Voorzitter B. W. Schot van „Helpt Elkander" legt funktie neer STREEKNIEUWS Politieke aardverschuiving in Zweden Jeugdige bende stal maar raak Rel na ordelijke Vietnam-protestmars Wrak van „Hai" gevonden Dubbel feest in Eindhoven Na periode van 27 jaar ZIERIKZEE, 16-9. Zonder uitbun digheid, maar met een welgemeende hartelijkheid waarvan schippers het geheim kennen, hebben bestuur en leden van de Vissersvereniging „Helpt Elkander", op een in het Huis van Nassau gehouden vergadering af scheid genomen van hun voorzitter, de heer B. W. Schot, die na een pe riode van 27 jaar de hamer aan de wilgen hangt, enerzijds omdat hij de tijd gekomen acht het werk op de schouders van jongeren over te dra gen, anderzijds hiertoe gebracht in verband met familieomstandigheden. Be scheidende voorzitter werd door verschillende sprekers toegesproken en mccht van de de bedrijven ver tegenwoordigende leden een fraaie windwijzer in ontvangst nemen. De heer Schot werd toegesproken door de vice-voorzitter de heer B. Schot, die herinnerde aan de niet ge makkelijke tijd (1920), waarin de op richting van de vereniging viel. Hij constateerde dat de voorzitter zeer veel werk voor „Helpt Elkander" heeft verricht. „Ondanks een klein aantal schippers te Zlerikzee, heeft do vereniging een grote bekendheid gekregen en dat is voor een groot deel aan U te danken", aldus de vi ce-voorzitter, die stilstond bij de problemen rond het optreden van de mossel parasiet, de moeilijkheden met het Mosselkantoor, en in dit sta dium de Deltawerken, waarvan de scheidende voorzitter uiteraard een fervent tegenstander is en ook blij ven zal. De heer Schot kondigde aan dat in het voorjaar van 1967 een congres te Middelburg zal worden gehouden, waarop het „ja'.' of „nee" met be trekking tot de afsluiting van de Oosterschelde zal worden vernomen. Tenslotte deed hij de verrassende mededeling dat het bestuur heeft be sloten de aftredende voorzitter te be noemen tot ere-lid van de vereni ging. Hij bccd hem daarop de wind vaan aan, een voer een visser wel bijzonder toepasselijk geschenk. Ook de nestor van het bestuur de heer S. Praet, liet zich in lovende bewoordingen uit over de heer Schot, daarbij de hoop uitsprekend dat er in de toekomst op hem nog eens een bercep zal mogen worden gedaan, gelet op zijn ruime kennis en erva ring, indien Zulks nodig zou zijn. Hij dankte de aftredende voorzitter op verzoek ook namens zijn echtgenóte, die door ziekte verhinderd was te genwoordig te zijn, voor de vele moeite die hij zich voor de vereni ging getroostte. Een lid van de oude garde, de heer L. Schot, dook in het verleden en merkte op met de voorzitter veel lief en leed te hebben gedeeld. „Ook al stonden wij vaak scherp tegenover elkaar, wij konden toch op goede en vriendschappelijke wijze met elkaar omgaan". Voor zijn optreden als voorzitter had spreker veel waarde ring en hij bepaalde de vergadering bij degenen, die nu nog over zijn uit de begintijd van de vereniging. Voor alle diensten ten bate van de ver eniging bracht de heer Schot hem dank, hopend voor de scheidende funktionaris op een gelukkige en rustige toekomst. Be stem van Zevibel. De voorzitter van Zevibel de heer A. L. S. Lockef eer schetste de heer schot als (goed) voorzitter van de Zie- rikzeese visser vereniging, als Zevi- bel-man in optima forma en als mens. „U hebt iets bruisends in U en daaruit zijn uitspraken voortge vloeid, waarvan de neerslag vaak in de pers is gekomen". Hij roemde de vriendelijkheid en opgewektheid van de mens Schot on hoopte dat zijn rusten van straks geen „rusten in meeleven" met de vereniging zal be tekenen. Hem ook voor zijn gezin alle goeds toewensend, sprak de hëer De scheidende voorzitter in gesprek met de voorzitter van Zevibel de heer A. L. S. Lockefeer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). GEMEENTERAAD BRUINISSE Afgevaardigden en leden commissies benoemd D BRUINISSE, 17-9. In de vrijdag j.l. gehouden vergadering van de ge meenteraad werden de vertegen woordigers, afgevaardigden en leden van de diverse commissies e.d. be noemd. Tot leden van het algemeen be stuur van de Centrale Dienst Noord- Zeeland werden benoemd de heer L. Becu en burgemeester Van de Linde, als leden van de raad van bestuur Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land, burgemeester Van de Linde en de heer S. A. Jumelet (plaatsvervan gers L. Bal en D. de Koning), als le den van de commissie voor de ge meentelijke sportzaken de heren M. J. van de Velde, L. Bal en L. A.- Jonker. Verder maken van de sport- commissie deel uit de heren M. Ver spoor (Bruse Boys), de hoofden der beide lagere scholen en mevrouw A. J. van Leeuwen Sieling (Kwiek). De adviescommissie Woonruimte- wet werd samengesteld als volgt: L. bij de Vaate, L. van den Ouden, W. A. Jumelet-van Dienst, M. Bal en A. J. Bal. In het algemeen bestuur van de Centrale Werkplaats Schouwen-Dui- veland werden benoemd: L. Bal (eer ste stemgerechtigde). W. van Gilst (2e stemgerechtigde), M. J. van de Vel de (alg. vervanger). Burgemeester Van dc Linde en de heer D. de Koning werden afgevaar digd naar de vergadering van de Vleeskeuringsdienst en de heren S. A. Jumelet en L. Becu (plaatsverv.) naar de vergadering van de N.V. Wa terleiding Mij. Schouwen-Duiveland. De burgemeester en S. A. Jumelet zagen hun plaats in het algemeen bestuur van de Beatrixschool gecon tinueerd. De heer D. de Koning is al gemeen vervanger. In het bestuur van de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes werden benoemd C. Kik en S. A. Jumelet. De burgemeester be houdt zijn plaats in het bestuur van de Stichting Roode Kruis Ziekenhuis De burgemeester blijft ook afge vaardigde in het algemeen bestuur van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden. Wethouder W. van GLlst blijft af gevaardigde naar de vergadering van. de Haringvlietbrug en de bur gemeester werd herbenoemd voor de Commissarissenplaats in de N.V. Brugverbinding Haringvlietbrug. De heren L. Bal en L. Becu krij gen de ideeën te beoordelen die in de bus worden gedeponeerd. De com missie tot het nazien van de jaar rekening der gemeente zal in het vervolg bestaan uit de heren L. Be cu, D. de Koning en M. van de Vel de. Lockefeer de hoop uit dat het con tact niet zal worden verbroken, nu de ofticiële funktie is beëindigd. Tevoren had de voorzitter - op dat moment voor het laatst in functie - medegedeeld reeds op 12 augus tus in het bestuur afscheid te hebben genomen. In 1940 nam hij het voor zitterschap over van de heer K. Schot in het toenmalig café „De Sportvriend". De begintijd begon al dadelijk met moeilijkheden, veroor zaakt door de oorlog .In mei werden de schepen gevorderd en een tweede vordering vond plaats in 1942. In 1944 waren de schepen geroofd en de schippers her- en derwaarts ver spreid .In 1945 moest alles opnieuw worden opgebouwd en dit bracht voor de vereniging veel werk mee. In 1950 kwamen de moeilijkheden met de parasiet en in 1951 werden gronden in de Waddenzee verkregen. De voorzitter zei met zes secretaris sen te hebben samengewerkt. Op jeugdige leeftijd (24) deed hij reeds zijn intrede in het bestuur als vice- penningmeester. Hij geloofde dat het goed was het werk thans in andere handen over te geven.Hij droeg daarna de voorzittershamer over aan de vice-voorzitter de heer B. Schot, die nadien met meerderheid van stemmen werd gekozen tot zijn op volger. De heer J. Schot - zoon van de afgetreden voorzitter - werd tot bestuurslid gekozen. De afgetreden voorzitter dankte de sprekers voor de hartelijke woorden tot hem ge richt en voor het ontvangen ge schenk. De heer L. Becu zal de vergaderin gen van het algemeen bestuur Zeeuwse Muziekschool bezoeken. De commissie voor de bezwaarschrif ten' ingevolge de Algemene Bijstand- wet zal samengesteld zijn uit de he ren W. van Gilst, L. Becu en M. J. van de Velde. De Museumcommissie tenslotte komt er als volgt uit te zien: burge meester C. H. van de L/inde, me vrouw Reitsma en de heren A. Ju melet, J. van den Berge en mevr. Haeck-Jumelet. Voor de Stichting B ej aardenwer k Schouwen-Duive land blijft wethouder Van Gilst af gevaardigd. Voorzitter Alg. Mil. Pensioenbond overleden Het overlijden wordt gemeld van de voorzitter van de Alg. Militaire Pensioenbond de heer J. Bultsma te Hilversum. HAAMSTEDE Auto botste tegen boom Zaterdagnacht omstreeks 1.30 uur reed een auto, bestuurd door C. M. J. S. uit Huizen over de Kloosterweg richting vuurtoren. Op de hoek bij het begin der Torenweg achter ho tel „De Schouwse Boer" reed de au to, vermoedelijk door een defect aan de reminrichting, de bocht uit tegen een boom. Daarbij werden van de 2 inzittende echtparen mevrouw J. M. A. T. S.-v. d. E. uit Amsterdam met een zware hersenschudding en vermoedelijk een schedelbasisfrac- tuur naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd evenals de heer H. ten H. v. d. B. uit Amsterdam die een dijbeen brak. De andere in zittenden kwamen er miet enige ont vellingen betrekkelijk goed vanaf. De auto werd zwaar beschadigd. De rijkspolitie was ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. ZONNEMAIRE Collectie boeken gearriveerd Ook hier ter plaatse is weer een collectie boeken ter lezing gearri veerd, uitgaande van Je Centrale Plattelands Bilbliothcek voor Zee land. Datum van uitgifte is woens dag 21 sept. 's middags van 4 tot 4.30 utii in het Hervormd Verenigings gebouw en vervolgens elke woens dag, dezelfde tijd en plaats. ZONNEMAIRE Serenade „N. en U" Vrijdagavond bracht de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" een serenade aan de familie C. Hille- brand-Blankert die in feestelijk sa menzijn bijeen was in café „De Vol harding" bij gelegenheid van het vijftigjarig huwelijksfeest. Een „gou den bruiloft" dus. „N. en U." maakte eerst een rondgang door het dorp en huldigde het echtpaar Hillebrand- Blankert vervolgens met een zeven tal marsen. Namens de vereniging sprak de voorzitter, de heer L. C. Braber vervolgens een gelukwens uit. De heer Braber sprak hierbij de hoop uit over vijf jaar terug te kun nen komen ter opluistering van de diamanten bruiloft. Namens het gou den paar werd het korps vervolgens bedankt door de heer L. Hillebrand, waarbij deze een envelop met inhoud aanbood. In do zaal werd daarna een consumptie aangeboden. Het woord werd gevoerd door de heer H. Hil lebrand, oud-lid van „N. en U." Op zijn verzoek speelde het korps hier na de mars „Hunter" en tenslotte „Holland Jubelt". NO ORDGOUWE Bouw bungalow gegund Namens de Vereniging Volkson derwijs te Amsterdam werd de bouw van Cen bungalow bij het bui tenverblijf van Volksonderwijs te Noordgouwe ten behoeve van het beherend echtpaar, onderhands ge gund aan de aannemer Jac. Kloote te Zierikzee. Architect is A. J. Col- paart uit Amersfoort. De bungalow zal binnenkort verrijzen links van het Mr. A. de Rooshuis aan de zijde van garage Akkerdaas N.V. DREISCHOR Woningbouw vordert goed Nadat de ratiobouw in Dreischor Z"rh, i SF had geie6en en wetln ™rdarde- wordt er de laatste •S d sewerkt om de 20 in aanbouw zijnde woningen aand e Mr. Andries Heshuijzenstraat spoe dig gereed te hebben. Voor belang hebbenden, die op een nieuwe wo ning zitten te wachten, begint er nu zicht te komen. Het aantal aanvra gen voor een dergelijke woning schijnt in Dreischor bijzonder groot te zijn. NIEUWERKERK Autobotsing Op de rijksweg onder Kapelle vond zondagmiddag een autobotsing plaats, die vooral materiële schade oplever de. De automobilist de heer K. te Zierikzee wilde ter hoogte van de boerderij van de heer G. links af de Loensweg inslaan op het moment dat een achteroprijdende auto, be stuurd dcor de heer D. W. P. te Nieu wer Amstel aan een toen ai1 onver antwoordelijke inhaalmanoeuvre be gon, als gevolg waarvan P. een aan rijding veroorzaakte, waarbij de wa gen ondersteboven in de -linkeiweg- berm terecht kwam. De echtgenote van de heer P. 'liep hierbij lichte verwondingen op. De auto werd zwaar beschadigd. Ook de wagen van de heer K. liep ernstige schade op. Beide auto's werden versleept dcor een kraanwagen van de fa. Istha te Oosterland, respektievelijk naar Oosterland en Byuinisse. Nieuwsuitzending over Miljoenennota HILVERSUM, 16-9. De radio- nieuwsdienst A.N.P. zal dinsdagmid dag de voornaamste bijzonderheden uit de miljoenennota bekend maken in een extra uitzending. Deze wordt gegeven van 15.20 tot 15.27 uur over de drie zenders Hilversum 1, 2 en 3 tegelijk. Sclieepvaartberichten Attis, 15-9 te Bremen. Straat Soenda, 15-9 te Freetown. Goeree, 17-9 te Brisbane verwacht. KrT?KNÏEUWS Ger. Gemeente OUDE TONGE. Vrijdag 23 septem ber a.s. om 7 uur, ds. G. Mouw, Mid- delharnis. Dronken automobilist rijdt man dood VENRAY, 18-9. Omstreeks kwart over negen zondagavond is de 46- jarige automobilist Woelks uit Ko- ningsbos op de Maasheese weg te Venray aangereden en levensgevaar lijk gewond toen hij bezig was een lekke band te verwisselen. Hij had zijn auto behoorlijk ver licht rechts van de weg geparkeerd maar werd aangereden door een „stomdronken" bestuurder van een andere auto. Deze liet zijn wagen on middellijk in de steek, bekommerde zich niet om zijn zwaargewonde slachtoffer maar verdween ijlings in de bossen. De rijkspolitie slaagde er niettemin in de man op te sporen. Het bleek de 54-jarige inwoner van Venray W. C. te zijn. Hij is ingeslo ten. De gewonde is inmiddels aan zijn verwondingen bezweken. Grote drukte aan zeedijk tussen Dreischor eii Sirjansland DREISCHOR, 17-9. In het afee- lopen weekeinde was het aan de zee dijk tussen Dreischor en Sirjansland weer erg druk met de sportvissers. Met tientallen auto's waren ze weer op komen dagen om wat vis aan de haak te slaan. Ofschoon de vangsten daar de laatste tijd niet zo bijster goed te noemen zijn, komt er elke week weer oen grotere schaar vissers terug om zijn geluk aan de Grevelingendijk te beproeven. Ook in het voormalige Dijkwater waren veel mensen waar te nemen, die met al lerlei soorten kijkers de vogelbewe gingen komen gadeslaan.. Vooral zondagmiddag waren grote groepen scholeksters te bewonderen. Burenruzie om een pad MUSSELKANAAL, 18-9. Aan de Sluiskade te Musselkanaal is een burengeschil hoog opgelopen over het pad langs de woning van de heer Tenhoff, wethouder van de gemeen te Onstwedde. Dit pad is de enige redelijke weg voor de familie Noo- ren omdat hun woning alg het ware in de achtertuin van de familie Ten hoff staat. De beide andere paadjes zijn slecht van kwaliteit en vormen een omweg voor de bewoners. Vijf tig jaar lang is het pad door de vo rige bewoner gebruikt mogen wor den en de laatste maanden werd het dan ook door de huidige bewoner de heer Nooren gebruikt. De heer Tenhoff zou hun nu plotseling heb ben verboden gebruik te maken van het pad en het met een vast hek werk afgesloten. De heer Tenhoff had voorheen al eens moeilijkheden gehad van de be woners van het andere huis doordat het gezamenlijk hek van beide fami lies open was blijven staan. Nederlaag voor socialisten STOCKHOLM, 19-9. De Zweedse sociaal-democratische partij, die al vierendertig jaar aan de regering is. heeft by de gemeenteraadsverkiezin gen van zoudag een zware nederlaag geleden, zo zwaar dat premier Ta ge Erlander de mogelijkheid aanduidde van ontbinding van het parlement en uitschrijving van nieuwe algemene verkiezingen. „Wij in de partijleiding zien de verkiezingsuitslag als zeer ernstig. Er is zonder twijfel sprake van een ver lies van de omvang van een aard verschuiving en we kunnen de riio- gelijkheid van het uitschrijven van nieiiwe algemene verkiezingen niet uitsluiten", zo verklaarde hij in een toespraak voor radio cn televisie. 'Er werden zondag meer dan 30.000 gemeenteraadsleden gekozen en on geveer 1.515 leden van provinciera den, die over een periode van vier jaar de helft van het aantal Eerste Kamerloden kiezen. De sociaal-de mocraten kregen, bij een opkomst van 78,7 procent, 42,8 procent van de stemmen - ruim acht procent min der dan bij de verkiezingen van 1962. De grootste winst boekten de communisten, die 2,7 procent om hoog gingen en op 6,6 procent kwa men. De (agrarische) centrumpartij, die in sommige districten foas sa mengegaan met de liberalen, won 0,7 procent en kwam daarmee op 14 procent. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 19-9. Aangevoerd 1700 stuks vee, t.w.: 1225 runderen en 475 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, extra kwaliteit f 4,20-4,45, le f 3,80- 4,15, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3,15-3,35; stieren f 4,00-4,45; worstkoeien f 2,95- 3,15; slachtvarkens, extra kwaliteit f 2,45-2,48, le f 2,40-2,45, 2e f 2,37- 2,40, 3e f 2,30-2,37; slachtzeugen f 2,00-2,15; zware varkens f 2,15-2,25. Runderen: aanvoer iets ruimer; handel redelijk; iets gedrukt in prijs. Varkens: aanvoer iets minder; han del vlot; iets stijver in prijs. Auschwitz-coniité demonstreerde AMSTERDAM, 18-9. „Demonstran- ten uit het gehele land, daartoe op geroepen door het Nederlands Auschwitz-comité, verlangen van mi nister Samkalden dat hij zijn eigen verklaring waar maakt en bewerkt dat de oorlogsmisdadiger Lages, nu diens strafonderbreking voorbij is, weer onder het bereik van de Ne derlandse justitie terugkeert". Zo begint de brief welke dit comité aan de minister van justitie stuurt en die zondagmiddag werd voorgelezen door comité-voorzitter J. Slagter, na afloop van een demonstratieve stille tocht in Amsterdam. Twee broers verongelukt UTRECHT, 18-9. Bij een verkeers ongeval dat zich gisternacht om kwart over drie heeft voorgedaan bij De Bilt, zijn twee broers, de 31-ja rige H. K. uit Zeist en de 30-jarige H. W. K uit Utrecht om het leven gekomen. De broers reden samen op een bromfiets, richting Zeist, over de zuidelijke parallelweg van de Utrechtse straatweg. De bromfiets kwam in botsing met een auto die van de andere kant kwam en die in verboden richting reed. Deze auto werd bestuurd door de autohande laar F. H. uit De Bilt. TILBURG, 15-9. Tenminste 30 misdrijven zijn tot klaarheid geko men tijdens verheren van drie jonge Tiïburgers. Het zijn de 17-jarige A. B., die begin augustus in Tilburg werd aangehouden toen hy bezig was cen auto te stelen, de 18-jarige M. S. en de 17-jarige M. D., die beiden als handlanger van de beruchte P. L. en P. D. kort na elkaar tijdens recente razzia's in Vlijmen werden aange houden en ingesloten. Op naam van dit driétal (soms wa ren er ook nog anderen bij betrok ken) staat een groot aantal inbraken en diefstallen, waaronder van een groot aantal auto's, gepleegd in Til burg, Berkel-Enschot, Hel^oirt, Oir- schot en Goirle. Ook werd een aantal' sigaretten automaten geforceerd, met medene ming van geld en sigaretten. De be langrijkste bekentenissen hebben echter betrekking o.a. op de diefstal uit een juwelierswirtkel in de Bis schop Z wijsenstraat in Tilburg, waar voor een bedrag van 10.000 gld aan goud en zilver uit de etalage werd meegenomen. Doorgereden na aanrijding AMSTERDAM, 18-9. Zondagmid dag is de zesde stille protestmars te gen de oorlog in Vietnam gehouden, waarvoor in tegenstelling tot de vijf voorafgaande keren door de actie groep Vietnam wel toestemming aan de burgemeester was gevraagd en door deze ook was verleend. Voor de meegevoerde leuzen, al len tegen de Amerikaanse Vietnam- pol'itiek gericht was geen vergunning aangevraagd, doch de politie liet het meedragen van de borden met de leuzen toe. De kleine 1000 demon stranten, voornamelijk jongelui, trokken vanaf de dokwerker op het J. D. Meijerplein via het centrum over de trottoirs naar het Ameri kaanse consulaat-generaal aan het Museumplein waar omheen man schappen van de mobiele eenheid der politie een kordon hadden ge trokken. Na afloop van deze ordelij ke en in het Vondelpark ontbonden protestmars trokken de inmiddels be kende groep van naar schatting 150 provo's en aanhangers weer vanuit het Vondelpark naar het consulaat op. Luid schreeuwend en tierend HAMBURG, 18-9. Het wrak van de vergane Westduitse duikboot „Hai" is zondag door duikers van de Britse mijnenveger „Iveston" gevonden. De „Iveston" heeft verscheidene dagen aan de opsporing deelgenomen. Het Amerikaanse bergingsschip „Kittiwake" begon direct aan een poging om de „Hai" omhoog te ha len. Er bestaat slechts zeer weinig hoop dat de 12 opvarenden die nog aan boord moeten zijn nog leven. Duikers hebben geen antwoord ge kregen op klopsignalen, waarop be volen werd het wrak voorlopig niet te onderzoeken. Het weer was zon dagmiddag buitengewoon gunstig voor de berging. De drijvende kraan „Magnus3" zal het op 40 meter diep te liggende wrak tot ongeveer 15 me ter onder de waterspiegel opheffen en vermoedelijk naar Helgoland slepen. „Johnson is een moordenaar". Er werden fietsbellen en bloempotten gegooid en een tweetal rookbommen geworpen. De politie heeft met ge bruikmaking van de wapenstok deze jeugdige en relbeluste herrieschop pers uit elkaar gejaagd en verspreid. UTRECHT, 18-9. De 20-jarige leerling-stratenmaker uit Breukelen, P. J. van E. heeft om half een in de nacht van zaterdag op zondag een verkeersongeluk veroorzaakt met de auto van zijn vader, die hij zonder diens toestemming had meegenomen. Op „Het Zaadpad" in Breukelen reed hij een bromfiets aan. De be stuurder de 23-jarige fabrieksarbei der C. Wijmer uit Brekelen werd zeer ernstig gewond. Hij is evenals zijn verloofde, de 21-jarige mej. H. van Bat uit Maarssop die bij hem achterop zat, opgenomen in het Aca demisch ziekenhuis te Utrecht. Van E. reed na de botsing door, op de plaats van het ongeluk een kop lamp en een ©ierstrip achter latend, tegenover de politie die vanmiddag de auto opspoorde, verklaarde hij dat hij niets van de aanrijding had ge merkt, maar „wel even een tikje had gevoeld". Politie (leed goede vangst VENLO, 17-9. De politie van Heem stede die een Duitser en een Oosten rijker arresteerde wegens verboden wapenbezit blijkt hiermee onver wacht een goede vangst gedaan te hebben. Tijdens het onderzoek kwa men er bepaalde zaken aan het licht die de politie deed besluiten het tweetal nader aan de tand te voelen. Bovendien vond men in de bagage van het tweetal enkele nummerbor den en papieren die behoorden bij een auto die onlangs in Venlo werd gestolen. De beide mannen zijn van uit Venlo Nederland ingetrokken en hebben links en rechts van alles ge stolen. Bij hun arrestatie waren zij in het bezit van een grote partij goederen die in Groesbeek gestolen bleken te 2ijn. EINDHOVEN, 18-9. Vanaf zondag avond staat Eindhoven gedurende een week in het teken van de 22ste bevrijdingsherdenking. Tegelijk met de viering van het 75-jarig bestaan van de N.V. Philips. De samenkop peling van deze twee feestelijke ge beurtenissen werd door burgemees ter ir. H. Witte tot stand gebracht. Na om half negen het bevrijdings vuur bij het monument voor de oor logsslachtoffers op het Stadhuisplein te hebben ontstoken opende hij om negen uur de feeërieke bloementuin waarin het Marktplein in het hart van cie stad is herschapen. Deze tuin wil een symbolische voorstelling zijn van het wereldompsannend concern van Philips. De tuin is aan drie kan ten omgeven door terrassen. Onder het gebeier der kerkklokken en het gejuich van duizenden langs de opgestelde Eindhcvenaren werd vanavond voorts de fakkel met het bevrijdingsvuur uit Normandië weer de lichtstad binnengebracht, van Bayeux af dcor wielrenners en van Brussel af door hardlopers gedragen. Zilver voor 40 jaar trouwe dienst ZIERIKZEE, 17-9. Tijdens een intiem diner heeft burgemeester D. VV. Kastelein zaterdag de cre-me- daillc in zilver, behorend bij de Or de van Oranje Nassau, uitgereikt aan mej. J. Moerland, bij gelegenheid van het heugelijk feit dat zjj 40 jaar in dienst was van dc familie Doelcman van dc Kon. Zeclandia N.V. Om mej. Moerland eens extra in het zonnetje te zetten en haar te danken voor de zorg en toewijding in die veertig jaar aan de dag gelegd, was een speciale familiedag belegd, die met de uitreiking van het ere- zilver zijn hoogtepunt vond. Behal ve door de burgemeester werd ge-, sproken door de directeur van de Kon. Zeelandia, de heer M. Doelc man H.J.zn., die een duidelijke streep zette onder de belangrijke verdiensten, die mej. Moerland voor de familie in het verleden had en nog heeft. In de avonduren werd de jubilaresse door familie, vrienden en kennissen, in dc „Mondragon"-foyer gefeliciteerd. (Foto: Co Berrevoets)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2