HUNTER vooreen goede fles wijn moet o bij de Ned. Middenstandsbank kreeg fraai gebouw aan L Nobelstraat Akkertjes STREEKNIEUWS Gewijzigd bestemmingsplan „Slikweg" 1966 werd vastgesteld Schouwen-Duivelandse successen in de bakkersvakwedstrijden te Goes z.v.u. ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Douderdag 27 oktober 1966 Nr. 19682 Vrijdag 28 oktober opening ZIERIKZEE, 20-10. Het nieuwe gebouw van de Nederlandse Midden- standsbank aan de Lange Ncbeistraat - staande op de plaats van het voormalige (afgebroken) bedrijfspand van de N.V. Drukkerij v h Lakennian Ochtman is vrijwel gereed. Vrijdag (middag) 28 oktober a.s. zal het nieuwe bankgebouw officieel worden geopend door burgemeester D. W. Kaste lein van Zierikzee. Verrezen is een - zeer degelijk afgewerkt -funktioneel gebouw met een lcgische ruimte-indeling. De vestiging moet gezien als een bijkantoor van de Nederlandse Middenstandsbank te Goes. Boven het bank gebouw is een woning ingericht, die inmiddels is betrokken door de uit Goes overgekomen procuratiehouder de heer J. L. J. Jebbink, reeds sinds 1964 te Zierikzee werkzaam in het tijdens de overgangsperiode gebruikte pand in de Visstraat. Het aanvankelijk bescheiden pied a terre, dat de Middenstandsbank te Zierikzee verkreeg is snel naar een definitieve vestiging gegroeid. Het begon met een zitdag te Zierikzee van het kaskantoor, gevolgd door dagelijkse zittingen in het pand Vis straat, waarna spoedig de noodzaak van een bredere vestiging, inclusief nieuwbouw zich voordeed. De Zie- rikzeese vestiging is voor de betrok ken Bankinstelling de 201ste. Weesp was Zierikzee juist voor, want deze week werd daar de 200ste vestiging in gebruik gesteld. Vertraging in bouw De plaatskeuze van de nieuwe bank vloeide logisch voort uit de ge geven situatie, want in de begintijd had de bank reeds zitdagen in het op dezelfde plaats staande pand en het één vloeide dus uit het ander voort. Met de nieuwbouw werd - na een nogal spektakulaire afbraakperiode - gestart in maart 1965. Ernstige ver traging werd ondervonden als ge volg van moeilijkheden met belen dende percelen. Waren deze uitge bleven dan zou de bouw een half jaar eerder kunnen zijn voltooid. Nu werd het dus bijna eind oktober, voordat deze „vooruitgeschoven post" van het kantoor te Goes, zijn definitieve behuizing kreeg. Be indeling van het pand Met de beschikbare ruimte in het pand is gewoekerd. Door een strak ke indeling konden de beoogde ruimten gemakkelijk in de platte grond worden aangebracht. Parterre treft men een flinke hal naar de zijde van het kaskantoor - waar de kassier komt te zitten - afgesloten door een fraaie balie, door Zweedse glasschermen in vakken verdeeld. Dominerend, in de wachtruimte is een aan de zijwand aangebrachte fotografische vergroting van de be kende plaat „Zierikzee vanaf de zee zijde" uit de „Chronyck van Smal- ADVERTENTIE legange". Als blikvanger en origi nele wandversiering een meester stuk. Een verdieping hoger, maar ruim telijk verbonden met het kaskan toor, is de administratie gevestigd. Op dezelfde hoogte treft men de di rectiekamer annex spreekkamer. Sousterrain is de kluispartij aange bracht, voorzien van de modernste beveiligingen. Werkkasten, een ar chiefruimte en een couponkamertje completeren deze afdeling. In de parterre geprojecteerde toeloopgang naar de kluisruimte treft men gar derobe, toiletten e.d. Het bankge bouw is verder voorzien van een nachtkluis. Solide vestiging Met dit nieuwe gebouw heeft de Nederlandse Middenstandsbank de derde in grootte in Nederland en van allen c; snelst groeiende - er een solide vestiging bij, bedoeld ser vice te geven aan alle lagen der be volking, met een duidelijk accent evenwel nog op de middenstand, in de breedste zin des woords. De al gehele zelfstandigwording in de toe komst, is een zaak die uiteraard af hangt van de financiële resultaten, maar behoort zeker tot de mogelijk heden, gelc-t op de voorgeschiedenis, die leidde tot het huidige punt. een nieuw bankgebouw. Ondergebracht in hetzelfde gebouw is het agent schap van de Middenstandsspaar bank. De Middenstandsbank biedt een algemene bankservice, inclusief die op grond van de bestaande ga rantiebepalingen van het rijk. Het rentepercentage varieert van 3% tot öVz procent. De opening vrijdag vindt plaats in tegenwoordigheid van de directeur van de bank te Goes de heer K. Keu- ning en talrijke andere autoriteiten. Na de opening volgt van 3 tot 5 uur een receptie en is er gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen. Vermelden wij nog dat hoofdaan nemer van het gebouw was de fa. J. Roggeband «Sc Zn. Onderaannemers van Schouwen-Duiveland waren: fa. J. Steutel Zn. (sanitair) en de fa. Chr. C. Timmerman (natuursteen). De bank is de zevende vestiging in Zeeland. ADVERTENTIE Let op. dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! UTRECHT, 26-10. De actie van het Verbond voor Veilig Verkeer „Glaasje op, laat u rijden" zal tij dens de komende feestdagen weer actueel zijn. Het Verbond heeft een dringend beroep gedaan op de di- recties van alle openbare vervoer bedrijven in ons land tijdens de ko mende kerstdagen en de jaarwisse ling 's nachts hei extra busvervoer te bevorderen, zodat de verkeers veiligheid kan worden vergroot. (hij is de vakman die u deskundig kan adviseren) U brengt uw radio toch ook niet 's avonds bi* Neem de Zienkzeesche Nieuwsbode voor U ALLÉÉN BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers- haven komt op dinsdag 1 november a.s. des namiddags 19.00 uur in open bare vergadering bijeen in het Plaat- senhuis te Dreischor. De agenda ver meldt o.a.: pachtontbinding gemeen te - dhr. L. J. de Oude; aankoop van grond te Brouwershaven; wijziging raadsbesluit aankoop van grond; op nieuw vaststellen verordening bad huisrechten; wijziging verordening haven- en kadegelden; wijziging ver ordening controleregelen; instelling adviesorgaan openbaar lager onder wijs; overlegging gemeenterekening 1965; vasstelling 14e en 15e wijzi ging der begroting 1966; aanbieding gemeentebegroting en begroting wo ningbedrijf 1967; voorlopige vaststel ling van het bedrag der uitgaven voor het openbaar gewoon onderwijs als bedoeld in art. 55ter der L.O.wet 1820, over 1865 Chr. Nat. School te Zonnemaire, idem 1964 en 1965; vast stelling voorschot vergoeding voor vakonderwijs 1966 betreffende de School met de Bijbel te Brouwers haven; idem betreffende de Chr. Nat. School te Zonnemaire. MIDDENS CHOU WEN De Vluchtelingenactie De oollecte voor de Vluchtelingen hulp Azië-Afrika heeft dank zij de medewerking van de sportvereni ging Z.S.C. en W.I.K. het mooie be drag van f 814,27 opgebracht. De opbrengst kan worden gesplitst als volgt: Scharendijke-Duivendijke een bedrag van f 436,40; Ellemeet f 167,02 en Kerkwerve f 310,85. ZIERIKZEE, 27 oktober. Gisteren (woensdag) bracht de handelsattaché van Griekenland, de heer P. Moutjouridès, vergezeld door zijn secretaresse me). E. Htnrichs, een bezoek can de fabrieken van de N.V. Kon. Zeelandia alhier. Biljarttoernooi vierde klasse liiire te Noordgouwe Vrijdag, zaterdag en zondag 28, 29 en 30 oktober a.s. zal door de bil jartvereniging K.V.L. te Noordgou- we in hotel v. d. Weijde het toernooi woi-den geoi'ganiseerd om het kam pioenschap 4e klasse libi-e van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Aan de voorwedstrijd om zich voor de finale te kunnen plaat sen werd door 37 spelers deelgeno men. Bij deze voorwedstrijden slaag de een viertal deelnemers, t.w. J. de Jonge, Entre Nous, Zierikzee; C. M. Dooge en K. L. v. d. Werve, beide De Carambole, Dreischor en L. van Klinken, O.K.K., Nieuwerkerk, er in naar de 3e klas te promoveren. Twee spelers waren minder gelukkig en degradeerden naar de 5e klas. Voor de finale hebben zich weten te plaat sen: C. v. a. Bos, V.O.G., Zierikzee; Huwelijkscoiicerl t.g.v. huwelijk prinses Margriet AMSTERDAM, 26-10. In het ka der van de feestelijkheden rond het aanstaande huwelijk van prinses Margriet en de heer mr. P. van Vol lenhoven zal het gemeentebestuur van Amsterdam het bruidspaar een concert aanbieden. Dit concert zal worden gegeven in het Concertge bouw in Amsterdam, woensdagavond 121 december 1866. Het concertge bouworkest zal onder leiding van Bernhard Hailink spelen. Ondergronds verblijf van vijf maanden PARIJS, 26-10. De Fransman Jean- Pierre Mairetet verblijft reeds vijf maanden in een grot op honderd me ter diepte, in het Audiberthe-mas- sief 70 km van Nice. Hij heeft hi:r- mee het record ondergronds verblijf, dat met 130 dagen op naam stond van de aEngelsman David Lasserty, ruim gebroken. Mairetet zal pas op 1 december weer naar boven komen, tijzij hij voor die tijd instort. Hij denkt zelf dat hij nog maar pas drie en 'een halve maand ondergronds is. DORDRECHT. Drie weken nadat hij bij een verkeersongeval ernstig werd verwond is in een ziekenhuis te Dordrecht overdeden de 68-jarige H. van Teeffelen uit Zwijndrecht. Op 4 oktober reed de heer Van Teef felen met zijn brommer tegen een auto. Hij werd ernstig aan het hoofd verwond. Het Russische ruimteschip Loena- 12 is dinsdagavond om 21.47 uur Ned. tijd. in een baan om de maan geko men, zo heeft het observatorium Jo- drell Bank meegedeeld. AMSTERDAM. De twee vermoe- delijke daders van de gewapende roofoverval ©p het hulppostkantoor in Duivendr'echt op 23 september jl. (buit ruim 10 mille) zijn medio vo rige week door de Duitse politie ki Loerrach bij de Duits-Zwitserse grens nabij Bazel aangehouden in verband met een verkeersongeval. Gemeenteraad Middenscheuwen (Van een bijzondere medewerker) GOES, 26-10. Op de in Goes ge organiseerde bakkersvakwedstrijden die tegelijk met een provinciale vak tentoonstelling georganiseerd worden dcor de samenwerkende Zeeuwse Bakkers- en Banketbakkersbonden, werden een aantal erediploma's toe gekend voor persoonlijke inzending van Hans van Bemden te Zierikzee, Marius Blom te Haamstede, Jaap Geelhoed te Zonnemaire, tweede- jaarsleerlingen van de dagschoolop leiding brood- en banketbakken der Lagere Technische School te Zierik zee. Voorts kreeg een oudleerling van deze school een onderscheiding voor zijn persoonlijke inzending .name lijk Rien Quist te Noordgouwe, thans leerling van de L.T.S. te Goes. De gezamenlijke stand der vier Zeeuwse vakscholen van Goes, Mid delburg. Tei-neuzcn en Zierikzee. waaraan de Zierikzeese LTS-afdc- ling het grootste aandeel heeft, on der meer met een vitrine exclusieve moederdag- en Valenlijndagspeciali- teiten (taarten, gebak, bonbons, har ten enz.), werd een diploma „met lof der jury" toegekend. Bij de collectieve inzending trok vooral de inzending „koude schotels" (onderdeel van de opleiding voor de koude keuken) die uitmuntte door een perfecte, strakke afwerking, bij zondere belangstelling. Ambacht neg springlevend De tentoonstelling, die gehouden wordt van 25-27 oktober in de schouwburg „Juliana'* te Goes, werd dinsdagmorgen onder grote belang stelling geopend door de heer A. Korstanje, rijksconsulent voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme in Zeeland, die gewaagde van het feit dat het bakkers- en banketbak kersambacht nog springlevend is. Door de ontwikkeling van het be drijfsleven is odk dit ambacht ge dwongen tot grotere bezinning en sanering, die op de duur lot grotere bloei en verheffing van het brood- en banketbakkersvak zal leiden. De tentoonstelling mag zich, even als het bakkersvak, nog altijd in een zeer goede belangstelling verheugen; getuige ook,Üe grote interesse die er steeds wee/ is voor de opleidingen op de vicn Zeeuwse vakscholen. SCHARENDIJKE, 25-10. De raad van Middensehouwcn kwam dins dagmiddag j.l. in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een verzoek van het streekbestuur Schouwen-Duiveland van de Groene Kruisverenigingen om de totstandko ming van een verpleegtehuis voor chronische zieken te bevorderen. Een beslissing hierop wordt uitgesteld tot na de bespreking van het verzoek in een deze week te houden vergadering van burgemeesters, wethouders en secretarissen. Door de raad wordt vastgesteld het bestemmingsplan buitengebied „Slik weg" 1966. Dit bestemmingsplan be helst een wijziging van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, t.w. een be stemming tot „kampeergebied" wordt weer veranderd in „agrarisch gebied" voor een perceel aan de Slikwteg, omdat door Gedeputeerde Staten goedkeuring onthouden was aan eerstgenoemde bestemming. Voor het gebied aan de westzijde van de Nieuweweg te Ellemeet ver klaart de raad op voorstel van bur- gemeester en wethouders, dat een bestemmingsplan „Recreatiegebied Nieuweweg" in voorbereiding is, dit ten einde op een geldend bestem mingsplan te kunnen anticiperen voor de totstandkoming van een camping in dit gebied. Aan de heer R. Korsman te Elle meet een perceel bouwgrond aan do Schelpweg aldaar worden verkocht voor de prijs van f 17,50 m2. Met betrekking tot de bouwactivi teit in de gemeente doolt de voorzit ter mee. dat door Rijkswaterstaat 3 woningen te Schnrendijke zullen worden gebouwd, Het verbreden van de Wuissestraat en Scheepweg te Ellemeet (aan weerszijden van de bestaande ver harding 60 cm) zal onderhands wor den opgedragen aan de fa. J. de Rui ter en Zoon te Noordgouwe voor f 14.280,-. Algemene Politieverordening In de Algemene Politieverordening worden een aantal wijzigingen aan- gebraoht; o.a. openhouden vergun- nings- en verlofsiokaliteiten op za terdagavonden tot 24.00 uur. Op verzoek van Gedeputeerde Sta ten worden in de verordening op de heffing van havengeld enz. enkele bepalingen redactioneel gewijzigd. Na overleg met het verificatiebu reau wordt de controleregeling per 1 januai-i 1967 gewijzigd in die zin, dat het onderzoek van de administra tie van de havenmeesters zal ge schieden door een ambtenaar ter se cretarie, in plaats van door het veri ficatiebureau der Ver. van Ned. Ge meenten. Aan de minister van onderwijs en wetenschappen zal worden verzocht voor 1967 artikel 55 qua ter, eerste lid der Lager Onderwijswet van toe passing te verklaren .ten aanzien van de openbare lagere scholen te Elle meet en Kerkwervc. Voor het bijzonder lager onderwijs wordt het bedrag per leerling voor 1867 bepaald op f 95,-. Aan de ver. ..Samuel" tot stichting en instandhouding van een school met de bijbel te Kerkwerve zullen ingevolge artikel 72 der Lager On- derwijswet gelden worden beschik baar gesteld voor een aluminium zonwering in twee lokalen. Aan de heer H. N. Bouwman te Noordgouwe zal een gedeeltelijke restitutie van de pacht over 1965-'66 worden verleend daar slechts een gedeelte van het gepachte weiland als kampeerterrein heeft dienst ge daan. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Ge meen 1 en wordt voor 1967 weer be paald op f 150.000.-. De raad mach tigt burgemeester en wethouders tot het in gebruik geven buiten school verband van de gymnastiekmateria- ien in het Geref. jeugdgebouw, wel ke materialen eigendom van de ge meente zijn. De aftredende leden van de commissie van advies, ingevolge in de Woonnaimtewet 1947 worden allen herbenoemd. Vastgesteld worden velschillende wijzigingen van de bezoldigingsver- ordening voor het gemeenteperso- neel. De rekening van hot. Woningbe drijf en de gemeenterekening over 1865 worden de raad ter vaststelling aangeboden. De rekeningen zullen door een commissie uit de raad wor den onderzocht. Begroting 1967 Vervolgens komt aan de orde de vaststelling van dé begroting van het woningbedrijf -en van de gemeente- begroting voor 1967. De begroting van het woningbedrijf wordt vast gesteld conform de aangegeven cij- f ?rs. Ten aanzien van de gemeente- begi'oting deelt de voorzitter mee, dat deze sluitend kon .worden gemaakt, wat de gewone dienst betreft. De gemeentebegroting wordt vastgesteld als volgt: gewone dienst: inkomsten en uitgaven f 1.360.820.69; kapitaal- dienst; inkomsten f 2.491.653.98; uit gaven f 2.549.657,08; nadelig slot f 58.003.10. Tevens worden nog vast gesteld de le wijziging der gemeen tebegroting voor 1967 en de 7e wij ziging der begroting 1966. In de rondvraag vraagt dc heer L. W. van Kooten of maatregelen ge nomen kunnen worden Ier opheffing van c n lekkage in het postkantoor te K< 1 verve (is eigendom van de gemeenA. De voor utter zegt toe. dat afdoende m* at regelen genomen zul len worden. Mevrouw Kloet wijst er op, dat te Scharendijke het zicht in de verkeersspiegel benomen wordt door een open deur van een garage, wélke deur aan de spiegel vastgezet wordt. De voorzitter deelt. mede. dat gestreefd zal worden naar opheffing van deze belemmering. L. de Munnik, K.V.L.Noordgouwe; L. C. Hanse, B.V. Renesse; M. v. d. Wolf, Concordia, Zierikzee; J. Hart, Onder Vrienden, Burgh; J. Bom en L. Raamsdonk, beide D.O.S., Ouwer- kerk en A. Schouwenaai*, De Caram bole, Dreischor. Afgaande op de re sultaten bij de voorwedstrijden mag er een spannende strijd worden ver wacht waarbij de deelnemers elkaar niet veel zullen toegeven. Ensemblebracht De Astrakan jas Voor een goed gevulde Concertzaal heeft het toneel- en televisiegezel schap „Ensemble" woensdagavond - onder auspiciën van de Z.V.U. - een voorstelling gegeven van het stuk „De Astrakan Jas" van de Britse schrijfster Pauline Macauly. Het stuk handelt over een eenvoudige kellner uit een derde rangs restau rant, die per advertentie een astra kan jas koopt. Het is deze aanjcoop die hem in de meest onverkwikke lijke situaties brengt. Ten eerste is daar de man van wie hij de jas koopt, die een zeer eigenaardig per soon blijkt te zijn. evenals diens vrienden, een tweeling broer en zus waarmee hij geconfronteerd wordt. Voordat hij weet wat er gebeurt ver toeft hij op het politiebureau, op beschuldiging van moord. Het is dui delijk dat de moord door de oud eigenaar van de jas en zijn vrienden gepleegd is. Zijn verdedigend ver haal klinkt voor de politie echter erg ongeloofwaardig. Hij wordt toch vrijgelaten tot een tweede moord be gaan wordt waarbij de echte moor denaars het weer zo weten te spelen dat alle bewijzen aanwezig zijn om de argeloze kellner als dader aan te wijzen. Wie de moorden heeft ge pleegd is voor de toeschouwer geen open vraag. Het stuk vertelt veel meer hoe een onschuldige en hulpe loze buitenstaander gemakkelijk als dader gedoodverfd kan worden. Hein Boele speelde de in moeilijk heden verkerende kellner Claud. Hij zette op overtuigende wijze deze fi guur op de planken. De rol van Ja mes, die hem de jas te koop aange boden had, met zijn arrogantie en verfijnde maniertjes werd gespeeld door Henk Molenberg, die er uitste kend in slaagde dit verwijfde type gestalte te geven. De tweelingen Alain en Barbara werden gespeeld door Huib Rooymans en Jenny Arean.. Adèle Bloemendaal was een kostelijke mevrouw Tuf fin, de ka- merverhuurster van Claud, terwijl Johan Kaart te zien was in de rol van inspecteur Rogers en René Jas- seurum Lobo als sergeant Frank Harris. Bloemen voor de dames en open doekjes waren de publieke beloning voor cfeze met bijzonder fijn élan ge biechte thriller, waarmede de Z.V.U. het toneelseizoen te Zierikzee open de. AD 7ERTENTIE CIGARETTES

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3