EN HET AVONTUUR Algemene Bank Nederland Renniesl Plantsoen wordt versmald ter verbreding van de Deestraat Steigers in de Noord Havenpoort voor restauratie Depressie niet onafwendbaar Britse treinrover gearresteerd Politieke gevangenen vrijgelaten Meteoorsteen in midden-westen V.S. Anneke ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 september 1966 Nr. 19661 Gemeenteraad Bruinisse Voor 35 jaar BRUINISSE, 17-9. In de gehou den vergadering van de gemeente raad van de gemeente Bruinisse was de heer C. Kik, wegens ziekte afwe zig. De heer L. Becu (VVD) vraagt inlichtingen naar aanleiding van een zinsnede uit de notulen van de vergadering van 26 augustus, over de mogelijkheid tot het aanleggen van jachtsteigers in de werkhaven te Bruinisse. Hij was van mening, dat aan de gemeente is gevraagd een plan daarvoor bij rijkswaterstaat in te dienen; van nadere voorwaarden, die de indiening van dat plan zou den verhinderen is hem niet bekend. De voorzitter deelt desgevraagd mede, dat het eerste plan. wel, maar het z.g. plan Jumelet nog niet is in gediend. De strekking van dit twee de plan is wat opzet betreft, niet veel verschillend van het eerste, maar uit nadere verklaringen van de hoofd ingenieur directeur van de Delta dienst is hem gebleken, dat indie ning van het plan alleen niet vol doende was en dat nadere bespre kingen nodig waren. Deze besprekin gen zijn nog niet gehouden kunnen worden. Nadat de verschillende vertegen woordigers en afgevaardigden in de besturen van diverse orga nen zijn benoemd, iets wat meer dan 20 stemmingen noodzakelijk maakte komt het plan in bespreking tot verbreding van de Deestraat. De Deestraat is een zeer brede straat daar hier immers voor* 1911 door de z.g. Dee de afvoer van het polder water plaats vond. Deze gedempte Dee is in het midden omgevormd tot een plantsoen met aan weerszijden een straat. Deze straten waren wel berekend op het verkeer voor 1940, maar niet meer op het tegenwoordige verkeer, vooral niet nu de bus van en naar Oude Tonge daar elk half uur pas seert. Algehele verbreding zo» verleg ging van straatkoken en dergelijke noodzakelijk maken en men heeft nu een oplossing gezocht, die goedko per is namelijk het aanleggen van parkcerstroken, waardoor dan na tuurlijk het plantsoen wordt ver smald. De heer M. J. van de Velde zou inplaats van de bestaande klinker bestrating, liever een asfaltwegdek zien, maar na bespreking hierover blijkt dit naast hogere kosten, ook praktische moeilijkheden mede te brengen, met het oog op de riolering en mogelijk ingegraven kabels, al was asfaltering inderdaad wel beter geweest. Besloten wordt het werk onder hands aan te besteden, volgens het dom- de Centrale Dienst Noord-Zee land daarvan opgemaakte bestek. Voor de door de gemeente te koop aangeboden woningwet premiewo ning Prins Bemhardstraat 6, blijken slechts 2 personen te hebben inge schreven. Met algemene stemmen be sluit de raad de woning te verkopen aan de hoogste inschrijver de heer C. Kik te Sirjansland voor f 13.500.-. De raad besluit vervolgens om aan te wijzen als vertegenwoordiger in het geding tussen uittreders en blij vers in de Centrale Dienst, voor de raad van state, de voorzitter van het algemeen bestuur van genoemde Centrale Dienst, burgemeester Van Boijen uit Tholen of diens plaats vervanger. Besloten wordt het daarvoor in aanmerking komende industrieter rein aan de Dorpsweg, voor 1967 te verpachten aan de heer Joh. de Jon ge te Bruinisse als landbouwgrond. Oppervlakte 3.85.51 ha. Dc rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer M. J. van de Velde opnieuw of nog niets vernomen is van de vestiging van de N.V. May fair te St. Maar tensdijk. De voorzitter zegt dat hij inderdaad telefonisch contact met de directie van dit kledingbedrijf heeft gehad, maar dat van vestiging van een filiaal van dit atelier te Brui nisse wordt afgezien, omdat men door fusie in België meer mogelijk heden heeft gekregen, mogelijkheden die nog niet waren voorzien, toen men te Bruinisse de besprekingen opende. De raad betreurt het besluit van de N.V. May fa Lr, omdat de besprekingen vorig jaar, met een groot enthousias me aq.n beide zijden waren begon nen en op een daartoe door de ge meente belegde samenkomst was ge bleken, dat tientallen arbeidskrach ten in de gemeente bereid waren in de door Mayfair te stichten fabriek te gaan werken. Verder brengt de heer Van de Velde opnieuw ter sprake het her stel van de glooiing in de gemeente haven. Besprekingen hierover met de heer Boot, hoofd van de Centrale Dienst, konden nog niet plaats vin den omdat de heer Boot met vakan tie was. Wel heeft de voorzitter con tact gehad met genoemde functiona ris en is een bespreking tussen hem en de eventuele aannemer op korte termijn te verwachten. Het werk zal worden uitgevoerd als herstel Werk, bij begrotingswijziging, waarvoor de voorzitter eveneens de nodige stap pen zal ondernemen. De heer Bal (PvdA) geeft nog eni ge technische adviezen, ook de heren Van de Velde en Becu bekijken het herstel en de wijze van uitvoering uit technisch oogpunt. Verzoek om parkeerverbod Verder zou dc heer Van de Vel de een parkeerverbod ingesteld wil len zien voor dc Prinses Beatrix- straat waar talrijke autobezitters hun auto's dag en nacht bulten la ten staan, dit geeft moeilijkheden voor het verkeer. Met de politie zal een en ander worden besproken. Ook andere straten komen wellicht voor een parkeerverbod in aanmer king. De heer De Koning vraagt nog maals inlichtingen over de geleide- buizen voor meerdraden aan de in dc gi mcentehavon nieuw geplaatste palen- De geleiders waren volgens de heer De Koning korter dan die aan de oude palen. Afscheid wethouder Bal Aan het slot van de vergadering richtte de voorzitter zich tot wet houder Bal, die in het nieuwe colle ge van b. en w. niet meer is terug gekeerd, maar wel als raadslid is herkozen. „U kreeg zitting in de raad op 28 april 1961 en U werd op 4 sep tember 1962 tot wethouder gekozen". „In de raad had u, om deze rede nen altijd weinig te zeggen, maai- in de vergaderingen van b. en w. paste u uitstekend in het team en wist u zeer goed uw woord te doen. Ver schillende onderwerpen werden door u in de b. en w.-vergaderingen ter dege besproken". Spreker dankte de hjer Bal voor deN vier jaar van sa menwerking in het college, terwijl hij de wens uitsprak dat ook de be langen der gemeente als raadslid in het vervolg met grote zorg zouden worden behandeld. Ook wethouder Van Gilst dankt de heer Bal voor de samenwerking in het college, waarbij men van weers kanten elkanders standpunten en principes eerbiedigde, maar waarin een prettige en vruchtdragende sa menwerking was ontstaan. Hij onderstreept wat door de voor zitter is gezegd. In de raad was de heer Bal een man van weinig woon den en de bevolking kreeg daardoor ten om-echte de indruk dat de heer Bal, weinig zei, althans volgens de raadsverslagen. Maar binnenskamers in het college van b. en w. was de heer Bal een partner, waarmee re kening ken worden gehouden en die daar ter dege zijn woord wist te doen en zijn standpunt wist te ver dedigen. Overigens was hij nog dezelfde mening toegedaan als in de vorige vergadering, wat betreft de door Thorbeeke ingestelde gemeentewet en de verkiezing van wethouders, een wet kan verouderd zijn en dan is verandering en vernieuwing een gebiedende eis. Een waterstaatsman De voorzitter richt vervolgens woorden van welkom tot de heer Be cu, die hij een Zeeuwse Rijkswater- staatsman noemde, met de nadruk op het woord Zeeuwse. Dat de heer Be cu, als Waterstaatsman, dus eigen lijk als man die werkt aan de wer ken die uiteindelijk de ondergang van de mosseicultuur zullen veroor zaken, toch .in zo grote mate het ver trouwen kreeg van de Bruse bevol king, spreekt voor zichzelf aldus de burgemeester. „Een overtuigend bewijs hoe u zich in de Bruse gemeenschap hebt ingepast en hoe u hier bent geac cepteerd". Spreker hoopte in de toe komst nog veel van de kennis en de inzichten van de heer Becu, voor de gemeente te kunnen profiteren. De heer Van de Velde is van mi ning dat het college van b. en w. in de komende vier jaar een zeer moei lijke taak wacht, want deze vier ja ren zullen beslissen over het wel en wee van Bruinisse voor een verre toekomst. Een toekomst waarmee de leefbaarheid van Bruinisse slaat of valt en als zodanig zijn de leden van het college wat hun verantwoorde lijkheid betreft zeker niet te benij den. Hij vindt het onjuist, dat het colle ge in meerderheid rechts georiën teerd is en verwacht dat zij zullen strijden voor het behoud van de mos selcultuur en daarnaast aandacht zullen schenken aan industrialisatie en recreatie als bronnen waar de bevolking van Bruinisse nieuwe be staansmogelijkheden zal vinden. Hierna sluiting. ADVERTENTIE veilig sparen, vertrouwd sparen (Nederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij u alle inlichtingen Bij de Algemene Bank Nederland kunt u ook deelnemen aan het Premie Spaarplan VAN HET VADERLANDSE ERF (Van een econ. medewerker). In de afgelopen jaren hebben wij meer dan eens kunnen waarnemen dat de snelle berichtgeving op poli tiek en maatschappelijk gebied soms spanningen versterkt, die ongewenst zijn. Wij hebben dat ervaren met de berichtgeving rond het koninklijk huis. Op het terrein van de sociaal- economische ontwikkeling mogen wij voor een snelle berichtgeving echter bijzonder dankbaar zijn. Op dit terrein is hard hollen even funest als stilstaan. Een evenwichtige maar voortdurende ontwikkeling met een langzame stijgende werkgelegenheid produktie en verbruik is verre te verkiezen boven de „wonderen", die meestal de fantasie als uitganspunt hebben. Een reeks van verschijnselen,' be richten en cijfers hebben aan het overmatig optimisme in ons econo misch leven een halt toegeroepen. Wij mogen daar dankbaar voor zijn, wanl het plaatst ons met beide benen op de grond. Als wij daar staan en rónd kijken dan zien wij dat ver scheidene middenslandsbedrijven hun poorten sluiten. Dan staat het vast dat een groot aantal kleine za ken staat te wankelen. Tenslotte weten wij dat men bezig is in een aantal grote bedrijven het arbeidstekort om te zetten in een ar- beidsoverschot. Met deze ontwikke ling komen ook die krachten vrij, die in bepaalde bedrijven in reserve ge houden werden om met zekerheid over een aantal mensen te kunnen beschikken. Reeds duiden persbe richten op een verhoging van het ar. beidstempo in bepaalde branches. Naar evenwicht De arbeidsmarkt marcheert in snel t&mpo naar een evenwicht tussen vraag en aanbod in het algemeen, waarbij op een aantal deelmarkten nog lang een tekort aan aanbod zal blijven bestaan. Zo is de situatie op de arbeidsmarkt. De betalingsbalans vertoont nog een tekort. In het 2e kwartaal van dit jaar was dit minder dan in het eerste kwartaal. Een daling van, 250 miljoen op het tekort is de moeite waard, al wordt de verbetering dan ook hoofdzakelijk veroorzaakt door het kapitaal- en dienstenverkeer. Voor ons land is dat niets bijzonders. De handelsbalans alleen heeft ons nog nooit welvaart gebracht. Er zijn nogal wat effecten verkocht aan het buitenland. Een teken van vertrou wen in onze economische toekomst. Op onze kapitaalmarkt is het nog misère. De rente is hoger dan ooit. De emlssielust is slechts latent aan wezig, hetgeen overigens op zichzelf geen ongezond verschijnsel is. Achterop De schaarste aan middelen om in versneld tempo onze industrie te mo dernise ren is een ernstige aanwijzing dat wij bezig zijn onze achterstand in welvaartsgroei in vergelijking met buurlanden te vergroten. Er kan niet genoeg de nadruk op wor den gelegd dat Nederland temidden van de E.E.G. een van de slechtste cijfers laat zien in welvaartsgroei. Men kan dit niet verklaren door tc wijzen op het grote aantal bejaarden en kinderen dat wij te verzorgen hebben. Het betekent in feite dat aan onze handel en industrie in de laatste ja ren onvoldoende armslag is gelaten om zich te ontplooien. Die ruimte zal er nu moeten komen. Wij kunnen dit harde feit niet verdoezelen door de consumptie maar op te voeren. Dan verblinden wij ons zelf. Wij zijn al bezig met dit zelfbedrog maar wij worden, naar het zich laat aanzien, nog tijdig op de feiten gedrukt. De inflatie duurt voort. Incidentele afzetmoeilijkheden hebben hier en daar prijsverlagingen gebracht, die echter worden overschaduwd door voortgaande prijsverhogingen in an dere sectoren, met name in die van de eerste levensbehoeften Engels schrikbeeld Aan de waardedaling van ons geld middel is nog. geen einde gekomen en dit is een van de grootste problemen voor de naaste toekomst. Wij zullen de inflatiekoorts moeten aanpakken, willen wij niet in een depressie be landen die ons harder treft dan an deren. In dit opzichl kunnen wij ons spiegelen aan het harde voorbeeld van de Engelse premier Wilson. Met de opgesomde wetenschap over eilkele kernpunten van ons econo misch leven gaan wij een nieuw par lementair jaar in. Wij vragen ons af of wij meer of minder directe of in directe belastingen moeten betalen. Zal de overheidshuishouding meer of minder op de particuliere huis- houding gaan leunen? Werkt deze overheid zelf wel doelmatig? Moeten wij de produktie of het verbruik be lasten met kosten van de collectieve voorzieningen zoals het wegennet, het onderwijs en de volkswoning bouw? Bij de oplossing van deze vragen moet eerst worden bezien of al deze collectieve activiteiten wel een taak van de overheid zijn en of er niet een deel moei worden terug verwe zen naar het particulier initiatief. Wij moeten er voor waken op dit ter rein niet door tradities le worden ge bonden. De kernvraag van ons toe komstig beleid moet zijn op welke wijze elke deelhebber aan de Neder landse gemeenschap tot de grootste activiteit kan worden aangespoord cm dit volk duurzaam een hoog le venspeil te doen behouden. Tegen de achtergrond van dit vraagstuk moeten wij ook een overheidsbegro ting beschouwen. Kruispunt Er is sprake van onrust in ons eco nomisch tcuen. Ontslagen vallen, winstmarges krimpen en grootse toekomstplannen slaan te wankelen. Echter mag een dalende welvaarts groei ons niet verlammen. Noch mo gen ongunstige miljoenennota's ons in verwarring brengen. Onze economie heeft nog een hechte gezonde basis. Een reeks van industrieën beschikt over een uit stekende uitrusting. Ons te kleine en overbevolkte land ligt in hel hart van Europa juist op het punt waar de be langrijkste handelswegen te land, ter zee en in dc lucht elkaar kruisen. ZIERIKZEE. De weekeindebezoe- kers van onze stad krijgen elke za terdagavond een carillonconcert aan geboden door V.V.V. HAAMSTEDE. De minister van financiën bracht per K.L.M.-vlieg- tuig een bezoek aan Schouwen-Dui- veland. DREISCHOR. Tijdens een hevig onweer werden twee paarden in de weide van de heer v. d. L. dodelijk getroffen. ZIERIKZEE. Om te komen tot op richting van een C.B.T.B.-ajdeling sprak in het Huis van Nassau het Tweede Kamer-lid de heer Chr. van den Heuvel. ZIERIKZEE. Tengevolge van een hevige rukwind brak van één der bomen aan de Oude Haven (N.Z.) een grote tak af,die de gehele straat versperde. HAAMSTEDE. Een gefortuneerde vliegtuigpassagier op de lijn Rotter dam-Haamstede, ontdekte dat op het vliegveld geen telefoon aanwezig is. De man ging aan het werk en binnen drie dagen stond de cel er. ZIERIKZEE. In verband met de feestelijkheden bij gelegenheid van jaardagen van het vorstenhuis, werd in de Lange Nobelstraat een perma nente buurtcommissie opgericht. ZIERIKZEE. Het gemeentemuse um ontving een koperen regelstempel met nouten heft, vertonende het wa pen van Zierikzee, met het opschrift „Plaatselijke commissie voor Ge neeskundig Toevoorzicht Zierikzee". Deze commissie bestond van 1804- 1S64. RENESSE. Aan het strand alhier verdronk bij het zwemmen een 23- jarige inwoner van de stad Goes. ZIERIKZEE. In het bijzijn van vele genodigden, vond de feestelijke opening plaats van de lokalen, die aan de sociëteit „Concordia" zijn toegevoegd. LONDEN, 19-9. De Britse politic heeft maandag Ronald Edwards ge arresteerd, een van de twee mannen die nog gezocht werden in verband met de beroving van een posttrein, waarbij in augustus 1963 ongeveer vijfentwintig miljoen gulden werd buitgemaakt. Het enige nog niet veroordeelde lid van de bende, dat nog op vrije voe ten 'is, is Bruce Reynolds. De politie gelooft met de arresta tie van de 35-jarige Edwards het brein achter de gedurfde overval, waarbij met op onveilig gezette sei nen de trein tot stilstand werd ge bracht, te hebben gepakt. Men dacht dat hij naar het buitenland was ge vlucht. Twee van twaa'lf andere ben deleden, die tot zware gevangenis straffen werden veroordeeld, zijn uit de gevangenis ontsnapt, het zijn Ro nald. Biggs en Frederick Wilson. Wij kunnen ons vakmanschap op velerlei terrein nog verbeteren. Met durf om wijzigingen uit te voeren zullen wij in de wedren der volken een goede plaats loeten te behouden. Als wij maar niet vergeten dat de welvaartsglans in de eerste plaats wordt veroorzaakt door het zakenle ven. Dat moet ruim baan krijgen om zich ie ontplooien. Overigens is er geen reden tot het kweken van 'n onde gangs stemming. Er komen depressieverschijnselen boven drijven in de bruisende stroom van handel en industrie. Wij kennen de gevaren er van en tv ij zijn ook niet meer onmachtig er iets aan te doen. Laten wij in eendracht de maatregelen nemen om de ver tragende krachten te localiseren en uil te bannen. Drs. Mierlo. ZIERIKZEE, 19-9. De Noord Havenpoort maakt thans een merkwaardige indruk op de velen die via de Scheepstimmerdijk de stad binnenkomen. De eerste indruk van de poort zou die van een gebrandschilderd raam kunnen zijn, maar de loodstrips zijn ui dit geval dan de steigerpalen die in de poort zijn opgericht in verband met de restauratie. Niettemin blijft deze stadspoort ook in deze periode van herstel een bezienswaardigheid voor velen, al moet het verkeer in de vrij nauwe doorgang juist nu extra oplettendheid be trachten. Al zijn de steigers met veel zorg geplaatst, de rijweg in de poort is er uiteraard niet breder op geworden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KERKNIEUWS Kerkelijk bouwkundige naar Turkije UTRECHT, 19-9. Voor de bouw van noodwoningen in het rampge bied van Turkije is zaterdag in op dracht van het wereld-diakonaat van de Gereformeerde Kerken de bouwkundige W. van R\j (25) uit Ze venhuizen (Gron.) naar Turkije ver trokken. Hij reist met een Landrover, die hij van het werelddiakonaat mee kreeg. In Duitsland stappen nog een Zweedse en een Amerikaanse bouw kundige in zijn auto. Dit team zal zo snel mogelijk zor gen, dat de mensen in het hoge berg land, Waar het 's winters zeer koud is. een onderkomen krijgen. In op dracht van de Wereldraad van Ker ken zijn in Nederland tien goederen wagons vol houtwolcementplaten en golfplaten gekocht. Deze zijn reeds onderweg naar Turkije, zodat het team bij aankomst onmiddellijk het nodige bouwmateriaal ter beschik king heeft. Reeds over enige weken begint de winter in het hoge bergland in Tur kije. De temperaturen kunnen dan tot twintig graden beneden nul da len. Het team van bouwkundigen kreeg dan ook poolkleding mee. ADVERTENTIE Brandend maagzuur helpen direkt! BERLIJN. 17-9. In welingelichte kring in west-Berlin meent men le weten, dat de Oostduitse overheid dezer dagen 33 politieke gevangenen heeft vrijgelaten en naar west-Duits- land gezonden. Er wordt over deze vrijlating de grootste discretie in acht genomen. Vermoedelijk zijn de gevangenen door Bonn vrijgekocht, zoals ook in 1964 en 1965 gebeurd is. Toen kwa men ongeveer 2500 politieke gevan genen vrij tegen betaling in geld of natura door de Westduitse regering, tot een bedrag van naar schatting 220 miljoen mark. CARO (Michigan), 17-9. Een reus achtige meteoorsteen heeft zaterdag avond een groot deel van het mid den-westen van de Verenigde Staten in een helder licht gezet. „Het was alsof in het noordoosten de vroege ochtendzon doorbrak", zo zei een functionaris van het. federale bureau voor de luchtvaart in Kalamazoo, een plaats in het westen van Michi gan. In een deel van deze staat kreeg de politie veel telefoontjes van on geruste mensen, die meldden dat de meteoorsteen was „ontploft" en dat losgeslagen gloeiende delen van de steen brandjes hadden veroorzaakt. De politie ging op onderzoek uit en deelde later mee, dat. „niets ernstigs" aan de hand was. Mei haar tas in dé hand keek ze nog even naar hem.'Het lag op haar lippen om te vragen: 1-Ioe komt hij er dan in? Maar ze begreep nu, dat er een andere ingang was, via het kasteel. Die zou Bennie ook wel we ten. Dus gaf ze hem een kus, be zwoer hem rustig te blijven liggen en zei, dat ze voor half zeven weer terug zou zijn. Bij het station in Enschedé liep ze langs een krantenstalletje en zag de koppen. Misschien staat er iets over de schietpartij in, dacht ze, en kocht een krant. Maar in haar hokje, waar ze haastig het blad doornam, kwam ze tot de ontdekking, dat er niets over instond. Niet belangrijk genoeg, dacht ze. Alleen als ze Adrie doodgeschoten hadden, dan zou het met grote koppen vermeld staan. Een beenwonde was niet de moeite waard Gelukkig maar, dat het een been wonde was. En niet meer. Die maandag had ze het druk, zo dat ze weinig gelegenheid had aan naai broer te denken. Ze had, toen ze om half zes opruimde, elf klanten de voeten verzorgd cn bijna vier gulden fooi ontvangen. Terwijl zc naar de bus liep, dacht ze: Mijn fooienpot begint nu lekker te groeien. Eens in dc maand breng ik het hele bedrag naar de bank. Dat wordt een mooie spaarpot, groeit ongemerkt aan, brengt rente op en kan te zijner tijd misschien best er gens voor dienst doen. Misschien koop ik over een jaar wel een klein wagentje, waarmee ik dan heen en weer reis. Dan ben ik niet meer af hankelijk van die nare bussen. door FRANK VAN FALCKENOOKT Thuis liep ze meieen nieuwsgierig naar de slaapkamer. „En? Hoe voel je ie?" „Een stuk beter," lachte hij. „Zie je wel, dat je gewoon naar je werk kon gaan?" Ze keek hem nog steeds aan. „Is dit Bennie nog geweest?" „Ja. Had ik wat afleiding. Hij heeft koffie voor me klaar gemaakt. Mis schien is het wat rommelig in de keuken, maar deze dagen moet je maar niet zo nauw kijken." „Welnee, dat ruim ik wel op. Zo, ik heb nog soep, die is zo warm. Met een half uurtje heb ik alles klaar. Kom ik gezellig bij je zitten, he?" Na het eten rookten ze'een sigaret. Zc zei opeens: „Kun jij geen jacht opziener of zoiets worden? Al was het maar in het winterhalfjaar! Kun je ook een wapen dragen en is de verhouding meer gelijk. Tussen jou en die stropers, bedoel ik." Hij haalde zijn schouders op. „Ik heb een hekel aan wapens. Dat be tekent een boel verantwoordelijk heid. Jc zal je vergissenjc leest wei eens van een verdwaalde kogel, niet? Nee, niks voor mij. Maar ja, af en toe moet je wel eens op treden tegen dc stropers. Dat wil dc jonkheer." Er werd die avond niet verder over gesproken, maar toen ze naar bed wilde gaan, greep'hij haar hand. „Dank je voor alles, zus. Wat dat betreft, ben je reuze. O jaheb je woorden gehad met Sam?" 'Ze keek hem enige tijd aan. „Met Flip Iloltknmp bedoel je?" „O, ken je zijn echte naam?" „Allicht. Ja. ik heb het uitgemaakt Jij had wel gelijk, broertje, hij is een grote schooier. Ik ben zo het een en ander le weten gekomen over zijn verleden. Onder meer over zijn eerste vrouw, Jansje Ier Pclle. Neem me niel kwalijk, dat ik je aanvanke lijk uitlachte en niet geloofde. Maar hij is zo'n geslepen snuiter. Je had gelijk: hij heeft me bijna ingepalmd. Ter elfde ure zijn m'n ogen open gegaan. Dank zij nog een waarschu wing." Hij keek haar verrast aan. „Nog een waarschuwing? Van wie?" Anneke haalde haar schouders op. „Och, dat doet er niet toe. Ik noem liever geen namen. Als je zelf weet, welk een schurk hij is, waarom breek je dan niet alle relaties met hem af?" „Tja, dat gaat niet zo gemakkelijk, zus." „Ik zou niet weten, waarom niet. Enfin, dat is jouw zaak, maar ik heb hem gisteren duidelijk te ver staan gegeven, dat ik hem hier niet meer wil zien. Al heb ik hier dan niets te vertellen en is het jouw huis, als hij mij maar uit de ogen blijft." Adrie zuchtte. „Hopelijk is hij zo verstandig, hoewel „Ja? Hoewel „Och nee, niks. Ga maar lekker slapen. Bedankt voor alles, zus." In de loop van de week zag ze hem opknappen. Aan het verband bemerkte ze, dat de* mysterieuze Duitse dokter weer geweest was. Maar zc zei er niets van. En vrijdag savonds toen zc naar huis reed, dacht ze: Morgen zal ik alles eens eer. grote beurt geven, want het huis ziet er uitDe werkster heeft hem ook opeens in de steek gela ten. Zo maar zonder >vat te zeggen. Nette manieren houden ze er tegen woordig op na. Nou, morgen maar vroeg opstaan cn meteen boven be ginnen. Zien we wel, hoe ver we komen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 7