Landbouvvhiiishoudschool „Prinses Juliana'' gaat feest vieren Versnelde inning van de belastingen Nederland biedt Indonesië hulp aan Vragen over polio Moeilijkheden bij Werkspoor Utrecht Grote aanvoer van appelen STREEKNIEUWS Besloten werd tot aankoop van grond en aantal bedrijfspanden Een veertigjarige (I) ZIERIKZEE, 12-10. Op 20 en 21 cktcber gaat de Z.L.M.-vlag uit by de Landbouw huishoudschool „Prin ses Juliana" te Zierikzee om uiting te geven aan de vreugde, die er be staat ever het feit, dat de school 40 jaar geleden van start is gegaan. Een tentoonstelling in het schoolge bouw en een modeshow zullen op de- se beide dagen een beeld geven van het onderwijs toen en nu. Vanzelf sprekend zullen leerlingen en leer krachten tijdens speciale bijeenkom sten cok in de feestvreugde delen. Hoewel reeds eerder zogenaamde ambulante cursussen waren gegeven vond de feestelijke oprichting van de Landbouwhuishoudschool op 1 ok tober 1926 plaats. De schoolbevolking bood echter wel een totaal andere aanblik dan nu. Van de 243 dagleerlingen, die de school thans bezoeken is de helft n.l. 122 nog leerplichtig en behoort der halve tot de leeftijdsgroep 12-15 jaar. Het onderwijs in 1926 bestond uit 2- daagse cursussen aan boerendoch ters, die de leeftijd van 17 jaar had den bereikt. De duur van de cursus sen was twee jaar en het leerplan vermeldde: koken, huishoudelijk werk, wasbehandeling, naaldvakken en tuinbouw. Het onderwijs werd ge geven in een drietal lokalen van de openbare scholen voor L.O. en Mu lo in de Nieuwstraat. Begonnen werd met ongeveer 25 leerlingen van 17- 22 jaar. De „meisjes" waren dus ou der dan nu en.de rokken langer! De schorten hoog dichtgeknoopt - de kookmutsjes boven de ogen - ziedaar de leerlinge uit 1926! Een eigen gebcuw Hoewel de genoten gastvrijheid in de openbare school zeer op prijs werd gesteld kwam het verlangen naar een eigen gebouw al spoedig boven. Vooral toen bleek dat ook buiten Schouwen-Duiveland voor het onderwijs te Zierikzee belangstelling bestond, begon men met vaart aan het uitwerken van de plannen. In november 1932 werd de eerste heipaal vcor de nieuwe school gesla gen, gevclgd door de eerste-steenleg- ging cp 9 maart 1933. In november 1932 werd mejuffrouw C. N. van Lie- re benoemd als lerares-leidster, die zich niet beperkte tot het geven van de lessen, maar ook de bouw van „haar" school nauwgezet volgde. Op 5 februari 1934 werd het school gebouw officieel geopend door me vrouw Quarles van Ufford - echtge note van de commissaris van de ko- nigin in Zeeland - waarbij de school de naam „Prinses Juliana" ontving. Aan de school was een internaat ver benden, waar meisjes afkomstig van Tholen. St. Philipsland, Noord-Beve land en uit de Westhoek van Schou wen waren gehuisvest. Mejuffrouw Van Liere ging op ver zoek van de inspectrice, mejuffrouw G. Smit, voorlichtingscursussen geven in Brouwershaven, Nieuwer- kerk, Zonnemaire, Haamstede en Zierikzee. Deze cursussen waren het begin van de Stichting Huishoudelij ke Vuorlichting ten Plattolande, die in de crisisjaren ontstond uit de be hoefte om de vrouwen van vele wer- kelczcn te leren hce met weinig geld toch een gcede maaltijd klaar te ma ken. Toensiolte werden ook kookcur sussen gegeven aan de leden van de „Boerinnenbond" (de huidige Bond van Plattelandsvrouwen) en wel op de zaterdagmiddag. Bewegen jaren Na een periode van rustig wer ken cn een gestadige uitbreiding van het onderwijs brak de 10e mei 1940 aan. Onmiddellijk na het uitbreken van de oorlog werd de school inge richt als noodhospitaal voor gewon de militairen, terwijl het gebouw van september 1941 tot begin 1943 in be slag genomen werd door de Duitse bezetters. Enkele lokalen in de lagere techni sche school en de bovenzaal van het Vele honderden goed onderlegde meisjes leverde de school in de loop der jaren af. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 12-10. By de woens dagmiddag gehouden beschouwingen in de Tweede Kamer heeft de socia listische afgevaardigde de heer Pe- schar er onder meer de aandacht op gevestigd, dat de voorgenomen ver snelde inning van de inkomstenbe lasting niet een „vondst" is. Reeds eerder, zo hield hij de Kamer voor, werd een dergelijke weg bewandeld. Op 23 juni 1815 namelijk trad in werking de wet van minister A. R. Falck. De tekst van deze wet luidde als volgt: DJAKARTA, 12-10. De ambassa deur van Nederland in Djakarta, mr. E. L. C. Schiff, heeft woensdag de minister van openbare werken van Indonesië, Sotami, de diensten aan geboden van technische deskundigen alsmede technische kennis voor de opbouw van het land. In besprekingen met de minister zei de Nederlandse ambassadeur dat, indien nodig, de regering beurzen zal aanbieden aan Indonesische deskun digen voor studie in Nederland. Mi nister Soetami en ambassadeur Schiff hebben ook gesproken over de voorutizichten op samenwerking op het gebied van openbare werken. MISDRUK-POSTZEGELS DEN HAAG. 12-10. Dc postzegel handelaar W. Ettingcr in Den Haag heeft bij het sorteren van zijn jong ste aankopen woensdagavond mis drukpostzegels ontdekt, die naar zijn schatting enige honderden guldens meer waard zijn dan de prijs die hij ervoor heeft, betaald. De misdrukken behoren tot dc Portugese zegels die door de CEPT op 26 september jongstleden zijn uitgegeven. De heer Ettenger bezit een blokje van vier. een strookje van twee en een enkele misdruk van de blauwe zegel ter waarde van 1,00 escudo. De afwij king op de zegels bestaat erin dat dc naam van het land er niet op voor komt. De blauwe Portugese zegel is er een uit een serie van drie. De twee andere zijn een bruine van 3,50 escudos en een groene van 4,30 es- cudos. „Alzoo wij in overweging genomen hebben dat de buitengewone kosten, welke wij zijn genoodzaakt gewor den, in de tegenwoordige omstandig heden geen uitstel van betaling gedoogen; dat de gewone uitgaven van den lande des niettemin met nauwgezetheid behoren te worden voldaan; dat, in afwachting van de algemene financiële maatregelen dat is de omzetbelasting van de minister van financiën welke, ter krachtda dige voorziening in het te kort door de voorgeschrevene buitengewone kosten veroorzaakt, zullen moeten worden daargesteld, het alleszins nodig is, door tijdig werkende hulp middelen des lands schatkist in staat te stellen om de gezegde uitgaven provisioneel goed te maken; dat ein delijk dit oogmerk het best zal kun nen bereikt door het vervroegen dei- termijnen van betaling van de direc te belastingen voor het tegenwoor dige jaar". Er wordt op gewezen, dat „die ge nen welyke nalatig mogten blijven om hun verschuldigde in de aldus vervroegde termijnen van betaling over 1815, vóór of op de hier voren bepaalde termijnen, aan te zuiveren, zullen daartoe worden geconstrin- geerd op den voet zoo als omtrent de nalatigen in de betaling der directe belastingen gebruikelijk is". De heer Peschar vroeg de speciale aandacht van staatssecretaris Hoef nagels voor dit artikel. „Huis van Nassau" werden als nood- huisvesting ingericht. In september 1943 mocht het ei gen schoolgebouw weer worden be trokken, doch dit was van korte duur Na de verplichte evakualie van de bevolking van Schouwen-Duiveland werd de school in februari 1944 gesloten. Aan het eind van datzelf de jaar werd de school ingericht als slachthuis en centrale keuken voor de Duitse bezetting. Onmiddellijk na de bevrijding, n.l. op 5 mei 1945 werd het gebouw door de geallieerden ge vorderd. Deze bezetting duurde slechts kort (2 dagen) zodat men al heel gauw kon beginnen met de herstelwerk zaamheden, daar de schade als ge volg van oorlog en bezetting niet ge ring was. Helaas bleken niet alle leerkrach ten de bezetting te hebben overleefd. Ir maart 1945 kwam de heer N. A. Quist, tuinbouwleraar, te Zierikzee dcor granaatvuur om het leven. Opbcuvv en herstel Op 1 januari 1946 werd met het onderwijs weer een. aanvang ge maakt. De toeloop van de leerlingen was zo groot, dat een tekenlokaal alsmede het gymnastieklokaal van do rijks H.B.S. werden gehuurd. Als gevolg van de distributie van de materialen was het geven van de praktijklessen nog geen eenvoudige zaak. Levensmiddelen en schoon maakmaterialen werden met mond jesmaat en veelal onregelmatig toe gewezen. Voorts bleek de toewijzing van textiel en garens totaal onvol doende le zijn. Tenslotte kregen de leerkrachten, die ver van de school verwijderd woonden een toewijzing van rijwiel banden! Ondanks deze moeilijkheden kwam hot onderwijs toch weer op gang. Werd de school voor de oorlog be volkt door oudere 'leerlingen - thans ble^k een verschuiving te zijn opge treden naar het meisje, dat na 6 klassen lagere school te hebben door lopen, het huishoudonderwijs koos als vervolgonderwijs. In dit verband moesten de leerplannen en de onder wijsmethoden, die vooral op de ou dere meisjes waren gericht worden aangepast. Naast de huishoud-technische en naaldvakken werden de algemeen vermende vakken op het lesrooster aeplaatst. DEN HAAG, 12-10. Het Tweede Kamer-lid Lamberts (P.v.d.A.) heeft staatssecretaris Bartels (sociale za ken en volksgezondheid) schriftelijk gevraagd, nu zich weer nieuwe po- liogevallen hebben voorgedaan mede te delen of met een zeker vertrou wen mag worden aangenomen, dat ingeënte kinderen niet door de ziek te zullen worden getroffen en of ter bescherming van niet-gevaccineerde kinderen het nodig is tijdelijk de scholen, die door deze kinderen be zocht worden, te sluiten. Internationale voedsel toestand is niet best ROME, 13-10. De internationale voedseltoestand is slechter dan ooit sinds de laatste wereldoorlog, zo staat in het jaarlijkse verslag van de F.A.O., de V.N.-organisatie voor voedsel en landbouw. In 1965/66 was de produktie van voedingsmiddelen niet beter dan het jaar tevoren, terwijl de bevolking met 70 miljoen toenam. De voedselproduktie per persoon nam met vier a vijf procent af in de ontwikkelingsgebieden van Afri ka, latijns-Amerika en het Verre Oosten. Zij nam met vier procent toe in Noord-Amerika en met minder dan één px-ocent in west-Eui'opain oost-Eurcpa en de Sowjet-Unie is zij iets afgenomen. Meisje (18 jaar) vermist ENSCHEDé, 12-10. Sinds maandag middag 3 oktober wordt de 18-jarige mej. Dinie Broer uit Enschedé ver mist. 's Middags omstreeks twee uur is zij door haar vader naar de fa briek gebracht waar zij in de mid- dagploeg werkte. Nog geen half uur later heeft zij het bedrijf aan de achterkant verlaten en tot nu toe ontbi'cekt. elk spooi\ Het meisje, dat een legertas bij zich had met 'daarin vermoedelijk enige grammofoon platen die ze van huis had meegeno men, is waarschijnlijk weggelopen omdat zij thuis moeilijkheden had. ADVERTENTIE I GEEN BETERE DAN. OM BEHOUD BRANDPOORTJES „Stad en Lande" richt zich tot het gemeentebestuur ZIERIKZEE, 12-10. Het bestuur van Stad en Lande heeft by schrjj- van van 7 cktcber 1.1. het gemeente bestuur van Zierikzee attent gemaakt cp de bouwvalligheid van de brand ed gildepocrtjes, staande in het Bcd- deweeg, de Maarstraat cn dc Ven- keistraat. Deze brandpeortjes, die gildeproe- ven of meesterstukken zijn van de na te noemen leden van het opgehe ven Metselaarsgilde te /'.icrikzee, Marinus Lookinan annt Daniël Bal anno 1749 en Mattliij:; ooy- en (anno 1745), werden alle ra de ï-amp in het jaar 1954 gerestaureerd. Dit was toon mogelijk door de bij drage van ongeveer duizend gulden van het Pi'ov. Utrechts Genootschap van Kunst cn Wetenschappen. In do ledenvergadering van 25 maart 036 is verder niet alleen ge wezen de noodzakelijkheid van restauratie van deze poortjes van ge slepen handvormstcen. die alle op de Monumentenlijst staan vermeld, maar bovendien op de mogelijkheid deze meer passende plaatsen te ge ven binnen het oude stadscentrum. In de bovengenoemde brief is ook do aand... ai gevestigd op de ver waarloosde aisluitingcn van de tui nen aan de Mol en het waterpeil van de Oude Haven alhier. UTRECHT, 12-10. Ongeveer 140 Spanjaarden hebben woensdag Werkspoor in Utrecht hun ontslag aangeboden uit solidariteit met de 197 Nederlandse werknemers die op de ontslaglijst van Werkspoor staan. Eerder op de dag hebben ongeveer honderd jonge Nederlandse vaklie den aangekondigd, dat zij zelf ont slag zullen nemen als d enieuwe on derhandelingen tussen directie en vakbonden (morgen, vrijdag) niet tot een bevi'cdigend resultaat leiden. DEN IIAAG, 12-10. Zeer ruim zijn op het ogenblik de aanvoeren van Nederlandse handappelen op de fruitveilingen. Door het warme weer verloopt liet rijpingsproces by de ap pels vlugger dan anders en vooral het ras Cox's Orange is hierdoor bui ten de koelhuizen dikwijls eetrijp geworden. Zeer goede kwaliteiten zijn er op het ogenblik van dit ras te koop cn vcor de consument is het een pret tige bijkomstigheid dat door het gro te aanbod de prijzen op de veilingen nog al wat zijn teruggelopen. De beste pai*tijen komen op hel ogen blik met moeite aan 50 ct. per kg. en de kleinei'e maten komen zelfs niet vei'der dan 30 cent. Goudreinette wordt er in toene mende male aangevoerd en ook deze appels zijn niet duur. Pai'tijen die nog enige lijd bewaai'd moeten wor den alvorens ze eetrijp zijn, zijn te koop voor 30-35 cent per kg wat voor de telers ook een te lage prijs is, ge zien de pi'oduktiekosten. Verder komt er op de fruitveilingen steeds meer Jonathan, een rood gekleurde appel die vooral in de herfst en de winter voer consumptie geschikt is. Hiervoor wordt voor de beste par tijen tussen 30 en 35 cent per kg betaald. Al deze appelprijzen zijn voor de telers eigenlijk aan de lage kant en ze zijn een gevolg van de grote oogst in binnen- en buitenland en het gi'ote aanbod van het ogen blik. De export van appels is niet bijzonder groot. In de laatste week van september werd volgens de U.C.B. uitvoercij- fers slechts 729 ton Nederlandse handappelen geëxporteerd, waarvan 507 ton naar West-Duitsland en 16 ton naar België en Luxemburg En geland nam 30 ton af in. die week en Frankrijk ook 30 ton. De export van handperen is van heel wat meer betekenis. Deze was in bedoelde week drie keer zo groot als die van appels. Het aanbod van peren gaat nu overigens minder wor den. Kwartaalverslag kring Zeeland Rode Kruis In het verslag over het derde kwartaal 196G van dc Kring Zeeland van liet Ned. Rode Kruis wordt me degedeeld dat de resultaten van de inzameling 1966 de verwachtingen hebben overtix)ffen. Alhoewel de uit slagen van een vijftal afdelingen nog binnen moeten komen kan een eind bedrag worden genoemd van f 82.000 (v.j. f77.517), hetgeen neer zal ko men op ruim 116 procent van hei streefbedrag (v.j. 110.4 pet.). Volgens opgaven van de 27 afde lingen telde de Kring Zeeland op 1 cptember 25.500 leden .De kans zit er in dit de 30.000 zal worden ge passeerd. Deelnemerswoningen N.V. Bouwfonds Ned. Gem. Per 31 december 1965 waren te Zierikzee in totaal 34 woningen tot stand gekomen - of in aanbouw - voor deelnemei-s in het N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, zg. deelnennerswoningen. Van dergelij ke woningen waven er op genoemde datum te Brouwershaven 15. te Brui- nisse 24, te Duiveland 14, te Midden- schouwen 33, te St. Philipsland 47 en te Weslerschouwen 45. Deze cijfers blijken uit het de?er dagen versche nen jaarverslag over 1965 van het N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten. ZIFIUKZEE Benoemingen Prof. Zeemanlyceum Bij beschikking van de staatsse cretarissen van onderwijs en weten schappen zijn benoemd tot leraren aan het Prof. Zeeman-lyceum de heren A. ter Horst van Delden te Amsterdam en R. Keizer te Brou wershaven, ï-espekticvelijk voor de vakken Frans en wiskunde. Verder is voorzien in dc vakature ontstaan door het overlijden van mej. M. J. A. Fermin door de benoe ming van de heer B. Koene (han delswetenschappen). Lezing voor Ver. Rechtzinnig Hervormden De Vereniging van Rechtzinnig Hervormden alhier hoopt dit winter seizoen weer een aantal bijeenkom sten, te beleggen. De eerste is vast gesteld op maandag 17 oktober a.s. in hei Ncd. Herv. Verenigingsge bouw. waar als spreker hoopt op te treden ds. J. P. van Roon uit Kat wijk aan Zee (voorheen te Zierikzee) met als onderwerp: „Heeft preken in 1966 nog zin?" Het Rechtzinnig Her vormd Kerkkoor heeft voor deze avond zijn medewerking toegezegd. Ook belangstellenden, niet-leden zijn op deze avond hartelijk welkom. Opbrengst Zeeuwse collecte De te Zierikzee gehouden Zeeuwse collecte heeft opgebracht de som van f 355,15. De collecte werd gedaan door leerlingen van het Prof. Zee- manlyceurn. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij dc rayoncommandant van do rijkspolitic alhier zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: een wieldop van een Fiat auto, een portierkruk van een auto en oen kinder-paraplu. Auto sloot in Op de oprit vutt de Oude dijk al hier. raakte de bestuurder van een personenwagen, de heer E. A. Lagen dijk uit Rotterdam, door onacht zaamheid in de berm van de weg, waarna hij van de weg reed en in de sloot tot stilstand kwam. De kraanwagen van de firma W. C. Ista en Zoon kwam ter plaatse en takel de de verongelukte wagen weer op de weg. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. Al leen werd de auto zwaar beschadigd. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de oorzaak van hel ongeval. De Zeeuwse collecte De gewone jaarlijkse Zeeuwse col lecte-, die hier door verschillende da mes gehouden werd, heeft opge bracht de som van f 207,43. Een dankwoord aan alle milde gevers (stens) en aan de dames-collectanten voor dit mooie resultaat, is wel op zijn plaats. DEN HAAG. Er is een begin ge maakt met de bouw van twee van de drie kringcenlra voor t.b.c.-bestrij ding in Saigon, waarvan de Neder landse regering de bouw en inrich ting heeft aangeboden, aldus blijkt uit een mededeling van hel ministe rie van buitenlandse zaken. Stormschade en slacht offers in Mexico MEXICO, 12-10. Volgens de voor lopige balans van de verwoestingen, die door de wervelstorm Inez in Mexico aangericht zijn, bedraagt, het aantal doden vijf en het aantal dak lozen 31.000. De schade wordt ge schat op een kleine 50 miljoen dol lar. Het geteisterde gebied is het noord-oosten van Mexico. Er zijn nog getroffen gebieden die geïso leerd zijn en slechts per vliegtuig be- voorraad kunnen worden. 65 toestel len van de Mexicaanse luchtmacht voeren levensmiddelen, medicamen ten cn drinkwater aan. ADVERTENTIE Reumatische pijnen TO GAL Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELrT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 11-10. Onder de in gekomen stukken vcor de raadsver gadering onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein, be vond zich een schrijven van hel Ver bond voor Veilig Verkeer inzake het verkcersonderwijs. Dit onderwijs wordt - zo bleek - op nieuwe leest geschoeid en het is noodzakelyk dat de hoofden van scholen hun mede werking verlenen by de Instructie nieuwe styl, de aanschaf van nieu we middelen e.d. Uit de raad kwam het verzoek aan het college de hoof den van soholen cp het grote belang te attenderen. De voorzitter merkte op dat de hcofden van scholen een soortgelijk schryven hebben ontvan gen als de gemeenten, zodat men reeds van een en ander wetende is. Overigens wilde de voorzitter graag aan het verzoek gevolg geven. De heer bij de Vaate toonde zich content over de pleitnota, door de gemeentesecretaris opgesteld inzake de financiële afwikkeling Centrale Dienst. De voorzitter meende tolk van de raad te zijn de secretaris te danken voor de deskun dige wijze, waarop hij deze pleitno ta heeft opgesteld en voorgedragen. Melding was verder gedaan van een schenking van de heer P. de Bi-uy- ne te Putten van een schilderij, dat mogelijk nog door andere schenkin gen zal worden gevolgd. Op een vraag van mevr. V. d. Werve-Schouls welke schenkingen het hier zou kunnen betreffen, kon de voorzitter nog geen antwoord ge ven. De vcorzitter deelde mede dal van 1 april tot I oktober het wachtvcr- bod voor auto's voor het Havenpark is cpgegeven; idem het éénrichtings verkeer op de Scheepstimmersdyk voor rijwielen. De kruising Juliana- straat-Groene Weegje is als voor rangssplitsing aangemerkt. Het één richtingsverkeer voor rywielen geldt niet vcor het Groene Weegje. De heer de Moor wilde dat auto mobilisten zich houden aan de witte streepmarkering in het stadscentrum. De vooi'zitter zeide - dwingende be palingen ontbreken - dat hel op prijs gesteld wordt, als automobilisten zich aan die streep houden. De heer De Boer wees nog op een ongemak als gevolg van de tijdelijke afzetting- van de Caustraat. Het verwijzings bord naar de Scheepstimmei'd ijk geeft aanleiding tot verwarring. Aankoop gronden en panden De raad besloot tot aankoop van een perceel grónd van de heer K. W. Hoogei'heijde, gelegen aan de Maar straat voor f 1020. De heer Leydek- ker informeerde wat gaat gebeuren met het gildepoorlje ter plaatse. Welhouder Koevoets deelde mede dat maatregelen voor behoud zijn ge- ti-offen. Wel wordt bezien of ver plaatsing naar een betei-e plaats in overweging komt. Blijkens een brief van Stad en Lande heeft deze, zaak ook de belangstelling van die vere niging. Verder wordt aangekocht een per ceel grond, gelegen aan de Maar straat van de heer R. ten Kate voor f 960. Tenslotte besloot de raad tot aan koop van vijf bedi-ijfspanden van Handelsonderneming M. C. Doele- man, voor f 60.000 de massa. De heer Simmei-s prees de geste van de heer Doeleman deze bedrijfspanden de gemeente aan te bieden. De heer De Boer attendeerde op een ingezon den stuk (in de Z.N. - red.) en vond het goed dat' gebleken is hoe hier van een zuivei-e transactie kan wor den gespi-oken. Verkoop kavels Besloten werd een tweetal kavels van het industrieterrein te vei'kopen aan de Coöperatieve Werktuigenver- eniging Zierikzee G.A. lot een totale oppei-vlakte van 13,15 are tegen een koopprijs van i' 8.75 per m". De heer bij de Vaate attendeerde er op dat er feitelijk van de zijde van de gemeente een eis tol koop was gesteld ten aanzien van één der kavels, waarvoor de betrokken ver eniging - die het plan heeft op de grond een opstal t -■ bonwen - feite lijk geen belangstelling had. Een soort koppel-verkoop dus. De voor ter merkte op dat van de zijde der vereniging hiertegen geen bezwaren zijn ingebracht. De heer De Boer wees er op hoe beide kavels van el kaar zijn gescheiden door ccn weg. Hij vroeg zich af of het niet wat ver ging dc vereniging dc eis op te leggen beide stukken te kopen. De voorzitter zeide dat de gemeente in casu geen andere positie heeft dan een partikulier. De heer Doeleman was van mening dat do vereniging toch ook in de tweede kavel wel wat ziet. Mi. Keuring vo.nd het allemaal niet zo moeilijk liggen. Wanneer er belangrijke bezwaren van dc zijde der vereniging waren geweest, dan was het toch cok mogelijk geweest ergens anders op het terrein* een stuk grond te kopen. Diverse besluiten Bepaald werd dat de Zeeuwse Mu ziekschool voor huur van het gebouw aan de Poststraat betaalt f 3000 per jaar. De R.H.B.S. betaalt voor o- bruik van een lokaal f 5.- per lesuur. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming te Middelburg f 500 per jaar voor huur van een lokaal voor balletlessen. Hiermede wordt een reeds bestaande toestand be stendigd. Aan de havenmeester zal een kledingtoelage worden verstrekt ter aanschaffing van een uniform. De heer de Moor wilde de toelage ruimer gesteld zien met het oog op grotere slijtage dan b.v. de uniformen van de gemeentebode. De bijdrage aan de Zeeuwse Visserijschool werd vastge steld op f 80,- (2 x f 40,-). Twee leer lingen uit Zierikzee bezoeken deze school. Het maximum krediet in re kening-courant voor de gemeente bij de N.V. Bank voor Nedei-landse Ge meenten te 's-Gravenhage werd vast gesteld op f 600.000.- Het sluitings uur van de wekelijkse markt werd bepaald op 16 uur, zulks met het cog cp de noodzaak tot schoonma- kir? van het plein dat na die tijd weer m-r dienen lol parkeerplaats. Dl heer Simmers twijfelde of 16 uur wel voldoende is. Mevrouw v. d. Verve Schculs merkte op dat het vrijgeven voor parkeren iets later m zijn i.v.m. het schoonmaken. Dit zal neg worden bezien. De vergoeding per leerling voor de bijzondere scholen werden vastge steld. Idem de (definitieve) werke- liike uitgaveix voer hel openbaar on derwijs ever 1962 en het vijf-jaar lijks tijdvak 1958-1962. Bouw kleedlokaal Besloten werd oen aanvullend kre diet beschikbaar te stellen ad f 27000 ten behoeve van de bouw van een kleedlokaal op de tennisbaan. De heer De Boer bracht in dit voi-band een vorige weck in deze krant ge publiceerd artikel onder het hoofd: „Prioriteitenschema" ter sprake en informeerde of or aanleiding bestond vcor een nadere toelichting. Dit bleek nauw liiks het gevel. De heer De Boer i n mde het een objectief arti kel nvmr dt hoe- V rheijen was het d r niet ma? een.-. Hij meende dat "meonte co het punt van priori- te:*on altijd sterk heeft gestaan. Bo vendien gaat het hier z.i. om een kiem" 1. rdi; on vloeit een en an der vcort uit verplaatsing van de tennisbaan. Het is feitelijk het sluit stuk v?-< de hcraanleg der sportvel den. ïüi 7.ou het onjuist vinden als do uit-rtrokkengeldcn voor een an der doel zouden worden gebruikt. Dc veer;::! -'er mark te rog cp dat de ten- ni'nb zelf f 2000 op tafel legt voor de realisering. Bovendien staal het b d-.nr. roods enkele jaren op de be- grot«oe. |v- hoor Dc Boer vond hel. artikel .liet onprettig tendentieus. Wethouder Koevoets maakte nog een enkele aanvullende opmerking. Da heer De Boer wees verder op dc veelsoortige collectes, die vaak in een "clfdiv riode worden gehouden. Hij t.u d?t willen voorkomen. Do voor d-ter rnc-kte op dat steeds dc hand v.- -»t h' ï-don aan h t eol'coleplan. ,^n7;;n wei een? bepaaldsoor- tinr, inzamelingen die daar buiten vallen. Een en ander overlapt elkaar ook wel eens. Hierna sluiting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2