EN MET AVONTUUR Raad Zierikzee: Benoeming commissies en vertegenwoordigers Moeder en haar vijf kinderen omgekomen Geboorte en sterfte in Europese landen Amerikanen de ruimte in China en Amerika LAST VAN (yc) eenW KATER? STREEKNIEUWS Anneke 7.IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 september 1966 Nr. 19654 Instelling commissie voor recreatie en toerisme Commissies strafverordeningen en gasfabriek opgeheven ZIERIKZEE, 7-9. In de dinsdag avond gehouden eerste openbare ver gadering van de nieuwe zittingspe riode van de gemeenteraad vond de benoeming en herbenoeming plaats van diverse raadscommissies en ver tegenwoordigers. De naad ging ac- coord met het voorstel van b. en w. om niet meer over te gaan tot instel ling van een commissie voor de straf verordeningen. Een dergelijke com missie vvofdt n.i. niet meer zoals voorheen dcor de gemeentewet voor geschreven. Conform het voorstel van b. en w. besloot de raad tot op heffing van de commissie voor de gasfabriek en straatverlichting. Dit in verband met het overgaan van de gemeentegasfabriek naar de N.V. Zegam. Voor zover op dit gebied nog werkzaamheden te verrichten zijn zullen deze geschieden door de com missie voor publieke werken. Ingesteld werd een nieuwe com missie, n.l. een commissie voor re creatie en toerisme. Deze commissie krijgt tot taak de mogelijkheden, ontwikkelingen en begeleiding van het toerisme en het zoeken naar re creatie in deze streek. Daar ook de verkeerssituatie te Zierikzee bijzon dere aandacht vraagt is de verkeers- commissie met drie personen uitge breid. De commissie voor recreatie en toerisme is samengesteld als volgt de heren M. C. Doeleman (voorzit ter) en A. Jonker, J. G. L. Simmers en M. C. Verheijen (leden). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gameren J. v. Slie- dregt te Baarn; te Oudega (H.O.) c.a. J. Haanstra te Opende (Gr.); te Harskamp C. Treure te Hasselt; te Krabbendijke (toez.) B. Martel kand. te Zaandam; te Wageningen (vac. R. C. G. Troelstra) (toez.) W. v. Brug gen te Gorinchem. Aangenomen naar Eist (Geld.) J. Jukema te Holwierde. Bedankt voor Hekelingen B. J. Bannink te Boornbergum c.a.; voor Medemblik J. v. 't Kruis te Baard wijk. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Middelharnis G. Bouw te Eemdijk en P. Roos te Nijfcerk. te Naai'den M. Baan te Zeist en G. Bouw te Eemdijk; te Werkendam N. de Jong te Maassluis en P. Roos te Nijkerk; te Utrecht-Noord A. Hil- bers te Zwolle en M. Vliestra te IJ- muiden. Beroepen te Leiden B. v. Smeden te Amsterdam-Nieuw-West. Gerei. Kerken. Beroepen te Alteveer J. R. Dijke- ma kand. te Hattum; te Nijverdal (vac. D. Klompenburg) P. v. Ooster- houdt te Beekbergen; te Heerde (vac. A. A. Klapwijk) C. v. d. Woude te Dronrijp. Aangenomen naar Nijermirdum L. Zuidam kand. te Den Haag, die be dankte voor Kamerik. Geref. Gemeenten. Tweetal te Den Haag-Zuid L. Rijk- sen te Rotterdam-West en H. Rijk- sen te Gouda; te Hardinxveld- Giessendam C. Wisse te Elspeet. Bedankt voor Paterson (U.S.A.) H. Rijksen te Gouda; voor Leerdam M. G. Mouw te Middelburg; voor St. Catharinus (Ont. Canada): A. Ver- gunst te Rotterdam-C. Benoemingen na gemeen overleg De raad verrichtte hierna de vol gende benoemingen in een twintig tal commissies. De aanbevelingen kwamen tot stand in gemeen over leg tussen de verschillende raads fracties. Commissie voor begrotingen en re keningen (adviescommissie aan de raad): J. R. de Boer (voor/..), C. J. Coumou, B. Leijdekker, M. de Moor (leden). Commissie voor publieke werken (commissie van adv. en bij stand aan b. en w.): wethouder van publ. werken (voorz.), J. R. de Boer, M. C. Doeleman, J. G. L. Simmers, W. F. Sprengelmeijer, M. C. Verheij en, mevr. J. P. v. d. Werve-Schouls. Commissie van advies inzake land- bouwaangelegenheden (comm. van adv. en bijst. aan b. en w.): wethou der voor landbouwzaken (voorz.), C. J. Coumou, B. Leijdekker, C. Bij de Vaate (leden). Adviescommissie sociaal beleid (commissie van adv. aan b. en w.): wethouder voor soc. zaken (voorz.), C. J. Coumou, B. Leijdekker, C. Bij de Vaate, mevr. J. P. v. d. Werve- Schouls. Commissie voor georganiseerd overleg (commissie van adv. aan b. en w.): wethouder personeelszaken (vobrz.). C. J. Coumou, A. Jonker, M. de Moor. Commissie Volkskredietbank (com missie van adv. en bijst, aan b. en w.): wethouder soc. zaken (voorz.), J. G. L. Simmers, C. Bij de Vaate. Woonruimtecommissie (comm. van adv. aan b. en w.): leden: A. Jonker, C. Kloet, B. Leijdekker, C. J. Schot, mevr. J. P. v. d. Werve-Schouls. Plv. leden: L. van Sluis, D. A. de Hooge, J. G. L. Simmers, L. Quant, M. de Moor. De voorzitter en plv. voorzitter van de woonruimtecommissie wor den dcor het college van b. en w. aangewezen. Vertegenwoordigers voor de ver gadering aandeelhouders waterlei dingmij Schouwen-Duiveland: C. J. Coumou, W. F. Sprengelmeijer. Vertegenwoordiging in het alg. best. B.L.O.-school: de burgemeester, M. de Moor. Vertegenwoordigers alg. verg. vleeskeuringsdienst: de burgemees ter q.q., W. F. Sprengelmeijer. Lid raad van best. Zweedse Rode Kruisziekenhuis: de burgemeester q.q., M. C. Verheijen. Vertegenwoordigers gem. regeling Centr. Werkplaats Schouwen-Duive land: wethouder soc. zaken q.q.. M. C. Doeleman. Vertegenwoordiger in de verg. van aandeelhouders N.V. Brugverb. Ha ringvliet: mr. K. A. Keuning, H. Kcevoets, plv. vertegenw. Sportraad: wethouder voor sport zaken q.q. (voorz.), A. Jonker. B. Leijdekker, M. C. Verheijen (leden). Stichting Alg. Bejaarden Huisves ting- en verzorging: burgemeester D. Kastelein. M. C. Doeleman, M. de Mcor, J. G. L. Simmers,C. Bij de Vaate. Lid alg. best. Bestuursschool Zee land: J. R. de Boer, R. van Ommeren plv. N.V. Zegam, Raad van Bestuur (voordr. 2 personen door de raad): 1. D. Kastelein, 2. H. Koevoets. Algeme ne vergadering van aandeelhouders: H. Kcevoets (vertegenwoordiger), J. G. L. Simmers, plv. Commissie voor verkeer: J. R. de Beer, C. J. Coumou, J. G. L. Simi- mers. Gedelegeerde bestuurs ambacht school Schouwen-Duiveland: wet houder van onderw., q.q. Demografich congres Voor 55 jaar ZIERIKZEE. De verenigde graan handelaren hebben met het oog op de omstandigheid dat de graanbeurs in de Concertzaal zo slecht bezocht wordt, tot al de landbouwvereni- gingen op het eiland de vraag ge richt, waar de landbouwers in het vervolg hun graanbeurs wensen te houden. ZONNEMAIRE. Een sinds jaren gekoesterde wens zal vervuld wor den: er zal hier ook een muziektent verrijzen. De pogingen daartoe in gesteld door een commissie zijn met succes bekroond. HAAMSTEDE. Alhier is opgericht een afdeling van de Christelijke Ge heel Onthouders Vereniging. De nieuwe afdeling telt reeds 15 leden. BRUINISSE. Een knecht van de scheepsmaker Van D. werd, terwijl hij werkzaamheden verrichtte op een jacht, zodanig getroffen door de neerstortende mast, dat hij aan de gevolgen overleed. SCHOUWEN. Op de suikerbieten komt in erge mate de „luis'> voor, waardoor de groei van dit gewas zeer wordt belemmerd. NIEUWERKERK. Behalve onder de runderen van diverse boeren is ook het mond- en klauwzeer uitge broken in een grote kudde schapen. ZIERIKZEE. De aanhoudende droogte is oorzaak dat de melkgift van de melkkoeien sterk achteruil gaat. Geen wonder dat de boter zo duur is. BRUINISSE. Een deel der werk lieden, werkzaam aan de havendam, hebben het werk neergelegd. De sta king had een ordelijk verloop. ZIERIKZEE. Uit een advertentie: dagelijks dik vet schapenvlees, 27Vi cent per 5 ons. BROUWERSHAVEN. De gevrees de ziekte diphteritus breidt zich in deze gemeente meer en meer uit. Thans heerst de ziekte in drie ge zinnen, waarin één geval dodelijk af liep. BRUINISSE Op een verzoek om vermindering van pacht door de verschillende schippers bij de be trokken minister ingediend, is een afwijzende beschikking ontvangen. STRAATSBURG, 8-9. Ongeveer een vijfde van alle in Europa gebo ren kinderen zijn bü hun komst niet gewenst, aldus een van de feiten die op de eerste Europese demografische conferentie in Straatsburg zijn vast gesteld. De conferentie heeft acht da gen geduurd. Ongeveer 250 deskun digen uit 25 landen hebben er aan deelgenomen. Uit een onderzoek naar de sterf tecijfers is gebleken dat de sterfte onder de jeugd tussen 1960 en 1966 overal sterk is .teruggelopen. Van de volwassenen is het sterftecijfer in LAND- EN TUINBOUW Toenemend aanbod van peren DEN HAAG, 7-9. Op de Neder- landse fruitveilingen is het aanbod van peren de laatste tijd belangrijk toegenomen. Steeds meer rassen zijn thans plukrijp en het zal niet lang meer duren of alle herfstperen van het Nederlandse sortiment zijn weer te koop. Het seizoen ligt meer dan een week voor op het vorig jaar. In het noorden van het land en met name bij de veiling in Zwaag wordt nog veel Clapps Favourite aangeboden maar in het zuiden is dit ras reeds geruimd. Hier is op het ogenblik de Triumphe de Vienne het belangrijkste ras. Eind deze week zullen daar bij komen de Bonne Louise d'Avranches en de Beurre Hardy, twee belangrijke rassen van het moderne perenbedrijf, beide van zeer goede kwaltieit. De afzet van handperen heeft een bevredigend verloop, maar de prijzen liggen toch aanzienlijk lager dan het vorig jaar. terwijl de oogst weinig groter is. De buitenlandse vraag is tot nu toe te gengevallen. De laatste weken gaat dat echter anders worden. In de week van 22-27 augustus bedroeg de totale export van Nederlandse hand peren 855 ton. Frankrijk onder de onderwijzers het laagst, in Italië onder degenen die in staatsdienst werken. Uit statistieken is verder afgeleid dat gescheiden mannen en vrijgezel len eerder overlijden dan gehuwde, vrouwen wennen blijkbaar gemakke lijker aan het leven als weduwe. Meer dan de helft van het aantal sterfgevallen is in de meeste Euro pese landen veroorzaakt door hart ziekten en kanker. b Benito Mussolini zou niet op 28 april 1945 door „kolonel Valerio" ge dood zijn maar zou zelfmoord hebben gepleegd. Deze stelling wordt ver kondigd in het boek „Dongo" van Marcello Trinali, dat de naam draagt van een plaatsje bij Giulino di Mez- zegra (Rome), waar Mussolini zijn einde vond. Het boek verschijnt over enkele dagen in Rome. KAAP KENNEDY, Florida, 7-9. De Amerikaanse ruimtevaarders Char les „Pete" Conrad en Richard Gor don zullen vrijdag met de „Gemini II" voor drie dagen de ruimte in gaan. Tijdens deze vlucht zullen zij on der meer een ontmoeting moeten hebben met een tevoren gelanceer de „Agena"-doelraket en met hun ruimtevaartuig de Van Allen-gordel binnengaan. De ontmoeting met de doelraket zal tijdens de eerste omwenteling om de aarde moeten geschieden en tot op onderdelen van seconden nauw keurig moeten worden totstand ge bracht. Het zal een nabootsing zijn van de terugkeer van de maan van een bemand ruimtevoertuig dat nog' maar over een beperkte hoeveelheid brandstof voor de besturing beschikt. Een vol-prop-tas BRUSSEL, 7-9. Ken moeder en haar vijf kinderen zijn in de Belgi sche plaats Gent als gevolg van gas- verstikking om het leven gekomen. De 32-jarige vrouw en de vijf kin deren, van wie de oudste negen jaar en de jongste 14 maanden was, wer den in hun woning aangetroffen door Vrouw met kunsthart uit ziekenhuis HOUSTON, 7-9. Mevrouw Espe- ranza del Valle Vasques, die een maand geleden een operatie onder ging waarbij een kunsthart te pas kwam, is uit het ziekenhuis in Houston ontslagen. De 37-jarige ei genaresse van een schoonheidssalon in Mexico City is van plan zo spoe dig mogelijk haar werkzaamheden te hervatten. TOKIO, 7-9. Volgens het Japan se persbureau heeft de Chinese mi nister van buitenlandse zaken, Tsjen Yi, in een verklaring tegenover een greep Japanse -afgevaardigden die een bezcek brengen aan Peking, ge zegd niet te geloven „dat de spanning tussen de Verenigde Staten en de Chinese volksrepubliek eeuwig zal duren". „Men kan niet zeggen dat China niet de bedoeling heeft de Vietnamese kwestie dcor middel van onderhandelingen te regelen. China is in feite bezig te onderhandelen met de V.S. in Warschau", aldus de Chi nese minister. ADVERTENTIE Jaag hem weg met WITTE KRUIS poeders! GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand augustus 1966 Geboren: 9: Peter, z. v. J. den Haan en F. W. C. Peute (Dreischor). Overleden: 1: Elizabeth Cornelia van Nieuwenhuize, 80 jr. (Bergen NH.) Ingekomen: 3: J. W. Hesselink en gez. (Zonnemaire) van Rheden; 4: P. J. v. d. Kassteele (Noordgouwe) van Duitsland; 15: A. J. G. M. Verkaart, echtg. v. A. A. Schouwenaar (Drei schor) van Zierikzee; 15: A. Zoer en gez. (Brouwershaven) van Enkhui zen; 17: D. J. Geluk (Noordgouwe) van Domburg; 29: H. Blanken en gez. (Dreischor) van Rotterdam. Vertrokken: 2: D. J. Geluk Noord gouwe) naar Dombui'g; 4: P. H. van Veelen en gez. (Zonnemaire) naar Apeldoorn; 5: M. C. Dooge (Drei schor) naar Duiveland; 10: A. P. Smalheer (Brouwershaven) naar Rotterdam; 29: E. A. Kik (Noord gouwe) naar Zeist; 29: R. E. H. Raak en gez. (Noordgouwe) naar Leid- schendam; 30: C. J. van de Sande (Zonnemaire) naar Zierikzee; 31: A. J. Fonteine (Zonnemaire) naar Hil versum; 31: A. Dane (Zonnemaire) naar Vlissingen. buren, die door een sterke gaslucht waren gealarmeerd. In het zieken huis bleek het niet mogelijk hun le ven te redden. De vrouw en haar kinderen wer den drie jaar geleden onder dezelf de omstandigheden in de woning aangetroffen. Ook toen stond de gas kraan open. Geneeskundige hulp kon echter tijdig worden verleend om de fatale afloop te voorkomen. ZIERIKZEE Poststukken voor Europese rondvlucht De plaatselijke afdeling van „Phi- latelica" deelt het volgende mee: In het kader van het 75-jarig ju bileum van de N.V. Philips' te Eind hoven zal van 24 t m 29 september a.s. de Friendship PH-LIP een Eu ropese rondvlucht maken langs de volgende luchthavens: Schiphol, Brussel, Eelde, Oslo, Helsinki, Stock holm, Kopenhagen, Hamburg, We nen, Zurich, Milaan, Rome, Athene, Barcelona, Madrid, Lissabon, Parijs, Dublin, Londen en Eindhoven (Wel schap). De n.v. Philips' heeft zich bereid verklaard niet-aangetekende stuk ken naar Nederlandse, Europese zo wel als buiten-Europese bestemmin gen te vervoeren voor hen, die er prijs op stellen voor verzamelaars doeleinden, een speciaal-stempelaf- druk te krijgen. De stukken moeten aan de volgen de voorwaarden voldoen: a. geadresseerd aan U zelf of Uw relatie(s). b. met geldige Nederlandse frankeer zegels zijn gefrankeerd (De „nieu we" zegel voor bijzondere vluch ten mag hiervoor gebruikt worden, doch is niet verplicht). c. de poststukken voorzien van de duidelijke aanduiding: „Per Eu ropese rondvlucht". d. deze stukken uiterlijk 22 sept. a.s. in een gesloten - als brief gefran keerde omslag te zenden aan de Directeur van het post- en tele graafkantoor te Eindhoven. Op de ze omslag dient te worden ver meld: „Inhoud: stukken te ver voeren met Europese rondvlucht". Vóór verzending worden de zegels van de te vervoeren stukken ongel dig gemaakt met een bijzonder stem pel waarvan het randschrift wordt gevormd door de tekst: „Eindhoven 24 sept. 1966, Euro pese rondvlucht". BROUWERSHAVEN Bouw prefab-bungalow gegund Voor rekening van .de heer D. A. Jansen alhier zal binnenkort wor den begonnen met de bouw van een z.g. prefab-bungalow in Brouwers haven. Het wordt een woning uit het type van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. De bouw van de ze bungalows - is inmiddels gegund aan de Firma Gebr. Slager te Brou wershaven. ZONNEMAIRE Zomerwoning wordt verbouwd Door architect L. Beije te Veere werd in opdracht van de eigenaar de heer J. Groeneweg uit Groene- kan (Utr.) het verbouwen van een zomerwoning te Zonnemaire tot wo ning voor permanente bewoning ge gund aan C. A. Bastiaanse te Zie rikzee voor f 25.000, OOSTERLAND Oud-dorpsgenoot hielp bij opsporing van overvallers Bij de opsporing van de rovers, die donderdag j.l. een overval pleegden op de Middenstandsbank te IJssel- stein en f 41.500,buitmaakten, speelde onze vroegere dorpsgenoot wachtmeester 1ste klasse der Rijks politie L. J. A. Fondse uit Lekker- kerk een belangrijke rol. Met zijn collega wachtmeester De Mos uit Bergambacht speelde hij het name lijk klaar om de hand te leggen op twee van de daders, die zich op de Lekdijk ophielden. In een motor met zijspan waren de beide politieman nen op stap gegaan, nadat zij ver nomen hadden dat de vermoedelijke daders zich in de buurt van Schoon hoven ophielden Spoedig ontdekten zij enige verdachte personen, die zich op de Lekdijk op verdachte wijze ophielden. Het was een gevaarlijke onderneming omdat men in de ver onderstelling leefde dat de daders vuurwapens bij zich droegen. Dit bleek bij later onderzoek niet waar te zijn. Wel vond men bij één ver dachte een pak bankbiljetten in de binnenzak van zijn jas. Het is mede te danken aan het onverschrokken optreden van deze politiemannen, dat men binnen vier uur na de over val de daders te pakken had. Collecte Kon. Wllhelminafonds De alhier door leden van de afd. Schouwen-Duiveland van de Bond van Plattelandsvrouwen gehouden collecte ten bate van de kankerbe strijding (het Koningin Wilhelmina- fonds) bracht op de mooie som van f 445,Een dankwoord aan de milde gevers(sters) en aan de da mes-collectanten voor dit mooie re sultaat is zeker niet misplaatst. Verbreding Oud Heilige Weg Door de Dienst Gemeentewerken van Duiveland is men momenteel be gonnen onder eigen beheer uit te voeren een verbreding van een deel van de Oud Heilige Weg, lopend vanaf de Leugenput tot aan de split sing met de Sandströmstraut alhier. Voor het steeds drukker wordend verkeer bleek hel indertijd nodig hier ter plaatse éénrichtingsverkeer in te stellen. De mogelijkheid bestaat dat door deze verbreding van het weg dek op den duur deze maatregel zal kunnen komen te vervallen. In memoriam D. Kosten Maandag j.l. overleed in hel zie kenhuis: „Bergzicht" te Goes de heer D. Kosten. De overledene was van 1929 tot 1958 hoofd van de open bare lagere school hier ter plaatse. In het eerstgenoemde jaar volgde hij de heer C. de Kok op, die tal van jaren hier ter plaatse schoolhoofd was. De heer Kosten was een goede onderwijzer en een humaan chef voor het onderwijzend personeel. Ja renlang was de overledene vooi-zit- ter van de commissie tot wering van schoolverzuim hier ter plaatse, ter wijl hij ook in verschillende bestu ren van plaatselijke verenigingen zitting had. Om gezondheidsredenen had de heer Kosten vervroegd pen sioen ontvangen. Zijn opvolger was de heer Knuijt, die ook inmiddels weer vértrok naar Ellewoutsdijk. ADVERTENTIE Sunsilk haarversteviger .daarmee windt u ze om uw vinger Binnenkort zal er weer een nieuwe rage in Nederland doordringen, een rage die in Slnckholm is begonnen en die nu ook in Londen, Rome en Parijs welig tiert. De oorzaak van deze opwinding is een gooi-en-smijt-tas, de ..camelbag", waar alles in kan, en die dankzij de sterke en (och soepele leersoort en de stevige stiksels jaren meegaat. Op de aanstaande Lederwaren- beurs (Utrecht) zal deze vol-prop-tas (mét slot en livee aparte vakjes) in ons land worden geïntroduceerd. Behalve in camel wordt deze noviteit ook ge bracht in de kleuren cognac, rood, groen, wit, beige en zwart. 31 Ze draaide zich naar hem toe. Hun blikken ontmoetten elkander en ge lijk zag ze de gevaarlijke gloed in zijn ogen. Misschien één of twee se- konden. Ze bleef hem aankijken, tot hij zijn hoofd schudde en voor zich uit keek. Neem me niet kwalijk, Anneke, wat deed ik eigenlijk? Waar om sta je daar? Is er iets geks ge beurd? Was ikDeed ik Hij keek haar opeens verschrikt aan. Nou is het net weer een kind, dacht ze. Misschien besefte hij niet eens goed, wat hij van plan was. Is dit het oerinstinct, dat bij ons allen leeft? Ben ik ook zo? Heeft dat ook wat met liefde te maken? Ik houd toch van hem? Langzaam liep ze op hem toe. Ze ging op zijn schoot zitten en sloeg haar armen om zijn hals, hem rus tig kussend. „Je bent een ondeugend mannetje, Sam Tendelo, maar ik neem het je niet kwalijk. Ik weet ze ker. dat je niet eens verkeerde be doelingen had. Maar doe het niet meer, mijn kereltje, want dan zou ik je moeien verachten en dat wil ik ook niet.. Ik houd van jc, als je blijft, zoals je altijd geweest bent." Ze trok hem aan zijn oren, zijn hoofd zachtjes heen en weer schud dend. „Ik wil niet, dat ik bang moot zijn met jou alleen, begrijp je? Ik moet je kunnen vertrouwen, in elk opzicht en overal. Ook hier in huis. Ook naast je in de wagen. Ik laai veel toe, omdat je altijd zo lief voor me bent, maar ergens weten wc toch allebei de grens, he? Zullen we die respecteren? Als hot. moeilijk voor door FRANK VAN FALCKENOORT je wordt, moet je het me zeggen, Sam. We moeten elkander weder zijds geheel kunnen vertrouwen, in elk opzicht. Niks opkroppen, maar het me zeggen, he? Ja?" Hij boog schuldbewust het hoofd. „Als ik je beledigd heb, Anneke. begon hij, doch ze schudde haar hoofd. „Nee, mijn kereltje, dat heb je niet Waarschijnlijk deed je het onbewust. Dat zal jullie aard wel zijn. We pra ten er niet meer over. En na de feestdagen zullen we samen rustig overieggen, of er een mogelijkheid is, dat we trouwen. We moeten een huis hebben om in te wonen, Sam." Dc man knikte. „Je bent nog schattiger als anders, liefste. Ik zal proberen me te beheersen. Ik had er echt geen erg in." Ze legde haar vingers op zijn lip pen. „Sssst! Je bent en blijft mijn kereltje. O...." Ze wees op de kof fie. „Kijk nu eens.... maak ik het daarvoor klaar?" „Anneke, waar zie jij eigenlijk een man voor aan? Met zoiets op mijn schooldenk je, dat ik dan nog aan koffie denk?" Ze perste haar lippen op de zijne. „Zeldzaam lief ben je, mijn grote ondeugende jongen...." Doch toen ze zijn wagen hoorde wegrijden en zichzelf in de spiegel zag met de twee vuurrode plekken op heide wangen, dacht ze: Ik zal toch een beetje voorzichtiger met hem moeten zijn. In veel opzich ten is hij net een kind, maar aan de andere kant weet ik nu, dat hij ook oen man kan zijn. Een echte man. Die me bijna overrompeld had. Ik vind hem erg lief, maar dat wil ik toch niet. Die nacht sliep ze slecht en hoor de de gebruikelijke geluiden weer gedurende een half ui". Doch ze draaide zich om en dacht: wat heb ik er mee te maken. Ik zal er eens met S^m over praten. Misschien wed hij er een verklaring voor. Sinterklaas, Kerstmis en Nieuw jaar gingen voorbij. Twee dagen voor Kerstmis deed Adrie alles herme tisch op slot en reisde met zijn zus ter naar Hillegom, waar men al ver zoend was met de "wetenschap, dat hun dochter niet de vrouw zou wor den van Bob Overheim. En daar de ze op zijn beurt tijdens het jaar einde uit was, bestond er geen kans, dal men elkaar op straat of elders zou ontmoeten. Het werden gezellige, ouderwetse dagen en het enige, wat Anneke miste, waren de warme lip pen van Sam Tendelo en zijn be weeglijke handen, waarvoor ze aan vankelijk wel enige vrees had gehad, maar waaraan ze nu gewend was. Bob Overheim was immers ook zo ge .vc-est, als hij er kans toe zag en zelfs Tiemen had wel eens haar wenkbrauwen doen fronsen. Mannen zouden allemaal wel zo zijn. Na Nieuwjaar waren ze weer te rug m Dorringen. Anneke hervatte haar laak in Enschede en Adrie had dc eerste dagen voldoende werk met dc inventarisatie. De jonkheer kwam over en controleerde zijn bezit, dronk koffie in dc conciërgewo ning en verklaarde, dat hij tevre den was, een biljet van honderd gulden op dc schoorsteenmantel achterlatend als bewijs van waarde ring. 1-let leven van iedere dag ging zijn gewone gang. Zaterdags hielp Anneke melkboer Tiemen en zei ie dere zaterdag lachend „nee" op zijn uitnodiging het nog eens met hem te proberen. Ze was daar gekZe had immers haar Sammie? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5