k*10Cfe? d e u r I o o maagtabletten ,,Elegan{ Kleding Garnalenvissers van Waddenzee „betalen Zeeuws gelag" niet Zteu""e [ok,a,ken,da9 Eerste prijs voor film Oosterscheldebrug INVOERING VAN EEN VERPLICHTE VOLKSVERZEKERING ZIERÏKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 20 september 1966 Xr. 19661 Zevi bei-voorzit ter te Zierikzee: STREEKNIEUWS O O Op te Goes gehouden provinciale l'okvarkensdag vanwege het Var kensstamboek in Zeeland, werd bij de in rubriek vier opgenomen beren Emo 1096 P van de va rkensfokver eniging „Schouwen-Duiveland" be kroond met de prijs 1 B Met een goede koppel biggen verwierf Enna 5680 van C v. d. Houten te Kerk- werve een 1 A prijs, in de rubr. zeu gen met biggen. Agnes 5668 van C. Flikweert te Nieuwerkerk kreeg een 1 A prijs in de rubr. gedekte zeu gen jonger dan wee jaar. Bekroond met een eerste prijs werd ook een tweetal opfokzeugen, jongste cate gorie, van J. v. d. Hoek te Ellemeet. Kaartleesrit voor automobilisten De gewestelijke automobielclub ,.De Krabbenrijders" organiseert op zaterdag 24 september a.s. een een voudige kaartleesrit op Schouwen- Duiveland. Voor-inschrijving voor deze rit kan plaats vinden bij de heer J. van Maanen, voorzitter van de m.c. „Sparta", te Noordgouwe. Ook kan ingeschreven worden op de dag van de wedstrijd in „De Blauwe Keet" te Oosterland. De lengte van de rit bedraagt ca. 75 km., de gemid delde snelheid bedraagt ca. 30 km. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in het „Huis van Nassau" te Zierikzee, voor de deelnemers van Schouwen-Duiveland worden aparte prijzen beschikbaar gesteld. ZIERIKZEE, 18-9. Op de jongste vergadering van de vlssersvereniging „Helpt Elkander" heeit de voorzit ter van „Zevlbel" de heer A. L. S. Lockefeer zich kritisch uitgelaten over een recentelijk verschenen arti kel, in één der landelijke dagbladen, waarin gesuggereerd werden als zou den de garnalen vissers in de Wad denzee „het Zeeuwse gelag" moeten betalen, doordat ten behoeve van de mosselkwekers visgronden aan de garnalenvissers zouden worden ont trokken, zulks in het licht van 200 aanvragen uit Zeeland voor nieuwe mcsselpercelen in het noorden. De heer Lcckefeer noemde deze bericht geving gekieurd en onwaar. Uit een vooral historisch getint betoog bleek wel dat de garnalenvisBers nooit aan de Zeeuwse kwekerij op de Wadden zee tekort zijn gekomen. ADVERTENTIE Zo werden in 1959 b.v. wol 150 per celen voor de mossel kweek beschik baar gesteld, maar met wederzijds goedvinden, weid toen uit het Mos sel kwekers fonds plm. f 300.000 aan de garnalenvissers uitbetaald. Wat de mosselkwekerij betreft bleek een toegenomen produktie, zowel uit Zeeland als van het Wad een goede afzet te vinden naar Frankrijk en. België, maai* van de mosselcultuur in de Waddenzee hebben de garnalen vissers nimmer schade ondervonden. In 1965-'66 kwamen - dank zij het werk van de Zeeuwen - 40 miljoen kg mosselen uit de Waddenzee tot oen waarde van f 5 miljoen, maar de garnalenvissers werden niet ver geten. Hogere garnalenvangsten De garnalenvissers ontvingen een bedrag van. f 308.000 voor verbetering van schepen en de accomodate, door betere outillage-motoren werden hun vangstmogelijkheden vergroot en de vangstresultaten zij ndan ook duide lijk toegenomen. Zo werden in 1958 van de noordelijke visgronden 2,8 miljoen kg consumptiegarnaLen aan gevoerd, tegen 5,4 kg in 1965. Een groot deel hiervan is afkom stig uit de Waddenzee en de vraag mag gesteld of de aanwezigheid van consumptiemosselen niet juist bevor derend heeft gewerkt op de garna- lenstand. Gezien deze feiten is het onjuist te beweren dat de garnalen vissers het Zeeuwse gelag zouden moeten betalen. Uiteraard wordt thans opnieuw gesproken over het entameren van nieuwe mosselpercelen in de Wad donzee, want de Grevólingen is dicht en hot Brouwershavense Gat bijna, waardoor 300 percelen waardeloos worden. De Deltawerken slaan onge nadig toe en Zeeland kan moeilijk kwalijk worden genomen, dat het op de Waddenzee zoekt naar een uit wijkmogelijkheid. Maar daardoor wordt de levensdraad van de garna lenvissers niet doorgesneden. De Zeeuwen hebben nimmer ten koste van de garnaLenvissers hun mossel- cultuur uitgeoefend en dat zal ook in de toekomst niet gebeuren. Kre ten die thans opstijgen in het noor den en die het tegendeel beweren, zijn fout. Het is beter te komen tot goede verstandhoudingen en zeker als ooit het snode plan voor afslui ting van de Waddenzee zou gedijen. Op festival in Venetië AMSTERDAM, 19-9. Op het ze vende Internationale Industriële Filmfestival, dat van 13 tot en met 18 september in Venetië is gehouden, heeft de Nederlandse film „Elemen ten trotseren elementen" een eerste prjjs gekregen. Deze film over de bouw van de Oosterscheldebrug, vervaardigd door Kleurige ivandplaat voor souvenirs of speldjes /"""V Vakantie-souvenirs blijven vaak in een verloren hoekje liggen als men ze niet meteen een vaste be stemming geeft. Een speldjesverzameling ziet nie mand, als deze in een doos blijft opgeborgen. Een goede en tevens leuke, vaste plaats voor souvenirs en speldjes is de hierbij afgebeelde wandplaat. Het benodigde materiaal is: twee stukken stevig, wit karton; een ef fen lapje stof; een stukje lint en een tube Uhu, een krimpvrije lijm. De wandplaat is als volgt te ma ken: eerst de twee platen karton van. gelijke grootte nemen of knippen; de stof 2 cm. kleiner maken dan de stukken karton en op één der twee vellen plakken, figuur 1. Op gelijke afstanden van het midden - zie fi guur 3 - aan de bovenkant van het vel twee gleufjes knippen, hier het lintje doorhalen en op het karton vastlijmen. De onderplaat is nu klaar. Maak van de tweede plaat een lijst (door er een rechthoek uit te halen, figuur 2) en lijm deze op de stofzijde van het andere vel vast. Hiermede is de wandplaat klaar orr. opgehangen te worden. Er ont breken alleen nog de nodige souve nirs of speldjes. Dat zal echter - zo veronderstellen wij - wel geen pro blemen opleveren. Plak en prik ze met overleg en smaak op de stof, opdat de kamer een wandversiering rijker wordt, die heel lang het bekijken waard zal zijn. Mudo Film Amsterdam (Joop Burch- sen en Ruud Herb lot), in opdracht van de Aannemerscombinatie Am sterdamse Ballast Mij. en Van Hat- tum en Blankevoort, alsmede de Ne derlandse Cement Industrie, ging op 18 januari in Middelburg in pre mière. Het is niet de eerste maal dat deze film bekroond wordt, want op de vijfde Triënale van arbeids- en nij verheidsfilms, in mei van dit jaar in Antwerpen, verkreeg zij het predi kaat uitmuntend. Voor het filmfestival in Venetië waren ruim 130 industriële films in gezonden afkomstig uit twintig lan den. De Nederlandse inzending van 12 films, samengesteld door de Raad Nederlandse Werkgeversverbonden, kreeg in de landencompetitie de derde prijs na Engeland en Duits land. DODELIJKE ONGELUKKEN WOGNUM. In he afgelopen week einde is de 21-jarige H. Pannemans uit Opmeer bij het passeren van een rechts van de weg staande auto in botsing gekomen met een tegemoet komende personenauto en daarbij gedood. ALMELO. De 69-jarige H. G. Slaghuis-Terhorst uit Almelo is bij het oversteken van Rijksweg 36 aangereden door een auto en ernstig aan het hoofd gewond. In de afge lopen nacht is zij in het ziekenhuis „Ziekenzorg" te Enschede overleden. ARNHEM De 26-jarige C. H. Brummer uit Deventer werd op slag gedood toen hij met zijn auto tegen de ballustrade van het viadukt in de Apeldoornseweg botste. AMSTERDAM. De 16-jarige Jo seph van der Hart was op zijn brom fiets in de Rijnstraat aangereden door een bestelauto toen hij onver wacht de straat overstak. Hij kreeg zodanig letsel dat hij zaterdag over leed. AMSTERDAM De 23-jarige Jo seph van Raaphorst, eveneens brom fietser, werd aangereden door een kraanwagen en kwam onder een voorwiel terecht Hij overleed in de loop van zaterdag AMSTERDAM De 18-jarige Ce cilia Oostdam kwam om het leven doordat zij bij het inhalen van een wielrijdster onder één der wielen van een passerende vrachauo met aanhangwagen terechtkwam Zij overleed korte tijd later in het zie kenhuis SCHAYK. Dp de rijksweg tussen Den Bosch en Nijmegen is de 71-ja- rige mevrouw A. C. Woutens-Mees- ters uit Schayk verongelukt. Zij was, nadat zij uit een autobus achter de autobus om zonder uit te kijken de rijbaan opgelopen en aangereden door een personenauto. De vrouw was op slag dood. HILVERSUM. De achttienjarige mej. A. Lefèbre uit Hilversum is op de Oosterengweg aldaar door een trekker met aanhangwagen gegre pen, toen zij met haar bromfiets uit week om een voor haar fietsende jongen te passeren. Ze werd naar het diaconessenziekenhuis vervoerd waar ze in de loop van de avond is over leden. HAARLEM. Bij een inhaalma noeuvre op de Spaarndamse weg lussen de Jan Gij zenkade en Spaarn- dam in Haarlem is maandagavond om half acht de 23-jqrige leerling- verpleegster mejuffr. A. L. C. van Waveren, werkzaam in het diaco- nessenhuis in Haarlem en afkomstig uit Wormerveer, met haar bromfiets in aanraking gekomen met een an dere bromfiets. Zij viel op de weg en werd aangereden door een auto die uit de tegenovergestelde richting kwam. Zij. overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Friese paarden vooar circus „Heros" BERGUM, 19-9. Het Italiaanse circus „Heros", dat momenteel voor stellingen geeft in Arnhem, heeft vier mannelijke afstammelingen ge kocht van de veelbesproken Friese hengst Bonte Nico van de heer P. Hellinga uit Irnsum. De paarden zijn afkomstig uit Bergum-Opeinde, Lux- woude en Kuikhorne. Rivierboot sloeg om D ASUNCION (Paraguay), 19-9. Op de rivier de Parana in Paraguay is zondagavond een rivierboot met 28 passagiers en negen bemanningsle den omgeslagen waardoor veertien passagiers, onder wie tien kinderen, omkwamen. Naar de politie maandag meedeel de was de boot, de „Inca" op weg van Puerto Adela naar Puerto Fran co. Flitsen uit het buitenland HEIDELBERG. De Westduitse operatenor Fritz Wunderlich is op 36-jarige leeftijd in Heidelberg overleden. Tien dagen geleden liep hij ernstige verwondingen op bij een val van een trap. WASHINGTON. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft bekend gemaakt, dat zij een Ameri kaanse firma vergunning heeft ge geven voor de uitvoer van, radio isotopen naar de Sowjet-Unie, be stemd voor medisch onderzoek al daar. OOST-BERLIJN. Het Oostduitse legerblad „Volksleger" meldt dat een Westduitse roerganger op de onder zeedienst naar oost-Duitsland is uit geweken omdat het Westduitse on- derzeebootpersoneel zich weer als de elite van de marine beschouwt en kampementen naar de bevelhebber van Hitiers „Kriegsmarine" admiraal Doenitz heeft genoemd. DJAKARTA. Radio-Djakarta meldt dat er aan Chinezen die in Indonesië wonen, geen papieren meer zullen worden verstrekt ter verkrijging van het Indonesische staatsburgerschap. SOPOT. De zestiende Pugwash- conferentie, die te Sopot in Polen is gehouden en waaraan werd deelge nomen door geleerden uit oost en west, is vrijdag in een mineurstem ming geëindigd. Haar traditie van wetenschappelijke objectiviteit kreeg een gevoelige klap door de felle uit latingen in verband met de oorlog in Vietnam. DJAKARTA. Het Indonesische volkscongres, de hoogste wetgevende instantie, heeft een speciale comjmis- sie ingesteld ter aanbeveling van de ontbinding van alle staatsinstellin gen en organisaties die met de oor spronkelijke grondwet van 1945 in strijd zijn, aldus is officieel meege deeld. LONDEN. De voorbereidingen en de werkzaamheden van de British Petroleum Company voor de mon ding van de Humber zijn thans zover gevorderd dat begin 1967 het eerste aardgas uit de reserves in de Noord zeebodem naar de Britse verbruikers kan stromen. SAIGON. Amerikaanse vliegtuigen hebben de enige spoorlijn langs de Noordvietnamese kust vernield en twee zwaar bewaakte bruggen be schadigd, aldus een Amerikaanse woordvoerder. DJIBOUTI. Twee leiders van de Afar-partij in Frans Somaliland (de ze partij wil samenwerken met Frankrijk) hebben de aanspraken van keizer Haile Selassie van Ethio pië op Frans Somaliland zaterdag verworpen. HAVANNA. De 38-jarige echtge note van een Cubaanse suikerrietar beider, Julia Rodriguez Paredes, heeft het leven geschonken aan een vierling. Moeder en kinderen maken het best, aldus Granma, het officiële orgaan van de Cubaanse communis tische partij. OSLO.. Een maandag in Oslo ge arresteerde Duitser heeft thans be kend de 4-jarige Canadese Audrey Klewer uit het huis van haar groot vader in west-Berlijn te hebben ontvoerd. Het kind werd enige tijd na de ontvoering levend in een tuin huisje teruggevonden. MOSKOU. De Russische ambas sadeur in Peking, Sergej Lapin, is benoemd lol tweede man in de Rus- siche delegatie naar de V.N.-assem- blee, die volgende week in New York haar nieuwe zitting begint. MONTREAL. De politie van Mon treal heeft in deze stad de hand we ten te leggen op valse Canadese tien dollarbiljetten tor waarde van 200 duizend dollar in totaal. Cursussen huishoudelijke voorlichting ten plattelande Door de Commissie voor Huis houdelijke Voorlichting ten Platte lande in de provincie Zeeland wor den voor de huisvrouwen in de ge meenten op Schouwen-Duiveland weer enige aantrekkelijke en leerza me cursussen georganiseerd. Op het programma staan o.a. cursussen „be ter bewegen" te houden in Brou wershaven en Serooskerke, naaicur sussen te Zierikzee, Bruinisse en Ouwerkerk en „bloemschikken" te Zonnemaire en Zierikzee. Op 26 ok tober a.s. begint er zowel te Haam stede als Nieuwerkerk een bloem schikcursus. Op 26 oktober start ook de naaicursus te Sirjansland en op 26 september a.s. start te Haamste de een kookcursus. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtin gen wenden tot één van de leden van de werkcommissie op Schouwen- Duiveland. Dat zijn de dames M. J. Röell-Cramer te Haamstede, S. Vis- v. d. Berg te Zierikzee, E. J. Ringel- berg te Scharendijke, A. v. d. Panne te Scharendijke, K. v. d. Bijl-Kik te Brouwershaven, en verder bij de di rectrice van de landbouwhuishoud- school te Haamstede, mej. E. v. d. Stadt, de directrice van de landb. huishoudschool te Bruinisse, mej. J. Quant, de directrice van de land- bouwhuishoudschool te Zierikzee, mej. C. N. van Liere en zr. C. P. de Vries, districtsverpleegster van het Groene Kruis te Zierikzee. ZIERIKZEE Tiende leerkracht Chr. U.L.O. In verband met het gestegen leer lingenaantal, werd als tiende leer kracht aan de Chr-. U.L.O.-school al hier benoemd de heer J. C. Kouwer, thans onderwijzer aan de chr. school te Varsseveld. De benoeming gaat per 1 ianuari 1967 in. Gunning bouw benzinestation in Malta II Binnen afzienbare tijd zal in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Malta II een benzinestation verrijzen. Namens de Technische Dienst van Fina Ne derland N.V. te 's-Gravenhage werd de bouw van een dergelijk station annex garage aan de Calandweg ge gund aan G. v. d. Welle Zoon te Den Bommel voor f 190.000. Najaarstocht watersportvereniging De watersportvereniging Zierikzee is voornemens op zaterdag 24 sep tember a.s. de traditionele najaars tocht te maken. Ditmaal' wordt er een sooi't puzzeltocht van gemaakt, in het kader waarvan bijzonderheden dienen te worden genoteerd over tonnen, golfslag, stroom en diepte op bepaalde plaatsen. De schepen gaan ten anker op een móóie- minder be kende plaats. Op deze tocht kan het nuttige met het aangename worden verenigd. Enerzijds valt - goed weer vooropgesteld - van een mooie vaar tocht te genieten, anderzijds kunnen de deelnemers hun navigatiekennis ophalen c.q. verdiepen. so°° A\a®* V-e ';a V MM A Havenplein 11 Zierikzee Telefoon 2890 NOORDGOUWE Vergadering Plattelandsvrouwen Vorige week hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Noordgouwe en omstreken, een vergadering in hotel v. d. Weyde te Noordgouwe. De presidente, mevrouw Motmans- v. d. Feen opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Deze avond stond een lezing, gecombi neerd met enige films op het pro gramma. De heer Nijhuis, chef public relations van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. hield een lezing over de postkoets-rit Is tanbul-Rotterdam. Deze rit was ge organiseerd t.g.v. de Floriade in 1960 te Rotterdam. *De heer Nijhuis ver telde hoe ze in diverse plaatsen langs de route werden ontvangen. Op deze plaatsen werden de post koets-reizigers op grootse wijze ont vangen onder aanbieding van vele geschenken. Tijdens de zware tocht had men ook met allerlei moeilijk heden te kampen. Na deze lezing volgde een film over deze reis. Tot slot werd nog een kleuren-documen- taire over Griekenland (traditie en toerisme) vertoond. Mevrouw Motmans dankte de heer Nijhuis voor het gebodene. BRUINISSE Benoeming loco-burgemeester B. en w. van Bruinisse hebben tot loco-burgemeester benoemd wethou der W. van Gilst. Tjalk voor sportvissers Opnieuw verscheen een boot voor de sportvisserij te Bruinisse, de heer Jac. van der Spek kocht een tjalk, die geschikt werd gemaakt voor het varen met sportvissers op de Greve- lingen. een vorm van actieve recrea tie, die steeds groter vormen aan neemt. Zakken aardappelen ontvreemd Op het land van de landbouwer J. L. van den Berge te Bruinisse lig gend onder de Zuiddijk werden vori ge week 10 zakken aardappelen ont vreemd. MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 19-9. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij: Nieuwe oogst: groene erwten tot f 44,00; schokkers tot f 42,50; kapu cijners tot f 58,00; bruine bonen - boerenschoon - tot f 95,00. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 19-9. Op de Utrecht se paardenmarkt zijn vandaag 515 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: lüxe paar den f 1200 tot f 1625; werkpaarden f 1150 tot f 1600; oude paarden f 800 tct f 1250; 3-jarige paarden f 775 tot f 1100; 2-jarige paarden f 725 tot f 850; veulens f 325 tot f 650; hitten f 675 lot f 875. Slachtnaarden per kg geslacht ge wicht van f 2.80 tot f 3.50; jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van f 3,50 lot f 3,80. De handel was traag. Aard appel beurs Rotterdam ROTTERDAM. 19-9. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigenhei mers 40 mm opwaarts f 19,00-22,00; Bintjes 35-50 mm f 12,50-13,00; Bint jes 40 mm opwaarts f 13,50-14,75. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 13,75-14,50; Bintjes 45 mm opwaarts f 15,00-16.00. Zand-aardappelen voor de export: Climax 35 mm opwaarts f 9,50; Bint jes 35 mm opwaarts f 10,00. Voer-aardappelen f 2,00-4,50. Stemming: binnenland'en export: kalm. ADVERTENTIE de echte Amerikaans» en beste ter wereld t 'n blijvende uitkomst! DEN HAAG, 19-9. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de Zieken fondswet, welke wyziging beoogt de Invoering van een verplichte, be perkte volksverzekering voor de nor male geneeskundige risico's. Deze worden thans, zoals bekend, gedekt door de verplichte, de vrijwillige en de bejaardenverzekering. De Werkingssfeer van de verzeke ring strekt zich uit tot de gehele be volking, voor zover het inkomen ligt beneden een weistandsgrens. De kring van de verzekerden is niet door enige leeftijdsgrens beperkt. Het feit, dat de voorgestelde voor ziening zich uitstrekt tot de gehele bevolking beneden een welstands- grens, houdt in dat zowel de ver plichte, de vrijwillige en de bejaar denverzekering eerlang zullen ver dwijnen en door een uniforme rege ling zullen worden vervangen. Als welstandsgrcns is gekozen het be drag van de premie-inkomensgrens der volksvorzekeringswetten, thans f 12.750,—. Dit bedrag is gekoppeld aan de indexcijfers der regelingslo nen. De vervanging door een uniforme regeling van de drie thans bestaande verzekeringen geschiedt enerzijds door van iedere verzekerde een pre mie te heffen naar draagkracht en anderzijds door alle verzekerden op gelijke wijze te laten bijdragen in het risico dat de bejaarden opleveren en door het Rijk een bijdrage voor alle bejaarden te laten geven. Deze bij drage is gesteld op f 100 miljoen. In de verstrekkingen die krachtens de huidige Ziekenfondswet worden verleend, komt geen wijziging Wel wordt het verstrekkingenpakket aan gepast aan de Algemene Wet Zware Geneeskundge Risico's en aan de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering. De premie-inning zal geschieden door de belastingdienst. De premie heffing voor niet-werknemers (met een inkomen beneden de welstands- grens) geschiedt, op de aanslag A.O. W. Voor de werknemers is eveneens aansluiting gezocht bij de premie heffing A.O.W. en zal een opslagper centage worden toegepast op het to tale bedrag aan premies dat. dc werk gevers van de werknemers inhouden. Voor dc personen van 65 jaar en ouder zal de premieheffing geschie den door de Sociale Verzekerings bank door inhouding op de pensioe nen ingevolge de Algemene. Ouder domswet. Doordat het innen van de premie in de meeste gevallen in han den wordt gelegd van dc belasting- diens, zullen dc werkzaamheden van het prcmic-incasso-apparaat van dc ziekenfondsen en de uitvoeringsor ganen der sociale werknemersverze keringen een einde nemen. Het ontwerp van wet brengt als zodanig' geen verzwaring van lasten met zich mee voor het bedrijfsleven als geheel. Wel heeft het belangrijke consequenties voor verschillende groepen verzekerden. Deze conse quenties zijn: Voor de werknemers treedt in het algemeen geen premiestijging op; de van de zelfstandigen te heffen pre mie geschiedt naar het beginsel van draagkracht. Dit houdt in. dat zowel ongehuwden als gehuwden niet lan ger meer nominale premies betalen, doch naar rato van hun inkomen ge lijk worden belast. Dit brengt mee, dal: zowel gehuwd als ongehuwd met een inkomen beneden f 4.020,een voordeel hebben, dat voor sommigen f 400,f 500,per jaar bedraagt; gehuwden een voordeel hou den tot hun inkomen een bedrag van plm. f 9.000,overschrijdt; ongehuwden met een inkomen ven f 4.930,en hoger soms een aanzienlijk hogere premie betalen, die concreet niet hoger is dan voor loontrekkenden met. hetzelfde inko men; gehuwden met een inkomen van f 9.000,— tot f 12.750,— een pre mieverhoging betalen, die per jaar bij f 11.375,— f 133,51 bedraagt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3