Uw kennissen noemen u evenwichtig. Problemen ziet u meestal rustig onder ogen. U steekt er graag een pijp bij op. Zijn we er dus vér naast als we denken dat u Coopvaett rookt? Natuurzuivere Koningin bezorgd voor glaasje bier van de zeeman Europese ruimtesatelliet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Vrijdag 21 oktober 1966 Nr. 19679 Het Londeu's bezoek LONDEN, 20-10. Dat onze vorstin heel goed weet wat een Hollandse zeeman toekomt, Is woensdagavond duidelijk gebleken bij het bezoek dat hare majesteit de koningin bracht aan het Nederlandse kcopvaardij- centrum in Londen; een zeemanste huis onlangs gesticht door reders en vakbonden met de volijverige hulp van tal van leden van de Nederland se kolonie in de Britse hoofdstad. De koningin bracht in haar ge sprek met de leiding van het cen trum onmiddellijk een brandend pro bleem ter sprake waar die leiding al geruime tijd mee worstelt, namelijk het feit dat er in dit tehuis geen bier mag worden getapt. De vorstin die wilde weten hoe dit kwam en wat er aan gedaan kon worden, kreeg van het bestuur van het centrumj te ho ren dat alles in het werk wordt ge steld om opheffing van dit fatale verbod te verkrijgen. Het gebouw van het centrum is een voormalige methodistenkerk. By de stichting was bepaald dat er nooit of te nimmer bier zou mogen werden opgeslagen, getapt, verkocht of gedronken. Het blijkt nogal wat voeten in de aarde te hebben om van dit drank verbod af te komen. Niettemin blijft de leiding van het centrum volhar den in haar pogingen want ze ziet heel goed in dat het tot dusverre nog karige bezoek van de bemanningen van de vele schepen die Londen aan doen zou worden gestimuleerd wan neer de zeelui eenmaal zouden we ten dat ze hun dorst ook met iets an ders dan koffie of limonade zouden kunnen lessen. De koningin en prin ses Margriet die bij hun bezoek aan dit, in maart van dit jaar geopende, zeemanstehuis werden vergezeld door de ambassadeur te Londen, dr. J. H. van Rooiien en leden van de hofhouding, hebbep geruime tijd in druk gesprek met leden van de Ne derlandse kolonie en zeelieden door gebracht. Erg ingenomen met de hoge be langstelling voor hun tehuis waren ook de aanwezige zeelieden. Schoiiiven-Duivelandse sportspiegel f DFS heeft kansje tegen Nieuw Borgvliet Zierikzce gaat op bezoek bjj DIVO Dreischor neemt het op tegen lijstaanvoerder Kcewacht Renesse gaat naar Vlissingen MEVO krijgt Wissenkerke op bezoek. VOETBAL K.N.V.B. DFS heeft zondagmiddag, in de 4e klas G, op het sportpark Van Zuijen in de ont moeting tegen Nieuw Borgvliet wel een kans. je om deze maal het ter rein niet met lege handen te verla ten. De voorhoedespelers van DFS kunnen hieraan een belangrijke bij drage leveren als zij het individuele spel wat zij jl. zondag nog demon streerden, laten varen. Open aanval len over de vleugels bieden nog steeds de meeste kans op succes. Zie rikzee gaat te Dinteloord op bezoek bij DIVO waar het de laatste jaren steeds goed voor de dag wist te ko men. De kans dat de rood-zwarten ook nu niet met lege handen naar huis keren is zeker aanwezig als de spelers er van doordrongen zijn dat er van de eerste tot de laatste mi nuut hard voor de puntjes gewerkt zal moeten worden. Hopelijk maken de Zierikzee-spelers de reeds in het verleden herhaalde malen gemaakte fout waarbij men er met een paar succesjes al denkt te zijn. Het tref fen tussen Oude Molen en Halsteren op het terrein van eerstgenoemde, kan een spannende strijd worden waarbij wij de kansen van de bezoe kers toch iets hoger aanslaan. Vos meer moet thuis de puntjes kunnen bemachtigen op RKFC, terwijl Goes zeker niet bü voorbaat kansloos is in de ontmoeting tegen BSC te Roo sendaal. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat Drei schor het in eigen omgeving opne men tegen lijstaanvoerder Koewacht. De bezoekers gaan hierbij met de beste papieren van start al zullen de blauw-witten er goed aan doen niet te denken dat Koewacht niet is te kloppen. Renesse gaat het te Vlissin gen opnemen tegen Jong Ambon, waarbij het voor de duinbewoners hoog tijd wordt dat zij er in slapen hun nederlagenreeks te onderbreken. Een spannende strijd met weinig krachtsverschil mag worden ver wacht tussen Lewedorpse Boys en Luctor. Domburg moet het terrein voordeel uit kunnen buiten in het treffen met Hoofdplaat, terwijl Noor mannen'te Westkapelle beslag op de puntjes moet kunnen leggen tegen Patrijzen. Te Goes gaan Robur en Groede onder elkaar uitmaken wie voorlopig de onderste plaats gaat bezetten. In de reserve le klas moe ten de Zierikzee-reserves op het sportpark Bannink in staat zijn om baas in eigen huis te blijven in de ontmoeting tegen Walcheren II. Dat RCS II zich te Souburg door Zee land Sport IV zal laten verrassen ne men wij moeilijk aan. Hontenisse II heeft thuis de beste troeven in han den tegen Terneuzen III, terwijl Zee- landia II de puntjewel aan het be zoekende Vogelwaarde II zal moe ten afstaan. Middelburg IV en Vlis singen IV zullen elkaar op de Na dorst niet veel ontlopen en een pun tenverdeling behoort zeker tot de mogelijkheden. Bij de ontmoeting Goes Ill-Oostburg II houden wij het op een zege voor de bezoekers. In de 2e klas B gaat koploper Renesse II het in de duinstreek niet gemakke lijk krijgen tegen Cortgene dat er na een zwak begin steeds beter begint in te komen. Veel zal er ongetwijfeld afhangen met welke opstelling de rood-witte reserves binnen de lijnen kunnen komen. Als zij hun ongesla gen positie zullen willen handhaven zal er, ook als men over alle spelers de beschikking heeft, hard voor de puntjes gewerkt moeten worden. Zierikzee III staat op het sportpark Bannink ook al niet voor een ge makkelijke taak tegen Kruiningen. Een puntenverdeling zou reeds een aardig resultaat zijn voor de thuis- spelers. Te Ouwerkerk gaat SVOWK het opnemen tegen Kwadendamme. Na een goed begin zijn de Ouwer- kerkers in hun laatste wedstrijden wat afgezakt. Hopelijk weten zij zich in deze wedstrijd weer te herstellen waardoor zij niet met lege handen het terrein behoeven te verlaten. Zonnemaire gaat op bezoek bij Dom burg II waar het in eigen omgeving met 8-0 van wist te winnen. Ook nu geven wij de rood-gelen een goede kans op de winst als zij de tegen partij tenminste niet gaan onder schatten. Lewedorpse Boys II en Luctor II zullen elkaar niet veel ont lopen. In de 3e klas D gaan de re serves van Dreischor II op bezoek bij 's Heer Arendskerke III waarbij de thuisclub als grootste kanshebber binnen de lijnen komt. Voor Patrij zen II moet het treffen tegen Vol harding II weinig moeilijkheden op leveren terwijl het eerste elftal van Volharding goed voor de dag zal moeten komen als het zcih niet door Robur III zal willen laten verslaan. Kwadendamme II kan waarschijn lijk het terreinvoordeel uitbuiten te gen Kruiningen III. ZATERDAGCOMPETITIE. Mor genmiddag gaat MEVO het op het sportpark Bannink opnemen tegen Wissenkerke. Als de oranjehemden niet met lege handen willen blijven staan zullen zij zeker een ander spel letje moeten vertonen als dit de af gelopen weken het geval was, daar wij anders het ernstigste voor hen vrezen. Amemuiden II zal weinig problemen op te lossen krijgen tegen Kats. Kloetinge moet tot winst kun nen komen bij Beren, terwijl Mid delburg de beste troeven in handen heeft tegen Zaamslag. Bevelanders, dat de laatste weken wat uit de toon vaH, zal voor eigen publiek tegen Vf.'K een krachtig herstel moeten tonen als het de bezoekers van de winst zal willen afhouden. In de 2e klas A moet Duiveland er te Ooster- land toe in staat zijn om Wolfaarts- dijk II geen kans te geven. WIK zal hel ongetwijfeld te Kerkwerve te gen 's Heer Arendskerke heel wat. zwaarder te verduren krijgen en wij nemen aan dat de groen-untten met een puntenverdeling al dik tevreden zouden zijn. Voor Bruse Boys II zien wij weer niet veel kans op succes weggelegd nu zij tegen Rillandia II moeten aantreden. Brouwershaven moet in staat zijn om de puntjes mee naar huis te brengen van het bezoek aan Yerseke II. In eigen om geving moet Colijnsplaatse Boys niet geheel kanloos zijn tegen Krabben- dijke II, terwijl Kloetinge III en Heinkenszand elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel zullen ontlopen. In de 3e klas A kan SK- NWK haar leiderspositie behouden door te Nieuwerkerk van Bruse Boys III te winnen waartoe wij hen wel in staat achten. Te Scharendijke moet ZSC in staat zijn om SKNWK II van het lijf te houden. De reser ves van Brouwershaven zullen in eigen omgeving wel bijzonder goed voor de dag moeten komen als zij de nederlaag tegen DFS III willen ont lopen. DFS IV krijgt bezoek van Brouwershaven III wat hen waar schijnlijk in staat stelt om haar eer ste winstpuntje te boeken. JUNIOREN. In groep A I is Zie rikzee A I deze week vrij. De stand is hier momenteel: Vlissingen AI 7 7 0 0 60- 8 14 Middelburg Al 6 5 1 0 27- 8 11 Goes AI 7 5 0 2 39-12 10 Zierikzee AI 8 4 1 3 30-22 9 Amemuiden AI 6 3 12 10-13 7 Zeeland Sport AI 8 3 1 4 38-29 7 Vlissingen A II 8 2 2 4 24-27 6 Zeelandia AI 8 3 0 5 20-23 6 Serooskerke AI 8 10 7 10-68 2 Middelburg A II 6 0 0 6 4-52 0 In groep A III kan DFS A I haar leiderspositie nog aanmerkelijk gaan verbeteren als zij de uitwedstrijd te gen Nieuwdorp A I tot een goed ein de weten te brengen. Zierikzee A II gaat te Goes op bezoek bij Robur A II waar het zeker kans heeft op de helft van de inzet beslag te leggen. De stand is hier: DFS AI 8 7 1 0 54- 9 15 Wolf aartsdijk AI 7 5 1 1 37- 8 11 Nieuwdorp AI 6 3 12 18-14 7 Zierikzee A II 7 2 0 5 14-22 4 Robur Al 5 1 0 4 10-32 2 Goes A II 7 0 1 6 10-58 1 In groep B IX verwachten wij te Scharendijke een spannende strijd om de puntjes tussen ZSC B I en DFS B I waarbij de uitslag niet ver van een puntenverdeling zal liggen. Renesse B I heeft goede winstkan sen bij het bezoek aan DFS B II even als Brouwershaven B I dat te gast is bij WIK B I. In groep B X gaat Dreischor B 1 proberen het doel van Zierikzee B I voor de eerste maal in de competitie te doorboren. Een overwinning voor Zierikzee B I ligt evenwel het meest in de lijn der ver wachting .Zierikzee B II is in eigen omgeving niet kansloos tegen SVO WK B I, terwijl Bruse Boys B I zich van de zware nederlaag tegen Drei schor B I kan herstellen door nu van MEVO B I te winnen. NIEUW DELHI. De Zuidslavische president Tito heeft bij zijn aan komst in de Indische hoofdstad ge zegd, dat de internationale situatie zich kan ontwikkelen tot een ramp erger dan de tweede wereldoorlog. BREMEN, 19-10. Entwicklungs- ring Nord (West-Duitsland), Hawker Siddeley (Engeland), Malra (Fran krijk) en Saab (Zweden) gaan sa men een ruimtesatelliet maken, zo is door iemand van de Westduitse onderneming meegedeeld. Hun com binatie heeft de naam „Mesh" (de vier eerste letters) gekregen. De groep heeft de Europese organisatie voor ruimteonderzoek (E.S.R.O.) in Parijs offerte gemaakt voor een eind 1968 te lanceren satelliet. De kosten worden op 80 miljoen gulden geschat. Ilavenbeschoeiing Brouwershaven DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Weekeinde BROUWERSHAVEN. 20-10. Een karwei dat de aandacht tr^kt en bo vendien uitmunt in nuttigheid en noodzakelijkheid, is het herstel van de havenbeschoeiing. Het is niet de eerste maal dat „Brouw" daarmede in het nieuws kwam, want deze be schoeiing heeft ook heel wat te lij den van de inwerking van het zee water en de golfslag. Brouwershaven beseft dat het zijn haven „up to date" moet houden, zowel voor de commer ciële- als de sportvaart en het vo teren van gelden voor deze verbete ringen, is in de raad altijd een haal bare kaart. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote k^rk: 10 uur ds. Lam (Bed. H. D.). Gasthuiskerk: 10 uur ds. H. de Boer. Den Haag, 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. Zon neveld (viering H. A.). Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld (viering H. A.). Burgh: 10 uur ds. Flink. Haam stede: 10 uur (gezinsdienst) en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwellc: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Roodenburg (H. D.). Zonne maire: 10 uur ds. Feunëkes. Noord- gouwe: 9.30 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 7 uur ds. Schoneveld. Ou werkerk: 11 uur ds. Schooneveld. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Bakker. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Mulder, Dor drecht. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. C. M. Boerma, Rotterdam. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- sel. Zonnemaire: 10 cn 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker (H. A. en Dankzeg ging). Oosterland: 10 uur leesdienst, 6 uur do heer Jansma. Bruinissc: 10.30 uur de heer Jansma. 4.30 uur ds. Scholing. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer (in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw). Chr. Gcref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 9.30 dienst des CANBERRA. Do Sowjetrussischc ambassade heeft bij de Australisch regering geprotesteerd tegen het plan, ook mensen van Sowjetrussi- sche afkomst in te schrijven voor militaire dienst. De Russische zaak gelastigde, Popov, steil dat het in schrijven van Sowjel-burgers tegen de algemene normen van het inter nationale recht en do gevestigde pruktijk is. ADVERTENTIE woords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur ds. Karens (in de Ned. Herv. kerk). Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Ka rens (Bed. H. D.), 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. L. Schenck. (Doopdienst). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistievieringen om 9.30 uur. ARTSENDIENSTEN Zaterdag 22 en zondag 23 oktober Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Tot zaterdag 18 uur n.m. Daar na heeft dienst dokter Bont kes, telefoon (01110) 2280. Dokter G. A. M. Stcnger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de arisen Simons en Terpstra. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zandc. Nieuwer kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. DIERENARTS Dierenarts C. J. H. Schcuerman, Zie rikzee, tel. (01110) 2180, neemt waaf voor dierenarts Kalkman De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. ADVERTENTIE frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 9