Brouwershaven nog „onbeschreven blad" voor mr J. P. Boersma rook met Wereldbekend Aroma ONZE PUZZEL-RUBRIEK alles kan met nSÉMBM DE ONDERGANG VAN DHR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 november 1966 Nr. 19687 Korte vakature voor Smulstari ADVERTENTIE (Van onze redakteur) ZIERIKZEE, 3-11. Opvallend kort na het uitwuiven van burgemees ter A. II. Vermeulen heeft Brouwershaven een nieuwe magistraat. Met in gang van 16 november werd - gelijk gemeld - voorzien in de vakature door benoeming van mr. J. P. Boersma (37), thans burgemeester van de Groning se plaats Wedde. Wedde verliest zijn zelfstandigheid, in verband met samen voeging met Bellingwolde. Merkwaardig daarbij is dat de opheffing van de zelfstandigheid geschiedt op basis van vrijwilligheid en het is misschien di rect al tekenend voor de persoon van mr. Bcersma dat hij - nu hjj zijn deel heeft bijgedragen aan de regie van de samenvoeging - terug treedt en de eer Iaat aan zijn collega van Bellingwolde. Niet dat Wedde (3600 inwoners) hem ook verder niet meer zou kunnen boeien, maar „ik heb gewoon gezegd, ik ga wel weg", zo vertelde mr. Boersma ons in een ongedwongen gesprekje, dat hij ons donderdagmiddag - op weg naar Dreischor - toestond. De heer Boers ma liet zich kennen als een rustige man (pijpreker), die helemaal onbevan gen staat tegenover de nieuwe taak die hem wacht. Neg slechts zeer globaal op de hoogte van de omstandigheden in zijn nieuwe gemeente, hoedde hij zich uiteraard voor uitspraken, waaruit reeds iets van een toekomstige be leidslijn zou zijn te distilleren. Daarvoor is het allemaal neg te nieuw en te vers. Mr. Boersma werd op 11 augustus 1929 te Arnhem geboren. Hij bezooht het gymnasium te Assen en studeer de rechten La Leiden. In 1952 deed hij daar zijn doktoraal examen. Na een korte periode werkzaam te zijn ge weest in de handel, werd hij in 1955 directiesecretaris van het Provin ciaals Gronings Elektriciteitsbedrijf. In 1958 trad hij in de raad van de stad Groningen als fraktievoorzitter van de P.v.d.A. In juni 1963 werd hij benoemd tot burgemeester van Wed de, een 2-kernengemeente, met Blij- ham als het grootste deel. Na samen voeging van Wedde met Bellingwol de, telt de nieuwe gemeente 19.000 inwoners. „Het is inderdaad beter dat het beleid in de nieuwe gemeen te in één hand komt", zegt mr. Boers ma bijna verontschuldigend, maar zijn vertrek is voor hem een heel evidente zaak. „Beetje onverwachts" Dat het Brouwershaven zou wor den - hij solliciteerde al gedurende een jaar - had hij natuurlijk niet on middellijk verwacht. „Een beetje onverwachts is het dat toch gewor den", zegt hij er zelf van. Burgemeester Boersma brengt een hele bagage aan in het noorden opge dane ervaring mee naar Schouwen- Duiveland. Planologie en maatschap pelijk werk zijn zaken, die zjjn gro te interesse hebben. Hij filosofeert nog wat over de om geving, waaruit hij stamt. Het is daar wel een charmante streek (Wedde is een oud, lief dorpje), maar Zeeland heeft ook wat" In tegen stelling tot hetgeen wel is geschre ven, is mr. Boersma tevoren wel eens in Zeeland geweest, maar hij frekwenteerde deze provincie toch niet. „Als de zaak hier niet was ont sloten had ik het niet gedaan", maar hij zwakt deze uitspraak toch weer af. „In ieder geval is belangrijk dat Zeeland in Den Haag een betere klank heeft dan het „noorden des lands", zoals dat heet". „Volkomen blanco" Mr. Boersma lijkt een nuchter man, maar de charme van de Smal- stad heeft hem - tijdens een vluchtig eerste bezoekje - toch al wat gedaan. Behoud van historische schoonheid is voor hem een logische zaak, maar daarnaast wil hij graag zich bewegen in de sociaal-culturele sector. Plano logische aspecten boeien hem en struktuurproblemen niet minder. „Maar ik ben ten opzichte van deze streek volkomen blanco", vertelt Brouwershavens toekomstige eerste burger, die de „image" van Zeeland echter snel heeft onderkend. „Nog maals echter", herhaalde hij, „ik ben een onbeschreven blad, (nog) een outsider", maar als we persoonlijk heid en optreden van .burgemeester Boersma als maatstaf nemen, dan lijkt het ons dat het „blad" snel vol geschreven zal zijn, als de nieuwe burgemeester zijn intrede heeft ge daan. Als eerste hadden wij de eer Brou- wershaven's nieuwe burgemeester door de lastige straten van Zierik- zee „naar buiten" te mogen loodsen. Bij de rotonde zei hij bij het af scheid: „Ik vind het wel". We twij felden daar trouwens niet aan. maar bedoelden in gedachten eigenlijk meer dan alleen maar de route naar Dreischoir's „Plaesenus", waar mr. Bcersma donderdagmiddag zijn eer ste gesprek had met het gemeente bestuur. „Mr. Boersma vindt het hier vast wel". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT 10 november begint ïnicro-korfbalconip. S.D.K.B. ZIERIKZEE, 3-11. Werd in vori- ge jaren door de SDKB met de mi- crokorfbalcompetitie in de eerste week van januari een aanvang ge maakt, dit jaar is het bestuur hier van afgeweken en zal er a.s. donder dag 10 november reeds met de com petitie worden gestart. Nadat men gedurende enige jaren tevergeefs heeft geprobeerd ook in Zierikzee een zaal te krijgen, is het deze maal gelukt op de donderdag avonden de beschikking te krijgen over het nieuwe gymnastieklokaal aan de Raamstraat. In tegenstelling met het vorige seizoen hebben deze maal' geen teams van de KBGO voor deze competitie ingeschreven, wat gezien het feit dat er zoveel mogelijk naar ontsluiting wordt gestreefd ze ker valt te betreuren. Er zal in twee klassen, A en B worden gespeeld. De wiedstrijden van de klasse A zullen op de donderda gen te Zierikzee worden gespeeld, terwijl deze van de klasse B op de maandagavonden te Haamstede zul len plaatsvinden. De indeling ziet er als volgt uit, klasse A: Brouwershaven, Dosko, DF S, DFS II, Noad, SKNWK, WIK en ZSC. Klasse B: Brouwershaven II, DFS III, DFS IV, Noad II, SKNWK II, SVOWK, Velocitas en ZSC II. P/c^ Voor wie Is Pall Mall Export voor hem, voor haar, voor hem I Pall Mall Export I Overal, ledereen l PME is geweldig PME Is in I Pall Mall Export World CoDyrlah» ROERMOND. In de vroege och tend is in een ziekenhuis te Roer mond de 30-jarige F. F. van den Heuvel overleden aan de verwon dingen die hij even na middernacht bij een ongeval op de Napoleonsweg onder Beegden had opgelopen. Hij was toen door nog onbekende oor zaak met zijn auto frontaal tegen een boom gebotst. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktcber 1966 Geboren: 4. Maria Hendrika, d. van M. van Brussel en J. Faasse (Scha- rendijke); 18. Joost Johannes, z. van M. N. van der Have en J. van de Schraaf (Kerkwerve); 20 okt. Adri- ana Cornelia, d. van A. Stoel en M. J. Viergever (Duivendijke). Ingekomen: mej. L. Kristelijn van Midelburg naar Duivendijke. Vertrokken: C. J. C. Leeuw-Leen- dertse van Duivendijke naar Steen- wijk; C. Korsman en echtg. van EI- lemeet naar Zierikzee; mej. C. E. van de Sande-Bolier van Kerkwer ve naar Zierikzee; A. A. den Engels man van Ellemeet naar Vlissingen; M. E. de Vrieze en echtg. van Elle meet naar Westerschouwen (Renes- se); mej. K. L. W. Verton van Kerk werve naar Amsterdam. Met het korter worden van de da gen en het lengen van de avonden wordt er meer en meer gepuzzeld. Deze week ontvingen we weer een groot aantal inzendingen. - Daarbij waren vele goede oplossingen, zodat er geloot werd voor de verdeling van de twee prijzen. De eerste prijs gaat deze week naar de heer J. van Felius, Leeuwerikstraat 50, Breda De tweede prijs is bestemd voor: de heer G. Remeeus, Bcrgesiusstraat 23B, Rotterdam (4). De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. marter: 6. sarong; 10. ei; 11. apart; 14. oe; 15. Haan; 18. ade; 19. eerst; 21. aan; 22. aar; 24. nok; 26. aga; 27. t.p.; 29 riool; 31. o.l.; 32. ne; 34. Eem; 36. map; 38. er; 39. truc; 41. ets; 43. darm; 45. ate; 46. halster; 47. oma; 48. eelt; 50. sta; 51. Elbe; 53. fr.; 54. eek; 56. U.S.A.; 57. rm; 59. as; 60. regen; 63. km; 65. sad; 67. bos; 68. Lea; 70. alt; 72. ce del; 74. sol; 76. villa; 78. ed; 79. ke ren; 81. et; 82. streng; 83. vitaal. Verticaal: 1. milaan; 2. riant; 3. Tea; 4. ra; 5. bad; 6. st; 7. roe; 8. Oeral; 9. gitaar; 12. pari; 13. reno; 16. ia; 17. na; 19. e.k.; 20. s.g.; 23. arm; 25. olm; 28. peu; 30. ontslag; 31. opa; 33, etter; 35. echte; 37. adres; 38. emmer; 40. ree; 41. els; 42. sta; 44. rob; 49. los; 52. lak; 53. fiscus; 55. K.R.O.; 56. une; 58. metaal; 59. ad der; 61. esse; 62. eUe; 64. Malta; 66. aJe.; 67. b.l.; 69. a.v.; 71. 1.1.; 73. Ede; 75. ork; 77. iet; 79. kg; 80. N.V. DE NIEUWE PUZZEL ADVERTENTIE vraag lijmwijzer Jn de winkel 63. „Hoe wilt ge Maya de verovering van het vluchtschip melden, zonder u van boord te wagen?" vroeg Harald nieuws gierig. „Door middel van het knalpoeder", ant woordde Lode, een met dit poeder ge vulde koker te voorschijn halend. „Wat?" riep Harald, „denkt ge dat Maya daar boven op de berg de knal zal kunnen horen?" „Het is niet aan haar verheven oren, doch aan haar ogen, dat ik het meld", ant woordde de geheimbewaarder, „let maar op, heer". Met deze woorden stelde hij het kokertje in een rechtstandige positie op, ontstak de lont en week haastig actheruit. Toen een knetterend vlammetje van de lont in de koker verdween, bereidden Aram en Harald zich reeds voor op een knal. Doch inplaats hiervan klonk er oen ve nijnig gesis en, dikke rookwolken uitbra kend, verhief de koker zich tot hoog in de lucht. Een lange, dunne rookzuil stond enkele tellen boven het schip, tot de wind deze uiteen reet. „Dit is zelfs op de top van de Vuurberg zichtbaar geweest", verklaarde Lode trots. „Ik had met de verheven Maya afgespro ken dit teken te geven, indien de aanval op het vluchtschip gunstig is verlopen". Op de berg staarden Maya en één harer bevelhebbers naar de plek waar zoeven de rookzuil ten hemel was geklommen. „Het vluchtschip is veroverd, sir", zei zij peinzend, „thans kan de Kan-Ur mij niet meer ontkomen, wanneer ik met mijn hoofdmacht naar Ur afdaal. Het uur der beslissing is genaderd". En hierbij dacht zij tevens aan de beslissing, die iij volgens de oude voorspelling zou moeten nemen ten aanzien van de vreemdelingen Aram en Harald De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. muziekinstrument; 6. dadelijk; 11. onmeetbaar getal; 12. hij die; 14. zangstem; 16. uitzonder lijk; 19. klaar; 20. in verband met (afk.); 22. door loting weggeven; 25. dus (Lat.); 26. leeftijd (Eng.); 28. ijzerhoudende aarde; 29. slang; 31. als onder (afk.); 32. heilige (afk.); 33. zangstem; 35. klooslermoeder; 37. verdrietig; 40. vogel; 41. Frans voeg woord; 42. insckt; 43. strijdperk; 44. Engels voegwoord; 46. lidwoord; 47. goedgeefs; 49. verbinden; 52. voordat; 54. teerprodukt56. eerwaarde heer (Lat. afk.); 57. ambtshalve (Lat. afk.); 58. limonade; 60. in orde; 62. gelofte; 63. jongensnaam; 64. geberg te in België; 67. bevel; 69. sportterm (afk.); 70, leuk, prettig; 72. steen soort; 74. meisjesnaam; 77. water in Friesland; 78. tijdverlies; 79. pig- mentvlek. Verticaal; 1. vogel; 2. eigenaardige; 4. nobele; 5. voorzetsel; 6. kapot; 7. voorzetsel; 8. koor; 9. tandwiel; 10. ten laatste (afk,); 11. klaar voor ac tie; 13. opening; 15. bemoediging; 17. gegroet (Lat.); 18. zelfingenomen; 21. verwonderd; 23. bid (Lat.); 24. En gelse ontkenning; 27. riem, koppel; 30. erg; 32. rang in het leger; 34. aan minnige; 36. elke; 38. dierengeluid; 39. onbep. telwoord; 40. vis; 45. ver voersmaatschappij (afk.); 46. sprin gerig; 48. soort vaas, kruik; 50. strijd perk; 51. noodzakelijke; 53. afslijting door weersinvloeden; 54. rang in het theater; 55. herkauwer; 59. beves tiging, toestemming; 61. jongeling; 62. einde (Eng.); 65. geestesgestoord; 66. dus (Lat.); 68. vis; 71. klein beetje; 73. en volgenden (afk.); 75. pers. voor- naamw.; 76. bestaat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3