VAN OU» OP NIEUW Wim Dussel vertelde boeiend over Roemenië en Bulgarije STREEKNIEUWS RenniesJI S Kijkje achter „Luxaflex,,-gor<lijn Z1EHIKZKE, 4-11. „Het «leren gordijn tussen Kcemenië, Bulgarije en de vrije wereld is geworden tot een ,,Luxaflex"-gurdyn, maar het staat nog niet helemaal goed; wij kunnen wel by hen naar binnen kij ken, maar zij nog niet by ons". Deze aardig gevonden typering gebruikte de reisjournalist Wim Dussel vrij dag in de Concertzaal-toy er, waar hij cp vlotte en interessante wijze een Nuts-avcnd verzorgde, die flinke be langstelling trok. Uitgerust met DAF-auto en caravan is Dussel ge worden tot een bekende globe-trot ter, die niet alleen schrijft, maar met „een praatje by een plaatje" velen van zijn avonturen en „zijn kijk op de dingen Iaat meegenieten. In menig opzicht lijken de onder havige Balkan-landen nog een para dijs, vooral voor de westelijke toerist, die er - in tegenstelling met enkele jaren geleden - vrij kan rondrijden, praten met iedereen en genieten van het natuurschoon, de fraaie kerken en kloosters (de regeringen besteden er thans weer alle aandacht aan) en het overrmilde klimaat. „De mensen zijn er nog zo eenvoudig en (nog) niet verwend". Wie ginds komt met een auto en gestoken in een goed kos tuum is natuurlijk een „super-kapi talist"; dat heeft de propaganda er in gehamerd, maar de „men in the street" is alleen maar begerig naar informatie uit het westen, gedraagt zich welwillend en correct en poogt te Ieren leven met een essentieel ge brek aan vrijheid, het verlangen waarnaar niet gestorven is. Als Roe menen en Bulgaren vrij zouden kun nen reizen, zcu overigens toch lang niet iedereen wegtrekken, maar vu rig is de begeez-te naar het recht er op uit te trekken, symbool waarvan is een paspoort, dat niet af nauwe lijks is te krijgen. Niettemin komt heel langzaam wat vrijheid in die landen terug. Verplicht Russisch stu deren op de scholen is er niet meer bij; het is nu Engels of Duits. In Roemenië wordt nog veel Frans ge sproken en in het Saksische deel Duits of oud-Saks. De godsdienstvrij heid is belangrijk groter dan enkele decennia terug. Misleidend visite kaartje zijn de hotelfilats aan de Zwarte Zee, ingesteld op het toe risme, maar het is slechts een décor, waarachter een sterk afwijkende we reld schuil gaat. Voedselschaarste De sociale voorzieningen zijn slecht, de ziekenhuizen primitief en met name Roemenië - een land over vloeiende van melk en honing - zit nog met een krappe voedselvoorzie ning (broodkaarten). Mais en ande re granen worden op grote schaal ge- Inbrekers overvielen bontwerker GRONINGEN, 7-11. De politie in Groningen speurt naar twee bru tale overvallers die in de nacht van zaterdag op zondag de 51-jarige bontwerker G. W. G. Ziemann in zijn huis annex bcntzaak aan de Ver lengde Hereweg 115 te Groningen overvallen hebben. De m!an werd danig door hen mis- handeLd en van f 13.000,- beroofd. De heer Ziemann, die alleen in huis Was in verband met vakantie van zijn vrouw en kinderen, kwam in de nacht van zaterdag op zondag om half drie thuis. Nadat hij de voor deur en tussendeur had afgesloten, ging hij naar zijn slaapkamer op de eerste verdieping. Daar ontdekte hij dat er een mans persoon stond met een nylonkous over het hoofd. Geschrokken vlucht te de heer Ziemann de trap af, maar twee gemaskerde mannen holden hem achterna en grepen hem bene den in de hal beet. Ze schopten en sloegen hem half bewusteloos en eis ten geld, maar de heer Ziemann wil de niet zeggen waar het geld was. Hij kreeg toen een dot watten met ether of chloroform tegen zijn neus gedrukt en verloor het bewustzijn. De overvallers boeiden hem en door zochten zijn kleren. Toen hij weer bij kwam eisten ze nogmaals geld van hem. Ze hadden de kassa uit het atelier gehaald en dwongen de heer Ziemann deze open te maken. In de kassa en in zijn portemonnee was in totaal ongeveer f 1300,- m'et dat geld verdwenen de overvallers. Schmelzer en de K.V.P. UTRECHT, 7-11. Zolang niet is onderzocht, hoe reëel de levenskan sen en hoe groot de vermoedelijke kracht van een nieuwe partij zijn, bestaat er volgens de voorzitter van de Tweede Kamer-fractie, drs. W. K. N. Schmelzer, daadwerkelijke be hoefte aan de eigen K.VP.. Wat deze nieuwe partij betreft heeft drs. Schmelzer dan het oog op een nieu we, brede christelijk geïnspireerde volkspartij. Deze zou niet alleen uit leden van de K.V.P., de A.R.P. en de C.H.U. gerecruteerd kunnen wor den, maar ook uit mensen die zich bij de P.v.d.A. en de V.V.D. minder thuisvoelen en uit ongeorganiseer den. Drs. Schmelzer voelt er niets voor zich in een onzeker avontuur te storten. „Aan een nieuwe partij erbij bestaat weinig behoefte", zo is zijn mening. kweekt „maar teveel treinen rijden er vclbeladen naar het oosten". Het land poogt zich aan de Russische greep te ontworstelen en met name Westduitse technische firma's begin nen met succes steun te verlenen, in het raam van het streven naar gro ter^ economische zelfstandigheid. Ook de banden met Frankrijk en Nederland worden nauwer aange haald. Tijdens een 9ü-dagen-reis kreeg Wim Dussel zeer fraai natuur schoon voor de lens, maar ook de rudimenten uit een historisch rijk verleden en vooral de mens van nu. Vooral de ontmoeting met de mens achter „het gordijn" gaf aan zijn causerie een warme toets. Het ge sproken woord werd geïllustreerd met een prachtige serie groot-beeld- dia's uit landen, waar voor door gaans karig loon hard moet gewerkt, al kunnen - zo bleek overduidelijk - de regeringen in wezen toch niet het karakteristiek van de volksziel aan tasten. Hij hoopte dat de plastic-spij len van het Luxaflex-gordijn nog eens recht worden gezet; „dan is er niet veel meer nodig om het omhoog te halen". Dr. J. J. Westendorp Boerma, die de spreker ook inleidde, toonde zich in zijn slot- en dankwoord verbaasd over de compacte documentatie, die Wim Dussel in zijn (snel uitgespro ken) causerie had gebracht. Een doos profetenbrood en applaus van een zeer content publiek, waren, de ga ven, die deze „bereisde Roel" te Zie- rikzee verder ten deel vielen. Anti-lawaai PARIJS, 6-11. In Evaux-les- Bains in midden-Frankrijk heeft men zo'n hekel aan la waai dai het verboden is zon der goede reden auto's te ge bruiken. Volgens reeds eerder van kracht geworden gemeen tewetten werd het kraaien van hanen, het blaffen van honden en het balken van ezels ge weerd. Alde dieren 's nachts niet stil zijn, zullen hun eige naars voor de rechter worden gedaagd. 3EBRUIKT GEEN CUGNOTEUR Scheep vaar (berichten Aagtekerk, 6-11 te Hamburg. Caltex Amsterdam, 6-11 van Suez naar Bahrein. Ganymedes, 4-11 van Madeira naar Amsterdam. ZIERIKZEE Natuursteenpenning 1966 uitgereikt Vrijdagmiddag is in Krasnapolsky in Amsterdam de natuursteenpen ning voor 1966 uitgereikt aan de heer H. van Dalen uit Zierikzee, voor de door hem gemaakte copij van een oude gevelsteen, waarvan het origi neel zich bevindt in het Oudheid kundig Museum in Goes. Deze na tuursteenpenning wordt door het Bedrijfschap voor het Steenhouwers- bedrijf elk jaar toegekend aan de maker van een natuurstenen werk stuk, waaruit een hoge mate van vakmanschap blijkt. De door de heer van Dalen vervaardigde gevelsteen, ter grootte van 80 x 80 x 22 cm., is uitgevoerd in Franse kalksteen, waarvan de zijkanten zijn geschuurd Het voorvlak geeft een in relief ge hakte gans te zien Het was de twee de keer dat deze onderscheiding werd uitgereikt Laatste wedstrijd clubkampioenschap H.S.V. „Oosterschelde" De laatste wedstrijd voor het club kampioenschap van de hengelsport vereniging „Oosterschelde" vond za terdag j.l. plaats onder bijna win terse omstandigheden op het strand te Renesse. De vangst was niet ge weldig. De uitslagen zijn: I. P. v. d. Welle (429 pnt.), 2. C. van Schelven (403 pnt.), 3. C. v. d. Werve (394 pnt.), 4. P. Coppoolse (360 pnt.), 5. R. Ravia (262 pnt.), 6. G. Bakker (116 pnt.), 7. R. de Haan (111 pnt.). Het clubkampioenschap is terecht gekomen bij de heer P. Coppoolse met 2115 pnt, wat neer komt op ruim 2 kg. De verdere uitslag luidt: 2. C. v. d. Werve (2057 pnt.), 3. G. Bakker (2015 pnt.), 4. P. v. d. Welle (1845 pnt,), 5. A. Verloo (1748 pnt.), 6. C. van Schelven (1556 pnt.), 7. R. Ravia, 8. M. Berrevoets, 9. L. Ver loo, 10 R de Haan De zwaarste vis van de gehouden wedstrijden is gevangen door de heer M Berrevoets, n.l. een bot van 380 gram. Als het weer goed blijft zal de h.s.v. „Oosterschelde" voor lopig nog met het organiseren van één of meer wedstrijden actief blij ven. WESTERSCHOUWEN Het t.b.-onderzoek In de gemeente Westerschouwen zijn de cijfers bekend gemaakt met betrekking op het onlangs gehou den bevolkingsonderzoek op longtu- berculose. In totaal werden in deze gemeente opgeroepen voor het on derzoek 3159 inwoners, waarvan er 1981 opkwamen. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. WIK-Heinkenszand 2-3 Hoewel WIK in deze wedstrijd het beste van het spel heeft gehad is het de groen-witten toch niet gelukt om de puntjes thuis te houden. Voor al in het laatste half uur, toen WIK de strijd definitief in haar voordeel had kunnen beslissen, demonstreer de WIK zo'n groot overwicht dat doelpunten eigenlijk moesten vallen. De voorhoede bleek evenwel niet in staat te zijn de schijnbaar niet te missen kansen in doelpunten om te zetten. In de le helft namen de be zoekers door Cees de Mol de leiding (0-1), welke voorsprong door Adrie Verhage weer ongedaan werd ge maakt (1-1). Weer was het hierna Cees de Mol die zijn club een voor sprong wist te geven (1-2), met wel ke stand ook de thee werd genuttigd. Alles scheen nog mogelijk toen Leen v. d. Wekken in de 2e helft de stand weer in evenwicht bracht (2-2). Eer er een kwartier gespeeld was had voorsprong via een dubieus toege kende strafschop welke door Nijsse in een doelpunt werd omgezet. WIK kreeg hierna een groot veldover wicht en een groot aantal kansen, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. ADVERTENTIE Van de 1178 niet opgekomenen ga ven 206 taal noch teken. 85 deelden mede dat ze niet deel zouden nemen, 14 oproepingen kwamen onbestel baar terug wegens vertrek, 73 kwa men niet wegens ouderdom en inva liditeit, 106 waren verhinderd we gens ziekte enz., 253 waren niet op gekomen wegens uitstedigheid en 44- stonden onder regelmatige conti'ole of waren pas doorgelicht. ADVERTENTIE Brandend maagzuur helpen direkt! BROUWERSHAVEN Leeuwen keken (even) op Marktplein Na 5 jaren opsluiting hebben de leeuwen, welke het fraaie bordes van het stadhuis te Brouwershaven sie ren zaterdagavond plm. 5.30 uur weer eens een blik kunnen werpen cp het Marktplein. Een passerende dragline, waarvoor een auto, van de fa. Landegent te Haamstede draaide te laat op de hoek Noorddijkstraat- Markt waardoor het gehele voorpa neel, dat geplaatst is tussen de stei gers voor het bordes werd wegge schoven tot aan hotel Ringelberg. Onder het toeziend oog van het hoofd gemeentewerken met behulp van enige gemeentewerklieden werd het houten schot door de auto weer in zijn oorspronkelijke toestand terug geschoven. Vanaf 1 januari zal de weggebruiker die gaaf mhalen de richtingaanwijzer moeien gebruiken Nadai hij zich overtuigd heelt van: .Achter vrij? Voor vrij? Dan pas inhalen! schakelt hij de richtingaanwijzer in. Zo gauw de inhalende auto naast de andere is gekomen moet de richtingaanwijzer afgezet worden. Bij hel weer naar rechts gaan geld! de verplichting van richting aangeven niet. BRUINISSE „Bruse Boys" organiseert bazar De voetbalvereniging Bruse Boys, die zich in enkele jaren wist op te werken tot een club waarmee in Zeeland rekening gehouden moet worden en die in de competitie ge noodzaakt is verre reizen in de pro vincie te maken. Dit brengt voor de club veel reiskosten met zich mee en om die te bestrijden en weer een re serve in de kas te krijgen zal op vrijdag 11 en zaterdag 12 novem ber in het Hervormd Verenigingsge bouw een bazar worden gehouden. Op deze bazar zal het rad van avon tuur weer lustig snorren, in de schiettent kan men zijn vaardigheid in het schieten oefenen, maar wie daar niets voor voelt kan ook met het ringen werpen zijn geluk be proeven. En zo is er nog veel meer. Mosselkotter had motorpech Enkele schepen die vorige week naar de Waddenzee waren om daar een vracht mosselen te vissen, had den met pech te kampen. Bru 3, van de firma Jumelet-Vij'verberg (schip per H. Schot) verloor de schroef, de Bru 42 van de heer J. Jumelet kreeg schade aan de mast. Het huis Molenstraat 89 le Brui- nisse (eigenaar en tot voor kort be woond door de heer A. Verwijs), is onderhands verkocht aan de heer H. den Dikken te Bruinisse. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: DIVO-Zierikzee 1-0; Vosméer-DFS 2-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Dreischor-Renesse 1-4; Noormannen-Domburg 3-4; Luctor- Patrijzen 3-0; Robur-Groede'4-1. Reserve le klas: Zeeland Sport IV- Vlissingen IV 5-0; Goes III-Oostburg II 2-2; Hontenisse II-Vogelwaarde II 2-0. 2e klas B: Renesse II-Zonnemaire 1-5; Domburg II-Kruiningen 2-1. 3e klas D: Volharding-Patrijzen II 4-4. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-Bevelanders 7-1; Middelburg V-Bruse Boys 8-3; Wissenkerke-Arnemuiden II 3-1; Kats-Spui 5-0; VCK-Kloetinge 3-4; Zaamslag-Beren 0-0. 2e klas A: Brouwershaven-Wolf- aartsdijk II 6-2; Duiveland-Krab- bendijke II 2-1; WIK-Heinkenszand 2-3; Colpl. Boys-Kloetinge III 2-3; Rillandia-'s Heer Arendskerke 0-3. 3e klas A: DFS III-Bruse Boys III 14-4; MEVO II-DFS IV 5-1; SKNWK -Brouwershaven II 12-1 ZSC-WIK II 8-3. Junioren Groep A III: Zierikzee A II-Nieuw- dorp A I 3-2; DFS A I-Robur A I 9-2. Groep B IX: Renesse B I-DFS B I 5-2; WIK B I-DFS B II 6-0. Dreischor-Renesse 1-4 Ondanks het feit dat de bezoekers invallers telden voor Boerma, Ragas, De Rijke en v. Burg, hebben zij een volkomen verdiende overwinning weten te behalen dn deze bij vlagen veel te hard gespeelde wedstrijd. Vooral in technisch opzicht toonde Renesse zich zeker een klasse ster ker dart de thuisclub die het in hoofdzaak moesten hebben van een grote dosis werklust. Het eerste kwartier wogen beide paritijen nog goed tegen elkaar op al vertoonde het samenspel van de rood-witt'en toen reeds een betere samenhang. Toen er een kwartier was gespeeld wist midvoor Kooman na goed door zetten door de blauw-witte defensie te werken en Renesse de leiding te geven (0-1). Bij een kopduel1 tussen W. v. Ham en J. Verboom] werd eerstgenoemde zodanig aan het hoofd gewond dat hij het veld moest ver laten waarna de wond door dokter Bontkes met een drietal krammen moest worden gehecht. Geheel ten onrechte meenden enige spelers van de thuisclub dit spijtige ongeval, waaraan niemand schuld had, op Verboom te moetenafreageren. Dit werd hen al spoedig noodlottig toen Lodewijk een overtreding itegen deze speler beging waardoor Renesse even buiten het strafschopgebied een vrije trap kreeg te nemen welke door Ver boom keihard werd ingeschoten (0-2). Renesse oefende in deze perio de een grote druk uit op de Drei- schor-defensie waarbij het niemand verwonderde dat D. Bezuijen er fin slaagde de stand op 0-3 te brengen, waamiee ook de rust aanbrak. Na de rust bleek al spoedig dat met deze stand de wedstrijd definitief was beslist. De bezoekers namen, zo wei nig mogelijk risico terwijl Dreischor zijn aanvallen steeds weer tepl'ct- ter zag lopen op de Renesse-defen- sie. Uit 'een voorzet van J. v. d. Hoek voerde Kooman kort voor tijd de voorsprong nog op tot 1-4 waarna S. de Vlieger uit een strafschop nog do eer voor de thuisclub wist te redden (1-4). Tussen de bedrijven door werd H. Steenland in de 2e helft nog naai de kleedkamer verwezen door de scheidsrechter. MEVO-Bevelanders 7-1 Door een grote produktiivitoit aan de dag te leggen is Mevo erin ge slaagd een verdiende, zij het wel iets geflatteerde, overwinning te behalen. Het spel van de bezoekers die dit seizoen toch al een paar opmerkelijk goede resultaten hadden weten te be halen viel zeker niet m!ee. In de achterhoede ontbrak het mog al eens aan mandekking terwijl in de voor hoede veel te veel individueel werd gespeeld. Bij Mevo viel het goede spel op van Jan Bij de Vaate die met zijn rustig spel op de spilplaats me nige aanval onschadelijk wist te ma ken. Of zijn spel evenwel niet wat al te rustig is zal nog moeten wor den afgewacht als hij eens een snel combinerende voorhoede tegenover zich krijgt. Het eerste gevaar kwam van de bezoekers toen de midvoor wist door te breken maai- zijn schot ging voor hem langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere zij de wist F. de Oude over rechts door de defensie van Bevelanders te bre ken maar zijn harde schot belandde in het zijnet. De strijd speelde zich hierna voor het grootste gedeelte op het middenveld af waarbij de bei de doelen zelden in gevaar kwamen. In de 23e minuut slaagde Mevo erin de leiding te nemen toen Verwijs het leder goed doorplaatste naar Frans de Oude die de doelman met een schuiver kansloos sloeg (1-0). Kees Bij' de Vaate, die deze middag de rechtsbinnenplaats bezette, vondi hierna bij een schot de paal op zijn weg. Aan de andere zijde wist Jaap Bij de Vaate bij enige gevaarlijke situaties op het juiste moment red ding te brengen. In de 44e minuut ondernam Lupgens een uitstekende solo welke hij met een fraai schot, dat onhoudbaar in het net verdween, besloot (2-0). Even zag het er in de 2e helft nog naar uit dat de Beve landers de thuisolub het vuur nog na aan-dé schenen, zou leggen toen Joh. Kouwer in, de 10e minuut de achter stand terug bracht tot 2-1. De vreug de in het kamp van de bezoeker was evenwel maar van korte duur daar Lupgens in de 13e minuut er weer eens alleen van tussen uitging en scoorde (3-1). Met de regelmaat van de klok vielen de doelpunten hierna als rijpe appels van de boom. Met een schuiver wist F. de Oude in de 15e minuut weer de roos te treffen (4-1), waarna Co Verwijs in de 21e minuut een voorzet van rechts op zijn slof nam (5-1). Het vonnis was hiermee definitief over de Bevélan ders geveld. Wel bleven de bezoe kers dapper vol houden maar op enige gevaarlijke momenten voor het Mevo-doel na, leverde het vele solo- merk wat zij lieten zien iets op. Met een doelpunt van F. de Oude in de 26e en een van C. Verwijs in de 38e minuut bracht Mevo de eindstand op 7-1. MEVO II-DFS IV 5-1 De Mevo-reserves die prakties ge durende de gehele wedstrijd het bes te van het spel hadden heeft het wei nig moeite gekost om beslag op bei de puntjes te leggen. Na enige ter reinverkenning was het Kees v. d. Hoek die de oranjehemden de leiding wist te geven (1-0). Wel probeerde DFS hierna de bakens te verzetten zonder 'erin te slagen het doelman Ravia werkelijk moeilijk te maken. Jan v. Bemden had bij een van de Mevo aanvallen meer succes (2-0), waarna dezelfde speler met een fraai schot de ruststand op 3-0 bracht. Na de hervatting daalde het spelpeil be denkelijk af. Door Bliek slaagde DFS erin de eer te redden (3-1), waarna I-lans Koevoets en Jan Schouls de eindstand op 5-1 brachten. Zierikzee A II-Nieuwdcrp A I 3-2 Het enthousiast spelende Zierikzee zorgde in deze ontmoeting voor een aangename verrassing. De overwin ning Was zeker verdiend te noemen daar de thuisclub over het geheel, ge nomen een lichte veldmecrderhedd had. Het begin was voor de ï-ood- zwarten lang ndet hoopgevend daar al spoedig na de aftrap Paul Betijn doelman v. d. Linde, die zich overi gens voortreffelijk weerde, het na kijken wist te geven (0-1). De thuis club liet zich door deze snelle ach terstand geenszins van de wijs bren gen en met goed opgezette aanvallen werd de Nieuwdorp-verdediging op de proef gesteld. Al spoedig kon men succes boeken door Bart Droog die de stand in evenwicht bracht (1-1). Aangemoedigd door dat succes bleef de .thuisclub het initiatief behouden en nadat Dany v. Ham voor 2-1 had gezorgd bracht Bart Droog de rust stand op 3-1. In de 2e helft heeft het er lang naar uitgezien dat dit ook de eindstand zou worden. Met nog 1 mi nuut te spelen bracht Adrie v. d. RIasse de eindstand op 3-2. Vosmeer-D.F.S. 2-1 De kans, die er ongetwijfeld op het Vosmeerveld was voor DFS om de rest van het gezelschap in de 4e klasse te volgen, heeft de ploeg uit Burgh niet aangegrepen. In een wed strijd met twee volkomen tegenstrij dige speelhelften moest DFS het on derspit delven. Voor de rust was Vosmeer oppermachtig en het was keeper Schoonaard die voortreffe lijk werk deed, die de schade tot 2-0 wist te beperken, doch na de rust ging na een omzetting in de DFS- ploeg Vosmeer tegen de muur doch verder dan een doelpunt kwamen de bezoekers niet. In de opstelling waren nogal wat wijzigingen geko men. Zo was Toon Rijnberg gepas seerd, speelde Frits v. Oeveren links binnen en was Theo Wessels afwe zig. Na de thee ging Rini Dijkman naar voren om de plaats van van Oeveren in te nemen hetgeen een enorme verbetering was, want ach ter kreeg de Vosmeer-aanval geen kans meer terwijl in de DFS voor hoede het plotseling veel beter ging. Kees Oostdijk was eveneens weer opgesteld evenals Ko Tuinman die een kwartier voor tijd geblesseerd geraakte en vervangen moest wor den door zijn broer Han. Doelpunten: in de 2e minuut 1-0 door Sree; in de 35e minuut een verre kogel van Potappel en 4 mi nuten na de rust een even mooi en ver schot van Kees Oostdijk. A.s. zondag speelt DFS thuis tegen de voorlaatste plaats-bezetter RKFC uit Bergen op Zoom. Schouwen-Duivelandse sportspiegel Zierikzee kreeg nederlaag te slikken van DIVO DFS verloor van Vosmeer Het gelukte Dreischor niet revanche te nemen tegen Renesse Zonnemaïre kwam in de tweede klas B weer alleen aan de leiding. K.N.V.B. ZONDAGCOMPETITIE. Voor onze .vertegenwoordigers in de 4e klas G was het een uitgesproken slechte dag. Dat de bovenste plaats welke Zierikzee op de ranglijst be zette sterk geflatteerd was werd ten volle bewezen door de 1-0 nederlaag welke de rood-zwarten bij het be zoek aan het toch heus niet zo ster ke DIVO kreeg te slikken. Het ont breekt Zierikzee nu eenmaal aan snelle en schotvaardige voorhoede spelers waardoor vooral in de uit wedstrijden te veel punten worden verspeeld wat funest is om een be langrijke rol te kunnen spelen. DFS verloor met 2-1 bij het bezoek aan Vosmeerop zich zelf zeker geen on eervolle nederlaag. Het noodlot wil evenwel dat DFS broodnodig om de puntjes verlegen is om enigszins uit het gedrang onderaan de ranglijst te kunnen geraken. 8 5 12 20-10 11 8 5 12 19-15 11 8 4 2 2 26-19 10 14 1 3 24-15 8 4 13 15-15 7 4 0 3 8-5 8 3 14 16-23 8 3 14 14-15 8 3 0 5 17-22 8 2 15 11-19 7 115 11-23 Halsteren Zierikzee Goes De Schutters Oude Molen Vosmeer Nw. Borgvliet DIVO BSC RKFC DFS AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM- PPPET1TIE. In de le klas is het Dreischor in de ontmoeting tegen Renesse niet gelukt revanche te ne men voor de in de duinstreek gele den nederlaag. Ondanks het feit dat de bezoekers met een viertal inval lers moesten aantreden behaalden z(j nog een ruime 4-1 overwinning. Luctor slaagde er in om. de leiding van Koewacht over te nemen door in het treffen met Patrijzen op de volle buit beslag te leggen (3-0). Domburg zorgde min of meer voor een verrassing door in de streek- derby tegen Noormannen de aan zienlijk beter geplaatste club uit Westkapelle met 4-3 te verslaan Robur haalde zijn eerste winstpunt jes binnen door te Goes met 4-1 van Groede te winnen. In de reserve le klas kwam Zee land Sport IV op gelijke hoogte met Zierikzee II door stadgenoot Vlis- singen IV geen schijn van kans te geven (5-0). Ook Hontenisse II kwam door een 2-0 overwinning op Vogelwaarde II op 14 punten maar heeft één wedstrijd meer gespeeld dan Zierikzee II en Zeeland Sport IV. Goes III kon thuis een kostbaar winstpuntje boeken door Oostburg II niet meer toe te staan dan een 2-2 gelijk spel. Zierikzee II Zeeland Sport II Hontenisse II RCS II Terneuzen III Oostburg II Vlissingen IV Walcheren II Vogelwaarde II Middelburg IV Goes III Zeelandia II re weer alleen aan de leiding door de reserves van Renesse in eigen huis op wel bijzonder overtuigende wijze met 5-1 ie verslaan. De rood gelen namen hiermede tevens re vanche voor de nederlaag welke het in eigen huis van Renesse kreeg te slikken. Domburg II kwam Zonne- maire nog een handje helpen met het boeken van een verrassende 2-1 zege op kampioenskandidaat Krui- ningen. 9 7 0 2 31-14 14 9 7 0 2 28-16 14 10'6 2 2 23-15 14 8 6 1 1 33- 9 13 8 4 1 3 20-13 9 8 3 1 4 16-21 7 9 3 1 5 21-27 7 9 3 1 5 19-28 7 9 1 3 5 14-20 5 8 2 1 5 13-26 5 8 1 3 4 12-26 5 7 1 0 6 14-21 2 kwam Zonnemai- Zonnemaire 9 7 1 1 37-13 15 Cortgene 9 6 I 2 26-23 13 Renesse II 10 6 1 3 44-28 13 Kruiningen 8 6 0 2 28-10 12 Luctor II 8 4 0 4 19-16 8 Domburg II 8 4 0 4 21-23 8 Kwadendamme S 3 0 5 18-19 6 SVOWK 8 3 0 5 16-29 6 DFS 11 8 2 1 5 15-27 5 Lewed. Boys 11 8 1 3 4 6-15 5 Hansw. Boys 11 8 2 1 5 12-24 5 Zierikzee III 8 1 2 5 12-29 4 Luctor 8 6 2 0 37-12 14 Koewacht 8 6 1 1 24- 8 13 Noormannen 10 5 1 4 35-17 13 Renesse 9 6 0 3 26-14 12 Lewed. Boys S 5 0 3 19-15 10 Hoofdplaat 8 4 2 2 20-18 10 Domburg 8 3 2 3 19-21 8 Patrijzen 10 2 2 6 20-36 6 Jong Ambon 6 2 1 3 17-22 5 Dreischor 8 2 1 5 24-35 5 Robur 8 1 0 7 15-39 2 Groede 9 0 2 7 14-33 2 In de 3e klas D vond alleen de ontmoeting tussen Volharding en Patrijzen II doorgang. Acht maal werd in deze wedstrijd het doel doorboord waarvan beide teams elk vier doelpunten voor hun rekening namen (4-4). Robur III 8 6 0 2 46-16 12 Kruiningen II S 6 0 2 27-13 12 Patrijzen II 8 5 1 2 30-21 11 's H. Arendsk. Ill 7 5 0 2 27-15 10 Dreischor II 7 4 0 3 28-27 8 Volharding 7 2 2 3 14-18 6 Kruiningen III 7 115 14-23 3 Kwadendamme 11 7 1 1 5 9-57 3 Volharding II 6 0 1 5 10-37 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2