mierofined' Causerie dr. P. Glazema: „Heilige stenen, hun rite en mythe" STREEKNIEUWS Philippijnen willen bombardementspauze Tijdperk stoomloc is nog niet voorbij „Stad Zierikzee" wordt drie dagen een „muzikale showboot" ,Sta<l en Lanile van Schouwen-Duiveland' ZIERIKZEE. 18-10. De oud-di- rekteur van de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, dr. P. Glazema heeft een geboeid luisterend publiek tij dens de In de Mondragon-foyer ge houden „Stad en Landsvergade ring bezig gehouden met het interes sante en veelzijdige onderwerp: „Heilige stenen, hun rite en mythe". Dr. Glazema bleek over een zeer ge differentieerde kennis van dit on derwerp te beschikken, waarbij hij vele zaken kon aanstippen, die hij (in vele landen) kent uit eigen waar neming. De spreker - niet voor de eerste maal te Zierikzee - werd in geleid door de voorzitter van de ver eniging dr. J. J. Westendorp Boerma. Er blijken in de wereld nog altijd een menigte van stenen te zijn, waar van een magische geladenheid heet uit te gaan; stenen ook die voorwer pen zijn geweest in een voor-christe lijke cultus, de veronderstelde wer king op lichaam en ziel van de mens evenwel zich ook in de na-christe lijke heeft weten te handhaven. Dr. Glazema noemde de blauwe stenen - in Europa gevonden - die als „ge- boortepunten" kunnen worden aan gemerkt. Het blauw als kleur speelt daarbij een mythische rol en in het algemeen trouwens rond de dood. Zo dragen vrouwen wel blauwe jaks bij begrafenissen. Een ander soort stenen zijn de therapeutische, „waar men iets mee kan doen", teneinde verloren gezondheid terug te winnen. Zo zijn er stenen tegen hoofdpijn, wratten, struma e.d. Afwerende stenen Ook worden afwerende stenen ge vonden, niet louter aan te merken als kadastrale markatiepunten, maar door de veronderstelde macht in de stenen in bescherming gehouden. De mythe gaat daarbij gepaard met een cultus en verwonderlijk is dat niet, want de mens „styleert zijn ge drag zodra er sprake is van een ont- hoeting met het metafysiche". Zelfs - om een eenvoudig voorbeeld te noemen - een geestelijke schrijdt door de kerk. Het betekent in feite een cultisch element in zijn gedrags- patroon. Heel typisch bij de cultus is het „in de rondte gaan", hetzij anti-so lair hetzij met de zon mee. Men treft het als thema in de rechtsple ging, bij het kinderspel en bij om gangen rond het altaar (Veda's). Ook rond de hunebedden - rituele be graafplaatsen - werden rondgangen gemaakt. Men liep bezwerend in het rond tegen de zon in. In Friesland wordt de dode drie maal om het kerkhof gedragen. Typisch daarbij is dat de doodgraver - de heer van de dood - een handoplegging pleegt met het uitzicht op het oosten. Rond de Kaaba (Mekka) loopt men met de zon mee. De Kaaba is ouder dan de Islam. Op de steen staat een drie hoek met de punt omlaag, hetgeen symboliek is voor de vrouwelijke schoot (moedergodin). In het algemeen wordt dus in steen een positieve macht veronder steld, die door omgangen wordt ge activeerd of bezworen. Achtergrond daarbij is het begeren naar geluk, naar herstel van geschonden harmo- De mens wil „heel" zijn. Dit „heel heeft woordkundig wellicht ook te maken met heiland. De steen speelt ook in de Vrijmetselarij een grote rol; eveneens is in dit kader sprake van rondgangen, inwijdingen e.d. Dr. Glazema kwam hierna op een nog essentiëler punt, nl. de begeerte van de mens iets van de macht van de steen zich toe te eigenen. Dit kan geschieden door handoplegging, het krassen op de steen of het maken van boorgaatjes. Bij de Zwarte Ma donna in Polen vindt men een grote steen, waarop de vrouwen de han den leggen, er aan krabben, waarna het komt tot extatische exclamaties. Een duidelijke rest van een steen- cultus. Ontmoeting met „ietsen" We leven thans in een tijd van ontmythologisering; de rouwkleding verdwijnt, optochten worden niet meer gehouden, de christelijke fees ten devalueren (Hemelvaartsdag), de ontkerstening neemt toe. In het alge meen heeft de ik-gij-ontmoeting plaats gemaakt voor een ontmoeting met de „ietsen". In een tijd dat „God is dood verklaard' 'ziet men dan plotseling weer een „mytische op duiking", een „goddelijk mens", die niet sterft, een soort „heiland", een mytische figuur, een potente man, wiens relatie tot zijn volgelingen sterk sexueel is gestempeld. Als voorbeeld noemde dr. Glazema Lou de Palingboer. Na dit „terzijde" kwam hij terug op de duidelijke tekenen van de steencultus. In Flensburg krabden tijdens de godsdienstoefening de boeren stukjes uit de zandstenen, die gebruikt werden als geneesmid del. Merkwaardig dat deze „geladen" stenen een belangrijk hogere radio activiteit vertonen, dan stenen, waarvoor de kerkgangers geen be langstelling hadden. „Al is het krab ben aan de steen verboden, men pro beert het nog". „Gemanifesteerde cerpo(entie" Merkwaardig dat de primitieve mens in deze steenpocder intuïtief genezing brengende kracht veron derstelt; een verschijnsel trouwens waarvan ook in de Romeinse tijd voorbeelden zijn te vinden. Bij een smidse in Kameroen is een groot granietblok, waarin 76 gaatjes zijn geboord. Door het slaan met een (andere) steen in de kuiltjes en het maken van omgangen, wordt een pijnlijder genezen. Rond 1900 ge bruikten de Westfaalse boeren nog „donderstenen". Ze droegen een zak je met pechblende met zich mee en dit alles werd ingebouwd in de reli gie. In de buurt van Nijmegen staat een cikeboom, waaraan vroeger lap jes werden gebonden, afkomstig van kleren of beddegoed van patiënten. Ook hier weer de omgang en het (magisch) heil en genezing verwach ten. Ook de oude boeren doen dat nu niet meer, maar er komen wel dure heren uit de stad, die in het donker hetzelfde doen als de mensen vroe ger. In een Oostenrijkse kerk is een geboortegang, over de stenen vloer waarvan vrouwen - het bovenli chaam ten dele ontbloot - kruipen, vruchtbaarheid verwachtend. Een pilaar van de kerk in Susteren, dicht staande bij het altaar, vertoont tal rijke inkepingen en krassen. Men veronderstelde in de steen de gema nifesteerde oerpotentie. In Israël, Scandinavië, Congo en (vooral) Bre- tagne vindt men talrijke heilige ste nen. Kruisvaarders streken - voor hun vertrek - met hun zwaarden over pilaren of kerkmuurstenen en ook in ons land treft men talrijke kerken aan ,met gaatjes in de muur stenen, daarin geboord of gekrabd door mensen, die de dan vrijkomen de, grijpbare kracht deelachtig wil den worden. Een en ander werd na de pauze met een aantal dia's bij zonder overtuigend aanschouwelijk gemaakt. De voorzitter dankte dr. Glazema voor zijn zeer interessant betoog, waarna de spreker nog enkele - in het vlak van het onderwerp liggende - vragen beantwoordde. ADVERTENTIE Helpt u nu nog sneller I van uw pijn af! Wank'ASPRO'is nu 30xfijner samengesteld. Dat betekent: nög snellere opname in het lichaam, i nög sneller herstel ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op woensdag 26 oktober a.s. (20 uur) wordt een bijzondere raadsver gadering gehouden, waarop afscheid zal werden genomen van wethouder H. Kcevoets. Verder zullen de ge loofsbrieven worden onderzocht van het nieuw benoemde raadslid de heer W. den Boer. Gevraagd wordt aan de raad een geldlening aan te gaan van f 105.000,- voor de aankoop van het pand Oude Haven 51 en voor de aanschaf van een nieuwe vrachtwa gen. Vertrek sportambtenaar Per 1 november a.s. is de heer C. Booij alhier, na twee jaar in de ge meente Zierikzee werkzaam te zijn geweest als sportambtenaar, be noemd als chef van de afdeling jeugdzaken bij de dienst voor sport en recreatie van de gemeente Rot terdam. Te Zierikzee heeft de heer Booij zich doen kennen als een ac tief man. Hij gaf hier o.a. de stoot tot de totstandkoming van een hoc key- en een volleybalvereniging en leverde een belangrijk aandeel aan de voorbereiding van de eerste Zie- rikzeese Sportweek. De jeugd heeft hem vooral ook leren kennen als badmeester gedurende de zomer maanden in het zwembad „De Val". Afscheid Op 24 oktober a.s. wordt ter In spectie der Directe Belastingen een afscheidsbijeenkomst gehouden i.v. m. het verti-ek van de heer H. Koe- voets, die benoemd is tot burgemees ter van Valkenisse. KERKWERVE Clandestien slachten Een delict dat hei'innert aan de oorlogsjaren werd in de afgelopen nacht te Kei-kwerve ontdekt. Perso neel van de Vleeskeuringsdienst deed samen met de politie een inval bij K. M., die bezig was met het clandestien slachten van een vai-ken. Het varken werd in beslag genomen en het woord is verder aan de offi cier van justitie. RENESSE Succes in de moestuin De heer J. Fonteine die aan de Ca- pelweg te Renesse woonachtig is en reeds gedurende een aantal jai-en ge pensioneerd, is nog altijd een ver woed liefhebber met het verzorgen van zijn moestuintje waai'bij hij zich ook nog wel eens aan een experi ment dux-ft te wagen. Een opmerke lijk resultaat wist hij dezer dagen to boeken. In het voorjaar wist hij van zijn radijs een hoeveelheid zaad te winnen, wat in september weer wei*d uitgezaaid. In een tijdsbestek van drie dagen waren de eerste resulta ten reeds merkbaar. Waarschijnlijk mede dank zij de gunstige weersge steldheid had het verdere gi'oeipi-o- ces een zeer gunstig vei-loop, waar door hij dezer dagen in staat was reeds een behoorlijke hoeveelheid radijs van uitstekende kwaliteit ter tafel te brengen. De kindcrposlzegelaclie De leerlingen van de opcnbai'e la- gere school te Renesse verkochten in de afgelopen week voor f 700 aan pi-entbrief kaarten en postzegels ten bate van de kinderpostzegelaclie. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. In de vei'gaderzaal van de Ger. Kerk vergaderde de afdeling Haam stede van de N.C.V.B. De avond werd begonnen met het zingen van Ps. 105 i en het uitspreken van het gebed door de viee-pr. o. mevr. Krijxise Lokker-Vort i/'.ij las verder een gedeelte uit Ps. 104 en uit Matth. VI, waarover ze ren me ditatie hield. De vice-pi'esidente sprak vervol gens een welkomstwoord waarin ze speciale wooi-den richtte tot de spi'e- ker ,ds. Koenekoop uit Rottei'dam. Na notulen en enige mededelingen kx-eeg ds. Koenekoop het woord. Hij hield de vei-gadering bezig met hu moristische schetsen uit het leven in de neuti'ale ziekenhuizen in Rotter dam. In plaats van de tegenwoordig algemeen gebruikte dia's lichtte ds. Koenekoop zijn lezing toe met rake schetsen van mensen en karaktex*s. Aan het einde van de avond ontpop te spi'eker zich als een uitstekend tekenaar en enkele dames uit de vergadei-ing waren het onderwerp van zijn kunst. Een en ander werd met gi'ote voldoening bekeken. De avond wcx'd besloten met het zingen van Ps. 84 6 en het dankgebed door ds. Koenekoop. De volgende vex-gadering is vast gesteld op 15 november. Medewer king vex-leent dan de N.V. Buisman's fabrieken van gebrande suikei-poe- aer te Zwartsluis. Hoofdprijs loterij der V.Z.A.C. De Ver. Zeeuwse Aei-o Club, ge- vestigt te Haamstede, organiseerde dit seizoen een grote loterij met als hoofdpx-ijs een jaar-abonnement zweefvliegen of naar keuze van de winnaar een vakantieverblijf van een maand in een keurige bungalow te Haamstede. Diegene die lot num mer 1192 kocht kan zich winnaar van deze prijs noemen. SCHARENDIJKE Aankoop Aanvullend op het bericht van 17 oktober inzake koop van het pand Frederikstraat 4 te Sohax-endijke wox-dt er - ten overvloede o.i. - op gewezen dat het betreffende make laarskantoor (J. L. Edelschaap - Oostex-land) niet kocht ten eigen be hoeve, doch in opdracht van een lastgever. SPORTBERICHTEN Renesse II-SVOWK I 9-2 Een overwegend sterker Renesse heeft weinig moeite gehad om de Ou werkerkers met duidelijke cijfers te kloppen. Dat de dubbele cijfers niet wei-den bei-eikt had SVOWK nog wel in hoofdzaak te danken aan het voortreffelijke spel wat Hage op de spilplaats liet zien. In de 15e min. gaf D. Hart de thuisclub de leiding (1-0), waai-na 2 min. later Vijvei-berg de stand weer in evenwicht bracht. De thuisclub nam hierna het initia tief in handen. In de 19e min. werd het door Dalebout 2-1, waarna H. Simons in de 21e min. nummer drie in de touwen kopte. Dalebout zorgde in de 32e min. voor 4-1 en D. Hart in de 44e min. voor 5-1. Vijf min. na de hervatting Dalebout 6-1 en Si mons in de 12e min. 7-1. Uit een strafschop wegens hands scoorde v. d. Werf in de 22e min. legen (7-2), waarna H. Simons (35e min.) en D. Hai-t (44e min.) de eindstand op 9-2 brachten. VOLLEYBAL Volleybalconjpetitie dames te Nieuwerkerk Te Nieuwerkerk wex-d dezer dagen weer een aanvang gemaakt met de volleybalcompetitie voor dames. Daal de sportvei-eniging SKNWK dit sei zoen geen kans heeft gezien voldoen de dames op de .been te bi-engen om aan de competitie tc kunnen deel nemen bei-ust de oi-ganisatie bij enige volleybal-enthousiasten. Hopelijk is dit maar vooi* één sei zoen en weet SKNWK de volgende maal voldoende dames bijeen te brengen. Op deze eerste competitie- dag slaagde Sparta I erin de mees te punten in de wacht te slepen. Al leen het team van de Plattelands vrouwen slaagde erin om hen één puntje te ontfutselen. De kampioen van het vorige seizoen MEVO ki-eeg twee nederlagen te inkasseren daar zii zowel tegen Sparta als tegen de Plattelandsvrouwen aan het kortste einde ti-okken. De uitslagen waren als volgt: Sparta-Intei-mezzo (15-4), (15-3) 2-0; Snarta II-MEVO (14-16), (7-15) 0-2; Plattelandsvrouwen-Intex-mezzo (15-7), (15-6) 2-0; Sparta-Sparta II (15-12), (15-12) 2-0; MEVO-Platte- landsvrouw (8-15), (8-15) 0-2; Spax-- ta li-Intermezzo (15-9), (15-6) 2-0; Spai'ta-Plattclandsvrouwen (15-9) (11 -15) 1-1; MEVO-Intermezzo (15-7), (15-12) 2-0: Sparta II-Plattelands- vrouwen (15-1). (11-15) 1-1; Sparla- MEVO (15-12), (15-6) 2-0. Dc stand ziet er als volgt uit: Sparta 4 3 1 0 7-1 7 riattelandsvx'. 4 2 2 0 6-2 6 MEVO 4 2 0 2 4-4 4 Sp .rta II 4 112 3-53 Intermezzo 4 0 0 4 0-8 0 Politieke emoties in Amsterdamse raad AMSTERDAM, 19-10. In de ge- meenteraad van Amstei-dam is het lid van de Boerenpartij, de heer Roodenburg, na het debat waarin de fractie van de Boerenpartij waarin zich een scheuring had voltrokken nogal hoog was opgelopen, later op de middag onwel geworden. Een van de gemeenteraadsleden die tevens arts is, gaf hem de eerste hulp. Later werd een arts van de G.GJD. inge schakeld en is de heer Roodenbui'g door de G.G.D. vervoerd. Zijn toe stand bleek overigens niet ernstig en de heer Roodenbuxg is op het ogen blik weer thuis en heeft zich in ver binding gesteld met zijn huisarts. Universitair schrijven aan minister Diepenhorst AMSTERDAM, 20-10. In een schrijven van de Stichting Civitas Academica Amstelodamensis Civitas vertegenwoordigd zijn de academi sche senaat, de afgestudeerden, de wetenschappelijke staf en de A.S.V.A. aan de univei-stiteit van Amsterdam, aan de minister van onderwijs, prof. mr. I. A. Diepenhorst, deelt de i-aad van beheer van de stichting mede van mening te zijn dat, indien het noodzakelijk is te bezuinigen op de begroting van het ministerie van on derwijs, dit niet dient te geschieden op de post rijksstudietoelagen. Dit zou volgens de i-aad een grotere dis criminatie betekenen van bursalen t. o.v. niet-bursalen en een gebrek aan continuïteit in het rijkstoelagenbe- leid. Tijdens de vergadering van 13 ok tober jl., waarop de Civitas dit stand punt heeft ingenomen, heeft zij zich tevens uitgesproken voor een aan tal regelingen, die naar haar menirxg op korte termijn genomen dienen te worden. DEN HAAG. Blijkens een brief van de ministers van verkeer en waterstaat en van financiën aan de Tweede Kamer zal de K.L.M. over- gaan tot een uitgifte van gewone aandelen tot een bedi-ag van f 50 miljoen. De aandelen, nominaal f 100 elk, worden uitgegeven tegen f 200 per aandeel. MANILLA, 20-10. De Pliilippü- nen hebben Amerika verzocht de bombardementen op N'oord-Vietnam te staken voor de duur van de top conferentie die ever enkele dagen In Manilla begint, zo meldt de „Manil la Chronicle". Volgens het blad, dat zegt dit uit goede bron te hebben vernomen, acht de Philippijnse regering een dergelij ke maatregel wenselijk om het vre delievende karakter van de confe rentie te onderstrepen. Voorts wordt vernomen, dat het Russische per bureau Tass en het re geringsblad Izwestla correspondenten naar Manilla willen sturen om de conferentie te volgen. Zij hebben via de Philippijnse delegatie bij de Ver enigde Naties de regering in Manilla cm toelating van deze verslaggevers verzocht ADVERTENTIE Kunsthars op de weg GOETTINGEN, 19-10. Ongeveer 5.000 liter kunsthars, die in de nacht van dinsdag op woensdag uit de tank van een vrachtauto op de autobahn bij Göttingen (Nedersaksen) was gevloeid heeft politie en brandweer veel hoofdbrekens bezorgd. Over een lengte van vijf kilometer was het asfalt bedekt met een laag spek gladde hars. Enkele auto's, die de kleverige substantie aan hun ban den kregen, slipten. Men vreest, dat de hars niet meer te verwijderen is en dat een geheel nieuw wegdek zal moeten worden gelegd. Berging Britse bommen werper bij Zwaagdijk DEN HAAG, 19-10. Door inscha- keling van een dragline is de ber- ging van de Wellington bommenwer per bij Zwaagdijk een heel eind op geschoten. Stoffelijke resten van twee van de vijf beiïxanningsleden, die nog niet tevoorschijn waren gebracht tot gis teren, zijn nu gevonden. Het gaat hier cm de in 1941, toen het vliegtuig verongelukte, 21-jarige Albert Geor ge Burbridge en de toen 32-jarige Alan Greensides. Laatstgenoemde was vermoedelijk de bommenrichter. Het grootste gedeelte van de bom menwerper is nu uit de grond ge haald, sommige stukken waren tot een diepte van vijf a zes meter on der het maaiveld doorgedrongen. Bij de vele voorwerpen die bij el ke hap aan het licht werden gebracht bevonden zich nog stapels strooibil jetten met Duitse tekst waarin de bevolking van Duitsland werd op geroepen er maar mee op te houden, omdat de Britten de steun hadden gekregen van Amerikaanse fabrieken waarin oorlogsmaterieel werd ver vaardigd. Doden en gewonden bij autorace BUENOS AIRES, 19-10. De 19-ja- rige Lidia Mabel Annan werd ge dood toen bij de race om de grote prijs van Argentinië voor opgevoer de standaardauto's een wagen van de weg raakte en tussen het publiek verdween. De bestuurder liep even als vijf toeschouwei's verwondingen op. Kort na de start van deze 780 km. lange rit tussen Pilar en Villa Cai'los Pas reed een andere wagen op het publiek in. 14 personen moes ten met min of meer ei'nstige ver wondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Na het ongeluk nam de coureur van de gewraakte wa gen weer aan de race deel. Massale uitsluiting van Zweedse leerkrachten STOCKHOL M, 20-10. In Zweden gaat vandaag (dondei'dag) de door de regering aangekondigde uitsluiting in van 20.800 leerki'achten, onder wie de 65-jarige echtgenote van pre- mier Tage Erlander. Ongeveer de helft van de een miljoen scholieren en studenten in het land zal daar door van normaal onderwijs ver*sto- ken zijn. Alle scholen zullen deson danks open blijven en de leerlingen is vei'zochl, de lessen te blijven vol gen die door inspringende oudere jaars studenten zullen worden gege ven. De uitsluiting volgt op de sta king die 1.300 leerki'achten tien da gen geleden begonnen ende afkon diging door de bond van onderwijs personeel van een di'iedaagse staking van 25.000 man, die maandag moet beginnen. Naast 's Gravensteen Zierikzee Telefoon 011 10-24 43 UTRECHT, 19-10. Het tijdperk van de oude, voor velen nog ver trouwde stoomlocomotief is nog lang niet voorbij. Dat bljjkt uit een inventarisatie van de voorlichtingsdienst van de Europese spoor wegen (CIPCE), die Iieeft becijferd dat nog 54 procent van alle treinen in de wereld door stoomlocomotieven worden getrokken. De voorlichtingsdienst heeft 186.000 stoomlocomotieven van aller lei soort in de gehele wereld geregistreerd. In Europa zijn er nog 105.000, in Noord-Amerika 36.200, in Azië 22.800, in Zuid-Amerika 11.300, in Afrika 7.000 en in Australië 3.600. Nederland komt op dit lijstje niet meer voor, want de laatste stoomloc in ons land ver dween op 7 januari 1958 naar het Spoorwegmuseum in Utrecht. Er rijden nog wel eens stoomlocs in ons land, maar dat zijn Duitse „ijzeren paarden". Tussen Nijmegen en Kranenburg kunnen ze nog dagelijks worden gezien en in het hoogseizoen komen er nog wel eens Duitse stoomlocomotieven met bijvoorbeeld kindertrcinen in Anrhem. De Duitse spoorwegen hebben nog 3.800 stoomlocomotieven in bedrijf. Tentoonstelling aan boord Dansavond voor de jeugd n rechtbank in Essen be- >ces tegen drie leden van n v.. lig SS-commando, dat in lull in Rusland achter het „Oost front" duizenden Joodse mannen, vrouwen en kinderen vermoord zou hebben. ZIERIKZEE, 19-10. Onder de ti tel „Muzikale Showboot" wordt Schouwen-Duiveland deze week een unieke attractie gepresenteerd op het gebied van muziek en in het bij zonder van alle technische zaken die daar vandaag de dag bij te pas ko men. Vooral in de jaren na de oor log is de belangstelling voor muziek enorm toegenomen. Man kan wel zeg gen op alle „onderdelen": modern, populair en klassiek. Deze toenemen de belangstelling is op indrukwek kende wijze technisch begeleid door de industrie. En dat zijn niet alleen de grammefoonplatenmaatschappüen maar ook en vooral de geluidstech nici die zich bezig houden met band recorders, elektrofoons en niet te vergeten de moderne stereo-appara tuur. Op dit gebied is er heel wat te zien en uiteraard te beluisteren. Onge twijfeld is het een goede gedachte geweest van de fii*ma Weltevi'eden alhier om dit scala van mogelijkhe den, waarbij het aHei-nieuwste, aan elk die belangstelling heeft te tonen. En dat gaat gebeui-en op een bijzon der originele manier: aan boox-d van het hier zo bekende R.T.M. schip „Stad Zierikzee" dat voor deze gele genheid wordt hei-doopt in „Muzika le Showboot" en ligplaats krijgt aan het Luitje. Nieuwe Haven. Donder dag-, vrijdag- en zaterdagavond kan aan boord een uitgebreide tentoon stelling worden bezichtigd va npla- tenspelers, elektrofoons, stereo-elek- tx-ofoons, i*ad»o-gi*ammofooncombina- ties, bandx'ccorders en grammofoon platen. Een afdeling apart zal wor- den gevormd door electronischc or- gels. waarvan enkele fraaie en mo numentale instrumenten zullen wor- den getoond. De belangstelling voor het elektronisch orgel als huiska mer-instrument is de laatste jaren snel gestegen en zeker zal deze po pulariteit nog gx-oter worden. De or gels zullen door een deskundige wor den bespeeld en tevens zal uitleg worden gegeven over de werking van de verschi llende registers. Vrij dag avond zal een praatje worden gehou den over stex-eo. De zaterdagavond (22 oktober) is speciaal gereserveerd voor jeugdige belangstellenden. Ilct kan aan boord van de „Stad Zierikzee" bijzonder gezellig worden want dan wordt voor 't jeudige publeik een speciale dans avond gehouden waarbij niet alleen de collectie moderne grammofoon platen duchtig aangesproken zal werden maar tevens een extra at tractie wordt geboden met het optre den van de band „What Bums" die dansmuziek zal zor- voor pittige gen. De frima Weltevreden zal met deze „stunt" zeker veel belangstelling ti-ekken en met het oog daarop zal woi'den zorggedi-agen voor speciaal gx-atis vervoer per autobus vanuit Schouwen (donderdagavond) en van uit Duiveland (vrijdagavond). De „Stad Zierikzee". tijdelijk „Showboot". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2