dien moeten de Russen heel wat meer geld uitgeven aan winterse kle ding dan de mensen in Nederland. Al zou men dat niet denken van onze goed bekend staande Holland se keuken, deze ligt de Russen vrij zwaar op de maag. „Waarom die enorme hoeveelheden aardappels en niet wat meer vlees en vis?", zo vroeg de heer Fedosioek, „en waarom eet iedereen hier zoveel taarten?" Laat men vooral niet denken dat Russen niet zonder hun wodka kunnen. „Mijn landgenoten zijn behalve op feestdagen zeer matig in het drin ken van alcohol", aldus de Russische journalist. Provo's in Rusland Provo's kent Rusland ook, maar het zijn er slechts enkele. „Ze wor den bij ons uitgelachen en kiezen dan meestal eieren voor hun geld en laten hun haar wel afknippen." Alleen degenen die extra willen op vallen blijven hun lange haar trouw. Wat betreft de opmaak van onze vrouwen: daar hebben zij nog geen kaas van gegeten. De meeste Rus sinnen zijn van mening dat hun na tuurlijke schoonheid mooier is dan make-upartikelen. De heer Fedosioek heeft inmiddels verschillende delen van ons land ge zien. Hij was in Eindhoven en zag onder meer de ontwikkelingen bij de stereofonische opnametechniek, hij liep rond in Rotterdam en was in Amersfoort en Harderwijk. Maar, zo zegt hij, natuurlijk wil ik Amster dam zien, want deze stad spreekt de Russen het meest aan. Als men een Rus vraagt, een stad te noemen in Nederland, dan zegt hij in 99 van de 100 gevallen „Amsterdam." Zijn be langstelling gaat vooral uit naar het Anne Frankhuis en het rijksmu seum. In Zaandam wil hij nog het beroemde Tsaar Peter-huisje be zoeken. De heer Fedosioek is van plan, na zijn terugkeer in Rusland veel over ons land te publiceren. „Wij kunnen wederzijds van elkaar leren. Het geen de wederzijdse verstandhou ding alleen maar zal verbeteren" Ook hij is - en met hem zeer velen- slechts voorstander van één ideaal: voor altijd vrede. Groengebieden zijn naast leef- óók ademruimte UTRECHT, 11-11. „Tot op heden dienden de groengebieden in steden om meer leefruimte voor de bewo ners te scheppen, maar nu krijgen deze gebieden bovendien de functie voor het scheppen van ademruimte". Dit zei ir. A. Raad, hoofdingenieur en chef van de afdeling plantsoenen en begraafplaatsen in Rotterdam, he den (vrijdag) op de vakbeurs tuin en park in de jaarbeurs in Utrecht. In dustrie, huisverwarming en verkeer lozen grote hoeveelheden afvalstoffen in de atmosfeer. ADVERTENTIE Ja mevrouw (of meneer!) onze kollektie is dit jaar mooier en grootser dan ooit tevoren. Komt U gerust eens kijken! Prijzen vanaf I 22,90 Natuurlijk Het domein voor de vrouw SMIHEGANGE West-Duitsland bijvoorbeeld heeft jaarlijks een stofneerslag van 2 mil joen ton, maar bovendien heeft de stedeling last van luchtverontreini ging door gassen - in ons land ver wacht men in 1970 900.000 ton zwa- veldioxyde in de atmosfeer. De plan tengroei, aldus de heer Raad, oefent een niet onbelangrijke luchtzuiveren de werking uit, die de mens ten goe de komt. Een gevolg van een sterke luchtverontreiniging komt volgens hem onder meer tot uiting in een duidelijke wazigheid in de lucht. Pa rijs had in 1923 gemiddeld 90 dagen mist, maar dit aantal is nu toegeno men tot 150. De plantengroei, aldus de heer Raad, is ook een goede graadmeter. De schadelijke werking van de lucht verontreiniging is namelijk in de plantenwereld veel duidelijker aan toonbaar dan bij mens en dier. Hij is een sterke voorstander van groengebieden in de grote bevol kingscentra, omdat deze gebieden - vooral bij bomen en heesters is dit het geval - het opwarrelen van stof in belangrijke mate tegengaan. Eén ha lindebomen kan bijvoorbeeld 169 kg stof per dag vasthouden en 42 ton per seizoen. De filterwerking van be planting voor gasvormige luchtver ontreiniging is weliswaar veel min der dan bij stof het geval1 is, maar toch ontstaat een beperkte zuivering. Volgens de heer Raad zijn vooral de bossen grote gasverdelgers. Door dat zij de gassen met schone lucht verdunnen ontstaan voor die mens osnchadelijke concentraties. GELDROP. Op een bouwterrein in Geldrop heeft een dodelijk ongeval plaats gehad. De dertigjarige schil der H. Rutjes uit Nederweert, raakte bekneld onder een vallende glaskist van ruim anderhalf ton, waarbij hij op slag werd gedood. Het Britse Lagerhuis heeft zich donderdag unaniem uitgesproken voor verlenging met een jaar van de tegen Rhodesië getroffen economi sche strafmaatregelen. Surinaamse kiiulerzegels 1966 In een vrij goed gevuld vereni gingsgebouw, trad donderdagavond voor de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden op het echtpaar G. A. Olff te Rijswijk, dat een interessant Scandinavisch reisverhaal bracht, onder de titel: „Nimmer Nacht". Ge sproken woord, declamatie en mu zikale illustratie vormden de hulp middelen om het door de heer en mevr. Olff tijdens een boeiende Lap land-reis beleefde dichter bij het pu bliek te brengen. Voornaamste uit gangspunt was evenwel een collectie, deels zeer fraaie kleurendia's, die een interessant beeld opriepen van het vele schoons, dat Scandinavië de bezoeker heeft te bieden. De bij eenkomst werd geopend door de pastor-loei ds. Assendorp, waarna de heer Olff vertelde over de steden Kopenhagen en Stockholm. Vooral de Zweedse hoofdstad is toeristen stad bij uitstek en leent zich voor een meerdaags bezoek. Gelegen aan het water maakt de stad een impone rende indruk. De reis voerde verder per trein naar de ertsstad Kiruna in het hoge noorden, van welke stad uit het niet moeilijk is te contacten met de Lappen, die nog altijd een duidelijk nomadenbestaan leven, iets waarin wel geen verandering zal komen in de toekomst. Talrijke fraaie beelden van de middernacht zon werden geprojecteerd. In dit land wordt het „nimmer nacht", d. w.z. in de voorzomer, maar een lan ge donkere tijd in de winter staat er tegenover. De terugreis werd ge maakt via Noorwegen (Trondheim, Lillehammer, Molde, Oslo). Vooral het Noorse natuurschoon kent in Europa zijn gelijke niet en met na- Oprukkende Amerikaanse infan teristen hebben in het tunnelsy9teem bij Tay Ninh, waaruit de Vietcong werd verdreven, de lijken van nog 80 opstandelingen ontdekt. Het totaal aantal doden aah de zijde van de Vietcong is daarmee tot 828 gestegen. Een woonblok van vijf verdie pingen in Lyon is vanochtend ern stig beschadigd door een gasontplof fing. Volgens de eerste gegevens zijn er twee doden en 20 gewonden. ADVERTENTIE Nederlandse militairen gaan helpen in Italië DEN HAAG, 10-11. Nederlandse militairen zullen op korte termijn met twaalf waterzuiveringsinstalla ties naar Florence in Italië vertrek ken om de bevolking daar hulp te bieden. Dit ingevolge een verzoek van het Internationale Rode Kruis aan de minister van defensie. De bevelhebber van de landstrijdkrach ten heeft voor deze hulpactie aan gewezen een geniedetachement, sa mengesteld uit personeel van de pa rate 11 en 462 geniebataljons en het korps mobiele colonnes. Onder de 130 man van het detachement zijn voorts een aantal vrijwilligers van het 107 geniebataljon dat op herha ling is en enkele leden van de Ko ninklijke Marechaussee. me vaartochten in dit land, gaf het echtpaar Olff gelegenheid het neusje van de zalm te genieten. Duidelijke inslag in de causerie was de religi euze beleving van het natuurschoon, dat afspiegeling is van de Schepper, die woont in het ontoegankelijk licht, waar het „nimmer nacht" is. Op dit aspect van het gebrachte legde ds. Assendorp in een hartelijk slotwoord dan ook het accent. Hij dankte het echtpaar Olff en bood als herinnering een Zierikzeese lekker nij aan. ADVERTENTIE Morgenavond De Kuyper Als U niet vergeet morgen één of meer De Kuyper's dranken in huis te halen, kunt U morgenavond al ge nieten van Neerlands beste borrel. Op 25 november zal de Surinaamse Postadministratie een serie van 5 Kin derzegels met toeslag uitgeven. De serie werd ontworpen door de Surinaam se kunstenaar li. Flu te Paramaribo. De zegels zullen verkrijgbaar zijn tot en met 31 januari 1967, de geldigheidstermijn eindigt op 30 juni 1967. Bij gaande joto's werden genomen van het goedgekeurde ontwerp. ZIERIKZEE Demonstratieavond voor de C.P.B. In het Ned. Herv. vereningingsge- bouw in 't Vrije vond deze week weer een bijeenkomst plaats met de leden van de Chr. Plattelandsvrouwenbond onder leiding van de presidente, me vrouw S. P. op 't Hof-de Rijke. Deze opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze en kon vervolgens een zeer groot aantal dames welkom he ten, daar de zaal tot in alle hoeken was gevuld. Oorzaak hiervan kan gezocht worden in het feit dat er demonstraties gehouden werden met huishoudelijke apparaten van de Braun-fabrieken en georganiseerd door de fa. Weltevreden uit Zierik zee. Namens deze firma kondigde de heer Lindhout de vertegenwoordiger aan van Braun, de heer Tinga, die toelichting gaf tijdens de demonstra ties, die door mevrouw Loojenga verzorgd werd. Allereerst liet zij de keukenmachine zien, en werd in het m'ixerglas getoond hoe op vlugge wijze cakebeslag kan worden ge maakt, evenals mayonaise en ook werd soepgroente hierin fijn gesne den. Met de groentesnijder werdén verschillende soorten rauwe groente gesneden en met de vruchtenpers werd sap bereid. In de pauze was ei- gelegenheid om de tentoongestelde apparaten te bezichtigen. Ook was er veel belangstelling voor het elektro nisch orgel dat bespeeld werd dooi de heer Deurloo, en dat eveneens door de firma Weltevreden geplaatst was. Na de pauze werd de sapcentri fuge getoond en konden de dames de bereide dranken proeven. Bij een tweetal dames werd tenslotte gede monstreerd met de nieuwe haarkrul set. Zo was er dus op deze avond van alles te zien. Ook was er nog een verloting. De presidente dankte tenslotte alle medewerkers en -werk sters hartelijk voor alles wat gebo den werd en overhandigde de dames een doos bonbons. Tot slot werd nog gezongen Psalm 103 11 en werd de ze geslaagde demonstratieavond met dankgebed besloten. De wethoudersverkiezing In het verslag van de gemeente raad is, m.b.t. de wethoudersverkie zing, een vervelend cijferfoutje ge slopen. De opmerkzame lezer zal hebben begrepen, dat de stemver houding bij de verkiezing 8-3 is ge weest. De raad immers telt dertien leden, waarvan er dinsdagavond twee afwezig waren en dus elf hun stem uitbrachten. Uitbreiding zaak Woensdag 16 november a.s. vindt de heropening plaats van de uitge breide én gemoderniseerde verkoop ruimte van de radio-, t.v.- en elektri sche artikelenhandel van de heer A. D. v. d. Berge aan de Melkmarkt. NIEUWERKERK Busje reed in sloot Gisteren (donderdag)-morgen is een busje van de Geologische Dienst in de sloot gereden nabij het voor malige tramstation alhier. De be stuurder had tijdens een bui door een rukwind de macht over zijn stuur verloren en was in een slip geraakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het busje, dat bestuurd werd door B. K. uit Baar land, werd beschadigd. Herenhorloges vanaf f135.- Dameshorloges vanaf f 150,- In goud vanaf f 275,- JUWELIERSHUIS SINDS 1825 öe (Twaalf Apostelen FIRMA C. VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 6 - ZIERIKZEE - TEL.- 2738 KON. JULI AN ASTRAAT 35 - BRUINISSE Filmster verdronken PARIJS, 10-11. De 23-jarige Fran se filmster Patricia Viterbo is don derdag in de Seine verdronken bij de opname vaij een film waarin zij voor de eerste maal een grote rol speelde. Zij zat in een sportwagen die van de kade raakte. Een camera man haalde haar uit het water. Kunstmatige ademhaling baatte niet San Marino, 's werelds oudste en kleinste republiek, heeft donderdag, na een politiek vacuum van. vijftien weken, weer een regering gekregen. LONDEN, 10-11. Echtscheiding met wederzijdse toestemming is een van de punten die een regeringscom missie in Engeland in een woensdag verschenen rapport heeft vastgelegd. Verwacht wordt dat dit rapport door kerkelijke zijde niet gunstig zal wor den ontvangen. De commissie bestaat uit vijf rechtgeleerden onder leiding van de 55-jarige rechter Scarman. Aanbe volen wordt echtscheiding te verle nen wanneer man en vrouw twcrè jaar gescheiden hebben geleefd, on der voorwaarde dat de rechter ei*van overtuigd is dat er geen hoop op verzoening meer bestaat. Na een lan gere periode van scheiding, vijf of zeven jaar, zou een van de betrokken echtscheiding moeten kunnen krijgen zelfs wanneer de ander het daar niet mee eens is. De huidige wet die echtscheiding binnen drie jaar na de huwelijksslui ting verbiedt moet worden gehand haafd, evenals de huidige gronden voor echtscheiding, overspel, wreed heid en kwaadwillige verlating. ROME. Ongeveer 20.000 personen zullen zondag deelnemen aan een be toging op de Piazza del Popoio in Rome om de invoering van de moge lijkheid tot echtscheiding in Italië te eisen, heeft een woordvoerder van de Italiaanse echtscheidingsbond woensdagavond meegedeeld. Hij acht het cnwaax-schijnlijk dat katholieken zullen proberen de betoging te ver storen. De voornaamste spreker zal de so cialistische afgevaardigde Loris For- tuna zijn, die een echtscheidingswet- ontwerp bij het parlement heeft in gediend. DODELIJKE ONGELUKKEN HEDEL. Bij een verkeersongeval in de Dorpsstraat te Hedel is het 8- janige dochtertje van de familie van Leeuwen uit Hedel om het leven ge komen. Het meisje stak plotseling de weg over en werd gegrepen door een personenauto. Zij was op slag dood. BEUGEN. De 12-jarige Maria van Kempen uit Oeffeit is in de gemeen te Beugen verongelukt toen zij op haar fiets plotseling de rijbaan over stak. Zij werd aangereden door een personenauto en was op slag dood. VOORTHUIZEN. De 33-jarige me vrouw A. Willemscn-van de Brink is in het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort overleden aan de ge volgen van de verwondingen die zij opliep bij een gasontploffing in haar woning op 1 november. Mevr. Wil- lemsen, woonachtig in Voorthuizen, was in haar keuken toen ten gevolge van een losgeraakte gasslang de in stallatie ontplofte. ROTTERDAM. Rotterdam zal - als de raad akkoord gaat met de voor stellen van b. en w. - per 1 januari de straatbelasting met ruim 60 pet. verhogen. AMSTERDAM. De 54-jarige Am sterdamse beeldhouwer Wessel Cou- Zi'jn heeft donderdagmiddag in het rijksmuseum uit handen van de voorzitter van het Prins Bernhard- Fonds, prof. mr. W. F. de Gaay Fort man, de David Röell-prijs 1966 in ontvangst genomen. UTRECHT. De restauratie van huize „Sparrendaal" het eerbied waardige uit 1754 daterende land huis dat tot gemeentehuis werd om gebouwd heeft meer dan een kwart miljoen gulden meer gekost dan oorspronkelijk was voorzien. DEN HAAG. Het ministerie van defensie (marine) heeft bij de wer ven Gebr. Pot te Bolnes en A. Vuyk en zonen's scheepswerven n.v. te Capelle aan de IJssel opdracht ge geven tot de bouw van twee loods boten, die omstreeks het voorjaar van 1968 in dienst moeten worden gesteld. UTRECHT. Op de 20ste juli van dit jaar werd in Amerongen de 82- jarige Chr. Bijleveld door een auto aangereden. De man - die in Ame- vvngen woont - werd eerst naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht gebracht en later naar het Zeister ziekenhuis. Gisteren is hij aan de verwondingen die hij bij dit ongeluk opliep, overleden zonder bij bewust zijn te zijn geweest. DEVENTER. De 67-jarige me vrouw G. H. de Roo-de Lafaille is toen zij met haar bromfiets de Lo- chemse weg te Epse overstak, ge grepen door een uit de richting Lo- chem komende auto. Zij overleed ter plaatse. ALPHEN AAN DE RIJN. Een 82- jnrige inwoner van Alphen aan de Rijn de heer S. Overes, is toen hij onverwachts in zijn woonplaats de weg overstak aangereden door een auto. De heer Overes werd hierbij zo zwaar gewond dat hij kort na aankomst in het academische zie kenhuis te Leiden overleed. ROTTERDAM. Het voormalige Nederlandse passagiersschip „Wil lem Ruys," nu de ..Achille Lauro" van de Italiaanse rederij Lauro, ligt voor een korte onderhoudsbeurt in dok zes van de Verolmewerven in Rozenburg. WOLVEGA. De gemeentepolitie van Weststellingwerf heeft in sa menwerking met de rijkspolitie pro ces-verbaal opgemaakt tegen de di- i'ecteur van de sociale werkplaats de stichting „Onze Werkplaats" in Wolvega. De man wordt ervan ver- dacht onx-echtmatig giften en goe deren in ontvangst genomen te heb ben. UTRECHT. Het bondsbestuur van de bij het N.K.V. aangesloten Ne- dei'landse katholieke bond van werk nemers in de bouwnijverheid St. Jo seph is met grote zorg vervuld over de ontstellende gang van zaken en het volledige wanbeheer bij de Vas- co-mij in Heerlen. SHAIJK. In de Brabantse gemeen te Schaijk is de 57-jarige landbou wer J. L. Hermanussen uit Beers om het leven gekomen, toen hij op de rijksweg Den Bosch-Nijmegen bij in halen met zijn auto in botsing kwam met een tegemoetkomende vi-acht- auto. De vrachtwagen kwam door de botsing in een sloot terecht. De be stuurder bleef ongedeerd. DEN HAAG. De Japanse minister van buitenlandse zaken, Sjiina, is voor een kort onoficieel bezoek in Nederland aangekomen op dooi'reis van Parijs naar Tokio. MEPPEL. Op de rijksweg Meppel- Zwartsluis is de tachtig jai*ige heer H. Huls uit Wannepei-veen om het leven gekomen, toen hij per rijwiel de weg wilde ovei'steken. Hij werd aangereden door een personenauto. UTRECHT. De werkzaamheden aan het verkeersplein Oudenrijn, dat wordt omgebouwd tot een enoi\m klaverblad, hebben na een enigszins trage start de laatste vier, vijf maan den een redelijk verloop gehad. De eerste bouwfase zal in de eex*sle maanden van het volgend jaar wor den afgesloten. OUDEMIRDUM. De 43-jai'ige me vrouw J. Veer-Spijkerman uit Oude- mix'dum (Gaastexdand) is in dc dorps straat in haar woonplaats door een bi-omfiets aangex-eden en ter plaatse overleden. Mevi-ouw Veer liep langs de rechterkant van de weg en werd geschept door een achteropkomende bromfietser. OUDEWATER. De 24-jai'ige ge- zinsvex*zoi-gster J. van den Dool is op de bi-ede dijk te Oudewater met haar bi-omfiets vei*ongelukt. Tijdens het zeer slechte weer reed zij tegen een aan de hand meegevoerde bi-omfiets. Zij kwam te vallen en liep dex'mate zwaar letsel op, dat zij in de nacht van woensdag op dondei'dag in het ziekenhuis te Oudewater is overle den. PIETERBUREN. De 14-jarige Hen- di'ik van Dijk uit Wai'fhuizen is om het leven gekomen toen hij een trac- tor van zijn vader naar Saaxum moest brengen .Vlak voor Saaxum kwam de ti'actor in een sloot en de bestuui'der gei-aakte er onder. HARDINXVELD-GIESSENDAM. - Bij de scheepswerf en machinefa briek „De Merwede" N.V. wordt he den (vrijdagmiddag) om kwart voor vijf, ccn vi-achtschip van 7500 ton voor de D.D.R. te water gelaten. BARNEVELD. De burgemeester van Bai'neveld, dc heer K. van Die- peningen. heeft de landelijke ten toonstelling van pluimvee, sierwa- tervogels, sierduiven, konijnen en cavia's „Gallinova '66" officieel ge opend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4