DIMPLEX Jersey pakjes SUCCESJES SUCCESJES STREEKNIEUWS z.v.u. z.v.u. Twintig jaar Unesco Geboorteregeling in India Weer incident bij Israëlische grens K.V.P.-partijbestuur achter fractie H. Schot MAGAZIJN „ELECTRA" j HAARDEN DE ONDERGANG VAN UHR Ruim aanbod van k wal ilt-i tsappden DEN 1IAAG, 19-11). Ip de Ne- derlandse fruitveilingen is deze week het aanbod van het appelras Cox's Orange Pippin wat minder gewor den, maar andere rassen zyn er vcor In de plaats gekomen, zodat er over het algemeen toch sprake is van een ruim aanbod van appels van goede kwaliteiten. Het aanbod van peren is vooral in het zuidwesten van ons land minder geworden maar op de fruitveilingen in Noord Holland is dit fruitprodukt nog volop te koop. Wat de appels betreft zijn van Cox's Orange Pippin deze week de prijzen wat aangetrokken, na de sterke prijsdaling van begin oktober. Goede kwaliteiten van dit ras note ren nu weer rond 50 cent per kg. Voorts is de aanvoer op gang geko men van het appelras Golden Deli cious, de gele appel die op het mo derne fruitbedrijf een allesbeheer sende plaats inneemt. Vanaf heden tot diep in het voorjaar zal deze appel in ruime hoeveelheden te koop zijn en overwegend mag op een goe de kwaliteit worden gerekend. De vruchten zijn meestal groot van stuk omdat er minder vruchten dan nor maal aan de bomen hingen. Mooi geel gekleurde partijen Gol den Delicious werden begin deze week op de veilingen verkocht tegen prijzen van 50 tot 65 cent per kg. De export van appels is niet bijzonder groot, maar toch wat toegenomen. In de week van 3-8 oktober bedroeg de uitvoer volgens het uitvoer con trole bureau voor tuinbouwproduk- ten 846 ton handappelen en 277 ton industrie-appelen. Van de handappelen ging 562 ton naar west-Duitsland, 181 ton naar België en 98 ton (hoofdzakelijk Goudreinette) naar Frankrijk. Een enkel klein partijtje werd nog ver zonden naar Engeland, Noorwegen en West-Indië, De export van peren blijft van meer betekenis, deze beliep in de eerste week van oktober 2058 ton handperen en 834 ton industrie peren. Herfstkamp Vogelwerkgroep Ie Veere De landelijke vogel werkgroep van de Chr. Jeugdbond voor Natuurstu die organiseert in de week van 31 oktober tot 5 november a.s. een herfst-trek-kader-kamp in Zeeland. Gelogeerd wordt in het kamphuis van Staatsbosbeheer in Veere. Doel van deze week is studie maken van de vogeltrek in Zeeland, dit mede in verband met de publikaties over dit onderwerp van de heer J. Wedts de Swart. ZIERIKZEE Gesprek over „Heden daags toneel" Heden (donderdag) 20 oktober geeft Wilbert Bank, dramaturg van de Toneelgroep Studio, onder auspi ciën van de Z.V.U. in het Prof. Zee man-lyceum een gesprek over „He dendaags Toneel". Deze inleiding vindt plaats in ver band met het feit dat dit seizoen voor het eerst drie voorstellingen van hedendaags toneel in een spe ciale serie gegeven worden te Mid delburg. De lezing is niet bedoeld om alle stukken duidelijk uit te leggen. In de eerste plaats zal nl. achtergrond-in formatie worden gegeven over de mentaliteit van waaruit de auteur schrijft en de reaktie die die menta liteit bij de toeschouwers teweeg brengt. Veel mensen schrikken bij het woord hedendaags toneel, om maar niet te spreken van nieuwe vormen en uitingen van muziek, film en literatuur. Ze voeren vaak het bezwaar aan dat ze het niet kunnen „begrijpen". Het toneel van deze tijd heeft de funktie gekregen om de toeschouwer tot nadenken te dwin gen. Van hem wordt daarom ook niet gevraagd of hij het stuk verstande lijk begrijpt maar of hij zich al of niet wil openstellen voor deze vaak indringende confrontatie met de eigen tijd. Ongeacht zijn maatschap pelijke funktie of de opleiding die hij gehad heeft. Verschillende cursussen Ook voor het seizoen 1966-1967 worden in Zierikzee bij voldoende belangstelling door de Z.V.U. ver schillende cursussen georganiseerd. We geven yan deze cursussen onder staand een overzicht. 1. Tekenen voor volwassenen, 10 lessen; 2. Tekenen voer kinderen, 10 les sen; 3. t ..Nederland tussen de beide we reldoorlogen", 3 avonden waarin deze periode wordt belicht van de historische, de letterkundige en de artistieke zijde; 4. Autotechniek, 8 lessen. Nadere inlichtingen over deze cur sussen worden verstrekt door mevr. C. van Sloten-Boekel (Touwbaan 10. Zierikzee, telefoon 2421). Aan dit adres kan men zich (voor 28 oktober; ook voor deelneming aanmelden. NOORDGOUWE Afdeling Ned. Piattelandsvrouwenbond Alhier vond een vergadering plaats van de afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Mevr. E. Motmans- v. d. F een, presidente, heette allen hartelijk welkom en opende de ver gadering. Enkele nieuwe leden kon den op deze avond worden verwel komd. De ingekomen stukken wer den behandeld en het winterpro- gramma werd besproken. In januari a.s. zal onder leiding van mevr. Van Westen-Flohil een hoedjes-cursus worden gehouden. In november staat een bak- en kookdemonstratie van St. Nicolaasrecepten, gegeven door de P.Z.E.M., op het programma. De kerst-avond zal worden verzorgd door Aimée van Tricht. Mevrouw Schoon en mevrouw Mandemaker gaven vervolgens verslag over de resp. algemene voorjaarsvergadering in Arnhem en de provinciale voor jaarsvergadering in Zierikzee. Een verloting die ten bate van de kas werd gehouden, bracht f 43,50 op. Na de pauze vertoonde mevr. Ezen- dam dia's over Spanje en Majorca, waarbij zij een en ander vertelde. De presidente dankte mevr. Ezen- dam voor de fraaie dia's en sloot de vergadering. SIRJANSLAND Autobotsing Op de splitsing Lageweg-Dorps- straat vond een botsing plaats tus sen een Volkswagen bestuurd door mevrouw op 't H. te Nieuwerkerk en een auto van de P.T.T. bestuurd door de heer v. d. H. te Zierikzee. Beide wagens hadden materiële schade, terwijl de inzittenden enig letsel opliepen. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse en stelde een on derzoek in. De kinderpostzegelacfie De leerlingen van de o.l.-school verkochten kinderpostzegels en -kaarten voor een bedrag van f 216,25. Opnieuw Westduitse straaljager neergestort KIEL, 18-10. Bij Eiderstedtaan de Noordzeekust van Sleeswijk-Hol- steïn is dinsdag een „Starfighter F- 104-G" van het Westduitse leger neergestort. De piloot heeft zich kunnen redden en is met een hef- schroefvliegtuig uit zee geborgen. Met het neerstorten van dit vliegtuig is het aantal verongelukte Westduit se Starfighters gestegen tot 64. Posthuum „gratie" voor gehangene LONDEN, 18-10. Koningin Elisa beth heeft posthuum „gratie" ver leend aan Timthy Evans, die zestien jaar geleden is opgehangen wegens moord op zijn dochtertje Geraldine, heeft de Britse minister van binnen landse zaken, Roy Jenkins, dinsdag middag in het Lagerhuis bekend ge maakt. Na een nieuw onderzoek is geble ken dat Evans de moord waarschijn lijk niet heeft begaan. De bekend making werd in het Lagerhuis met gejuich ontvangen. Te vroeg blij.... ALGESIRAS, 19-10. Een 60-tal Spanjaarden, die met het Britse schip „Organia" uit Australië naar Spanje terugkeerden, dachten in Gi braltar dat ze al in Spanje waren. Zij begonnen „Leve Spanje" te roe pen, uiting gevend aan hun vreugde over het weerzien met het moeder land. Tweehonderd inwoners van Gibraltar konden dat niet weten en gingen hen te lijf. De politie heeft een eind aan het handgemeen ge maakt. Drie mensen werden gewond. AMSTERDAM. 18-10. Op 4 no vember a.s. zal het twintig jaar gele den zijn dat in Londen het verdrag waarop de Unesco is gebaseerd door twintig landen werd geratificeerd en de wereldorganisatie ter bevordering van het onderwijs, de wetenschap pen en de cultuur een feit was, Het aantal van 20 landen is in die twin tig jaren uitgegroeid tot 120, waar mee het wereldomvattende werk van de organisatie duidelijk wordt on derstreept. Het bevorderen van de vrede, de rechten van de mens en de gelijk heid der rassen zijn zaken die hoog in het vaandel der Unesco staan ge schreven, en door middel van bevor deren van het onderwijs hoopt de organisatie deze doelen te bereiken. Scholengemeenschap vau grote betekenis UTRECHT, 19-10. „In de combi natie I-Iavo-Atheneum onderwijs zal de scholengemeenschap van grote betekenis zijn. Hierdoor zal de door stroming van Mavo-school naar Atheneum mogelijk zijn, de concur rentie tussen Havo en Mavo minder worden en bovendien werkt deze combinatie kostenbesparend". Dit zei dr. H. J. Langman, voorzit ter van de Bond van Christelijke (M) ulo-scholen, in zijn jaarrede op de algemene ledenvergadering van de bond in Utrecht. De nieuwe wet op het voortgezet onderwijs is voor ons zeer ingrijpend en diepgaand, omdat ons onderwijs hierdoor niet langer tot het lager onderwijs zal behoren, zo zei de voorzitter. NEW YORK, 19-10. India, na Chi na het volkrijkste land ter wereld, wil zijn geboortencijfer in het ko mende tiental jaren met 40 procent omlaag brengen, zo heeft de Indiase directeur-generaal voor de gezond heid, K. N. Rao, woensdag meege deeld op een symposion in New York over geboortenregeling. Rao zei dat zijn regering, om dit te kunnen bereiken, aanbevolen had 480 miljoen dollar uit te trekken voor de geboortenregeling in de ko- mènde vijf jaar. Op de conferentie zijn ook rapporten in behandeling genomen over de bevolkingsexplo sies in Chili, Hongkong en Frank rijk. Engelsen roken minder LONDEN, 20-10. Het aantal rokers in Engeland is sinds 1961 sterk afge nomen, vooral onder de jongeren, zo deelt het Britse ministerie van ge zondheid mee. Onder de jongens in de leeftijd van 16 tot 19 jaar steeg het aantal niet-rokers tussen '61 en '65 van 38 tot 49 procent, onder de meisjes van dezelfde leeftijdsgroep van 55 tot 61 procent, en over de ge hele bevolking genomen van 43 tot 46 procent. Het ministerie schrijft deze ontwikkeling toe aan de grote publiciteit die de afgelopen jaren aan de gevaren van het roken is ge geven. TEL AVIV, 19-10. Een Israëlische grenspatroille heeft bij de grens met Libanon drie gewapende Ara bieren doodgeschoten en een vierde verwond en gevangen genomen. Een lid van de patrouille is dodelijk ge wond geraakt, zo heeft het Israëli sche leger meegedeeld. Men ver moedt dat de Arabieren op spionage uit waren. Militaire waarnemers van de V.N. hebben aan beide kanten van de Sy- risch-Israëlische grens een onder zoek ingesteld naar troepenconcen traties en wapens. UTRECHT, 19-10. Na een bijzon der uitvoerig beraad heeft de over grote meerderheid van het partijbe stuur van de Katholieke Volkspartij zich achter het beleid van de KVP- fractie uit de Tweede Kamer ge plaatst. Deze beslissing werd woens dagavond genomen met 29 stemmen voor, drie stemmen tegen bij twee onthoudingen. Met de drie tegen stemmers zal nader beraad worden gevoerd. Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje JACOBA WYNANDA (Jolauda) J. v. d. MAAS H. J. W. v. d. MAAS- STOUTJESDIJK Oosterland, 19 oktober 1966 Burg. v. d. Havestraat 69 Voor de belangstelling en de attenties die ivij bij ons hu welijk mochten ontvangen, zeggen wij, ook namens onze ouders, hartelijk dank. H. BOM P. T. BOM-v. d. HULLE Zierikzee, oktober 1966 Kaersemakerstraat 7 Voor de belangstelling, die wij ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest moch ten ontvangen, betuigen wij hiermede, ook namens onze kinderen, onze hartelijke dank. L. J. DE OUDE M. P. DE OUDE VAN SLUIS Brouwershaven, oktober 1966 Zuiddijk 32 in 'n grote verscheidenheid, zowel van bekende binnen- als buitenlandse huizen! Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, ondervonden na het overlijden van ons ge liefd zoontje en broertje BARTJE betuigen wij onze oprechte dank. TH. D. ROEST W. J. ROEST- DOORNENBAL MIEKE en LIESBETH Haamstede, oktober 1966 Mede namens wederzijdse ouders zeggen wij hartelijk dank voor de vele blij ken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ontvangen G. KOOMAN J. KOOMAN- v. d. PANNE Renesse, oktober 1966 Petroleum-, 'olie- en huis- branüoliehandel, Zierikzee. VERHUISD van: Scheepstimmerdijk 56 naar: Zaagmolen 1 Telefoon 2387 BIJ GEEN GEHOOR 2495 met olie gevulde elektrische radiatorkachels Voor de vele felicitaties ont vangen bij onze 25-jarige echtvereniging, zeggen we mede namens onze kinderen hartelijk dank P. TANIS L. J. TANIS- OOSTERLING Krimpen a/d IJssel, oktober 1966 Waakstraat 57 De heer en mevr. GROOT- VELD-DE KOOTER betuigen langs deze weg hun harte lijke dank voor de vele ge lukwensen, bloemen en ge schenken ter gelegenheid van het 5-jarig jubileum van hotel-café-restaurant „Spor tief" ontvangen. Scharendijke, 20 oktober '66 Dorpsstraat 19 SLAGERIJ OSSEWAARDE RENESSE Weer telefonisch aangesloten onder nr. (01116)-340 's avonds na 18 uur afwezig Te koop: Grote partij afbraak - 1.000 m2 planken, 1.000 m balken, verschillende dikte en lengte tot 8 meter. Magazijn Hoor- nick, Engelse kade - verte- genw.: M. W. Janse, Karne- melksvaart 3, telef. 2158. Een gaskacheltje, regelbaar, compleet met gasfles en een „Sparta" bromfiets. Jac. v. d. Zande, Burg. v.d. Havestraat 16, Oosterland. Mijn goed onderhouden D. K.W. motor 175 c.c. Prijs f 200. Piet van de Kassteele, Smederij, Noordgouwe. Tel. (01112)-498. Een schuur, losse schotten van 5 X 3,5 m. B. v. d. Perk, Schellewitseweg 1, Quwer- kerk. Uitzonderlijke aanbieding. - Elektrische dekens van eer ste klas Duits fabrikaat te gen zeer lage prijs door in koop van grote partij. 1 pers. f 60 of 3 X f 20; 2 pers. f 69 of 3 X f 23. Absoluut veilig (Naba test). Twee jaar ga rantie en vijf dagen gratis op proef. Majoko, postbus 822 Haarlem, tel. (02500)- Panecl- of kolommodcl Mcl thermostaat Verschillende uitvoeringen en vermogens. Vraagt inlichingen en folders en komt tevens enkele modellen bekijken. Poststraat 4 - Telefoon 2119 - Zierikzee G. J. v. tl. Waarden arts - Noordgouwe 21 oktober AFWEZIG Doker W. BONTKES, telef. (01110)2280, Zierikzee, neemt waar. Te koop: Deze week volop snijbloe men en planten. Chrysan ten f 1,25 per bos, zaterdag in de beurs. Ravia, Schut tershofstraat 17, Zierikzee, telef. 3131. Diversen: 'n Verjongingskuur van drie minuten! Borstel uw grijze haren weg met onze speciale borstel en wat Creme Mar- chal, zonder nagroei, zonder angst voor regen en absoluut onschadelijk. Grote tube voor 6 maanden f 3,75. Gratis fol der bij: Fa .S. A. van Gastel Zn., Havenpark 32, Zierik zee. Zaterdag 22 oktober puzzel- rit voor fietsers en brommers Inschrijving 2.15 uur bij P. F. Vis, Bettewaerde 4, Zie rikzee. Veilig werken met „Shell"- produkten! De Braai, Nieu werkerk, tel. (01114)-377. Bent u moe? Voelt u zich jaren ouder? Marchal Rim pelcorrector doet uw rim pels en lijnen onmiddellijk verdwijnen. Dit schoonheids effect duurt 8 uur lang. Prijs per flesje .{voldoende voor maanden) siechts f 8,75. Fa. S. A. van Gastel Zoon, Havenpark 32, Zierikzee. Uit onze grote collectie Wij hebben o.a.: Calmix Coleman Efel Etna Fobrux Hoenson in onze showroom uit gestald, kunt ook U be- list 'n goede keus maken Interno E. M. Jaarsma Peeters Siegler Soiny Voor deskundige berekening, plaatsing, afstelling én service uw adres: Telefoon 227 BRUINISSE Opmerkelijk resultaat Grondverbetering tussen Koudekerke en Sehelphoek 54. Nu Harald en Aram waren overeen gekomen dat de laatste zou trachten met het vluchtschip van de Kan-Ur het eiland te verlaten, bespraken zij uitvoerig de mid delen om dit gedurfde plan ten uitvoer te brengen. ..Het probleem hoe ge aan boord moet komen, kan morgen reeds worden op gelost", zei Harald. „Maya wil zo spoedig mogelijk tot de aanval op Ur overgaan en daartoe is het nodig dat daar ter plaat se overdag, dus wanneer de albino'a in hun ondergrondse verblijven, enkele voor bereidingen te treffen. Bij de uitgangen der mijnen zullen vaten met knalpoeder worden verstopt, die tijdens de. aanval tot ontploffing zullen worden gebracht on voorts moet het vluchtschip van de Kan- Ur weiden vernietigd, opdat hij niet aan Maya's wraak zal kunnen onlkomen. Mor gen trek ik met een troep uitgezochte krij gers de stad binnen om de vaten tc plaat sen en eert onverhoedse aanval op het vluchtschip te ondernemen. Inpiaats van dat schip te vernietigen, zodra wij het ver overd Iwbben, zult ge er dan op wegvaren. Lode, de gcheimbewaarder, nemen wij mee. Misschien kan die er achter komen, hoe dat schip op gang gebracht moet worden". „Maar ik kan niet meegaan", wierp Aram tegen, ,i,k hob Maya reeds zo uitdrukkelijk gezegd dat ik geen deel aan de vernietiging der ongelukkige albino's wil hebben, dat het argwaan zou wekken indien ik mij thans voor deze onderneming opgaf". „Dat is zo", gaf Harald toe, „daarom zal het beter zijn indien ge u in de kleding van Maya's krij.eers steekt en aldus ver momd meegaat. Ik zal u de nodige kleding bezorgen". Toen Harald was heengegaan, bleef Aram nog enige lijd peinzend voor het raam neer- si aren op de oude stad Ur, daar in dc diepte. „Een gedoemde stad", mompelde hij. WESTERSCHOUtVEN, 19-10. Di verse percelen grond in Schouwen die eerst door de watervloed waren cvcrstrcomd en daarna door de Her verkaveling genomen, voldeden niet aan de door de eigenaars-landbou wers er aan gestelde eisen. De op brengsten bleven ver achter en met de structuur bleef het sukkelen. Een van deze grondbezitters, de heer W. Smallegangc, boerende in de omge ving tussen Koudekerke en de Sclielp- hock heeft een dergelyk perceel grond, ongeveer 25 ha groot opnieuw laten egaliseren door de Ncd. Heide My. Deze Mij heeft op dit perceel onder leiding van uitvoerder H. J. Bodbijl' uitstekend werk gedaan, want de re sultaten waren zeer goed. Zo lagen dc opbrengsten der granen aanmerkelijk hoger dan in voorgaande jaren, doch de bieten die daar voor het eerst na de bewerking die meer dan 1000 m:i grond bedroeg, sprongen geheel uit de opbrengsten van vroegere jaren. Het perceel kwam nu flink boven de 20.000 kg per gemel en er werden bieten gerooid van meer dan 6 kg. Deze monster-peeën werden nauw keurig en onder toezicht nagewogen SCHIPHOL. Martin's Air Charter heeft bij de Douglas fabrieken in dc Verenigde Staten een DC-9 (lange versie) besteld, die omstreeks april 1968 zal worden afgeleverd. DF.N HAAG. Blijkens zojuist door hel Centraal Bureau voor de Statis tiek gepubliceerde cijfers telde hel V.H.M.O. op 10 september j.l. 215.600 leerlingen tegen 211.300 een jaar te voren, een toeneming mot 2 op een haarfijn weegtiestel van Gebr. Landegent. Het is wel opmerkelijk dat deze grond, die voor de eigenaar tot in 1965 oen nadelig slot ople verde, door deze goede beurt kan wedijveren met de beste grond in de omgeving. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat door de raad dier gemeente in zijn openbare vergadering van 11 oktober 1966 is besloten het sluitingsuur vóór de weekmarkt in Zierikzee te bepalen op 16.00 uur des namiddags. Zierikzee, 17 oktober 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. \V. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Benoeming lid gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van dc leden van de raad der gemeente Zierikzee brengt ter openbare ken nis dat zijn besluit van 19 oktober 1966 tot benoeming van de heer W. den Boer, wonende tc Zierikzee. Lange Blokweg 52, tot lid van ge noemde raad. ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Zierikzee. 19 oktober 1966. De voorzitter voornoemd, 1). W. KASTELEIN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4