Rennies|É> Fruitoogst 1966 in Schouwen's Westhoek is thans geborgen Danny Kaye naar Nederland Johnson in Korea Ghana en Guinea Zuidwest-Afrika Bestuurdersbond N.V.V. voorgelicht over „streekontwikkeling" ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 1 november 1966 Nr. 19685 De oogst begon dit jaar vroeg en eindigde vroeg WESTHOEK, 31-10. Mei een ze- kere trots plukt elk fruitteler in het najaar omstreeks oktober of later, hetgeen van het jaar afhangt, de laatste appels in de kist. 1966 was een vroeg jaar op allerlei gebied. De fruitoogst begon vroeg en eindigde reeds in de tweede en derde week van oktober. Het werd toen hoog tijd ook, want de vliegende fruitbelagers in de vorm van trekvogels waarbij zich dit najaar de spreeuwen wel in zeer gro te massa's aandienden, stortten zich met zwermen op de van verre zicht bare, gele rijpende Golden Delicious en richtten een smulpartij aan waar bij de stukjes appels en de uitwerp selen der vogels de nog gave appels bevuilden en in kwaliteit deden ach teruitgaan. Weldra kwamen de knal- apparaten in actie doch de vogels wennen er spoedig aan. Het verzet ten der apparaten op verschillende plaatsen tussen de bomen kon nog wel eens succes hebben. Daarom werden met man en macht de laatste partijtjes geplukt waardoor de vogels zich moeten behelpen met de val en weldra overschakelen op andere voedingsmiddelen. Met hagelbuien of een flinke storm kreeg de Westhoekse kweker dit jaar niet af te rekenen zodat alle fruit prima de kist in ging. Een min der leuk euvel, waarvoor momen teel neg geen oorzaak is aan te wij zen was de kurkstip, die vooral de Cox's Orange trof en vele partijen degradeerden naar lagere klassen. Daar kwam nog bij dat de Cox dit jaar bijzonder groot werd en deze gx-ote appel stipt s.ieller doch dat het in zulk een omvang de vruchten aan zou tasten had niemand verwacht. Dit verschijnsel deed zich overal in ons land voor. De zomertemperatu- ren hebben hun invloed cp hei herfst- en wLruterfruit duchtig laten gelden en veel fruit, dat bij wat minder hoge tempex-at ux-en lang houdbaar is, moest snel .geruimd worden. Zo snel dat er op veilingen een ware overaanveer ontstond die de prijzen zeer drukte. Goede oogst De Westhoekse oogst was goed en het aantal kilo's is erg meegevallen. Toch zal de fruitkweker het jaar 1966 niet gauw vergeten want er zijn fac toren in de internationale fruitwe- reld die er op wijzen dat het zomer fruit met name een Yellow, een Per zikappel, een Stark Earliest voor Ne derland niet lonend meer is. De E. E.G.-maatx-egelen gaan zich doen ge voelen en met treinvrachten tegelijk kwamen deze zomer de perziken cn andere zuidvruchten uit Zuid-Euro- pa op de Nedei'landse markten. Uit Zuid-Amerika vex-schenen tonnen Granny Smith in de groentewinkels en het fruitminnend publiek prsfe- reerde dit keurig verpakt artikel en liet de groene Yellow staan. De on geveer 5 jaar geleden met veel op hef uit de Verenigde Staten gehaalde Stark Earliest, door Nederlandse ADVERTENTIE Brandend maagzuur? helpen direkt! Scheepvaart berichten Geestland, 31-10 te Pi*eston. DODELIJKE ONGELUKKEN WEERT. Op de Suffolkweg i n Weext is de 23-jarige Mai-okkaan M. Benoissa door een achteroprijdende auto gegrepen. De man was dood. De heer Benoissa kwam op de fiets van zijn werk en reed naast twee land genoten over de donkere weg DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal is overleden de 99-jarige bejaarde vrouw B. Luyten. De vrouw viel donderdagavond 27 ok tober in haar woning aan de Van Dorpstraat van de trap. Zij liep on der meer een schedelbasisfx*actuur op, aan de gevolgen waarvan zij is overleden. RIDDERKERK. Bij een ongeval dat in Ridderkerk gebeurde is de 67- jarige mevrouw N. Alderliesten-van der Winden uit Ridderkerk op slag gedood. Voor het leven van haar echtgenoot, de 65-jarige C. Aldex-- liesten wordt gevreesd. SCHIEDAM. Toen men op de werf van de scheepsbouwmaatschappij ..Nieuwe Waterweg" te Schiedam bezig was met het los maken van de schroef van een schip, schoot plotse ling een moer los waardoor een ge spannen kabel ruimte kreeg. Deze sloeg tegen een werkstelling, waar op zich de 60-jarige bankwerker A. van Gravenbroek uit Schiedam be vond. Hij viel met het hoofd op de dokvloer en bekwam een schedelba- sisfractuur. Hij is naar het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam vervoei'd waar hij Is overleden. HENGELO. Op de rijksweg Hen gelo-Delden is de 81-jarige H. Room uit Hengelo om het leven gekomen, doordat hij met zijn fiets onder een aanhanger van een vrachtwagen ge raakte. UTRECHT. Een 67-jarige weduwe mevrouw J. H. van Nes-Houth uit Amsterdam, is in het afgelopen ging om het leven gekomen. Zij was zaterdag naar haar weekendhuisje in Eist gegaan en had daar een kolen- kacheltje aangemaakt. Toen haar in Rhcncn wonende broer haar zondag opzocht, trof hij haar levenloos aan. fruitteejt met honderdduizenden bo men aangeplant, zal over 5 jaar van de Nederlandse veilingen verdwenen zijn. Indien in deze aanvoeren uit het zuiden geen verandering komt, dan zullen zomer rassen in Nederland weldra niet meer te vinden zijn. ,.De Cox zal het wel goedmaken", meenden de fruitkwekers na de dé- bacle met het zomerfruit, doch niets was minder waar. Zelfs de James Grieve haalde nauwelijks de kost prijs en het waren die kwekers die hun Grieves preigroen (eet smake lijk!) aan de markt brachten die een goede prijs kregen uitbetaald. De Cox, in voorgaande jaren altijd een appel die in geld boven de twee kwartjes uit kwam bleef nu ver ach ter en er zijn talloze partijen die ge middeld tussen de 25 en 30 cent deden. Ook hier waren de vroegste aanvoerders weer het beste af en doken in de omgeving van de 60 cent. Het Cox-minnende Nederlandse pu bliek kon dus goedkoop Cox kopen doch ook dat was hier en daar maar het geval. Er waren winkels in ons land die f 1,40 per kg vroegen en dan kan het gebeuren dat ook een fruitkweker wel eens kwaad wordt. Zelf verzox-gde hij het gehele jaar zijn bomen, bemeste, snoeide, dun de, voex-de met zorg zijn dure be spuitingen uit, verkocht of veilde zijn appelen voor een prijs die ver onder de kostprijs ligt en hoort of ziet dan dat diverse winkels die dit fx-uit maar behoeven over te geven aan de klant schandelijk hoge prij zen vx-agen. Laten we voorop stellen dat deze prijzen voor goede Cox be taald werden, en die leverde ook de Grote appels, „Overduin" te Katwijk aan Zee (Ingezonden) In Katwijk aan Zee is men dezer dagen begonnen met het opnemen van de 252 geestelijk gestoox-de be- jaax-den, die in het nieuwe Her- vormde ziekenhuis, dat daar in de duinen is gebouwd, zullen, wox-den vex-zorgd en verpleegd. Een adver tentie in dit blad richt de aandacht van jonge mensen op de mogelijk heid in dit ziekenhuis een functie le aanvaax'den Hoewel het volstrekt niet de bedoeling is personeel, dat reeds in een verplegend beroep werkzaam is, aan te trekken, is het toch denkbaax-, dat jongex-en, die dit artikel lezen, er voor zouden gevoe len eens ingelicht te worden om trent de prachtige kansen, die er in het ziekenhuis „Ovex-duin" te Kat wijk voor hen bestaan om tegen aantrekkelijke voorwaarden hier een. dienende taak te verrichten Het is een absoluut verouderde en onjuiste opvatting, dat het werk van een ziekenvex-zox-gster in onze in richtingen vreugdeloos en moeizaam zou zijn. Het tegendeel is het geval. En omdat het gaat om het lot van medemensen, die om het kruis, dat hen is opgelegd, onze aandacht en ons meeleven in de hoogste mate verdienen, wordt gaarne aan belang hebbenden meegedeeld, dat één brief kaartje aan ds. J. G. van Ieperen, geestelijk verzorger van „Overduin" te Katwijk aan Zee, voldoende is om alle informaties, die u maar wenst, te verkrijgen. AMSTERDAM, 31-10. De film- en t.v.-ster Danny Kaye zal op 23 no vember a.s. naar Nederland komen om op te treden in een televisiepro- gi-amma van de N.T.S.. waarvan dc opbrengst ten goede kemt aan het Kinderfonds van de Verengide Na- tics, UNICEF, dat thans zijn 20ste verjaax-dag viert. Voor deze directe uitzending zijn een beperkt aantal toegangsbewijzen beschikbaar voor minimaal f 5,-. Slechts 120 mensen kunnen de uit zending bijwonen. Zij zullen door lo ting worden aangewezen. De N.R.U. zal een klankbeeld van het optreden van Danny Kaye maken, dal op 5 de cember wordt uitgezonden. Westhoek zonder dat dat op een veilingbrief bemerkt werd in de ge maakte prijzen. Gelukkig maken de peren dit jaar een gunstige uitzon dering. Goedkope Jonathan Natuurlijk wax-en ook de andere rassen omlaag gegaan en bijv. de Jo nathan bleef goedkoop. De eerste geveilde Goudx-einetten deden het vrij goed. doch daalden weldra tot een bedenkelijk prijspeil, als men voorop stelt dat de kostprijs (gemid deld) in 1966 35 cent per kg bedraagt. Elke kilo die minder opbx-engt, en het ondereinde dat nog steeds vrij gx-oot is, valt daar onder, levert dus ver lies op. Hoofdzaak van dit hoge kos- tenbedrag is de jaarlijks omhoog gaande ax-beidslonen met alles wat er aan vast zit. Bestrijdingsmiddelen, machineriën, meststoffen gingen in prijs omhoog doch de appel bleef goedkoop. Gelukkig wax-en de eerste berichten over de geveilde Delicious wat beter, doch dit kan de strop niet meer goedmaken. Oox-zaak van hef goedkope fruit is het buitenland dat dit jaar zelf grote fruitoogsten heeft en daarom uit ons land zeer weinig importeert. Hieruit kunnen we concludex*en dat er een teveel aan fx-uit is in Europa (en in Nederland) want irxdien ex-gens in West-Duitsland het fx-uit bevriest dan is de appel uit Nedex-land wel kom en varen de Nedex-landse kwe kers er wel bij. „De een zijn dood is de ander zijn brood". Al jaren is dit het fundament waarop de Nedex*- landse fruitteelt is gebouwd doch dat in 1966 nog verder is gaan wankelen. lage prijzen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). CAMP STANLEY, 1-11. Presi dent Johnson heeft een bezoek ge bracht aan Zuidkoreaanse en Ame rikaanse tx*oepeneenheden die de 38ste bx-eedtegraad bewaken. Hij nam de vruchtbare Oeijongboevallei, wiaaiiangs Noord-Kox-ea op 25 juni 1950 binnenviel, in ogenschouw. KERKNIEUWS Dankdag 2 november Gei-efoi-meerde Kerk Schax-endijke: 10 uur ds. Scholing, 2.30 uur de heer Jansma. Chx\ Geref. Kerk Nieuwexicerk: 3 uur ds. Op den Vel de. Om samenwerking tussen de kerken DEN HAAG, 31-10. Daax-toe aan gezocht door de modex-amina van enige kerken heeft, op uitnodiging van de Oecumenische Raad van Ker ken in Nederland, een uitvoerig overleg plaats gevonden tussen de moderamina van de bij de Oecume nische Raad aangesloten kerken en de modex-amina van de Gereformeer- de Kerken in Nedexiand en van de Unie van Baptisten-gemeenten over een vorm van samenwerking lussen de kerken. Uitgangspunt van de besprekingen was een ontwerp van de Oecumeni sche Raad van Kerken in Nedex-land. Besloten werd een werkcommissie le vox-men die de opdracht heeft ge kregen een zodanige vorm van sa menwerking tussen de kerken te ontwerpen waardoor ook de kerken die niet bij de Oecumenische Raad zijn aangesloten kunnen deelnemen. Namens elk van de moderamina zal een lid in deze werkcommissie zit ting nemen. Aan dc besprekingen hebben deelgenomen de moderamina van de Nederlandse Hervormde Kerk de Gereformeerde Kerken in Neder land, de Unie van Baptistengemeen ten, de Oud-Katholieke Kerk, de Evangelisoh-Lutherse Kerk, het Le ger des Heils, de Doopsgezinde Bi'oe- dei'schap, de Remonstrantse Broe derschap en de Broedergemeente te Zeist. Tinnen bord CANBERRA, 31-10. De Ne derlandse ambassadeur in Canberra, de heer T. Elink, zal op twee november naar de west-Australische hoofd stad Perth vliegen om de re gering van die staat een tin nen afgietsel aan te bieden van de zich in het Rijksmu seum te Amsterdam bevin dende tinnen schotel, die de zeevaarder Dirck Hartoghs- zoon op 25 oktober van het jaar 1616 - nu 350 jaar gele den - aan een paal spijkerde ter gelegenheid van zijn ont dekking van West-Australië. Dirck Hartoghszoon landde op een nabij de kust van West-Australië gelegen eiland dat hij het dorre eylandf' noemde en plantte de paal met de tinnen schotel op de Noord kaap Het ontdekte land noemde hij naar zijn schip ,d'Eendraght" het eendraghts- land. ADVERTENTIE ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder ZIERIKZEE, 31-10. Uitgaande van de bestuursdersbond Schouwen-Dui- veland van het N.V.V. hield drs. F. Schermer, medewerker van de pro vinciale Planologische Dienst voor Zeeland, zaterdagmiddag in het Huis van Nassau alhier een inleiding over het onderwerp „Streekontwikkcling en Ruimtelijke Ordening". Na een welkomstwoord door de heer C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V., gaf dx*s. Schermer bij de aanvang van zijn inleiding een de finitie van het begx-ip ruimtelijke ox-- dening: het creëren, inrichten en ver volmaken van een levensx-uimte en omgeving. Axiders gezegd: het schep pen van een leefmilieu. Behalve de bodem en de gx-ond spelen hierbij ook het water en de lucht een be langrijke rol. Over de tex-men „ruimtelijke orde ning en planologie" ontstaan nogal eens misverstanden. Toch is er on derscheid: planologie ligt in de sfeer van het plannen maken en voox-be- reiden. Ordening is een wijze van beleid, de actie. Naar de mening van drs. Scher mer is ruimtelijke ordening iets dat iedereen aangaat en niet alleen een zaak van de planologische dienst. Maar al te vaak wox'dt de indruk ge vestigd dat de P.P.D. het alleen voor het zeggen heeft en wcx-dt de dienst een maoht toebedacht welke zij niet heeft. Immers, iedere gemeente heeft het x-echt en de plicht om een uit breidingsplan vast te stellen, waar bij men er goed aan doet om niet van één plan uit te gaan. Zijn er enkele plannen dan kunnen vooi'- en nade len tegen elkaar worden afgewogen en dat is natuurlijk bij één plan niet mogelijk. Drs. Schermer achtte het van groot belang dat bij het vast stellen van streekplannen ook de volksvertegenwoordiging zich daar over uitspreekt. Ruimtelijke orde ning is een middel om het doel te bei-eiken, aan dit begx-ip kunnen vele aspecten onderkend worden. Daarbij kan men volgens vex-schillende cx*ite- ïna te werk gaan en een ondex-scheid gemaakt worden naar activiteiten, tijd en ruimte. Tegenwoordig is de planning van woonwijken geheel an ders als vroeger en dat is een ge volg van de ontwikkeling van de maatschappij. De huidige samenle ving vraagt bijvoorbeeld om woon wijken gescheiden van industrieter rein. Geweldige tegenstellingen kun nen zich voordoen tussen, bijv. re- ci-eatie-, agrarische- en industrie- ADVERTENTIE Het Amsterdamse jeugdprobleem AMSTERDAM. 31-10. De Amster- damse jeugdraad, een semi-over- heidslichaam, wil een gx-ote confe rentie voor jonge Amsterdammers (15-25 jaar) beleggen met het doel tot een rapport te komen, dat aan bevelingen kan bevatten voor het college van b. en w. als basis voor een beleidsnota inzake de leefbaai"- heid van de stad voor de jeugd. De vooi'bereiding en oi-ganisatie van dit congres is in handen van een werkcomité waarin leden van de jeugdraad, twee sociologen, de oude voorzitter van de studentenvereni ging ASVA, een redacteur van Provo, de voorzitter van het politieke jon gerencontact Amsterdam en een re dacteur van „De Groene Amster- dammer" zitting hebben. NEW YORK, 31-10. De secreta- x-is-generaal der Vei-enigde Naties, Oe Thant, heeft boodschappen ge zonden aan de regei-ingen van Gha na en Guinea in een poging het ge schil tussen deze landen op te lossen, dat tot een hoogtepunt kwam dooi de gijzeling van een Ghanese dele gatie, die bij een tussenlanding in Accra uit het vliegtuig werd gehaald. Dit is maandag van gewoonlijk be trouwbare zijde vernomen. belangen, tegenstellingen die helaas nogal eens gebagatelliseerd worden. Een goed streekplan betekent nog niet vanzelfspi-ekend dat ook de i-uim- telijke ordening goed is. Drs. Scher mer toonde zich een voox-stander in duidelijkheid bij de woningbouw, waarbij hij eenvci-migheid van de hand wees. Naar zijn mening getuigt het niet van smaak wanneer kinderen niet meer weten in welke straat of wo ning zij wonen. Ook bij woningbouw moeten ver-schillende plannen op ta fel worden gebracht, zodat de voor- en nadelen kunnen worden afgewo gen. Voor wat Zeeland betreft laat het zich aanzien dat er voor het eerst sinds 1881, toen met de telling werd begonnen, eT een vestigingsover schot zal zijn. In een niet onbelang rijke mate dacht drs. Schermer dat dit een gevolg is van de industriali satie in Zeeland. Als deze Itfn blij vend kan worden doorgetrokken zal Wat gebeuren moest is gebeurd. Na een beraad in de algemene ver gadering van de Verenigde Naties, dat vijf weken heeft geduurd, is een door de Afro-Aziatische landen in gediende resolutie aangenomen, waarin de V.N. bepalen dat Zuid- Afrika niet langer zijn mandaat mag uitoefenen over het uitgestrekte buurland zuidwest-Afrika, maar dit mandaat terugvalt aan de opvolger van de Volkenbond: de Verenigde Naties. Met dit besluit is een zeer belang rijke stap gezet in een ontwikkeling die sinds jaren gaande is en die nog zeer onlangeen hoogtepunt had ge vonden in het vonnis van het Inter nationale gerechtshof in Den Haag, volgens welk Liberia en Ethiopië (leden van de V.N. en aanklagers) niet hel recht hadden om Zuid-Afri ka's bestuur over het mandaatgebied te betwisten. Over deze uitspraak is veel erger nis ontstaan en men mag veilig aan nemen dat zij tot rechtstreeks ge volg de bovengenoemde resolutie van de assemblee der V.N. heeft ge had. De resolutie is met een overweldi gende meerderheid van 114 tegen 2 stemmen aangenomen, terwijl slechts Engeland, Frankrijk en Malawi zich van stemming onthielden en de eco nomisch volledig van Zuid-Afrika afhankelijke zwarte staten Leshoto en Botswana er wijselijk voor zorg den niet bij de stemming aanwezig te zijn. Zowel een Amerikaanse po ging om de resolutie wat af te zwak ken al„ een Saoedic-AraWschc om haar te verscherpen faalde. Volgens het besluit van de V.N. wordt een uit veertien leden be staande speciale commissie in het leven geroepen die voor april van het volgend jaar aanbevelingen moet doen aangaande verder te nemen stappen inzake het bestuur over dit uitgestrekte en dunbevolkte gebied. Zuid-Afrika had reeds voor het be sluit aangekondigd een dergelijke beslissing naast zich neer te zullen leggen en er zijn eigen konsekwen- ties wit te trekken. Het valt zeer te betwijfelen of het nu genomen besluit enige uitwerking zal hebben. Er bestaat in dc wereld een grote eensgezindheid over Zuid- Afrika's politiek jegens zuidwest- Af rika die er op is gericht in dit land het apartheidsbeleid door te voeren. Deze politiek wordt bijna eenstemmig afgekeurd slechts een land als Portugal vormt een uitzon- dering) en in dat licht gezien is de resolutie logisch en juist. Maar daar hel de V.N. anderzijds volledig aan de machtsmiddelen ontbreekt Zuid- Afrika opzij te schuiven en het be stuur over te nemen en daar boven dien landen als Amerika, Engeladn en Frankrijk er zeer weinig voor zullen voelen in zuidwest-Afrika in (e grijpen en er een oorlog te voeren zijn cr voorlopig geen maatregelen te verwachten die de wensen van dc V.N. in werkelijkheid -rullen om-el- ten. Russische studenten in Utrecht UTRECHT, 31-10. Mei wodka en sherry zijn maandagmiddag de 21 Russische studenten, onderwijzers en hoogleraren die op uitnodiging van de Utrechtse studentenvereniging „Unitas" naar Nederland zijn gereisd om een deel van de lustrumviering mee te maken, in Unitas' Sociëteit „Symposion" binnengehaald. Maan dagmorgen kwamen zij op Schiphol aan. In de sociëteit werden zij be groet door de senaat, waarna een lunch en een „broederlijk samenzijn" 'volgde. Vandaag (dinsdag) wox-dt het Russische festival in het kader van de lustrumviering officieel geopend. Poolse journaliste uitgeweken ATHENE, 31-10. De 49-jarige Poolse journaliste en schrijfster Ja- ni.ia Iakowska, afkomstig uit Lodz en woonachtig te Warchau. heeft van een pleziertocht met het Oostduitse schip „Volkex-fx-eundschaft" over de Middellandse Zee gebruik gemaakt om naar Griekenland uit te wijken en daar politiek asiel le vx-agen. Zij beklaagde zich over het gemrek aan vrijheid voor de schrijvers in Polen. m Bij de ongex-egeldheden in de ko- permijnstad Kitwe in Zambia is een 28-jarige blanke vrouw, een moeder van twee kinderen om het leven ge komen. dit betekenen dat aan de z.g.n. ver grijzing van Zeeland een halt is toe geroepen. Om niet vei-der achter te lopen bij de rest van Nedex-land heeft Zeeland bewust zijn keus gedaan. Zeehaven- industrie in het gebied rond de Wes- terschelde, een variatie in de kleine industrie in de kanaalzone, Goes, Ze- rikzee en St, Maartensdijk en het exploiteren en in exploitatie bx-en- gen van de recx-eatiegebieden. Door het aanvaax-den hiervan hoopt men de leefbaarheid van Zeeland naar een zo hoog mogelijk peil te kunnen brengen. Aan de hand van het ver tonen van een aantal dia's en een film werden de mogelijkheden op het terrein van de ruimtelijke ordening nog nader belicht. Aan het slot sprak de voox-zitter van de bestuurders- bond. de heer M. C. Verheijen woor den van dank tot dx-s. Schenner voor de bijzonder heldex-e en voor een ieder begrijpelijke wijze waarop hij het onderwerp had toegelicht. VENSTER De volkerenorganisatie heeft met andere ivoorden wel een zedelijke overwinning behaald, maar daar ze delijke overwinningen noch in natio nale noch in internationale politiek ooit een factor van betekenis zijn, bestaat de kans' dat haar prestige door de onuitvoerbaarheid van haar besluit verzwakt. Politierechter Middelburg Water laten lopen in kamer van een buurman De vijfenveretig jax-ige magazijn bediende H. de J. uit Ziex-ikzee had zeer vreemde dingen gedaan. Voor die vreemde handelingen moest hij zich vox-ige week voor de Middel burgse politiex-echtex-, mr. B. S. Sie- perda, verantwoorden. De J. had met veel moeite een steen uit de muur van zijn buurmans huis losgewerkt. In het. gat dat op die manier was ontstaan stopte hij een plastic slang met behulp waar van hij de nieuwe vloei-bedekking van zijn buurman onder water liet lopen. Hoewel de verdachte zelf niet voor de politiex-echter was verschenen wei-d zijn zaak met behulp vön twee getuigen behandeld .De eei-ste getui ge. opper A. A. Bliek van de rijks politie, pi-obeei-de de zaak duidelijk aan de politiex-echtex- uit te leggen. De J. heeft indertijd aan de politie vei-teld dat hij het water binnen liet lopen om de i-atten bij zijn buur man te vei-delgen. Hij had volgens zijn zeggen last van die ratten. Het slachtoffer, de 27-jarige slager J. Beri-evoets uit Zierikzce, tx-ad even eens als getuige op „Ik kwam des avonds om zeven uur thuis. Toen ik de kamer binnenkwam zag ik het water stromen. De lambrizering waar het water achter vandaan kwam heb ik weggebroken. In het gat dat toen vrij kwam zag ik een slang waar water uit kwam. Die slang heb ik kapot getrokken". „Had u ruzie met uw buurman?", vroeg de politiex-echter. „Onze vrouwen hebben twee jaar geleden eens i*uzie gehad over dc kinderen. Daarna heb ben we nooit meer met elkaar ge- spx-oken". De officier van justitie noemde de handelwijze van de J. pesterij. „Ja- rcnlang heeft verdachte op een ma nier gebroed om zijn buren te ti-ef- fen". Het rattenargument ging vol gens dc officier helemaal niet op. „Ratten verdelg jc niet met water, bovendien zaten er helcxrxaal geen x-attcn bij Berx-evoets". Behalve dat de J. de schade van f 150,95, die zijn buurman had gele den, moest betalen, eiste de officier ook nog een boete van f 150. De politiex-echter veroordeelde de J. tot een boete van f 400, waarvan f 250 voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar cn als bijkomende straf de verplichting om de schade van Rerrevoets binnen 6 maanden te betalen. Zeeland verwacht voor het eerst vestigingsoverschot BI,IK DOOR HET WERELD

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3