Annele EN HET AVONTUUR Stoffelijk overschot premier Verwoerd te Pretoria ter aarde besteld STREEKNIEUWS Bevolkingsonderzoek t.b.c. te Zierikzee PRETORIA, 10-9. Samen met de Zuidafrikaanse blanke leiders heb ben zaterdag de zwarte Afrikaanse veermannen de vermoorde premier Hendrik Verwoerd uitgeleide gedaan op zijn laatste tocht. Terwijl in Pre toria de begrafenisstoet zich voort bewoog naar de „Heldenbegraaf plaats" op het kerkhof van de stad, werd in het hele land gerouwd. Onder de gasten die achter de baar liepen was ook premier Ian Smith van de rebellerende Britse kolonie Rhodesië. In een speciaal vak, gereserveerd voor hoge blanke bestuurders en rechters bevonden tijdens de uit vaartdienst in het amfitheater bij de. Unie gebouwen, zich ook Verwoerd's zwarte beschermeling, chief Kaizer Matanzima, eerste minister van de bantiestam Transkei, twee van zijn ministers en andere niet-blanke functionarissen. Het was de eerste maal dat niet-blanken in Zuid-Afri- ka waren uitgenodigd voor een staatsbegrafenis. Veel mensen De uitvaartdienst werd geleid door Verwoerd's oude vriend, dominee Ja kobus Gericke. Terwijl Gericke voor een gemengd gehoor van 400 hoogwaardigheidsbe kleders en familieleden van Ver woerd de laatste eer bewees aan de dinsdag door moordenaarshand ge vallen blanke leider, had zich een menigte van ongeveer 14.000 mensen verzameld op de grasvelden rond de Uniegebouwen om de woorden, van de dominee op te vangen. Langs de vier kilometer lange route naar de begraafplaats stonden naar schatting een kwart miljoen mensen. Nadat de dienst met 19 saluutscho ten was afgesloten, werd de kist door acht slippendragers van de strijd krachten op een affuit geplaatst en zette de stoet, bestaande uit 38 agen ten te paard, drie pantserwagens, acht artillerietrekkers, 400 infante risten, vier geestelijken en een kapel van de Zuidafrikaanse luchtmacht zich in beweging. Achter de stoet reed een enorme file auto's. De laatste weg naar het met bloe men en groen omringde graf mocht alleen door de naaste familieleden en vrienden van Verwoerd worden afgelegd. Talloze kransen werden bij het graf neergelegd. SPORT VOETBAL Dreischor I-Domburg 3-4 Toen Dreischor zondagmiddag met een kleine 2-1 voorsprong ging rus ten, zat er nog een redelijke kans in dat de blauw-witten hun eerste overwinning zouden gaan behalen. De werkelijkheid zag er echter an ders uit. Dreischor begon aanvanke lijk met tien man en pas later kwam Steenland de gelederen versterken. Tegen de verwachtingen in nam Domburg al na 8 minuten spelen de leiding. Rechtsbinnen G. Vader was alleen voor doelman Dooge versche nen en hij joeg de bal hard in de rechterhoek (0-1). De in rood-wit ge stoken Dreischor-ploeg zette echter aardige aanvallen op, hetgeen in de 20e minuut leidde tot de gelijkma ker. De Vlieger was over links alleen naar het doel van Domburg gedrib beld, schudde een verdediger van zich af en knalde feilloos in de rech terhoek van het doel (1-1). Bij een volgende aanval, die door De Vlieger werd geleid, kreeg Van den Bos de bal in schietbereik, doch de Dom- burgse keeper greep goed in. Even later verscheen Van den Bos op nieuw voor het doel van de blauw- witten, doch nu schoot hij rakelings naast terwijl De Vlieger juist over de lat lepelde. Aan de andere kant moest doelman Dooge nogal eens in aktie komen, wat hem echter goed afging. Dreischor nam de leiding via een hoekschop. Steenland nam die hoekschop over rechts en de bal werd onmiddellijk door Lodewijk overgenomen. Deze schoot tegen de paal, waarna een .achterspeler van Domburg de bal met de hand be werkte. Scheidsrechter Tholenaar had het gezien doch liet zeer terecht doorspelen. Lodewijk schoot nu uit zeer moeilijke positie keihard in (2-1) In de tweede helft was het al' sp'oedig zichtbaar, dat Domburg over een veel beteruithoudingsvermogen be schikte, dan de thuisclub. Nadat Dreischor zich min of meer had laten insluiten, konden doelpunten niet uitblijven. Dooge had het moeilijk doch kweet zich goed van zijn taak. Er was ongeveer een kwartier ge speeld toen Domburg door Houmes gelijk maakte en dat verwonderde dan ook niemand meer. Na zware druk op het Dreischorse doel was het wederom Houmes, die de gasten aan de leiding bracht (2-3). In de achter hoede van de thuisclub debuteerde Wim Schouwenaar zeer verdienste lijk, maar ook dat kon niet alles goed maken. Weliswaar slaagde Drei schor er door goed voorbereidend werk van Steenland en De Vlieger in om door Lodewijk gelijk te ma ken (3-3), maar daarmee was het dan ook gebeurd. Dreischor betrok de linkerwing - waar M. de Rijke ope reerde - veel te weinig en over rechts ging het nu eenmaal minder. Toen de doorgebroken Vreeke van vrij korte afstand op doel schoot, reageerde Dooge traag. De weliswaar harde bal verdween over de grond in de rechterhoek (3-4). Dreischor was echter totaal uitgespeeld en zag geen kans meer om het de Domburg- se verdediging nog moeilijk te ma ken. Met wat meer uithoudingsver mogen had Dreischor echter een zeer reële kans op de overwinning gehad. Wat meer naar de training komen zou voor de blauw-witten zeker perspectief inhouden voor de komen de wedstrijden. De Gaulle zag kernproef PAPEETE, 11-9. Zondagavond hebben de Fransen bij het Atol Moe- roeroa in de Stille Oceaan een ge slaagde kernproef genomen, waar van president de Gaulle getuige was. De proef was aarspronkelijk op za terdag vastgesteld, maar werd we gens ongunstige weersomstandgihe- den een etmaal uitgesteld. De presi dent bleef zondag aan boord van het oorlogsschip „Grasse". Rijks Middelbare Land- en Tuinbouwschool Na gehoud enexamen werden van Schouwen-Duiveland toegelaten tot de eerste klas van de Middelbare Landbouwschool te Goes, de heren J. Hoogenboom, Noordwelle, L. J. Klompe, Dreischor, C. v. d. Linde, Nieuwerkerk, J. A. Rotte, Kerkwer- ve, R. J. Smits, Ouwerkerk en C. A. Struyk, Sirjansland. Tot de Middelbare Tuinbouwschool werd toegelaten J. M. Bolle, Ooster- land. HAAMSTEDE Bezoek fruitfee Woensdag namiddag zal de fruit fee 1966 in de persoon van Mariet van 's Westeinde een officieel bezoek aan Schouwen brengen. Des middags zal zij, vergezeld van haar hofdames en enige heren van het Corso-comité uit Goes, omstreeks 12 uur op het gemeentehuis worden ontvangen door het gemeentebestuur van Wes- terschouwen. Na dit officieel gedeel te zal door de fruitfee en gevolg zo als gewoonlijk in het rusthuis „Duin oord" de bejaarden wat fruit worden aangeboden en daarna vertrekken naar Zierikzee waar ze in beide zie kenhuizen de patiënten zal bezoeken en naast een vriendelijk woord wat fruit zal achterlaten. Begin bejaardensociëteit Belangrijk nieuws voor de ouderen onder de bewoners van Haamstede, want met het verstrijken van de zo mermaanden en het begin van het najaar komt voor hen weer de pe riode van een gezellig samenzijn on der de naam van de bejaarden-so ciëteit. In het rusthuis Duinoord, in de grote conversatiezaal begint op donderdag 15 september in de na middag om 14.30 uur de bejaarden bijeenkomst weer on zij die momen teel 65 jaar oud zijn en ouder, zijn van harte welkom. Het comité zal weer zorg dragen voor een onder houdend seizoen, evenals dat in voorgaande jaren het geval was en velen een prettige middag bezorgde. BURGH Bejaardensociëteit Op de laatste dag van de kermis in Burgh, gelijkvallend met Prins jesdag, op 20 september vangt in Burgh het bejaarden-sociëteitswerk weer aan. Alle vijf en zestigen en meer-jarigen, woonachtig in Burgh waarin begrepen kerkelijk Burgh, worden op deze middag weer ver wacht in de grote zaal van de „Koe bel" aan de Zandstraat waar het Burghse comité weer alles zal doen om het de ouderen onder ons eni ge uren gezellig te maken. De jon gere echtgehoten van hen die de vijf- en zestig-jarige leeftijd reeds bereik ten zijn eveneens van harte welkom. Om de twee weken, dus op de 5e, 19e oktober enz. zal het comité hun eni ge uurtjes gastvrijheid en wat ont spanning verlenen van 2.30" uur tot 5 uur n.m. deze zondagmorgen-wedstrijd. De overige punten, allen verkregen voor ondermaats goed werden verkre gen door Jan Hart 100. Koos Dorre man 50, Harry Boot 25, Jan van de Graaf 25, Johan Tuinman 25 en Jo- han Verboom eveneens 25 punten. De werphengelaars vangen de laat ste dagen bijzonder weinig. Wat de oorzaak daarvan is blijft een raadsel doch het zal wel met de weersom standigheden te maken hebben. Het mooie weer blijft echter de oorzaak dat veel vissers zich langs strand en dijk of in visbootjes hebben opge steld om te trachten een visje te ver schalken. BROUWERSHAVEN Concert „Volharding" Onder gunstige weersomstandig heden heeft een talrijk en dankbaar publiek zaterdagavond kunnen ge nieten van een populair concert, dat uitstekend werd verzorgd door Je muziekvereniging „Volharding" uit Goudswaard onder leiding van de di rigent de heer Hartog. Behalve enige mooie marsen van Wichers, n.l. „De mars der medici" en „Glück Auf" werden o.a. ook de twee concours nummers uitgevoerd van de afdeling Fanfare le afdeling n.l. „Kleine Kon- zertouverture" van H. Haase en het keuzewerk „Rembrandt Ouverture" van G. de Reek. Het optreden werd besloten met de mooie mars „The fairest of the fare". Jammer dat het aangekondigde optreden van de boe- renkapel geen doorgang kon vinden. De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds, die te Brouwershaven is gehouden heeft het mooie bedrag van f 442,62 opge bracht. OUWERKERK Onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Sande, is dezer dagen bevorderd tot 4e scheepswerktuigkundige, Winteruitvoering „Nieuw Leven" De muziekvereniging „Nieuw Le ven" is thans bezig voorbereidingen te treffen voor de ophanden zijnde winteruitvoering. Die zich wenst op te geven voor een toneelrol, gelieve dit met de voorzitter te bespreken. BRUINISSE Herenafdeling „Kwiek" Naast- de reeds bestaande afdelin gen van de Sportvereniging „Kwiek" variërend in damesatdelingen van 5-45 jaar is thans ook een herenaf deling opgericht, die wenst te profi teren van de uitstekende mogelijkhe den die het nieuwe gymnastieklokaal voor het turnen biedt. Intussen wordt gehoopt dat nog meerderen zich zullen opgeven als lid. Openstelling postkantoor Gelukkig zijn de openstellingstij den van het postkantoor te Brui- nisse niet ingekrompen, maai* er is wei enige verandering gekomen in deze openstelling. Ging tot dusver het kantoor om 9 uur open, dat wordt nu half tien, maar het duurt ook niet tot 12 uur, maar tot 12.30 uur. 's Middags blijft het van 2 tot 3 uur ongewijzigd, maar 's avonds kan men nu terecht van 5 tot 6 uur, zij het van maandag tot en met donder dag niet meer voor geldzaken. Des zaterdags is de openstelling zelfs nog langer geworden en wel van half tien tot half twaalf. Verkeerstuin een succes De verkeerstuin van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarin de schooljeugd allerlei moeilijke, maar in de praktijk voorkomende verkeers situaties al rijdend moest oplossen, is een enorm succes gebleken. Niet alleen bij de jeugd, die naar harte lust kon oefenen (onder deskundige leiding) maar ook bij de ouderen die grote belangstelling toonden, bleek dat deze manier van onderwijs het uitstekend doet. Een fles sprong Bijtend zoutzuur verspreidde zich door de Meelstraat WESTERSCHOUWEN Competitiewedstrijd „De Krabbe" De eerste najaarswedstrijd van de Hengelsportvereniging „De Krabbe" is geen succes geworden. Er was van visserszijde animo genoeg, doch de vis die zich in het Oosterscheldewa- ter ter hoogte van de Plompetoren van Kcudekerke moest bevinden, hield zich kennelijk ergens anders op. In totaal kon de secretaris de heer P. Duson slechts 2 vissen wegen na afloop en dat is een resultaat dat met ongeveer 20 hengels in 3 uren nog nooit was voorgevallen. Een paling gevangen door Jan Vre- denbregt leverde hem 200 punten op en hij won deze zondag in de senio renafdeling de eerste prijs. Een knor haan werd in de juniorenzijde ge vangen door Bennie Meddeier het geen hem 275 punten opleverde en daarmede was hij de grote man van Aardbeien in bloei Dank zij het fraaie najaarsweer zijn thans bij velen de aardbeien voor de tweede keer in bloei. Of de vruchten, welke zich al gaan verto nen ,tot hun recht zullen komen, moet natuurlijk afgewacht worden. De Zondagsschool Medegedeeld wordt alsnog, dat de zondagsschool om half 12 begint. Als de kerkdienst om 10 uur is vastge steld; valt de godsdienstoefening op 11 uur, dan worden de leerlingen om kwart voor 10 verwacht. NIEUWERKERK Verkoping bouw- en tuingrond Ten overstaan van notaris P. Hee-v ring uit Zierikzee werd vrijdagmor gen j.l. in hotel „De Meebaal" te Nieuwerkerk op verzoek van de er van mejuffrouw A. C. de Koning krachtens rechterlijk bevel publiek verkocht een perceel bouwland aan de Loensweg te Nieuwerkerk, groot 1.45.90 hectare. Koper werd de heer N. Flikweert uit Nieuwerkerk voor een bedrag van f 11.100,-. Een per ceel tuingrond aan de Dreef te Brui- nisse werd verkocht aan A. M. Wie- Drens te Bruinisse voor f 1.000,-. OOSTERLAND Medische keuring sportlieden Op de laatste vergadering van de sportvereniging „Duiveland" alhier is meegedeeld aan de leden dat aan de eis van de Kon. Ned. Voetbal Bond, inzake een medische keuring, zal moeten worden voldaan. Het be stuur nam contact op met Medische Sportkeuringsbureau te Zierikzee. Hiervan ontving men bericht dat de keuring zal plaats hebben in het Wijkgebouw van het Groene Kruis aan het Koninginneplein alhier, en wel op dinsdag 13 september e.k., aanvang n.m. zeven uur. De aan deze keuring verbonden kosten bedragen f 3,50 per persoon, waarvan f 2,50 voor eigen rekening en f 1 uit de verenigingskas wordt betaald. In verband met het groot aantal leden hoopt het bestuur dat men op tijd aanwezig zal willen zijn, en de no dige medewerking zal willen verle nen bij deze keuring. HANSWEERT. Twee van de groot ste bokken van Europa zijn er einde lijk in geslaagd de 819 bruto-register ton metende Duitse kustvaarder „Neuwied", die twee jaar geleden bij Hansweert is gezonken, te lich ten. ZIERIKZEE, 10-9. Reeds thans wordt gewezen op het grote belang van het bevolkingsonderzoek op t.b.c. dat van 27 september tot en met 5 oktober a.s. te Zierikzee zal plaats vinden. Binnenkort zullen alle personen boven de 15 jaar in deze gemeente uitgenodigd worden om aan het on^ derzoek - „doorlichten" - op t.b.c. deel te nemen. Van de zijde van het gemeentebestuur vernemen wij in tussen dat het dit jaar niet mogelijk zal zijn, zoals andere jaren het ge val was, het publiek via huis-aan- huis bezoek op te wekken aan het onderzoek deel te nemen. Wel zullen van gemeentewege via een folder nog nadere aanwijzingen worden verstrekt. Het onderzoek begint op 27 september 's morgens om 9 uur en vindt plaats in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Uiteraard ge schiedt het doorlichten op vrijwilli ge basis maar iedere ingezetene bo ven de 15 jaar krijgt van de gemeen te een oproep. Dringend wordt ver zocht aan degenen die nog kort ge leden zijn doorgelicht - beroepshalve bijv. - of om andere reden niet aan het onderzoek kunnen deelnemen be richt van verhindering te sturen aan ZIERIKZEE, 9-9. Vrijdagmiddag rond kwart voor zes arriveerde in de Meelstraat een vrachtauto van de N'.V. Bisschop Chemicaliën te Am sterdam. Aan boord bevond zich een 70-literfIes gevuld met zoutzuur, be stemd voor de glas- en verfhandel firma Gebr. de Vos. Toen de chauf feur de auto had verlaten, sprong met een flinke knal de fles stuk en stroomde de bijtende inhoud de auto uit de straat op. Zoutzuur is gevaarlijk goedje en alle maatregelen werden dan ook getroffen, om schade te voorkomen. De brandweer arriveerde, die het interieur van de auto onderhanden nani en schoon spoot. Op de straat hadden zich flinke plassen zoutzuur gevormd, die het riool werden inge spoten. Het uitstromen van het zout zuur ging gepaard met een hevige rookontwikkeling. De brandweer had ongeveer drie kwartier nodig om de auto en de tra at weer schoon te krijgen. Eerder vorige week was op de stoep van de malerij van de desbe treffende verfhandel, ook al de bo dem uit een fles zoutzuur gezakt, met een vergelijkbaar, zij het min der spektakulair effekl. De chauf feur van de N.V. Bisschop verklaar de, reeds eerder het springen van flessen te hebben meegemaakt. Ook tijdens het transport blijkt het met zoutzuur uitkijken. De foto's tonen beelden van het schoonspuiten van de auto en de Meelstraat. Oud-burgemeester W. v. d. Berg 80 jaar De heer W. van den Berg Dz., oud burgemeester van Bruinisse en be kend oester- en mosselkweker, die op tal van andere terreinen onder meer als ouderling der Gereformeer de Kerk, aktief werkzaam was vier de vorige week zijn 80ste verjaardag. Na een verblijf van bijna 2 jaar bij hun dochter te Nieuwerkerk keerde het echtpaar Vasn. den Berg-Vogelaar deze week ook weer in de oude (ver bouwde) woning te Bruinisse terug. Initiatief V.V.V.-afdeling Op dinsdag 13 september wordt door de afd. Bruinisse van de V.V.V. weer een journalistendag georgani seerd, om nog meer dan voorheen de aandacht te vestigen op de mogelijk heden voor sportvissers, die Bruinis se als startplaats nemen. Met de journalisten zal een boottocht annex vistocht naar de bekendste plekjes van de Grevelingen worden gemaakt. ZIJPE Eén pont in Zijpse veerdienst Op het veer Zijpe-Anna Jacoba- polder wordt van heden (maandag 12 september) af, tot de bietentijd, één pont uit de vaart genomen. De dienst zal de eerstkomende weken dan ook maar met één boot worden gevaren. Het veer is, on danks de totstandkoming van de Grevelingendam nog steeds een zeer druk verkeerspunt, dat soms ook nog wordt tot verkeersprobleem. ZIERIKZEE Autobotsing Vrijdagmiddag liepen een bestel wagen en een personenwagen, resp. bestuurd door L. M. uit Middelburg en D. D. uit Zierikzee enige schade op, toen zij in botsing kwamen op de hoek Mulockstraat-Caustraat. Ook aan het plantsoentje aldaar werd enige schade toegebracht. Ger. Jeugdappèl Op vrijdag 16 september a.s. orga niseert het Gereformeerd Streekver- band „Schouwen-Duiveland" een jeugdappèl in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. Het programma is verdeeld in een ernstig en luimig gedeelte. O.m. zal een film worden vertoond. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ROTTERDAM. Het bij de Rotler- damsche Droogdok Maatschappij N. V. in Rotterdam gebouwde boor eiland „Sedco 135" is van de werf naar Europoort vertrokken. Na be proevingen in het Calandkanaal zal het over enkele dagen naar de kust van Nigeria vertrekken. b Sinds begin augustus zijn in Zuid" Korea 642 mensen, merendeels kin deren, aan slaapziekte gestorven. Dit jaar zijn tot dusver 2.818 mensen door de ziekte aangetast. In de over eenkomstige periode van vorig jaar waren het er 948. de gemeente (secretarie). Medege deeld wordt nog dat zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de werktijden. Uit een oproep van 't bestuur van de Prov. Zeeuwse Vereniging tot Be strijding der Tuberculose blijkt dat het kemende onderzoek van groot belang kan worden geacht. Immers, men kan zich volkomen gezond voelen terwijl men toch door tuberculose is aangepast. Bovendien is gebleken dat bij vorige ronden van het bevolkingsonderzoek een aantal gevallen van tuberculose gevonden werd, welke tijdig konden worden behandeld. En dat is natuurlijk in het belang van patiënt en gemeen schap. Verder wordt er op gewezen dat het bevolkingsonderzoek pas vol ledig tot z'n recht komt Wanneer ie dere persoon boven de 15 jaar re gelmatig hieraan deelneemt. De kosten van het onderzoek zijn zeer gering in verhouding tot het grote persoonlijk belang van het on derzoek. Zouden de kosten eventueel toch bezwaren opleveren dan kan dit worden medegedeeld, omdat hot be slist niet de bedoeling is dat iemand om financiële redenen achterblijft. „Zal wel Hij bedient zich van verschillende namen Hij is al een keer getrouwd geweest Als je me niet gelooft, wil ik je wel het adres geven van zijn vroegere vrouw Ze zit met twee kinderen in Enschede Jansje ter Pelle, heet ze Hij hield het al met een ander, toen hij nog getrouwd was En hoeveel vrouwen hij daarna al niet gehad heeft „Je bent jaloers, he? Ga je kwaad spreken van een ander Pas maar op, dat ik het niet aan Sam vertel" „Ga gerust je gang Ik ben niet bang voor hem Maar waarom vraag je het niet aan je broer? Ik snap niet, dat die nog niets in de gaten heeft gehad Ze kunnen elkaar wel vermoorden, zo gek zijn ze op el kaar" De dans was afgelopen en Tiemen bracht haar netjes terug, boog en draaide zich om Maar Anneke was helemaal ontdaan en herinnerde zich nu de waarschuwing van haar broer Zou er dan toch wat van waar zijn? Ze zou natuurlijk in Enschede kun nen informeren Maar als het eens niet waar was en Sam kwam er achter? Dan had ze zich voorgoed geblameerd; hij zou het haar nooit vergeven Wie sprak er nu waar heid en wie loog er? Ze wist het niet, maar toch zou ze Adrie er nog eens over polsen Stel je voor, dat alles waar was, wat Tiemen zei En ze was zo goed als getrouwd met Sam Needat kon nietAls ze aan zijn on beholpenheid dacht, voor hij haar kuste die eerste keerkon ie mand zo geraffineerd toneel spelen? door FRANK VAN FALCKENOOKT Ach welnee, dat was allemaal echt en ongekunsteldWaarom sprak Tiemen zo lelijk van haar kereltje? Zou het toch een soort jaloezie zijn, omdat ze hem versmaadde? „Waar denk je aan, liefje?" vroeg Sam, haar aankijkend „Aan die melkboer,'' loog ze „Hij zei zoëven, dat hij zich vanmorgen vergist had met afrekenen Een tientje teveel wisselgeld teruggege ven Ik moet dat natuurlijk nakijken dat. weet ik zo uit m'n hoofd niet meer" Ze snapte zelf niet, hoe ze al die leugens ineens bij elkaar kreeg „O, dus daarom keek je zo ver schrikt naar hem" „Allicht. een tientje.of het maar niks is" „Nu ja, dat zie je morgen maar," Besloot hij, verveeld opstaande „La ten we nog maar wat dansen". Halverwege de dans werd Sam op zijn rug getikt Een man stond bij hem „Telefoon voor u, meneer Holt- kamp" Sam knikte Een ogenblik, zei hij tot het meisje, haar terugbrengend naar de tafel „Ik ben zo terug Ik wist, dat er gebeld zou worden" Verward liet Anneke zich terug brengen naar haar stoel en zag de man haastig weglopen naar de loun ge Holtkamp had de piccolo gezegd, die hem op de rug tikte Dus toch. Langzaam begon de waarheid tot haar door te dringen Als zoveel aanklachten uit de monden van Adrie en Tiemen Zc had zich bijna laten inpalmen door zijn zeldzaam sluwe spelletje: het spelen van de onnozele, verlegen vrijer, die haar niet durfde te kussen, die ze zelf nota bene had aangemoedigd en die ze tenslotte moest afremmen om on gelukken te voorkomen Door zo ie mand had ze zich in de luren laten leggen Idioot gewoon, dat zij, Anne ke Graal, blindelings daar ingetrapt was Jij, die zo prat ging op je pant sering, je zelfverzekerdheid en zelf vertrouwen in de geest van „Zoiets zal-mij-niet-gebeuren" Wat had ze tegen Adrie gezegd, toen hij haar uitdrukkelijk waarschuwde voor Sam Tendelo? De man, die mij het hoofd op hol brengt, moet nog ge boren wordenJa, ja, ze had zich toen al deerlijk vergist De man was al lang geboren en had in de gedaan te van Sam Tendelo, alias Flip Holt kamp het uiterst geraffineerde ver- ovcringsspellelje met haar gespeeld Net op tijd gingen nu' haar ogen epen, want ze wist nu zeker, dat ze niet lang meer weerstand had kun nen bieden aan zijn verlangens en dat was uiteindelijk immers zijn doel? Trouwen wilde hij helemaal niet met haar Nu begreep ze ineens zijn tegenwerpingen, toen ze enkele dagen geleden daarover was begon nen Met allerlei smoesjes van: net mijn geld in een grote aankoop ge stoken en in de winter trouw je niet cn inwoning geeft alleen maar' her rie en ik zal zelf wel een huis bou wen.... Alles begon ze nu te be grijpenallerlei kleinigheden Zijn zogenaamde dorst die avond laat Hij moei geweten hebben, dat Adrie niet thuis was en speculeerde op haar goedhartigheid Kom dan maar even binnen voor een kop kof fie. had ze gezegd Daar begon hij zijn eerste aanval, waarschijnlijk er wel rekening mee houdend, dat de vesting niet terstond zou bezwijken Verbaasd was ze geweest over die plotselinge heftigheid, die ze hele maal niet van de schuchtere min naar had verwacht Alles had Sam met een vooropgezet plan gedaan (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2