SUCCESJES „Over 'n maand of drie kunje me daar vinden..!' Aankoop pand Oude Haven 51 (gemeentewerken) aangehouden imen, DIEPVRIEZERS L&O DE ONDERGANG VAN UHR Heb jij die dit leest, interesse in de zee, verre landen, een leven vol actie en een salaris om U tegen te zeg-gen? Zend dan de bon in en straks weet je meer! Zend deze bon aan: Het Hoofd Marinewerving, Postbus 22, Den Haag. Of ga eens praten op een van onderstaande wervings- bureaus. J}:*********** Naam: Straat:-X* Plaats:Leeftijd: verzoekt toezending inlichtingenboekje. 2348 - 15 Zierikzee: Gemeentehuis, elke tweede vrijdag van de maand van 12.00-13.30 uur; Goes: Gemeentehuis, elke tweede en vierde donderdag van de maand van 10.30-11.30 uur; Middelburg: Stadhuis, Lange Noordstraat 1, elke donderdag van 12.30-14.00 uur Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 8-11. Mei vül tegen drie stemmen - de tegenstemmen werden uitgebracht op de heer K. de Boer - is op de dinsdagavond, onder voorzitter schap van burgemeester D. VV. Kastelein gehouden raadsvergadering, de heer C. Bü de Vaate gekczen tot wethouder, ter voorziening in de vakature ontstaan door vertrek van wethouder H. Koevoets. Tevoren vond de be ëdiging plaats van het nieuw benoemde raadslid de heer W. den Boer, die de vereiste eden in handen van de voorzitter aflegde. De commissie van inge leide bestend uit mevrouw Van der Werve-Schouls en de heren Simmers en Cceieman. De voorzitter riep het nieuwe raadslid een hartelijk welkom toe, er aan herinnerend dat diens grootvader en vader eveneens zitting in de raad hebben gehad. Hü hoopte op een prettige samenwerking, onderstrepend dat het raadslidmaatschap geen sinecure is, maar er veel in de gemeente dient rondgekeken om de belangen van de bevolking te behartigen. De verkiezing van de wethouder in de bovengemelde stemverhouding vond zijn oorzaak in de afwezigheid van een tweetal raadsleden t.w. de heren Verheijen en Jonker. Na zijn benoeming wenste de voorzitter de nieuwe wethouder wijsheid en kracht toe voor zijn taak. De heer De Boer bracht gelukwensen uit namens de fraktie en zegde de steun aan de wethouder toe. Hij informeerde naar de portefeuilleverdeling, mede i.v.m. mutaties in de verschillende com missies. In dit verband bracht de heer De Boer ook de samenstelling ter sprake van de commissie van P. W., die zeven leden tedt. Hij deelde mede dat zijn fraktiegenoot de heer Sprengclmeijer voornemens is voor de commissie te bedanken. De voor zitter zeide dat de portefeuille-kwes tie in het college zal worden bespro ken. In die tussentijd is er voor de verschillende raadsfrakties nog alle gelegenheid tot overleg. Binnen een week zullen de raadsleden bericht ontvangen van het college. Pane! Oude Haven 51 Een wat langere diskussie veegde het voorstel tot aankoop van het pand Oude Haven 51, waarin thans reeds gehuisvest de Dienst Gemeen tewerken. Voorheen reeds was dit pand aangekocht, maar werd geen goedkeuring gekregen van G. S., door het ontbreken van de nodige geldmiddelen. Hierin is thans veran dering gekomen, daar de gemeente voor dit object w,el over financie ringsmiddelen beschikt. Voorgestelde koopprijs is f 71.400,-. De heer De Moor had destijds de Dienst Gemeentewerken nogal een dure zaak gevonden. Hij wilde er op aandringen een of meerdere lokali teiten ender te verhuren, om de kostprijs van het pand te drukken. Hi.i achtte het complete pand te groot voor de dienst. De heer Simmers dacht aan recentelijk aangekochte panden nabij het stadhuis en infor meerde naar een mogelijkheid hier mede gelegenheid te scheppen voor een onderkomen voor de Dienst Ge meentewerken. Verder meende hij dat t.z.t. de burgemeester voorne mens is de huidige ambtswoning te verlaten. De gemeente krijgt dan een groot pand vrij, dat misschien ook vcor de dienst is te gebruiken. De heer Doeleman vond dat - gezien de ze mogelijkheid - de zaak een heel ander aspect krijgt. Mevrouw Van der Werve vond de voorgestelde koopsom te hoog. De voorzitter merkte op dat in het gebouw in ieder geval een kamer blijft gereserveerd voor de plaatse lijk bureauhouder van de P.V.C. Of andere ruimten kunnen woi*den on derverhuurd kan worden bezien. Hü geloofde niet dat gebouwen in de buurt van het stadhuis eenvoudig geschikt te maken zijn voor de dienst er verder op wyzend dat het onder havige pard in goede toestand ver keert en de prijs niet te hoog ligt. Bovendien vreesde hij dat de Dienst Domeinen de huur zal opzeggenals niet tot aankoop wordt overgegaan. Nader beraad De voorzitter zei verder niet te weten hoe lang de restauratie van de Noordhavenpoort nog zal duren. Het bij de poort behorende huis zou de voorzitter eventueel wensen als toekomstige ambtswoning. De heer Simmers vreesde dat aan het pand Oude Haven 51 nogal wat op te knappen zal zijn, maar de voorzitter verwachtte geen hoge onkosten meer. De heer Doeleman wilde wel weten of Domeinen niet toch bereid zou zijn het pand aan de gemeente te verhuren. De heer De Boer zag op grond van de besprekingen zoveel onzekerheden, dat hij voorstelde het punt voorlopig van de agenda te voe ren, zodat b. en w. zich nader kun nen beraden. Dit voorstel vond al gemeen bijval. Verlenging sluitingsuur In verband met destijds door de heer Doeleman gemaakte opmerkin gen ever de eventuele mogelijkheid tot het uitreiken van bonboekjes voor caféhouders, waardoor een verlen ging van het sluitingsuur kan ver wezenlijkt, deelde het college mede dat een dergelijke figuur elders Li het land wel gevonden wordt, maar uitsluitend in enkele grotere gemeen ten met gemeentepolitie, die constant één of meer bureaux bezet houden. Het college is dan ook niet van pLan een dergelijk systeem hier in te voe ren, maar is bereid een soepeler re geling tot stand te brengen voor ont heffing van het sluitingsuur. Daartoe dient vóór tien uur 's avonds verlenging te worden aan gevraagd aan de burgemeester en in dien hij niet bereikbaar is (in volg orde) de loco-burgemeester, de twee de wethouder of de gemeente-secre taris te laten beslissen namens hem. De gevraagde ontheffingen zullen in het algemeen niet langer worden verleend dan tot 1 uur 's nachts. De heer Doeleman meende dat in geval van onrechtmatigheid met bonboek jes de burgemeester foch altijd het heft in handen houden kan. Hij vond de ontheffing tot 1 uur te kort en zag er liever 2 uur van gemaakt. De heer Simmers wilde - bij ontstentenis van het college - de bevoegdheid ge delegeerd zien aan de raadsleden. De voorzitter zei dat het oudste raads lid rechtens bevoegd is als niemand aanwezig zou zijn. Het voorstel van b. en w. 'tot toepassing van de soepe ler regeling - zonder bctvboekjes evenwel - werd daarop aangenomen. Medewerking zal worden verleend aan de aanschaf van nieuwe school- meubelen voor de Chr. Nat. School in 't Vrije, waartoe een drie-fasen- systeem bij de aanschaffing zal wor den gebruikt. Grondzaken M.b.t. de destijds gedane aankoop van grond van de heer C. Bij de Vaate aan de Zandweg, is een beta lingsregeling in termijnen ontwor pen. Voor voortgezet gebruik van de gi-ond door de verkopers, is een apar te regeling ontworpen, waarbij de prijs is gebaseerd naar het betaalde gedeelte, vermeerderd met de grond en waterschapslasten van het niet- betaalde gedeelte. De verkopers ble ken bereid met de regeling akkoord te gaan, waarbij de hoogst toelaatba re pachtprijs van f 280,- per ha wordt betaald. De regeling ontmoette bij de raad geen bezwaar. Jaarlijkse pach ten van percelen, gelegen in bestem mingsplannen gaan omhoog, w.o. die van een perceel bouwland aan de Van Veenlaan, in pacht bij de heer C. Legemate, die f 250,- per ha moet betalen. De heer Simmers attendeer de op het verschil in pachtprijs tus sen de beide laatstgenoemde geval len, maar de voorzitter merkte op dat is afgegaan op het advies van de Landbouwcornmissie en beide pach ten niet met elkaar zijn te vergelij ken. Oningevorderd wordt gelaten deel van de huursom voor de kreef tenvisserij voor het jaar 1965-1966. Besloten werd tot aankoop van een stukje grond van de Chr. Geref. kerk wegens uitmeting van de Zevengetij - straat. De heer De Moor vroeg of het college al de vrijgekomen grond van de oude afgebroken kerk heeft be keken. De voorzitter zeide dat hier over neg geen onderhandelingen zijn gevoerd. De heer De Moor zag hier kansen voor een ruim parkeerter rein. De voorzitter zeide dat contact zal worden opgenomen^ waarbij ge ïnformeerd kan worden naar de prijs Schoolraad Het voorstel tbt aankoop van klei ne percelen grond ter verbetering van de Manhuisstraat en het voet pad langs de oostzijde, ontmoette geen bezwaar. Ter voorziening in de vakature-Kroese werd tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim benoemd de heer J. G. Brug man. hoofd van de o.l.-school. Besloten werd tot instelling van een schoolraad voor het openbaar onderwijs, met voorshands 15 leden, t.w. 9 leden van de oudercommissie, de twee betrokken schoolhoofden, twee gemeentebestuurders of func tionarissen en twee belangstellenden, o.w. één deskundige. Rekening 1964 De gemeenterekening 1964 werd voorlopig vastgesteld. Hij vertoont vcor de gewone dienst een bruto na delig saldo van f 102.685.-. Het to taal aan uitgaven beloopt een bedrag van f 7.178.789,88. De kapitaaldienst vertoont een nadelig slot van f 558.433,51 bij een uitgaventotaai van f 22.119.603,85. De rekening 1864 van het gasbe drijf werd voorlopig vastgesteld met een nadelig slot van f 12.660,29. Vastgesteld werden de 24e en 25e wijziging van de gemeentebegroting 1965. Opmerkelijk daarbij is dat in de oorspronkelijke begroting 1965 voor de gewone dienst een tekort werd geraamd van f 354.561,18, ter wijl het werkelijk nadelig slot blijkt mee te vallen (f 20.821,41). Dit vindt zijn ooi-zaak in een verhoogde uitke ring uit het Gemeentefonds, het op voeren van het eigen belastingge bied en de meevaller van het nade lig saldo van het gasbedrijf. Tot slot werd een aantal begrotingswijzigin gen 1966 vastgesteld. Hierna sluiting. DE NEDERLANDSE VROUW UTRECHT, 9-11. Van de 4.132.253 vrouwen boven de veertien jaar in Nederland werken er 928.115 (22,5 procent). Van deze werkende vrou wen zijn er 698.000 ongehuwd', 173.000 getrouwd, 32.000 weduwe, 2800 ge scheiden van tafel en bed en 22.500 gescheiden. Nieuw schip voor lijn Hoek van Holland- Harwich ROTTERDAM, 9-11. British Rail ways heeft bij een Engelse werf een order geplaatst voor een nieuwe veerboot, die dienst zal gaan doen op de lijn Hoek van Holand-Harwich. Het vaartuig, dat in opzet gelijk is aan het veerschip dat de maatschap pij Zeeland, onlangs in Engeland be stelde, gaat ruim f 30 min. kosten. Het schip krijgt autodekken voor 220 personenauto's en kan in de nacht dienst 1200 pasagiers vervoeren. Ned. Rode Kruis-hulp voor Italië DEN HAAG, 9-11. Het Nederland- sche Roode Kruis heeft een zending hulpverleningsgoederen ter waarde van f 100.000 verzonden naar Italië ten behoeve van de slachtoffers van de overstromingsramp. De konink lijke luchtmacht heeft voor een deel van de zending, t.w. 1.000 dekens, en een partij babyvoeding een vliegtuig ter beschikking gesteld. Het overige deel van de hulpverleningsgoederen, 38 ton babyvoeding, is per trein naar het rampgebied verzonden. Er zijn in Indonesië drie miljoen Chinezen, van wie de helft het Indo nesische staatsburgerschap heeft aangenomen, zo is van officiële zijde meegedeeld. Maar weinigen van hen willen worden gerepatrieerd. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam, 9-11 te Norfolk verwacht. Esso Den Haag, 9-11 te Mildford- haven. Ganymedes, pass. 9-11 Quessantnaar Amsterdam. Koratia, 9-11 te Faslane verwacht. Tjipanas, 9-11 te Pointe Noire. Slamat, 9-11 te Marseille. Alchiba, 8-11 te Suez. Attis, 8-11 te Guaira. o.a.: MARIJNKN PHILIPS HELIFROST ERRES FRIGIDAIRE bij Telefoon 227 Te koop: Een koppel Ladyamherts fa zanten, 2 koppels goudfazan ten, 1 koppel Lutinoparkie- ten. C. Leendertse, Burg. v. d. Havestraat 10, Oosterland. Zo goed als nieuwe Koelstra kinderwagen. Inlichtingen bij agent L. W. Buogert, Ooster land. Goed onderhouden bromfiets, scootermodel. C. W. Tromp, Donkereweg 26, Noordgouwe. Wegens overcompleet een Et- na oliehaard. J. K. Dalebout, Laöne 2, Re.iesse. Cox Orange, diverse maten, prima kwaliteit. L. van Klin ken, Ouwerkerk, telefoon 507 Diversen: De nieuwste collectie oor bellen, colliers en lange ket tingen: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat 27. Zierikzee. Voor iedere tractor gratis smeerschema De Braai, tel. (01114J-377. Nieuwerkerk. Plafond-, wand- en staande verlichting. - J. den Haan, Baanstr. 3, Brouwershaven, te'ef. (01119)216. Vermist: Wie heeft mijn gr./w. step meegenomen van gymlokaal „Malta"? Ik huil zo! Aartje van Leeuwen, Hoofdpoort straat 58, Zierikzee. voor fraai drukwerk 65. Op het veroverde schip van de Kan- Ur hielden Aram en Harald krijgsraad. „Nu Maya door middel van het rooksignaal weet dat wij het schip veroverd hebben, zal zij volgens afspraak bij het aanbreken van de morgen met haar hoofdmacht de beslissende aanval op Ur inzetten", zei Ha rald. „Wij moeten ons dus deze nacht op het schip handhaven. Ik heb op het dek een flinke wacht met fakkels opgesteld, voor het geval de albino's trachten het schip vannacht te heroveren. Het schip is goed te verdedigen, wij zouden het dan ook waarschijnlijk niet veroverd hebben, als de Kan-Ur het niet als lokaas voor een val had gebruikt". Aram knikte „En misschien staat de val nog steeds open", merkte hij peinzend op. „Hoe bedoelt ge?" vroeg Harald ver baasd. Aram haalde de schouders op. „Ik heb het gevoel dat de Kan-Ur nog verrassin gen voor ons achter de hand heeft", zei hij. „Zijn plotseling verdwijnen van hom, ter wijl hij omsingeld was, is ons nog een raadsel. En als hij een geheime mogelijk heid had om te verdwijnen, zal hij langs dezelfde weg ook plotseling kunnen opdui ken". Harald maakte een gebaar van ongeduld. „Ik heb geen lust mij nog langer in dat raadsel te verdiepen", zei hij. „Mocht de Kan-Ur op dezelfde onverklaarbare wijze opeens weer tevoorschijn komen, dan zal hij mijn zwaard gereed vinden". Opeens verstrakte zijn gelaat. „Wat is er?" vroeg Aram, zich verschrikt omwen dend. ..Daar!" riep Harald, naar de berg wij zend, waarop plotseling honderden fakkel- Jichtjes waren verschenen, die langs de hellingen afdaalden. „Maya's leger daalt af naar Ur! Zij is dus, tegen de afspraak in, de aanval bij nacht begonnen!" Wint er sportland in opkomst, ook voor sportminnende vakantie- panpers uit het mesten is Tsjechoslowakije. Zo lipt bv. drie uur van Praai7 (160 km.) alles wat een wintersporter maar wenst: het Reuzenpeberpte met als hoopste top de Snezka (1602 m.), met daar omheen tal van wintersportcentra met pezellipe hotels, chalets, winkelcentra en alles wat vakantie in de winter tot zo'n aantrek kelijke belevenis maakt. ff Hoezo?" Omdat ik dan. zestien word en bij de marine ga. Da's pas fijn. M'n broer zit er ook en hij heeft 't best naar zijn zin. Hij is trouwens net terug van 'n zeereis en gaat nu met vakantie. Naar Griekenland, want hij heeft geld genoeg. Hoe je bij de marine kunt komen? Als je bijna zestien bent, het bonnetje invullen, opzenden en 'n paar dagen wachten. De marine stuurt je dan een fantastisch boek vol foto's en feiten over wat je allemaal doen en worden kunt. Wat? Van alles. Er zijn geloof ik 42 verschillende vakken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6