RAIFFEISEN- SPAARWEEK VOOR KLEINE OF GROTE ZEKERHEID: nog t/m 31 oktober! Belastingdienst nam afscheid van wethouder H. Koevoets P.v.d.A.-jongeren over de politiek Gemeente erft een miljoen STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE* Maand a g 24 oktober 1966 Nr. 19680 ADVERTENTIE De Raiffeisenbank wil de spaarzin bevorderen. Ook üw spaarzin. In uw eigen belang. Voor uw eigen zekerheid. Nü sparen betekent zekerheid straks. U weet zelf waarvoor u spaart. Voor u zelf of voor anderen. Voor de vervulling van een lang gekoesterde wens of voor een onverwachte grote uitgave. In ieder geval spaart u voor een kleine of grote zekerheid. spaarbank en alle bankzaken ZIERIKZEE, 24-10. Heden (maan dagmorgen vond in het ontvangkan toor alhier in .fiscale kring" het af scheid plaats van de heer H. Koe voets die na een dienstperiode van meer dan 25 jaar by 's Rijks Belas tingen werd benoemd tot burgemees ter van de gemeente Valkenisse. By deze „opmerkelijke benoeming in een tijd van een teruglopend aantal bur gemeestersbenoemingen" richtte de hoofdinspecteur-tit. drs. J. J. Mottier het wcord tot de van de plaatselijke fiscale gemeenschap scheidende heer Kcevoets. Drs. Mottier herinnerde aan het feat dat de benoeming van de heer Koevoets is gekomen na een kort „stadhouderloos tijdperk", een be noeming die kan worden gezien als de kroon op een gemeentelijke car rière waaraan de wijze waarop de heer Koevoets het loco-burgemees terschap heeft vervuld zeker niet vreemd is. „Reeds sedert 1958 bent u een man van twee levens en na uw komst bij de belastingdienst in 1940 doorliep u alle rangen", aldus drs. Mottier. Spreker herinnerde aan het feit dat méér rijksambtenaren succes hadden in de politiek. De hoofdinspecteur getuigde van zijn respect voor de grote werkkracht en kritische aanpak waarover de heer Koevoets beschikt en de wijze waarop hij zich weer wist te schik ken in het ambtelijk gareel na een jaar lang het burgemeesterschap te hebben waargenomen. Drs. Mottier wenste de heer Koevoets tenslotte veel wijsheid toe bij de boeiende taak die hem wacht en bood hem namens al het personeel een fraai uitgevoer de ingelijste kaart van Zierikzee aan als een „kleurige herinnering" aan de voorbije periode en daarbij een exemplaar van het boekwerk „Para de der Mannenbroeders". Het woord werd vervolgens ge voerd door- burgemeester D. W. Kas telein. die de chefs van de heer Koe voets dankte voor de tijd aan hun medewerker ter beschikking gesteld om het wethouderschap en het waar nemend burgemeesterschap uit te oe fenen. De burgemeester noemde de HEEMSKERK, 23-10. In een toe spraak, gehouden op de zaterdag te Heemkerk gehouden jaarlijkse confe rentie van de federatie van jonge rengroepen in de Partij van de Ar beid heeft de landelijke voorzitter, de heer A. van der Hek, volgens een daarover verstrekt communiqué ver klaard dat ons land zich zijns inziens bevindt op een breukpunt in de poli tieke ontwikkeling. In de huidige si tuatie zijn, volgens de heer van der Hek, de twee belangrijkste punten van de crisis: de democratische be sluitvorming, en de mogelijkheden tot het leefbaar houden van ons land. Het wordt in Nederland onmogelijk de overheid en het bedrijfsleven adekwaat te laten functioneren via de democratische besluitvorming. Het huidige partij- en kiesstelsel maakt het de kiezers onmogelijk een regering aan te wijzen. Met name door het bestaan van de confessio nele partijen, is het parlement niet in staat de zaken te stellen zoals ze zijn. De totstandkoming van een grote progressieve volkspartij is nu een eerste vereiste. Bromfietsers botsten tegen elkaar O DRACHTEN, 23-10. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op het rijwielpad naast de noordelijke ring? weg in Drachten door onbekende oorzaak twee bromfietsrijders met elkaar in botsing gekomen. Niemand is getuige van het ongeval geweest. Beiden kwamen uit tegenovergestel de richting. De ene rijder, de 39-jarige R. van dei- Heide uit Drachten kwam ter plaatse om het leven. Zijn stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis in Drachten overgebracht. Zijn echt genote, duopassagiere, mevr. Y. van der Heide-van der Meulen werd met een zware hersenschudding in het zelfde ziekenhuis opgenomen. De andere rijder, de 16-jarige R. Bouma uit Ureterp werd na eerst in het ziekenhuis in Drachten opgeno men te zijn, met een schedelbasis- fractuur naar het academische zie kenhuis in Groningen overgebracht. Zijn toestand is ernstig. namen van prof. Oud en Smallen- broek als voorbeelden van politici die uit de belastingwereld stammen en constateerde dat de eervolle benoe ming van de heer Koevoets een vol doening moet zijn voor de belasting dienst zowel als voor de gemeente. Voor de heer Koevoets was het vervolgens geen eenvoudige taak af scheid te nemen van zijn chefs en collega's. „Dit definitieve afscheid is niet plezierig", aldus de scheidende functionaris, die de herinneringen opgehaald bij gelegenheid van zijn jubileum nog vers in het geheugen lagen. „De afgelopen periode bij de dienst zal me zeker niet snel los la ten". meende de heer Koevoets die dit afscheid aangreep om persoonlijk van een aantal collega's afscheid te nemen, waarbij hij in 't bijzonder dank bracht aan zijn directe chef de heer G. Kraijenbrink, chef de bu reau en de inspecteur drs. Mottier. „Ik heb altijd heel veel begrip ont moet als het er om ging vrij te krij gen, uw standpunt was bijzonder royaal", aldus de heer Koevoets. die verder enkele collega's met name Kikvorsinan «look naar buit ZANDVOORT, 23-10. De Zand- voortse recherche heeft een kikvors man van de brandweer moeten laten duiken cm een groot aantal gestolen en door de dief i.i de vrije diepe vij ver aan de Frank Zwaanstraat gede poneerde goederen naar boven te la ten halen. Als verdacht van deze diefstallen arresteerde zij de 24-ja- rige Zandvoorter P. D„ afwerker van beroep, die zich aan tientallen dief stallen in de badplaats zou hebben schuldig gemaakt. Niet alleen stal hij uit bouwketen allerlei gereedschap pen maar ook uit auto's en automa ten. Hij wordt in arrest gehouden omdat de politie vermoedt dat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. Schoorsteen viel op man STADSKANAAL, 24-10. Zater dagmiddag is de 59-jarige K. Winter uit Sappemeer verongelukt doordat een schoorsteen op hem viel. De heer Winter was bezig met sloperswerk zaamheden en stond op een paar balken twee meter hoogte om een schoorsteen af te breken. Een ge deelte van de schoorsteen is op hem gevallen, waardoor hij zo ernstig werd gewond dat hij tijdens het ver voer naar het academisch ziekenhuis in Groningen is overleden. HENDRIK IDO AMBACHT, 22-10. De waarde van het vermogen dat wylen mevrouw L. A. Spoor-van Tichelt, de echtgenote van de zoon van een vroegere burgemeester van Hendrik Ido Ambacht, aan deze ge meente heeft nagelaten, heeft men nog steeds niet exact kunnen vast stellen, maar b. en w., die de ge meenteraad een voorstel hebben doen toekomen om de erfenis te aanvaar den, ramen de waarde op meer dan één miljoen. Het vermogen bestaat uit een woonhuis met twee garages in Breda, een andere garage in Breda, hypothecaire vorderingen, bankte goeden en een uiterst kostbare in boedel. B. en w. delen de raad mee dat in het raadhuis voor het onderbrengen van deze waardevolle stukken be paalde voorzieningen moeten wor den getroffen. Erflaatster had nl. be paald dat het antiek gebruikt zou worden ter verfraaiing van gemeen telijke gebouwen. Zij stellen in ver band hiermee voor f 25.000,- uit het vermogen af te zonderen. Een conclusie als zou de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren het haar toegewezen legaat van een ton voor een dierenasyl heb ben aanvaard en dat dus binnenkort een voorstel tot stichting van een asyl kan worden verwacht, achten b. en w. voorbarig, omdat officiële besprekingen hierover nog niet zijn geopend. Provo's actiever in Den Haag DEN HAAG, 22-10. Het Haagse provotariaat heeft de gemeentelijke autoriteiten aangekondigd, dat in de residentie meer activiteiten zullen worden ontplooid, zoals: happenings acties, demonstraties, provocatis, het verspreiden van pamfletten en ge schriften. Vier provo's hebben dit het gemeentebestuur laten weten per open brief. noemde en in 't bijzonder ook dank bracht aan mevrouw Geluk voor de vele genoten kopjes koffie. Bijzon der inge '.omen was de heer Koevoets ook met de hem geschonken fraaie he: imer'-g aan Zierikzee, waarna hij burgemeester Kastelein dank bracht vcor zijn aanwezigheid bij deze afscheids-bijeenkomst. Auto van <!e weg in bocht Twee doden DEN HAAG, 24-10. Bij een ver- kcersongeval in Bergen (N.H.) zijn vannacht twee vrouwen gedood en hun echtgenoten gewond. Allen za ten in een auto, die in een gevaarlij ke bocht van de Bergerweg, die ove rigens duidelijk is aangegeven, van de weg raakte en tegen een lan taarnpaal botste. De beide vrouwen, die achterin zaten, werden door het opengeslagen portier op de weg ge slingerd. De slachtoffers zijn de 30- jarige mevrouw E. M. van der Veer- Snoek uit Alkmaar en de 25-jarige mevrouw Gooyevaar-Boersen uit Egmond-Binnen. Hun echtgenoten zijn gewond in een ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. De auto, die bestuurd werd dcor de heer Van der Veer, werd vernield. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam, 22-10 van Rotter dam naar Aruba. Esso Den Haag, 23-10 van Rotterdam naar Ras la Nuf. Op het terrein van Hydepark te Doorn is in opdracht van de Gene rale Diaconale Raad van de Neder landse Hervormde Kerk gestart met de bouw van een recreatiecentrum voor gehandicapten. Dit diakonale centrum van de Hervormde Kerk (kosten f 1.6 miljoen) zal in het na jaar van 1967 worden opgeleverd. BREDA. Een honderdtal Polen en personeel van de Poolse ambassade hebben zaterdagochtend op het ere- veld van Poolse gesneuvelden in Breda een plechtigheid bijgewoond die daar gehouden werd ter gele genheid van het duizendjarig be staan van de Poolse staat en de dag van het Poolse volksleger. China heeft bij Indonesië gepro testeerd tegen „de massale uitwij zing" van Chinezen. In een nota zegt Peking, dat de Chinezen in Indone sië van hun bestaansmiddelen wor den beroofd, zodat zij het land wel moeten verlaten, ook al wilen zij lie ver niet. b Wesley Liebeler, hoogleraar in de rechtswetenschap aan de univer siteit van Californië, die heeft deel genomen aan de opstelling van het rapport-Warren, zal met twintig van zijn studenten een nieuw onder zoek instellen naar de moord op pre sident Kennedy. b De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft zaterdag een resolutie aanvaard, waarin stelling wordt genomen tegen elk Brits-Rho- desisch akkoord, „waarin afbi*euk zou worden gedaan aan de rechten der vier miljoen Rhodesische negers" ZIERIKZEE Oriënteringsrit en ontspanningsavond P.J.GX Zaterdagmiddag 22 oktober organi seerde de afdeling Schouwen-Duive- land van de P.J.G.Z. een oriënte ringsrit voor bromfietsers en fiet sers. Gestart werd bij de heer P. Vis te Zierikzee. De rit was 15 km lang en voerde via Schuddebeurs en en kele binnenwegen naar Zierikzee. Door het slechte weer bleef de be langstelling wat aohter bij de ver- wachting. De prijsuitreiking vond 's avonds plaats in het Huis van Nassau te Zie rikzee door de voorzitter, de heer C. v. Westen. Hij maakte bekend dat B. Jonker de eerste prijs had gewon nen. De tweede prijs was voor het duo J. de Vrieze en J. Gaanderse, terwijl A. van Westen en L. Goe- mans de derde prijs kregen. Verder waren er nog een aantal troostprij zen. Hierna kon de voorzitter de zorg voor de rest van de avond over dragen aan een beat-band uit Rot terdam. Een vooruitstrevend initia tief van het bestuur, dat hiermee met een jarenlange traditie brak. Dat dit op prijs gesteld werd bleek uit de volle zaal. z.v.u. Ensemble met „De Astrakan Jas" Het toneel- en televisiegezelschap Ensemble, brengt woensdag 26 ok tober a.s. het toneelstuk: „De Astra kan Jas" van Pauline Macauly op de planken van de Concertzaal. „De Astraken Jas" is een boeiende thril ler, die overal veel belangstelling heeft getrokken. H.S.V. Oosterschelde Aanstaande zaterdagmorgen 29 ok tober organiseert de H.S.V. „Ooster schelde" zen clubwedstrijd aan de zeedijk bij de Oosterscheldebrug (aanvang 9 uur). Bij goed weer wordt op een goede opkomst gerekend. BROUWERSHAVEN Afscheid burgemeester A. H. Vermeulen Op vrijdag 28 cktober a.s. zal des namiddags half drie een buitengewo ne raadsvergadering werden gehou den in het Plaatsenhuis te Dreischor waarop afscheid zal werden genomen van burgemeester A. II. Vermeulen. Brand in zomerwoning Zaterdagavond plm. half tien be merkten omwoners dat uit het dak van een zomerwoning aan het eind der Molenstraat rook kwam. De ge alarmeerde brandweer, welke spoe dig ter plaatse was forceerde de deur, waarna enige brandweer lie den met zuurstofmaskers de woning betraden. Het bleek dat een opklap- bed, staande in de voorkamer in brand stond. Met poederblusappara- ten werd de vuurhaard gesmoord, die de zoldering en de deurkozijnen reeds hevig had geblakerd. Het brandweerkorps van Dreischor dat in rekordtijd aanwezig was behoefde geen dienst te doen. Bij nader on derzoek bleek dat in de achtergevel een ruitje was ingeslagen, waardoor men de haak van het raam kon ver wijderen en men zich toegang tot de woning heeft verschaft. Naar de oor zaak en de dader(s) wordt door de rijkspolitie een uitgebreid onderzoek ingesteld. OOSTERLAND Vals brandalarm Zondagmiddag ongeveer half één werd de ondercommandant van de Duivelandse brandweer alhier opge beld, dat er een zware brand was onstaan op de hofstede van de heer Onderdijk te Sirjansland. De spoedig gealarmeerde manschappen togen met groot materieel naar de plaats des onheils, waar echter geen spoor van brand te bespeuren viel. De be woners waren niet eens thuis. Men bleek met een vals alarm te doen te hebben, waardoor manschappen en materieel voor niets uitrukten. Het is te hopen dat men de daders van deze laffe daad op zal kunnen sporen, te meer omdat zo iets tot gevolg kan hebben, dat men bij een volgend alarm eerst de kat even uit de boom zou kijken met alle gevolgen van dien. BRUINISSE Hoger tekort gemeentebegroting De 8e begrotingswijziging 1966, zo als die dezer dagen aan de leden van de gemeenteraad van Bruinisse is toegezonden geeft wel op overtuigen^ de wijze aan, dat het met de gemeen- tefinanciën in Bruinisse slecht ge steld is. Bij de opstelling van de begroting medio 1965 kon nog niet worden voorzien, met hoeveel procent de wedden van het gemeentepersoneel zouden worden verhoogd, als gevolg van de loonexplosie zoals die na het loslaten van de geleide loonpolitiek, in het vrije bedrijf en mischien ook doorwerkend in de ambtenarensala rissen, in 1966 zou worden verhoogd. Deze loonsverhogingen zijn in de 8e wijziging verwerkt, maar daar naast vroeg ook de straatverlichting SINT PHILIPSLAND Bloemen-avond C.P.B. De C.P.B.-afdeling St. Philipsland vergaderde in de bovenzaal van hotel „De Druiventros". Deze avond was de heer Van Gurp, bloemist te Ber gen op Zoom, op de vergadering aan wezig. Hij sprak over de verzorging van kamerplanten en had verschil lende kamerplanten meegebracht. Elke plant heeft weer een andere verzorging nodig. Ook herfstbloemen waren aanwezig, waarvan de dames konden leren hoe ze deze moesten schikken. Een aantal dames maakte dan ook een bloemstuk je, waarna de heer Van Gurp er zijn mening over gaf en er zo nodig wat aan ver beterde. Het was een gezellige avond waarin ieder die van bloemen hield veel heeft kunnen leren. De volgende vergadering hoopt de afdeling te. houden op 22 november. Het Borgstelliiigsfonds voor de landbouw DEN HAAG, 22-10. Het Borgstel- lingsfonds voor de landbouw heeft in 1965 borgstellingen verleend voor f 53,9 miljoen in totaal. Het totale aantal toegewezen aanvragen was 2190, het gemiddelde bedrag per borgstelling f 24.600. Ir\ 1964 was het totale bedrag f 49,1 miljoen, het aantal toegewezen aanvragen 2176, het bedrag per borgstelling f 22.600. De zgn. veenweidekredieten van 1964 die buiten het normale kader vielen, zijn hierbij niet meegeteld. DODELIJKE ON GELUKKEN VUGHT. Op de Boxtelse weg te Vught, Ier hoogte van de Glorieux- laan, is de 35-jarige G. van Gerwen uit Valkenswaard, toen hij te voet deze weg overstak, door een uit de richting Den Bosch naderende auto gegrepen. Hij werd in de midden berm geslingerd en was vrijwel op slag dood. SPIJKENISSE. In het Kleine Gat, een diepe, plas in de gemeente He kelingen, is de zesjarige Leen van Rij te water geraakt en verdronken. EINDHOVEN. Op de Geldropse- weg, ter hoogte van de D.A.F.-fa- brieken, kwam de 23-jarige motor rijder A. J. van Grootel uit Geldrop, vermoedelijk bij een inhaalmanoeu vre, in botsing met een tegemoetko mende vrachtauto. De man werd zwaar gewond. Enkele uren later is hij in het Sint Josephziekenhuis te Eindhoven overleden. TERNEUZEN. Personeel van de Rijkswalorstaat vond in het kanaal Gent-Tem euzen het stoffelijk over schot van de sedert een week ver miste 69-jarige W. van Luck uit Ter- neuzen. MEERKERK. De 31-jarige uit Lcx- mond afkomstige A. Burggraaf is tegen de achterkant van een langs de kant van een straat staande op legger gereden en op slag gedood. Het voertuig stond dicht bij de bran dende straatverlichting. DEN HAAG. Koningin Juliana en prinses Margriet zijn hedenoch tend omstreeks kwart voor elf op de vliegbasis Soesterberg teruggekeerd van een onofficieel bezoek van en kele dagen aan Londen. 19 november: Intocht van Sinterklaas te Amsterdam AMSTERDAM, 22-10. De feestelij- ke intocht van Sinterklaas in Am sterdam, dit jaar al op 19 november, zal naast tal van traditionele ge beurtenissen, zoals het officiële wel kom door de burgemeester op de Dam, dit jaar ook een groot kinder feest omvatten. Dit feest wordt ge geven in het oude RAI-gebouw, nu Sporthal Zuid. De aankomst van de goede Sint is aan de Prins Hendrik kade bij de Sint Nicolaaskerk en de route gaat ditmaal via de Dam, het Rembrandtplein,. de Utrechtse straat, het Westeinde en de Ferdinand Bol straat naar de sporthal. De stoet schijnt groter en mooier te worden dan ooit - zo schrijft het initiatief comité Amsterdam. HET NATIONAAL REUMAFONDS DEN HAAG. 22-10. Cngewer 230 vertegenwoordigers van plaatselijke afdelingen van het nationaal reuma fonds zijn in het Kurhaus in Sche- veningen bijeen geweest om van ge dachten te wisselen over onderwer pen. die betrekking hebben op de ko mende inzamelingen, terwijl tevens ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Vereni ging tot Reumabestrijding een jubi leumcadeau werd aangeboden. Het geschenk was een som geld, die zal worden gebruikt voor de aan leg van een midgetgolfbaan bij het reumavakantiehuis, het Dr. Jan van Brccmenhuis, in Bussum. De voorzit ter van het Nationaal Reumafonds, mr. W. J. Geertsema gaf een over zicht van activiteiten van liet fonds, Dr. J. J. de Bleccuvt vertelde over de tegenwoordige stand van de reu- matiekbestrijding in ons land. Een nieuwe voorlichtings- en propagan dafilm beleefde zijn première. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3