Raadsels na Kennedy's dood Agrarische personele unie Natuurbescherming als gemeenschapsbela Spoorwegongeluk India in STREEKNIEUWS WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De betrekkelijk kleine raadsagen- da voor de vergadering van a.s. maandagavond heeft nog een flinke staart gekregen. Zo zal de aanbieding plaatsvinden van de gemeentebegro ting 1967. Aan de orde komen ook enige begrotingswijzigingen 1966. In deze vergadering zullen verder de uitgaven van het openbaar onder wijs '65, de vergoedingen aam het bijz. lager onderwijs over '65 en de vergoeding van het vakonderwijs '65 van de bijz. lagere school worden vastgesteld. B. en w. komen met voorstellen inzake de stichting van een verpleeg tehuis voor chronisch zieke bejaar den te bouwen op Schouwen-Duive- land. Een ander voorstel omvat de be vordering van een aantal gemeente werklieden, en bezoldigingsmaatre gelen gemeente personeel. Grond zal weer verkocht worden en Wel gele gen aan de W. G. Bootlaan aan de heer J. van Waveren en gelegen aan de Zeelelieweg aan Rijkswaterstaat, Deltadienst. Dan zal grond geruild worden in plen West Renesse met de heer K. de Oude, terwijl grond wordt gekocht van de heer M. P. de Vrieze gelegen aan de Bernhard- straat. De garage aldaar, eigendom van de heer De Vrieze is al lang een sta-in-de-weg. De gemeente zal deze garage afbreken en een nieuwe meer achterwaarts gelegen voor de heer De Vrieze bouwen, terwijl de vrij gekomen grond de Bernhardstraat toegang in de breedte ten goede zal komen. NIEUWERKERK Auto kwam in sloot terecht Omstreeks half vijf gisteren (don- derdagjm'iddag verloor de heer P. A. K. uit Nieuwerkerk de macht over het stuur van zijn personen-auto. De auto belandde in de sloot langs de Stolpweg en werd ernstig beschadigd. De bestuurder moest met inwendige verwondingen worden opgenomen in het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierik- zee. Zijn echtgenote, die naast hem zat, liep een lichte been-verwonding op. Districtsvergadering Jongerenver. Ger. Gemeente Morgen (zaterdag) 12 november houden de J.V.S. en V. en K.V. van de Gereformeerde Gemeenten in Zeeland de districtsvergadering in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, aanvang om 2 uur. Na opening van de bijeenkomst door de voorzitter ds. Honkoop uit Goes, zal het onder werp „Kerk en Communisme" wor den ingeleid door M. Golverdingen uit Meliskerke. In de pauze wordt thee aangeboden en daarna volgt een na-bespreking. Het slotwoord zal ge sproken worden door de plaatselijke predikant ds. J. Karens. Ook oude ren zijn bij deze bijeenkomst van harte welkom. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van Duiveland hoopt op vrijdagavond 11 november (vandaag) in een openbare vergadering bijeen te komen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk met de volgende uit 17 punten bestaande agenda, o.m. be staande uit: voorstel tot verlening subsidie aan de gymnastiek te Nieu werkerk; benoeming bestuursleden voor het Dorpshuis te Nieuwerkerk; voorstel subsidieverlening aan de Zeeuwse C.B.T.B. cn Vormingscen trum „Hedcnesse"; verkoop grond te Oosterland aan dc fa. H. G. Freriks te Rhoon; intrekking raadsbesluit verkoop grond aan C. Waardenburg; voorstel lot toetreding als lid van de nationale woningraad; voorstel tot aanwijzing van de heer Speelman te Oosterland tot gemeentelijk lijk schouwer; voorstel tot wijziging raadsbesluit verkoop grond aan Joh. de Bruine te Oosterland; voorstel tot het verlenen van een uitkering ineens over 1966; aanbieding ge meentebegroting en begroting wo ningbedrijf; vaststelling krediet in rekening-courant voor het dienst jaar 1967. GOES, 11-11. Ir. J. Prins, sinds december 1965 voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, zal waarschijnlijk binnenkort ook voorzitter zijn van de Noordbra bantse Maatschappij van Landbouw. De dagelijkse besturen van beide maatschappijen hebben hun hoofd besturen voorgesteld, deze personele unie tot stand te doen komen. Zij zien er een eerste stap in op de weg naar integratie tussen de twee maatschappijen, die nu al ver schillende vormen van samenwer king kennen, b.v. op het gebied van verzekeringen en van grond- en pachtzaken. De definitieve beslissing valt op 15 december a.s. in een hoofdbestuursvergadering van de Noordbrabantse Maatschappij van Landbouw. In kringvergaderingen van deze maatschappij heeft het voorstel al een gunstig onthaal ont vangen. In de kring Biesbosch - Land van Heusden en Altena - en west-Brabant werd aangedrongen op een spoedig algeheel samengaan. De Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij heeft 6.780, de Noordbrabantse Maatschappij van Landbouw 1300 leden. Beide organisaties zijn aan gesloten bij het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité. De huidige voorzitter van de Noordbrabantse Maatschappij, ir. A. W. Luitjens, is lid geworden van de directie van de onlangs opgerichte Suikerunie, waar in de vier Nederlandse suikercoöpe raties samenwerken. HONDJE Een spreker met een hondje; dat hadden we voorheen te Zierikzee nog niet, maar in dit manco werd recentelijk voorzien door de beken de journalist Wim Dusseldie een verrukkelijk keffertje bij zich had. Excuus aan het publiek: „een babysit is nog wel te krijgen, maar een „honde-zit" is moeilijker". Enfin, zo kwam het hondje mee naar Zierikzee en moest (voor de hoeveelste maal9) de causerie van zijn baasje aanho ren. Het eigenwijzedier werd eerst achter in de zaal aan een tafelpoot gebonden, maar dat beviel niet zo geweldig. Misschien had Fokje dorst. Dat kon verholpen. Er rukte een bakje water aan, maar na een paar likjes was de aardigheid er wel weer af. Als de baas begon te praten, be gon Fokje een innig soort gromge- luidjes af te geven. Dat was het sein voor de spreker zijn huisdier op te pakken en bij zich in een mand voor in de zaal te zet ten. Enige tijd ging het daarna goed, maar hel beest werd toch weer on rustig en Dussel begon zijn dier toe te spreken. Zacht weliswaar, maar voor ieder hoorbaar, want rond zijn hals droeg hij een microfoon, selec tief genoeg om zelfs een fluisterstem een wijde actieradius te geven. Er kwam wat verluchting voor de hond (en wellicht ook voor de baas) toen de pauze aanbrak. Tevoren echter ivas het vermaan gegeven, dat de hond geen stukjes koek uit de handen van de overigens snel verte derde) mensen mocht hebben. Dat was een trieste ivetsbepaling voor Fokje, die tafeltje na tafeltje af- snaaide, maar bot ving. Na de pauze ging het eerst beter, maar later iverd de hond vervelend in een wat ergere graad, zodat de baas zich excuseerde en met zijn hond de zaal uit rende om het dier aan een in de achlerverblijven ver toevende ober ter verzorging over ie geven. Dat strookte uiteraard allemaal niet mei zijn bedoelingen. Terivijl het publiek op het doek Fokje in de ar men van ccn schone Bulgaarse zag zitten (het hondje gaat altiid mee op reis) liep dc levende uitgave intussen weer snuffelend de zaal door. Toen het licht aanfloepte lilde de baas zijn dier op en zo „ge-hond" luisterde hij naar de dankwoorden van de voor zitter. Het was bij elkaar een beest achtige vertoning, die nog een wat wreder kantje heeft gekregen toen het publiek al weg was, icant Fokje schijnt zich toen bijtend te hebben vergrepen aan een bestuurslid. Van af dal moment peinst dc spreker er over voor zijn hond toch maar een andere oplossing te zoeken. Voor ons hoeft het niet, want het dier stal de show. Het was dc vergelijking is absurd, maar soit krent in een toch al smakelijke reispap. SCH1ERE1L ANDMAN. Amerikaans militair vliegtuig verongelukt BOSTON (Massachusetts), 11-11. Een constellation van de Amerikaan se legerluchtmacht met een beman ning van 19 koppen is vannacht, on geveer 200 kilometer ten oosten van het eiland Nantucket in de Atlanti sche Oceaan gestort.. Dit is meege deeld door de kustwacht te Boston. Prijsuitreiking Centrale Fokveedag In het Huis van Nassau vindt vrij dag 18 november a.s. de uitreiking plaats van de op de dit jaar behaal de prijzen op de Centrale Fokveedag. Aanvullend op het programma staat vermeld een causerie van de heer en mevrouw Zee te Middelburg over Rhodesië. Jaarfeest C.J.V. Cp vrijdag 18 november a.s. wordt het (77ste) jaarfeest van de C.J.V. „Samen Verder" gevierd in het Her vormd verenigingsgebouw. Het pro gramma vermeldt o.m. opvoering van het toneelstuk in drie bedrijven: „Schot in de roos". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Heden (vrijdag)morgen was in de foyer van „Mondragon" alles in gereed heid voor de out vangst van de deelnemers aan de vergadering van de Kamer van Koophandel voor midden- en noord-Zeeland, welke bijeenkomst dit maal te Zierikzee werd gehouden. Omstreeks half elf vanmorgen werd het startsein gegeven voor deze vergadering, welke o.a. een causerie op het programma heeft staan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). LAND- EN TUINBOUW Bolbloemen op het De dalende en thans uitgesproken slechte rentabiliteit van het bloem- bcllenbedriji' kan als voornaamste oorzaak werden gezien van de grote belangstelling in kwekerskringeri voor het zelf trekken van bolbloe men. Op een aantal bedrijven, vooral waar weinig of geen hyacinten wor den geteeld, is de boerderij in prin cipe goed in te passen. Alleen wor den in dit geval in arbeidsorganisa- tcrisch opzicht hoge eisen aan de kweker gesteld. De kweker is wat dat betreft even belangrijk, zo niet nog belangrijker dan het bedrijf, al dus ir. W. G. de Haan van het Land- bouw-Economisch Instituut onlangs voor de radio. Als op een kwekersbedrijf wordt gebroeid, kan voor een deel gebruik werden gemaakt van reeds aanwezi ge prcduktiemiddelen, terwijl in de meeste gevallen ook de factor arbeid aanwezig is. Van deze produktiefac toren bestaat in het winterseizoen een zekere overcapaciteit, die door trekken van bolbloemen beter kan worden besteed. Hieruit moet niet worden geconcludeerd, dat daardoor de produktiekosten van bolbloemen op een bloembollenbedrijf lager zijn dan bijvoorbeeld in. Rijnsburg. Wan neer alles wordt berekend, is er in feite weinig verschil. Dit is vooral het gevolg van de omstandigheid dat men op een bloembollenbedrijf min der trekken kan halen dan op een zuiver Rijnsburgs broeierijbedrijf. Voor een bloembollenkweker is de bedrijfseconomische kostprijs van zijn geproduceerde bolbloemen ech ter niet zo interessant. Wat hem vooral aangaat, is of hij zijn inko men op deze manier kan vergroten. Wat dit betreft moet hij zijn ver wachtingen niet ai te hoog stellen. De inkomensvergroting uit broeierij wordt namelijk voor een zeer be langrijk deel bepaald door twee fac toren: de bloemenprijzen op de vei lingen en de prijs van de bollen, die als uitgangsmateriaal worden ge bruikt. Ook het aantal trekken en het percentage uitval zijn van bete kenis. In gunstige gevallen kan er een inkomensvergroting worden be reikt van enkele duizenden guldens. In ongunstige omstandigheden kan er zelfs een LnkomensverminderLng optreden ,als de opbrengsten lager zijn dan de „directe" kosten. Een eenvoudige berekening laat voorts zien dat een bescheiden ver betering van de bloembollenprijzen BETRAPT WIGAN (Engeland), 11-11. De 53-jarige Engelse Flarence Jo nes had in de loop der jaren zoveel uit winkels gestolen dat plaatsgebrek haar noopte nu en dan heimelijk wat terug te brengen. Daarbij is zij betrapt. Een bestelwagen van de poli tie heeft zevenmaal moeten rijden om alle gestolen waar uit de woning van juffrouw Jones te halen. Er waren 1.500 blikjes dierenvoeding bij, of schoon zij geen huisdier bezat. Het oude kantoor van de N.V. Wa terleiding Mij. „Schouwen-Duive land" op de hoek Nobelstraat-Janna- wekken is geheel gesloopt. Het ge bouw zal volgens de voorschriften van monumentenzorg weer in oude stijl worden opgetrokken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). bloembollenbedrijf al opweegt tegen het extra gewin uit de boerderij. Wanneer een kweker 1000 RR2 tulpen teelt, dan bedraagt (bij een opbrengst van 350 stuks per RR2) de inkomensvergroting bij een prijsverbetering' van gemiddeld cent per bol f 1750,-, bij een prijs verbetering van 1 cent per bol f 3500 waarvoor hij niets extra's behoeft te doen. (Van een correspondent) Binnen een jaar nadat president Kennedy op 22 november 1903 in Dallas (Texas) was vermoord ver scheen het rapport van een commis sie onder voorzitterschap van opper rechter Earl Warren. Een indruk wekkend werkstuk van bijna dui zend bladzijden plus nog eens twee dozijn boekdelen vol getuigenverho ren. Een indrukwekkend werkstuk ook door de nuchtere toon van zijn in houd en de redeneertrant die leidde tot de conclusie dat Lee Harvey Os wald in zijn eentje vanuit een biblio theekgebouw de schoten had gelost die een eind maakten aan Kennedy's leven. Zo indrukwekkend was War rens rapport dat het alom in kran ten aanvaard werd, ook al was er toen menige actie om te betogen dat het allemaal wel heel anders kan zijn gegaan en dat Oswald meer het slachtoffer was geworden van een complot. De New Yorkse advocaat Mark Lane, die door Oswalds moeder was aangezocht om de belangen van haar zoon te verdedigen bij het onderzoek der commissie-Warren maar door de commissie niet werd toegelaten, heeft nu een boek geschreven dat Rush to judgment Haastige uit spraak) heet. Twyfci Zijn stelling is dat Warrens rap port zo goed niet is als het lijkt. Warren stond onder pressie van het Witte Huis om vóór de verkiezingen van november 1964 gereed te zijn en volgens Lane is dat goed te merken. Wat niet overeenkwam met de al half-officiële veroordeling van Os wald, werd verwaarloosd en de na druk werd gelegd op wat wel strook te met die theorie. Lane beschuldigt de commissie er van dat ze niet alle materiaal heeft gewogen, maar slechts dat heeft ge selecteerd wat haar te pas kwam. Dat hij dit in zyn eigen boek ook doel is duidelijk, maar het verschil is natuurlijk dat het hem als aduo- caat teel past zich te concentreren op al wat twijfel kan wekken aan de schuld van zijn cliënt, terwijl de commissie gehouden was objectief te oordelen. Lane legt de nadruk op een aan tal merkwaardigheden. Sommige sr van zijn vrij simpel weg te praten, zoals het feit dat sommigen meer schoten hoorden dan de oficiële twee: de moord geschiedde tussen hoge huizenblokken en er waren van zelfsprekend echo's. De raadsels Hoe kon een man op grote afstand zo nauwkeurig een signalement ge ven van Oswald die bovendien nog veel hoger stond? En hoe kon Os wald de politieman Tippet neer schieten. wanneer hij maar kort daar voor vele kilometers verderop was gesignaleerd? En hoe zit het met de wonden? Volgens de dokters was de kogel van voren Kennedy's nek binnengedron gen, wat er dus op zou moeten wij zen dat ook van vorenaf geschoten moet zijn. Oswald schoot van achte ren op de auto. Pas later hebben de artsen verklaard zich vergist te heb ben by hun haast om te pogen de president in leven te houden, maar waar zijn dan de röntgenfoto's? Die zijn inderdaad onvindbaar. Ook de commissie heeft ze niet gezien, om dat opperrechter Warren dit „te on smakelijk'' vond. Lane haalt verder aan dat een ko gel die een rib van gouverneur Con- nally verbrijzelde en daarna nog eens zijn pols, toch vrijwel gaaf op de grond werd gevonden. Kan dat nu? Er schijnen proeven gedaan te zijn die uitwezen dat dit inderdaad kon, maar in tegenstelling tot de commissie gelooft Lane er niet erg UTRECHT, 10-11. Zowel kwanti tatief als kwalitatief wordt de na tuur tegenwoordig bedreigd. Het na tuurbehoud voor ieder land is een regeringstaak geworden, die de mensheid alleen maar ter zelfbe scherming dient. De natuur ver keert helaas overal in een noodtoe stand en wij zullen gezamenlijk moe ten trachten een eind te maken aan vernielingen van de bedreigde na tuur". Dit pleidooi hield dr. ir. F. de Soet, hoofd van de afdeling in- en externe betrekkingen bij Staatsbosbeheer, in de Jaarbeurs in Utrecht, waar op het ogenblik de vakbeurs Tuin en park wordt gehouden. Niet alleen de be volking stoeneming maar ook de voortschrijding van de techniek en de introduktie van de vergiftiging van water, bodem en lucht leiden volgens de heer de Soet tot een ern stige bedreiging van de natuur, ivaar bij een gebrek aan kennis in vele ge vallen een rol speelt. Ons land heeft nu nog 420.000 ha. natuur, terwijl in 1900 nog 900.000 ha. natuurschoon aanwezig was. De natuurver schraling, zo meent de heer de Soet, is niet alleen ontstaan door de omvang maar eveneens door de wijze van bodemgebruik. Een da gelijks groeiend probleem is ook de verontreiniging als gevolg van het gebruik van chemische middelen. Bovendien betekent de watervervui ling in vele gevallen een vernieti ging van natuurelementen. Dat het inderdaad ernstig gesteld is met on ze natuur toonde de heer de Soet aan met enkele interessante cijfers: in Nederland is 33 procent van de plan- tesoorten van onze flora of geheel verdwenen of nog slechts in reser vaten in stand gehouden, terwijl 30 procent van de flora nog wordt be dreigd. De heer de Soet vindt, dat nog teveel wordt gesproken over motieven van estetische_ en etische aard bij de natuurbescherming. Vol gens hem zijn er echter ook econo mische- en volksgezondheidsmotie ven te noemen. Speciaal voor de re creatie en het vreemdelingenverkeer acht de heer de Soet de instandhou ding van de natuur noodzakelijk. Men moet er adn ook rekening mee houden dat de broeierij op vele bloembollenbedrijven van tijdelijke aard zal zijn. Bij een kleine verbete ring van de bollenprijzen zal men er al mee willen ophouden. Hét is dan ook verstandig, als men er mee be gint, zo weinig mogelijk extra te in vesteren, doch zoveel mogelijk ge bruik te maken van reeds aanwezige bedrij fsuitrusting. Dit betekent, dat het broeien in de schuur bij kunstlicht de voorkeur verdient boven een aparte trekkas. De inkomensvergroting bij schuur- broei ligt bovendien, onder overi gens gelijke omstandigheden, ook wat gunstiger dan broei in een trek kas. Tegen schuurbroei wordt wel als bezwaar aangevoerd, dat de kwali teit van de bloemen na half februari snel minder wordt, met name voor tulpen geldt dit sterk. Dit bezwaar is juist, doch daar tegenover staat dat het omstreeks die tijd hoog no dig is het noodzakelijke onderhoud aan schuur, werktuigen en fust te verrichten. Door de werkzaamheden aan de broeierij zal men daar door gaans nog weinig gelegenheid voor hebben gehad. De kwekerij mag in geen geval onder de broeierij hebben te lijden. Het is dus bepaald geen ramp wanneer men omstreeks half februari met de broeierij ophoudt. Problemen rond derde gemaal Haarlemmermeer HOOFDDORP, 10-11. De Haar- remmermeerpolder heeft al jaren lang te kampen met een waterhuis houdkundig probleem. De waterbe- heei'sing laat in sommige polderge deelten nogal wat te wensen over. In januari 1962 werd al besloten een derde gemaal te stichten, waarvan de kosten 9.550.000 gulden zouden be dragen Het Hoogheemraadschap Rijnland maakte in 1964 echter be zwaar tegen de plannen. Deze bezwa ren zijn nog niet opgelost. Het tot mu toe neg niet verlenen van de ver eiste vergunning houdt verband met het zoutprobleem. Het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening beeft een rapport uitgebracht over de bo- demkwel. Hieruit is gebleken dat de ze kwel niet de grootste veroorzaker van het zoutgehalte is. De Wellen, en bronnen zijn erger. Rijnland wil nu dat er wordt aan getoond dat het zoutgehalte door de dichting van de wellen en bronnen zal afnemen. Als de goedkeuring dan tcch zou worden verleend, zou het derde gemaal zo spoedig mogelijk worden gesticht en wel in de buurt schap Beinsdorp, welke plaats om waterstaatkundige en financiële re denen het meest geschikt is. Diefstal van schilderij BERLIJN, 10-11. Donderdagmid dag is uit het museum Jagdschlbss Grünewald in West-Berlijn een schilderij verdwenen, „Dame met twee anjers", dat wordt toegeschre ven aan Bartholomeus Bruyn de Ou de (1493-1555). Het is op eikenhout geschilderd, het paneel meet 32 bij 24 om. Op de achterzijde is een twee de schilderij te zien waar op een doodskop voorkomt. De politie ver moedt dat het schilderij al op woens dag is gestolen. Scheepvaarlbericliten Esso Den Haag, 10-11 van Milford- haven naar Brega. Slamat, 10-11 van Marseille naar Ge nua. Toevalligheden Lane haalt er bij dat sommige ge tuigen die door de commissie graag geloofd werden een niet zo betrouw bare staat van dienst hebben. En een grote rol speelt bij hem ook dat een man die verklaarde dat de weg rennende moordenaar van agent Tippel helemaal niet op Oswald leek, kort daarop werd beschoten. De van deze schoten verdachte werd losge laten op getuigenis van een strip- teasedanseres, die in dienst was ge weest van nachtclub eigenaar Ru by, de zelfde man die - naar hij zei uit woede - Oswald neerschoot in het politiebureau van Dallas. En de danseres zelf werd opgeslo ten omdat ze door al te uitbundig leven de openbare orde verstoorde. In de cel zou ze dan plotseling ge noeg hebben gekregen van het leven dat ze zo lustig leidde en zich van kant hebben gemaakt. Dat zijn in derdaad vreemde toevalligheden, daar heeft Lane gelijk in; maar hel V toeval is nu eenmaal wel vaker vreemd. Nader onderzoek? Ongetwijfeld zijn er een paar pun ten in Lanes boek, die de verden king wettigen dat de commissie het zich af en toe omderwile van de tijd iets gemakkelijker heeft gemaakt dan nodig was. En dat Earl Warren bijvoorbeeld geen genoegen had moeten en ook niet had hoeven ne men met Johnsons weigering om te getuigen, overigens niet aan de com missie meegedeeld door de president zelf, maar door zijn medewerkers. Het kortgeleden verschenen en be perkter boek Inquest (Onderzoek) van E. J. Epstein en het boek van Lane vormen zelfs niet samen een redelijk argument om sterk te tw\i- felen aan de slotconclusie van War rens commissie. Het gaat in de V.S. echter wel nieuwe nadruk geven aan de al veelvuldiger geuite wens dat de moord toch nog eens verder on derzocht wordt opdat niet de min ste twijfel over kan blijven. Er zijn al vele geruchten geweest, van dat de Russen er achter zaten, of dat het een complot was van uiterst rechtse elementen. Zolang er enige speelruimte gelaten wordt voor der gelijke roddels blijft het gevaar be staan dat ze op een gegeven vioment een onfrisse politieke rol gaan spe len. En dat is zeker het laatste wat men in de V.S. zal wensen. LEIDEN. De in Leiden gevestigde fabriek van kapok- en donzen de kens Beuth zal in het voorjaar 1967 haar produktie stop zetten en het be drijf sluiten. Een en ander is het ge volg van de sléchte bedrijfsresultaten in de afgelopen jaren. Van het Franse oefeneentrum te Biiscarosso in de Landes is donder dagochtend met succes een ballisti sche raket gelanceerd van uit een ondergrondse bunker. NIEUW DELHI, 11-11. - Btf ccn spoorwegongeluk in dc omgeving van Siligocri, aan dc grens inct Sik kim in het noordoosten van India, zyn vrijdagochtend veertien mensen omgekomen cn 35 gewond. Volgens de autoriteiten, die geen bijzonderheden over dc toedracht wilden bekendmaken, betreft het ccn geval van sabotage. ZIERIKZEE In het kader van het verlengen van de rondweg van Schuddebeurs naar Noordgouwe staat de oude openbare lagere school aldaar op de nomina tie om te worden afgebroken. In het oude gebouw wordt tot nog toe ive- kelijks door de plaatselijke muziek vereniging gerepeteerd. „Re muziek" van Noordgouwe zal dus in de toe komst naar een andere oplossing uit moeten zien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2