onmisbare bouwstoffen! onmisbare vitamine extra caroteen en ».i een heerlijke smaak Blue Band Zijn motor draait op volle kracht... Goed dat Blue Band zoveel geeft: Blue Band. l Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten. Vol onmis bare bouwstoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groei- f kracht te verzekeren. En zo heerlijk van smaak. Huisvrouwen werken mee aan 'smaakproeven om de fijnste smaak te 'vinden. Hun voorkeur geeft de doorslag. Blue Band.Waar krijgt [U tegenwoordig nog zo veel voor zo weinig Bent u moe bij het ontwaken? f-fsg&sk,**. i Si mmrn... en^erngezond! Wie 's morgens geregeld doodmoe wakker wordt, moet eens bij zich zelf te rade gaan of hij of zij slaap genoeg krijgt en of zijn of haar slaap wel diep genoeg is. Er kan gemakke lijk een antwoord op deze vraag ge geven worden als we bijvoorbeeld nacht aan nacht door zware dromen worden geplaagd. Het antwoord zal dan immers ontkennend zijn? Dromen, die na even wakker wor den weer doorgaan zodra we op nieuw inslapen, zijn een leken van oppervlakkig slapen. Wat kan de oorzaak zijn van niet diep genoeg slapen? Misschien zijn we niet vermoeid genoeg geweest. De tegenwoordige verkeersmiddelen, de liften, de rol trappen, de elektrische huishoude lijke apparaten maken, in toenemen de mate, dat we onze spieren steeds minder gaan gebruiken, zodat we heel vaak niet echt vermoeid zijn. Het meest natuurlijke middel voor een gezonde, diepe slaap is daarom een avondwandeling. Niet zo maar eens een enkel keertje, nee, elke avond een wandeling. Wie zichzelf zó goed kent, dat hij weet dat hij deze goede voornemens lang niet al tijd na zal komen, moet er zeker ex tra voor waken, dat het „straatje om" er niet bij in zal schieten. Er is voor hem eigenlijk maar één raad: neem een hond'. Zo'n dier móét im mers worden uitgelaten? Zuurstof Een andere oorzaak van opper vlakkig slapen kan ook zijn, dat er niet genoeg frisse lucht in onze slaapkamer binnenkomt. Genoeg zuurstof is 's nachts onontbeerlijk. Wie niet graag vlak bij een open raam slaapt, kan de deur naar de gang of een andere kamer, waar wél een raam openstaat, open zetten. Slechte slapers moeten ook niet vergeten eens heel kritisch hun bed Voor 30 jaar. te inspecteren. We brengen een der de van ons leven in bed door, laten we daarom zorgen, dat dit bed dan aan alle eisen van een goede nacht rust voldoet. Een eerste vereiste is een niet te zachte matras, want lig gen we met een doorgezakte rug, dan kan namelijk weer een gevoel van dodelijke vermoeidheid optreden. De spieren zijn dan immers 's nachts niet ontspannen geweest? Een laag kussen, en een zuiver wollen deken, licht en niet té warm, zijn verder heel belangrijk. Gezondheid Een heel ander punt waarom we ons 's morgens nog in de verste ver te niet uitgeslapen kunnen voelen, kan onze lichamelijke gesteldheid zijn. Het behoeven niet altijd ernsti ge ziekten te zijn die hun invloed op onze slaap laten gelden, het kunnen ook lichte storingen zijn, zoals een innerlijke onrust, sterkere transpira tie dan normaal, nerveuze hart- of nerveuze bloedsomloopstoornissen. Ook gevoeligheid voor weersinvloe den kan invloed op het slapen heb ben, evenals een te lage bloeddruk. Er kunnen dus vele oorzaken zijn, waardoor de morgenstond niet voor iedereen en niet altijd goud in de mond heeft. Maar als we dc oorzaak eenmaal kennen is er tenminste iets aan te doen. Halve kracht Gedurende de slaap gaan alle li chamelijke functies gewoon door, zij het dat de bloeddruk en de lichaams temperatuur dalen, de bloedsomloop en de adem „op halve kracht" wer ken, dat de spieren en zenuwen zich ontspannen en dat de hersenen al leen in noodgevallenreageren. Als we dit alles goed realiseren, kunnen we begrijpen, dat het lichaam des morgens even tijd nodig heeft vóór het weer op volle toeren draait. Wie zich voor dit noodzakelijke „bijko men" geen tijd gunt, loopt daarom het risico zich bij het begin van de dag al „geradbraakt" te voelen. De beste manier om op te staan? Kijk alleen maar even naar uw hond oj poes. Zijn ochtendritueel is waard om nagevolgd te worden. Uit gebreid rekken en strekken, flink gapen, behaaglijke knor geluidjes, een paar keer die ademhalen, en dan pas „in de benen". Nóg eens rekken, tenslotte even schudden en dan pas, eindelijk, de eerste stap. Ja, zo moeten wij het eigenlijk ook doen. Liever de wekker dus een paar minuten eerder af laten gaan, dan bij het allereerste geratel met beide benen uit bed te moeten springen. Betty Teeling. RENESSE. De zangvereniging „V. Z.O.S.", de mandolineclub „Goud klank", een groep bestaande uit da mes- en herenstudenten gaven een uitvoering in de muziektent. HAAMSTEDE. Ter gelegenheid van de „Scheldevlucht" hield de M.C. „Sparta" behendigheidswedstrijden in de Westhoek. ZIER1KZEE. De vereniging van konijnenfokkers „Schouw en-Duive lend" hield een algemene vergade ring. BURGH. Met een dertiental par- tikuliere auto's maakten de bejaar den een tocht over Schouwen-Dui- veland. BURGH. Alhier werd een geslaag de bazar gehouden ten bate van de Ned. Hervormde kerk. RENESSE. Ongeveer vijfhonderd personen waren aanwezig op de door de vrijzinnig hervormden op Schouwen-Duiveland georganiseer de landdag. Z1ERIKZEE (Adv.). Lappen 50 ct. per pond; carbonade 45 ct. per pond; poulet 45 ct. per pond; gehakt 45 ct. per pond. SIRJANSLAND. Aan de berm van de zeedijk heeft een steenuil drie jongen groot gebracht. ZONNEMAIRE. In oktober viert de plaatselijke mondaccordeonclub het tienjarig bestaan. BROUWERSHAVEN. Uit de Nieuwsbode van voor 50 jaar: te Brouwershaven zijn met de schelp zuiger „Nautilus" 64 brokken tin op gehaald, uit het wrak van het in 1870 op de rede gezonken barkschip „Ma ria Adriana". Flitsen uit het buitenland DUBLIN. Een 23-jarige Noorse matroos is maandag in Dublin in staat van beschuldiging gesteld in verband met de dood van een 27- jarige hofmeesteres, die drie dagen geleden op het Noorse vrachtschip „Banak" werd gewurgd. Het schip arriveerde zondagavond uit Norfolk in Dublin. KOPENHAGEN. De kapitein van het Deense bergingsvaartuig Helios heeft maandag gezegd dat het nog in het geheel niet zeker is of de vo rige week gezonken veerboot „Ska- gerak" kan worden gelicht. ULZEN. Een Oostduitse grens- wacht is met vrouw en kind en twee mannen naar west-Duitsland ge vlucht. Hij meldde zich zondag voor dienst, liet zijn vrouw met haar kind en twee anderen in een gepantserde manschappenwagen stappen, reed naar de grens waar hij zich een weg zocht door de mijnenvelden en knipte vervolgens de prikkeldraad versperring door. LUIK. De politie van Luik heeft een dievenbende opgerold waarvan de leider slechts tien jaar was. De jongste van de zes leden tellende bende was pas vier jaar. De jeugdi ge boefjes hielden zich bezig met diefstallen uit auto's, garages, win kels, en een distilleerderij. SAIGON. Premier Ky en het staatshoofd van Zuid-Vietnam, ge neraal Thieu, hebben in radiotoe spraken hun voldoening uitgespro ken over de zondag gehouden ver kiezingen. „Het is voor de commu nisten het begin van het einde", al dus Ky. De strijd was nog wel niet gewonnen, maar zover zou het eens komen. DJAKARTA. De voormalige mi nister van buitenlandse zaken van Indonesië, dr. Socbandrio, zal op 1 oktober voor de militaire rechtbank in Djakarta verschijnen. SAIGON. Een Amerikaans mili tair vliegtuig van het type „Skyrai- der" is in het Noordvletnamese stuk van de gedemilitariseerde zone tus sen de beide Vietnams neergescho ten toen het een aanval op luchtaf- weerstellingen deed. ROME. Onbekenden hebben twee bommen geworpen naar een auto bus met toeristen uit Oostenrijk toen deze bij het Vaticaan stond gepar keerd. Het, voertuig liep echter geen schade op. LAGOS. Een hoge Nigeriaanse functionaris, zijn vrouw en hun twee kinderen zijn omgekomen bij een bomaanslag in de hoofdstad van Ni- gerië. Bij een tweede bomaanslag werd een hotel, dat eigendom is van de regering, zwaar beschadigd. Hier bij vielen geen slachtoffers. JERUZALEM. Premier Levi Esj- kol van Israël heeft gezegd, dat Sy rië de gehele verantwoordelijkheid moet dragen voor drie grensinciden ten van vorige week waarbij zes Is raëlische burgers en drie militairen werden gewond. KOBLENZ. In de Westduitse stad Koblenz zijn zes Turkse arbeiders en een Perzische student aangehouden terwijl zij in een hotel hasjies ver handelden. Drie kilo van dit verdo vende middel is in beslag genomen. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Neufvilles (Fr.), af stand plm. 122 km. Gelost 10.15 uur, aankomst eerste duif 12.07 uur. De uitslag luidt als volgt: J. Jumte- let 1, 4, 6; R. Labeur 2; Gebr. van Boven 3; A. Dorst 5, 7, 8, 9; K. van Popering 10,11. Dit was de laatste vlucht van het seizoen 1963. OUDEWATER IN HEKSENSFEER OUDEWATER, 10-9. Mede dank zij het fraaie nazomerweer werd de licksencptocht in Oudewater voor de eerste keer dat zij gehouden werd, door vele duizenden belangstellenden gadegeslagen. Op vijf plaatsen in het stadje werd stilgestaan voor een hek senverbranding, zodat men later dan verwacht werd op het eindpunt aan kwam. In het eerste deel van de optocht werd de geschiedenis van de hekserij in beeld gebracht met onder meer geesten in verschillende vormen, heksen in gedaanten, onder meer van katten, sprookjes waarin een heks voorkomt e.d. In het tweede deel werd uitge beeld hoe heksenbeschuldigingen, het gerechtelijk onderzoek en de veroordeling van een heks plaats vond met de daaropvolgende heksen verbranding. In het derde deel der optocht wer den de bijzondere waagrechten ge toond, die aan Oudewater zijn ver leend door Karei V en kon men zien dat juist deze stad in zijn keizerrijk als enige eerlijke weegplaats voor heksen werd aangewezen. Het laat ste element werd gevormd door de weging van een vrouw die in Oude water, na beschuldiging van hekserij, uiteindelijk het vrijsprekende weeg certificaat ontving. Vanaf het podium op de Markt zag onder meer een afvdardiging van het gemeentebestuur van Beselaere in België de optocht gade, omdat ook deze stad jaarlijks een heksenop- tocht organiseert., De heksenoptocht zal in de toekomst jaarlijks op de tweede zaterdag van september door Oudewater trekken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Koningin Juliana heeft in Den Haag een deel bijge woond van de bijeenkomst die de Nede rl andse oorlogs gr a venstichting daar hield ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de stichting. GRONINGEN. De Groningse po litie heeft de 22-jarige F. S. uit Gro ningen aangehouden, verdacht van het plegen van ontucht met een meisje van acht jaar. S. heeft be kend en tevens dat hij zich elders in Groningen al aan een soortgelijk feit had schuldig gemaakt. DEN HAAG. Dit jaar zullen nog 500 werkkrachten van de post cheque- en girodienst moeten af vloeien. Vorig jaar al is de perso neelsbezetting van deze dienst afge nomen met 950 werknemers (gemeten in dagtaken). Dit alles is een gevolg van de ver doorgevoerde automati sering bij deze dienst. HAARLEM. Onder grote belang stelling van de Haarlemmers is vo rige week het standbeeld van Lau rens Janszoon Coster op de Grote Markt in Haarlem 27 meter in oos^ telijke richting verplaatst. Dit beeld siert sedert 1856 als nationaal monu ment het centrum van Haarlem. UTRECHT. De 27-jarige onder aannemer M. Gerwig uit Utrecht heeft aangifte gedaan van verduiste ring van ongeveer f 34.000,- door zijn 38-jarige boekhouder W. uit Utrecht. De verduistering zou in de jaren 1964 en 1965 zijn gepleegd. W. is door de recherche uit zijn woning gehaald en voorgeleid voor de officier van jus titie, de boekhouder heeft bekend. DEN HAAG. De Haagse politie is op zoek naar twee mannen, waar schijnlijk Italianen, die bij winke liers in Den Haag goederen hebben gekocht met verlopen Franse bank biljetten. DEN HAAG. H.M. de koningin heeft op paleis Soestdijk in af scheidsgehoor ontvangen de ambas sadeur van Kongo, de heer Cyrill Adoula en mevrouw Adoula. DEN HAAG. In de Haagse Oos- terhesselenstraat is de 66-jarige C. W. Blonk toen hij, vlak voor zijn wo ning, van achter geparkeerd staande auto's de straat wilde oversteken door een personenauto gegrepen. ZAND VOORT. De dertienjarige Hansina Aukema is bewusteloos in de douchecel in haar ouderlijke wo ning in Zandvoort aangetroffen. Ze werd overgebracht naar het „St. Eli sabeth Gasthuis" in Haarlem Daar bleek ze bij aankomst reeds te zijn overleden. DEN HAAG. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, heeft in het Kurhaus een internationaal congres voor het bibliotheekwezen geopend, dat daar tot 17 september wordt ge houden. ZEIST. Toeval en een grote dosis geluk hebben de Zeister politie in de nacht van vrijdag op zaterdag de kans gegeven de hand te leggen op twee 22-jarige knapen, die hadden ingebroken in het magazijn van de Zeister ziiverfabriek van Kempen en Begeer aan de Karpervijver. DEN HAAG. De Koninklijke Ne- derlandsche Toeristenbond A.N.W.B. en de Nederlandse Sport Federatie zullen woensdag 30 november a.s. in het congrescentrum te Amsterdam gezamenlijk een recreatiestudiedag beleggen. De studiedag zal zijn ge wijd aan het onderwerp „Recreatie, beweging, sport". „Gewiehtigsten" naar Baarle-Nassau BAARLE-NASSAU, 12-9. De „Club Tweevijftig", een club die mei van dit jaar Werd opgericht om he ren die meer dan 125 kilo wegen nog wat meer „gewicht" te geven, orga niseert een reünie van Nederlands gewiehtigsten donderdag 22 septem ber op het landgoed Schaluinen in Baarle-Nassau. Op .het programma staan o.m. een officiële weging, een „uitgebreide" Vlaamse koffietafel, om weer wat af te slanken, een bos wandeling met bezichtiging van de Belgische enclaves, en tenslotte een bierfeest onder begeleiding van een bcerenkapel in „Het Zwarte Schaap" in Vlijmen. CHICAGO. De leider van de Ame rikaanse nazi's Lincoln Rockwell, is gearresteerd toen hij met een hon derdtal medestanders op weg was naar een negerwijk in Chicago om te demonstreren tegen het verlenen van gelijke burgerrechten aan de ne gers. DE ONDERGANG VAN UHR 33. Enige tijd namen de donkere, aman del vormige ogen van de hogepriesteres de twee mannen voor haar zwijgend op. Toen klonk er een melodieuse stem van achter de sluiers: „Wie zijt gij, vreemdelingen, die te lrots blijken cm het hoofd voor Maya te buigen?" „Maya", antwoordde Harald brutaal, „in dien uw gelaat even schoon is als uw ogen en uw stem, zal ik gaarne voor u neer knielen, want schoonheid is een macht, waarvoor ik vrijwillig het hoofd wil bui gen. Toon ons uw gelaat". Nog nooit had iemand het gewaagd de trotse hogepriesteres zo toe te spreken. Er kwam even een toornige vonk in haar ogen, doch de boosheid was vermengd met een zekere verwarring. Haar oogleden, met de lange, als vlinders trillende wimpers, sloten zich even om die verwarring te ver bergen. En toen zij weer sprak, had haar stem de heerszuchtige, zelfbewuste klank verloren. „Weet wel, vreemdeling, dat hij die Maya's gelaat heeft aanschouwd, moet sterven, of „Of?" vroeg Harald. Zij antwoordde niet, doch gaf een teken waarop de gordijnen zich langzaam sloten, hen drieën van do priesters in de aangren zende zaal afsluitend. Toen, met een snelle beweging wierp zij de sluiei-s van zich af. Ademloos keek Harald naar haar bekoor lijke, fijngesneden trekken, naar het lange golvende haar. Teen boog hij de knie en bood haar met gestrekte ai-men zijn zwaard aan. „Ge kunt over mij beschikken, o Maya", zei hij zacht, „ge hebt mij tot uw dienaar gemaakt".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6