Elegant" autocoats Algemene vergadering bestuur waterschap Sch.-Duiveland Akkertjes In Schelphoekgat komt een werkhaven voor werken afsluiting Oosterschelde HORLOGES noodzakelijke voorzieningen aan de taluds van de waterleidingen, waar voor een bedrag groot f 50.000,- is uitgetrokken. Nu de orderportefeuil le van de aannemers beperkt is was de commissie verder van mening dat het aanbeveling verdient voor het grote aantal waterleidingen dat ge dolven dient te worden in deze pe riode aannemers in te schakelen. Uit de vergadering wees de heer Steur er op dat het delven van de leidingen niet altijd even secuur ge beurt. Hij drong aan op voldoende toezicht bij het goed houden van de taluds. De begroting was met enige alge mene opmerkingen door dijkgraaf Geluk bij de vergadering ingeleid en werd nadat de heer Francke op zijn verzoek een toelichting had gekre gen op een opgenomen raming van f 80.000,- uitkering wegensnel af gehandeld, met een dankwoord van de dijkgraaf aan het adres van de financiële commissie. De begroting bevat intussen geen verhoging van het geschot. Dit is ge handhaafd op f 75,- per ha ongeb. ei gendom. De vergadering besloot m.a. s. tot wijziging van de begroting dienstjaar 1966. Deze wijziging was noodzakelijk geworden om de reke ning 1965 In overeenstemming met de begroting '67 te brengen. De ver gadering verleende het dagelijks be stuur verder machtiging tot opna me van kasgeld in 1967 tot een max imum van - indien nodig - twee mil joen gulden. De heer Geluk lichtte het voor stel van 't dagelijks bestuur om tot Jaarjsluiting" bij de interprovinciale ziektekostenregeling over te gaan toe en aldus wferd m.a.s. besloten, evenals tot het van overeenkomstige toepassing verklaren van de inter- omregeling ziektekosten ambtenaren 1966. Een aantal werken is inmiddels op geleverd en nieuwe bestekken, o.a. verbetering Kampweg, komen dn uitvoering, het genoemde werk waarschijnlijk in 1967. Toezegging is gekregen voer een rijkssubsidie van 50 °/o van de kosten, tot een maxi mum van f 10.000,- voor de verbe tering van de Nieuweweg-Mool- weg. Vijf en twintig procent komt voor rekening van de gemeente en eenzelfde gedeelte van, de kosten ten laste van het Waterschap. Het plaat sen van raaipalen in het bestel van een uniforme kustmeting is inmid dels opgeleverd. Bij het opruimings- werk bunkers is een belangrijke post meerwerk ontstaan: ruim 1000 m:i beton moest extra worden gesloopt. Enkele mededelingen deed de heer Geluk voorts inzake de wijziging van het reglement. Bit komt er op neer dat de gebouwde eigendom in de toe komst relatief enigszins zwaarder werdt belast dan voorheen, terwijl nu ook de openbare wegen en de openbare gebouwen in de aanslag worden betrokken. De eisen van stem bevoegdheid zijn verlaagd van 3 naar 2 ha ongebouwd en van f 300,- naar f 150,- belastbare opbrengst ge bouwd. Gedeputeerde Staten hebben in middels hun goedkeuring verleend aan het besluit keur op de zee- en inlaagdijken en dat betekent een verbod /van het kamperen en het standplaats nemen met voertuigen op dijken. Aan de Kan. Heide Mij is opdracht gegeven voor het opstellen van een ontwikkelingsplan in verband met de recreatie op Schouwen-Duiveland, waarin uitsluitend die onderdelen worden opgenomen, welke raken aan eigendommen, belangen en bevoegd heden van het Waterschap. Hiervoor is een z.g. Incoret-subsidie aange vraagd. In deze vergadering werd afscheid genomen van de heer H. Blom als secretaris-ontvanger van de water kering Burgh en Westland. Op 1 ja nuari verlaat de heer A. J. Davidse n" w,"enstneriode van veertig jaar als hoofdcommies het Waterschap in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Speciale prijs tot 20 november HAVENPLEIN 11 - ZIERIKZEE m Een waarschuwingsstaking van 24 uur van Belgische provinciale en gemeentelijke ambtenaren, waaraan vandaag (donderdag) naar schatting enkele tienduizenden ambtenaren zullen deelnemen, is woensdagmid dag reeds in Leuven begonnen. KERKNIEUWS Ned .Herv. Kerk Beroepen te Elburg (2e pred.pl.): C. Jongeboer, Apeldoorn; te Wierden (3e pred.pl.); J. Zwijnenburg, Oude water! te Reeuwijk: J. Bos, Lunte- ren; te Hoevelaken-Soutenburg: B. Haverkamp, Blauwkapel-Groenekan Bedankt voor Veendam (vac. P. H. Kapteijn) (toez.): D. J. Miedcma, Dokkum. Ger. Kerken Beroepen te Treebeek; J. Baaijens, Leimuiden; te Nieuweroord; G. Si- nia, Ee. Aangenomen naar Leiden (vac. J. H. de Boer): dr. W. v .d. Zwaan, to Eindhoven; naar Lochem: N. Schel haas, Oostwold, die bedankte voor Ei burg cn voor Geldernialsen. Bedankt voor 's-Gravenhage-Oost (vac. D. J. de Roos): C. Goeman, Utrecht-Oost. Beroepbaar: de heren J. W. Post te Leeuwarden cn J. v. Varsscveld te Naarden. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hilversum: R. te Vel de, Schildwolde. Aangenomen naar Krommenie: J. H. Veefkind, Buitenpost. Chr. Ger. Kerken Beroepen Ic Amsterdam-West: H. Biesma, Stadskanaal. Bedankt voor Nieuw-Vcnnep: D. H. Biesma, Lisse. Ger. Gemeenten Bedankt voor Vlissingen: M. G. Mouw, Middelharnis; voor Slikker veer: L. Huisman, Vlaardingcn. Het scheidsrechterstekort in Zeeland (Ingezonden) Uit het jaarverslag van de scheids- rechterscommissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland is duidelijk geble ken, dat er nog steeds een nijpend gebrek is aan voetbalscheidsrechters. Niet alleen heeft dit tot gevolg, dat een groot aantal wedstrijden (vooral jeugdwedstrijden) zonder de leiding van een officiële scheidsrechter ge speeld moet worden, maar het is be grijpelijk dat - door gebrek aan een voldoend aantal arbiters - ook van enige selectie bij de aanstellingen hoegenaamd geen sprake, kan zijn. Het probleem „spelverruwing" en daarmee ten nauwste verbonden de „strafzaken" is daarmee voor een groot deel wel te verklaren. Hoewel de verenigingsbesturen vanzelfsprekend op de hoogte (moe ten) zijn van dit scheidsreehterspro- bleem, wordt - naar de praktijk ge leerd heeft - hieraan toch te weinig aandacht geschonken om niet te spreken van een schromelijk gebrek aan inzicht en medewerking die in dit opzicht valt te constateren. En het zijn toch vooral de vereni gingen - meer speciaal de besturen ervan - die steeds opnieuw worden geconfronteerd met dit knellende vraagstuk. Er zijn in Zeeland jaarlijks een groot aantal actieve voetballers die - op grond van hun leeftijd of an derszins - als speler stoppen en juist onder die categorie moeten er toch een aantal mensen zijn die op an dere wijze nog actief aan de voet ballerij willen blijven. Worden deze mensen wel voldoen de bewerkt? Enkele gunstige uitzon deringen daargelaten, geloven wij het niet. Ligt bij het jeugdvoetbal bv. ook voor jonge onderwijzers geen taak? De Zeeuwse docenten, belast met de opleiding van scheidsrechters in onze provincie, zijn kortgeleden in het KNVB-sportcentrum te Zeist op nieuw volledig geïnstrueerd. Bij voldoende deelname zullen ze ker op diverse plaatsen in de pro vincie (afhankelijk van het aantal aanmeldingen) opleidingscursussen worden gehouden. Het lijkt ons, vooral voor de direct belanghebben den, i.e. de verenigingen, van het grootste belang dit probleem nu ein delijk eens serieus aan te vatten en zich intensief bezig te houden met het werven van kandidaat-scheids rechters onder hun leden. Aanmeldingen worden gaarne in gewacht bij het bondsbureau van de K.N.V.B. Afdeling Zeeland, Molen water 59 te Middelburg. SPORTBERICHTEN VOETBAL Z.S.C.-W.I.K. II 8-3 Een verdiende overwinning voor de rood-witten uit Scharendijke die vooral in de le helft met goede open combinaties de defensie van de be zoekers stevig onder druk wisten te zetten. De ZSC voorhoede verzuimde hierbij ook niet het doel van WIK onder vuur te nemen wat resulteerde in een vijftal doelpunten welke door Kees v. d. Klauw, P. v. d. Horst, Bram Koomans en Ben Lauwerse (twee maal) werden gescoord. Na de hervatting slaagde de WIK voorhoe de erin zich meer te doen gelden. Al spoedig slaagde men erin om doel man Van Dommelen, die De Vrieze onder de lat verving, het nakijken te geven (5-1). Kees v. d. Klauw trof hierna voor ZSC aan de andere zij de de roos (6-1) waarna WIK weer succes had (6-2). Bram Kooman liet nummer zeven aantekenen (7-2), waarna het weer de beurt was aan WIK (7-3). Tenslotte bracht Piet v. d. Horst de eindstand op 8-3. Financiële commissie stelt „doorlichtng" voor ADVERTENTIE Renesse B I-D.F.S. B I 5-2 Een verdiende overwinning voor Renesse dat vooral aanvallend veel beter speelde. DFS maakte de fout al haar aanvallen op Roos af te stellen, welke speler praktisch geheel door de Renesse-achlerhoede werd uitge schakeld. Uit een pass van H. Goed- bloed opende Joh. Hart reeds in de 3e minuut de score (1-0). In de 7e minuut was de balans weer in even wicht toen invaller doelman Quisl met een fraaie save het leder uit doel stompte maar precies voor de voeten van Roos die gemakkelijk kon in schieten. Na goed voorbereidend werk van Jaap Kassteele gaf Hans Goedbloed in de 15e minuut zijn elf tal weer de leiding (2-1). In de 17e minuut na de hervatting bracht Roos beide teams nog naast elkaar (2-2) maar Renesse ging hierna volledig de toon aangeven. Verseput (straf schop) en H. Goedbloed (twee maal) brcah ten in de slotfase de eindstand nog op 5-2. ADVERTENTIE Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! Hel oudste ziekenhuis van de wereld is zelf patiënt gewordenReeds in de veertiende eeuw werd het in Rothenburg ob der Tauber gebouwd, om epidemieën te isoleren. De bur gers van de stad meden het gebouw als „pesthuis" zoveel mogelijk, maar niettemin vervulde hel 400 jaar lang zijn nuttige taak. Thans, nadat het al 200 jaar „gepensioneerd'' is geniet het gebouw op grond van zijn unieke houten tongewelvendie zich in het interieur bevinden, weer grote be langstelling. Het zal met steun van de deelstaat Beieren voor verval ge red en vooral van buiten grondig gerestaureerd worden. „Bij stijgende lasten stijgt ook de kritiek" ZIERIKZEE, 9-11. Door de finan ciële commissie die heeft gerappor teerd over de begroting 1967 is in de dinsdagmiddag gehouden algemene vergadering van het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland bjj monde van de heer K. v. d. Stolpe de wens naar veren gebracht em te ko men tot een „doorlichting" van de organieke opbouw en efficiënte werk wijze van het Waterschap. Deze ge dachte van de financiële commissie had c.a. zijn oorzaak in de steeds stij gende uitgaven aan salarissen. Bo vendien is het Waterschap, zoals al le waterschappen, traditioneel inge steld en daarom had de commissie zich af gevraagd „werken we wel modern genoeg en is de gang van zaken wel verantwoord als we niet altijd voldoende inzicht hebben in het hoe en waarom". Dijkgraaf A. M. Geluk wees er op dat het bestuur er weinig behoefte aan heeft om een commercieel bu reau in te schakelen om de zaken in het Waterschap te laten bekijken. De dijkgraaf verwachtte in dit verband meer en positievere resultaten van contacten met deskundigen van bijv. het verificatiebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, de Zeeuwse Polder- en Waterschaps- bond en de Unie van Waterschappen. De heer Geluk was daarbij van me ning dat het bestuur de ogen niet zal moeten sluiten voor de verander de omstandigheden maar dat niette min „het goede van een traditie" be houden behoort te blijven. „We moe ten dus geen dure aanschaffingen doen die na korte tijd soms erg te genvallen", aldus de heer Geluk, „als we deskundigen laten komen zullen die verstand van waterschap zaken moeten hebben". De heer v. d. Stolpe gaf het be stuur de raad er aan te denken dat bij stijgende lasten eveneens de kri tiek stijgt. „Een deskundig onder zoek zou deze kritiek kunnen weg vegen". Dijkgraaf Geluk wees er op dat er districtsvergaderingen worden gehouden om de „vinger op een zwakke plek" te leggen. Bij andere Zeeuwse Waterschappen heeft een „dooz-lichten" dikwijls tot teleurstel ling geleid. De heer Deïst vroeg zich in dit verband af of het nut zai kunnen hebben om de begrotingen van de Zeeuwse Waterschappen eens naast elkaar te leggen en door deskundi gen te laten bezien. Dijkgraaf Geluk: „dat gebeurt al regelmatig. Met de kosten per hectare zitten we niet aan de top en niet in het midden". In ant woord cp een opmerking van de heer De Vrieze over het verzorgingspeil zei de dijkgraaf: „dat is echt niet te hoog, we hebben moeite om niet achteruit te gaan". De begroting voor het dienstjaar 1967 werd ingevolge het advies van de financiële commissie met in ont vangsten en uitgaven wat betreft de gewone dienst vastgesteld op een be drag van f 2.274.198,36, De kapitaal- dienst met in ontvang op f 4.698.650,28 en in uitgaaf op f 5.253.313,50. Na delig slot: f 554.663,22. Taluds waterleidingen De financiële commissie had met genoegen geconstateerd dat in de be groting aandacht is besteed aan de Tien leden van het Cubaanse Nationaal Ballet hebben in Frankrijk politiek asiel gevraagd. Hier wachten enkele leden van het ballet op het Parijse vliegveld Le Bourget op het vliegtuig dat hen naar Boedapest moet brengen. Het vliegtuig vertrok met een uur vertraging. De oorzaak hiervan zou het slechte weer boven Boedapest zijn geweest. Het spoorwegviaduct over de Thomas a Kempisweg in Utrecht dat door ccn aardgasontplojfing ernstig werd beschadigd, werd provisorisch her steld. Onder het viaduct werden peilers aangebracht. Hier worden over het viaduct zware ijzeren balken gelegd. ZIERIKZEE, 9-11. Omstreeks dienst van het Waterschap Schou wen-Duiveland ir. L. Kloosterboer, dinsdagmiddag mee in de algemene vergadering van het bestuur. De haven in de Schelphoek wordit nodig voor afsluiting van de Ooster schelde en wel in hoofdzaak voor de overslag van stortsteen en het ma ken van zinkstukken. Inzake de Del tawerken deelde ir. Kloosterboer ver der mee dat de sluiting van het zui delijke sluitgat voor de Brouwersha ven Gat-dam een geleidelijke slui ting met stortsteen zal zijn. Het noor delijke sluitgat zal echter worden gedicht met caissons die gemaakt zullen worden in een bouwdok dat komt nabij de haven van Zonnem ai- re. Tracé „dammenweg" Bekend is intussen ook (in grote lijnen) het tracé voor de nieuwe „dammenweg" welke Schouwen- Duiveland krijgt tussen het aansluit- punt van de Brouwershavense Gat- dam met Schouwen-Duiveland en Serooskerke, waar een aansluiting komt op de Provinciale weg. De weg zal in 1972 klaar moeten zijn, het tracé zal in 1967, volgend jaar dus, definitief vastgesteld worden. Dijk graaf A. M. Geluk wees er in dit verband op dat de nieuwe weg in het pas verkavelde gebied een hele in greep zal betekenen. maart van het volgend jaar zal een begin worden gemaakt met het aan leggen van een werkhaven in het Schelphoekgat. De haven zal voor het eind van 1967 gereed z\jn. Dit deelde het hoofd van de technische in klassemerken ETERNA REVUE G. PERREGAUX

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2