Algemene Bank Nederland Met een AMSpaarbiljet 1966/71 groeit uw spaargeld in vier-en-een-half jaar vanf.100.-naarf.135r wp mSL De boezem van voormalig Flaamvers-gemaal is één fluizenveld Snoep verstandig eet 'n appel „Tafeltje dek je" INGEZONDEN STUKKEN Nog een volle week Snoep 0*SL verstandig D^B eet 'n appel Overleg huisartsen-ziekenfondsen zit vast Kloosterbalsem verstandig eet'n appel V Na-ranipsp vegetatie SPORT EN WEDSTRIJDEN MIDDENSCHOUWEN, 26-10. Door de ramp van 1953 kwam de verbin ding Zierikzee- Westhoek over andere wegen te liggen. Voor de fatale fe- bruarinacht liep deze route via de Schelphcek, de inlaagdijken, langs het café van de familie Hart de zee dijk over om dan bij de Prommel- siuis de dük te verlaten en de weg verder te volgen zoals die nu ook be reden wordt cm Zierikzee te berei ken. Voor de ontwatering van Schou wen zorgde teen als het grootste ge maal het stoomgemaal dat met haar grote ketelbatterü stoom maakte voor de twee zware motoren die de pom pen aandreven. Het water dat langs de vele vaarten en sloten het stoom gemaal bereikte werd de boezem in gepompt waarop het door sluizen de Oosterschelde instroomde. Na de ramp werd de gehele situa tie anders. De herverkaveling zorgde behalve voor grote percelen bouw land tevens voor nieuwe, brede aan- voervaarten met weinig bochten zo dat het overvloedige water snel kon worden afgevoerd via een nieuw elektrisch gemaal bij de Frommel - sluis. Het oude stoomgemaal had geen doel meer en na de verkoop van de machinerieën geraakte het in verval. De boezems echter werden echte natuurgebieden en één ervan, de meest oostelijk gelegen, werd een eldorado voor de watervogels. Lang zaam maar zeker ontstond een zeke re plantengroei in het op hetzelfde niveau blijvende water en de elk jaar afstervende plantendelen deden de bodem wat omhoog komen waardoor maar weinig waterplassen overble ven. Op deze ondergrond met neg steeds brak water vond de zeeaster een prachtige ondergrond voor haar zaad. De zeeaster met haar lila bloemen behoort tot de familie der Componis ten en ze beheerste nog lang na 1953 het beeld van de Schouwen-Duive- landse landbouwgronden. ADVERTENTIE HENGELO (O.;, 26-10. In de keuken van het „Dr. P. C. Borst Huis" in Hengelo (O.) namen leden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers de miljoenste maaltijd in de ac tie Tafeltje dek je'> in ont vangst ,om deze naar het echt paar B. Karsenberg te bren gen. - In 1956 begon de Rot terdamse mevrouw W. G. Schreuder-van der Wal in haar eigen keuken maaltijden te bereiden voor enkele be jaarden, die daartoe tijdelijk, wegens ziekte of andere om standigheden niet in staat wa ren. Haar initiatief vond weerklank in kringen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers, die hiervan een lande lijke aangelegenheid ging ma ken. In zeer veel plaatsen wor den tegenwoordig in zieken huizen of andere tehuizen naast de eigen maaltijden ex tra porties eten bereid, die vervolgens door U.V.V.-ers naar bejaarden worden ge bracht, die op deze wijze, on danks ziekte niet van een warm maal verstoken blijven. m Koningin Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburg zullen zich zaterdag a.s. naar Aberfan be geven, aldus een mededeling van het paleis Buckingham. Start van „vluchtnabootser" DEN HAAG, 26-10. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft het voorne men heden (donderdag 27 oktober) de start te verrichten van de DC-9 „vluchtnabootser" op de afdeling synthetische vliegtraining van de luchthaven Schiphol. Aan de vlucht nabootser is de naam „Madurodam" gegeven. De loco-burgemeester van Madurodam, de heer H. Schaper, zal deze naam onthullen en de directie van de K.L.M. een oorkonde aan bieden. Als de bodem is uitgebloeid en als echte hürüngdrager een weldaad was voor vele insecten waaronder de bij envolken. van diverse imkers, ont staat het „fluizenzaad" dat, gerijpt, door de wind soms kilometers ver wordt meegenomen. Vandaar de enorme ver-spreiding. Momenteel is de boezem van het voormalige stoom gemaal één wit fluizenveld en levert een prachtig gezciht op. Elders In Zeeland Sommige delen van Zeeland o.a. Tholen kent de zeeaster eveneens. De bewoners eten de jonge plant als groente en geven ze dan de verkeer de naam van lamsoren. De echte lamsoren is een schorreplant en komt over vooruitzichten in Nederland DEN HAAG, 26-10. Het jongste kwartaaloverzicht van de E.E.G.- cemmissie over de conjucturele ont wikkeling in de gemeenschap, dat is vrijgegeven voor publikatie, noemt de vooruitzichten voor Nederland in de komende maanden voor het vol gend jaar niet zodanig, dat een rela tieve stabilisering van de kosten per eenheid produkt en de prijzen tege moet mag worden gezien. De stijging van de investeringsuit gaven zou nog kunnen verminderen, maar het ziet er naar uit dat de ex pansie van de consumptieve beste dingen slechts een betrekkelijk ge ringe vertraging zal ondergaan, te meer daar de spanningen op de ar beidsmarkt waarschijnlijk zullen aanhouden, aldus dit overzicht. De produktie zal volgend jaar niet zo sterk toenemen als in 1966. Enige verbetering van de lopende reke ning van de betalingsbalans is mo gelijk, maar de prijzen zullen ver moedelijk een verdere stijging on dergaan, met name onder invloed van de slechts weinig in betekenis afnemende opwaartse beweging van de produktiekosten. DEN BOSCH. Woensdagmiddag hebben zeshonderd leerlingen van de u.t.s. in Den Bosch een protest mars ondernomen en voor het stad huis gedemonstreerd tegen de hoogst vervallen toestand, waarin de ge bouwen zich bevinden waarin hun school nu reeds elf jaar tijdelijk is ondergebracht. vooral voor op de schorregronden van St. Philipsland en Tholen. De naam zeeaster is op sommige plaatsen anders en kreeg de naam „zulte". Een ritje over de oude weg van Haamstede naar Zierikzee brengt het witte fluizenbeeld voor het oog van de natuurminnende kij ker die ook verder rijdend langs de oude inlaag-weg bijzonder zal genie ten van de vogelstand in de inlaag en aan de andere kant van de weg het zich snel in herfstkleuren tooiende Schouwse landbouw- en (vooral hier) veeteeltland, want de temperaturen zijn nog steeds van die aard dat het buiten blijven van kooien, ossen en ander vee ten volle verantwoord is. SPORTBERICHTEN MOTORSPORT M.C. „Sparta" Zierikzee Zondag 23 oktober 1966 werd de op één na laatste rit voor het kam pioenschap 1966 verreden, waarvan de start plaats vond bij autospuiterij Kort te Zierikzee. De rit, welke was uitgezet door de heren J. G. van Maanen, W. I. den Boer en L. C. de Jonge, leidde over de wegen van de gemeente's Zierikzee, Westerschou- wen, Middenschouwen en Brouwers haven. Aan de rit werd deelgenomen door ruim 30 automobilisten. Alle deelne mers werden geklasseerd. De poe delprijs, welke beschikbaar was ge steld door Hotel v. d. Weijde te Noordgouwe waar ook de finish was ging naar de heer J. Vroegindeweij te Dirksland. Als prijswinnaars kwamen verder uit de bus: 1. J. Slager, Dreischor, 8 strafpunten; 2. L. M. Moermond, Dreischor, 12 strfp.; 3. A .P. Kloet, Dreischor, 13 strfp.; 4. J. J. v. d. Lin de, Dreischor, 14 strfp.; 5. J. de Vlie ger, Zierikzee, 15 strfp.; 6. D. van der Wielen, Nieuwerkerk, 18 strfp.; 7. D. H. v. d. Velde, Zierikzee, 23 strfp.; 8. L. Dorst, Sirjansland, 27 strfp.; 9. A. L. van Westen, Nieuwerkerk, 55 strfp.; 10. J. L. Braber, Dreischor, 58 strfp.; 11. M. van Langeraad, Dui- vendijke, 60 strip. De uitreiking der prijzen vond plaats door de voorzitter ,de heer J. G. van Maanen. Hij bracht dank aan alle medewerkers die tot het slagen van de rit hebben bijgedragen. De eerstvolgende rit heeft plaats op 12 november a.s. Mijnheer de redakteur. Ik las in de,.ZierikzeescheNieuws bode" over die toerist die ai het mooie en het goede over zijn vakan tie schreef, waarvan hij had genoten. Ook ik was in Zeeland, eerst met de Bejaardenbond uit onze stad en la ter met vakantie in Zierikzee, en ook ik heb genoten van alles. Dat prachtige stadhuis met zijn zilveren stemmen, wat een weelde. Wij reden het gehele eiland over. dat nu geen eiland meer is. Wandelend langs de haven en door het Slinger- bos. wat een prachtig gezicht toch. Maar één ding viel mij tegen, na melijk dit: bijna nergens in Zierik zee zijn de straatnamen goed te le zen. Het is of de verf verschoten is, of hoort dat soms ook bij het oude? Mevr. E. A. Bussem-Dullaart, Exercitiestraat 5a, Rotterdam 11 DRIEBERGEN. De 77-jarige J. D. van Ameijde uit Driebergen, die per rijwiel de hoofdstraat (voorrangs- weg) overstak, werd daarbij gegre pen door een personenauto. Hij werd op slag gedood. ZOETERWOUDE. De Marokkaan se ambassadeur in Brussel, de heer Bendalem Guessous, zal tijdens een werkbezoek aan ons land in Leider dorp een woonoord voor Turkse gast arbeiders openen. HILVERSUM. De bouw van een grote studiozaal voor koor- en con certuitvoeringen in de vorm van een amfitheater, met foyer en garde robes, vormt het sluitstuk van het totale gebouwencomplex van de VARA. Het is de derde en laatste fase van de VARA studio, waarvan de bouw in 1955 begon. DEN HAAG. Hare Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix zal van daag (donderdag) de bijeenkomst van de Nationale Raad voor Maat schappelijk Werk in Den Haag bij wonen. SCHIPHOL. Twintig sportlieden, trainers, officials en een medisch team onder leiding van prof. dr. J. Biersteker, zijn met sombreros en andere Indiaanse souvenirs uit het land der Azteken teruggekeerd. ROTTERDAM. De zeesleepboot „Ierse Zee" (voormalige „Zwarte 2ee") van L. Smit en Co's internatio nale sleepdienst, zal dezer dagen haar laatste reis maken. Het schip vaart dan van Maassluis naar Hen- drik-Ido-Ambacht, waar het zal wor den geslpopt. AMSTERDAM. In de periode janu ari tot en met augustus 1966 is in Nederland 3.158.619 hl bier gedron ken, tegen 2.930.283 hl in hetzelfde tijdvak van 1965. Zowel de im- als export namen toe, de import van 133.069 hl tot 151.059 hi, de export van 694.130 hl tot 716.456 hl. DEN HAAG. „De in Nederland ver blijvende Hongaarse vluchtelingen zullen het feit, dat de opstand in Hongarije tien jaar geleden uitbrak, 6 november in een bijeenkomst her denken in de Margriethal in Utrecht, waar zij tien jaar geleden bij hun aankomst in Utrecht ook de eerste keer in Nederland bijeen waren. DEN HAAG. Er is een begin ge maakt met de levering van Neder lands aardgas aan de Westduitse gasmaatschappij Thyssengs A. G„ via het overslagpunt aan de Neder lands-Duitse grens bij Zevenaar. Bij dit overslagpunt sluit de hoofdtran sportleiding van de Nederlandse Gasunie aan op de Duitse hoofdlei ding. SCHIPHOL. De Russische minister van burgerluchtvaart, generaal Yev geny Loginov, is op uitnodiging van de Nederlandse regering op Schiphol aangekomen voor een bezoek van drie vier dagen aan ons land. DUIVENSPORT PV. ..De Reisduil" - St. Philipsland Hieronder volgt de uitslag van de kampioenschappen van de P.V. „De Reisduif' te St. Philipsland. Kampioen Vitesse duij; 1. Jae. Geense, 140692, 797 punten; 2. Jae. Geense, 140691, 780 punten; 3. Jae. Geense, 220636, 721 punten. Kampioen v>iiesse hok: 1. Jac. Geense, 2449 punten; 2. J. Bakker, 2370 punten; 3. L. Vermeij, 2290 pun ten. Kampioen midfond duif: 1. Abr. Verwijs, 944325, 1320 punten; 2. A. Verwijs, 1039598, 1278 punten; 3. A. Verwijs, 1039593, 1226 punten. Kampioen midfond hok: 1. A. Ver wijs, 2906 punten; 2. Joh. Reijngoucit Zn., 2891 punten; 3. Abr. Verwijs, 2653 punten. Kampioen fond duif: 1. L. Vermeij 357631, 1601 punten; 2. A. Fonteijne, 181083, 1273 punten; 3. A. Fonteijne, 226952, 1204 punten. Kampioen fond hok: 1. L. Vermeij, 3354 punten; 2. A. Fonteijne, 3335 punten; 3. Abr. Verwijs, 2782 punten. Kampioen t.m. Orléans: 1. A. Ver wijs, 1039593, 2227 punten; 2. Jac. Geense, 140692, 1865 punten; 3. L. Vermeij, 1272448, 1801 punten. Kampioen duif: 1. L. Vermeij, 375631, 2423 punten; 2. A. Verwijs, 1039593, 2227 punten; 3. Abr. Ver wijs, 944325, 2218 punten. Kampioen jonge duiven duif: 1. A. Fonteijne, 1000082, 1654 punten; 2. A. Fonteijne, 1000611, 1643 punten; .1. A. Faasse, 1000100, 1538 punten. Kampioen jonge duiven hok: 1. A. Faasse, 6158 punten; 2. A. Fonteijne, 5090 punten; 3 .Abr. Verwijs, 4605 punten. Kampioen generaal: l. A. Fonteij ne, 137.4 punten; 2. Abr. Verwijs, 120.6 punten; 3. Jac. Geense, 95.1 punten. ADVERTENTIE (tot zaterdag 5 november a.s.) staat ieder Nederlands gezin een mooie verrassing te wachten. Hiervoor zorgen de Sola fabrieken met een waarde vol geschenk bij een waarde vol artikel. Bij elke edelstalen Sola-Etite pan, melkkoker of fluitketel, onbeperkt gegaran deerd, wordt een Elite-couvert ter waarde van f8,10 ten ge schenke gegeven. Alléén nog deze week bij de Sola winkeliers. VOETBAL K.N.V.B., District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 30 oktober luidt: 4e klasse G: Zierikzee-BSC (half 3); Halsteren-Vosmeer; Goes-Óude Molen; Nieuw Borgvliet-DIVO; RK- FC-De Schutters. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 30 oktober luidt: le klasse: Renesse I-Domburg I (half 3, scheidsr. J. van Belzen); Pa trijzen I-Dreischor I (half 3, scheidsr. M. Wolfert); Luctor -I-Jong Ambon I; Noormannen I-Robur I; Koewacht I-Lewedorpse Boys I; Groede I- Hoofdplaat I. Res. 1ste klasse: Oostburg II-Zie- rikzee II (12 uur, scheidsr. R. San- drini); Goes III-Vlissingen IV; Zee- landia II-Terneuzen III; Walcheren II-Middelburg IV; RCS II-Honte- nisse II; Vogelwaarde Il-Zeeland Sport IV. 2e klasse B: Zonnemaire I-Kwa- dendamme I (half 3, scheidsr. P. Harinck)SVOWK I-Luctor II (half 3, scheidsr. M. Krijger); DFS II- Domburg II (half 3, scheidsr. L. J. Kesselaar); Kruiningen I-Renesse II (half 3, scheidsr. J. v. d. Velde); Cortgene I-Zierikzee III (half 3, A. v. d. Schoor scheidsr.); Lewedorpse Boys II-Hansweertse Boys II. 3e klasse D: Robur III-Dreischor II (half 3, scheidsr. G. van Belzen); Kruiningen li-Volharding I; Krui ningen III-'s Heer Arendskerke III; Volharding II-Kwadendamme II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 29 oktober luidt: le klasse: Wissenkerke I-Bruse Boys I (kwart over 3, scheidsr. N. Schot); Beren I-Spui I. 3e klasse A: WIK II-MEVO II (kwart over 3, scheidsr. J. P. van Wel). ADVERTENTIE Juniorencompetitie Greep a 1: Zierikzee a I-Vlis- singen A II (3 uur, scheidsr. J. C. de Bilde); Goes A I-Zeelandia A I; Ar- nemuiden A I-Zeeland Sport A I; Serooskerke a 1-Middelburg a 11; Vlissingen a I-Middelburg A I. Greep A III: Goes A IJ-Robur a I. Groep B IX: Brouwershaven B 1- DFS B 1 (half 3. scheidsr. P. A. bij de Vaate). Groep B X: SVOWK B I-Zierik- zee B II (half 3. scheidsr. J. Schouls). ZSC-SKNWK II 12-1 Het spel wat beide teams in de ze wedstrijd vertoonden was zeker het verschil van meer dan een klasse Slechts sporadisch slaagden de be zoekers erin een aanval op te zetten welke dan nog in de meeste gevallen van elk gevaar ontbloot waren. Reeds in zes minuten tijd verschafte ZSC zich 'n 3-0 voorsprong waarmee het pleit reeds in hun voordeel was be slist. Met het ingaan van de rust had de club uit Scharendijke een 7-1 voorsprong. De doelpunten wer den gemaakt door Kees Klauw (4), Ben Louwerse (3), Bram Kooman (2), Piet v.d. Horst (2) en Lasschuit (1). Zierikzee B I-Dreischor B I 4-1 Het technisch aanmerkelijk beter spelende team van Zierikzee wist op de blauw-witten een verdiende over winning te behalen. Bij Dreischor moest het teveel van lage harde pas ses naar voren komen welke veel zo niet alles aan zuiverheid misten. Zierikzee daarentegen zocht het meer in goede combinaties welke veel meer gevaar inhielden. Nadat linksbuiten Viergever Zierikzee de leiding had gegeven (1-0) bracht Pieters de ruststand op 2-0. In de tweede helft werd het door J. Stout- jesdijk 3-0 waarna Geelhoed er voor de eerste maal in dit seizoen erin slaagde de Zierikzee keeper het na kijken te geven (3-1). Ten slotte be paalde J. Krips de eindstand op 4-1. Zierikzee B II-SVOWK B I 7-0 Over het geheel genomen had de thuisclub in deze wedstrijd het heft in handen wat zij met zeven doel punten tot uitdrukking wisten te brengen. Bij het ingaan van de rust had Zierikzee B II reeds een veilige 4-0 voorsprong. A. v.d. Zande (2), Lukus (3), Verwest (1) en v.d. Have waren de makers van de doelpun ten. Rcbur A I-Zierikzee A II 0-4 Door beter gebruik te maken van de geboden kansen wisten de A ju nioren van Zierikzee te Goes een verdiende overwinning te behalen. Door een doelpunt van V. Ham na men zij in de eerste speelhelft een 1-0 voorsprong. Na de thee wisten V. Ham en V.d. Maas nog eenmaal het net te vinden terwijl een van de Robur achterspelers zijn eigen doelman het nakijken gaf (0-4). Renesse II-Cortgene 2-3 Een in het veld sterker Renesse leed tegen Cortgene een verdiende nederlaag omdat zij vooral in tak- tisch opzicht nog al bij de bezoek ers tekort schoten. Reeds in de eer ste helft slaagde de thuisclub erin een veldoverwicht te nemen maar minder talrijke open aanvallen van Cortgene hielden veel meer gevaar in. Daar de achterspelers van Renes se op één lijn speelden was er bij een doorbraak nooit geen rugdek king aanwezig. Verder was het een belangrijke handicap dat de' half spelers over geen trap lengte bleken te beschikken of althans de spelwij ze achter wege lieten. Een halfspe- ler moet in staat zijn om verrassing in het spel te kunnen brengen het leder op de tegenover gestelde vleu gel te plaatsen. Verder bleken de binnen spelers bij het korte spel over veel te weinig sprint snelheid te beschikken om gevaarlijk te kun nen zijn. Dank zij evenveel fouten en misverstanden hadden de bezoe kers bij de rust een 3-0 voorsprong. Acht minuten na de rust wist Si mons de achterstand tot 1-3 terug te brengen. Ondanks de grote veld- meerheid welke Renesse hierna aan de dag legde duurde het nog tot drie minuten voor tijd eer D. Hai-t erin slaagde het tweede doelpunt te scoren (2-3). Na mini micro-mode AMSTERDAM, 26-10. In een oud pand aan de Vijzelgracht te Amster dam heeft de Britse ambassadeur in ons land, sir Peter Garran, bij de opening van „London House" de nieuwe micro-mode ten doop gehou den. Ten aanschouwe van vele geno digden toonden enkele mannequins de micro-rok, die enkele centimeters korter is dan de minirok. Achteraf-belaling voor overheidspersoneel DEN HAAG, 25-10, Dp totale sa- larisverhoging van het overheids personeel zal over 1966 7,95 procent bedragen. Op 1 januari 1966 was in het kader van het door de overheid gevoerde trendbeleid aan het overheidsperso neel een voorlopige salarisverhoging van 5 procent toegekend. Aan de hand van de C.B.S.-regelingsloonsta tistiek over de waarnemingsperiode juli 1965-juli 1966 is vastgesteld, dat een aanvulling nodig is. Deze be draagt 2,95 procent. De uitkering hiervan zal zo moge lijk eind november plaats vinden. ADVERTENTIE Hebt u al een A,B.N.Spaarbiljet1966/71 genomen? Dit betekent een samengestelde interest van 60 procent per jaar Dat is sparen met groeikracht Na 15 oktober wordt rente bijberekend. Folders en nadere inlichtingen bij al onze kantonen. (Nederlandsche Handel-Maatschappij - De Twentsche Bank) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbqde). UTRECHT, 26-10. Het overleg tus sen de onderhandelingsdelegaties van de landelijke huisartsenvereniging en de ziekenfondsorganisaties over het honcranium voor de huisartsen zit na het in Utrecht gevoerde overleg muurvast. Het centraal bestuur der landelijke huisartsenvereniging heeft na het overleg met de bestuursdel'egatie der ziekenfondsorganisaties meegedeeld „met verbazing te hebben kennisge nomen van de absolute weigering van de ziekenfondsorganisaties om het voorstel der landelijke huisart- FINANCIËN EN ECONOMIE E.E.G.-com missie senvereniging zelfs maar in bespre king te willen nemen. De zieken fondsorganisaties gingen daarbij vol gens het communiqué van de L.H.V. zever, dat zij bovendien niet bereid bleken, om te luisteren naar de re pliek van de L.H.V. op de schrifte lijke kritiek der ziekenfondsorgani saties betreffende de L.H.V.-voorstel- len. Het centraal bestuur der lande lijke huisartsenvereniging zal zich over de gevolgen van deze merk waardige procedure nader beraden". ADVERTENTIE Heilzame.diepwerkentfe verzacht en verlicht aandoeningen van huid en spieren KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De E.E.G.-minister raad heeft de E.E.G.-vooschriften uitgebreid voor groente en fruit in het vrije verkeer binnen de gemeen schap. HILVERSUM. In Hilversum heeft zich een tragisch geval van koolmo- noxydevergiftiging voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 29- jarige mevrouw J. Voorn-Hendrik- se. Voor het leven van haar enkele maanden oude baby wordt ernstig gevreesd. OSS. De 81-jarige heer G. H. Bloemers uit Heesch is om het le ven gekomen bij een verkeersonge luk op de Paalgravenlaan te Oss. De bejaarde Fietser kwam in aanraking met een vrachtauto en liep dusdanig letsel op, dat hij ter plaatse over leed. OISTERWIJK. In Oisterwijk is het zevenjarige zoontje van de familie Paijmans, dat per fiets naar school ging, op de hoek van de Kerkstraat en de Vloeiweg in zijn woonplaats door een Belgische vrachtauto aan gereden. Het kind was vrijwel op slag dood. UTRECHT. De 71-jarige mevrouw A. van Luijn uit Utrecht is overle den aan de brandwonden die zij vo rige week bij een brandje in haar woning opliep. Mevrouw Van Luijn stond op een gegeven moment te dicht bij de brandende petroleum kachel, waardoor haar kleren vlam vatten. Buren wikkelden de vrouw in overgordijnen. APELDOORN. In het Sint-Lidui- naziekenhuis in Apeldoorn is over leden de 73-jarige heer J. Wesselius, die vorige week maandag ernstig gewond1 werd bij een verkeersonge- j r. luk. Hij kwam toen op de Kerklaan 3 in Apeldoorn onder een aiitobus te recht. DE BLESSE. In De Blesse, ge meente Weststellingwerf, is de 58- jarige mevrouw Loopstra-Bijker uit Dokkum op slag gedood, toen de per sonenauto, waarin zij zat, achter op een geparkeerde vrachtwagen botste. W ADVERTENTIE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4