Biljartvereniging „Concordia" viert liet 25-jarig bestaan In Hervormde kerk van Terneuzen werden graven blootgelegd uit de 17e eeuw IN DE GREEP (y?) VAN W DE GRIEP? WITTE KRUIS De Vietnam-petitie Afcent naar Nederland Een eeht-Zierikzeese jubilaris ZIERIKZEE, 12-10. Een door-en door Zierikzeese vereniging gaat ju bileren. „Jubilaris" is de biljartver eniging „Ccncordia", opgericht in de maar.ti oktober van het jaar 1941. Het 25-jarig bestaan wordt a.s. za terdag 15 oktober feestelijk herdacht met een receptie (van 4.30 tot 6 uur) en een gezellige avond. De biljartvereniging „Concordia" was de afgelopen kwart eeuw het sportieve ontmoetingspunt van een aantal biljarters, die in de eerste plaats iedere week samen kwamen - en komen - om hun geliefde sport te beoefenen. Dat is wellicht ook de voornaamste reden van het succes en het bijeenbLijven van deze vere niging. De sfeer op de clubavonden is altijd buitengewoon goed, moei lijkheden hebben zich nimmer voor gedaan. „Concordia" begon bij de oprich ting met een tiental leden. De oprich ters en bestuursleden, de heren A. Brand (voorzitter), G. de Graag (pen- ningm.) en J. den Boer (secr.) vormen nog altijd het eerste bestuur, maar hebben bij het bereiken van deze Een „stilleven" op het groene laken, samengesteld uit de goed-gevulde in houd van de prijzenkast(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). TERNEUZEN, 12-10. Tydens een totale intcrieurrestauratie in de Ned. Hervormde kerk te Terneuzen, zijn een tweetal grafkelders blootgeko- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: C. Treure, Hasselt; te Neede (Geld) (3e pred.- pl.)A. Meijeringh, Schoonebeek; te Babyloniënbroek, Brandwijk, Mole naarsgraaf en te Wouterswoude: P. H. v. Harten, kand. te Woubrugge: te Hekelingen: D. A. den Haaft, Tub- bergen. Aangenomen naar Oldemarkt- Paaslo: H. v. Arkel, pred. v.b.w. te Doorn. Ger. Kerken Beroepen te Geldermalsen; N. Schelhaas. Oostwoldt (G.); te Dor drecht (vac. A. J. Jelsma): A. As- selt, Dokkum ;te Lemmer: A. Seg- ger, Middelstum. Aangenomen naar Appelscha: A. K. Koeman, Kolhorn; naar Utrecht- N. als missionair-predikant voor Zuid-Sumatra: E. Hoogerwerf, te Schoondijke. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Groningen-N. (vac, L. L. v. d. Vliet): A. N. Hendriks, Om men en dr. C. Trimp, Voorburg. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Nieuw-Vennep: D. H. Biesma, Lisse en J. P. Geels, Haar lem-Centrum. Beroepen te Westzaan: D. v. Wil- sum, Dedemsvaart. Ger. Gemeenten Tweetal te Tholen: M. Heerschap, Paterson (U.S.A.) en A. F. Honkoop, Goes. Geref. Kerken geheel buiten Elspeet-affaire UTRECHT. 12-10. Het verzet te- gen de polio-inenting in Elspeet mag in geen enkel opzicht worden toege schreven aan de Gereformeerde Kerken. De Gereformeerde Gemeen te in Elspeet behoort tot de vele kleine groeperingen in Nederland, die wel gereformeerd of oud-gerefor meerd heten, maar geen enkele re latie onderhouden met de Gerefor meerde Kerken van Nederland. Dit heeft de informatiedienst van de Gereformeerde Kerken desge vraagd aan het A.N.P. meegedeeld. Bijbeluitgave voor gees tel i j k gehandicapten AMSTERDAM. 12-10. Als eerste bijbeluitgave voor geestelijk gehan dicapten is verschenen het boekje „Jezus is geboren". Het Nederlands Bijbelgenootschap heeft met behulp van een aantal protestantse en ka tholieke deskundigen, verenigd in een commissie onder voorzitterschap van ds. M. L. W. Schoch, een reeks speciale bijbeluitgaven voorbereid voor die groep in onze bevolking (1,8 pet.), die geestelijk gehandicapt is en niet of weinig kan lezen. men, daterende uit 1630. Op de ene grafzerk, waaronder men slechts de verroeste resten van een tweetal handvatten vond, stond de naam ge beiteld van „Loos Lavreys ende syn hvisvrow Maria Geleyns". Naast deze steen, die gebroken was, bevond zich een tweede zerk, volkomen gaaf, waarop een groot wapenschrift was gebeiteld, voor stellende een curas, waarboven een adelaar en waarender naar alle waarschijnlijkheid familieschilden waren gebeiteld, opgesierd met duif jes. Een vaag vermoeden bestaat dat deze uitbeelding van duifjes even eens zijn terug te vinden in de wa penschilden van de Oranjes. Omstreeks 1880 werd het toenma lig kleine kerkje, waar een begraaf plaats om was gelegd, met de grond gelijk gemaakt. Op het puin ervan verrees de huidige, grotere kerk. Er bestaan plannen thans meer peilin gen te gaan verrichten, bij resultaat ervan de grafzerken een plaats ach terin de te restaureren kerk te geven. ADVERTENTIE poeders helpen u eruit! Russische ambassadeur overleden DEN HAAG, 12-10. De ambassa deur van de Sowjet-Unie in Neder land, de heer I. I. Toegarinow, is in Moskou overleden, aldus is van de zijde van de Sowjet-ambassade in Den Haag vernomen. De ambassadeur is zestig jaar ge worden. Hij was in juli met vakantie naar de Sowjet-Unie gegaan. Hij werd daar ziek en is niet meer in Neder land teruggekeerd. De heer Toegarinow die eerst journalist is geweest, kwam in 1945 in de diplomatieke dienst. In 1963 werd hij ambassadeur in Den Haag. Israël heeft woensdag om een spoedzitting van de Veiligheidsraad gevraagd ter bespreking van de kwestie van infiltraties, die de laat ste tijd van Syrië uit op Israëlisch gebied hebben plaatsgehad. mijlpaal besloten af te treden en plaats te maken voor een „jonger" bestuur dat na het feest van zater dag a.s. zal worden samengesteld. Het ledental bedraagt momenteel 16. Kampioenschappen In de afgelopen verenigingsjaren organiseerde „Concordia" o.a. drie nationale kampioenschappen. Tot de activiteiten behoorde ook het houden van propaganda-avonden met de monstraties door bekende biljarters als v. d. Pol, Jacobs, De Ruiter en mej. Schrier. Er werden vele fraaie prijzen vergaard, o.a. met geweste lijke en districtskampioenschappen. Van de vele activiteiten getuigt de goed gevulde prijzenkast in de bil jartzaal. het trefpunt van de ,,Con- cordia"-biljarters in „Concordia". In hun eigen vertrouwde omgeving zullen de leden van de jubilerende vereniging met hun dames zaterdag a.s. bijeenkomen. De biljarten blij ven dan in rust, maar „aan tafel" ral het daarom zeker niet mi/ider gezel lig zijn. Rotterdams burgemeester praat met provo's ROTTERDAM, 12-10. Burgemees- ter Thomassen van Rotterdam zal vrijdag 21 oktober op het stadhuis een bespreking hebben met de Rot terdamse provoleider Joop Stolk. De afspraak werd woensdagavond ge maakt op de consumentenbeurs Feminawaar het gemeentebe stuur de laatste dagen „open huis" heeft gehouden in een stand van de gemeentelijke voorlichtingsdienst. Iedere Rotterdammer kon de afge lopen tijd met klachten en ideeën bij een zoethouder terecht en nu woens dagavond dus bij de burgemeester. Een delegatie van vier provo's vroeg de burgemeester om beatkelders, om een „ruitte plaats" tuaar urije discus sie en happenings mogelijk zijn. De voorkeur van de provo's zelf gaat uit naar een eigen gebouw op een groot grasveld, waar happenings geen kwaad kunnen en een beat- band kan optreden. Winkeliers contra jeugd in Den Helder DEN HELDER, 12-10 In overleg met en met toestemming van de ge meentepolitie van Den Helder en de officier van justitie in Alkmaar heb ben de winkeliers in het Falgawin- kelcentrum, een overdekte en afsluit bare winkelgalerij in Den Helder, deze galerij vanaf des avonds zeven uur en gedurende zon- en feestda gen tot verboden gebied verklaard voor minderjarigen zonder geleide. Aanleiding hiertoe waren de balda-. digheden en beschadigingen, die een deel van de jeugd van de marine- stad daar aanrichtte, met gevolg dat het winkelcentrum minder bezocht werd en de winkeliers hun omzet geleidelijk zagen teruglopen. Bij de in- en uitgangen van de galerij zijn thans de bekende bord jes van art. 461 W.v.S. aangebracht. Eerst wanneer overtreders van het verbod zich, ondanks aanmaningen van de winkeliers, niet van dit par ticuliere terrein willen verwijderen, zal de politie kunnen ingrijpen. 95 „Draagvermogen weg gebruikers wel bereikt AMSTERDAM, 12-10. Aan de vooravond van de algemene finan ciële beschouwingen in de Tweede Kamer heeft de Nederlandsche Ver- eeniging „De Rijwiel- en Automo biel-industrie" (RAI) zich met een adres tot de leden der Staten-Gene- raal gewend. In dit adres wijst de RAI erop, dat de voortgaande ver hogingen van de belastingen op het wegverkeer niet langer de baten zul len hebben, die de minister van fi nanciën ervan verwacht, omdat de grens van het fiscale „draagvermo gen" van de weggebruikers zo lang zamerhand is bereikt, zo niet over schreden. De verhoging van het weeldetarief der omzetbelasting heeft er namelijk reeds toe geleid, dat de personenautoverkoop zo sterk is ge daald, dat de geraamde extra-op brengst voor de fiscus illusoir is ge worden. Er is nu eenmaal een ne gatieve relatie tussen de prijs cn de omzet van een artikel. Beslissingswedtrijd Liver pool— Petrolul Ploesti iu Amsterdam? AMSTERDAM. 12-10. De beslis- singswedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen tussen het Engelse Liverpool en de Roemeense kampioen Petrolul Ploes ti zal waarschijnlijk woensdag 19 oktober in het Olympisch stadion te Amsterdam worden gespeeld. Beide verenigingen zijn deze datum en plaats overeengekomen, zonder Ne derland hierin te kennen. Deze han delwijze komt wel vaker voor. Een complicatie is echter, dat DWS een dag tevoren, dinsdag 18 okt., in het toernooi om de Jaarbeursstedenbe- ker in hetzelfde stadion tegen Leeds United speelt. BOEKEN EN BROCHURES Coöperatie in Nederland Dezer dagen verscheen een rijk met foto's geïllustreerde brochure van de Nat. Coöperatieve Raad, waarin een beeld wordt geschetst van co-operatie in Nederland .De Nederlandse coöperaties (in totaal ongeveer 5.000) vervullen in allerlei sectoren van het economisch leven een belangrijke funktie. In de bro chure wordt de betekenis van de Nederlandse coöperaties geschetst, waarbij de meeste aandacht is be steed aan de land- en tuinbouw-co- operalies. In een afzonderlijk hoofd stuk worden enkele vraagstukken behandeld die op de coöperaties in het algemeen betrekking hebben, zo als bijv. juridische en organisatori sche aangelegenheden. Middelbare Handelsavondschool Middelbands De driejarige school wordt vijfjarig (Ingezonden) Het bestuur van de Stichting tot bevordering van het Handelsavond- onderwijs op Goeree-Overflakkee ontving van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen bericht dat de 3-jarige Middelbare Handels avondschool te Middelharnis per 1 september 1967 een 5-jarige cursus zal krijgen. Dat de 3-jarige school gedurende zijn 10-jarig bestaan in een behoefte heeft voorzien blijkt uit het grote aantal leerlingen dat deze school steeds bezoekt. Het leerlingenaantal is gedurende de 10 jaren van zijn bestaan steeds ongeveer 100 geweest waardoor deze school tot de grotere scholen in zijn soort behoort. De drie-jarige Handelsavond school kon leerlingen die in het be zit waren van een ULO-diploma weing nieuws bieden. Nu de school 5-jarig wordt zal dit veranderen. Leerlingen die toegelaten willen worden tot de 4e klasse van de 5-ja- rige Handelsavondschool moeten in het bezit zijn van een ULO-diploma of het diploma 3-jarige Handels avondschool; voor hen die 3 klassen van de HBS doorlopen hebben zal de aansluiting moeilijk zijn door de achterstand in de Handelsweten schappen. In de 4e klasse van de Handels avondschool wordt les gegeven in Engelse Handelscorrespondente, Duitse Handelscorrespondentie, Ne derlandse Handelscorrespondentie, Boekhouden en Handelsrekenen. Het eindexamen omvat dan ook deze vakken. Het niveau van het onderwijs is zodanig dat leerlingen in het bezit van het diploma 5-jarige Handels avondschool in betrekkelijk korte tijd, (3 6 maanden) de praktijk diploma's Boekhouden, Engelse Handelscorrespondentie en Neder landse Handelscorrespondentie kun nen behalen. In sommige gevallen is zelfs gebleken dat bovengenoemde diploma's, door goede leerlingen, ge lijk kunnen worden behaald met het diploma 5-jarige Handelsavond school, dit is zeker het geval met het praktijkexamen Nederlandse Han delscorrespondentie. Al met al is de 5-jarige Middel bare Handelsavondschool een be langrijke aanwinst voor het onder wijs op Goeree-Overflakkee, en wel in het bijzonder voor hen die zich in de avonduren voor de praktijk examens Boekhouden, Nederlandse en Duitse of Engelse Handelscor respondentie willen bekwamen. Z1ER1KZEE, 12-10. Met het zin gen van Psalm 105 werd woensdag avond de eerste bijeenkomst in het seizccn 1966-1967 van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden ge opend. Onder voorzitterschap van ds. J. B. Assendcrp werd eerst een kor te jaarvergadering gehouden. Verkiezing van bestuursleden was nodig in verband met vakatures ont staan door het aftreden van de heer J. den Haan en de heer J. E. Kra keel. De door het bestuur voorge stelde kandidaten mej. M. M. van den Ouden en de heer J. van der Valk Jr. werden bij akklamatie ook gekozen. De voorzitter richtte hierbij een bij zonder woord van dank tot de heer J. E. Krakeel, die 34 jaar in het be stuur van de vereniging zitting ge had heeft. Do secretaresse, mevrouw Mottier, bracht het jaarverslag uit, waarin zij een uitvoerig overzicht van de activiteiten van het vorige seizoen gaf. In deze vergadering werd ook het programma voor dit seizoen bekend gemaakt. Op de twee de bijeenkomst, 10 november 1966 zullen de heer en mevrouw Oof uit Rijswijk een lezing houden over Lap land, Noord-Zweden en Finland, het land waar de zon nooit onder gaat. Omstreeks januari-februari komt de VPRO op bezoek, die met de leden gaal praten over de omroepwereld. Het blijft niet bij praten alleen want de VPRO zal dan ook televisiemate riaal meenemen en enkele bijzonde re opnamen tonen. Over de vierde VOETBAL Bruse Boys II-Kloetinge III 4-3 Het hard werkend elftal van de Boys is er in deze wedstrijd in ge slaagd aan haar nederlagen reeks een einde te maken. Technisch speelden de bezoekers wel aanzienlijk beter zonder er in te kunnen slagen de thuisclub te overspelen. Door r.bui- ten Willemse slaagden de Boys er in de 13e min. in de leiding te nemen (1-0), welke voorsprong door Wim Geluk in de 19e min. nog werd op gevoerd tot 2-0. In de 35e min. slaag de de midvoor van de bezoekers er in het leder in te koppen (2-1), met welke stand de rust aanbrak. Na de hervatting begon het er voor de thuisclub duister uit te zien toen de bezoekers met doelpunten in de 18e en 25e minuut een 3-2 voorsprong wisten te nemen. De Boys gaven zich evenwel nog niet gewonnen en het was v. d. Have die met een trek- bal in de 35e min. de balans weer in evenwicht bracht (3-3). Kort voor tijd slaagden zij er, zij het met enig geluk, in de overwinning uit het vuur te slepen toen een scherpe voorzet van Willemse door een der verdedigers in eigen doel werd ge werkt (4-3). VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 16 oktober luidt: 4e klasse G: DFS-De Schutters (half 3); Nieuw Borgvliet-Zierikzee; Goes-DIVO; Halsteren-BSC; RKFC- Oude Molen. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 16 oktober luidt; lste klasse: Dreischor I-Noorman nen I (half 3, scheirsr. T. Bostelaar); Koewacht I-Renesse I (half 3, sch.- rechter P, Schetters); Lewedorpse Boys I-Jong Ambon I; Luctor I- Domburg I; Hoofdplaat I-Robur I; Groede I-Patrijzen I. Res. lste klasse: Zierikzee II-Zee- land Sport IV (half 3, scheidsr. M. Krijger); RCS II-Oostburg II; Wal cheren I-Goes III; Terneuzen III- Vlissingen IV; Hontenisse II-Zee- landia II; Vogelwaarde II-Middel- burg IV. 2e klasse B: Zierikzee III-Zonne- maire I (half 3, scheidsr. J. van Bel- zen); Renesse II-SVOWK I (half 3, scheidsr. K. Bömer); Cortgene I-DFS II (half 3, scheidsr. J. de Bree); Luc tor II-Hansweertse Boys II; Krui- ningen I-Lewedorpse Boys II; Kwa- dendamme I-Domburg II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 15 oktober luidt: lste klasse: Bruse Boys I-Bevelan ders I (kwart voor 4, scheidsr. A. de Nooijer); Middelburg V-MEVO 1 (kwart voor 4, scheidsr. J. J. van Eenennaam); Kloetinge I-Kats I; Wissenkerke I-Zaamslag I; Beren I- VCK I; Spui I-Arnemuiden II. 2e klasse A: WIK I-Colijnsplaatse Boys I (kwart voor 4, scheidsr. Th. Sies); Duiveland I-Rillandia II (3 u., scheidsr. D. Schipper); 's H. Arends- kerke I-Brouwershaven I (kwart voor 4, scheidsr. L. Baaijens); Hein- kenszand I-Bruse Boys II (kwart voor 4, scheidsr. H. Stevense); Kloe tinge III-Wolfaartsdijk II; Krabben- dijke Il-Yerseke II. 3e klasse A: MEVO II-SKNWK I (kwart voor 4, scheidsr. J. v. Eiken hout) SKNWK II-B'rouwersha ven II (kwart voor 4, scheidsr. M. Krij ger); Brouwershaven III-WIK II (kwart voor 4, scheidsr. J. C. de Bil- BILJARTEN de); DFS 1II-ZSC I (3 uur, scheidsr. D. v. d. Wekken); Bruse Boys III- DFS IV (2 uur, scheidsr. N. Speel man). Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A 1-Zeeland Sport A 1 (3 uur, scheidsr. J. P. van Wel); Goes A I-Vlissingen A I; Ar- nemuiden A I-Middelburg A I; Se- rooskerke A I-Zeelandia A I; Vlis- singen A II-Middelburg A II. Groep A III: Zierikzee A 11-Goes A II (kwart voor 3, scheidsr. Th. Kramer); DFS A I-Wolfaartsdijk A I (3 uur, scheidsr. J. Schouls); Yerse- ke A I-Wemeldinge A I; Kloetinge A I-Krabbendijke A I; Rillandia A I -Hansweertse Boys A I. Groep B IX: Brouwershaven B I- ZSC B I (half 3. scheidsr. R. v. d. Wateren, terrein Zonnemaire); DFS B I-Renesse B I (2 uur). Groep B X: MEVO B I-Zierikzee B I (half 3); Dreischor B I-Bruse Boys B I (half 3); SVOWK B I-SK- NWK B I (half 3. scheidsr. J. D. v. d. Linde). Renesse—Luctor 1—3 Ondanks het feit dat Renesse het beste van het spel in deze wedstrijd had moest het toch beide puntjes af staan. Hoewel de leiding in deze wedstrijd bijzonder zwak was had Renesse deze nederlaag toch in eer ste plaats te danken aan het onpro- duktieve spel van haar voorhoede. De rood-witten hadden ook nog de pech dat hun linksbuiten D. de Rijke in de 35e minuut zodanig werd ge blesseerd dat hij zich door Geleijnse moest laten vervangen. In de 7e mi nuut konden de gasten de leiding nemen door B. Vermeulen die een vrije trap van M. Traas ineens op zijn slof nam. In de 6e minuut na de hervatting werd het 0-2 door r.bui- ten L. Moison waarna Boerma in de 10e minuut wist tegen te scoren. Re nesse kreeg hierna een zeer groot veldoverwicht zonder tot scoren te kunnen komen. Na een half uur spe len wist A. Vermeulen het pleit defi nitief in het voordeel van zijn club te beslissen. Renesse B I-Z.S.C. B I 3-3 In deze wedstrijd was Renesse overwegend in de aanval maar de minder talrijke aanvallen van de be zoekers hielden meer gevaar in. In de 27e minuut bracht midvoor C. Kloet de stand op 0-1 welke voor sprong voor zijn club in de laatste minuut van de le helft wist op te voeren tot 0-2. In de 7e minuut na de hervatting begon het er voor de thuisclub donker uit te zien toen Kloet alweer succes had. (0-3). Re nesse kwam hierna evenwel prachtig terug door H. Goedbloed die met doelpunten in de 10e, 20e en 28e minuut nog de eindstand op 3-3 wist te brengen. BILJARTEN Indeling district Sch.-D. vn de K.N.B.B. Op de onlangs te Tilburg gehou den vergadering van het gewest Bra bant-Zeeland is het distrikt Schou- wen-Duiveland der KNBB ingedeeld in groep I. De verdere dislrikten welke hier zijn ingedeeld zijn: Den Bosch, Oss, Zeeuws-Vlaanderen, Roosendaal en Helmond. Op deze vergadering werden het distrikt Schouwen-Duiveland voor dit sei zoen twee gewestelijke finales toege wezen, nl. die van de 2e en 3e klasse libre. De plaatsen waar deze finales zullen worden gespeeld moeten nog door het distriktsbestuur worden vastgesteld. Kampioenschap 5e kl. libre district Sch.-Duiveland Eerste seizoensbijeenkomst Ver. Vrijz. Hervormden ZIERIKZEE, 12-10. In het toer nooi cm het kampioenschap 5e klasse libre van het distrikt Schouwen en Duiveland der K.N.B.B., dat te Zie rikzee in het café van de heer J. I. de Hooge plaats vend, is M. der We duwen erin geslaagd zijn titel te pro longeren. Met vier punten voorsprong op zijn naaste concurrenten slaagde hij er op overtuigende wijze in de kampioens titel te bemachtigen. Van de zeven te spelen partijen wist hij er zes in winst om te zetten. Alleen in M. Smits moest hij zijn meerdere erken nen. Dat ei* op dit toernooi door de deelnemers uitstekend werk werd verricht moge blijken uit het feit dat van de acht deelnemers er niet min der dan vier er in slaagden naar de 4e klasse te promoveren. Naast de kampioen waren dit L. Meganck, L. v. d.. Zande en M. Smits. Met 14 ca ramboles bracht Smits de hoogste ge scoorde serie op dit toernooi op zijn naam, terwijl Der Weduwen met 1.55 het hoogste partij gemiddelde haalde. Met een toepasselijk woord overhan digde vice-voorzitter van het distrikt. de heer G. Timmerman aan de kam pioen de distriktswisselbeker en de bondsmedaille. De organisatie van het toernoo was bij de vereniging V.O.G. in goede handen. avond kon men nog geen mededelin gen geven, omdat de onderhandelin gen hierover nog gaande zijn. Het Pastoriefonds In het tweede gedeelte van deze bijeenkomst gaf het bestuur van het pastoriefonds „Klein Maja" een kort overzicht van de gang van zaken van het fonds. Verslag werd uitgebracht door de secretaris de heer L. H. A. de Jonge en de penningmeester de heer Bergmans. Het fonds telt nu 106 le den. De voorzitter, de heer M. de Regt, wees er op dat in tegenstelling tot andere jaren, deze keer de finan ciële toestand, hoewel nog verre van rooskleurig, toch reden tot tevreden heid geeft. De gestegen kosten on elk gebied noodzaakten hem evenwei de leden met klem te vragen hun steun aan het fonds te willen blijven geven, opdat het fonds zijn werk zal kunnen blijven voortzetten. No de pauze hield ds. J. B. Assen dorp een causerie over dr. Martin Luther King, in zijn strijd voor ras senintegratie. De toehoorders kregen een indruk welke aperte misstanden er in de V.S. op het gebied van ras sendiscriminatie bestaan. Hoe moei lijk de strijd voor ds. King en zijn aanhangers tegen deze ongerechtig heid is, schetste ds. Assendorp met tal van voorbeelden. Hij vertoonde daarbij de dia-serie „De droom van Martin Luther King". De avond werd besloten met het zingen van Gezang 121. M. der Weduwen, K.V.L., Noordgouwe 12 341 220 11 1.55 L. Meganck, De Lelie, Scharendijke 8 329 230 10 1.43 L. v. d. Berge, Entre Nous, Zierikzee 8 309 226 8 1.37 L. v. d. Zande, Onder Vrienden, Burgh 6 304 213 8 1.43 M. Smits, Entre Nous, Zierikzee 6 313 226 14 1.38 W. Koopman, K.V.L., Noordgouwe 6 288 217 13 1.33 L. v. d. Maas, D.O.S., Ouwrekerk 6 285 245 8 1.16 J. de Jonge, D.O.S., Ouwerkerk 4 296 221 8 1.34 Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 11-10 van Brega naar Landsend. Koratia, 11-10 van Trinidad naar Thameshaven. DEN HAAG, 11-10. Voor de aan vang der algemene politieke be schouwingen in de Tweede Kamer heeft de heer Bouman uit Goes zijn Vietnampetitie aangeboden. Het doel van deze petitie, die in ontvangst werd genomen door het hoofd van de griffie der Tweede Ka mer, is de Kamerleden tijdig kennis te laten nemen van de tekst en van de aard der in brede volkslagen ver kregen steun opdat het zo spoedig mogelijk komt tot een Kamerdebat inzake Vietnam. De petitie is door tienduizenden mensen ondertekend. DEN HAAG, 12-10. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal in een nota meege deeld dat de veertien (de NAVO- landen met uitzondering van Frank rijk) vrijdag in Parijs het besluit hebben genomen om het Nederland se aanbod tot vestiging van het hoofdkwartier voor de strijdkrach ten in de sector centraal-Europa (Afcent) definitief tc aanvaarden. De bedoeling is dat het hoofdkwartier per 1 april 1967 zijn werkzaamhe den op de nieuwe plaats zal aanvan gen, aldus de nota. AMSTERDAM. In het Wilhelmina gasthuis in Amsterdam is overleden de 10-jarige Rob Wolffensperger als gevolg van een hem 's morgens over komen verkeersongeluk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5