Raad in nieuwe samenstelling koos zich twee wethouders Raadslid bevreemd over benoeming in korte tijd van ..nieuwe" Zierikzeeënaars Noord-Korea pro Moskou Meer Amerikanen onder de wapenen Een (heel) hoog cijfer in chocoladeletters Kwaliteit van Nederlands graan valt mee Om de opvolging van Verwoerd Oe Thant zou nog aanblijven Gemeenteraad verwerpt beroepschrift van Zierikzeese firma Gemeenteraad Middensrhouwen SCHAKEN DUKE, «-9. De raad van Middenschouwen kwam dinsdag middag in openbare vergadering bij een cnder voorzitterschap van bur gemeester S. Francke. De voorzitter heet de leden wel kom in de eerste vergadering Ln de nieuwe zittingsperiode. Een bijzon der wcord van welkom wordt ge richt tot mevrouw J. Kloet-Schel- iingerhout. Het is de eerste maal, al dus de voorzitter, dat een vrouw al hier zitting heelt in de raad. Spre ker hoopt, dat er in de raadsverga dering en een goede sfeer mag heer sen. Vervolgens wordt door de voorzit ter overgegaan tot beëdiging van de raadsleden, t.w. mevrcuw J. Kioet- Schellingerhout en de heren J. Boot Pz., M. Boot, D. Hanse, M. L. Hoo- genboom, L. VV. van Kooten en I. VV. Padmos. De drie eerstgenoemden hebben voor het eerst zitting in de raad der gemeente Middenschouwen. De voorzitter wenst de raadsleden geluk met de aanvaarding van hun lidmaatschap van de raad. Spreker doet een beroep op de raadsleden het college van burgemeester en wet houders te steunen bij het werk en verwacht, dat de raadsleden zullen naar voren brengen wat in het be lang van de gemeente is. Vervolgens is aan de orde de be noeming van de wethouders. Op de heer I. W. Padmos worden uitge bracht 6 stemmen, terwijl 1 stem blanco is; op de heer M. L, Hoo- genboom worden bij de volgende ver kiezing eveneens 6 stemmen uitge bracht (1 stem blanco). Beide heren verklaren hun benoe ming tot wethouder aan te nemen en zeggen de raadsleden dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De voor zitter hoopt op een even prettige sa menwerking met de wethouders als voorheen het geval was. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering deelt de voor zitter mede, dat de verhuur van een gedeelte van het aan de gemeente toebehorende weiland, gelegen - aan de Platteweg te Scharendijke aan de C.V.J.M. te Cberhausen, ten einde dit voor een seizoen te gebruiken als kampeerterrein niet is doorgegaan. Deze vereniging heeft hiervoor een terrein van de heer L. A. Hagesteijn aan 'de Kr. Karelsweg te Ellemeet gebruikt. Een verzoek om toekenning van subsidie van de R.K. Stichting voor kraamzorg van het Zeeuwse Wit Ge le Kruis wordt voor kennisgeving aangenomen, daar deze stichting niet in de gemeente Middenschouwen werkzaam is. YVachtverbcd voor Putmeetweg Het raadsbesluit van 20 juni jJ„ waarbij werd geregeld de gesloten- verklaring van de Putmeetweg te Scharendijke vanaf de Ingridstraat en een wachtverbod, wordt gewij zigd in die zin, dat het wachtverbod voor de gehele Putmeetweg zal gel den. Burgemeester en wethouders stel len voor aan de fa. Van den Hoek en Hart te Kerkwerve een naast hun werkplaats aan de Kerkweg gelegen perceel grond te verkopen voor het oprichten van een showroom voor een prijs van f 10,- per m2 of f 2400,- totaal. Mevrouw Kloet vraagt of deze verlaagde prijs geen konsekwenties zal meebrengen voor toekomstige verkopen, daar de bouwgrondprijs f 17,50 per m- is. De voorzitter deelt mede, dat het perceel dermate smal is, dat hierop door derden praktisch niet kan wor den gebouwd. Het perceel is thans verpacht als tuingrond tegen een ge ringe pachtprijs. De raad besluit tot verkoop con form het voorstel van b. en w.. De C.V.J.M. te Qberhausen heeft verzocht een perceel bouwland van de dames De Jonge, gelegen in de hoek van Elkerzeeseweg en Baken te Scharendijke te mogen bestemmen tot kampeerterrein. Daar hiervoor wijziging nodig zal zijn van het be stemmingsplan stellen burgemeester en wethouders de raad voor in prin cipe hiermee akkoord te gaan. De heer D. Hanse vindt het perceel totaal ongeschikt voor kampeerter rein voor 160-170 jongens. Voor het verkeer over de Elkerzeeseweg, dat in de zomer toch vrij druk is, zullen gevaarlijke situaties ontstaan. Wanneer dit kampeerterrein al daar wordt toegestaan, begrijpt spre ker niet waarom gedeputeerde sta ten goedkeuring onthouden hebben aan de situering van een kampeer terrein aan de Slikweg, waar het verkeer toch veel minder druk is. De voorzitter antwoordt, dat er ar gumenten van de heer Hanse mis schien wel gedeeltelijk juist zijn, doch wanneer hieraan vastgehouden wordt, kan er rond Scharendijke op het gebied van de recreatie niets ge beuren. De situatie in andere gemeenten is zeker niet beter. Spreker is wel van mening, dat het beoogde perceel voor het doel te klein is en dat een naast gelegen perceel er zeker bijgetrok ken moet werden. De heer J. Boot Pz. vindt het jam mer, dat door een kampeerterrein de royale opzet van de Elkerzeeseweg geweld zal worden aangedaan. Hij zou liever ter plaatse woningbouw den. De voorzitter antwoordt, dat volgens streekplan en bestemmings plan aan die zijde van de Elkerzee seweg niet mag worden gebouwd. Druk punt De heer M. Boot begrijpt niet. dat dc C.V.J.M. Oberhausen op zo'n druk ount een kampeerterrein wil inrich ten. De voorzitter vindt dit wel ver klaarbaar, omdat grondverwerving nu eenmaal moeilijk is. Mevrouw Kloet zegt, dat op het perceel bouwland thans een vuilnis belt is aangelegd door de gebruiker en dringt er op aan, dat bij bestem ming tot kampeerterrein de toestand beter zal worden. Bij bestemming tot kampeerterrein kan de reinigingsdienst worden in geschakeld, aldus de voorzitter. De raad besluit in principe ak koord te gaan met de bestemming van de grond in de hoek Elkerzee- seweg-Baken tot kampeerterrein. Burgemeester en wethouders zullen nagaan welke oppervlakte grond hiervoor nodig is. De voorzitter wijst er nog op, dat bij deze bestemming de aanleg van riolering in het be stemmingsplan De Weel, gelegen aan de andere zijde van de Elkerzeese weg, gemakkelijker te realiseren zal zijn. Het raadsbesluit van 30 maart 1966 tot verhuur van een gedeelte van het plateau van de haven Kloos ternol te Scharendijke aan de heer I. L. Bouwman wordt ingetrokken. Be trokkene heeft binnen afzienbare tijd niet het voornemen van het ha venplateau gebruik te maken voor de opslag van zand. Ingevolge artikel 47 der kleuter- onderwijswet worden vastgesteld de werkelijke uitgaven van het open baar kleuteronderwijs over 1965. Het aantal lesuren voor gods dienstonderwijs aan de o.'l.s. te Elle meet is uitgebreid van 1 tot 3 per week. De vergoeding. Welke per we kelijks lesuur door de gemeente wordt toegekend bedraagt f 150,- per jaar. Burgemeester en wethouders zijn er wel voor de vergoeding wat op te trekken doch willen anderzijds de financiële konsekwenties door uit breiding van het aantal uren voor komen, daar de zorg voor gods dienstonderwijs aan de openbare scholen niet bij de gemeente ligt. De raad gaat akkoord met het voorstel van. burgemeester en wet houders de betreffende verordening te wijzigen in die zin, dat de vergoe ding maximaal f 200,- per jaar per openbare school kan bedragen. In de commissies tot wering van schoolverzuim vinden de volgende wijzigingen plaats. In de plaats van de heer J. van Bijlevelt wordt be noemd het nieuwe hoofd der o.l.s. te Kerkwerve de heer R. Soesman. De heer B. A. Kievith, waarnemend hoofd der o.l.s. te Ellemeet wordt benoemd in plaats van de heer A. C. de Jonge. Vervolgens wordt overgegaan tot benoeming van vertegenwoordigers in de besturen krachtens diverse ge meenschappelijke regelingen, waar aan de gemeente deeloeemt. De voorzitter deelt mede, dat evenals tijdens de vorige zittingsperiode, burgemeester en wethouders het op prijs stellen, dat de vertegenwoordi ging aan een deri leden van hun col lege wordt opgedragen. De raad kan akkoord gaan met het voorstel, dat hiertoe aan de verga dering wordt gedaan. Verhoging Groene Kruis-subsidie De subsidie aan de vereniging Het Groene Kruis te Kerkwerve wordt voor 1966 verhoogd met f 500,- tot f 1750,-. Aan de Instuif commissie voor Scharendijke-Ellemeet zal voor het seizoen 1965-1966 naast de reeds toegezegde subsidie van f 250,- een extra-subsidie van f 100,- worden toegekend wegens financiële moei lijkheden. Het 'bejaardencomité Scharendijke- Ellemeet zal te beginnen met het sei zoen 1966-1967 een subsidie ontvan gen ten bedrage van de zaalhuur plus f 2,50 per bijeenkomst. Een gelijke regeling geldt reeds voor het Bejaardencomité te Kerk werve. De voorzitter zegt verheugd te zijn, dat in deze eerste vergadering in de nieuwe zittingsperiode de gemeente begroting en de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf voor 1967 aan de raad kunnen worden aangebeden. Spreker zegt het perso neel, dat aan de vlotte gereedmaking der begrotingen heeft gewerkt hier voor dank. De gemeentebegroting sluit met een post voor onvoorzie ne uitgaven van f 7.797,36. Een com missie uit de raad zal de begrotingen onderzoeken. Hierna wordt nog vastgesteld de 6e wyziging der gemeentebegroting voor 1966. ZIERIKZEE, 7-9. In de dinsdag avond onder voorzitterschap van burgemeester D. Kastelein gehouden openbare raadsvergadering heeft het raadslid de heer C. Bij de Vaate ui ting gegeven aan zijn bevreemding over het feit dat personen die soms nog zeer kort inwoner zijn van Zie- rikzee reeds binnen korte tijd voor bepaalde benoemingen worden voor gedragen. Met name was hem deze gang van zaken opgevallen bij de aanbevelingen welke door het colle ge van regenten van het Burger Weeshuis zijn gedaan voor de ver vulling van drie vacatures die het afgelopen jaar in dit college zijn ont staan. De heer Bij de Vaate wilde overi gens niet buiten deze aanbevelingen gaan, maar sprak de wens uit dat het college van regenten van het Wéés- huis, bij een eventuele vacature in de toekomst, ook eens wil denken aan personen die langer Zierikzeeë- naar zijn dan de .thans voorgedra genen. De heer Bij de Vaate kreeg in zijn opvatting de bijval van de heer A. Jonker, eveneens P.C.F., die van mening was dat het in de praktijk nogal eens voorkomt dat er een be noeming aan reeds lang hier wonen de mensen voorbij gaat. De heer M. C. Doeleman (WD) was het niet eens met de heren Bij de Vaate en Jonker. „Of men hier nu drie maanden woont of langer, het gaat om capaciteiten", aldus de heer Doeleman die er op vertrouwde dat het college van regenten de zaak heus wel zal hebben „bekeken". De heer J. G. L. Simmers (KVP) wees er op dat de raad uiteindelijk niet aan de voordracht van het college van regenten gebonden is. Na deze discussie benoemde de raad met algemene stemmen in het bestuurscollege van het Burger Weeshuis de heer J. der Weduwen tot regent, mevrouw M. D. Kastelein van Houdt tot regentes en de heer mr. J. Ligthart tot boekhouder-se cretaris. Wentelwiek op Mont Blanc AOSTA, 7-9. Voor de eerste maal in de geschiedenis is gisteren, woensdag, een hef- schroefvliegtuig op de top van de 4.810 meter hoge Mont Blanc geland, zo heeft de Ita liaanse luchtmacht meege deeld. De Mont Blanc is de hoogste berg van Europa. Het toestel voerde een verken ningsvlucht uit voor het ne men van foto's van mogelijke landingsplaatsen. Er bevonden zich vier man aan boord. RECHTSZAKEN Gebruik verdovende middelen breidt zicli uit als olievlek AMSTERDAM, 7-9. De Amsler- damse politierechter, mr. Romke de Waard, heeft wegens het roken van hasjish twee jongelui, de een zonder beroep, de andere musicus, vier we ken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, en een 30-jarige mu sicus tot zes weken, waarvan drie voorwaardelijk veroordeeld. In alle drie de gevallen met aftrek van het voorarrest hetgeen voor de twee jon gelui (18 en 20 jaar) betekende dat zij vandaag nog in vrijheid werden gesteld. De derde man moet nog een paar dagen zitten. Met de officier van justitie was mr De Waard het eens dat het ge bruik van verdovende middelen zich als een olievlek uitbreidt. Zelf noem de hij het een bijzonder ernstig maatschappelijk euvel. Het gaat erom hoe deze olievlek kan worden ingedamd, zei mr. De Waard. Kleuren-t.v. tussen Eindhoven en Stockholm EINDHOVEN, 7-9. In het kader van de maandelijkse uitzending van Philips experimentele kleurentelevi sie zal op 14 september a.s. een kleurentelevisie uitwisseling plaats vinden tussen Eindhoven en Stock holm. Testbeelduitzendingen hebben reeds aangetoond, dat kleurenover dracht over lange afstand zonder meer mogelijk is. Op 14 september zal het evenwel de eerste keer zijn dat een volledig op de praktijk afgestemde kleuren- programma-uitwisseling door bemid deling van de N.T.S. via het Euro- visienet tussen twee Europese lan den zal plaatsvinden. MOSKOU, 7-9. De zaakgelastigde van Noord-Korea in Moskou heeft het Kremlin vandaag verzekerd dat zijn land steeds met de Sowjet-Unie zal samengaan in de strijd tegen het imperialisme. Tot voor kort stond Noord-Korea aan de kant van China in het Rus- sisch-Chinese ideologische geschil, maar de laatste tijd lijkt het terug te keren tot het Sowjet-kamp. WASHINGTON, 7-9. Het Ameri kaanse departement van defensie heeft medegedeeld dat er volgende maand 49.200 dienstplichtigen onder de wapenen zullen worden geroepen. Dit is drieduizend meer dan aan vankelijk was aangekondigd. Met ingang van één oktober wordt er min der streng gekeurd. Dit jaar komen veertigduizend jongelui onder de wa penen die volgens de oude nonnen waren afgekeurd. Plechtiglieidje te Bruinisse HET TANDBEDERF DEN HAAG, 7-9. Op de in het Kurhaus te Scheveningen gehouden zitting van de Royal Society of Health is het tandbederf, door één der sprekers een probleem genoemd waar de gehele wereld mee tobt, ter sprake gekomen alsmede de vraag of fluoridering van het drinkwater daar een afdoend antwoord op geeft. Volgens mej. J. R. Forrest, die verbonden is geweest aan de afde ling fluoridering van het Britse mi nisterie van gezondheidszorg is het antwoord: voorkomen van de kwaal en niet het genezen ervan, en als meest succesvolle methode noemde zij de toevoeging van fluor aan het drinkwater. Veertigjarig jubileum van de V.P.R.O. HILVERSUM, 7-9. Met een 300- tal genodigden uit de omroepwereld de bestuurlijke sector, het volksont wikkelingswerk en de pers gaat de VPRO op zaterdag 17 septemberf a.s. zijn 40-jarig bestaan vieren in de nieuwe RAI te Amsterdam. De VPRO doet dat met een congres over cultuurbeleid en omroep, de discus sies zullen daar op een hoger niveau liggen dan tot nu toe het geval is, zoals b.v. met het gekrakeel rond radio-Veronica en de programma publicaties van Televizier, aldus vanmorgen drs. I. J. van Houte, pro grammadirecteur van de VPRO, tij dens de winterpersconferentie van deze omroep. Minister Von Hassel blijft aan BONN, 7-9. Minister Kai-Uwe von Hassel blijft het ministerie van de fensie leiden, Dit heeft bondskan selier Erhard op een bestuursverga dering van de christendemocrati sche partij verklaard. In een com muniqué werd gezegd, dat de recen te gebeurtenissen rond de minister van defensie zijn onderzocht en dat bondskanselier Erhard erop heeft aangedrongen dat Von Hassel een volledig verslag van de situatie uit brengt. SPORT VOETBAL D.F.S. speelt zondag thuis tegen DIVO (Dinteloord) Zondag ontvangt D.F.S. in haar eerste thuiswedstrijd het sterke DIVO uit Dinteloord. Mogelijk dat in de opstelling wat veranderd wordt nu twee dienstplichtigen een week end thuis zijn. Over de uitslag valt nog niets te voorspellen. Blije meisjes uit Tahiti UTRECHT, 7-9. De politie in Utrecht heeft twee meisjes uit Tahiti dolgelukkig ge maakt. Het lieftallige duo was helemaal in paniek naar het hoofdbureau gegaan. De meis jes waren uit Amsterdam naar Utrecht gelift met een Duitse auto. In de Domstad kwamen zij tot de ontdekking dat zij een tas in de wagen hadden laten liggen, waarin onder meer de paspoorten zaten. Het tweetal zou dezelfde avond met de nachtboot naar Engeland vertrekken, in de tas zaten ook de tickets voor de boot. De meisjes wisten zich de naam van de Duitse auto mobilist niet te herinneren evenmin als het kenteken en het merk van de auto. Alles wat zij wisten was dat de man in Utrecht een hapje zou gaan eten om daarna door te reizen naar Duitsland. Het zoeken naar de man in de Utrechtse jaarbeursdrukte leek onbegonnen werk. Toch togen enkele politie-agenten op stap om de parkeerterreinen in hel centrum eens te bekijken Al heel snel leidde dit tot suc ces. Bij een van de eerste Duit se wagens die men zag, arri veerde juist een man, die de vraag van de politiemensen of hij twee meisjes een lift had gegeven, bevestigend beant woordde. De tas bleek nog achterin de wagen te slaan. Aldus konden de meisjes nog dezelfde avond naar Hoek van Holland reizen om de boot te halen. BRUINISSE, 6-9. Op het kantoor van de Ccöp. Boerenleenbank te Bruinisse bad dinsdagmiddag een korte plechtigheid plaats, in verband met een mijlpaal die in de maand augustus bij de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht was gepasseerd. Het bedrag aan spaar gelden groot f 5 miljard gulden was als inleg bij de gezamenlijke Boe renleenbank overschreden en de Centrale Bank wilde dat feit her denking door uitreiking van het cij fer 5.000.00U.000 in chocoladeletters. Iedere inlegger, die (bij een be perkt aantal banken) rond 11 uur op een bepaalde dag aan het loket stond, voor een inleg op zijn spaarboekje, kreeg deze surprise aangeboden. Dinsdag 6 september was dit het ge val en het was dc heer A. van Wezel die voor zijn dochter een storting deed op haar Jougdspaarboekje. De 18-jarige Nellie van Wezel nam later de verrassing zelf in ontvangst, tevoren waren de heer en mevrouw Van Wezel (vader en moeder) samen met het bestuur bijeen om het feit te vieren. De voorzitter van het bestuur de heer P. L. Krepel hield daarbij een causerie over de betekenis van de Raiffeisenbanken voor het econo misch leven in een gemeente, maar vooral ook voor de algemene econo mische toestand in ons land. Inves teringen kunnen worden gedaan, ter wijl toch een grote reserve blijft be staan. Een gezellig half uurtje volgde na de officiële plechtigheid. Vijf miljard in chocoladeletters Ondanks natte zomer Dc cerste-ministcr van Singapore Lee Kwan Jew, heeft woensdag avond de Gemenebestconferentie in Londen een compromisvoorstel voor gelegd dat de dreigende breuk bin nen het Gemenebest kan voorko men. DEN HAAG, 8-9. De kwaliteit van de Nederlandse granen van de nieuwe oogst valt ondanks de slechte weersomstandigheden tijdens de groeiperiode niet tegen. Aldus de mededelingen, door het secretariaat van het Prcduktschap granen, zaden en peulvruchten opgesteld voor de woensdag gehóuden bestuursverga dering. De kwaliteit is redelijk, hier en daar komt enig schot voor. De kwa liteit van gerst en haver is enigszins mager. De kwaliteit van de peul vruchten 'is, evenals de opbrengsten, veelal slecht. Het vochtgehalte van de verschillende produkten is rede lijk goed. In vele gevallen behoefden zij niet direct kunstmatig te worden gedroogd, doordat zij bij een lager vochtgehalte dan 17 procent konden worden geoogst. Door het slechte weer in de tweede helft van juli en begin augustus leek het er eerst op dat ook dit jaar de graanoogst onder zeer moeilijke om standigheden zou moeten worden ge borgen. Na de tweede week van augus tus echter, waarin een periode met prachtig zomerweer aanbrak, konden de oogstwerkzaamheden onder ideale omstandigheden en in een hoog tem po worden uitgevoerd. De voordien ontstane achterstand kon spoedig worden ingehaald; in een aantal ge vallen draaiden de maaidorsers dag en nacht. Op 25 augustus waren Wintertarwe, winterrogge, wintergerst, erwten, koolzaad en karwijzaad vrijwel vol ledig geborgen, terwijl zomergerst voor een belangrijk gedeelte binnen was. Ook echter waren in verschil lende delen van het land vele per celen zomergerst, zomertarwe en ha ver op die datum nog niet rijp. De oorzaak hiervan was de late inzaai. Aankoopprijs inlandse tarwe De meelfabrikanten zetten hun aankoopprijs voor inlandse tarwe van oogst 1966 in op f 36,30 per hon derd kg met 17 procent vocht. Tegen deze prijs, die precies het midden houdt tussen de richtprijs en de in terventieprijs voor augustus, werden belangrijke hoeveelheden tarwe aan gekocht. De aanvoeren waren zelfs zo groot, dat eind augustus enige te rughoudendheid moest worden be tracht. Aan het Centraal Brouwerij Kan toor waren eind augustus reeds be langrijke hoeveelheden brouwgerst verkocht. Dit kantoor kwam in de tweede helft van augustus in de markt en betaalde f 34,50 per hon derd kg op basis 16% procent vocht, met een toeslag van 3 procent bij een vochtgehalte van max. 15% pi-ocent. LONDEN, 7-9. In goedingelichte Zuidafrikaanse kringen gelooft men, dat minister van justitie Vorster de beste kansen heeft om de dinsdag vermoorde premier Verwoerd als lei der van de regering op te volgen. Vorster zou in de parlementsfractie van de nationalistische partij veel aanhang hebben. Van andere zijde zijn de namen genoemd van de minister van ver keer, Schoeman en diens collega van financien, Doenges. NEW YORK, 7-9. Oe Thant, de secretaris-generaal der Verenigde Naties, zou bereid zijn deze functie nog hoogstens twee jaar te blijven vervullen wanneer de veiligheids raad hem, bij gebrek aan een op volger, een verzoek in deze geest zou doen. Dit is van gewoonlijk be trouwbare zijde verklaard. Oe Thant zelf wilde geen com mentaar leveren, toen hij in New York terugkeerde. Geen bouwvergunning voor loods aan Julianastraat ZIERIKZEE, 7-9. Met de stem men van twee raadsleden, de heren A. Jonker (P.C.F.) en J. G. L. Sim mers (KVP) tegen, heeft de gemeen teraad van Zierikzee in de dinsdag avond gehouden openbare vergade ring besloten het beroepschrift dat zoals bekend door de heer J. A. Ver wijs alhier werd ingediend tegen de weigering van een bouwvergunning, af te wijzen. Zoals eerder gemeld had de heer Verwijs een beroep schrift ingediend aan de gemeente raad vanwege het feit dat hem geen vergunning was verleend voor het bouwen van een loods om te die nen als garage en opslagplaats voor consumptie-\js, nabij zijn woning ge legen aan de Julianastraat. Het besluit van het college van b. en w. - waartegen de heer V. met zijn schrijven aan de raad in beroep is gekomen - was gegrond op het feit dot het te maken bouwwerk in strijd is met het bestemmingsplan, vastge steld bij besluit van Ged. Staten van Zeeland. Volgens dit plan mogen in het gebied waarin de heer V. het bouwwerk wil laten bouwen slechts bedrijfsgebouwen worden opgericht ten behoeve van de uitoefening vari het agrarisch bedrijf. Bovendien wordt volgens een besluit van de raad thans voor het betreffende ge bied een bestemmingsplan voorbe reid. Burgemeester Kastelein deelde in dit verband mee dat het geenszins denkbeeldig is dat het gewenste bouwwerk ook met de toekomstige bestemming strijdig zal zijn. De heer Simmers constateerde dat er door deze gang van zaken een „kleine middenstander in moeilijk heden komt en op kosten wordt ge jaagd". De heer De Moor (PvdA) vroeg zich af of er door b. en w. wel op de juiste en vooral op een soepe le manier is onderhandeld. De heer De Moor meende dit te moeten be twijfelen. De heer A. Jonker vond het niet prettig te moeten constateren dat, zoals hü zei, hardwerkende mensen worden gedwarsboomd. De gemeente moet in dergelijke gevallen toch sti muleren cn blij zijn als er een bloei end bedrijf bij komt, aldus de heer Jonker. De heer Doeleman (VVD) zou de heer Verwijs de raad willen geven een grasmaaier in zijn loods te zet ten om het bouwwerk een agrarische bestemming te kunnen geven. Burgemeester Kastelein herinner de na de opmerkingen van de raads leden aan hot aanbod van het colle ge aan de betrokken firma gedaan de loods te doen bouwen op het indu strieterrein. In verband met daaraan verbonden hoge kosten werd dit voorstel door de fa. Verwijs afge wezen. Een tweede aanbod - aange boden werd een perceel ter grootte van 900 m2, kosten f 7.900,-, werd eveneens door de fa. Verwijs afgewe zen. Bij de onderhandelingen is be slist niet gemarchandeerd, aldus de voorzitter, die verdei' onderstreepte dat er ook wel degelijk overleg is geweest. Conform het voorstel van b. en w. besloot de raad tenslotte het beroepschrift van de fa. Verwijs ongegrond te verklaren. Hamerstukken Eén wijziging van de havengeld verordening en de legesverordening ging vervolgens onder de hamer door. In verband met zijn vertrek naar Bergum (Fr.) verleende de raad eervol ontslag aan de heer G. Th. Kroese als onderwijzer aan de openb. ulo. Aan dezelfde school benoemde de raad in de vacature mevr. I. M, A. Stahl-Lagro de heer J. C. Broere te Rotterdam. De heer O. Huitema, on derwijzer in tijdelijke dienst aan de openb. ulo werd benoemd in vaste dienst. Op 22 september a.s. zal door de Raad van State worden behandeld het geschil tussen de gemeenten die destijds uit dc Centrale Dienst „Noord-Zeeland" zijn getreden cn die welke daar deel van zijn blijven uit maken. Conform het voorstel van b. en w. besloot de raad als gemachtig de voor dc gemeente aan te wijzen de gemeentesecretaris, dc heer R. van Ommeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4