EN HET AVONTUUR onstruita Voorzaal van ds. v. d. Berg-jeugdhnis te Zierikzee gerestaureerd IK HOUD HET BIJ POEDERS WITTE KRUIS Melkprijs 1965/'66 BLIJVEN TELLEN... Leden B.P. willen uitspraak van hoofdbestuur Anneke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 september 1966 Nr. 19686 ADVERTENTIE C.J.V. hield geslaagde kaderavond ZIERIKZEE, 26-9. Oplevering en overdracht van een gerestaureerde vergaderlokaliteit in het Ds. v. tL Derg-jeugdhuis, Visstraat 5, vormde het hoogtepunt van de kaderavond, gehouden voor (bestuurs-)leden en medewerk(st)ers in de diverse takken van het C.J.V. „Samen Verder". In april 1966 kon men met het op knappen van deze zaal, welke voor namelijk gebruikt werd als berg plaats, aanvangen, dank zij de spon- tïme en vrijwillige medewerking van diverse leden van het C.J.V. Gedu rende vele avonden en zaterdagen - uiteraard met de nodige onderbre kingen - heeft men getracht er- wat moois van te maken. Vorige week was het dan zo ver, dat met vitrage, vloerbedekking, meubilering en wandversiering de laatste hand ge legd kon worden aan deze restau ratie. De overdracht vond ten overstaan van vele aanwezigen plaats door de voorzitter van het C.J.V. „Samen Verder", de heer B. D. Schot aan de heer B. W. Schot, voorzitter van het Ds. v. d. Berg-jeugdhuis. Namens het jeugdgebouw sprak de heer B. W. Schot woorden van dank voor het prachtige resultaat en prees zich gelukkig met de nieuwe aanwinst. Hij sprak de hoop uit. dat ook vele andere besturen van Zierikzeese ver enigingen van deze gezellige verga derruimte gebruik zullen kunnen maken. Aan deze overdracht gingen enke le andere programmapunten vooraf. Tevoren was deze eerste kaderavond sinds de samenvoeging van alle C.J. V.-onderafdelingen in het hoofdbe stuur, 1 januari 1966, geopend door de voorzitter, de heer B. D. Schot. Na een welkomstspeech, waarin hij ook wees op het grote belang van een dergelijke ontmoetingsavond, was mej. A. Padmos woordvoerster namens het hoofdbestuur. Zij gaf een duidelijk inzicht in de wijze van organisatie in deze jeugdvereniging. Mej. M. A. Volmer memoreerde in haar overzicht van het beneden 16- jarig werk de manier waarop de jon gens- en meisjesclubs in het club werk, kampwerk en andere bijko mende activiteiten betrokken zijn ge weest. Uit het verslag van de pen ningmeester, de heer J. v. Klinken, bleek dat het financiële beleid goed genoemd kan worden. Namens de C.J.V.-bibliotheek sprak de heer A. M. P. v\ d. Schelde. weLke het personeelsgebrek in deze commissie sterk beklemtoonde maar overigens gewaagde van een zeer gunstige exploitatie van dit C.J.V. - onderdeel. een hoekje van de gerestaureerde zaal (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gezoiidheids-„spots" op televisie DEN HAAG, 28-9. Op initiatief van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid zijn 12 zg. TV- „spots" gereed komen met een ge- zondheidsvoorlichtend karakter. Deze „spots" die een vertonings- duur van ongeveer één minuut heb ben, zullen in het komende winter seizoen worden uitgezonden met een frequentie van tenminste eenmaal per week op elk der beide televisie netten.. Tivee loco's ZUIDHORN, 27-9. Burgemees. ter en wethouders van de ge meente Zuidhorn hebben voor de komende zittingsperiode van vier jaar twee loco-bur gemeesters benoemd. In de eerste twee jaar zal wethou der A. Dijkstra (AR) loco-bur gemeester zijn en in de tweede periode van twee jaar zal deze functie worden bekleed door wethouder R. Weltering (ge meentebelangen). Hiertoe toerei besloten om politieke touw trekkerij tussen partijen om het loco-burgemeesterschap, zoals acht jaar geleden in Zuidhorn is voorgekomen, te vermijden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krommenie: P. C. Schoonenboom, Ammerstol; te Baflo -Den Andel (toez.): L .Luteijn( pred. v. buitengew. werkz.heden), Emmen; te Hilversum (wijkgem. Bethelkerk) C. v. d. Steen, Schiedam ;te Steen- wijk (vac. J. de 01de): W. F. Kuil, 't Woudt. Bedankt voor Arnhem (wijkgem. Zuid): J. C. Remeijn, Santpoort; voor Krabbendijke (toez.): kand. B. Mar tel, Zaandam. Ger. Kerken Beroepen te Pernis: S. D. Lank- huijzen. Naaldwijk; te Assen: P. v. Oost er houdt, Beekbergen; te De Krim: A. v. Zuylen, Exmorra. Anagenomen naar Abcoude: kand. H. Kuyk, Amsterdam, die bedankte voor Tuindorp-Oostzaan en voor Rottevalle. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor London en Wattford (Ontario, Canada): D. de Jong, Brampton (Ont., Canada) (voorheen pred. te Middelstum). Chr. Ger. Kerken Tweetal te Westzaan: G. Bouw, Eemdijk en D. v. Wilsum, Dedems- vaart. Ger. Gemeenten Beroepen te Waardenburg: A. W. Verhoef, Barnevelfl; te Rotterdam- Zuidwijk: P. Blok, Dirksland. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Walleren (Oos tenrijk): J. J. Bik, Apeldoorn. ADVERTENTIE Tegen griep, verkoudheid en pijnen zijn Wille Kruis poeders zéér aktief A Is heter op aankomt neem ik Witte Kruis. Dan kijk ik weer helder uit mijn ogen. De C.J.V.-kampstichting kan te rugzien op een goede verhuur van haar kamp te Renesse, waarvan de inkomsten de grote uitgaven als aan schaf nieuwe tent, slaapbedden en terreinhuur juist konden dekken. Verder werd er nog gesproken na mens het bestuur van het boven 16- jarig werk, de snortcommissie en het bestuur van het Ds. v. cL Berg-jeugd gebouw. Na enkele beleidszaken besproken te hebben werd de vergadering na een rondvraag gesloten door de ere voorzitter, de heer A. Jonker. DEN HAAG, 28-9. In het melk prijsjaar april 1965-april 1966 heb ben de Nederlandse melkveehouders voor hun melk gemiddeld een prijs gemaakt van f 33,08 per 100 kg. met 3.7 procent vet, dat is f 1,08 meer dan de voor dat jaar geldende richt prijs van f 32, Van de gemaakte prijs van f 33,08 moest een kwartje worden afgestaan voor de runderziektenbestrijding, zo dat nog f 32,83 overblijft. Dat kwar tje werd ingehouden van de indus- triemelktoeslag, de overheidsbijdra ge die in de prijs van f 33,08 is in begrepen. Over alle melk omgesla gen en na aftrek van het dierziekte kwartje komt die toeslag, die op f 4,45 per honderd kg. industrieel verwerkte melk gesteld was, neer op f 2,33 per honderd kg. Kolendamp eist twee slachtoffers WAALWIJK, 28-9. De gemeente politie van Waalwijk heeft in een huis aan de Meester van Kootstraat de 72-jarige heer E. Bossaerts en de naast deze wonende Weduwe C. de Folter-Kools levenloos aangetroffen. Zij zijn vermoedelijk reeds maan dagavond door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. De po litie werd dinsdagavond gealar meerd door buurtbewoners, die op hun bellen aan de woning van de heer Bossaerts geen gehoor kregen. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 30 SEPT. NED. I: Direct na Klaas Vaak brengt de AVRO een avontuur van de familie International Rescue. Na het journaal en AVRO's Televizier, voor het eerst in dit seizoen de Dean Martin show. In deze show ontvangt hij als gast de zanger Tony Bennett, ook al een van de oudere garde. Het Grand Gala geeft platenman Willem Duys stof voor zijn Voor de vuist weg. Hij babbelt met enkele solisten voor het platenfeest en is ook van plan iets te doen aan de uitreiking van de Edisons. NED. II: De KRO gaat van start met een Engelse docum entair e over de Suez crisis. Het hele Suezkanaal- drama wordt behandeld in deze do cumentaire, die vooral van betekenis is, omdat deze zaak politiek in En geland nog nooit helemaal tot het verleden behoort. Hoofdschotel is een Duits televisiespel getiteld Nemo taucht auf naar een verhaal van Ju les Verne. Na deze vreemde, niet van humor ontblote geschiedenis gaan we nog twintig minuten kijken naar het Israëlische danstheater Hapaa- monim, dat onlangs een tournee door ons land maakte. Moderne Israëli sche volksdansen, fascinerend en op windend, maar vooral levensblij. ZATERDAG 1 OKTOBER. NED. I: Het eerste net programma bestaat maar uit twee delen. Voor het nieuws van acht uur een avon tuur van Gill Favor en zijn mannen in de reeks Rawhide en na het jour naal eert reportage ran het jaarlijk se Grand Gala du Disque in het RA1- congrescentrum in Amsterdam. Dat wordt waarschijnlijk wel een van de hoogtepunten van het televisiesei zoen, want een show met zoveel, en zulke grote, sterren is normaal niet te verwezenlijken. NED. II: Het tweede net is van avond van de NCRV, die na het kor te nieuios, de derde aflevering vau een serie presenteert, waarin de be kende Amerikaanse Blues- en folk- zanger Josh White weer een aantal liedjes zingt en daarbij zichzelf op de gitaar begeleidt. Na de blues van White, de verknipte realiteit van Alexander Pola en zijn collega's in een Farce Majeure. Het slot van de avond, voorafgegaan aan Attentie, Morgen is het zondag en het laatste journaal, wordt ingenomen door een nieuwe aflevering van het Politie museum, waarin een spannende thriller ons weer wat ontspanning hoopt te brengen. VRIJDAG 30 SEPT. NED. I: 10.45 Schooltelevisie: 12.00 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 1905 The Thunderbirds; 20.00 Journaal; 20.20 AVRO's Televizier; 20.45 De Dean Martin-show; 21.35 Voor de vuist weg; 22.40 ANVV; 22.45 Journaal; 22.50 Pauze; 22.55 Medisch Congres 1966. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 De Suez-crisis 1056 (l\; 20.30 Kapitein Nemo duikt op: 21.55 Hapaamonim; 22.15 Journaal; 22.20 Pauze; 22.30 Teleac. ZATERDAG 1 OKTOBER. NED. I: 16.00 Modieus in minia tuur; 16.30 Koning Klant; 17.00 Ja zuster, nee zuster (3); 19.00 Nieuws; 19.01 Pipo de clown; 19.05 Rawhide; 19.55 Reacties op reacties; 20.00 Jour naal; 20.20 Grand Gala dn Disque Populair 1966; 22.00 Dorus; 22.40 Journaal; 22.45 Grand Gala du Dis que Populair 1966. NED. II: 20.00 Nieuws20.01 Josh White zingt muziek uit de nieuwe wereld20.20 Farce majeure; 20.45 Politiemuseum; 21.45 Attentie; 21.55 Morgen is het zondag; 22.05 Journaal. Van tijd tot tijd telt u uw geld. Is het geen tijd om het naar de N.M.B. te brengen? Daar krijgt u voor uw spaar geld een rente die aantelt. Op een boekje of spaar rekening kunt u 3\, 4j of zelfs maken. Met zo'n rente blijft u tellen. Bijtellen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De baak waar u zich thuis voelt! Zierikzee: Visstraat 13. BLARICUM, 28-9. Leden van de Boerenpartij uit de provincies Noord Holland, Utrecht en Zuid-Holland zijn bijeen geweest in Blaricum. Na afloop van een rumoerige vergade ring werd het volgende communi qué verstrekt: „In vergadering bijeen, verontrust door de berichten, van oordeel zijn de dat duidelijk moet zijn dat ele menten met een besmet politiek ver leden niet in de Boerenpartij thuis horen, vertrouwende dat ook het hoofdbestuur dezelfde mening heeft, vertrouwt dat in deze een duidelijke uitspraak van het hoofdbestuur in de eerstvolgende hoofdbestuursverga dering wordt gegeven". Het communiqué was ondertekend door leden van de Boerenpartij uit de drie genoemde provincies RIO DE JANEIRO. Bij vechtpar tijen tussen studenten en politie in Rio zijn meer dan 100 studenten ge wond. De politie verdreef 1.500 stu denten uit het gebouw van de medi sche faculteit. Wethouder Reijngoudt te St. Philipsland blijft BRUINISSE. 20-9. Wethouder Reijngoudt van St. Philipsland heeft nog het vertrouwen van de gemeen teraad. Een voorstel van drie van d'e ze ven leden van de gemeenteraad om het vertrouwen in hem en bloc op te zeggen, is met drie tegen drie stem men verworpen. Wethouder Reijngoudt vertegen woordigde in de vorige raad de Staatkundig Gereformeerde Partij, doch kwam na ongenoegen met de partij bij de verkiezingen voor de nieuwe raad met een eigen lijst uit. Naar de mening der voorstellers van de motie van wantrouwen zou hij zich niet aan de bij de wethouders verkiezingen gemaakte afspraken hebben gehouden. DUSSELDORF. In Düsseldorf is het burgelijk huwelijk gesloten tus sen de 26-jarige Michael van Prui sen, de op één na oudste achter kleinzoon van keizer Wilhelm de Tweede, en de 24-jarige Jutta Joern. de dochter van een zakenman. HAARLEM. De oudste inwoner van Haarlem, de heer W .R. Watze- ma, is op de leeftijd van 104 jaar in Haarlem overleden. ADVERTENTIE 4S.U cenW' [lafisch f 1.580£ VOOR MODERN HUISHOUDEN DJAKARTA. De voormalige Indo nesische minister van financien. Sumarno. heeft in Djakarta ver klaard dat Indonesië zijn bijdrage aan het internationale monetaire fonds met ruim dertig procent tot 207 miljoen dollar zal verhogen. BOLZANO. Een Italiaanse militaire patrouille heeft een jongeman dood geschoten, die zich verdacht ophield bij een groot elektrisch krachtsta- tion nabij de Oostenrijkse grens dat herhaaldelijk het doelwit is geweest van aanslagen. KENTERING? Slaat nu echt het „Menè Tekel" Van de welvaart voor de deur? Zijn er tekenen aanwijsbaar Van een komende mal(h)eur? Duiden dan die vederwolkjes Op het einde van 't seizoen. Waarin ieder naar believen Iets kon laten, iets kon doen Was de basis onzer weelde Onvoldoende gefundeerd Wordt 'l betoog der economen Door de feiten geblameerd Waarom valt hel woord „malaise"?! Spreekt men van „psychose"-sfeer? Fusies en associaties. Surseances en zo meer Is de rede van de Meyer Niet van alle grond ontbloot, Dan valt 't vette dezer aarde Ons niet langer in de schoot t Is sanering van de welvaart" Zegt de een (wat lakoniek Doch een ander roept weer somber: „Het structuurbeleid is ziek „We zijn bezig af tc glijden Naar de jaren van Colijn; 't Zal nu geen conjuncturele Maar technische aanpaszijn...!!" Zo heeft iedereen zijn visie En verheft zich tot profeet Doch we kunnen slechts „aanvaarden' Dat wal komtdoch niemand weet Brouwershaven. p. L. Bastiaanse. 43 „Ze gaan in de richting van de grens. Zouden het weer die smok kelaars zijn?" Opeens waren de achterlichten verdwenen. Net of ze uitgeknipt wa ren De twee politiemannen tuur den voor zich uit, maar zagen niets meer. Toch reden ze met onvermin derde snelheid verder. „Of ze deden hun lichten uit en zijn het bos in gereden," meende Bakker, „en dan hebben ze ontdekt, dat ze gevolgd werden, of ze zijn 'linksaf gegaan om via de binnenweg naar Duitsland te rijden."' „Geef het even door naar het bu reau. misschien kan men daar kon- takt opnemen met de douane." De wagen reed nog een paar ki lometer verder, maar op een kilome ter afstand van de grens stopte Bakker en keek naar zijn maat, die nog in gesprek was met het bureau. Even later kregen ze hun orders. De douane werd op de hoogte gesteld. Zelf moesten ze terugkeren naar het dorp, want ergens was ander werk aan de winkel, dat wellicht verband hield met het wegrijden van de auto De V.W. keerde en reed zo snel mogelijk terug naar de kom om en kele minuten later voor het politie bureau te stoppen. Ze stapten uit en gingen naar binnen, waar, behal ve de inspecteur, nog drie mannen aanwezig waren. Hoolwerf, de enige rechercheur in Dorringen, zei: „Jongens, we moeten naar hot kasteel. We hebben enkele tips gekregen als gevolg van de schietpartij, een dag of wat geleden. Waarschijnlijk hebben we een spoor van de autosmokkelaars. Ik door FRANK VAN FALCKENOORT heb een bevel tot huiszoeking van de officier. We gaan het kasteel en de conciërgewoning onderste boven halen."' Bakker keek zijn collega in burger een beetje verwonderd aan. „Denk je, dal daar wat te vinden is?" „Als alle inlichtingen, die ik ge kregen heb, juist zijn, ja. Dan is daar min of meer het hoofdkwartier. Als alles klopt zullen we daar waarschijnlijk ook de man vinden, die door een schot geraakt is. Het is nu bijna half drie. We gaan met z'n vijven en rijden eersi naar de achterzijde. Daar gaan Stegeman en Van de Brink staan en houden de achterzijde goed in de gaten. Ik heb zo het vermoeden, dat daar wel wat te zien en te vinden zal zijn. Bak ker, Vredenberg en ik gaan naar de hoofdingang." Inspecteur Harde knikte tevreden. „Sukses. Hoolwerf.'" Even later reed de zwarte wagen opnieuw het dorp uit, dezelfde Bos weg in, om nu het paadje in te slaan, dat naar de achterzijde voer de. Daar waar het pad zo smal werd, Jat men nog nauwelijks kon keren, stopte bakker en stapten twee man non uit. Hoolwerf gaf hen nog en kele consignes, waarna de wagen Gorziehtig keerde en terugreed. Om tien minuten voor drie word Adric Graal ruw uit zijn slaap ge wekt dooi aanhoudend gebel van de voordeur. Hij ging half overeind zitten, maar maakte geen licht. Hij keek op het klokje naasi zijn bed. "Wie terwereld was de idioot, die in het holst van de nacht zo'n lawaai maakte? Iloordo Anneke die bel dan niet? Zou ze zo vast slapen? Blijkbaar werd de man aan de andere kant van de deur ongedul dig, want er werd nu ook geklopt. Plotseling verstijfde hij van schrik, v ant boven het lawaai uit klonk een harde stem: „Doe open! Politie!" Ik ben er bij, was zijn eerste ge dachte. Wat drommel, slaapt Anne ke door al dat lawaai heen? Waar om komt ze niet naar beneden? Het bellen en kloppen bleef aan houden. Tenslotte boog hij zich naar her raam en schoof het gordijn op zij. Met inspanning van al zijn kracht wist hij het grote raam een eind je omhoog tc schuiven en riep: „Hé. houd tens op met die herrie! Kom maar hierheen. Hé! Horen jullie me n'cl?" Hoolwerf was de eerste, die bij hem was. Hij boog zich en keek naar de jongeman in bed. „wat is dat voor flauwekul." beet Adrie hem toe. „Zijn jullie niet goed snik? Midden in het holst van de nacht „We hebben een bevel tot huis zoeking van de officier. Graal. Kom je bed uit en maak de voordeur los. Het is dus niet bepaald een grap je." Adrie begon te beven. „Huiszoe king? Waarom Waarvoor?" „Laat ons er eerst maar in, dan kun je het lezen." „Ik kan niet uit bed. ik ben ziek. En mijn zuster, die boven slaapt, heeft jullie blijkbaar niet gehoord. Als je het raam hogerop kunt schui ven, kom je maar hierdoor." Binnen een halve minuut ston den dc drie politiemensen in het slaapvertrek. Hoolwerf keek hem aan, toen Adrie het licht aangetrok ken had. „Wal scheelt er aan, Graal? Waarom kun jij je bed niet uitko men?" „Nou? Kan een mens niet ziek zijn? Was u nooit ziek?" „Drie keer," antwoordde Hoolwerf droog: „mazelen, roodvonk en een tik op m'n kop van een inbreker. Maar we hebben het nu over jou. Wat scheelt er aan?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5