Ploeg Kon. Zeelandia N.V. won Zomeravondvoetbalcompetitie Ook onrust in Amsterdam Cor Jansen (Vlissingen) werd te Zierikzee opnieuw Zeeuws kampioen snel-schaken Viering tweede lustrum ZIERIKZEE, 21-10. De Kon. Zee landia N.V. is nummer 1 geworden in de - langzamerhand befaamd ge worden - Zierikzeese zomeravond voetbalcompetitie, het tweede lus trum waarvan vrijdagavond in de Graanbeurs cp luisterrijke wijze werd gevierd. Hoogtepunt van een allergezelligste avond was de prijs uitreiking door burgemeester D. W. Kastelein, die de vertegenwoordiger van de Zeelandia-plceg - de heer Theo Heikamp de fraaie wissel beker ter hand stelde. De „eer ste was de laatste", want tevoren hadden de vertegenwoordigers van de andere deelnemende bedrijfself- tallen reeds hun prijzen (al of niet wisselprijzen) in ontvangst mogen nemen. Een volle zaal zette dit offi cieel gebeuren in het kader van een warm applaus. De burgemeester had welgemeende en waarderende woorden over voor de tien jaar Zomeravondvoetbal, die er thans op zitten. Hij wenste de or ganisatoren geluk met dit tweede lustrum, verheugde zich in de gro te belangstelling en vond het een goed ding, dat de bedrijfsvoetballers in de avonduren op sportieve wijze hun krachten meten. Hij hoopte dat niet alleen de fabrieken en de indu strieën hier van voordeel zullen heb ben, maar vooral ook de spelers. Hij geloofde dat - gezien de belangstel ling - de toekomst met vertrouwen tegemoet kan worden gezien en wenste bedrijven en spelers van harte sterkte om het werk in de toe komst te kunnen voortzetten. Zierikzees' eerste magistraat reik te hierna - uiteraard wat hem be treft voor de eerste maal - de prij zen uit, in volgorde van de laagste naar de hoogste: Stella Boys, Nep- tunus, v. d. Wekken, Velocitas, P.T. T.. P.Z.E.M., Smit Bolnes, V.A.B. en Kon. Zeelandia N.V. De vertegen woordigers bestegen een voor een het toneel om de pryzen in ontvangst te nemen. Tevoren had de voorzitter van de Commissie Bedrijfs- en Zomeravond voetbal, rayon Zierikzee, de heer C. I. Jumelet, de talrijke aanwezigen verwelkomd, inzonderheid de hoof den van dienst, de vertegenwoordi ger van de K.N.V.B., de heren bur gemeesters, de scheidsrechters en de spelers allen dankend voor de onder vonden directe en indirecte steun. De aanvoerder van de Zeelandia-ploeg de heer Th. Heikamp ontving de kampioensbeker uit handen van burgemeester D. W. Kastelein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De Pakistaanse minister van bui tenlandse zaken, Sjarifoeddin Pirza- da, is vandaag uit Karatsji naar Pe king vertrokken voor een bezoek van acht dagen, op uitnodiging van de Chinese regering. DODELIJKE ONGELUKKEN SEVENUM (Limburg). Op de Grubbenvorsterweg onder de ge meente Sevenum is het achtjarig meisje Petra Zanders uit Sevenum door een personenauto geschept en op slag gedood. Het kind speelde op de weg. WARNSVELD. In Warnsveld is de 47-jarige huishoudster mej. J. C. Terpoorten door een achteropko mende personenauto gegrepen en om het leven gekomen. Mej. Ter poorten reed op de fiets op rijksweg 46 van Warnsveld naar Lochem. DEN HAAG. De tienjarige Marion de Vries uit Den Haag is bezweken aan de verwondingen, die zij kort te voren bij een verkeersongeluk had opgelopen. UTRECHT. De 3-jarige Anthonius B. J. Lamboo uit Kockengen is in een sloot achter de ouderlijke wo ning verdronken. Omstreeks vier uur werd het knaapje in het water ontdekt. Er werd twee uur kunstma tige ademhaling toegepast, doch het mocht niet meer baten. EINDHOVEN. In het Binnenzie- kenhuis te Eindhoven is overleden de 66-jarige mevrouw J. M. de Waal van Rooy aan de gevolgen van een aanrijding. Zij werd met haar fiets door een personenauto geschept, toen zij bij een wegkruising links afsloeg. DRACHTEN. Bij het oversteken van rijksweg 43 te Drachten is een inwoner van die plaats, de 52-jarige grondwerker W. van der Meer, door een auto aangereden en op slag ge dood. MEDEMBLIK. Aan de Randweg te Medemblik is de eerste Ameri kaanse miniatuurkogellagerfabriek van M.P.B. Europa N.V. geopend. NIJKERK. In het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort is overleden de 46-jarige heer J. G. Jonker uit Nijkerkerveen, Hij raak te ernstig gewond, toen hij vanaf het rijwielpad langs de Amersfoort- sestraat in zijn woonplaats de rij weg wilde oversteken en werd aan gereden door een hem achterop ko mende personenauto. PURMEREND. Bij een botsing tussen twee personenauto's op de Jaagweg in Purmerend is de 30-ja- rige C. Knip uit die plaats om het leven gekomen. De auto. waarin de heer Knip reed, brandde na de bot sing geheel uit. De enige inzittende van de andere bij de aanrijding be trokken auto, een inwoner van Am sterdam, werd met ernstige verwon dingen opgenomen in een zieken huis in Purmerend. Bejaarden helpen de kerk VL AARDINGEN, 22-10. Be- jaarden uit Vlaardingen heb ben een flinke bijdrage gele verd tot de restauratie van de Grote Kerk van de Nederlands Hervormde gemeente in Vlaar dingen. Het was een idee van de president-kerkvoogd van de Grote Kerk, de heer Thur- mer, om de bejaarden die op het ogenblik aan het verhui zen zijn naar een drietal kort geleden gereed gekomen be jaardentehuizen op te wekken oude spullen die zij niet wil den meenemen af te staan voor een veiling. De op deze wijze bijeengebrachte antikiteiten, waaronder oude bijbels, oude kasten, kuipersgereedschap e. d., hebben op de veiling tot nu toe f 8.000 opgebrachtdie be stemd zijn als bijdrage aan de restauratie van de kerk. AMSTERDAM, 23-10. Zaterdag avond is het opnieuw onrustig ge weest in Amsterdam. De gebruike lijke bijeenkomst van provo's en hun aanhangers in Frascati kon niet doorgaan omdat dé directie de jon gelui de toegang weigerde. Het ge volg was dat een 150-tal jongelieden door de stad gingen zwerven. Zij kwamen tenslotte terecht bij het huis van bewaring aan de Amstel- veenseweg, waar nog enkele arres tanten van de vorige week, die kre ten hadden geslaakt als „Johnson is een moordenaar", vastzitten. Er ontstond een demonstratie, waarvan het verkêer nogal wat hin der had en die de politie noopte tot ingrijpen Doden bij scheepsbotsing MANILLA, 23-10. Veertig men sen hebben het leven verloren bij een botsing tussen twee schepen, die zondagochtend op een achttal kilometers van de Philippijnsc ha venstad Manilla plaatsvond. De aanvaring deed zich voor tus sen een Amerikaanse vrachtvaarder van 7.598 ton, de „Golden State" en het 778 ton metende Philippijnsc schip „Pioneer Leytc", dat verbin dingen tuisen de eilanden onder hield. De „Pioneer Ley te" is gezon ken. Alle slachtoffers zijn van het PHilippijrise vaartuig afkomstig. De Amerikaan liep geringe schade op. De „Golden State" wist 160 opva renden op te pikken, terwijl andere schepen ongeveer tien mensen wis ten te redden. Dank aan wethouder Een speciaal dankwoord ontving de tot burgemeester van Valkenisse benoemde wethouder de heer H. Koevoets, die als wethouder van sportzaken blijk heeft gegeven dat het zomeravondvoetbal een warme plaats in zijn hart innam. Als stof felijk blijk van waardering bood de voorzitter daarop de scheidende wet houder een gulle taart aan. Tot slot richtte de heer Jumelet zich tot bur gemeester Kastelein en de vertegen woordigers van Stibecavo te Rotter dam, in welke stad de zomeravond voetballers ook al eens te gast zijn geweest. Commissie gehuldigd In de weer zijn, de zaak „runnen" en organiseren bleek voor de be stuursleden van de commissie en hun dames op deze avond als een boemerang te werken, want in de kring van zomeravondvoetballers bleek zich (heimelijk) een commissie te hebben gevormd, die er terecht behoefte aan had de leden van de Commissie Bedrijfs- en Zomer avondvoetbal in het zonnetje te zet ten. Woordvoerder was de heer J. van Male, die het vele werk onder streepte dat de commissie in de voorbije tien jaar heeft verricht. „Er waren de stille werkers ach ter de schei-men', aldus de heer Van Male, die het verrichte werk het waarderingscijfer voor „heel goed" meegaf en - met assistentie van ge dienstigen - hierna de dames van de commissieleden van fraaie bloem stukken voorzag en de heren leden een waardevol geschenk overhan digde. De voorzitter werd bedacht met een barometer, de (volijverige) heer J. H. J. Mast met een actetas en de heer M. F. de Vos met een schemerlamp. De voorzitter was er zichtbaar van ender de indruk. „We hebben ook fouten gemaakt, maar op de najaars vergadering is cok al gebleken, dat men ons een goed hart toedraagt". Hy hoopte dat het zomeravondvoet bal tot het veertig jarig bestaan (on der zelfde prettige omstandigheden) vooruit zal kunnen en dankte de commissie voor de verrassingen. Aan verrassingen trouwens geen gebrek op deze feestavond. Alle be- zeckers(sters) werden verrast met een reep chocolade of sigaar naar keuze, terwijl tussentijds de magen werden bedacht met een worste broodje. Het woord (en de daad) waren verder op deze avond aan het Stichts Cabaret Variété, dat voor een pittig programma zorgde. „The Coralla's" bleek een snoezig tweetal, dat char me paarde aan vingervlugheid op de accordeon. Voor een fraaie portie „bedrog in smoking" zorgden „De Williando's". Een bruisende per soonlijkheid was de zangeres Calire Russel. Voor de lachnummers zorg den Mr. Corty en clown Doppie. Het programma werd muzikaal begeleid door Johnny Crawford aan de vleu gel, terwijl Hans Borghardt als con ferencier de delen van het program ma vlot aan elkaar laste. Enkele tri viale mopjes heeft hij o.i. niet nodig, om vlot en ontwapenend een bxaigje naar het publiek te slaan. Een groot aantal fraaie prijzen was beschikbaar gesteld voor de tombola, de loten waarvoor in de pauze gretig van de hand gingen. Voor een deksel op alle feestvreugde zorgde het „Trio Sebregts", dat tot in de kleine uur tjes goed was voor gescandeerde rit men, ter ondersteuning van de dans- lustigen. Verkeersdode bij Woudenberg ZEIST, 23-10. Bij het onvoorzich tig oversteken van de Woudenbergse weg ter hoogte van de Jagersingel in Zeist is de 57-jarige Rotterdam mer J. W. Ignatius zondagmiddag met zijn personenauto in botsing ge komen met een andere auto die in de richting Woudenberg reed. Bij de aanrijding werd de zuster van de heer Ignatius, de 66-jarige mevrouw H. M. Kuntse-geboren Ignatius uit Driebergen, die op weg was om haar echtgenoot in het ziekenhuis te be zoeken, gedood. De echtgenote van de bestuurder mevrouw C. W. Igna- tius-Morren, kreeg een shock en een hoofdwond en de heer Ignatius liep een hersenschudding en een sleutel beenfractuur op. ADVERTENTIE Regeringscrisis: voordeel voor links en rechts blijft. Nu de regering gevallen is, zjjn or uiteraard vele speculaties over de samenstelling van het volgende kabinet. Daarbij zullen o.a. dc vele problemen die met de levens standaard te maken hebben aan de orde ltomcn. Hoezeer men ech ter ook op vele punten van me ning verschilt - op één punt heerst volledige overeenstemming, van hoog tot laag: goedkoper leven is en bltlft een feit voor Iedereen die op de markt koopt. Ministers val len, maar marktkoopman en straathandelaar blijven op hun post en bieden hun klanten keus uit een keur van kwallteilsartike- len tegen prijzen, die - ongeacht welke regering - altijd lager zijn dan waar ook. In het grootste en gezelligste koopcentrum ls het kopen een plezier. Op dc markt regeert maar één principe: door dik en <|iui. door „links" en ..reehts" voordeel voor de klant, want 0P DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD ZIERIKZEE. 22-10. In het oefenlokaal aan het Kerkplein was zaterdagmor gen op de Zierikzeese karatedo academie aanwezig de niet onvermaarde Japanse karate-specialist Taro Fukuda, die een openbare les gaf voor een tiental enthousiaste karate-beoefenaars. De Japannees, die zijn rechten studie achter de rug heeft, beoefent het karate als sport, de instructie waar van hem na aan het hart ligt. In verschillende plaatsen geeft hij openbare lessen en brengt de karate-mensen de fijne kneepjes bij. Fukuda begon er dadeiyk flink aan te trekken en bleek een serie oefeningen in petto te heb ben, die de spieren los maakten en als goede voorbereiding golden voor hei echte karate-werk. Een handvol toeschouwers bekeek met bewondering de verrichtingen van de Japannees, wiens komst naar Zierikzee zeker een uni cum mag voorden genoemd. De foto geeft een beeld van Fukuda in actie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORTBERICHTEN VOETBAL Brcuwersbv.-en H-D.S.F. III 1-4 De thuisclub heeft het zaterdag niet kunnen klaren tegen DFS, wel ke ploeg reeds in de 5e min. scoorde door H. Braam (0-1). De gasten zet ten het Brouwdoel stevig onder druk en het was vooral aan spil v. d. Weele te danken dat de score voor lopig laag bleef. Nadat v. d. Maas legen de lat had geknald zag Verse- put zijn schot gekeerd door de staan der. De DFS voorhoede welke zeer actief was miste echter een goede a/werking en liet vele kansen liggen. Bos verkeek zich op een voorzei, toen hij alleen vcor doel stcnö en kans op de gelijkmaker ging verloren. Na de rust was het in de 18e min. J. v. d. Zande die een goede voorzet gaf, welke de vlugge Verton inkopte (0-2) Acht minuten later opnieuw een voorzet van v. d. Zande welke H. Braam hard inschoot (0-3). Brouw bleef echter proberen de nul weg te werken hetgeen gelukte in de 32e minuut. Eerst schoot van Oeveren tegen de lat maar een door Bos ge nomen corner wist hij langs doel man v. d. Zande te knallen (1-3). Uit een serie DFS aanvallen was het H. Braam die enige minuten voor het einde de einastand op 1-4 bracht. HOCKEY Gces A-H.S.D.-junioren 7-0 Een oppermachtig Goes A heeft de HSD-junioren met 7-0 aan de zege kar gebonden. Af en toe was het een ware belegering van de HSD-vzste. De backs weerden zich dapper, Piet Berman wist diverse schoten te ke ren; toch werd met de pauze reeds tegen een 5-0 achterstand aangeke ken. Door enkele omzettingen in het elftal werden door Goes na de pauze slechts 2 goals gemaakt en kwam de eindstand met 7-0. Doordat de HSD- voorhoede zelden kans zag in de vij andelijke slagcirkel te komen, is de keeper van Goes de gehele wedstrijd op non-actief kunnen blijven. Tij dens de training zal dus in onderlin ge oefenpartijtjes nog meer dan voor heen de nadruk gelegd moeten wor den op samenspel. SCHAKEN ZIERIKZEE, 24-10. Zaterdagmid dag vond in de bovenzaal van het Huis van Nassau de stryd plaats om het snelschaakkampioenschap van Zeeland. Dit jaarlykse schaakevene ment vond voor de eerste maal plaats te.Zierikzee en dat betekende dat de plaatselijke vereniging „Zierikzee" met de voorbereiding was belast. Er waren twintig deelnemers van sterke kwaliteit, want praktisch alle top- spelers van Zeeland namen deel aan de wedstrijden die volgens het Zwit serse systeem werden gespeeld. De snelschaakkampioen Cor Jansen (Vlissingen) wist zyn titel met 7 overwinningen en 2 remises (geen enkele nederlaag) overtuigend te verlengen. De middag werd geopend door de voorzitter van de Zeeuwse Schaak bond, de heer drs. J. Scheltens, die aan het einde van de wedstrijden ook de prijzen uitreikte. Wedstrijd leider was de heer M. J.' Enzlin. Alle deelnemers speelden 9 par tijen waarbij Cor Jansen dus als eer ste en Zeeuws kampioen eindigde met 8 punten. W. J. van Wijnen (Vlissingen) werd tweede met iVz punt en derde J. J. M. Gommers (Sluiskil) met 614 punt. Vier deelne mers eindigden elk met 514 en zij eindigden volgens het wedstrijdsys teem in deze volgorde: 4. P. Duvekot (Goes); 5. J. Hoogstrate (Vlissingen); 6. J. A. Radder (Kamperland) en 7. J. de Lange (Goes). Vijf punten be haalden H. de Ridder (Sluiskil), M. J. Enzlin (Zierikzee), drs. J. Schel tens (Middelburg), J. Tholenaar (Goes) en daarna volgden met vier punten: L. H. v. d. Kallen (Kruinin- gen), F. M. van Eekhout (Vlissingen), J. M. Bevelander (Zierikzee), P. v. d. Hulle (Zierikzee), A. J. Scheele (Zie rikzee). N. Mast (Middeibui'g) wist drie punten te behalen, mevr. Mast (Middelburg) 2 punten. M. C. Ber man (Zierikzee) 1 punt en J. A. L. Meerman (Vlissingen) 0. Gezien het vlotte verloop van de wedstrijden heeft het overigens wei nig toegepaste Zwitserse systeem bij zonder goed voldaan, ondanks het feit. dat er veel rekenwerk aan te pas komt. De leiding was echter in goede handen zodat om 7 uur de piijsuitreiking reeds achter de rug was. DUIVENSPORT P.Y. „Zierick" had uitstekend vluclitseizoen De P.V. „Zierick" hield haar eer ste vergadering van het vluchtsei- zoen 1966. De voorzitter, de heer H. Slagboom' opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. De vluchten 1966 zijn. weer achter de rug en de vereniging kan terugzien op een goed seizoen. Er zijn weinig duiven verspeeld en er zijn verschillende goede uitslagen gemaakt op de vluchten. In het Or- leans-bondsconcours wist de heer C. Seijbel de 1ste prijs te behalen met de volgende prijzen-: een hoofdprijs van f 800,-, een damesprijs van f 250,-, een haardroogkap (f 70,-) en de jubil'eumprijs een elektrische klok en nog wat poulegeld. Veertien da gen later had deze liefhebber weer een 1ste prijs miet de jonge duiven. Het leverde een felicitatiepakket van f 50,- op. De 2e maal St. Quentin be haalde de heer J. Dalebout een tex tiel pakket van f 50.-. Op Orleans jonge duiven behaalde S. M. Berre- voets de eerste derby prijs van Schouwen-Duiveland. De voorzitter feliciteerde de winnaars hartelijk met hun succes. De tentoonstelling zal op vrijdag 9 en zaterdag 10 december samen met de vogelvereniging worden gehouden in de Graanbeurs. Na bespreking van verschillende punten sloot de voorzitter de verga dering. Kampioenschap 1966: Vitesse hok: 1. F. Maijs, 742 punten; 2. P. Flik- wcerl, 736 punten; 3. J. Dalebout, 713 punten. Vitesse duif: 1. P. Flikweert, 1038459. Ontploffing ^ist slachtoffers BRUSSEL, 23-10. Bij de hevige ontploffing en de daaropvolgende brand in een opslagplaats van che mische en farmaceutische produkten in Charleroi zijn zaterdag acht men sen omgekomen en zeven gewond, van wie wie een aantal ernstig. Het toeken naar slachtoffers wordt nog voortgezet. 374 punten; 2. idem, 208071, 327 pun ten; 3. F. Maijs, 256035, 306 punten. Midfond hok: 1. P. Flikweert, 960 punten; 2. F. Maijs, 956 punten; 3. J. Dalebout, 820 punten. Midfond duif: 1. P. Flikweert. 1038477, 326 punten; 2. F. Maijs, 256491, 289 punten; 3. idem, 373779, 279 punten. Fond hof: 1. J. Verwijs, 770 punten; 2. P. Flikweert, 721 punten; 3. H. Slagboom, 647 punten. Fond duif: 1. H. Slagboom, 458567, 386 punten; 2. J. Verwijs, 1038910, 345 punten; 3. P. Flikweert, 374651, 266 punten. Hok jonge duiven: 1. C. Seijbel, 1729 punten; 2. J. Dalebout, 1534 punten; 3. Jac. Verwijs, 1455 punten. Duif jonge duiven: l. C. Seijbel, 2026S18, 651 punten; 2. Jac. Verwijs, 3C1725, 531 punten; 3. B. Visser, 301386, 520 punten. Generaal kampioen 1966: 1. Jac. Verwijs. 3743 punten; 2. J. Dalcbout, 3548 punten; 3. C. Seijbel, 3473 pun ten. Push VI-H.S.D.-tlames 1-1 In een constant neergutsende re gen hebben dc dames van HSD ein delijk weer eens het genoegen ge smaakt één puntje in de wacht te slepen door het behalen van een 1-1 gelijk spel. Door het weer eens mee spelen van mevrouw de Kup kon de buitenspelval telkenmale prima op gezet worden; dc holflinie steunde dc voorhoede prima; de buiten speelsters zwoegden hard (speciaal r.buitcn Lisette Plaating). In de slag cirkel was het echter alleen mevr. Sterckenburg, die schoten op het doel loste. De enige tegengoal kwam dan ook van haar stick, gemaakt uit een voorzet van de r.buitcn. Kcep- ster Ineke Lcgemaate had de on dankbare taak 2 x 35 minuten in de regen tussen de doelpalen te moeten doorbrengen en slechts drie keer in actie te komen. Het was vriendelijk tegenover de dames, dat Push trainer Bronkhorst (oud-lid van HSD) een minuut of 10 langs het lijntje kwam slaan om samen met HSD-voorzitter Sterckenburg de verrichtingen van zijn vroegere cluhgonoten gade te slaan. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: Oude Molen-Halsteren 2-1; BSC-Goes 2-4. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Noormannen-Patrijzen 8-0. Res. le klas: Zierikzee II-Walche ren II 8-1; Iiontenisse II-Terneuzen III 0-3. 2e klas B: Renesse II-Cortgene 2-3. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-Wissenkerke 1-6; Arnemuiden II-Kats 2-0; Beren- Kloetinge 0-3; Bevelanders-VCK 2-2 Zaamslag-Middelburg V 1-3. 2e klas A: Duiveland-Wolf aarts dijk II 9-2; WIK-'s Heer Arendsker- ke 2-4; Bruse Boys II-Rillandia II 0-0; Yerseke II-Brouwershaven 1-1; Colpl. Boys-Krabbendijke II 6-2; Kloetinge III-Heinkenszand 0-5. 3e klas A: Bi'ouwershaven II-DFS III 1-4; DFS IV-Brouwershaven III 4-2; SKNWK-Bruse Boys III 10-3; ZSC-SKNWK II 12-3. Junioren Groep A III: Robur A I-Zierikzee A II 0-4; Nieuwdorp A I-DFS A I 3-3. Groep B IX: WIK B I-Brouwers- haven B I 1-4; DFS B II-Renesse B I 1-19; ZSC B I-DFS B I 1-2. Groep B X: Zierikzee B I-Drei- schor B I 4-1; Zierikzee B II-SVO- WK B I 7-0; Br use Boys B I-MEVO B I 6-0. Zomeravond voctba L Raycn Zierikzee De normale competitie seizoen 1965 -1966 resulteerde in de volgende stand: V.A.B. P.Z.E.M. Smit-Bolnes P.T.T. Neptunus Stella Boys 1 6 1 l 13 23-9 1 5 1 2 11 20-7 1 5 1 2 11 21-8 1 5 1 2 11 23-9 1 4 2 2 10 23-12 1 3 0 5 6 13-19 1 2 2 4 6 8-12 1 1 0 7 2 9-35 1 0 7 2 9-38 Wilde tonelen bij bokswedstrijd MEXICO CITY. 23-10. Wilde to nelen hebben zich zaterdagnacht in het boksstadicn „El Toreo" in Mexico City tijdens en na het titelgevecht tussen de wereldkampioen lichtge wicht Carlos Ortiz en de uitdager Ul- timino „Sugar" Ramas afgespeeld. Het rumoer ontstond in de vijfde ronde, toen scheidsrechter Billy Conn het gevecht stopte en dc 26-jarige in Mexico woonachtige Cubaanse vluchteling Ramos, die bloedde uit een wond boven zijn 2'cchterwenk brauw, naar de hoek van de ring bracht. Hij riep de 30-jarige Portoi-i- caan Ortiz tol winnaar uit. De t.v. en de val van het kabinet HILVERSUM, 22-10. Het aantal personen, dat op donderdag 13 okto ber na half twaalf 's avonds tenmin ste een gedeelte volgde van de tele visiereportage van dc kamerdebatten die leidden tot dc val van het kabi net Cals, bedroeg ruim een miljoen, ca 16 °/o van ale personen van 15 jaar cn, ouder die thuis televisie heb ben. Na dc pauze van middernacht lot 00.45 uur (beraad kabinet) bedroeg het aantal kijkers 8 en na de lan ge onderbreking xan 2.40-3.30 uur (beraad K.V.P.) werd de reportage gevolgd door 4 'Vo. Ongeveer 3 °/n. of ruim 200.000 personen, waren rond half vijf getuige van de val van het kabinet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2