Britse regering krijgt vertrouwen Gevolgen van „de pil"? Veerpont sloeg om; twee doden STREEKNIEUWS N.K.V. voelt niet Jachtopziener dood voor nieuwe partij Met blijdschap geven wij kennis van de geboortje van ons dochtertje en zusje ELLEN H. VAN DUKE L. VAN DIJKE-SCHOT QUIRIEN DAVIDA Zierikzee, 25 oktober 1966 Mulockstraat 22 SUCCESJES Te koop: Zaterdag volop snijbloemen en planten (in de beurs). J. Ravia, Schuttershofstraat 17, Zierikzee, telef. 3131. Te koop gevraagd: Hazen, eenden, patrijzen, ko nijnen enz. Priem, Brouwers haven, telef. (01119)212. Verloren: Jongensschoen met steun zool (bruin). Van Leeuwen, Hoofdpoortstraat 58, Zierik- LONDEN, 25-10. Met 328 tegen 234 stemmen heeft het Britse Lagerhuis maandagavond zijn vertrouwen ge schonken aan de regering-Wilson. De stemming werd gehouden na afloop van een debat over de werk loosheid, dat door de conservatieve oppositie was uitgelokt. Conserva tieve afgevaardigden oefenden felle kritiek uit op de economische poli tiek van de regering, speciaal op het versoberingsprogram. In de loop van het debat ver klaarde de minister van arbeid, Rav Gunter, dat de werkloosheid minstens tot begin volgend jaar zal toenemen. VATICAANSTAD, 24-10. Het hoofd van het nieuwe Vaticaanse persbureau, mgr. Fausto Vallainc, heeft op een persconferentie gezegd, dat een pauselijk besluit inzake ge boorteregeling niet spoedig kan wor den venvacht. Vaticaanse kringen hadden gezegd, dat dit besluit in september of oktober tegemcct kon worden gezien. De paus bestudeert het vraagstuk aan de hand van de aanbevelingen die de betrokken com missie heeft gedaan, zei hij. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat een verkeerd gebruik van „de pil" kan leiden tot de geboorte van kin deren die in verminderde mate tot voortplanting in staat zijn. Dit heeft een hormonenspecialist, dr. Svend Johnson, in een Deens medisch tijd schrift geschreven. Hij verzoekt de artsen de pil niet voor te schrijven wanneer zij er niet geheel zeker van zijn, dat de patiënten de instructies inzake de dosering stipt zullen op volgen. Wanneer een vrouw een paar dagen vergeet de pil in te nemen en zonder het te weten zwanger wordt, zal het kind worden beïnvloed wan neer zij de pil daarna weer gaat in nemen. Een meisje wordt dan in mannelijke richting beïnvloed, een jongetje andersom. Al zal de daar na ter wereld gekomen baby geen afwijkingen vertonen, als hij volwas sen geworden is „kan zijn voorplan tingsmogelijkheid beïnvloed blijken te zijn", aldus dr. Johnson. Botsingen tussen boeren en Rode Gardte HONGKONG, 24-10. Volgens rei zigers die uit Kanton in Hongkong zijn aangekomen, hebben onlangs in de provincie Kwantoeng botsingen plaats gevonden tussen boeren en rode wachters, die eisten dat altaren ter ere van de voorouders zouden worden verbrand. De boeren gingen de jongelieden verscheidene malen met stokken en landbouwgereedschappen te lijf. Mi litairen moesten te hulp worden ge roepen om de radicale jongeren in bescherming te nemen. De boeren hebben het sinds de incidenten ver standiger geoordeeld hun voorouders in het geheim te vereren. Landbouwer verongelukt SCHOONLOO, 24-10. De 58-jarige gehuwde landbouwer J. de Jong uit Schoonloo is maandagmorgen bij een verkeersongeval zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis in Assen is overleden. Het slachtof fer stak de hoofdstraat in Schoonloo over en werd aangereden door een busje, bestuurd door de heer H. S. uit Rolde. Terug naar oude nest SCHIPHOL. 24-10. De DC 6a machine, die vroeger onder de registratie PH-DFB en de naam Generaal C. J. Snijders' deel uitmaakte van de K.L.M.- vloot en die in 1961 als „exe cutive" vliegtuig verkocht werd aan de Amerikaanse Ge neral Electric fabrieken, zal naar het oude nest terugkeren. MartinAir Charter heeft dit toestel nl. gekocht. Het zal be gin december de oceaan over vliegen en dan in de M.A.C.- vloot worden opgenomen on der de registratie PH-MAM. - M.A.C. heeft de machine ge kocht om deze het iverk te la ten overnemen van de DC-4 Skymasi.er, die de maatschap pij wil gaan verkopen. De thans gekochte DC Ga was een zustervliegtuig van de „Dr. Ir. M. II Dam me", die in 1953 de Christ church-race naar Aus tralië won. SPORTBERICHTEN ATLETIEK Jcjpie Verwest eerste bij hoogspringen Te Goes vonden zaterdagmiddag in de veilinghal indoor-atletiekwed- strijden plaats, geoi'ganiseerd door de Goese AV. '56. Bij deze wedstrij den behaalde de enige deelnemende Delta-Sport-atlete Jopie Verwest uit Zierikzee, een mooi resultaat: ze veroverde drie medailles. Ze kwam het best voor de dag bij het hoog springen: bij de meisjes A eindigde Jopie op de eerste plaats met een sprong van 1.40 meter. Bij het kogel stoten bezette ze de tweede plaats met een stoot van 11,15 meter en tenslotte werd Jopie derde op de 60 meter sprint-tweekamp in 22,6 seconden. Honderden bekeuringen voor slechte verlichting DEN HAAG, 24-10. De Haagse po litie heeft in de veertien dagen, dat extra controle is uitgeoefend op de verlichting van voertuigen, 833 weg gebruikers bekeurd, voor het aller grootste deel (brom)fietsers. De po litie voerde deze actie uit, nadat de A.N.W.B. eveneens een verlichtings- controle-actie had ondernomen. In minder dan drie weken verschenen er bij de A.N.W.B. 7900 automobi listen. Van 86 procent van de voer tuigen waren de koplampen niet goed, terwijl van 23 procent ook an dere onderdelen van de verlichting niet goed of in het geheel niet func tioneerden. VOETBAL K.N.V.B. YVIK-'s-Iïeer Arenskerke 2-4 Hoewel WIK in het veld niet de mindere was, hebben de groen-wit- ten de puntjes toch moeten afstaan aan de bezoekers. Over het geheel genomen lieten beide teams uitste kend spel zien. De thuisclub had evenwel de pech dat to tdriemaal toe bij schoten van Verhage c.s. de lat de bezoekers te hulp kwam ter wijl verder doelman Kloet bij een tweetal doelpunten niet geheel vrij uit ging. WIK begon uitstekend en met een- fraaie bcogbal wist Piet Kas- teele de thuisclub een 1-0 voorsprong te geven. Door A. v. d. Kreeke werd de balans hierna weer in evenwicht gebracht (1-1), waarna Kik er voor zorgde dat de bezoekers met een 2-1 voorsprong de thee konden nuttigen. Geheel tegen de verhouding in lie pen dc gasten na de rust met doel punten door Wissekerke en Haring uit tot 1-4. Kort voor tijd gelukte het Joost IJsseldijk de uitslag voor WIK een nog wat dragelijker aanzien ie geven (2-4). LITH, 25-10. Omstreeks 9 uur is de veerpont Alphen-Lith midden op de Maas omgeslagen. Twee mensen zijn verdronken. Een vrachtauto met bier en enkele personenauto's zijn in het water verdwenen. Vijf a zes personen zijn gered. De slachtoffers zijn de 17-jarige Th. dc Bijl en de 70-jarige veerman A. de Blank, gehuwd en vader van één kind. Zowel het veer als de scheepvaart op de Maas ter plaatse is gestremd. RILLAND BATH, 24-10. Bij een autobotsing op rijksweg 58 in Ril land Bath is maandag één inzittende gedood en zijn twee ernstig gewond. Een van de auto's is uitgebrand. De 45-jarige J. Ars uit Borssele kwam hierbij om het leven, zeer ern stig gewond werden de 39-jarige Ro saline Raas uit 's Heerenhoek en de eveneens uit 's Heerenhoek afkom stige rij instructeur H. Verhoeven. Ontploffing in Columbia: negen doden BOGOTA, 25-10. Bij een ontplof fing in een tunnel van de elektrici teitscentrale in de Columbiaanse stad Mesistas del Colegio zijn maan dag negen mensen om het leven ge komen. Er zijn vijftien gewonden. Tijdens collecteren voor actie verongelukt SCHIPLUIDEN, 24-10. De 46-ja- rige mevrouw G. M. J. Berkhout- Gordijn uit Schipluiden is maandag avond door een lokaalgoederentrein aangereden en om het leven geko men, toen zij bij boerderijen langs de Schipluidervaart. in haar woonplaats aan het collecteren was voor dc vluchtelingenactie. Mevrouw Berk hout had haar bromfiets even neer gezet tussen de bielsen van de spoor baan van het lokale goedcrentrein- tje. Toen zij van de boerderij, waar zij om geld voor de vluchtelingen- actie gevraagd had, terugkeerde en haar bromfiets wilde meenemen, werd zij door de uit de richting Den Hoorn naderende .trein aangereden. Zij was op slag dood. Na de mini- nu de micro-rok... SCHIPHOL, 24-10. In Engeland is het zo ver: de mini-rok is al weer te lang gebleken, de dames beginnen nu de micro-rok te dragen en dat be tekent in feite helemaal geen rok meer. Voor ons land heeft Schiphol dc primeur van de micro-rok gehad. Maandagmiddag kwamen twee man nequins uit Londen aan, die overi gens niet zonder schroom hun op vallend gekleurde bontjassen open den om daaronder de nieuwe Britse mode te onthullen. Wat de verblufte toeschouwers zagen was niet veel anders dan een vrij nauwsluitend, lang interlock-hemd, voorzien van brede horizontale strepen, dat maar juist tol aan de dij reikte. KERKNIEUWS Ger. Gemeente OOSTERLAND. Woensdag 26 ok tober, 7.30 uur, ds. J. C. Weststrate. Meliskerke. a Bij een brand, die maandag in een armenwijk in het noorden van Buenos Aires heeft gewoed, zijn 300 woningen in de as gelegd. Ruim drie duizend mensen zijn dakloos gewor den. a Spanje hoeft maandagavond zijn grens met Gibraltar gesloten. Alleen voetgangers mogen nog de grens overschrijden. Toen de hekken wer den gesloten, zongen rond 500 inwo ners van Gibraltar „God save the queen". bruinisse Vergadering N.C.V.B. In de vergadering van de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwen Bond, gehouden in het Herv. vereni gingsgebouw, las de presidente, me vrouw C. de Groot-Fluit, Hand. 8 26-36, nadat vooraf gezongen was Psalm 19 1. Na een meditatie over dit Schriftgedeelte, was na de pauze het woord aan de bekende schrijfster mevrouw N. Verschoor-van der Vlis, voor een causerie over het boek „Het verraad", het eerste boek van de Me- rijntje Gijzen-cyclus. Na de causerie volgende enkele vragen. De aanwe zige dames kregen ongetwijfeld een zeer goede kijk op dit bekende boek. Tot slot werd gezongen Gezang 180 vs. 1 en werd de mooie avond door mevrouw De Groot met dankzegging gesloten. Vrijdagmiddag op de ijsbaan van Burgh :geen schaatsenrijders, geen vogels maar wel een zware bulldo zer, bezig om dc bodem van de baan gelijk tc maken. Dat is een prettig bericht met de winter voor de deur, want zolang de baan cr ligt heeft hel bestuur met het ijs gesukkeld omdat hei niveauverschil van de bo dem tc wensen overliet. Nu zijn vele kubieke meters grond verplaatst en de laagste delen van dc baan werden opgevuld. Straks is het werk klaar en dan wordt dc afvoer-sluis gesloten waardoor hel duinwater met de regenval de baan weer spoe dig zullen vullen. En dan maar wachten op vorst (Foto: Zierikzccsche Nieuwsbode). UTRECHT, 24-10. Het Nederlands Katholiek Vakverbond vindt het op richten van een nieuwe partij niet de weg om uit de politieke crisis en vooral uit de crisis rondom en in de K.V.P. tc komen. „Er zijn al „splin ter-partijen" genoeg in ons land", zo constateert ..Ruimzicht het orgaan van het Nederlands Katholiek Vak verbond. gevonden langs weg op Zuid-Beveland 's-HEERENHOEK. 24-10. Op ds Molenweg in 's-Heerenhoek (Zuid- Beveland) is zaterdagavond de 62-ja- rige jachtopziener N. de Jong uit Lc- wedorp gemeente 's-Heer Arensker ke (Z.-Bev dood langs de weg Ge vonden De man la: vlak nuasl zijn bromfiets. .Sectie fv-cTt inmiddels uit gewezen. dat d - man zwe' e inwen dige kneuzingen had opgelopen, ver moedelijk veroorzaakt door een aan rijding. De politie ter plaatse stolt een onderzoek in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 9