RenniesjÉ) Bazar te Zonnemaire bracht fraai bedrag op van f 4.500 - Eén miljoen maandagcenten Nieuwe socialistische partij Kloosterbalsem Overleg huisartsen en ziekenfondsen Er komt een semi-permanente o.l. school in Zierikzeese stadsdeel Malta 2 'ASPRO'5 -en... U&Mtioeeb fit.' helpt u nu nóg sneller van uw pijn af! Want: 'ASPRO'is nu TTlicrofined'! Feestelijke Groene-Kruisvergadering ZONNEMAIRE, 11-10. Het Groe ne Kruis te Zonnemaire kwam in een büzcnder feestelijke vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer J. M. Goemans. Na het ope ningswoord van de voorzitter, waar in hij by uitzondering vele leden welkom kon heten, gaf hü het woord aan de heer G. Schoon, die als voor zitter van het Bazar Comité fungeer de. De bazar bleek een enorm suc ces te zün geworden en leverde het prachtige eindresultaat op van f 4.500 met aftrek van alle kosten by het organiseren van de bazar gemaakt. Dat deze bazar zo bijzonder goed is geslaagd is, aldus de heer Schoon, te danken aan de spontane medewer king van het bedrijfsleven, aan de hechte samenwerking van het orga niserende comité en niet in de laat ste plaats aan het medeleven van de bevolking en allen die zich heben ingespannen voor dit mooie doel. De heer Goemans noemde het succes overweldigend. Hij schetste in het kort de voorgeschiedenis van de ba zar. De vereniging verkeerde in dringende geldnood en er moest iets ondernomen worden om hieruit te geraken. De heer Schoon opperde toen het voorstel een bazar te hou den hetgeen door de vergadering niet met erg veel enthousiasme tegemoet werd getreden. Het plan vond ten slotte toch doorgang en de heer Schoon werd aangesteld om een co mité te benoemen. Het resultaat is nu bekend en het is een prachtig re sultaat. De heer Goemans bracht de GEMEENTE WESTER SCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over september 1966 Geboren: 1. Johannes, z. van Ch. v. d. Wekken en H. J. v. d .Meijden (Haamstede): 18. Thonis Marinus, z. van B. W. Siesse en L. M. van der Bijl (Haamstede). Overleden: 4. Marinus Abraham Lindhout, 68 jr., geh. met M. L. de Kok (Haamstede); 8. Willemina Hen- drika van der Have, 83 jr., wed. van P. Kloet (Haamstede); 12. Adriana Pieternella Bienefelt, 80 jr., geh. met B. Kommer (Haamstede); 20. Adri ana den Boer ,76 jr., d. van G. den Boer en J. de Huiter (Renesse). Gehuwd: 5. Albertus Jacob Rieks, 24 jr. en Maatje Martina van Dalsen, 23 jr. (Wijhe-Haamstede); 9. Krijn Witkamp, 27 jr. en Adriana Ida Zij- ta, 20 jr. (Rotterdam-Burgh); 23. Jan Willem van de Zande, 23 jr. en Eli zabeth Maatje van Dijke, 21 jr. (Haamstede); 26. Jan Bart Visser, 25 jr. en Elizabeth Constantia Hendrika Bom, 25 jr. (Amsterdam-Haamstede); 30. Ludwig August Brondgeest, 19 jr. en Marjory Gilijamse, 18 jr. (Mid- woud-Renesse)30. Geert Kooman, 24 jr. en Janna Jacomina Marina van de Panne, 21 jr. (Renesse); 30. Jan Cornelis Berrevoets, 24 jr. en Jacoba Evertse, 22 jr. (Serooskerke- Burgh). Ingekomen: 1. G. J. de Wolf uit Delft (Haamstede); 1. M. den Boer uit Zaamslag (Haamstede); 1. mej. C. G. bij de Vaate uit Zaamslag (Haam stede); 5. mej. E. van Leersum uit Roosendaal (Haamstede); 9. P. F. B. Bolt en gezin uit Brussel (Haamste de); 18. P. Vaane uit Duiveland (Haamstede); 20. mevr. A. M. Albers- Kersbergen uit Puttershoek (Haam stede); 23. mevr. J. M. Moerland- Visser uit Duiveland (Renesse); 27. mej. J. M. de Vrieze uit Eindhoven (Haamstede); 28. P. C. J. Kotoun en gezin uit Zierikzee (Haamstede); 28. J. L. Dekker uit Delft (Haamstede). Vertrokken: 1. E. van der Vet (Re nesse) naar 's-Gravenhage; 1. mej. S. P. Boot (Burgh) naar Poortugaal; 1. mej. M. M. Steur (Burgh) naar Poortugaal; 1. mej. L. I. M. van den Nieuwenhof (Renesse) naar Dongen; 1. E. Namink (Renesse) naar 's-Gra venhage; 9. mej. G. S. N. Jonker (Haamstede) naar Eindhoven; 12. M. J. Moerland (Renesse) naar Helle- voetsluis; 12. J. W. Berrevoets (Re nesse) naar Vlissingen; 5. mevr. M. M. Rieks-van Dalsen (Haamstede) naar Zwollerkerspel; 9. mevr. A. 1. Witkamp-Zijta (Burgh) naar Vlaar- dingen; 14. A. J. Hanse (Haamstede) naar Dordrecht; 19. mej. M. E. Boo- gert (Burgh) naar Middelburg; 23. mej. J. W. C. Dalebout (Renesse) naar Rotterdam; 23. mej. A. van de Velde (Renesse) naar Zierikzee; 23. mej. J. K. Goemans (Serooskerke) naar Breda; 23. mevr. W. J. van der Stadt-Knipscheer (Haamstede) naar Italië; 26. mej. C. Kempenaar (Se rooskerke) naar 's-Gravenhage; 26. mej. C. A. K. P. Leeuwe (Haamstede) naar Utrecht; 30. mevr. M. Brond- geest-Gilijamse (Renesse) naar Mid- woud); 30. J. C. Berrevoets en gezin (Serooskerke) naar Zierikzee. Aantal inwoners per 1 oktober 1966: 4085. ADVERTENTIE heer Schoon en zijn medewerkers zijn welgemeende dank uit voor het vele werk dat zij hadden verzet om tot dit succes te komen. Daarna wer den als attractie een drietal films vertoond door de heer Mandemaker, het hoofd der o.l.-school. Vertoond UTRECHT, 12-10. Het centraal bestuur van de landelyke huisartsen- vereniging heeft meegedeeld, dat het gemeenschappeiyk overleg van zie- kenfendsorganisaties eenzijdig heeft besloten, de ondcrhandelingsbüeen- kemst over de artsenhonoraria die voor dinsdag was uitgeschreven, niet te laten doorgaan. Het reageert hiermee op het G.O. Z.-communiqué, waarin stond dat de ziekenfondsen hadden verzocht, het overleg op te schorten. „Een dergelijk verzoek van de zijde van het G.O.Z. heeft ons niet bereikt", aldus de L. H.V., „wel een telegram met de me dedeling dat de bijeenkomst niet doorging". Het centraal bestuur van de L.H. V., dat in Utrecht heeft vergaderd, zegt dat het deze gang van zaken te meer betreurt omdat het conform een afspraak zijn honorariumvoor- ADVERTENTIE Brandend maagzuur? j helpen direkt! KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Emmeloord (vac. A. P. Rasch): D. J. Miedema, Dokkum; te Eexta (toez.): H. L. A. de Wijk, Harkstede-Scharmer, die bedankte voor Steggerda; te Herkingen: H. Kraay, Zuid-Beijerland. Aangenomen naar Middelburg (vac. H. Snoep): Th. Rinkema, Zalt- bommel; naar Kampen (vac. A. A. Nijkamp): M. Ruster, Anjum. Bedankt voor Weesp (vac. E. Holt- rigter): D. v. Boven, Middelburg. Ger. Kerken Beroepen te Opende (Gr.): A. A. Oosterbrink, Varsseveld. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Wezep: L. W. G. Blok huis, Zuidhorn en C. Bijl, Hoogezand -Sappemeer. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Deventer: J. W. v. d. Gronden, Almelo en P. N. Ribbers, Enschedé-W. Aangenomen naar Middelharnis: P. Roos, Nijkerk. Bedankt voor Rotterdam-Zuid: H. Biesma, Stadskanaal; voor Naarden: G. Bouw, Eemdijk; voor Vlaardin- gen: P. den Butter, Gorinchem. Beroepen te Nieuw-Beijerland: G. Schipaanboord, Apeldoorn; te Vee- nendaal: A. W. Verhoef, Barneveld. werden: het ontstaan der lage lan den, de Deltawerken en een film over de haringvisserij. Tot slot dank te de heer Goemans de heer Mande- maker voor het draaien van de films en alle aanwezigen voor hun opkomst op deze feestelijke bijeenkomst. stellen tijdig had ingediend om ze te kunnen plaatsen op de agenda van de bijeenkomst die vandaag met de ziekenfondsen zou worden gehouden. De onderhandelingsdelegatie van de L.H.V. blijft volgens het centraal bestuur desondanks bereid, de mo gelijkheid tot gesprek open te hou den op de ook al eerder vastgestelde bijeenkomst van de onderhandelings delegaties op 25 oktober. Een diepterecord MARSEILLE, 10-10. De 25-ja- rige Franse grotonderzoeker Jean-Pierre Mairetet heeft het op naam van de Brit Da vid Lasserty staande wereld record voor een verblijf on dergronds gebroken. Mairetet bevindt zich al 131 dagen in een grot in het Audibergue massief, dat deel uitmaakt van de Franse Alpen. Hij weet zelf niet dat hij het wereldre cord op zijn naam heeft ge bracht, want hij heeft geen benul van tijd meer. De Brit Lasserty hield het 130 dagen uit onder de grond in een grot in Somersetshire. Hij kreeg voor deze prestatie ruim tien duizend gulden. DEN HAAG, 12-10. De Stichting Wereld-Schoolkind-Steunfonds „de Maandagcent," een actie tot bestrij ding van de tuberculose in de nood- gebieden, heeft in het eerste half jaar van 1966 reeds 1 miljoen maan dagcenten kunnen innen. Aan de ac tie wordt door ongeveer 500 scholen in het gehele land meegewerkt. Vijf hulpobjecten heeft de stich ting thans onderhanden. De medicij nen bestemd voor de Philippijnen en Pucalpa (Peru) zijn reeds onderweg, de hulp aan West-Kameroen, Pakem (Midden-Ja va) en Zuid-Vietnam zijn in volle voorbereiding, aldus het be stuur van de stichting. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 7 okt. Lena Kornelia, d. van Joost van Loo en Kornelia de Vin (Zierikzee); 7 okt. Annemieke, d. van Marinus Jacob Krijnse Locker en Jannetje Krijger (Westerschou- wen). Overleden. 7 okt. Tannetje Duin houwer, 43 jr. (Brouwershaven), echtg. van Abraham Janse. BREDA, 12-10. Er is een werk comité in het leven geroepen, dat de oprichting gaat voorbereiden van een nieuwe socialistische partij in Neder land. Waarschijnlijk zal deze nieuwe partij het volgend voorjaar deelne men aan de Tweede-Kamerverkie zingen. Dit is medegedeeld door de heer J. K. de Vries, secr. van de af deling Breda van de partij van de arbeid, in een verklaring, die hij van daag heet uitgegeven in verband met met 't feit, dat hij heeft bedankt als lid van de P.v.d.A. Hij gaf van daag heeft uitgegeven in verband de bedankbrief, die hij aan het Bre dase afdelingsbestuur heeft geschre ven. Weer geval van kolendampvergiftiging EIBERGEN. 12-10. Te Eibergen is het echtpaar B. W. te Biesebeek en G. te Biesebeek-Onis, resp. 72 en 63 jaar oud ten gevolge van kolen dampvergiftiging om het leven ge komen. Buren waarschuwden des morgens de politie dat er bij het echtpaar vermoedelijk iets niet in orde was, omdat de gordijnen nog dicht waren en men er geen gehoor kon krijgen. De politie trof de heer te Biese beek dood in een leunstoel aan. Zijn vrouw was van haar stoel afgegle den en lag dood op de grond. De te levisie stond nog aan en een paar lampjes in de kamer brandden nog. „Flitsen^ uit liet buitenland WARSCHAU. De 21-jarige Poolse bokser Felix Kierula is aan de ge volgen van een fatale klap tegen het hoofd na een wedstrijd in de Poolse stad Szszecin, die hij overigens op punten won, aan een hersenbloeding overleden. PARIJS. De permanente NAVO- raad in Parijs heeft woensdag de overplaatsing van het geallieerde hoofdkwartier voor midden-Europa „Afcent", naar Brunssum officieel goedgekeurd. BLACKPPOOL. In Blackpool is, zes maanden na d egrote verkie zingsnederlaag, het jaarlijkse con gres van de Britse Conservatieve Partij begonnen. BRUSSEL. Antwerpen hoopt reeds in juli 1968 de tweede Scheldetun- nel in gebruik te kunnen nemen, al dus wordt woensdag in de Belgische havenstad vernomen. Tot dusverre werd er rekening mee gehouden dat de tunnel eerst tegen eind 1968 ge reed zou komen. TE'L AVIV. Bij een vuurgevecht tussen Israëlische en Jordaanse mi litairen aan de bestandslijn te Mei- Ami, 40 kilometer van Haifa, is een Israëlische soldaat gewond. BRUSSEL. Een vergelijking tus sen de rijksbegrotingen van België en Nederland doet woensdag het Vlaamse blad „De Standaard" op merken, dat de Belgen „van hun noorderburen wel het een en ander te leren hebben". SINGAPORE. Oost-Duitsland heeft Noord-Vietnam tot nog toe voor on geveer 10 miljoen mark (16 miljoen gulden) hulp verleend, zo meldt het Noordvietnamese persbureau. MOSKOU. De Russische regering heeft de V.S. een terrein in het cen trum van Moskou aangeboden voor een nieuw ambassadegebouw, zo is in welingelichte kringen te Moskou vernomen. GEEL. Een Belgische Starfighter van het type F 104 G is bij Geel in de provincie Antwerpen neergestort, zo heeft het ministerie van defensie in Brussel bekend gemaakt. De pi loot kwam om het leven. CHICAGO. Een vijftienjarige ne gerjongen en een politie-agent zijn in een negerwij k van Chicago ge wond toen een bende jongelui het vuur op hen opende. Er werden veertig arrestaties verricht. CAIRO. Volgens de Egyptische politie zijn geïmporteerde onderde len en werktuigen ter waarde van tientallen miljoenen guldens op de zwarte markt terecht gekomen, waar zij voor het drievoudige van de nor male prijs te koop waren. JOHANNESBURG. De Zuidafri- kaanse recherche speurt naar vier negers die uit een arsenaal in Jo hannesburg 48 vuurwapens, duizen den patronen en juwelen uit een brandkast hebben gestolen. HONGKONG. Volgens het Noord vietnamese persbureau is het aantal boven Noord-Vietnam neergehaalde Amerikaanse vliegtuigen tot 1492 ge stegen. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd waarbij voor de defensie in het tot 30 juni 1967 lopende belastingjaar een be drag wordt uitgetrokken van bijna 58,1 miljard dollar. DEN HAAG, 12-10. Het Neder landse Leger des Heils en (de ge scheiden groep van 1921) viert zon dag 16 oktober het vüfenveertigste jaarfeest met een samenkomst in het gebouw „De Drie Stoepen" aan de Prinsengracht te Den Haag. Er worden die dag drie openbare diensten gehouden (10.00, 15.00 en 19.30 uur). De Zweedse commandant van het nationale Zweedse Leger des Heils. de heer Folke Holmlund zal als gastspreker aanwezig zijn. Deze Zweedse commandant is vergezeld van zijn echtgenote en verblijft van a.s. vrijdag tot en met volgende week Zij is niet alleen de egr-ste Sowjet- ologie-studente uit de Duitse Bonds republiek in Moskou, zij is ook de dochter van de president van de Bondsdag Eugen Gerstenmaier, van de tweede man in rangorde van de westelijk georiënteerde staat, die bij de U.S.S.R. niet bepaald veel goed kan doen. Noch de president van het Bonner parlement noch zijn char mante in de U.S.S.R. studerende dochter beschouwen het feit, dat ve len in Oost en West verblufte, als een politicum. Kornelia Gersten maier, nu 23 jaar oud, heeft haar liefde voor Rusland mee in de wieg ZIERIKZEE, 11-10. Er komt een semi-permanent gebouw in Malta voor de o.l.-school. Deze mededeling deed de voorzitter, burgemeester D. W. Kastelein op de dinsdagavond ge houden raadsvergadering. Hij deelde verder mede dat de benedenverdie ping van de o.l.-school aan de Nieu we Boogerdstraat ingrijpend zal worden gerestaureerd. Na realise ring van het nieuwe gebouw in Mal ta, wordt de school dus gesplitst. Een deel blijft in de Boogerdstraat: een ander deel gaat naar de nieuwe school. Mogelijk vrije verkoop boeken tot 5,— AMSTERDAM, 12-10. De dinsdag in Den Haag gehouden algemene vergadering van de Koninklijke Ne derlandse Uitgeversbond heeft, op voorstel van het bestuur, besloten dat een ieder die als detaillist is in geschreven bij de Kamer van Koop handel in het vervolg boeken tot f 5 vrij kan verkopen. Per 1 oktober 1967 wordt dat bedrag f 5,50 en per 1 ok tober 1968 f 6.50. Wanneer ook de le den van de Nederlandse Boekverko persbond, die op 14 oktober bijeen komen, hieraan hun fiat geven zal de nieuwe regeling per 1 november a.s. in werking kunnen treden. ZIERIKZEE, 11-10. De omzet van de gemeentelijke Volkskredietbank te Zierikzee bedroeg in het eerste kwartaal van 1965 f 30.490,-. Het aantal kredieten was in die periode 39. In de maand april 1965 verstrekte de Zierikzeese bank 13 kredieten en in die maand was de omzet f 10.115,-. In de maand mei 1965 was de omzet f 16.880,-, het aantal kredieten was toen 9. De omzet van de Zierikzeese Volks kredietbank was in het eerste kwar taal van 1966 f 42.845,- het aantal kredieten bedroeg in die periode 51. In april 1966 werd omgezet f 12.730,- (15 kredieten) en in mei 1966 een be drag van f 12.725,- (13 kredieten). Deze cijfers zijn ontleend aan de Berichten van het Bureau Volkskre dietwezen (ministerie van C.R.M., hoofdafdeling Bijz. Voorzieningen). Vlissingen Uit het jaarverslag van de gemeen telijke Volkskredietbank te Vlissin- woensdag in Nederland om het werk van het Nederlandse Leger des Heils te bekijken en van gedachten te wis selen. De heer Folke Holmlund heeft in 1905 de scheiding in Zweden doorge zet, dezelfde scheiding als die van 1921 in Nederland. De algehele leiding van het Ne derlandse Leger des Heils berust bij commandant en mevrouw Favre te Groningen, de leiders van het Ned. Leger des Heils. Intern worden of ficiersaankomsten gehouden met be raad over de gewijzigde tijd en de nieuwe aanpak. gekregen. Een Russisch kindermeis je, Ninuschka genaamd, vertelde haar Russische sprookjes, tot de fa milie Gerstenmaier in 1944 in moei lijkheden geraakte: de vader werd wegens verzetsactiviteiten legen Hitler in het tuchthuis opgesloten. - Aan de universiteiten van Bonn en Fribourg (Zwitserland) wijdde Kor nelia zich eerst aan de Oosteurope- se geschiedenis, de sowjetologie en de slavistiek, voordat zij als „diplo mate van de goede wilaan de Mos- kouse Lomonossow-universiteit Rus- ssiche literatuur en sowjet-filosofie kon gaan studeren. De besprekingen voor deze plan nen zijn voornamelijk gevoerd door de wethouder van onderwijs mr. K. A. Keuning, besprekingen waar o.m. bij betrokken waren hoofd en perso neel van de school en volksonderwijs. Overwogen is het bestaande school gebouw geheel te restaureren, maar aan splitsing is de voorkeur gegeven, terneer daar de afstand t.a.v. de nieu we school niet als een bezwaar is ervaren. Dhr. Verheijen merkte oo blij te zijn met de gevonden oplos sing, maar vroeg het college of er geen mogelijkheid bestaat twee se- mi-permanente scholen te bouwen. Hij zag de school in de Nieuwstraat toch als een aflopende zaak en sprak met betrekking tot de restauratie van „goed geld naar kwaad gelden gooien". De voorzitter wilde niet vooruitlopen op het voorstel dat de raad binnenkort zal bereiken, maar zegde toe dat de opmerking van de heer Verheijen in de voorbeschou wingen zullen worden betrokken. ADVERTENTIE Heilzame, diepwerkende verzacht en verlicht aandoeningen van huid en spieren v gen blijkt dat deze bank in 1965 uit sluitend kredieten verleende aan in woners van deze Zeeuwse stad. De omzet was in het verslagjaar f 123.754,- (in 1964 f 128.942,-), het aantal leningen was in 1965 229 (in 1964: 253) en het gemiddeld geleend bedrag f 540,- (in '64 f 510,-). Van de 229 verstrekte kredieten waren 4 be stemd voor produktieve doeleinden, 27 kredieten (11,8 procent) werden verleend aan personen met een jaar inkomen beneden f 5.000,-. De aan gevraagde geldleningen waren in hoofdzaak bestemd voor aanschaf fing van noodzakelijke en duurzame gebruiksgoederen. Wat de schuldbe middeling betreft waren op 1 janu ari 1965 zeven regelingen in behan deling. Ultimo 1965 waren nog 4 re gelingen af te werken. GOEDKOPE KOLEN SYDNEY. 12-10. Van over- heidsioege is dinsdag in Aus tralië een geheime koleinnijn opgeblazen nadat zes school jongens daar een half jaar lang kolen gedolven hadden en de kachel ermee hadden gestookt. De mijn lag ver bor gen in dicht kreupelhout bij Newcastle. 160 km. iwn Syd ney. De jongens, van 12 tot 15 jaar oud, hadden een bijna ze ven meter diepe schacht ont dekt die jaren geleden loas aangelegd. In zes maanden tijd groeven zij een 9 meter lange tunnel langs de een me ter dikke kolenlaag, waarbij zij ongeveer vijf ton kolen om hoog haalden. De zaak kioam uit toen de jongens met de kolen begonnen te venten. Ger. Gemeenten Omzet en kredieten Volkskredietbank te Zierikzee Dezelfde zuivere 'ASPRO'-tabletjes, maar nu 'microfined-. Door een nieuwe bewerkingsmethode 30xfiiner samengesteld. Zie hoeveel sneller ('en microscopisch fijn) microfined'ASPRO' in water uiteenvalt daardoor snellere opname in uw lichaam daarom nóg sneller herstel Hoofdpijn, verkoudheid, griep...

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4