DE ZIERIKZEESCHE COURANT P.BAKKER W HILLEGOM T/; VANDAAG1 BOLLEN BESTELLEN Strijd om studentenkamers in Amsterdam Johnson kondigt maatregelen aan tot bestrijding van inflatie Tuinman Zoon CORSAIR V 4 Vertrouwen in B.P.-wethouder opgezegd kuMnej- wa Studenten in Amsterdam demonstreren tegen bezuinigingsmaatregelen overheid ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 september 1966 123ste jaargang Nr. 19655 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. 01110-2255, na 18.00 uur: tel. 01110-2118. Girorekening 137677. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) I 1,25 per stuk. In dit nummer: Opbouw Schouivse praalwagen van start Beeklaan 18 Tel. (025201-7341 \tt ADVERTENTIE uit de nieuwe VVz- gratis bollencatalogus" van Bakker. 64 pagina's, 162 prachtige kleurenfoto's. Goedkoper dan U denkt Vraag vandaag nog de gratis kleurrijke bollencatalogus aan voor een 'opvallend' mooie tuin. Stuur ons de bon of bel even. Zond mij Uw gratis bollencatalogus B 82 Naam j Straat Woonplaats Marktdag besloot Zierikzeese kermis ZIERIKZEE, .9-9. In verband met de uitstalling van kermisattrakties op het Havenplein namen de markt kooplieden gisteren donderdagbe zit van de Oude Haven en Kraan plein. De weekmarkt viel, zoals ge bruikelijk, ook dit jaar weer samen met de laatste dag van de Zierik zeese kermis. Bovendien was het bijzonder mooi weer, zodat er de ge hele dag heel wat publiek op de been was. Niet alleen de marktgangers pro fiteerden van het mooie weer, maar vooral natuurlijk ook de landbouw. Er waren dit jaar op de donderdag- kermismarkt dan ook beduidend minder mensen „van buiten". Niet temin heerste er tot 's avonds laat in het centrum van de stad een ge zellige drukte. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode). AMSTERDAM, 8-9. De Algemene Studenten Vereniging Amsterdam (A.S.V.A.) is begonnen met haar huisvestingsactie 1966. Ztf spreekt niet meer over kameractie omdat het accent dit jaar verlegd zal worden naar pressie op de overheid cm het kamertekort structureel op te lossen. De A.S.V.A. is n.l. van mening dat het de verantwoordelijkheid van de overheid moet worden om studenten door middel van gesubsidieerde bouw onderdak te verschaffen. Een belangrijke reden voor de gewijzigde aanpak is ook de langzamerhand op getreden verzadiging van de Amster damse kamermarkt. Het vorig jaar werden er welis waar nog 832 kamers geworven, maar het merendeel bleek totaal on geschikt of door een slechte kwaliteit of door een abnormaal hoge huur prijs of door ongunstige ligging. Op de Dam is een kraam inge richt, waar voorbijgangers zich op de Wollenstoffenfabriek Tilburg moet sluiten TILBURG, 8-9. De wollenstoffen- fabriek A. Franken en Zoon te Til burg heeft aangekondigd haar be drijf op een nader te bepalen datum te zullen opheffen. De steeds sterkere buitenlandse concurrentie, vooral uit Italië, heeft hiertoe gedwongen. Het bedrijf vervaardigde wollen stoffen voor dames- en kinderbovenkleding. Men verwacht voor de 85 perso neelsleden, waaronder acht vrouwen, zonder al te veel moeite in andere wollenstoffenfabrieken ter plaatse werk te zullen vinden. Overigens zal voor een verantwoorde afvloeiingsre geling worden gezorgd. hoogte kunnen stellen van de ka- mernood en natuurlijk kamers kun nen opgeven. De kamerkraam zal er tot en met 14 september blijven. Donderdagochtend zullen studenten met veldbedden in de voetgangers tunnel bij het centraal station en op de Dam bivakkeren, terwijl in de middag vanaf het Westerdok een dekschuit waarop een bed en borden met het opschrift: „Geef een student een kamer" door Amsterdam voer. Jacht op wolf rond diergaarde ROTTERDAM, 8-9. Een lichte paniek heerste vanavond in het Blij- dorpkwartier en de gelijknamige diergaarde in Rotterdam. Politie mensen en personeel van die dieren tuin zijn enkele uren bezig geweest met het zoeken naar een.... wolf. Het begon om zeven uur met een telefoontje aan de politie: „er loopt een wolf in mijn tuin". Politie-agen- ten kwamen in actie. Steeds meer mensen, verklaarden dat ze het beest hadden gezien. Een politie-agent zag ook ietseen dier voorzien van een halsband. Geruststellende ver klaringen van de politie dat het toch onmogelijk een wolf kon zijn, brach ten de buurt niet tot rust. Her bleef telefoontjes regenen in de diergaar de Blijdorp. Oppassers met vang netten begaven zich in de straten rond de dierentuin op zoek naar de boze wolf. Om half elf vanavond kwam het verlossende woord. Een wolventel- ling had inmiddels uitgewezen dat alle boze wolven op de juiste plaats aanwezig waren. De rust in en rond Blijdorp is teruggekeerd. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Wie wil vluchten in de woestijn ga na een of andere wereldstad. Johnson en de NAVO WASHINGTON, 8-9. President Johnson heeft donderdag op een persconferentie gezegd het niet eens te zijn met een door 13 democrati sche senatoren ingediende resolutie, waarin wordt aangedrongen op een aanzienlijke verandering van de Amerikaanse troepensterkte in Eu ropa. Hij deelde mee dat over de N.A.V.O., haar problemen en haar strijdkrachten met de bondgenoten zal worden gesproken en dat dit naar zijn mening de beste koers is die de Ver. Staten kunnen volgen. „Dit vraagstuk kan niet worden op gelost met resoluties uit de senaat", aldus de president. woninginrichters Mol 19 - tel. 2887 - Zierikzee De Zuidvietnamese legerleiding heeft de in Saigon gelegerde rege ringstroepen met ingang van heden (vrijdag) geconsigneerd om voorbe reid te zijn op alle eventualiteiten bij de zondag te houden verkiezingen. Kolen en olie verliezen terrein DEN HAAG, 8-9. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor Statistiek blijkt dat, vergeleken met juni 1965, de kolen- en oliehaarden in juni van dit jaar verder terrein hebben ver loren op de binnenlandse markt, ten gunste van de gasverwarmingsappa- raten. De binnenlandse markt nam in ju ni 1966 nog slechts 1.400 kolenhaar den en kachels op, tegen 4.600 stuks in juni 1965. De binnenlandse ver koop van oliehaarden en -kachels liep terug van 6.700 tot 6.200 stuks. Daarentegen steeg de afzet van gas haarden, -kachels en -radiatoren van 28.100 tot 39.400 stuks. De bin nenlandse markt nam in juni boven dien 53.000 (v.j. 44.800) gascomforen op en 19.700 (22.800) gasfornuizen en -ovens. AMSTERDAM, 8-9. - „Weg met Diepenhorst" was donderdagmiddag de luidkeels onder handgeklap her haalde slogan van enkele honderden studenten die gehoor hadden gege ven aan de oproep van de studen tenvakbeweging om in de hoofdstad een demonstratieve optocht te hou den tegen de door de bewindsman afgekondigde bezuinigingsmaatrege len op het gebied van de studenten voorzieningen. De studenten die vanaf een stu dentenflat aan de Weesperstraat ver trokken voerden leuzen met zich mee als „broodroof", „beurs geslagen, niet versagen" en „geen cent wijzer". De optocht, waarvoor burgemeester Van Hall toestemming had verleend, verliep zonder incidenten. Alleen een spandoek met het opschrift „Over mijn lijk" werd in beslag genomen, echter niet wegens weinig genuan ceerd taalgebruik maar omdat de organisatoren vergeten waren voor EDE, 8-9. In een donderdag ge houden spoedvergadering heeft de raad van Ede het vertrouwen opge zegd in wethouder J. van den Dik- kenberg, die dinsdag voor het eerst als raadslid z(jn intrede deed en met een tot wethouder werd benoemd voor de Boerenpartij. dit spandoek vergunning aan te vra gen. De tocht eindigde op het Spui te genover het universiteitsgebouw, waar de secretaris-sociaal van de S.V.B., Jan Michel, door twee bouw vakarbeiders op een bouwsteiger werd gehesen om zich tot de - deel nemers te kunnen richten. Daar hij echter niet de beschikking had over een megafoon, werden zijn woorden grotendeels door het verkeersru- moer overstemd. Na zijn „toespraak" ging de heer Michel het universiteits gebouw binnen om daar aan de rec- tor-magnificus prof. mr. J. van dei- Hoeven een brief te overhandigen. Daarin wordt prof. Van der Hoeven dringend verzocht in zijn rede ter opening van het universitaire jaar op 19 september stelling te nemen tegen de bezuinigingsmaatregelen en de inhoud van het onlangs door de ambtelijke commissie voor de rijks studietoelagen, de commissie Sassen, uitgebrachte rapport. Deze partij steeg in de nieuwe raad van een tot zes zetels en werd na de CHU de op een na grootste fractie. De heer Van den Dikkenberg weiger de de hem toegevallen portefeuille te aanvaarden, die onder meer so ciale zaken, volksgezondheid en woonruimteverdeling omvatte. Na een uiteenzetting over de gang van zaken door burgemeester dr. P. J. Platteel werd de vergadering ge schorst voor nader fractieberaad en daarna diende de heer Heij van de CHU mede namens de ARP, de PvdA, de WD, de KVP en Gemeentebelan gen een motie in die behelsde dat de wethouder Van den Dikkenberg door het weigeren van medewerking aan een redelijke verdeling van de porte feuille het vertrouwen van de raad niet langer bezat. Alleen de vijf le den van de Boerenpartij stemden te gen, de heer Van den Dikkenberg onthield zich van stemming. Over ongeveer twee weken zal de Edense raad opnieuw bijeenkomen om in de plaats van de heer Van den Dikkenberg een andere wethou der te kiezen. ADVERTENTIE Bezoekt onze Showroom t Lange Nobelstraat 28, Zierikzee Fordgarage GLERUM Wat meer wind Verwachting tot zaterdagavond: Vanavond nog opklaringen, morgen meer bewolking met plaatselijk wat regen of motregen; aanvankelijk weinig wind, later overwegend ma tige zuidwestelijke wind; vannnacht in het algemeen minder koud; mor gen ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 10 sept. Zon op 6.05, onder 19.08. Maan op onder 17.30. 11 sept. Zon op 6.07, onder 19.05. Maan op 0.40, onder 18.10. 12 sept. Zon op 6.09, onder 19.03. Maan op 2.06, onder 18.39. Nieuwe maan: 14 sept. te 20.14. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 10 sept. 10.12 v.m. 23.06 n.m. 11 sept. 11.57 v.m. n.m. 12 sept. 0.42 v.m. 13.11 n.m. BROUWERSHAVEN 10 sept. 10.13 v.m. 22.56 n.m. 11 sept. 11.54 v.m. n.m. 12 sept. 0.26 v.m. 13.05 n.m. Doodtij: 10 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Een zwak hogedrukgebied dat donderdagmorgen boven Ierland lag, verplaatste zich naar het oosten en bevond zich vanmorgen boven ons land. Het gaat vergezeld van lang durige opklaringen tijdens welke de temperaturen in de nacht sterk daalden. Verschillende plaatsen meldden minimumtemperaturen van 3 a 4 graden Inmiddels breidt een volgende oceaandepressie zich al weer over de Britse eilanden naar het oosten uit, waardoor er morgen ook in ons land weer meer bewol king zal komen en vochtiger lucht wordt aangevoerd met een kans op wat regen of motregen De wind neemt daarbij geleidelijk weer iets in kracht toe uit zuidwestelijke rich ting, waardoor de minimumtempe raturen minder laag zullen worden. Als afsluiting van onze reportage-reeks in het vakantieseizoen, valt in dit nummer een lichtje op Drenthe, Nederlands schoonste en wellicht ook minst bekendste provincie. Onze redakteur keek in zijn vakantie rond in dit fraai brok vaderland. Zijn bevindingen vindt men elders in dit nummer. De foto toont een landschap bij Havelte. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vaar u ook uoont De president heeft geen verhoging van de inkomsten- of de vennoot schapsbelasting voorgesteld. Zijn waarschuwing aan een al te royaal parlement was echter duidelijk. Hij zei bovendien, dat eerst nadat de be groting voor de oorlog in Vietnam is opgemaakt, verdere budgetaire maatregelen zouden worden geno men. Johnson zei: „We willen niet onze toevlucht nemen tot een loon- of prijsbeheersing, maar het is duide lijk dat omwille van onze welvaart bepaalde maatregelen moeten wor den genomen. Daarom verminderen we zoveel als we kunnen". WASHINGTON, 8-9. De Ameri kaanse regering zal het Congres van de Verenigde Staten verzoeken de investeringsaftrek van zeven procent voor zestien maanden op te schorten als een van de maatregelen ter be strijding van de inflatie en ter af koeling van de hausse die de Ame rikaanse economie doormaakt. Dit heeft president Johnson donderdag middag op een persconferentie me degedeeld. De president is verder van plan alle federale uitgaven zoveel als in overeenstemming met het welzijn van het Amerikaanse volk mogelijk is te besnoeien. Hij heeft er bij de Federal Reserve Board - een lichaam dat onafhankelijk is van het Witte Huis - en bij de grote banken op aangedrongen de rentetarieven te verlagen en de wat hij noemde on billijke last van het krappe geld te verlichten. De president vraagt het Congres een tijdelijk intrekking van bijzondere stimulansen die de rege ring geeft voor commerciële bouw werken. Watersnood in Mexico MEXICO, 9-9. Door de overstro ming van de Rio Grande zijn reeds 132 plaatsen in vijf Mexicaanse sta ten blank komen te staan. Voorzover tot nog toe bekend zijn er drie do den en 10.000 daklozen. Veel vee is omgekomen. eowfoHrabe! Iw/dcMren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 1