Algemene Bank Nederland Toeneming waterverbruik na verbetering verkeersverbindingen Vorster premier van Zuid-Afrika Aardgas in Noordzeebodem Herdenkingsdienst 600 jaar stad Tholen dodelijke ongelukken Nieuw gymnastieklokaal te Zierikzee Aandeelhouders Water leiding-Mij. vergaderen 27 september ZIERIKZEE, 13-9. De verbetering van de verkeersverbindingen door de Grevelingendam richting „randstad" heeft gedurende 1965 een duidelijke toename te zien gegeven van het wa terverbruik. Het aantal bezoekers aan Schouwen-Duiveland steeg aan zienlijk vooral na opening van de Oosterscheldebrug op 15 december. Door gelijkblijvend bevolkingscijfer en industrieel verbruik is de toename van het waterverbruik grotendeels tce te schrijven aan de recreatie. De prognose die gemaakt werd voorziet voor 1980 in een ruim twee maal zo groot verbruik als in '65. Ge zien de recreatie zal het echter nodig zijn de capaciteit van do installaties voor de zomermaanden tot bijna het viervoudige op te voeren. Over 5 jaar moet al op een verdubbeling van het dagmaximum worden gerekend. Een en ander wordt meegedeeld in het verslag van de N.V. Waterlei ding Mij „Schouwen-Duiveland" over het boekjaar 1965. Behandeling van dit jaarverslag zal door de aan deelhouders plaats vinden in de al gemene vergadering welke gehou den wordt op dinsdagmiddag 27 sep tember a.s. te Zierikzee. Voor de opvoering van de capaci teit van de istallaties voor de zo mermaanden zal o.a. het aantal put ten moeten worden uitgebreid, de fil tercapaciteit moet worden vergroot. Nodig is ook een grotere reinwater- kelder en verdere automatisering van het pompstation. Gok leidingen moe ten worden verzwaard. Deze inves teringen plaatsen het bedrijf mede ook door de bouw van het nieuwe kantoorgebouw met magazijn voor zware financiële lasten. Weliswaar nemen de inkomsten door grotere waterleveranties toe maar ook de exploitatiekosten stijgen voortdu rend. Het duingebied vormt een afzon derlijk probleem. Tegenover het be lang van natuurbescherming en in mindere mate de fruitteelt staat met name 's zomers de noodzaak van een sterkere wateronttrekking. Naar de zee en de polder vloeit rondom veel zoet water ondergronds af. Winning va,n dit water zou niet alleen zeer kostbaar zijn maar naast nadelen bepaald ook risico's met zich mee brengen, b.v. van verzouting. Een minder gunstige faktor wordt genoemd de afwijzing door de Kroon van de ingediende bezwaren tegen het streekplan Schouwen-Duiveland KAAPSTAD, 13-9. Minister Bal thazar J. Vorster is dinsdag met al gemene stemmen gekozen tot pre mier van Zuid-Afrika Hjj volgt de vermoorde premier Verwoerd op. LONDEN, 12-9. - Maandagavond heeft' Atlantic-Richfield Co. bekend gemaakt dat haar dochteronderne ming, Arpet Petroleum Ltd., in het Britse gedeelte van het continentale plat een nieuw aardgasveld heeft aangeboord. Bij proefnemingen ont snapte het gas met een capaciteit van 5,1 miljoen kubieke voet per dag. Arpet werkt bij de exploratie sa men met British Sun Oil Co. Ltd., North Sea Exploration and Research Co., Superior Oil Co. Ltd. en Sin clair British Oil Co. Ltd. Volgens de bekendmaking kan nog niet worden gezegd of deze ontdek king van commerciële waarde is. t.a.v. onttrekking elders in het duin gebied. De waterleidingmij acht het ook teleurstellend dat het hierbij aansluitende facet-streekplan ter be scherming van de waterwinplaatsen in Zeeland als een minder ver gaand ontwerp tegen het einde van het jaar ter vaststelling aan prov. staten weid aangeboden. Van groot belang is de mogelijk heid van bevloeiing van de duinen met water uit de Grevelingen om streeks 1980. Hiernaar werd een glo baal onderzoek ingesteld. Aangezien in het duinlandschap grote ingrepen niet wenselijk zijn te achten en o.a. het reliëf bepaalde gebieden voor bevloeiing minder geschikt maakt moet hierdoor voorlopig niet op een grotere capaciteit worden gerekend dan enige malen de thans toegestane. Daarmee zou dan trouwens onder het voorbehoud van geen vestiging van waterverslindende industrieën tot het eind van deze eeuw in de behoefte zijn te voorzien. SPORT VOETBAL K.N.V.B, District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 18 september luidt: 4e klasse G: Zierikzee-De Schut ters (half 3); Goes-DFS; DIVO-Vos- meer; BSC-Oude Molen; RKFC- Nieuw Borgvliet. Afdeling Zeeland le klasse: Renesse I-Patrijzen I (half 3); Lewedorpse Boys I-Drei- schor I (half 3, scheidsr. L. Koster); Luctor I-Noormannen I; Domburg I- Groede I; Jong Ambon I-Hoofdplaat I; Koewacht I-Robur I. Reserve le klasse: Middelburg IV- Zierikzee II (12 uur, scheidsr. A. Smid); Goes III-Hontenisse II; Dom burg Il-Zeeland Sport IV; Vlissin- gen IV-Zeelandia II; Vogelwaarde II-RCS II; Terneuzen III-Walcheren II; Oostburg li-Zeeland Sport IV. 2e klasse B: Zonnemaire I-SVO- WK I (half 3, scheidsr. F. Huiszoon); DFS II-Kruiningen I (half 3, N. Speelman scheidsr.); Domburg II- Zierikzee III (kwart over 12, J. de Bree scheidsr.); Hansweertse Boys II-Renesse II (2 uur, scheidsr. C. v. Kampen); Cortgene I-Lewedorpse Boys II; Kwadendamme I-Luctor II. 3e klasse D: Patrijzen II-Dreischor II (half 3, scheidsr. L. J. Kesselaar); 's Heer Arendskerke I-Kruiningen II; Robur III-Kwadendamme H; Robur IV-Volharding I; Volharding II-Kruiningen III. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 17 september luidt: le klasse: Spui I-Bruse Boys I (kwart over 4, scheidsr. L. Baaijens); Kats I-VCK I; Middelburg V-Beve landers I; Arnemuiden II-Zaamslag I. 2e klasse A: Duiveland I-Colijns- plaatse Boys I (kwart over 4, M. Krijger scheidsr.); Bruse Boys II- Brouwershaven I (kwart over 4, Th. Sies scheidsr.); Rillandia II-WIK I (kwart over 4); Kloetinge III-Krab- bendijke II; Heinkenszand I-'s Heer Arendskerke I; Wolfaartsdijk II- Yerseke II. 3e klasse A: MEVO II-SKNWtf II (kwart over 4, scheidsr. J. C. de Bilde); Brouwershaven II-Bruse Boys III (half 4); ZSC I-SKNWK I (3 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde). J uniorencompetitie Groep A I: Middelburg A II-Zie- rikzee A I (half 3, scheidsr. F. L. Witte); Serooskerke A I-Zeeland Sport A I; Arnemuiden A I-Zeelan- dia A I; Vlissingen A II-Middelburg A I. Groep A III: DFS A I-Zierikzee A II (3 uur 35, scheidsr. L. Verloo). Groep B IX: Renesse B I-Brou wershaven B I (half 3); DFS B I- ZSC B I (half 3); DFS BII-WIK B I (half 3). Groep B X: Zierikzee B II-SKNWK B I (2 uur); MEVO B I-Bruse Boys B I (3 uur); Dreischor B I-Zierikzee B I (half 3). Luctor II-Renesse II 3-6 Renesse heeft zijn overwinning te danken gehad aan het veel betere spel wat zij in de 2e helft vertoonden. Reeds in de le minuut namen de be zoekers de leiding door J. Dalebout die een vrije trap van J. Noordijk inkopte (0-1). De vreugde was even wel maar van korte duur daar reeds in de volgende minuut Traas de'ge lijkmaker in het net wist te depo neren (1-1). Beide teams bleken hier mee voor de vez'deix? rest van de le helft al hun kruit te hebben verscho ten. Direkt na de thee kon Traas Luctor een 2-1 voorsprong geven welke door W. Hoogerhuis weer te niet werd gedaan (2-2). De duinbe woners begonnen hierna goed los A.e kernen. Met een mooi schot werd het door D,, Hart 2-3, waarna dezelfde speler in de 25e minuut weer de roos wist te treffen (2-4). Uit een voorzo»? van Dalebout kopte Jaap Verboom nummer vijf in de touwen (2-5), waarna C. Traas uit een doorbraak de stand op 3-5 bracht. Met een goed schot bracht tenslotte J. Dalebout de eindstand op 3-6. ADVERTENTIE veilig Sparen, vertrouwd sparen (Nederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij ualle inlichtingen Bij de Algemene Bank Nederland kunt u ook deelnemen aan het Premie Spaarplan THOLEN, 12-9. In de Nederland se Hervormde Kerk in Tholen is maandagavond een officiële herden kingsbijeenkomst gehouden ter gele genheid van het 600-jarig stadsjubi- leum. Met deze bijeenkomst zijn de feestelijkheden begonnen, die tot en met zaterdag zullen duren. Dijkverzwaring bij Burgbsliiis en wegverbreding De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, woonde de bijeenkomst bij, waarin prof. mr. J. Th. Smit uit Amsterdam een over zicht gaf van de historie van Tholen in deze 600 jaar en waarbij hij er vooral op wees dat de datum niet precies juist was maar eigenlijk 7 de cember had moeten zijn. In het gemeentehuis werden de commissaris der koningin twee exemplaren van het boek „Tholen 600 jaar stad" aangeboden, voor hem zelf en voor de provincie. Geschenken Het gemeentebestuur ontving zes schenkbladen en een klok van de vereniging van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers van het ei land Tholen, een boekwerk van de waterleidingmaatschappij Tholen, een wandkleed, voorstellende verle den, heden en toekomst van het ei land, ontworpen door mevrouw Kooyman en vervaardigd door de le den van de zes vrouwenverenigingen, met een bijbehorende oorkonde en een maquette voor de kinderspeel plaats plus een geldbedrag voor dit doel van het comité speelplaats Tho len. Burgemeester Van Boeyen van Tholen dankte voor de cadeaus. Bruse Boys II-WIK I 0-6 Het handje vol publiek dat op het Bruse sportpark aanwezig was om Bruse Boys II tegen WIK I uit Kerk- werve aan het werk te zien, moet wel teleurgesteld naar huis zijn ge gaan. Tegen het snelle en jeugdige elftal van WIK hadden de ditmaal in rode shirts gestoken Bru-reserves geen schijn van kans. Bovendien was de thuisclub nog gehandicapt door het ontbreken van De Keijer, C. v. d. Weele, Kees van Liere en doelman Quist terwijl na een kwartier spe len Jan van Gulst vervangen moest worden door Abrahamse. Reeds di rect na het aanvangsignaal van scheidsrechter Krijger was het te zien dat de thuisclub het tegen WIK moeilijk zou krijgen. Met frisse open aanvallen nam WIK al direct het heft in handen en doelman Izak Ju- melet werd door de Kerkwervena- ren al meteen op de proef gesteld. Na tien minuten ontstond het eerste doelpunt. Uit een schermutseling voor het Bruse doel kreeg linksbui ten Piet van de Kasteele de bal te pakken en schoot hard in (0-1). Bij een volgende aanval over rechts passeerde J. van IJsseldijk enkele spelers en Jumelet kon de bal op nieuw uit het net halen (0-2). Er wa ren 20 minuten gespeeld toen via een aanval over i echts de bal voorlangs het doel ging en waar Piet v. d. Kas- steele al klaar stond om in te koppen (0-3). Wat de thuisclub in deze pe riode had laten zien was bedroe vend en vooral de voorhoede was het zwakke punt. Nadat Van IJsseldijk uit vrije positie naast had gescho ten brak de rust aan. In de tweede helft was het over wicht van de gasten nog sterker dan in de eerste speeltijd en keeper Kloet van WIK moest zelden in actie ko men. Het was weer P. v. d. Kas- steele die van zich deed spreken door op fraaie wijze de stand op 0-4 te brengen. Daarna was het de beurt aan Leen van der Wekken, die van zeer nabij doelpuntte (0-5). Het was nu alles WIK wat de klok sloeg want de groen-witte be zoekers waren veel sterker. Hoewel in de WIK-voorhoede Verhage geen enkel doelpunt maakte, was hij toch zeer aktief en stelde de Bruse ach terhoede vaak voor moeilijke pro blemen. Het was opnieuw L. van de^ Wekken die zich keurig vrij speelde en het halve dozijn volmaakte (0-6). In deze klasse zal Bruse Boys II het moeilijk krijgen, want WIK blijkt hier nog niet eens de sterkste tegen stander te zijn. Zierikzee li-Vogelwaarde II 3-0 In een zeker niet onaantrekkelijk gespeelde wedstrijd zijn de Zierik- zee-reserves er in geslaagd een ver diende overwinning te boeken. In de eerste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Wel maakte Zierikzee in deze periode nogal eens de fout in de buitenspelval te lopen al dient gezegd te worden dat er wel eens werd gefloten als er van bui tenspel totaal geen sprake was. Goed stuwend werk op het middenveld leverden Duinhouwer en Henning die bijzonder hard werkte. Het doel van de bezoekers ontsnapte ternau wernood aan een doorboring toen een hard schot van de onderkant van de lat (waarbij volgens enige oogge tuigen het leder tegen het net kwam) weer in het veld terug sprong. Twee minuten voor het verstrijken van de le helft kon de thuisclub toch de lei- LAND- EN TUINBOUW Grotere aanvoer op veilingen van appels en peren BURGH, 12-9. De voormalige polder Burgh; tegenwoordig is het een onder deel van het waterschap Schouwen-Duiveland, ligt extra beveiligd achter een verzwaard dijklichaam dat enige weken geleden werd opgeleverd door de uitvoerder Molhoek uit Sleeuwijk. De dijk die aldaar de akkers bevei ligde had op dit stuk geen slaperdijk en had reeds met de ramp in 1953 een flinke knoei gekregen. Ontbreken van de benodigde gelden deed een spoedige verzwaring uitstellen, doch in het afgelopen voorjaar werd het werk aan besteed en de aannemer heeft in een zeer snel tempo het werk klaargemaakt. De dijk werd een zestal meters verbreed, doch de hoogte onderging praktisch geen wijziging. De onder de dijk langs lopende Westboutsèweg werd geheel nieuw aangelegd en een stuk breder. Jammer dat het laatste stukje vlak bij de Westbout niet werd verbreed, waardoor een soort flessenhals ontstond. Tegenover de zg. Nieuwe weg werd ten behoeve van de hengelaars een be- tontrap tegen de dijk gelegd, wat door hen ten zeerste op prijs wordt ge steld. De dijk sluit aan op het reeds eerder verzwaarde dijkstuk dat rond het zg. Oude Burghsluis ligt. (Foto: Zicrikzocsche Nieuwsbode). DEN IIAAG, 13-9. Op de fruit veilingen z\jn op het ogenblik grote aanvoeren van goede handperen maar ook de appelaanvocr wordt van steeds grotere betekenis. In het midden en noorden van het land wordt het appelras James Grieve nog in flinke hoeveelheden aangevoerd. De kwaliteit is over het algemeen best. De prijzen zijn wat teruggelopen en de beste kwaliteiten worden op de veilingen verkocht te gen prijzen die liggen rond 40 cent per kg. In hel zuiden van het land is de Cox's Orange Pippin op het ogenblik het belangrijkste appelras dat wordt aangevoerd. Vcoral in Zeeland wordt deze ap pel dagelijks in grote hoeveelheden aangevoerd. Deze fijnste handappel van het Nederlandse sortiment wordt in het zuidwesten op grote schaal ge teeld. Vrijwel elke teler heeft dit ras op zijn bedrijf. Bij de zeer grote aanvoeren van de vorige week liep de prijs van de Cox's Orange Pippin wat terug en deden de beste kwaliteit tussen 40 en 50 cent per kg. Nadien is er echter weer een prijsverbetering ingetre den en begin deze week werden de grote en middelmaten van de Cox's Orange Pippin op de Zeeuwse veilin gen verkocht legen prijzen die lagen rond en even boven 50 cent per kg. Op bescheiden schaal worden ook reeds eetbare partijen Cox's Orange Pippin aangevoerd. Hiervoor ligt de vcilingprijs tussen 75 on 90 cent. per kg. ding nemen door Wim v. d. Hoek die uit een hoekschop van Jonker in kopte (1-0). In de 2e helft was de strijd snel beslist daar Bart Linders reeds met twee doelpunten in de eerste 5 minuten de stand op 3-0 wist te brengen en wat uiteindelijk ook de eindstand werd. DUIVENSPORT PV. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Neufvilles. De snelheid van de eerste duif was 1216.60 m.m. Aankomst 11.58.43. De snelheid van de laatste duif was 799.36 m.m. Aankomst 12.52.54. Abr. Verwijs 1, 11, 27, 31; J. C. Verwijs 2, 3, 7, 18, 19, 33, 39; L. Ver- meij 4, 5, 12, 14, 29, 37; Th. Bakker 6, 17, 20, 21, 25, 28; C. Verwijs 8, 15; A. Kot 9, 10, 35; Joh. Quist 13, 22, 23, 26, 32, 36, 38, 42, 43, 44; R. Quist 16. 24; J. Quist 30, 34, 41; R. Mol 40. De Noorse politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Os lo de 22-jarige Jürgen Henschel ge vat, op wie de afgelopen drie weken jacht is gemaakt als degene die op 21 augustus de vierjarige Audrey Klewer uit het huis van haar groot vader in de Berlijnse wijk Wannsee ontvoerd zou hebben. Een bijzondere subcommissie van de V.N.-commissie inzake kolonia lisme zegt in een rapport over zuid- west-Afrika, dat dit gebied aan het bestuur van Zuid-Afrika dient te worden onttrokken en rechtstreeks door de V.N. moet worden beheerd. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG. NED. I: Als Klaas Vaak uitverteld is - nog een paar weekjes en Pipo komt hem toch echt opvolgen - volgt een nieuw avontuur van „de onbe kende studentHank Dearborn. Meer jeugdig vermaak tot acht uur, en wel Shindig. Na het journaal Sportpanorama en dan de nieuwe serie the Fugitive. Het gaai om een meneer die beschuldigd wordt van moord. Hij ziet geen kans zijn on schuld te bewijzen en neemt daarom de benen. Eenmaal van zijn achter volgers verlost, hoopt hij de ware dader van de moord te kunnen op sporen. Tot slot van de avond Haar naam is Caterina Valente, een docu mentaire van Fred Oster. NED. II: Onze man in Londen opuit hel KRO-programma, dat ver der alleen maar bestaat uit een Duit se opvoering van de Amerikaanse thriller de Uitkijktoren. Het is een bijzonder intelligent uitgewerkt idee dat aan deze „Kriminalkomodie'> ten grondslag ligt. DONDERDAG. NED. IKlaas Vaak, de Verrekij ker, gewestelijk journaal en Lucy vullen het vooravondprogramma. Na het journaal en Achter het Nieuws een kort cabaret program maatje, getiteld Atelier. Negentig minuten vervolgens met een Rus sisch televisiespel getiteld Wij trek ken vuur. NED. II: de hele NCRV-avond is ingeruimd voor een uitvoering van Jo.se/ Haydns oratorium Die Schöp- fungzoals die onlangs werd uitge voerd in Utrecht door de Wolfsbur- ger Chorgemeinschafl o.l.v. Heinz Meycr-Kundt. WOENSDAG 14 AUG. NED. I: 17.00 Wonderlijke nachten; 17.10 Geleide expressie; 17.35 Veilig verkeer; 19.00 Nieuws: 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Hank; 19.35 Shindig 20.00 Journaal; 20.20 Sportpanora ma; 20.50 The Fugitive; 21.40 Haar naam is Caterina 22.35 Jour naal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 On ze man in Londen20.25 De uitkijk toren; 22.10 Journaal. DONDERDAG 15 AUG. NED. I: 14.30 Vrouwelijkheden; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De verrekijker; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 De Lucy show; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Atelier21.05 Wij trekken vuur 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 De schepping; 22.00 Journaal. In afwachting van de officiële ope ning - de datum is nog niet defini tief vastgesteld - heeft de jeugd reeds bezit genomen van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Raam straat. Een modern funklioneel ge bouw verrees bijna aan de voet van de St. Lievensmonsterloren. Voor het totaalaspect heeft dit konsekwen- ties. Men ziet weer eens een scherp contrast lussen oud en nieuw, zoals het in een bedaagde stad als Zierik zee bijna niet te ontlopen is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De bevoegde Sowjet-instanties hebben een verzoek van Harold M. Koch, een voormalig Rooms-kath. priester en burger van de Verenigde Staten, om politiek asiel in de Sow- jet-Unie onderzocht en ingewilligd. BOLSWARD. Staatssecretaris Bak ker (economische zaken) heeft in het raadhuis in Bolsward een tentoon stelling geopend over koffie en thee en de geschiedenis daarvan. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM. 12-9. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 19,00-21.00 Bintjes 30-50 mm f 13,00-14.00; Bint jes 40 mm opwaarts f 13,00-15,50. Klei-aarde ppelen voor de export: Bintjes 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 14,00-15,00, Bintjes 45 mm opwaarts f 15,00-16,00. Zand-aardappelen voor de export: Climax 35 mm opwaarts f 9,50. Voer-aardappelen f 2,00-4.50. Stemming: binnenland en export rustig. LENT. In Lent is de 45-jarige geestelijke D. van Veen, terwijl hij met zijn bromfiets op de Vossenbeelt- sestraat reed, door een vrachtauto overreden en gedood. EINDHOVEN. In hel Sint Joseph- ziekenhuis in Eindhoven is de 69— jarige heer J. A. Hcmmel uit deze gemeente overleden. De man was zondagavond bij plotseling overste ken door een personenauto aangere den en ernstig gewond. KERKNIEUWS Tekort bij Wereldbond van Bijbelgenootschappen AMSTERDAM. 12-9. 30 mille bc- draagt het tekort dat de budget com missie van de Wereldbond van Bij belgenootschappen heeft op haar be groting van 23 miljoen gulden subsi dies in het boekjaar november 1966- ncvember 1967. Het is overigens de eerste keer dat meti een tekort heeft. Deze subsidies zijn bestemd om te voorzien in te korten die de bijbelgenootschappen in verschillende landen hebben voor zaken welke zij niet geheel zelf kun nen financieren. Dit vertelde de al gemeen secretaris van het Neder lands bijbelgenootschap, mr. F. L. S. F. Baron van Tuyl van Serooskerken. die van het uitvoerend comité van de Wereldbond van Bijbelgenoot schappen in Berlijn heeft bijgewoond. Ncd. Herv. Kerk Beroepen te Suameer: J. Haanslra, Opende (Gr.). Bedankt voor Reeuwijk (loez.): T. v. 't Veld, Don Bommel. Ned. Herv. Kerk Beroepen le Wezcp: A. v. Brum- melen, Giessendam-Nederhardinx- veld; le Nieuw veen: S. Julius, Leus den. Aangenomen naar Ouderkerk a.d. IJssel: J. v. Sliedregt, Baarn, die be dankte voor Gameren. Ger. Kerken Beroepen te Harlingon (vac. J. Snel): M. Hamming, Den Helder. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Middelharnis: P. Roos, Nijkerk. Aangenomen naar Zwijndrecht (2e beroep): G. Loendortse, Drogchnm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4