Wilson uitgejouwd STREEKNIEUWS „Mies en scene" KKLTUM ?4CM0DR^ Kampeerterreinhouder koopt 'n vliegtuig Mimi-Couverts 4PS98 GELD Coaster te Burghsluis dreef was toen Eric Burck, die z'n geblesseerde broer Thom als l.back moest vervangen). In de senioren wedstrijd werd de enige tegengoal gemaakt door r.buiten Hans Hune- man uit een schitterende pass van WLm Wijsman. Dit onderstreept weer duidelijk het grote belang van open spel bij een hockey-aanval. Uitgestelde wedstrijd De wedstrijd tegen Goes A, die plaats zou vinden op 5 november is verplaatst naar 19 november, zodat HSD een hockeyloos weekend tege moet gaat. Op zaterdag 5 november zal nl. om 2.30 uur te Middelburg op het ge meentelijk sportterrein aan de Sport- laan een wedstrijd plaats vinden van een Zeeuws elftal (bestaande uit spe lers van Goes, M.M.H.C., Rapide en Olympia) tegen de Batavieren (voor het merendeel bestaande uit oud internationals). De besturen van de Zeeuwse clubs hopen dat vele hun ner junioren naar deze propaganda- wedstrijd zullen komen kijken en hebben daartoe de competitie één week stilgezet. Ook de hockey-jeugd van Schouwen-Duiveland is in Mid delburg van harte welkom. Er zal op hockeygebied voor hen zeker het no dige te leren zijn bij deze wedstrijd. LONDEN, 31-10. De Britse pre mier Wilson en verscheidene van zijn ministers zijn maandag bij de ambtswoning van de premier 10 Downing Street uitgejouwd door een grcsp arbeiders van de auto-indu strie die aanzegging van ontslag per vrijdag aanstaande gekregen hebben. Een twaalfduizend werknemers van de B.M.C. is bij de ontslagen betrok ken. Wilson maakte glimlachend een groetgebaar terug. Later op de dag wilden de arbei ders contact opnemen met de vak bondsleiders die met de premier over de crisis in de Britse auto-industrie zouden moeten praten. ZIERIKZEE „Het rode paradijs" In samenwerking met de Z.V.U. organiseert het Nutsdepartement vrijdag 4 november a.s. in de Con certzaal-foyer een lezingavond. De journalist Wlim Dussel houdt een - met dia's verluchte - causerie over een 3-maanden-reis naar: „I-Iet rode paradijs", Roemenië en Bulgarije, „een ideaal gebied vol zonneschijn, bergen, oude kerken en kloosters", maar toch nog lang geen „paradijs". H.S.V. „Oosterschelde" Zaterdag vond de vijfde clubwed strijd plaats van de hengelsportver eniging „Oosterschelde", waarbij zo- - wei de vis als de vissers present wa ren. De vangst was goed en de uit slag na het wegen, luidde als volgt: I. P. Coppoolse, 1166 punten; 2. C. v. d. Werve, 1080 punten; 3. R. Ra vi, a, 783 punten; 4. G. Bakker, 773 punten; 5. L. Verloo, 653 punten; 6. A. Verloo, 475 punten; 7. P. v. d. Welle, 431 punten; 8. C. Schot, 382 punten; 9. R. de Haan, 381 punten'; 10. M. Berrevoets, 327 punten. Dé stand VQor het club-kampioen schap luidt nu als volgt: 1. G. Bakker, 1899 punten; 2. P. Cop poolse. 1755 punten; 3. A. Verloo. 1746 punten; 4. V. v. d. Werve, 1663 punten; 5. P. v. d. Welle, 1416 pun ten; 6. M. Berrevoets, 1361 punten; 7. R. Ravia, 1178 punten; 8. C. van ScheLven, 1153 punten; 9. L. Verloo, 942 punten. Zaterdag a.s. vindt aan het strand de laatste wedstrijd voor het olub- kampioenschap plaats. Dan zal wor den uitgemaakt of de kampioen van 1S65, de heor G. Bakker, zijn titel ken prolongeren. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Gevonden: een meisjesbril; een gummipopje. Verloren: een arbandje (met naam plaatje „Rinus"); een grijs vest; een bos sleutels; een verzekeringsbewijs van bromfiets. Inlichtingen hierover te verkrij gen bij de postcommandnat der rijkspolitie te Nieuwerkerk. WESTHOEK Metselcursus voor fruitkwekers Vcor de fruitkwekers in de West hoek bestaat de mogelijkheid om zich te bekwamen op „steen- en cement - werk" zoals de door de N.F.O. afd. Schouwen te organiseren cursus heet Het is gebleken dat er wel belang stelling bestond voor een dergelijk onderricht en het bestuur heeft een en ander onderzocht en de kans zit er i.i. De cursus duurt 100 uren en het lesgeld zal rond de 30 gulden per persoon bedragen. Het leerplan om vat: waterpasvlak uitzetten, hellend vlak uitzetten, tegelpad leggen, be straten. riolering, het stellen van profielen, beton storten, metselen in spouwmuur en halfsteensverband enz. De cursus wordt gehouden in en bij de Lagere Land- en Tuinbouw school te Zierikzee en wel op iedere maandagmiddag va a half twee tot 6 uur te beginnen half novemb-r. De secretaris van de afdeling wacht met tilcngstelling inschrijvers af. HAAMSTEDE Bestelwagen greep brommer Vorige week donderdag omstreeks 17 uur verliet de bestelwagen van de wasserij „De Zoom", de uitrit van hotel „Witte van Haemstede". Juist bij het passeren van het rijwielpad naderde een bromfiets bestuurd door J. K. uit Haamstede. Bij de botsing die ontstond werd de brommer be schadigd, doch de bestelwagen liep geen schade op. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De rijkspolitie stelde ter plaatse een on derzoek in Auto greep brommer Een ongeluk, volkomen identiek en op dezelfde plaats als het hierboven genoemde, deed zich zondagmiddag omstreeks 14 uur voor Een perso nenauto, bestuurd door mevr. N. J. uit Vlaardingen verliet de uitrit van hotel „Witte van Haemstede" en wil de het fietspad passeren juist op het moment dat een bromfiets, bestuurd door M. E. uit Haamstede, deze plaats passeerde. Ook hier werd de brommer beschadigd terwijl de auto praktisch onbeschadigd bleef. Nie mand liep enig letsel op. De rijkspo litie stelde een onderzoek in en ver zocht de directie van het hotel wat houtgewas weg te snoeien omdat het uitzicht aldaar zeer slecht is. Gevonden voorwerpen Dè rijkspolitie te Haamstede kwam in het bezit van de volgende gevon den voorwerpen: gymnastiekschoe nen, een lederen dameshandschoen, een lederen heren want, een blauw zijden shawl en een kinderlaarsje met drukknoopjes. Inlichtingen ver schaft opperwachtmeester Poortman, Zuidstraat, Haamstede. BRUINISSE Bietencampagne op de helft De bietencampagne is nu vier we ken aan de gang, dat wil zeggen, dat de 9 weken durende campagne, on geveer op de helft is. Via de haven te Bruinisse werden tot dusver ruim 7000 ton of ruim 7 miljoen kg ver scheept. De opbrengst per ha is niet aan de hege kant, het suikergehalte is dik wijls boven de 16 °/o, miaar soms ook daarbeneden, 16 °/o is zo ongeveer het gemiddelde. Vooral in de polder Bruinisse schijnt het suikergehalte aan de lage kant te liggen, de ver zending in de week van 24 tot 29 ok- tcbr stagneerde enigszins doordat er niet genoeg schepen kwamen, waar schijnlijk werd de aanvoer door de fabriek iets afgeremd, omdat men de gehele aanvoer op topcapaciteit moeilijk verwerken kan. S.O.S.-driehoeken voor bejaarden Het Nederlandse Rode Kruis heeft een initiatief uit het buitenland over genomen, dat in het bijzonder tot doel heeft bejaarde personen te hel pen, in het bijzonder zij die alleen wonen. Voor deze mensen werd een SO.S.-sein ontworpen, in de vorm van een rode driehoek met in het midden een reddingboei met het S.O. S.-teken. Indien iemand hulp nodig heeft behoeft hij slechts deze drie hoek voor het vensterraam te plaat sen, als teken dat hij of zij hulp be hoeft. Déze driehoeken zullen voor Bruinisse binnenkort door de afde ling worden uitgereikt. Nadere in lichtingen zijn te bekomen bij dc heer W. van den Ouden of bij een der andere bestuursleden. SPORTBERICHTEN VOETBAL D.F.S. C-Renesse C 7-2 De kleinste Westhoskse voetballer tjes uit da verenigingen DFS en Re- nesse speelden zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd op het terrein aan de Vertonsweg. Al kort na het begin schoot Jan Kloet na een mooie combinatie met Bert Visser raak (0-1), doch het was Wim Veer- tioek die de gelijkmaker produceerde via een afstandsschot (1-1). Een voor zet van Fist Priester werd door Bert Visser met een doelpunt afgerond (2-1). Een even goede voorzet benut te Jan Kloet (3-1), met welke stand de rust aanbrak. Renesse verkleinde de achterstand tct 3-2 door Siem Kooman, doch de thuisclub liep weer verder uit door Bert Visser, doch dit doelpunt werd afgekeurd. Piet Priester maakte dan toch 4-2. Dezelfde speler verhoogde de voorsprong tot 5-2 waarop keeper Jan Kenters een schitterend schot van Jan Baarsen redde. Piet Priester en Bert Visser zorgden uiteindelijk voor de 7-2 eindstand. Yerseke II-Breuwershaven 1-1 Een in het veld sterker Brouwers haven is het niet gelukt om beide puntjes mee naar huis te brengen. Vooral in de voorhoede wilde het deze middag weer niet erg best vlot ten wat voornamelijk te wijten was aan de geringe schotvaardigheid. Wel slaagden de bezoekers erin door Lie- vense de leiding te nemen (0-1), maar neg voor het verstrijken van de le helft bracht de thuisclub de stand in evenwicht. Na de rust bleef Brouwershaven het beste van het spel behouden, maar zelfs een straf schop bleef nog onbenut. D.F.S. II-Domburg II 4-0 Verdiend stuurde het reserve- elf tal van D.F.S. de Domburg-reserves met een 4-0 nederlaag naar huis in een vrij interessante wedstrijd waarin de bezoekers hun nederlaag nauwelijks konden verkroppen en het met de sportiviteit niet zo nauw namen. Scheidsrechter Kesselaar paste echter de juiste techniek toe in zulke gevallen en greep herhaalde lijk onverbiddelijk in. De thuisclub had Piet Kok met Han Tuinman en Jaap Rijnberg in de achterhoede en zij vormden met Jan Hart als doel man een deze middag niet te nemen blok. De thuisclub had al direct het beste deel van het spel en in de elfde minuut strafte Mari Evertse een fout in de blauwwitte achter hoede af. (1-0). Dit doelpunt inspi reerde de bezoekers en zij kwamen enige malen gevaarlijk voor het doel doch het bleek dat hun voorhoede schutters had thuisgelaten. Voor de rust vermelden we nog twee kop ballen van Leo Dijkman die naast en in de handen van de keeper ver dwenen en een Domburg-schot te gen de paal. Na de thee opnieuw een goede kopbal van Leo Dijkman en ternau wernood kon een back van Domburg de bal van de doellijn trappen. Het overwicht der thuisclub werd groter en uit een voorzet van Leo Dijkman kon broer Maarten de bal in het net schieten (2-0). De scheidsrechter moest herhaaldelijk optreden tegen de bezoekers wegens ruw spel en uit een der vele vrije trappen bereik te de bal Rinus Bakker die zijn la ge voorzet ingeschoten zag door Kees Boogerd (3-0). In de laatste minuten ondernam Rinus Bakker vanaf de middenlijn een snelle rush waarbij hij alle tegenstanders passeerde, di keeper incluis (4-0). HOCKEY Tempo A-II.S.D. junioren 2-0 Werd in de eerste helft van de competitie de thuiswedstrijd tegen Tempo A met 3-1 gewonnen, zater dag jl. trok Tempo aan het langste eind met een goal vóór en een goal na de pauze. Door grotere stickvastheid en meer uithoudings- en doorzettingsvermo gen opereerde de Tempo voorhoede veel bij en in de HSD slagcirkel. De backs, die zich te veel op één lijn op stelden, misten dit keer het nodige zelfvertrouwen cn wachtten te veel af. Gelukkig stak keeper Piet Ber- man in prima vorm: door goed uit lopen wist hij vele solo-aanvallen van midvoör en linksbuiten te on derbreken; vele harde schoten hield hij met zijn legguards tegen, terwijl eenmaal dc bovenlat redding moest brengen. Slechts 2 keer werd hij ge passeerd. R.half Peter Vorwerk cn spil Eric Burck zetten met forse sla gen vele malen de voorhoede aan het werk. Jammer, dat de micjvoor nog steeds le veel pingelt en nooit de rechter vocrhoedevleugel in het spel betrekt. Daardoor stond Benno Wicbols bijna dc hele wedstrijd op nonacticf (cis invaller rJialf kon hij zondag zijn schade inhalen, maar toen was hij evenwel niet opgewas sen togen de veel oudere en gerou tineerde Rapidc-spclers; prima op naast 's-Gravensteen ZIERIKZEE Havenplehi 1 - Telefoon (Dl 110) 24 43 BURGH, 30-10. In de haven van Burghsluis arriveerde zondag de coaster „Maas" uit Groningen onder kapitein Lugthart. Het 300 ton grote schip werd door de fa. Gebr. Landegent met tarwe geladen waarop het, na uitgeklaard te zijn, in de loop van dinsdagmiddag uit Burghsluis vertrok met bestemming Plansbay, een klein haventje aan de oostkust van Engeland kort bij Har wich. De kapitein hoopte deze plaats te bereiken na 15 uren varen. De komst van deze kustvaarder bracht veel drukte op het havenplateau met aan- en afrijdende vrachtauto's. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT KEGELEN T.O.G. wint de H. J. Docleman-beker ZIERIKZEE, 31-10. Na een on derbreking van enkele jaren vond zaterdagavond de traditionele wed strijd cm de H. J. Dcelemanbekers op de kegelbaan „Zeikepolder" te Zierikzee plaats. Goed acht uur heette de presiden te van de Zierikzeesche Kegelbond, mevr. Krips-Doeleman, de leden van de deelnemende verenigingen welkom. Aan deze belangrijke ont moeting namen deel de clubs „Hero- vema", „T.O.G.", „Unite", „Sans Souci' en voorts enkele leden van de oud kegelclubs „Alle Negen" en „St. Jan". Daar deze twee laatsten met mindpr dan vijf leden aanwezig wa ren, konden zij zich niet voor de be ker klasseren. De damesclub Hero- vema, winnares van de vorige wed strijd, moest de beker verdedigen. Aanvankelijk lukte dit. Als eerste gooister legde mevr. de Vreugd een serie van 44 punten neer, de hoogste serie op deze avond bij de dames. De dames van T.O.G. lieten zich door deze hoge^core niet afschrik ken. Reeds na dé derde werpster was de achterstand ingelopen en omgezet in een drie punfen voorsprong. De dames van Herovema zetten alles op alles om deze achterstand in te lo pen, hetgeen echter niet gelukte. Nadat alle leden gegooid hadden bleken de vijf beste noteringen van T.O.G. 176 punten te bedragen, ge volgd door Herovema met 171 pun ten. 162 punten voor Sans Souci en 138 punten voor Unite. Voor het eerst in de geschiedenis van de H. J. Doelemanbeker ging deze beker naar de club T.O.G. Als niet meer actief kegelaar smaakte de heer mr. K. Këuning van de oud-kegelclub St. Jan, het genoegen de hoogste se rie van 42 punten bij de heren te maken. Aan het einde van deze spannende en gezellige avond reikte de presidente van de Z.K.B. de beker en de prijzen uit. HILVERSUM, 31-10. De moeilijk heden, tussen het team van „Mies en scène" en de VARA, ontstaan door de afgelasting van het liedje van Jaap van der Merwe, zijn tussen al lé betrokkenen dit weekeinde op nieuw besproken. Volgens de VARA- persdienst is daarbij gebleken dat het nemen van deze beslissing van de VARA op een zeer laat moment, waardoor overleg met het team niet plaatsvond, de voornaamste oorzaak ven de gerezen moeilijkheden is. De VARA heeft interne maatregelen ge troffen, teneinde dit in de toekomst te vermijden. (De voor vrijdagavond a.s. vast gestelde uitzending van „Mies en scene" gaat echter niet door). DEN HAAG. Maandagavond is in Den Haag overleden dr. J. J. R. Schmal, cud lid van de Tweede Ka mer voor de Christelijk Historische Unie. De zoon van de laatste keizer van Oostenrijk, Otto von Habsburg, heeft maandag voor het eerst na een ballingschap van 47 jaar een kort bezoek aan Oostenrijk gebracht. In de middag vertrok hij weer uit Oos tenrijk. uit Vv>orraa(l leverbaar in yrat s lux*- cassette Originele blikvanger ADVERTENTIE O"'/ f/t /'rr> rrst HAAMSTEDE, 31-10. Dc eige naar van de camping „Duinrand", de heer L. J. BIcm kocht enige we ken geleden op de vliegbasis Gilze- Rjjen een tweepersoons lestoestel van de Kon. Luchtmacht. De luchtmacht schaft deze toestellen, bekend onder de naam van „Harvard" langzaam maar zeker af en iemand die er wat in ziet als blikvanger of iets derge lijks kan ze aldaar vrij goedkoop ko pen. De toastellen kunnen nog vliegen dcch niemand zal het wel in zijn hoofd halen om met een dergelijk zwaar toestel als hobby of als sport de lucht in te gaan. Dan zijn er wel voordeliger kleine sporttoestellen te koop die minder benzine gebruiken want de Pratt en Whitney van 500 pk die hier ingebouwd is lust wel wat. De heer Blom kocht een exemplaar dat dateert uit 1943 en in Amerika (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode;. gefabriceerd werd door United Air craft Corporation. Vele tienduizen den kilometers heeft dit lestoestel af gelegd en talrijke vliegers afgeleverd die van dit type overstappen op de toestellen met straalaandrijving. - - De „Harvard" is ontdaan van zijn enderscheidingstekens terwijl tevens de batterijen werden verwijderd en wat dure instrumenten hoewel het ir.strumentenbord toch vrij intact bleef. Het toestel is in gedeeltes naar de camping gehaald en zaterdag in elkaar gezet. De nieuwe eigenaar zal het een plaatsje geven voor bij de ingang van de camping. Als blikvan ger zal de trouwe Harvard vastgena geld op een voetstuk hier dus zijn laatste levensjaren beginnen. Het toestel trok inmiddels ai veel be langstellenden. Geen wonder want wie verwacht er nu aan de Hogeweg een vliegtuig? Politledlploma Duitse taal Adjudant Pipping te Bruinisse en wachtmeester J. Hoekman te Oos- terland, beiden van de groep Brui nisse der rijkspolitie, slaagden don- deraag eveneens voor het politiedi- ploma Duitse taal. Kromgetrokken mast De Noordzecbodem ligt nu twee wereldoorlogen als het ware bezaaid met wrakken, c.q. obstakels waar achter de netten van de op tong of andere vis vissende Noordzeekotters blijven haken. Kan het net niet op tijd worden gekapt, of schiet het niet uit zichzelf los dan gebeuren vaak ongelukken, het schip kapseist (trekt zich omver) en de bemanning ver drinkt. Jaarlijks eist de zee op deze manier zijn tol. Soms komt men er alleen met materiële schade af. Aan de scheepswerf van de firma van Duivendijk en Zonen arriveerde vo rige week de kotter SL. (Stellendam 14. schipper H. Blok), die moest wor den voorzien van een nieuwe mast, omdat de bestaande mast was krom getrokken. ZIERIKZEE Zuidhavenpoort-klok tijdelijk stil De kick in de Zuidhavenpuort ss wegens schcc imaak- en herstellings werkzaamheden stilgezet. De heer W. L. Harthccrn. stadsbeiaardier van Zierikzee, zet nieuwe melodiën op het klokkespel. Op het hele uur zal het wiegelied van Schubert en op het halve uur „Een vriendelijk aar dig vc-gelijn" van C. M. von Weber van de poortklok klinken. ZONNEMAIRE Nieuwe oudercommissie o.l.-school In verband mei de invoering van de gewijzigde Lager Onderwijs-wet, waarbij de Oudercommissie op een andere wijze geregeld worden, moe ten in de loop van de maand okto ber alle Oudercommissies aftreden en opnieuw ingesteld worden. Op de ouderavond ven de O.L.S. te Zonne- maire jverd een en ander toegelicht c'oor het hoofd der school, de heer K. Maademaker. De voorzitter van de Cudercommissie. de heer J. J. C. de Vlieger en de secretaris, dc heer J. L. Smits stelden zich niet meer beschikbaar. In hun plaats werden gekozen de heren C. de Munnik en J. Koopman. De penningmeesteresse, mevrouw Van Klinken werd opnieuw gekozen. Een uitgebreid jaarverslag van het hoofd der school herinnerde aan alle vcor de school belangrijke feiten in de cursus '65-'66. De avond werd verder gevuld met het vertonen van enkele geluidfilms met behulp v?n de nieuw aange schafte geluidfilmprojector van de gemeente Brouwershaven. Koortje in oprichting Alhier bestaan plannen tot het op richten van een koortje .Op maan dag 7 november a.s. wordt in het hervormd verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden, waarop dit initiatief nader zal worden bespro ken. Allen die voor het plan belang stelling hebben zijn uiteraard op de ze vergadering hartelijk welkom. In witgewassen en frekwent toe gezonden vouwbladen en boekjes wordt ons vrijwel iedere dag kond gedaan, dat we heus niet behoeven te zitten kniesoren over het hier langzamerhand slechter wordende weer. Als we nog een greintje ver stand hebben, nemen we hup de trein of hup het vliegtuig en gaan (straks) naar de wintersport. Witbe- poeierde dalen, met knusse dorpjes, hoge pieken ook alweer met een sneeuwmuts op, skiliften, arresleden en beschut gelegen ijsbaantjes wach ten ons. De hele wereld ginds wordt wit, sereen, „zondeloos" bijna, hoe wel dit laatste met een korreltje zout dient genomen. Wil men 's avonds een beetje sneeuwblind en moe van het sjouwen naar bed, dan kan dat, wil men nog een pittig drankje drin ken aan de bar, dan kan dat ook. Wat kan er eigenlijk niet in die op windende wereld van ski en après- ski? Overigens zijn de (witgewassen en frekwent toegezonden) vouwbladen en boekjes tweeledig. Wie denkt: „toch uwar geen sneeuw", kan ook naar de Canarische eilanden, naar Marokko en er zijn zelfs drie-weekse „arrangementen'' naar de Philip- pijnen en Ceylon. Daarheen behoe ven natuurlijk de anoraks en de sneeuivschoenen niet mee. De letter tjes in de bladen en boekjes zijn op windend genoeg, piaar natuurlijk staan er ook cijfertjes in. Ze bedui den dat er geld op tafel moet komen, wil men het ijs op of de Sahara in. En dat is wel een beetje mispunte- rig van degenen, die zo bezorgd z\in, dat wij de vaderlandse ivinter niet helemaal gaaf doorkomen. De „pa radijzen" z\jn tc betreden: „reeds vanaf..." staat er dan, maar daar komt nog wel een centje bii, want een mens kan daar niet zonder geld als em clochard door dc sneeuw of hr>t zand stappen en cm - z{i het piclepentcrig-r.vcursietje. komt er ook nog wel bii, plus liggeld in de couchette en de drankjes apart en bedicningsgcld (misschien) en... en fin het kost geld. Dit jaar gaan we dan ook - om der wille van de zuinigheid - gewoon een middag bij een vliegveld staan en'of het internationale p"rron van een grote stads-station cn reppen ons daarna huiswaarts om te lezen in het boek: „Geheimen van een blanke wereld" of „Van oase tot oase". Mis schien sterft buiten dan al langzaam de pretentieloze kale Nederlandse novemberdag, maar dc fantasie zal zich er niet aan storen. Ze reist kos teloos een verdraaid eind ver weg van huis cn vooral dat kosteloos is een meevallertje, want Sint Nikolaas naakt. Hij is een liere. oude heer. maar op enig geld stelt ook hij wel prijs. Dal mag men wel aanmerken als zyn zwakke zijde. Hij is al tc oud om op dit punt *voor bekering in aanmerking te komen. SCH1ERE1LANDMA N.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2