01e wil ie kaas nithet vuistje Arbeidsongeschiktheidswet treedt in werking 1 juli 1967 Firma W. Gilijamse Algemene Bank Nederland AFTAKELEND AANZIEN Dure auto? Goedkope auto? Flitsen" uit het buitenland Koninklijke Heidemij. heeft te weinig financiële armslag Wat biedt de BEELDBUIS? DE ONDERGANG VAN UHR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 september 19G6 No. 19636 Belangrijke datum in onze sociale geschiedenis In de troonrede zal de regering aankondigen, dat de wet op de ar beidsongeschiktheid 1 juli 1967 in werking zal treden. Deze wet zal een belangrijke hervorming brengen in ons historisch gegroeide stelsel van •iociale verzekeringswetgeving. De logische konsekwentie van het in werking treden van de arbeidson geschiktheidsverzekering is, dat de interimwet voor invaliditeitstrekkers zal gaan verdwijnen. De wetsontwer pen, die de overgang van de oude naar de nieuwe regeling zullen rege len, moeten nog door de Kamers worden aangenomen. Interimwet komt te vervallen De wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering, die de invalidi teitswet en de ongevallenwet zal gaan vervangen, betekent in veler lei opzicht een verbetering van on ze wettelijk geregelde sociale ver zekering. De wet stoelt op het rechts beginsel, dat de oorzaak van de ar beidsongeschiktheid geen rol meer speelt ten aanzien van de aanspraken op een uitkering. Of een werknemer nu invalide wordt door een bedrijfs ongeval, dan wel op andere wijze ar beidsongeschikt wordt, dat doet er niet meer toe. De wet brengt bovendien een vol ledige vervanging van het kapitaal dekkingsstelsel, dat in de invalidi teitswet (rentekaart) is neergelegd en voorts een volledige invoering van het omslagstelsel, zoals we dat ken nen bij andere volksverzekeringen (A.O.W. en A.W.W.), waardoor wel- vaartvaste uitkeringen mogelijk zijn. Tenslotte brengt de wet een uit breiding van de kring van verzeker den door afschaffing van de loon grens ten opzichte van de verzeke ringsplicht, zodat alle loontrekken- den in 't particuliere bedrijfsleven verplicht verzekerd zullen worden. Vanzelfsprekend betekent dit een verzwaring van de premiedruk, maar daar staat tegenover dat wanneer ie mand invalide wordt (en iedereen loopt de kans dat te worden) hij aan spraak kan maken op een redelijke uitkering. Wordt hij voor 200 in valid e verklaard, dan zal die uitke ring zelfs 80 °/o van het laatstgeno ten loon bedragen. Hoe vroeger? De werknemers die straks de nei ging zullen hebben te mopperen, wanneer zij op hun loonstrookje zien dat er premie is ingehouden voor de arbeidsongeschiktheidsverze kering, mogen belist wel eens een blik werpen in de geschiedenis van ons sociale verzekeringsstelsel. Wanneer voor 1940 iemand inva lide werd, kreeg hij een uitkering krachtens de invaliditeitswet. De uit kering was te hoog om te sterven en te laag om te kunnen leven. Men kon zeggen dat wie invalide werd, nau welijks meer aanspraak kon maken op een redelijk menselijk bestaan. Na 1945 trachtten men dit euvel te ondervangen door toeslagen op deze' minimale uitkering te geven. Maar dit systeem had alle nadelen van dien. Het werkte dikwijls de sociale onrechtvaardigheid in de hand. Zo was het niet altijd duidelijk, waarom de een wel en de ander geen toeslag kreeg. Teveel invaliden vielen tussen de wal en het schip in. Minister Veldkamp wilde daarom dit aan vechtbare systeem afschaffen. Bezwaar Hij liep toen reed,s vooruit op de arbeidsongeschiktheidswet, die vol gend jaar een feit zal worden. Er werd een voorlopige wet gecreëerd, de zg. interimwet invaliditeitstrek kers, die een overgang betekende van de inmiddels voor een gedeelte al gelikwideerde invaliditeitswet naar de arbeidsongeschiktheidswet. Werk nemers die de maximumuitkering van het ziekenfonds hadden getrok ken, vielen nu onder de interimre geling. Die regeling is er nu nog en ze zal nog tot volgend jaar juli in werking blijven. Deze regeling had echter één groot bezwaar. Men moet voor meer dan 55 invalide zijn verklaard, om voor een dergelijke uitkering in aan merking te komen. Meer klassen De wet heeft verschillende inva- liditeitsklassen, t.w. A, B, en C. Uit kering per jaar respectievelijk f 5628 (80 tot 100 Vo Invalide); f 4578 (66 tot 80 f 3522 (55 tot 66 u/®). Iemand die bijvoorbeeld voor 50 °/o invalide is, kreeg geen uitkering. Hoogst onrechtvaardig natuurlijk, want zo iemand is toch ook danig gehandicapt. Daarom is kortgeleden nog een klasse D in de interimwet opgenomen. Zij, die voor 45 tot 55 °/u invalide zijn verklaard, hebben ook recht op een uitkering. Maar dit is nóg niet helemaal redelijk. Wij kun nen ons namelijk ook voorstellen dat iemand, die voor een derde invalide is verklaard, hiervan de weerslag in het maatschappelijk leven onder vindt, o.m. bij sollicitaties naar een hogere, beter betaalde functie. Hoe dan ook, de arbeidsongeschikt heidsverzekering zal hierin straks gelukkig verandering brengen. In de eerste plaats zullen de uitkeringen zijn afgestemd op het laatstgenoten loon, terwijl er tevens veel meer in- validiteitsklassen komen. Jammer dat om allerlei redenen, die ver band houden met de staatskas en ook met de loonpolitieke conflicten, het inwerkingtreden van deze wet een half jaar is opgeschoven. Maar 1 juli 1967 zal het dan toch eindelijk zover zijn! Mr. M. VAN OUDWIJCK. ADVERTENTIE NU AL BELASTINGVERLAGING f AI Is clan de verlaging van de Inkomsten- en loonbelasting en kele maanden uitgesteld - bet mag toch wel eens duidelijk ge zegd worden dat een findere kostenvermindering wel degelUk een feit is. Deze kan men dage lijks constateren op de markt - het grootste, gezelligste en voorde ligste koopcentrum. Wat men daar aan uitgaven spaart maakt een aardig deel van de „vaste lasten" goed. Marktkoopman en straathande laar slagen er steeds in, hun klan ten royale keus uit honderden kwaliteitsartikelen te bieden te gen prUzen die nu eens géén aan slag op hun portemonnee beteke nen. De markt is dan ook voor alle verstandige huisvrouwen de beste weg naar goedkoper leven en daar komt nog bfi dat het onge dwongen rondkijken op zichzelf al een genoegen is. Kopen op de markt is altijd profi teren van meevallers, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD RECHTSZAKEN Buurvrouw in de lip gebeten DORDRECHT, 10-9. De vrouw die veertien dagen geleden voor de Dordtse rechtbank terecht moest staan omdat zij een stuk uit de lip en de kin van een buurvrouw had gereten - de 48-jarige mevrouw A. S. uit Heerlen - is conform de els veroordeeld tot zeven maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onder toezichtstelling De vrouw had voortdurend ruzie met haar buurvrouw Op een gege ven ogenblik was het tot zulk een uitbarsting gekomen, dat ze haar te genstandster had gebeten en een stuk van vijf bij anderhalve centi meter uit lip en kin had gebeten. Zij had dat in triomf meegenomen Toen de politie het kwapi halen, wist zij het niet meer te vinden. De mishan delde vrouw is voor haar leven ver minkt. ADVERTENTIE (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1301/1501? Dan hebt u de allernieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met 't dure zitcomfort. En alles wat u verder zoekt. Bagageruimte? Makke lijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrekken! Daarom een auto die technisch en praktisch duidelijk „duurder" is dan hij kost! Proef rit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1301/1501 VANAF f 7795.— SIMCA NEDERLAND NV. Lange Reke 2 - Tel. (01116) 370 Renesse LAND- EN TUINBOUW Herfst* of stoppclbeinestiiig Onlangs hoorden wij de herfst- bemesting benoemen als; gemakke lijker, doeltreffender en goedkoper. Dat wil nogal wat zeggen. Laten wij eens zien of dat zo is. Na herfst bemesting heeft men min der arbeid in het drukke voorjaar. Arbeidsspreiding is altijd welkom, dat vergemakkelijkt het werksche ma. In het najaar gestrooide mest stoffen worden beter door de grond verdeeld. Het effect, de plantenvoe ding, wordt doeltreffender. Een voordeel is bovendien, dat grasland en wintergraan na herfstbemesting minder vorstgevoelig wordt. Ten slotte de prijs van de meststoffen. Deze is op dit moment lager dan in het voorjaar. In geld gedacht is herfstbemesting ook daadwerkelijk goedkoper. Dat klopt dus allemaal. Maar stik stof en magnesium kunnen toch be ter in het vroege voorjaar worden gestrooid? Zeker, dat is zo. Het gaat hier echter om de basismeststoffen: kalk, fosfaat en kali. Die zijn in de herfst beter op zijn plaats. En de uitspoeling dan? In norma le, niet te natte winters, valt dat reuze mee. Alleen op het humus-ar- me zand doet men beter althans de kalibemesting uit te stellen tot laat in de winter. Op alle overige grond soorten is een basisbemesting in de herfst „gemakkelijker, doeltreffen der, goedkoper" en dus wel het over wegen waard. DJAKARTA. Een invloedrijke Mohammedaanse organisatie Al Dja- mijatoel Wasjlijah, heeft alle gods dienstige landen ter wereld opgeroe pen tot een heilige oorlog tegen Chi na, om een halt toe te roepen aan wat zij noemt de onmenselijke ver nietiging van de godsdienst in China. DJAKARTA. Oud-minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio zal als tweede terecht staan voor de speciale militaire rechtbank wegens zijn aandeel in de mislukte staats greep van vorig jaar oktober, zo heeft het persbureau Antara verno men van de Indonesische minister van landbouw, generaal Soetjipto. BRUSSEL. De veiligheid in Azië en daarmede de wereldvrede kan niet zonder de Chinese volksrepu bliek worden verzekerd. Dit heeft de Belgische minister van buitenlandse zaken, P. Harmei, op een persconfe rentie in Brussel verklaard. BOLZANO. Bij de Brennerpas is opnieuw een terroristische aanslag gepleegd, waarbij drie leden van de grenspolitie het leven hebben verlo ren. Twee van hun collega's, die ge wond werden, begaven zich naar de Brennerpas en verklaarden dat de kazerne van de politie op de 2119 meter hoge Steinjoch in de lucht is gevlogen. LONDEN. De Pakistaanse minister van buitenlandse zaken, Shrifoeddin Pirzada, heeft op de Gemenebestcon ferentie in Londen verklaard dat Pakistan voorstander is van ver plichte economische sancties via de V.N. tegen de regering-Smith in Rhodesië. SALISBURY. Twee rechters van het Rhodesische hooggerechtshof hebben de grondwet die na de een zijdige onafhankelijkheidsverklaring van Rhodesië in 1965 werd inge voerd en de huidige regering onwet tig verklaard. Tevens stelden zij vast dat de regering-Smith de enige effektieve regering voor het land vormt. HONGKONG. Radio-Peking meldt dat de oogst in China goed is ge weest deze zomer. In de provincies Kwangtoeng, Sjansi, Foekien, Sjoen- toeng en Keiloeng Kiang is meer graan binnengehaald dan vorig jaar. DJAKARTA. Statistieken zijn net als bikini's, zei een lid van een groep van het internationale mone taire fonds in Djakarta. „Wat ze onthullen is interessant, maar wat ze verbergen is vitaal" Zijn naam wil hij niet genoemd zien PEKING In China is een nieuwe uitgebreide uitgave met een bloem lezing uit de werken van Mao Tse Toeng gepubliceerd, die speciaal voor gebruik door Chinese militai ren bestemd is De uitgave telt 230000 woorden. LONDEN. Op de muren in Londen is een aanplakbiljet in de beroemd geworden Westamerikaanse stijl verschenen, waarop vermeld wordt dat de bandiet Harry Roberts wordt gezocht. ADVERTENTIE veilig sparen, vertrouwd sparen (Nederlandsche Handel-Maatechapplj De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij u alle inlichtingen Bfj de Algemene Bank Nederland kunt u ook deelnemen aan het Premie Spaarplan EINDHOVEN, 10-9. De Koninkiy- ke Nederlandsche Heidemaatschappij heeft onder 'stands huidige finan ciële omstandigheden te weinig arm slag voor het werk dat zij in het be lang van de indeling van Nederlands levensruimte verricht. Dat was op te maken uit de woorden die de voorzitter van deze „Vereniging ten algemenen nutte", rr. J. B. G. M. Ridder de van der Schuren, in de algemene vergadering in Eindhoven sprak. Dc huidige ontwikkeling leidt tot beperking der kapitaalsuitgaven door de overheid en tot schaarste op de kapitaalmarkt. „Wij ervaren de overheidsmaatregelen", aldus de LISSABON. Bij de bosbrand in Portugal, zijn - zo blijkt nader - 25 militairen omgekomen, een kadet, drie korporaals en 21 soldaten. "RKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten OUDE TONGE: donderdag 15 sep tember, 7.00 uur: ds. P. Blok. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis Vrijdagmorgen werd de eerste uienveiling van dit seizoen gehou den. De partij was in totaal 17 ton, aangevoerd door drie telers. Het is nog te vroeg in het seizoen om de partij direct bij aanvoer te sorteren, eerst moeten ze nog gedroogd wor den, de kosten bedragen hiervan on geveer f 1.f 1,20 per 100 kg. Deze droogkosten zijn uiteraard voor rekening van de teler. Het prijsverloop viel enigszins te gen, de laatste week zit er in de no teringen van alle sorteringen een da lende tendens. Hopelijk zal dit zich niet te ver voortzetten. Alle sorte ringen werden in één koop verkocht, de middelklasse I noteerde f 22,15, vorig jaar was dit f 22,83, zodat hier practisch geen prijsverschil in zit. De grove werd afgemijnd voor f 22,98, ook hier een vrijwel gelijke prijs als vorig jaar. De drielingen en de pick- lers vonden een koper voor resp. f 30,88 en f 29,-. Deze noteringen lig gen ongeveer f 4,- boven het prijs peil van vorig jaar. Gelet cp deze noteringen zet het seizoen niet slecht in, doch helaas ligt djp opbrengst van vele percelen ver beneden het gemiddelde Dit is tenminste het geval op Flakkee, mo gelijk ligt het in de andere teeltge- bieden iets gunstiger Met belangstel ling ziet de Flakkeese teler de ko mende prij sontwikkeling tegemoet met de stille hoop van hoge prijzen. Van de buitenlandse teeltgebieden is nog weinig bekend. Alleen Enge land publiceerde dezer dagen zijn oogstverwachtingen. Voor de uien noteerde men, dat in Lincolnshire de oogst tegenvalt. Hier en daar besloot men tot omploegen In Bedfordshire werden tot dusver uien van redelij ke kwaliteit aangevoerd. In andere gebieden van Engeland is de stand bevredigend De Eierveilingcn BARNEVELD, 8-9. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede: aanvoer 716.619 stuks, handel redelijk, prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 37-43 gram f 5,68-6,96; 45-52 gram f 7,50-9.14; 52-59 gram f 9,21- 11,73; 59-65 gram f 12,42-14,16; 65-72 gram f 14,16-15.69. Eierveiling Barneveld: aanvoer 541.664 stuks, handel redelijk. Eie ren van 39-48 gram f 5,87-8,25; 52-58 gram f 9.13-11,39; 59-64 gram f 11,67- 13,53; 66-72 gram f 14,12-15,60. Eiermarkt Barneveld: aanvoer plus minus 2.500.000 stuks, handel rustig. Eieren van 45-50 gram f 7,25-8,90, kg-prijs f 1.61-1,78; 51-58 gram f 9,10-12,00; kg-prijs f 1,78-2,07; 59- 65 gram f 12,40-14,25; kg-prijs f 2,10- 2,19. voorzitter, door een terughoudend heid bij het geven van opdrachten met name in de sector voorbereiding van werken en in een aanmerkelijke vertraging in de betaling onzer no ta's, hetgeen ons voor grote proble men stelt voor wat betreft onze li quiditeit Wij zijn er tot nu toe, mede door de medewerking onzer banken, in geslaagd in de toegenomen be hoefte aan middelen te voorzien. De ontwikkeling van de huidige situatie en de invloed daarvan op de liqui diteit zullen echter onze volle aan dacht blijven opeisen. In verband met de onzekerheden in het toekom stige verloop hebben wij ons reeds beperkingen opgelegd ten aanzien van de investeringen. Wij moeten er namelijk rekening mee houden, dat de thans in gang gezette beste dingsbeperking in 1967 een verdere uitbreiding van ons werkvolume kan afremmen. Juist in een tijd, waarin wij door een uitrusting van ons werkapparaat met een brede deskundigheid in staat zijn een belangrijke bijdrage te leveren aan de verdergaande inde ling van de ruimte, waarin wij le ven, komt ons een ontwikkeling, waarvoor wij thans in Nederland worden geplaatst, wel ongelegen". DINSDAG 13 SEPTEMBER NED. J. Klaas Vaak, het week- jouruaal voor gehoorgestoorden en de vierde aflevering van de jeugd serie de Vreemdeling, gaan vooraf aan het journaal van acht uur. Daar na het tweede deel van Een man zet door, het televisiefeuilleton naar het gelijknamige boek van Jan Ger hard Toonder. In de rubriek Onder uier ogen haalt Jan van Hillo vervol gens een interessant man voor de camera's, n.l. ir. Bart Wilton, direc teur van de tverf WilfoTi Feijenoord. De meeste belangstelling zal van avond evenwel Bueno de Mesqulto trekken in zijn nieuwe serie Twaalf ambachten, dertien Bueno's, waar voor Bueno zelf de ideeën aanbracht en die hij voornamelijk zelf maakte. In elke aflevering zal Bueno een an der beroep uitbeelden. Tot slot van de avond Attentie. NED. 11. Het is een VARA-avond avond op het tweede net en dus starten we met een aflevering van het spannende vervolgverhaal De grote verkwister. Achter het nieuws volgt om half negen en dan duiken ive opnieuw in een politieverhaal. De serie Z-cars loopt n.l. nog altijd. Opzettelijke vernieling is de titel van deze aflevering. Nog meer series, n.l. de tweede lezing van Dr. G. C. Soe- ters onder de titel Kinderen of niet? Het kind voor de geboorte is het onderwerp van nu. Na het laatste nieuws volgt nog een kerkelijke uit zending. Dit is een programma van de Saarlandse televisie over de huis- liturgie, die soms een duistere zaak is. DINSDAG 13 SEPTEMBER NED. 1. 19.00 nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 gehoorgestoordenjour naal; 19.35 De vreemdeling; 20.00 journaal; 20.20 Een man zet door; 21.10 Onder vier ogen; 21.35 Twaalf ambachten, dertien Bueno's; 22.00 Attentie; 22.25 journaal. NED. 11. 20.00 nieuws; 20.01 De grote verkwister; 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Z-cars; 21.45 Kinde ren.... of niet?; 22.05 liturgie, een duistere zaak?; 22.35 journaal. BLIK DOOR HET WEREI.D VENSTER De Indonesische krantelezer wordt nu al een tijdje lang vergast op ver halen vol seks en misdaad uit de gerechtszaal Filmsterren en andere juffen die vooral uitblinken door hun uiterlijk komen getuigen hoe ze van minister Dalam soms op aaxi- beveling van president Soekarno - vergunningen kregen voor miljoe nen-importen op krediet, uiteraard zuivere vriendendiensten. Die ook wel wat waard waren, want het ge- importeerde kon met behoorlijke winst versjaggerd worden, zodat het terugbetalen van het staatskrediet (zo dat moest gebeuren, wat niet zo zeker is) slechts een geringe ader lating van de winst kon betekenen. Van minister Dalam wordt dan op geteld dat hij zes vrouwen had. Twee meer dan de Islam toestaat en der halve al strafbaar. Twee dozijn mai- tresses worden dan minder vermeld vanwege de slechte moraal van de minister, maar om uit te laten ko men dat zijn privé kas sterker moet zijn geweest dan met zijn salaris mogelijk was. Hij moet dus corrupt zijn geweest. Als voorbeeld wordt aangevoerd dat hij ook van zijn be groting grote bedragen overboekte naar een speciaal fonds dat amper te controleren was. Met als saillant detail dat hij van president Soekarno opdracht kreeg dat fonds te stich ten. Voor gek De regeringsactiviteiten op dat punt worden door Boeng zelf vol animo ondersteund, lijkt het. De rede die hij op de onafhankelijkheidsdag hield, leidde tot grote acties van stu denten en politieke jongerenbewe gingen, die constateerden dat de pre sident tegen de belangen van het land inging en deswege vervolgd zou moeten worden. Binnenkort komt er weer bij dat. in New York waarne mer Malik in de algemene vergade ring van de V.N. uitgenodigd zal worden het Indonesisch lidmaat schap te hernieuwen, wat hij dan zal aannemen. De president die hier tegen is - hij trad immers uit omdat de V.N. niet deugden - staat weer eens voor gek. Zijn reactie is nu opeens geweest dat de C.I.A., de Amerikaanse ge heime dienst, het op hem gemunt heeft en hij voorspelt behalve per soonlijke narigheid ook ellende voor hel land. Lord Bertrand Russel heeft hem zelf gewaatschuwd. Nu staat deze filosoof meer bekend om vaak bedenkelijke acties tegen de kern bom dan als gedegen politiek advi seur en dat is al een raar aspect van de presidentiële waarschuwing. Bo vendien is zijn ministersploeg onver droten bezig juist betere betrek kingen met de V.S. aan te knopen, een regelrechte voorschutzetting van de president. De methode die Soeharto, en de zijnen hebben gekozenom van pre sident Soekarno af te komen, zonder dat ze gevaar lopen dat zijn niet ge ringe aanhang in Oost-Java in op stand komt, isduidelijk. Ze willen hem niet met geweld opzij zetten, ze laten hem slechts belachelijk wor den door zijn uitlatingen en verach telijk door onthulling van zijn daden. Indonesische revoluties hebben soms merkwaardige aspecten: deze schijnt er op uit te draaien dat de president wordt verjaagd in een storm van ge hoon en gelach. ADVERTENTIE 32. Lede bemerkte, dat Aram en Harald zijn voorbeeld niet hadden gevolgd en rechtop waren blijven staan. Wat Harald betrof liet hem dit koud, maar voor Aram, voor wie hij een zekere genegenheid bleek te hebben opgevat, scheen hij zich ongerust te maken. „Kniel toch, vreemdeling", fluis terde hij hem toe, „kniel, zo uw leven u lief is!". Er ontstond een lichte beweging onder de priesters, die langs de wanden van de zaal stonden opgesteld. Zij schenen op een teken te wachten om zich op de vreemde lingen te storten, die hun hogepriesteres niet het vereiste eerbetoon schonken. Een minuut van spanning kroop voorbij, gedu- xende welke de gesluierde vrouw op de top van de pyramide met geen teken verried, wat haar beslissing zou zijn. Eindelijk hief zij de hand en wenkte Aram en Harald om naderbij te komen. Zij aan zij schreden zij de zaal achter de gordijnen binnen, en hielden halt bij de eerste trede van de py ramide. Met een snelle blik overtuigden zij zich, dat zich hier - behalve de hogepries teres - niemand bevond. Harald overwoog reeds, dat zij in geval van nood direkt de pyramide korden bestormen, om een waardevolle gijselaar in handen te krijgen. Toen wenkte de hogepriesteres nog eens en cp deze wenk beklommen zij langzaam de treden en hielden dicht bij de top halt. Nieuwsgierig en toch ook een weinig be klemd keken zij op naar de priesteres, van wier gelaat alleen een paar grote, amnn- delvormigc ogen zichtbaar waren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3