EN HET AVONTUUR Nieuwe verordening Teruglopende spanning op arbeidsmarkt winkelsluiting gemeente Westerschouwen Eventueel vervroegde verldezingen eerst op 11 januari 1967 INGEZONDEN STUKKEN BEURZEN RUIM VOLDOENDE Anneke Dure auto? Goedkope auto? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE» Maandag 17 oktober 1966 Nr. 19676 Gemeenteraad vergaderde Doorlicht iiigs"-rapport Dienst Gemeentewerken op komst WESTENSCHOUWEN, It-II). In de onder leiding van burgemeester H. P. Everwijn gehouden openbare vergadering heeft de gemeenteraad van Westerschouwen de nieuwe ver ordening op de winkelsluitingswet vastgesteld. In gezamenlijk overleg met de middenstand is een uniforme regeling tot stand gekomen. Hieruit vloeit voort dat de viswinkel gesloten zal zijn op maandagmorgen, de kap perszaken op maandagmiddag, de overige winkels op dinsdagmiddag. De heer Hendrikse had enkele be zwaren. Hij vroeg waarom de win kels niet op dinsdagmiddag kunnen sluiten, zoals bijna overal elders in het land. De voorzitter antwoordde dat in recreatiegebieden uitzonde ringen normaal zijn. De heer Kloos terman was het eens met de heer Hendrikse, terwijl de heer Steur meende dat de raad niet op de stoel van de middenstand moet gaan zit ten, waarbij de heer Hoogerhuis zich aansloot. Intussen verenigden alle raadsleden zich met de verordening. De raad ging akkoord met verkoop van bouwgrond, en wel aan de heer P. J. Verhaerdt (Zevenhuizen) 1.075 m- .aan de W. G. Bootlaan, aan J. L. Schooneveld (Rotterdam) 725 m-. en aan p. de Graaf (Haamstede) 765 m-., beide percelen eveneens gele gen aan de W. G. Bootlaan. Aan de heer D. Viergever te Renesse werd verkocht 720 m-\ aan de Molenhoevc. Alle grond werd verkocht voor f 25 per m-. De voorzitter deelde mee dat te Noordwelle een zandbak is aange legd. De inmiddels aan de o.i.-school te Burgh begonnen mej. J. Bliek be haalde haar diploma volledige be voegdheid. Dienst Gemeentewerken Aan de orde kwamen enkele be grotingswijzigingen. Aan het Bureau Organisatie en Personeelsbeheer is gevraagd rapport uit te brengen over de Dienst Gemeentewerken. Deze „doorlichting" gaat f 5000 kos ten. De „operatie" is noodzakelijk geworden omdat het reeds sedert 1961 met de Dienst niet geheel naar wens gaat. De heer Hendrikse had weinig vertrouwen in het komende rapport. Hij was van mening dat een dergelijk bureau plaatselijk wel ter- ADVEPvTENTIE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Van Schiphol is een delegatie van drie Nederlandse ge neraals voor een oriëntatiereis naar Amerika vertrokken. UTRECHT. Er blijken nog meer onbruikbaar gemaakte, oude mitrail leurs verhandeld te zijn, dan die vo rige week op het Amsterdamse Wa- terlooplein te koop werden aangebo den. In Utrecht is een partij van 400 stuks opgeslagen. DEN HAAG. Door de politie is in Den Haag aangehouden het vijftien jarige meisje F. S. uit Paterswolde. Ze was in gezelschap van twee jon gelieden van 20 en 21 jaar die ze kennelijk in Den Haag had ontmoet. WEERT. De tuinier van het R.K. kerkhof Sint-Artinus in Weert ont dekte vorige week dat 50 a 60 graf stenen en kruizen waren omgetrok ken. Ongeveer 40 daarvan waren te vens bezoedeld met getekende ha kenkruizen en opschriften. UTRECHT. Bij de Utrechtse poli tie kwam een zekere mijnheer Groe- newoud aangifte doen van een zeer merkwaardige diefstal. Hij miste na melijk een betonmolen HILVERSUM. De Nederlandse Kalkzandsteenindustrie leverde vo rige week, eerder dan ooit in haar geschiedenis, de miljardste kalk zandsteen van dit jaar af. Het vorig jaar, toen de aflevering van de mil jardste steen eveneens een record betekende, gebeurde dat vijf dagen later, nl. op 18 oktober. AMSTERDAM. „Koekoek kan ons nog meer vertellen" is de titel van het derde boekje dat over de leider van de Boerenpartij is verschenen en op een persconferentie in Amster dam is gepresenteerd. DEN HAAG. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. waren er in het schooljaar 1965 -1966 1557 scholen en cursussen bij het nijverheidsonderwijs met in to taal 528.000 leerlingen, een aantal dat 13.200 hoger is dan in het vorige schooljaar. OOSTWOLD. De 62-jarige H. Leeuwering uit Oostwold is om het leven gekomen, toen hij voor de boerderij, waarvan hij bedrijfsleider was. onder een tractor in een sloot terecht kwam. Hij was vrijwel op slag dood. SCHIPHOL. Het hoofdkantoor van de K.L.M.. dat vanaf de oprichting van het bedrijf in 1919 in Den Haag gevestigd is geweest, zal binnen kort naar Schiphol verhuizen. Ter verbetering van de efficiency en de communicatie heeft de directie het wenselijk geacht het bedrijf zo veel mogelijk te concentreren op de luchthaven. OLDEBROEK. Na ongeveer twee jaar gebruik te hobben gemaakt van cep door vrijwilligers gebouwde noodkerk, kon de gerestaureerde hervormde kerk van Oldebroek weer officieel in gebruik worden genomen. HAARLEM. Mgr. Th. H. J. Zwart kruis is in de kathedrale basiliek in Haarlem tot bisschop van Haarlem gewijd en. naar hij verklaarde, op genomen in het college der bisschop pen rondom paus Paulus VI. dege op de hoogte moet zijn om te kunnen beslissen. De voorzitter merkte op dat reeds genoeg naar eigen inzicht is gedaan maar dat re sultaten uitbleven. Het aantal werk lieden is nog steeds te klein. Ook de heer Dalebout had weinig ver wachtingen van het rapport. De heer Padmos meende dat het al veel eer der had moeten gebeuren. Op een vraag van de heer Steur „of er ver keerde functies zijn" antwoordde de voorzitter „mogelijk". Hierna ging de raad met het voorstel akkoord en tevens werd f 1.000 beschikbaar .ge steld voor vernieuwing van enige doelpalen op sportvelden. Dc aanschaffing van een nieuwe trekker manschappen wagen voor de brandweer vergt f 25.000, kosten inclusief ombouwing. Hiervoor was reeds f 20.000 gevoteerd. De raad ging akkoord met de extra f 5.000. Besloten werd als gemeente toe te treden als lid van de Ned. Ver. voor Afvalwaterzuivering voor f 50 per jaar. De „sluimerende" vereniging „Flo- ralia" in Haamstede krijgt geen sub sidie meer omdat haar werkzaam heden tot nul zijn gedaald. Even eens vervalt de subsidie aan de Voortuinencommissie te Renesse. Op voorstel van de heer Goossens wordt deze Voortuinencommissie door de raad ontbonden omdat de dames en heren destijds door de raad waren benoemd. Het voorstel om de subsidie aan het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te verhogen van f 75 naar f 125 wordt naar de volgende vergadering verdaagd, omdat de heer Hendrikse het gehele subsidiebeleid aan een nader onderzoek wil onder werpen. Het rekening-courant crediet voor 1967 werd vastgesteld op f 275.000. In 1966 was dit bedrag f 200.000 groot. Benoemingen Ongeveer 100 minuten nam de be noeming van vertegenwoordigers van stichtingen, commissies en dien sten in beslag. Voor de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen wer den benoemd de heren Everwijn, v. d. Klooster, Padmos en Steur. In de Stichting Renesse: de heren H. P. Everwijn (voorzitter), L. v. d. Kloos ter, J. Westhoeve, J. Majoie, G. F. Lunsingh Tonckens, D. Hack en J. W. de Jonge. De commissie van ad vies woonruimte, kamer Burgh- Haamstede: J. C. de Feiter, C. J. v. d. Maas, J. C. den Boer, B. Bossers en Z. Roseboom; kamer Renesse, Noordwelle en Serooskerke: Z. Ro seboom, J. de Wit, H. J. Simons, M. J. Steur en J. P. Berrevoets. De plaatselijke commissie voor georga niseerd overleg: L. v. d. Klooster, M. J. Steur, B. J. Kloosterman, A. D. Dalebout, J. Westhoeve, A. J. Goos sens en J. C. Hendrikse. Sportraad: H. P. Everwijn en A. J. Goossens. College van Bijstand: L. v. d. Kloos ter, B. Bossers, A. D. Dalebout, P. Slager, R. Bienefelt, H. Priemis- Meijer, J. C. Hendrikse en W. D. Berrevoets. Vleeskeuringskring Zie- rikzee: J. v. Waveren, M .J. Steur, A. D. Dalebout. Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland: H. P. Ever wijn en L. v. d. Klooster. N.V. Wa terleiding Mij. Schouwen-Duiveland: H. P. Everwijn, L. v. d .Klooster en J. v. Waveren (plv.). N.V. Brugver- binding „Haringvliet": H. P. Ever wijn, L. v. d. Klooster en M .J. Steur (plv.). Centrale Werkplaats Schou wen-Duiveland: L. v. d. Klooster, A. D .Dalebout en A. J. Goossens (plv.). Beatrixschool Zierikzee: L. v. d. Klooster, J. v. Waveren en M. J. Steur (plv.). Raad van Bestuur Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland: H. P. Ever wijn. De raad had verder geen bezwaar tegen de overdracht van de woning wetwoning Dorpsring 16 te Noord welle aan de huidige bewoner de heer M. P. de Kam voor de prijs van f 9650 met inbegrip van de grond. Door de familie van Dalsen te Haamstede-Dinteloord werd ver zocht grond gelegen aan de Bou- mansweg in erfpacht te krijgen. De ze grond is momenteel in erfpacht bij de fam. v. Damme met wie de fam. v. Dalsen de zaak al onderling geregeld had. Hier zal een boom gaard ingeplant worden. De grootte is ongeveer 1,5 ha. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Kalkman naar de bejaarden flats. De voorzitter antwoordde aan de hand van een klaar gekomen praatprent waaruit bleek dat een stukje achter het rusthuis bestemd is om eerst aan bod te komen voor de bouw. De eerste steenlegging zou mogelijk binnen een half jaar ver wezenlijkt kunnen worden. De heer Kloosterman memoreerde het aantal ongelukken in het afgelo pen toeristenseizoen en vroeg de voorzitter na te gaan welke conclu sies hieruit te halen zijn. Het lijstje lag al gereed voor bespreking met de politie kon de voorzitter antwoorden. Nog steeds miste de heer Padmos in de raadsagenda het rapport over het vliegveld. Juist vorige week wa ren vertegenwoordigers van dc Rijksluchtvaartdienst en van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart hier zo dat binnenkort meer nieuws ver wacht mag worden. De heer Steur die indertijd ook voor openstelling van het vliegveld stemde, had hier spijt van. Hij meende dat alles ge richt wordt op het vliegveld Midden Zeeland. Door de dammen en brug gen zou de exploitatie van het vlieg veld Haamstede nog nadeliger kun nen worden. Aandacht vroeg de heer Steur voor de nieuw aan te leggen vierbaans- weg die de beide dammen in de toe komst gaat verbinden en waarvan het tracé van Repard tot Seroosker ke wel bekend is. Het tracé naar de Punt is nog niet 100 pet .zeker, doch het zou ongeveer 1 km. vanaf de zeedijk lopen. Vele landbouwers kunnen hierdoor heel moeilijk hun landerijen bereiken en vragensteller vroeg of er stappen genomen kun nen worden om de weg wat op te schuiven naar de zeedijk. De voor zitter zou hier aandacht aan besle den. De pas aangelegde zandbak op het sportveld in Noordwelle ligt geheel verkeerd volgens de heer Hendrikse. Precies in de wind en maar 2 me ter van een diepe sloot. Verder ver oorzaakt een pas in de grond ver zonken olietank voor het Dorpshuis in Serooskerke afbraak aan het mooie dorpsbeeld. „Is dit nu domheid of nonchalance?", vroeg de raadsverte- genwoordiger uit Noordwelle. Over de zandbak was advies gevraagd bij de consulent lichamelijke oefening antwoordde de voorzitter, ,,'k Zal het eens vragen", zeide vragenstel ler. Professoren steunen studenten AMSTERDAM, 15-10. Door 71 hoogleraren van de universiteit van Amsterdam is aan het noodfonds van de Civitas een gezamenlijke bijdrage van f 53.000,- toegezegd. Het is hun wens, dat dit bedrag, op grond van adviezen van de studenlendekanen, ten goede zal komen aan studenten, die door de plotselinge wijziging van het studietoelagenbeleid in over- gangsmoeilijkheden zijn gekomen. •ff KINDERPOSTZEGELS NED. ANTILLEN DEN HAAG, 15-10. Op 15 novem ber '66 zal de postadministratie van de Nederlandse Antillen een serie van vier kinderzegels met toeslag uitgeven. Als thema voor de serie, die werd ontworpen door de Antil liaanse kunstenaar Oscar Ravelo Nadal te Willemstad (Cur.), werd ge kozen „Werkende jeugd". De waar den en voorstellingen zijn als volgt: 6 en 3 ct. koken, 10 en 5 ct. kinder- verzorgen, 20 en 10 cent. haakwer ken en 25 en 11 ct. strijken. Alle zegels zijn uitgevoerd in de kleuren geel, blauw, rood en zwart, de prijs van de serie is in Ned, crt. f 1.80. Als bijzondere tekst is op de zegels ver meld „Voor het kind". De zegels zul len verkrijgbaar zijn t.m. 14 febru ari '67, de geldigheidsduur voor de frankering eindigt op 31 december 1967. Wat zegt de wel ervan? DEN HAAG, 15-10. Als het tot vervroegde verkiezingen in ons land zou komen, welke is dan de datum waarop die verkiezingen op zijn vroegst zouden kunnen worden ge houden. Op deze vraag heeft de se cretaris van de kiesraad, mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke het A.N. P. desgevraagd onderstaand ant woord gegeven: Wanneer een koninklijk besluit tot ontbinding van de Tweede Kamer der Staten Generaal op bijvoorbeeld 25 oktober a.s. genomen zou worden, moet krachtens artikel F 2 der kies wet de kandidaatstelling voor de ver kiezing der nieuwe kamer plaats vinden binnen 40 dagen - dat is dus voor 4 december -, terwijl krachtens artikel 82 der grondwet de nieuwe kamer moet samenkomen binnen drie maanden - dat is uiterlijk op 24 januari 1967. De kandidaatstelling wordt bij DEN HAAG, 15-10. De geregis treerde arbeidsreserve van mannen steeg gedurende de verslagmaand september met 2500 tot 31200. Het aantal openstaande aanvragen om mannelijk personeel liep met 8000 terug en bedroeg aan het einde van de verslagmaand 75.100, aldus heeft het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid meegedeeld. Voor seizoen gecorrigeerd deed zich een stijging voor in de geregis treerde arbeidsreserve van 37.500 tot 42.000, hetgeen in procent van de af hankelijke mannelijke beroepsbevol king gelijk is aan 1,3 en 1,4. Voor seizoen gecorrigeerd liep het cijfer van de openstaande aanvra gen terug van 73.000 tot 70.000. Uit de ontwikkeling van vraag en aan bod op de arbeidsmarkt blijkt, dat Man zat een dag dood in auto AMSTERDAM, 16-10. In een au- to in de Laurierdwarsstraat in de Jordaan te Amsterdam is zaterdag tegen de avond het stoffelijk over schot van de in deze buurt wonen de 50-jarige heer M. H. Steenbak kers aangetroffen. Aangenomen moet worden dat de man, die longpatient was een natuurlijke dood is gestor ven. De politie stelt een onderzoek in maar aan misdrijf wordt niet ge dacht. Sneller telefoneren DEN HAAG, 13-10. Een nieuw type telefooncentrale, waarvan Beverwijk-Noord de primeur heeft gekregen, maakt sneller telefoneren mogelijk. Er is bij het ontwerpen en bouwen van deze centrale die o.a. met een elektronisch geheugen is uitge rust, doelbewust gestreefd naar een combinatie van elek- tro-mechanische en elektroni sche elementen, waardoor een grotere snelheid in de opbouw der verbindingen mogelijk wordt. In het oude stelsel bij voorbeeld kan twee en een halve seconde verstrijken tus sen het ogenblik, waarop men de hoorn van de haak neemt en het hoorbaar worden van de kiestoon. In het stelsel, dat bij de nieuwe centrale wordt toegepast, kan dit tijdsverloop ten hoogste een seconde zijn. Voorts is de tijd, die nodig is voor het instellen van de kies- trap, met 25 a 40 procent ver minderd. Als een verbinding niet tot stand kan komen, hoort men dit eerder dan tot dusver: het wachten op de be- zettoon wordt namelijk bekort. SEVENUM. De vierjarige Annie Hermans is in het gehucht Hees (gem. Sevenum) bij het oversteken van de weg door een vrachtauto aangereden. Het kind was op slag dood. voorkeur op een dinsdag gehouden, teneinde de verkiezing - die ingevol ge artikel I 1 der kieswet op de 43stef dag na de kandidaatstelling plaats vindt - op een woensdag te doen val len. In bovenstaand schema dient de kandidaatstelling dan te vallen op dinsdag 29 november 1966. De verkiezing komt dan op woens dag 11 januari 1967. De nieuwe ka mer zou dan op donderdag 19 janu ari 1967 voor het eerst kunnen sa men komen. Koekoek royeert noodraad Boerenpartij VRIES, 15-10. De Boerenpartij heeft de acht man sterke noodraad geroyeerd. Dit maakte de Boerenlei der, de heer H. Koekoek, vrijdag avond tijdens een openbare verga dering van zijn partij in het Drentse plaatsje Vries bekend. De heer Koe koek zei dat deze maatregel geno men was mede op grond van het feit dat vele afdelingen in het land er bij het hoofdbestuur op hadden aan gedrongen de leden van de nood raad uit de partij te zetten. „Afwer ken met die lui" was hun advies. „Zulke lieden zijn we liever kwijt dan rijk", zo drukte de Boerenleider het uit. Bovendien hebben zij naar de mening van de heer Koekoek grote onrust binnen en buiten de partij veroorzaakt, terwijl zij ook via de pers een onjuiste voorstelling van zaken hebben gegeven. Alle leden van de noodraad zijn schriftelijk van het besluit van het hoofdbestuur van de Boerenpartij op de hoogte gesteld. de reeds in voorgaande maanden ge constateerde vermindering van de spanning verder heeft doorgezet. Jubileumcongres Neil. Vereniging tot reu matiekbes t rij <i i lig AMSTERDAM, 15-10. Dc Neder- landse Vereniging heeft bij haar werk ervaren dat de bestaande ka nalen voor het bereiken van de spe cialisten, verpleegsters en medisch- sociale reumadiensten niet voldoen de zijn. Uitermate belangrijk vindt zij dat de huisartsen, „de werkers in de frontlinie", meer en doeltreffen der bij de zorg rondom de reuma patiënt worden betrokken. Het is om die reden dat het vraagstuk „huisarts en reumapatiënt" werd ge kozen als onderwerp van het congres dat de vereniging ter viering van haar 40-jarige bestaan, in samen werking met het Nederlandse Huis artsengenootschap, zaterdag in het RAI-centrum in Amsterdam heeit gehouden. De winter en het dier Nu de winter nadert en het weer koud en guur wordt, gaan vele die ren een slechte tijd tegemoet. De eigenaars van huisdieren wil ik vragen nu reeds maatregelen te nemen om hun hond of kat een be schut plekje te geven Ln huis of schuur, want de nachten beginnen al aardig koud te worden. Maar er is een grote groep die ren die geen warm tehuis hebben, maar zwervend door regen en kou de nacht door moeten komen. Juist voor die medeschepsels doe ik een beroep op alle lezers om in hun om geving te kijken of er niet zo'n zwerfdier loopt. Is dat het geval pro beer dan zo'n dier aan te halen en een tehuis te geven als u een plaats je hebt, of geef ons even een be richtje opdat het dier voor de win ter weg is. Moet u om de een of andere reden een huisdier kwijt, dan even een be richtje aan onderstaand adres. Laat het vooral geen zwerfdier worden. Moge dit schrijven er toe bijdra gen dat deze winter alle dieren een goed en warm tehuis hebben. Meneer de redakteur, u dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, P. I. HEIJBOER. P. I. Heijboer, vertegenwoordi ger van de Sophia Vereniging tot Bescherming van Dieren, Esdoornstraat 33, tel. 583, Nieu- iverkerk. ADVERTENTIE Luidruchtige studentendemon straties tegen het beurzenbeleid van dc overheid hebben wellicht de verkeerde Indruk gewekt, dat overal de „beurzen te klein" zUn» Het bllikt nodig, dit recht te zet ten, want het is beslist een on juiste voorstelling van zaken. Op het gebied van voordeliger leven zU»i de beurzen namelijk al tijd groot genoeg - voor wie op de markt koopt. In dat gezelligste en grootste koopcentrum slaagt iedereen naar zijn of haar zin, ongeacht of dc beurs groot of klein is. Marktkoopman en straat handelaar bieden hun vele klan ten een royale keus uit een assor timent van honderden artikelen ln alle prijsklassen - maar altijd lager dan waar ook. Zij werken met een kleine winstmarge, tot voordeel van hun klanten. Vooral voor de huisvrouw mot een be scheiden hulshoud-toelage is dc markt een uitkomst, want 0P DE MARKT IS UW GULOEN EEN DAALDER WAARD (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1301/1501? Dan hebt u de allernieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met 't dure zitcomfort. En alles wat u verder zoekt. Bagageruimte? Makke lijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrekken! Daarom een auto die technisch en praktisch duidelijk „duurder" is dan hij kost! Proef rit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1301/1501 VANAF f 7795.— SIMCA WAf NEDERLAND N.V. NlfiA R Firma W. Gilijamse 1 Lange Reke 2 - Tel. (01116) 370 - Renesse De motregen ging geleidelijk aan over in een normale regen. Op een gegeven ogenblik realiseerde ze zich, dat ze doornat was. Ze was immers zonder jas weggegaan uit Dorrin gen? Hoe lang was het geleden, dat ze wakker geworden was van dat schurende geluid, dat achteruit het kasteel scheen te komen en ze op gestaan was om te kijken, wat dit nu eigenlijk betekende. Het leek een eeuwigheid en misschien nauwelijks enkele uren. Hoe laat zou het eigen lijk zijn? Ze had er geen flauw idee van. Door het gespannen turen in het donker om te voorkomen, dal ze te gen een boom zou lopen, en het voor zichtig neerzetten van haar voeten, zodat ze niet zou vallen over wor tels of door kuilen, werd zc zo moe, dat ze plotseling niet meer verder kon. Ze zocht een boom en leunde er tegen, hijgend van moeheid. Ik haal het nooit, dacht zo wanhopig. Misschien ben ik helemaal ver dwaald in dit enge. natte bos. Hoe kom ik er nog ooit uit? En wan neer wordt hel een keer licht? Is het nog niet zo laat. dal de dag be gint? Hoe laat begint het eigenlijk licht te worden? Ze wist het niet. Na oen paar minuten zei ze tot zichzelf: Vooruit. Anneke, op het moment ben je veilig. Sam en zijn bende is je spoor kwijl, dank zij Tiemen. Hoe ter wereld was hij zo opeens bij die ruïne terecht geko men? Hoe kon hij weten, dat Sam's mannen haar daarheen gebracht haddon? door FRANK VAN FALCKENOORT Terwijl ze verder sjokte, wist ze: Hij heeft op het juiste moment in gegrepen. Die kapotte ruit was na tuurlijk zijn werk geweest. En hij gokte erop, dat Sam nieuwsgierig zijn hoofd buiten het raam zou ste ken. Op de een of andere manier moet hij er achter gekomen zijn, dat ik daar was. En die jongen had ze laten schieten voor Sam! Ziende blind was ze geweest. Ondanks de bedekte, doch duidelijke verstaan bare waarschuwing van haar broer: „Kijk uit voor hem, Anneke, hij is een schooier, een schobbejak!" Adrie wist misschien nog niet half. welk een bandiet Sam, alias Flip Holtkamp in werkelijkheid was. Ze rilde als ze nog terugdacht aan zijn dreigingen. Ze had zijn hete adem gevoeld, toen ze zich met haar schoen had willen verdedigen en hij met een sprong half op haar terecht gekomen was. Dit is het einde, had ze gedacht. Nu ben ik verloren Tiemen was op het hoogtepunt van het gevaar bij de hand ge weest. Compleet een wonder. Een paar sekonden had zc gedacht: Nu is er niets meer aan te doen. Nie mand is er bij de hand om in te grijpenEn toen vloog die ruit aan diggelen Na enkele minuten was zc weer zo ver, dat ze bijna door haar knie ën zakte. Opnieuw leunde ze, vol komen uitgeput tegen een boom. Ik zal mijn laatste krachten moeten sparen, tot het dag is geworden. Zo lang ik niet kan zien, hooft hot geen zin om rond te dwalen in dit bos, waar geen eind aan komt. Wie weet, hoe ver ik al afgedwaald ben. En ik kan niet meer Anneke had niet meer de kracht om zich staande te houden. Lang zaam zakte ze langs de boom op haar knieën. Met haar hoofd ertegen bleef ze in deze houding zitten. Ik haal het niet meeren ik ben ver dwaaldalleenik ben veilig voor Samhier is geen weg, waar een auto kan rijden Ik moet eerst uitrustenik ben zo moe, zo ontzettend moe Haar ogen vielen dicht. Met haar armen omklemde ze nog de boom. Half hangende,begon ze haar be wustzijn te verliezen. Hoewel aan de horizon het mor genlicht begon te schemeren, was er in hel bos nog niets van te merken. Tiemen Scholstra had zijn wagen een paar meter achteruit gereden en met zijn stadslichten aan, probeerde hij nu tussen de bomen door le rij - .den. De grote wagen zal nu onder hand wel op de rijksweg uitgekomen zijn. Die keert terug om te contro leren, of ze mij niet ergens kunnen vinden. Misschien keert hij straks weer via het boswachterspad terug, in do hoop, dat ze mij zullen ontdek ken. Maar als ik zo doorrijd, moet ik uiteindelijk toch ook het bos uit komen. Alleen zit ik dan met die greppel langs dc weg. Hoe kom ik er overheen? Hij reed enkele minuten heel voorzichtig zigzag om bomen en struiken, boompjes en greppels heen. Af en toe stopte hij. zette de mo tor ai' en doofde zijn lichten, om te luisteren, of hij niets verdachts hoor de. Ze waren in slaat om ergens in het bos hetzelfde te doen. Door de stilte van de nacht kon je het geluid van een automotor mis schien wel kilometers ver horen. Vandaar, dat hij niet meer dan de stadslichten durfde te laten bran den. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3