EN HET AVONTUUR Onverenigde Naties ,enzo heeft delana nog veel meer moois! Br Anneke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 september 1966 No. 19657 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Het aftreden van de secretaris generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, heeft deze volkerenorgani satie iveer eens onder behandeling van 's werelds welsprekendste heel meesters gebracht. Want dit lichaam is door en door ziek. De bedoeling der vereniging is: met vereende krachten een gezamen lijk doel na te streven, volgens het befaamde Handvest o.m. het behoud van de wereldvrede. Wat de praktijk liet zien, leerde ons dat de leden trachten hun eigen belangen te die nen en dat slechts één man - de se cretaris-generaal - moet trachten de vrede moeizaam te herstellen als en kele leden elkaar krachtdadig in de haren zijn gevlogen. Hammarskjoeld is bij zijn bemiddelingspogingen in de Kongo met vliegtuig en al omlaag geschoten, zijn opvolger wenst er het bijltje bij neer te leggen nu hij weinig bemoedigende resultaten be haald heeft en de onderlinge wrij vingen zich alsmaar toespitsen. Voor Berlijn kon geen oplossing worden gevonden, Kongo en Rhode- sië blijven smeulende brandhaarden waar de Afrikaanse landen de wa pens weer willen laten spreken, In dia en Pakistan bewapenen zich bei de weer koortsachtig om opnieuw de strijd te kunnen aanbinden, Israël en Syrië schermutselen dagelijks ter- ivijl de andere Arabische landen met hun legers klaar staan, Egypte en Saoedie-Arabië gaven elkaar klop in Jemen, Cuba blijft als een rood pistool in Amerika's flank dreigen, China laat duidelijk horen dat het niet alleen de grenzen van India maar heel Azië kan overspoelen, Frankrijk bonst met atoombommen op de politieke lange tenen, revolu ties zijn aan de orde van de dag en in Vietnam oefenen Chinezen, Rus sen en Amerikanen met hun mo dernste wapenen, tot de chemische oogstvernietiging toe. Vijf jaren heeft Oe Thant .bemid deld. Hij verwierf daarbij het ver- V ulkaanuitbarsting op Indonesisch eiland DJAKARTA, 11-9. De uitbarsting op 12 augustus van de vulkaan Awoe op het eiland Sangi Talaoed ten noorden van Celebes heeft 39 men senlevens geëist. Bijna 4.000 mensen werden gewond, 14.000 werden dak loos. Aan de Indonesische regering is verzocht het eiland tot rampgebied te verklaren. De officiële cijfers werden pas zondag door het betrok ken ministerie bekend gemaakt. Nederlandse hulp voor gebrekkige kind in het Midden-Oosten UTRECHT, 10-9. Tien jaar gele den kwam een Nederlander, ds. An- deweg in de Libanon in contact met oudere doven. Hij leerde hun een zaamheid en nood kennen en voelde zich geroepen iets voor hen te doen. Hij begon een do venschooltje, dat inmiddels onder zijn leiding is uit gegroeid tot twee instituten in de Libanon en Jordanië met totaal 130 leerlingen. Nederlandse vrienden richtten twee jaar geleden de stichting Hulp aan het gebrekkige kind in het na bije Oosten op om ds. Andeweg en zijn werk te steunen. Naar een lan delijke bijeenkomst van deze stich ting waren zaterdagmiddag vrienden en belangstellenden uit het gehele land gekomen om ds. Andeweg zelf te beluisteren, die een boeiend relaas gaf van zijn werkzaamheden. trouwen van de grootste tegenstan ders, maar hij verloor - hoe kan het anders - zelf het vertrouwen in hun vredeswil. Bovendien werd het machtige in stituut van binnen uit uitgehold door dat belangrijke leden als Rusland en Frankrijk weigerden hun contributie te voldoen nadat de V.N. hun on welgevallige besluiten had moeten nemen en een legertje blauwhelmen had gezonden naar de Kongo. Als elk lid op deze wijze besluiten van de algemene vergadering gaat torpede ren, zal het lichaam weldra zielto gend neerstorten, want we komen allen aan de beurtOok Neder land stuitte op onprettige besluiten tijdens de moeilijkheden in Indone sië en o.a. Griekenland en Turkije tijdens de twist op Cyprus. Zachte heelmeesters kunnen het zieke lichaam werkelijk niet meer redden. De terugkeer van Indonesië als lid kan niet eens als versterking worden opgevat .Hier spreken eco nomische motieven een woordje mee. Zo lang niet alle machten ter wereld (dus ook die van rood China) wor den gebundeld om met krachtiger ADVERTENTIE middelen de eenheid te bevorderen en zolang er geen vijftig leden aan eengesloten front maken als één lid kusaad wil, blijft de U.N.O. een on geregelde sociëteit waarin doelloos met grote woorden, vuisten en zelfs schoenen wordt geschermd. o Onze wereld is vervuld van een onmiskenbaar wantrouwen. Dat zou pas kunnen worden opgeheven in dien alle leden der V.N. begonnen met de aanstelling van een minister voor de vrede inplaats van een mi nister van oorlog .En deze bewinds man opdroegen met zijn collegae van andere staten krijgsplannen op te stellen voor de wereldvrede inplaats van veldtochten voor veroveringen. De secretaris-generaal der Ver. Na ties zou dan hun gezamenlijke mi nister van verdediging kunnen zijn. Zoals de Wereldbank een geza menlijk instituut is voor de financie ring, zouden er meer concentraties moeten komen van instellingen ten algemene nutte. Wij denken aan één centraal bureau voor de voedsel voorziening. dat de voorraden ver deelt en de hongerende gebieden voorziet uit de overdaad van andere leden. Zelfs de beschikbare werk krachten kunnen in gemeenschappe lijk overleg worden betrokken. Het instituut van de Veiligheids raad is ook aan veel kritiek onder hevig geweest. Ontelbare veto's maakten zijn bestaansgrond twijfel achtig. De samenstelling houdt geen rekening met de nieuwe machtsver houdingen, zodat de zetels beter moeten worden verdeeld of het col lege moet worden opgeheven. Alle leden zouden kunnen leren van Oe Thants opvatting van zijn taak. Bij hem geen holle frasen en mooie woorden. Nadrukkelijk eiste hij de vrede als daad. En wel als daad die offers vraagt. De vrede mag waarlijk geen toe vallige leegte zijn tussen twee oor logen, maar moet toch een bereik bare toestand zijn die niet meer door strijd mag worden onderbroken en die door samenwerking kan worden gerealiseerd. De vijftien landen van de NA. V.O. hebben de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, verzocht aan te blijven, zo wordt uit N.A.V.O.- kring in Parijs vernomen. Schouiven-Duivelandse sportspiegel Uitstekende prestaties in de tweede klas B In de 3e klas D leverde Dreischor II verdienstelijk werk tegen Kruiningen MEVO verslceg Bruse Boys (zaterdagcompetitie) Brouwers- haVen verslceg Rillandia II voor eigen publiek. In de 2e klas B zorgden onze ver tegenwoordigers voor uitstekende prestaties. Zierikzee III zorgde voor een daverende verrassing door Cort- gene met een 2-1 nederlaag over de Oosterscheldebrug naar huis te stu ren. Zonnemaire schoot geweldig uit haar slof tegen de reserves van Domburg die een 8-0 nederlaag kre gen te inkasseren. SVOWK bemach tigde te Ouwerkerk zijn eerste winstpuntje tegen DFS II (5-2), ter wijl Renesse II de reserves van Luc- tor in eigen huis met 6-3 klop gaf. Verder won hier Kruiningen met 5-0 van Hansweertse Boys II, terwijl Kwadendamme met een 4-1 over winning naar huis terug keerde van het bezoek aan Lewedorpse Boys 11. verdienstelijk werk met een 3-2 overwinning in de uitwedstrijd tegen Kruiningen II. Volharding schoot met scherp tegen Robur IV (11-0), Robur III deed het beter tegen Kwa dendamme II (2-3), terwijl Patrijzen II met 4-3 aan het langste eind trok bij 's Heer Arendskerke III. Kruinin gen III en Volharding II deelden de inzet broederlijk (2-2). Kruiningen 2 2 0 0 8- 1 4 Zonnemaire 2 2 0 0 12- 2 4 Renesse 11 2 2 0 0 15- 5 4 SVOWK 2 1 0 1 6- 3 2 Kwadendamme 2 1 0 1 5- 4 2 Lewed. Boys II 2 1 0 1 3- 4 2 Domburg II 2 1 0 1 4- 9 2 Zierikzee III 2 1 0 1 4-10 2 Hansw. Boys 11 2 1 0 1 2- 6 2 DFS II 2 0 0 2 4- 9 0 Luctor II 2 0 0 2 3- 8 0 Cortgene 2 0 0 2 2- 6 0 Patrijzen 11 Robur III Kruiningen 11 Volharding 's H. Arendsk. 1 Dreischor II Kruiningen III Volharding II Kw.damme II Robur IV 2 2 0 0 9- 2 2 0 0 6- 2 1 0 1 15- 2 1 0 1 13- 2 10 1 2 10 1 2 0 11 2 0 11 10 0 1 10 0 1 5 4 4 4 3 2 3 2 5 2 4-7 2 4- 7 1 2-15 1 2-3 0 0-11 0 In de 3e klas D vertegenwoordiger, deed onze enige Dreischor II, ADVERTENTIE Stoeisterk wollen truitje, met nylon versterkt. In rood, groen, wit en blauw. Maat 92 t/m 116, prijs f. 12,95 - f. 15,95. 100% nylon Helanca broek met leuke knoopjes. Licht- bruin-wit, zwart-wit en bleu- wit geblokt. Maat 86 t/m 104, prijs f. 13,95 - f. 16,25. de grote gebreide kindermode 'Deze Delana broeken zijn vervaardigd uit "Ehludow garens. Vraag grote, frisse kleurenfolder aan uw |evefancier_of_aanJ>elan^ ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas bleek bij de derby op het sportpark Bannink tussen MEVO en Bruse Boys dat beide teams nogal gebukt gaan onder het gebrek aan een behoorlijke conditie van haar spelers die niet in staat bleken te zijn om zich gedurende 2 maal 45 minu ten voor de volle honderd procent te geven. MEVO won deze wedstrijd met 4-2, waarbij de Boys nog als ex cuus konden aanvoeren dat zij met vier invallers moesten aantreden. Wissenkerke, dat na de mislukte po ging van het vorige seizoen thans ernstig van plan schijnt te zijn om haar plannen door te voeren, won met maar liefst 12-1 van Beren. Kats kreeg bij Middelburg zijn derde ne derlaag te noteren (3-1), terwijl VCK te Koudekerke een verrassende 2-0 nederlaag leed tegen Arnemuiden II. Zaamslag kwam goed voor de dag met een 3-2 zege op Bevelanders maar Spui zag Kloetinge met de volle buit (3-5) naar Zuid Beveland terugkeren. Wissenkerke 3 3 0 0 18- 2 6 Arnemuiden II 3 2 1 0 7- 2 5 VCK 3 2 0 1 7- 3 4 Zaamslag 3 2 0 1 8- 4 4 Middelburg 3 2 0 1 8- 5 4 Kloetinge 3 2 0 1 8- 6 4 Bevelanders 3 1 1 1 7- 5 3 Spui 3 1 0 2 6-10 2 MEVO 3 1 0 2 6- 8 2 Bruse Boys 3 0 1 2 4- 8 1 Beren 3 0 1 2 2-18 1 Kats 3 0 0 3 1-11 0 In de 2e klas A leverde Brouwers haven, in een uitstekend gespeelde wedstrijd fraai .werk door voor eigen publiek met 4-1 van Rillandia II te winnen. Te Bruinisse behaalde WIK een vlotte 6-0 zege op Bruse Boys II, terwijl Duiveland ook al uitstekend voor de dag kwam door Yerseke II in eigen huis met 6-2 te verslaan, 's Heer Arendskerke stelde haar aan hang teleur door met 4-2 van Kloe tinge III te verliezen. Krabbendijke II kwam maar net met de hakken over de sloot tegen Heinkenszand (3-2), terwijl Colijnsplaase Boys een vlotte 7-2 overwinning kon boeken op Wolfaartsdijk II. Krabbendijke II 3 3 0 0 13- 5 Duivelai\d 3 2 0 1 11- 6 WIK 3 2 0 1 12- 7 's H. Arendsk. 3 2 0 1 12- 7 Br.haven 3 1 2 0 8- b Rillandia 11 3 2 0 1 9- 6 Colpl. Boys 3 1 1 1 9- b Heinkenszand 3 1 1 1 13-12 Kloetinge III 3 1 1 1 8-11 Wolfaartsdijk II 3 0 1 2 12-19 Yerseke 11 3 0 0 3 4-15 Bruse Boys 11 3 0 0 3 1-14 SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zonnemaire-Domburg II 8-0 In een uitstekend gespeelde wed strijd zijn de rood-gelen erin ge slaagd een ruime overwinning te be halen op de Domburg reserves. Reeds in de le minuut kreeg Adrie Geel hoed, toen hij een strafschop mocht nemen, een fraaie kans om zijn club de leiding te geven welke hij even wel onbenut liet. Toch slaagde de zelfde speler erin om Zonnemaire een 1-0 voorsprong te geven welke door P. de Vlieger nog in de le helft werd opgevoerd tot 2-0, Na de her vatting kwam de doelpuntenmachi- ne van de thuisclub pas goed op dreef. Adrie Geelhoed wist nog drie maal het net te vinden terwijl Piet de Vlieger, Leen Verloo en J. Fon- teine nog ieder eenmaal het net lie ten trillen waarmee zij de eindstand op 8-0 brachten. Robur-Renesse 0-2 Een verdiende overwinning voor Renesse dat overwegend het beste van het spel had. Reeds in de eerste 10 minuten leverde Renesse een zware druk uit op het Robur doel wat een aantal corners tot gevolg had welke niets opleverden. Nadat Bezuijen wqfe doorgebroken en had overgeschoten werd midvoor Racas bij een doorbraak door twee spelers in de grond geboord. Uit de vrije trap hiervoor kogelde Boerma rake lings over. Aan de andere zijde weet doelman Everaerts schoten van v. d. Dries en Schaier onschadelijk te ma ken. Ook na de hervatting weten de bezoekers het Robur doel weer di- rekt onder druk te zetten. Bij een schot van Matthijsse weet rechtsach ter Baarends op de doellijn nog red ding te brengen. Als er een kwartier is gespeeld weet Renesse de leiding te nemen als na een goede combina tie tussen Matthijsse en Racas laatst genoemde uit een moeilijke hoek doelman Burgs weet te verschalken (0-1). Drie minuten later weet Renesse haar voorsprong op te voeren door Racas die een hoge voorzet ineens op zijn slof onder de lat knalt (0-2). Bij een tegenaanval van Robur schiet de doorgebroken Bruins in vrije positie ver naast. De thuisclub die alles in het werk stelt om de bakens nog te verzetten slaagde er in het Renesse- doel enige malen onder zware druk te zetten. Linksachter v. d. Vaate moet hierbij eenmaal koppend op de doellijn redding brengen. In de slot fase neemt Renesse het initiatief weer in handen. Een kogel van Boer ma weet Burgs miaar ternauwernood corner te werken, terwijl even later geen der Renesse voorhoedespelers aanwezig is als Burgs een schot van De Rijke moet loslaten. Yerseke II-Duiveland I 2-6 Duiveland, had er nu niet bepaald op gerekend, dat men in Yerseke zo'n gemakkelijke en ruime overwinning zou gaan behalen. Er was nauwelijks middenuit genomen of Rdnus de Bruyne gaf de Oosterlanders reeds de leiding (0-1). Gesterkt door dit vlugge succes kwamen de geel-zwar- ten nu flink opzetten, maar het duur de toch bijna 20 minuten, toen de be zoekers hun voorsprong wisten op te voeren. De hardwerkende en overal onverwachts opduikende Cor Steen- poorte zorgde op fraaie wijze voor 0-2. Yerseke II wist nog voor de rust de achterstand tot 1-2 te verkleinen. Na de hervatting kwam Duiveland nog beter voor de dag dan in de eerste helft. Het liep ook zonder J. van Dijke bij Duiveland uitstekend en vooral Henk Dorst speelde uitste kend. Het was weer de gevaarlijke Cor Steenpoorte, die de Oosterland- se aanhang liet juichen toen hij de Yerseke-doelman vergeefs liet dui ken (1-3). Naarmate de tweede helft vorderde bleef Duiveland de toon aangeven en het was opnieuw Steen poorte, die zijn kans schoon zag en doelpuntte (1-4). Met dit doelpunt was de zege voor Duiveland prak tisch een feit, doch dat veranderde toen Yerseke tot 2-4 wist in te lopen. Verder lieten de gasten het echter niet meer komen en Rinus de Bruyne zorgde voor 2-5. Voor dat de scheids rechter het einde had aangekondigd had Cor Steenpoorte het halve do zijn nog juist volgemaakt. Voor za terdag staat weer een thuiswedstrijd op het programma voor Duiveland. Colijnsplaatse Boys komt dan haar opwachting in Oosterland maken. Mevo-Bruse Boys 4-2 Beide elftallen verschenen met eni ge invallers binnen de lijnen. Zo ont braken bij Mevo K. de Oude en P. Janse, terwijl de Boys de steun moes ten missen van W. Otte, O. Kostense en H. den Ouden. Mevo begon veel belovend en reeds na 8 minuten slaagde linksbuiten Verwijs er uit een voorzet van J. Bij de Vaate in doelman Quist het nakijken te geven (1-0). De Boys lieten zich door deze achterstand echter geenszins intimi deren en al spoedig slaagden zij erin de thuisclub op haar eigen helft te- rog te dringen. In de 13e minuut slaagde Pankow erin zich handig vrij te spelen waarna hij doelman Bij de Vaate met een schuiver geen kans gaf (1-1). De Mevo verdediging kwam hierna onder zware druk te staan waarbij het doel enige malen maar ternauwernood aan een doorboring ontsnapte. Toch slaagden de Boys er in de 28e minuut in de leiding te nemen door Schults die een goede scoringskans op de juiste wijze afrondde (1-2). Naarmate de tijd verder verstreek slaagde Mevo er wel in meer even wicht in het spel te brengen zonder hierbij veel gevaar voor de Bruse veste te kunnen scheppen. Na de hervatting heeft Mevo overwegend het beste van het spel gehad zonder tot grote daden te kunnen komen. In de 4e minuut slaagde F. de Oude er in de balans in evenwicht te bren gen (2-2). Aan de andere zijde kreeg Jumelet hierna een bijzonder fraaie kans om zijn club weer de leiding te geven welke door te lang wachten verloren ging. Een unieke kans kreeg ock v. d. Velde toen hij een straf schop mocht nemen, maar zijn veel te zachte schot leverde voor doelman Quist weinig moeilijkheden op. Na dat F. de Oude nogeens een voorzet op 2 meter van het doel staande had gemist kreeg Schults aan de andere zijde een strafschop te nemen welke ook al geen doelpunt opleverde daar hij het doel op de verkeerde plaats zocht. In de 36e minuut viel de be slissing toen F. de Oude bij een doel- worsteling het beslissende tikje wist te geven (3-2). Twee minuten voor tijd maakte v. Dijke aan alle onze kerheid een einde door met een schuiver de stand op 4-2 te brengen. Onbekende overweldigt studente te Utrecht UTRECHT, 12-9. Maandagoch- tend omstreeks half zeven is een 24- jarige studente uit Utrecht in een huis aan het Lepelenburg aangerand door een onbekende jongeman, waar schijnlijk een buitenlandse arbeider. Deze wist zich door een raam open te schuiven toegang te verschaffen tot de slaapkamer van het meisje. Daar overweldigde hij haar. Volgens het meisje was de dader een Griek. Zij heeft de politie een vaag signale ment kunnen geven. HET BOTER- EN MARGARINEVERBRUIK DEN HAAG, 12-9. In de eerste helft van dit jaar is blijkens door het Produktschap voor Margarine en Oliën gepubliceerde gegevens het verbruik van boter in ons land (in kg per hoofd per jaar) gestegen tot 4,01 tegen vorig jaar 3,98, terwijl het verbruik van margarine is gedaald tot 19,03 tegen vorig jaar 19,77. Voor het tweede kwartaal bedroeg het boterverbruik 3,94 tegen vorig jaar 4,15 en het margarine verbruik 19,07 tegen vorig jaar 20,20. Het totale boterverbruik bedroeg in de eerste helft van dit jaar 24892 (v. j. 24411) ton en het margarine verbruik 118.114 (v. j. 121.101) ton. ADVERTENTIE Drie dagen naar Ibiza UTRECHT, 10-9. Het was heel zorgvuldig geheim gehouden en daarom kwam het ook als een complete verrassing: alle leden van het Jaarbeursperso- neel gaan met hun echtgenoten in oktober een driedaagse vliegreis maken naar Ibiza, een van de Balearen-eilanden. Zij krijgen de reis cadeau van de jaarbeursdeelnemers, die op deze manier hun waarde ring uiten voor de belangrijke bijdrage die het personeel steeds weer levert om het dienstbetoon van de jaarbeurs te helpen versterken. - Het jaarbeurspersoneel kreeg het nieuws over de f eesttrip op de bijeenkomst ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Kon. Nederlandse Jaar beurs in Utrecht te horen van de heer B. A. Honig, de voor zitter van de Stichting Deel nemerscomité. Hij oogstte met zijn mededeling uiteraard stormachtige bijval in de door 3500 gasten gevulde Margriet hal. MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 12-9. Op de Rot terdamse graanbeurs zijn de volgen de prijzen genoteerd af boerderij: Nieuwe oogst: groene erwten tot f 44,00; schokkers tot f 42,50; kapucij ners tot f 58,00. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-9. Op de Utrecht se paardenmarkt zijn vandaag 404. dieren aangevoerd. De prijzen waren voor luxe paar den f 1100 tot f 1600, werkpaarden f 1100 tot f 1550, oude paarden f 850 tot f 1280, 3-jarige paarden f 750 tot f 1075, 2-jarige paarden f 700 tot 925, veulens f 300 tot f 625, hitten f 650 tot f 825, slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 2,90 tot f 3,50, jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,50 tot f 3,80. De handel was redelijk. 34 De lange tijd van voorbereiding en het formele juffrouw Graal Daarna de vreselijk verlegen verliefde jon geman spelend, die ze zo ontroerend lief had gevonden nota bene Ze had als het ware zelf zijn armen om zich heen gelegd en zijn mond naar de hare getrokken Al die schuchter heid paste in zijn plan Zo zal hij met al die andere vrouwen ook wel gedaan hebben, dacht ze En dan steeds een stapje verder, net zo lang tot hij zijn doel bereikt zou hebben En bij hoevelen was hem détt al ge lukt? Hoe lang zou het nog geduurd hebben, voordat zij tenslotte alle remmen had losgelaten? Er physiek en moreel niet meer tegenop kun nend? Plotseling stond ze op, schichtig naar de lounge kijkend Ik moet weg, dacht ze, voor hij terugkomt Ik wil hem niet meer zien, nooit meer, die gemene bedrieger. Gehaast nam ze haar tasje op en liep naar de lounge Maar bij de garderobe bedacht ze, dat hij de bonnetjes in zijn jas had gestoken Dan maar zo naar huis In geen ge val meer op hem wachten Die man tel kwam wel eens een andere keer Vlak bij de deur voelde ze een hand op haar arm Woest keek ze om, verwachtende Sam te zien Maar het was Tiemen Scholstra, die op besliste toon zei: „Ik zal je thuis brengen, Anneke Waar is je man tel?" „Ginds" Ze wees naar de gardc- robbe, waar de juffrouw nieuwsgie rig stond te kijken „Maar hij heeft het bonnetje Hij knikte „Komt wel goed" Hij door FRANK VAN FALCKENOORT trok zijn winterjas uit en legde die om haar heen „Zo, kom maar mee Bij mij ben je veilig, wil je daar aan denken? Op mij kun je altijd rekenen" Een minuut later had hij zijn kleine wagentje gestart en reed de weg op Anneke begroef haar gezicht in de handen Geluidloos begon ze te hui len Hij zag haar schouders schok ken Hij draaide de wagen een zij weg in, stopte en doofde de lichten Toen legde hij een arm om haar schokkende schouders en trok haar wat naar zich toe „Zo, meisje, huil jij nu maar even uit, dat zal je goed doen Ik wist er niets van, anders had ik je wel eerder gewaarschuwd" Geruime tijd zat Anneke Graal snikkend tegen hem aan Geleidelijk aan kalmeerde ze en veegde ze haar gezicht af Op een gegeven ogenblik keek ze naar de jongen op, vaag glimlachend „Neem me niet kwa lijk, Tiemen" „Welnee, waarom? Dit blijft hele maal onder ons Ik ben blij, dat je ogen open gegaan zijn Ik wist niet wat ik zag, vanavond, toen hij met jou binnenkwam in de zaal Ik kon het bijna niet geloven Hij moet wel erg zeker van zichzélf geweest zijn, dat hij jou toestemming gaf met mij te dansen Het zal wel een poosje pijn doen Anneke Doch beschouw het maar als een blindedarmopera tie De eerste dagen heb je heel wat pijn, maar je bent toch blij, dat hij er uit is" Onwillekeurig schoot Anneke in een lach door de vergelijking Toen stak ze haar hand uit, die hij drukte „Dank je, Tiemen, voor je waarschu wing en voor je hulp Neem me niet kwalijk, dat ik de laatste tijd- zo te gen je was Ik weet nuwie je bent" „Oké, Anneke Morgen ben ik het vergeten, hoor! Niemand zal ooit iets van mij te weten komen Zal ik je nu naar huis brengen? Of wil je nog even wachten?" „Adrie zal wel slapen Of hij is nog niet thuis Laten we maar gaan Het is al laat, niet?" „Elf uur" Hij startte de wagen en stond vijf minuten later voor de con ciërgewoning stil Toen ze uitge- etapt was, drukte ze nogmaals zijn hand „Dank je wel, Tiemen, voor alles „Welterusten, Anneke Denk er maar niet meer aan en probeer te slapen Dat is het beste" Doch in huis kreeg ze de schrik van haar leven Want Adrie's slaap kamerdeur stond open en ze zag hem in bed liggen, terwijl hij kreunde van pijn Een andere man stond naast zijn bed Toen het meisje na derde, ging hij een paar passen op zij „Wat is er gebeurd?" vroeg ze ge schrokken „Ben je ziek? Heb je een ongeluk gehad?" „Hij is in zijn been geschoten, juffrouw," vertelde de man „Maar ik geloof, dat het wel meevalt" De nacht, nadat ze tot het besef was gekomen, dat Sam Tendelo een bedrieger was, die heel handig er bijna in geslaagd was haar in te pal men. zou haar hele leven wel in de herinnering blijven Uit de verwarde mededelingen van de man. die zich voorgested had als Bennie en die van haar broer, had ze begrepen, dat beiden al enige tijd 's avonds en ook 's nachts op een paar stropers hadden geloerd in het aan het kasteel grenzende bos, dat behoorde bij het bezit van de jonkheer Deze avond hadden ze de stropers op heterdaad betrapt, doch een ervan had geschoten en Adrie in het been getroffen (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3