tl REGENJASSEN In babyspeciaalzaak SUCCESJES Gebr. Thien Mevrouw! Hier uw vleesvoordeel Vers rund- en varkensvlees dinsdag 1 november gesloten Opnieuw nieuw! Plannen tot inrichting deel Rijkswerkhaven tot jachthaven Drie doden bij ernstig verkeersongeval Kom, kijk en kies dus bij WIJ STAAN ER ACHTER tort Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ELISABETH Wij noemen haar Elly C. M. GROENLEER E. GROENLEER-BIL PETRA en HELEEN Zierikzee, 31 oktober 1966 Salonwagen Karnemelksvaart Rectificatie I Op 1 november hopen i f onze geliefde ouders en f grootouders J. v. d. SPEK- en M. v. d. SPEK- VAN VEEN I hun 30-jarige cchtvere- i niging te herdenken, f Gelegenheid tot felicite- i ren van 16.30-18.00 uur, Poststraat 1, 1 Hun dankbare kinderen S en kleinkinderen t f Bruinisse, 31 okt. 1966 Heden overleed, na een werkzaam leven, in het rusthuis „Ter Poorte" te Koudekerke, onze lieve zuster en tante PIETERNELLA BODBIJL in de ouderdom van 82 jaar. 't Woudt: M. BODBIJL Zierikzee: K. BODBIJL D. BERREVOETS- BODBIJL Kerkwerve: M. PANNEKOEK- BODBIJL Neven en nichten Zierikzee, 30 okt. 1966 Condoleantie-adres Minnebroederstraat 21 De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 2 november a.s., op de al gemene begraafplaats te Zierikzee. Vertrek vanuit het Herv. Verenigingsgebouw, Het Vrije 2 om 13.30 uur. God heeft heden thuisge haald onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en o verg rootmoeder PIETERNELLA YV1LLEM1NA JONKER geboren VAN 'T HOF in de ouderdom van 91 jaar. Mede namens de familie: P. J. JONKER Haamstede, 30 okt. 1966 Omloopsweg 11 De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 3 nov. a.s., vanaf de re creatiezaal van de Geref. kerk te Haamstede, 's na middags 15.00 uur. VERKOOP STRANDGOED Op donderdag 3 november 1966: te Scharendüke om 13.45 uur op de haven Kloosternol, ver koop van palen, lengte 13 meter; te Renesse om 14.30 uur op een terrein aan de Ramp- weg-hoek Rampweg'Scha- rendijkseweg, verkoop van palen, lengte 13 meter; te Renesse om 15.15 uur op een terrein nabij het Water gat, verkoop van palen, lengte 13 meter; te Haamstede om 16.00 uur op een terrein van de heer L. J. Blom, Hogeweg 96, ver koop van een sloep, reddings vlot en een watertank. a.s. dinsdagmorgen vanaf 9.00 uur in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee. H. Stouten Te koop: 1- en 2-persoons ledikanten. L. Kaashoek, Lange Nobel- straat 23, Zierikzee, telefoon (01110) 2167. Eetrijpe handappels. W. v. d, Berge, Platte Capelledijk 4, telef. 615, Nieuwerkerk. Magere runderlappen 500 gram 3,88 Doorregen runderlappen 500 gram 2,78 Slavinken 3 voor l»12 Haal deze voordelen bij Hamworst 150 gram 0,88 Tongenworst 100 gram 0,70 Woensdag: vers vleesgehakt 500 grain a 1,98 Burgh Slagerij H. Bouwman Slagerij J. de Koning - Burgh midden in de Poststraat Zierikzee Vier clubs, kloostertafel, uit- schuiftafel en dressoir. - L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23, Zierikzee, telef. (01110)2167. Kinderstoel, vloerkleed, co- cosmatten, haardfauteuil en witte driegaats kachel. - L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23, Zierikzee, telef. (01110)2167. Tafels, stoelen, dressoirs, haardfauteuils, enz. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, telef. (01110)2167. Hout, asbestplaten, plastic-, hard- en zachtboard platen, keukens, ijzeren kasten (lang 2 m). - Magazijn Hoornick, Engelse Kade, Zierikzee. - Vertegen w.: M, W. Janse, Karnemelksvaart 3, tel. 2158. Dat zult u zeker zeggen nadat wij uw meubelen vakkundig hebben over trokken meteen van de vele stollen uit onze e- norme kollektlel Vraag eens prijsopgave. Meubelstolleerderij GOUDZWAARD Meelstraat 24, Zierikzee Telefoon 01110-2491 Voor goede verf met het grootste kleurenassortiment: Mol, Nieuwe Boogerdstr. 27, straat 27, Zierikzee. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 29-10. In de vrij dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse was de heer C. Kik wegens ziekte afwe zig. De voorzitter, burgemeester Van de Linde, deelt mede, dat bericht is ontvangen, dat aan de firma P. Maaskant en Zenen een verhoogde uitkering zal worden toegekend voor het verplaatsen van een hüsmast, in verband met het verplaatsen van het bedrijf als gevolg van de Deltawer ken. Een oude en reeds jaren slepen de kwestie is hiermee tot een goed einde gebracht. De heer M. J. van de Velde (P.v.d.A.) meent dat deze hijsmast door Rijkswaterstaat is ver plaatst en dat dit gratis is gebeurd, maar aan de hand van de stukken blijkt, dat wel degelijk grote inves teringen door de firma Maaskant zijn gedaan, om de mast voor de tweede maal te verplaatsen. Mevrouw K. C. Haeck-Jumelet re clameert tegen de weigering, om haar vergunning te verlenen, een garage naast haar woning te bou wen op de door haar daarvoor ge dachte plaats. Omdat dit in strijd komt met de bebou wings voorschrif ten langs de Dorpsweg wordt het verzoek om de aanvraag toe te staan verwezen naar een volgende verga dering, maar daar over deze zaak een langdurige discussie ontstaat, wordt uiteindelijk besloten om de bebouwingsvoorschriften ter plaatse te wijzigen, zodat open bebouwing niet langer als voorwaarde zal gel den. Voor het bezoeken van een per soon uit de gemeente Bruinisse aan het vormingscentrum Hedenesse wordt m.a.s. besloten de daarvoor gevraagde f 12 subsidie te verlenen. Ingekomen is een verzoek van de heer B. de Haan, hoofd der o.I.- school, om een subsidie van 3 cent per inwoner toe te kennen aan het comité dat jaarlijks het vervoer be kostigt naar de toneel-kindervoor- stellingen van de Z.V.U. De meer derheid van b. en w. stelt voor af wijzend op dit verzoek te beschik ken, maar de raad besluit met 4-2 stemmen het verzoek in te willigen. Met algemene stemmen wordt be sloten mee te werken aan de stich ting van een verpleeghuis voor be jaarden te Zierikzee. Jaarrekening 1965 Besloten wordt een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Nederlandse Ge meenten tot een maximum krediet van f 150.000. Voorlopig vastgesteld worden de exploitatiebedragen la ger onderwijs over 1965 in een totale uitgaaf van f 10.353,79. De jaarrekening 1965 wordt voor lopig vastgesteld voor de gewone dienst in inkomsten f 1.442.602,76 en f 1.454.380,99 aan uitgaven, nadelig saldo derhalve f 11.778,23 en voor de kapitaaldienst aan inkomsten f4.886.025,12; uitgaven f4.842.440,8.9. Batig saldo f 43.584.24. Besloten wordt tot het aangaan van eerw kas geldlening bij de Bank voor Neder landse Gemeenten groot f 160.000. Aan de heer A. Both wordt mot ingang van 1 december eervol ont slag verleend als gemeentewerkman in algemene dienst met ingang van 1 december 1966; aan mevr. A. A. I. Both-van der Blom wordt ontslag verleend als tijdelijk badmeesteres, met ingang van 1 januari 1967. Het beschikbaar stellen van een krediet ad f 6000 ten behoeve van het aanbrengen van een centrale verwarmingshaard in het pand Prin ses Marijkestraat 1, de woning van de heer B. de Haan lokt een techni sche bespreking uit, betreffende de mogelijkheid de woning van de hoofdonderwijzer te verwarmen, zonder veel warmteverlies in de school en zonder extra kol en ver bruik. De heer L. Bal (P.v.d.A.) geeft enkele aanwijzingen en ook de heer van de Velde meent dat er nog mo gelijkheden zijn op dit terrein. Ook de vaststelling van het plan tot het verbeteren van een gedeelte van de havenwegen en het beschik baar stellen van het daarvoor beno digde krediet geeft stof voor de he ren Becu, wethouder van Gilst en de heer van de Velde om de zaak op technisch vlak te bekijken. Besloten wordt het werk te laten uitvoeren met een toplaag, waarvan de kosten f 31.250 bedragen. Voor het aanschaffen van leermid delen ten behoeve van godsdienst onderwijs op de o.l.-school wordt f 195 gevoteerd. De heer P. J. Willemse, tijdelijk benoemd tot gemeentewerkman, wordt met algemene stemmen her benoemd. Nieuwe zaten Gesproken wordt over de kosten van het maken van nieuwe zaten in de gemeentehaven. Het wordt niet billijk geacht deze kosten geheel ten laste te brengen van hen die daarvan gebruik maken en overwo gen wordt, de kosten van de haven uitbreiding te verdelen over alle schepen. De heer de Koning is tegen, hij wil de prijs verlagen voor de ex ploitanten van vaartuigen voor de sportvisserij, maar dit niet ten laste brengen van de overige vaartuigen. B. en w. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van de chr. middelbare landbouwschool te Middelburg om een subsidie te ver lenen ad f 100, omdat een leerling van Bruinisse de school bezoekt. De heer van de Velde zegt dat b. en w. in deze niet konsekwent handelen; men heeft ook een subsidie verstrekt aan de Zeeuwse visserij school, dan heeft ook deze landbouwschool daar recht op. Besloten wordt een bedrag te geven even groot als de subsidie van de visserij school, nl. f 40. Met de heer D. van Duivendijk Lz., wordt een grondruil aangegaan van 5 meter, rond de tank van de Cebeco kan dan een muur worden gebouwd als brandbeveiliging. De voorzitter heeft een gesprek gehad met enige hoofden van dienst van Rijkswaterstaat, over het in richten van een gedeelte van de Rijkswerkhaven als jachthaven. In de toekomst wil men de werk- haven de functie van vluchthaven toekennen zodat maar een deel voor het meren van jachten gebruikt kan worden. Wethouder Jumelet brengt een kort verslag uit van een drietal door hem bezochte vergaderingen. De raad gaat dan over tot het be handelen van de gemeentebegroting 1967. De heer van de Velde maakt van de gelegenheid gebruik tot het houden van algemene beschouwin gen. ZWIJNDRECHT, 29-10. By een ernstig verkeersongeval op de oprit naar de brug over de Oude Maas in ryksweg 16 (Rotterdam-Dordrecht) in de gemeente Zwfjndrecht zyn- za terdagavond drie personen om het leven gekomen. Na een botsing, waarbij in totaal drie personenauto's betrekken waren, vlogen twee van de wagens in brand. De drie slacht offers konden zich niet meer uit hun brandende auto bevrijden. UlO uCtZ ieA9gUOS.T905l.t3A }9ll hg het leven gekomen: de 21-jarige J. S. van de Griend, varensgezel uit Rhoon; de 20-jarige P. M. Wijntjes, timmerman uit Rhoon, de 20-jarige J. M. van der Meijden, militair uit Poortugaal. Twee andere inzittenden vein hun wagen, de 21-jarige timmer man A. Zantlnga uil Rotterdam en Kind onder traetor HEEZE, 30-10. Zaterdagmiddag is het tweejarige dochtertje van de heer J. Gerlings onder een achter wiel van de door haar vader be stuurde tractor gekomen. Zij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde achter het huis van de familie Ger lings, bij het lossen van groenvoer. de 21-jarige H. Leuzen uit Rotter dam, werden zwaar gewond. Het echtpaar Wessels uit Delft, dat in een der andere bij het ongeval be trokken auto's zat, werd licht ge wond en kon per ambulance naar Delft werden vervoerd. UTRECHT. De 18-jarige A. Lam- brechts uit Ossenhoofd is zaterdag middag tussen Etten-Leur en Roo sendaal door een trein gegrepen en op slag gedood. De jongeman pas seerde op zijn bromfiets een niet be veiligde overweg. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 31-10. Aangevoerd 1870 stuks vee, t.w.: 1395 runderen en 475 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen extra kwaliteit f 4,20-4,50, le f 3,80- 4,15, 2e f 3,45-3,65, 3e f 3,15-3,30; stieren f 3,90-4,50; worstkoeien f 2,90- 3,00; slachtvarkens, extra kwaliteit f 2,42-2,47, le f 2,37-2,42, 2e f 2,32- 2,37, 3e f 2,27-2,32; slachtzeugen f 2,00-2,10; zware varkens f 2,12- 2,22. Runderen: aanvoer groter; handel redelijk; prijzen even hoger. Var kens: aanvoer iets minder; handel vlot; prijzen iets hoger. vindt U een enorme sortering LEDIKANTJES: Ledikant-bedjes Ledikant-zeiltjes Ledikant-lakentjes en sloopjes Ledikant-dekentjes Ledikant-dekenklemmen Ledikant-veiligheidsgordels Ledikant-trappeldekentjes KINDERWAGENS Kinderwagen-bedjes Kinderwagen-zeiltjes Kinderwagen-dekentjes Kinderwagen-plaids Kinderwagen-lakens en sloopjes Kinderwagen-sierdekentjes Kinderwagen-sierkussens Kinderwagen-boodschapnetten en -tassen Kinderwagen-speelgoedhanger WANDELWAGENS: Wandelwagen-zakken Wandelwagen-regenschermen Wandelwagen-boodschapnetten Wandelwagen-inzetbakjes COMMODES: Commode-dekken Babysitters Infanseats Diverse babypotjes Babytronen Schootkussens Luiertassen Reisluiers Inlegluiers Luiergordels Drinkbekertjes Warmwaterbordjes Plastic bordjes met bekertje Babyborstelgarnituren Babymuziekballen Babymuziekdoosjes Diversen: Voor Pfaff naaimachines naar A. C. Bastiaanse, Pape gaaistraat 4, tel. (01100)-7476, Goes. Ruime keuze kop en schotels in porcelein en keramiek, vanaf f 1,50. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierik zee, telef. 2174. De nieuwste collectie oor bellen, colliers en lange ket-r tingen: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat 27, Zierikzee. Als wij u een vloerbedekking adviseren dan kunt u er van opaan dat die echt goed is! Wij staan er achter met onze naam, onze service en een enorme keus! Appelmarkt 24 - Tel. 2604 - Zierikzee Dit najaar veel nieuws in bij Midden in de Poststraat Zierikzee PRAKTUKVOORTZETTING w De praktijk van Mrs. C. J. B. DU CROO en J. LIGTHART wordt wegens het overlijden van Mr. C. J. B. du Croo door MR. J. LIGTHART voortgezet. Zierikzee, oktober 1966 Poststraat 44 Mr. J. LIGTHART advocaat en procureur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5