De beide wethouders behielden op het nippertje hun zetels Leger des Heils te Zierikzee organiseert optocht/buitenfeest op 22 september a.s. STREEKNIEUWS Beëdiging raadsleden en verkiezing wethouders Duiveland Gemeenteraad Westerschouwen Hoe het moet in Zierikzec. Men zou het als motto gebruiken voor hei geres taureerde pand aan de Weststraat, waarbij zeer fraaie stijlmiddelen zijn toegepast. Het pand is verbouwd tot privé-woning voor één der perso neelsleden van restaurant „Hoornwijck". (Foto* Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, Ü-9. Eni ge bijkomstige factoren hebben er bü de wethoudersverkiezingen op de raadsvergadering van dinsdag toe geleid dat de beide vorige wethou ders maar net met de hakken over de slcot zijn gesprongen voor de nieuwe 4-jarige periode. De hemel betrok voor de beide candidaten L. V. d. Klooster (PvdA) en J. A. v. Waveren (Prot. Chr.) toen, nadat de heer Westhoeve een verklaring had afgelegd waarin hjj na overleg met de raadsleden, de oude wethouders weer zou stemmen, de heer M. J. Steur (VVD) attendeerde dat hij niet in dit overleg was betrokken en hy met een eigen WD-kandidaat zou komen. De heer Westhoeve ant woordde dat na het overlijden van wethouder Vis de heer Steur de kans heeft gehad om wethouder te worden doch dcor te drukke werkzaamhe den in eigen bedrijf moest hij deze zetel weigeren. Daar volgens de heer Westhceve in eigen bedrijf nog geen wijzigingen waren gekomen was hij tot de overtuiging gekomen dat de heer Steur geen interesse zou heb ben voor een wethouderszetel. Het werd nog donkerder voor de kandidaatstelling van de heer West hoeve toen de heer A. D. Dalebout zeide dat de voorbesprekingen over de wethoudersverkiezing voor hem een zeer onplezierig verloop had den gehad en hij zich niet achter de ze kandidaatstelling kon scharen. Wethouder J. v. d. Klooster gaf een terugblik op de gang van zaken in de afgelopen periode waarin hij her innerde aan de akkoordverklaring van de A.R. en de S.G.P. om de heer v. Waveren tot wethouder te benoemen. Toen burgemeester Röell kwam te overlijden werd de heer Dalebout belast met het wethouder schap. De wethouder noemde de ou de samenstelling zeer juist: burge meester Everwijn V.V.D.; wethou der v. Waveren P.C. en wethouder v. d. Klooster P.v.d.A. zodat alle fracties vertegenwoordigd waren. Na de verkenningsjaren waren hij en de heer van Waveren juist op elkaar ingespeeld. In de vacature Van Waveren wer den in de daarop volgende stemming op de heer Van Waveren zes stem men uitgebracht. De heer Padmos P.C. kreeg 1 stem evenals de heer L. C. Hoogerhuis P.C. Verder ver wierf de heer M. J. Steur V.V.D. drie stemmen. De vacature v. d. Klooster bracht het volgende stemmingsresultaat: v. d. Klooster P.v.d.A. zeven stemmen, J. C. Hendrikse P.v.d.A. één stem ROTTERDAM, 7-9. Er viel een dccdse stilte in het tct de nok toe ge vulde Feyenoordstadion. Het kon niet waar zyn en toch was het de harde realiteit. Twee minuten voor het einde had het Nederlandse elf tal in de eerste wedstryd van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen een zeker schijnende overwinning moeten prysgeven. Met een kopbal via de binnenkant van de lat had de gevaarlijke Hon gaarse spits, Florian Albeart, een van DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Kampioenschappen over 1966 Vitesse hok: 1 C. Wesdorp; 2. J. M. Kloet; 3. Joh. FILkweert. Vitesse duif: 1. Joh. Flikweert; 2. Joh. Flikwieert; 3. W. Blom Midfond hok: 1 C Wesdorp; 2. G. Vos; 3. W. Blom. Midfond duif: 1. W. Blom; 2. G. Vos; 3. C. Wesdorp. Fond hok: 1. L. J. Fonterne; 2. Joh. Flikweert; 3. C. Wesdorp. Fond duif: 1. L. J. Fonteine; 2. idem:; 3. idem. Hok jong: 1. W. Blom; 2. C. Wes dorp; 3. J. de Jonge. Duif jong: 1. W. Blom; 2. C. Wes dorp; 3. idem. Generaal kampioen over alle vluchten: 1. C. Wesdorp; 2. W. Blom; 3. L. J. Fonteine. Winnaars bekers: Noyon-wisselbe- ker: G. Vos; Orleans: A. J. Flikweorl St. Denis: W. Blom. en M. J. Steur V.V.D. drie stemmen. Daarmee waren beide vorige wet houders opnieuw gekozen en zij werden gelukgewenst door burge meester Ever wijn. Tevoren installeerde de burge meester drie nieuwe raadsleden t.w. de heren L. C. Hoogerhuis P.C., W. A. M. Kalkman V.V.D. en B. J. Kloosterman V.V.D.. De burgemees ter wenste de nieuwe raadsleden al le goeds toe in de komende periode en hoopte op een vruchtbare bij drage hunnerzijds bij de algemene gang van zaken in deze gemeente. De andere raadsleden werden door de burgemeester gelukgewenst met het door de bevolking in hen ge stelde vertrouwen. Vervolgens werden de raadsle den beëdigd, behalve de heer V. d. Klooster die de belofte aflegde. Dc positie van de raad Burgemeester Everwijn stippelde in het kort het pad der raadsleden uit. Ondanks het feit dat de raad de bakens verzet, is bewezen dat ze in de praktijk maar weinig te zeggen heeft. Het oude liedje van jaren her maakt nog steeds Middelburg en Den Haag als gezaghebbende instan ties, die teveel bevoegdheden naar zich trekken. Er is meer centrali satie nodig dan 50 jaren terug, doch op sommige punten loopt men hope loos vast. De eigen gemeente met zyn 4100 inwoners en in het zomerseizoen ve le duizenden meer zou een veel gro ter gemeenteapparaat moeten kun nen hebben en kunnen bekostigen, doch de strenge normen van hoger hand maken dat het en b. enw. en de raad soms byzender moeilyk ge maakt zal werden. Sprekers wens was dan ook cm wat meer ruimte te krygen in het gemeentebeleid. In dc volgende vier jaren zullen zeer belangrijke beslissingen geno men moeten worden en daarom is een homogeen bestuurscollege nodig vol energie. De nieuwe raad zal be sluiten moeten nemen die aan ver keerde toestanden, ontstaan buiten de schuld van de oude raad, een einde moeten maken en voor sommi gen zal dat een bittere pil betekenen. De burgemeester besloot zijn toe spraak met de bede dat Hij die ons leidt ook het nieuwe gemeentebe stuur en de gemeente zal mogen voeren in goede banen. De nieuwe raad kon zich vereni gen met het voorstel van b. en w. om de minimum uitgifteprijs van de bouwgrond aan de verlengde W. G. de beste spelers van het wereldtoer- nooi in Engeland, de stand op 2-2 gebracht..De aanvankelijk veilig lij kende voorsprong van 2-0 was ge heel in rook opgegaan. Nog restte slechts een winstpunt maar de Ne derlandse spelers konden er niet blij mee zijn. Teleurgesteld verlieten zij als een wanordelijke formatie het strijdtoneel, zoals zij ook an de twee de helft hadden gespeeld. De Nederlanders hadden verzuimd de winst, te grijpen toen deze voor het opscheppen lag. Een gelijkspel tegen Hongarije is echter geen de ceptie, hoe graag wij het ook an ders hadden gewild. Dat er evenwel nog veel aan de ploeg moet worden bijgeschaafd om op hoog internatio naal niveau te kunnen meespreken, is juist in deze wedstrijd duidelijk gebleken. Vooral de conditie van en kele spelers is voor aanzienlijke ver betering vatbaar. Want hoe belang rijk de conditie is in het moderne voetbal, heeft het wereldtoernooi in Engeland geleerd. Kijk naar Enge land de huidige wereldkampioen. Belgische kinderen slachtoffer van voedselvergiftiging BRUSSEL, 8-9. Naar schatting 900 Belgische schoolkinderen in Vlaan deren zijn het slachtoffer geworden van bedorven vlees. Het vlees was verwerkt in de schoolmaaltijd, die dinsdag in een groot aantal scholen werd opgediend. Hoewel enkele kinderen naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht, heeft dc vergifliging geen noodlottige gevolgen gehad. De politie heeft een onderzoek in gesteld naar do herkomst van het' vlees. Bootlaan op f 25,per m- te stellen. Het bestek voor het bouwrijp maken van deze weg is juist door G.S. goed gekeurd en op 19 september a.s. zal de aanbesteding plaats hebben. In het bestek is opgenomen.de afbraak van de oude schuur van de gemeente aan het einde der J. M. Béijelaan, de verbinding aldaar met de Hoge- weg en de nieuwe verbinding van de verlengde W. G. Bootlaan met de Hogeweg. Op dit te creëren bouw terrein zullen twaalf woningen ge bouwd worden. De aanvraag is gro ter dan het aanbod zodat in volgor de van komst de percelen verkocht zullen worden. De Prijs is ne* zo hoog als de grondprijs rond Boom- gaardwekken, doch het aantal vier kante meters is veel groter en zal rond de 1000 m- gaan bedragen. De raad ging verder accoord met het verlenen van eervol ontslag aan de gemeentewerkman A. Boot op een nader door het college te bepa len tijdstip. De rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer Westhoeve de aandacht op de slechte staat waarin het tegelpad langs de Zeeanemoonweg verkeert. In het don ker is het levensgevaarlijk om hier te lopen. De voorzitter zei verbete ring toe. De heer Padmos vroeg of er in Re- nesse nog bouwgrond voorradig is, omdat het voorhanden zijnde bijna opgesnoept is. Het bestemmingsplan Korte Reke is praktisch klaar en komt binnen enkele maanden als ontwerp in de i'aad. Dan moet het plan-v. d. Bos nog eens herzien wor den, aldus de voorzitter. Volgens de heer Goossens is het om het nieuwe gymnastieklokaal in Haamstede een chaos en spreker ge- bruike het woord aanfluiting. Vol gens de voorzitter ontbreken mo menteel de kannen en kruiken om de rommel in te doen, doch het staat als najaarswerk genoteerd. De orde en rust van het afgelopen gastenseizoen in Renesse was vol gens de heer Hoogerhuis in de vo rige vergadering, waarin hij als toe schouwer aanwezig was, in vijf mi nuten besproken. In de volgende vergadering zal spreker hier uitge breid op terugkomen. De heer Hendrikse dankte voor de attentie bij de geboorte van een kind en vroeg aandacht voor de bouw van douches in de w.w.-woningen te Se- rooskerke. De burgemeester zei dat deze woningen ook met de tijd mee moeten ën het plan gereed ligt. Bij monde van de heer Steur bracht de V.V.D. gelukwensen over aan de nieuwe wethouders en hij legde er de nadruk op dat in hun functie het gemeentebelang voorop gaat. Tot slot meende de heer Klooster man dat één perceel bouwgrond aan de verlengde W. G. Bootlaan, dat met twee zijden aan de aldaar lig gende camping grenst, te duur in aanschaf zou worden, doch de voor zitter antwoordde dat dit gedeelte huisjes herbergt en geen tenten. ZIERIKZEE Ontslag „Kunst en Eer"-di?igent Wij vernemen dat het bestuur van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" ontslag heeft verleend aan de diri gent, de heer P. de Wildt te Breda. In afwachting van een definitieve voorziening in de vakature, is de heer E. A. de Looff te Zierikzee met de muzikale leiding van het korps belast. Gecombineerde N.O.V.-vergadering Gisteren woensdag) vond een ge combineerde vergadering plaats van de voormalige afdeling Oost-Schou wen van de Nederlandse Onderwy- zers Vereniging en de Bond van Leerkrachten bij het Nijverheids On derwijs cm - nu een fusie plaats ge vonden heeft - een nieuw bestuur te kiezen. Een twintigtal leden werd welkom geheten door de heer De Feijfer, die een korte uiteenzetting gaf omtrent het doel van deze vergadering. Na de verkiezing was de samen stelling van het bestuur als volgt: de heer J. W. Roskam, voorzitter (L.T.S.); de heer B. van Droffelaar, secretaris (oud-leraar L.T.S.); de heer A. Paauwe, penningmeester (l.o.) en de heren Asma (U.L.O.), Bol kenbaas (l.o.), De Feijfer (L.T.S.) en v. d. Lelie (landbouwschool), be stuursleden. De heer De Feijfer is levens afgevaatrdigde voor Schou- wen-Duiveland in het districtsbe- stuur Zeeland. Aan het eind van de bijeenkomst dankte de heer De Feijfer de niet in het bestuur herkozen leden voor hot werk dat zij gedaan hebben, waarbij de nieuwe voorzitter, de heer Roskam, zich aansloot. Deze merkte op dat niet te gering moet worden gedacht over de trouw en accuratesse waarmee vooral de he ren Van Droffelaar en Paauwe hun bonden hebben gediend en nog die nen. Dank werd ook gebracht aan de vertrekkende heer G. Kroese. DREISCIIOR Bejaardensociëteit begint weer Op woensdag 14 september a.s. wordt te Drcischor weer een begin gemaakt met de wekelijkse bijeen komsten van dc bejaardensociëteit. Zoals gebruikelijk gaan de bijeen komen plaats vinden in café „De Drie Schapen" en allen van zestig jaar cn ouder zijn welkom. Scheepvaartberichten Aagtekerk, 7-9 te Manilla. Esso Den Haag, 8-9 van Lavera naar Brega. Esso Rotterdam, 8-9 te Savona. Kenia, 6-9 te Kiel. OOSTERLAND Ned. Blindenbond neemt film op Een dokumentaire over Oosterland zal - zo vernemen wij - worden op genomen door de Ned. Blindenbond. De te vervaardigen film wordt iets bijzonders, omdat niet louter het ka rakteristieke van de plaats zal wor den gefilmd, doch ook de bewoners op het celluloid zulen paraderen. Op dinsdag 20 september rijdt een film opnamewagen door Oosterland, om de mensen bij hun huis, op de boer derij, op straat en bij hun werk te filmen. De film zal ook een beeld geven van het verenigingsleven. Hiertoe wordt een optocht georgani seerd, die geformeerd wordt aan de Hofweg. De Ned. Blindenbond tracht met zijn actie te bereiken, belang stelling en sympathie voor zijn werk te wekken. In het komend wintersei zoen zal de film te Oosterland voor de - zonder twijfel belangstellende bewonders worden vertoond. De Oostduitse communistische partij is bereid het gesprek met de Westduitse socialisten over een uit wisseling van sprekers te hervatten. SPORT DUIVENSPORT Wedvlucht „De Reisduif', B rou xversha.ven Op 3 september vanaf Vilvoorde, afstand 96 km. 1, 2 en 3 L. J. Fonteine; 4, 5, 6, 7 en 8 J. M. Kloet. Vrijdag a.s. inkorven. voor Neuf- villes. Laatste vlucht van dit sei zoen. Vooruitgang en bijgeloof TOKIO, 8-9. Dat vooruitgang en bijgeloof goed samen kunnen gaan, is dezer dagen in Japan bewezen. Een Japanse statistiek heeft aange toond dat in de eerste zes maanden van dit jaar het geboortecijfer in Japan met 25 procent is teruggelo pen. Men verwacht dat in 1966 in Ja pan 400.000 kinderen minder geboren zullen worden dan in het vooraf gaande jaar. De oorzaak moet ge zocht worden in het feit dat 1966 in een cyclus van zestig jaren als liet „jaar van de vurige paarden'' be kend staat en dat meisjes in dit jaar geboren „hun mannen zullen op eten". De ondervinding heeft ook geleerd dat in „het jaar van vurige paarden" geboren meisjes minder huwelijkskansen hebben dan meis jes uit andere geboortejaren. Dien overeenkomstig is ook het aantal huwelijken tussen het voorjaar van 1965 en de lente van 1966 terugge lopen. Nadien nam het aantal huwe lijken weer toe, daar kinderen die het volgend jaar, „het jaar van de schapen", geboren zullen worden, geen slechte voortekenen hebben te verwachten. DUIVELAND, 8-9. De gemeente raad van Duiveland kwam dinsdag onder leiding van burgemeester A. A. van Eeten in openbare vergadering by een in het gemeentehuis te Nieu- werkerk. Na opening van de verga dering op de gebruikelijke wijze vond de beëdiging van de raadsle den plaats. De voorzitter sprak een speciaal wcord van welkom tot de twee nieuwe raadsleden, de heren J. L. van 'tHoff (arb.) en M. K. Ro- meyn (VVD). De heer Romeyn maak te reeds eerder geruime tyd deel van de raad uit De voorzitter hoopte dat in de toekomst vele nuttige besluiten sullen mogen worden genomen. De volgende wethoudersverkiezing leverde geen verrassingen op. De af- ti-edenden werden hei-kozen, zij het dat voor wiethouder Stoutjesdijk de hervei-kiezing op het nippertje was. Hij kreeg n.i. 6 van de 11 stemmen, er waren er 3 voor de heer L. Bolle en 2 voor de heer Van Klinken, bei den SGP. Wethouder C. P. Kuijper vergaarde 8 van de 11 stemmen, de vest was voor de heer Bolle. De lijst van vertegenwoordigers uit de raad voor de verschillende instel lingen, in de nieuwe constellatie, luidt als volgt: Beatrixschool: J. op 't Hoff en S. van Klinken, plaatsvei-v. M. Boogert. Centi-. Werkplaats: A. R. I. van den Hoek en J. L. van 'tHoff, plaatsverv. M. Boogert. Vleeskeu ringsdienst: S. Overbeeke, plaats verv. L. M. Bolle. Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland: A. A. van Ee ten en C. P. Kuijper, plaatsverv. A. Stoutjesdijk. Zeeuwsche Muziek school: Een wethouder, geen loco burgemeester zijnde. Plaatsvei-v. een Wethouder loco-burgemeester. Rode Kruis ziekenhuis: M. K. Romeijn, plaatsverv. A. R. I. van den Hoek. Waterleiding Mij. Schouwen-Duive land: L. M. Bolle en C. P. Kuijper, plaatsverv. A. R. I. van den Hoek en J. op 't Hoff. N.V. Brugverbinding Haringvliet: Voordracht commissa ris: 1. de burgemeester, 2. wethouder, geen loco-burgem. zijnde. Vertegen woordiger: wethouder, loco-burgem, Borgslellingsfonds: C. P. Kuijper, plaatsverv. A. Stoutjesdijk. Begro tingscommissie: L. M. Bolle, J. L. van 'tHoff, S. Cverbeeke cn M. K. Ro meijn. Deze benoemingen werden goedgekeurd en aanvaard. Verder volgde een benoeming van leden voor het college voor verlening van bijstand. Deze luidde als volgt: 1. M. Boogert, raadslid, Oosterland; 2. S. van Klinken, raadslid te Nieuwer kerk; 3. S. Overbeeke, raadslid te Nieuwerkerk; 4. P. W. van den Bos, particulier te Ouwerkerk; 5. D. Han- sc, particulier te Sirjansland; 6. M. Slecnpoorte, particulier te Ooster land. Tot leden van dc adviescommissie ingevolge de woonruimtewet 1947' worden benoemd de heren: S. Over- bceke te Nieuwerkerk, plaatsverv. ZIERIKZEE, 8-9. De jeugd van Zierikzee kan volop aan de slag. Over precies veertien dagen zal hun Üver, welke te beginnen met van daag kan beginnen worden beloond met een buitenfeest dat de moeite waard zal zijn. Vanwaar al die acti viteiten? Het is kapitein J. Ruy- sink van het Leger des Heils te Zie rikzee die het best antwoord op deze vraag kan geven. „Evenals vorig jaar gaan we met een optocht van de jeugd een feestelijk accent zetten op de opening van ons nieuwe werk- seizcen. En daarom roepen we de medewerking in van zoveel mogelijk Zierikzcese jongeren om op donder dagavond 22 september a.s. leuk voor de dag te komen". Kapitein Ruysink stelt zich veel voor van dit komende buitenfeest. De bedoeling is dat de jeugd zorgt voor versierde voertuigen, (karren, fietsen) en individueel of in groepsverband zo origineel mogelijk gekleed mee loopt of -rijdt dn de te vormen op tocht. Want om die optocht is het begonnen. Op de grote dag (22 september) wordt het Havenplein speciaal voor deze gebeurtenis afgezet en om 6.30 uur )half zeven) voor de „versierde I. Radewalt; Fr. van der Have L.z. te Oosterland plaatsverv. M. Boo gert; J. J. Smits te Ouwerkerk, plaatsverv. M. K. Romeijn; D. Han- se te Sir Jansland, plaatsverv. Jacs. de Jonge; F. Schuilingh, plaatsverv. L. W. Boogert Nieuwerkerk/Oos- terland._ Als gemachtigde voor de Raad van Duiveland, die zal plei ten voor de gemeente bij de Raad van State in de zaak betreffende de uittreding van de gemeente uit de Centrale Dienst Noord Zeeland, werd benoemd de heer R. van Om meren te Zierikzee, gemeentesecre taris aldaar. Een afwijzing van een verzoek garantie geldlening voor de Stichting Protestantse Bejaarden zorg wordt aangehouden tot een vol gende vergadering. Verder besluit de raad om ingaande 1 december 1966 te verhuren aan de heer M. C. Doeleman te Zierikzee een-perceel grond te Nieuwerkerk groot 1115 cA, voor de prijs van f 750,per jaar, en zulks voor de tijd van 10 jaar. Het betreft het perceel waar de hou ten gebouwen van Vebutex staan aan de Burgem. Bouwmanstraat in Nieu werkerk, die door de heer Doeleman werden gekocht, omdat Vebutex een atelier gaat bouwen aan de West straat. Sluiting haven Viane In principe wordt besloten over te gaan tot sluiting van de haven te Viane, omdat deze, behalve door het sloopbedrijf van Van der Marei, niet meer door particulieren wordt ge bruikt. Zolang de haven met het plateau en de strekdam niet aan dc openbaarheid zijn onttrokken is het een ieder wettelijk toegestaan deze te betreden. Dit kan moeilijkheden veroorzaken o.m. door beschadigin gen door sportvissers aan de strek dam en aan de bebakening. Omdat de haven eigendom is van het Wa terschap Schouwen-Duiveland zul len jn de eerstvolgende vergadering voorstellen worden gedaan betref fende de aanvaarding van erfpacht van de eigenlijke haven. Het bestuur van de Christelijke school te Oosterland verzoekt de raad om medewerking te verlenen voor verandering van de inrichting der Schoollokalen, bestaande uit het vervangen van gordiinen van drie leslokalen. Besloten wordt de ge vraagde medewerking te verlenen. Besloten wordt verder om met in gang van 1 oktober a.s. toe te tre den tot de Stichting Bedrijfsonder- zoek Afvalwaterzuiveringsinstalla ties in de gemeente wordt dit onont beerlijk geacht, voornamelijk omdat de installaties nu niet meer door het technisch adviesbureau voor de ver. van Ned. Gemeenten worden gecon troleerd. Daarna volgt nog dc vast stelling zesde begrotingswijziging 1966, zijnde een uitvloeisel van dc 16e wijziging van 1965. Alvorens aan de begroting 1967 te kunnen werken moet eerst dc kapitaaldicnst 1966 jeugd" vrijgegeven. Dan volgt het hoogtepunt van het feest: de beoor deling door een deskundige jury. In deze jury hebben zitting de bur gemeester van Zierikzee de heer D. Kastelein, het hoofd van het depar tement jeugdzaken voor Nederland van het Leger des Heils, brigadier H. J. Hofman, het hoofd van de chr. I. school de heer C. J. Verheule, het hoofd van de openbare 1. school de heer J. G. Brugman, het hoofd van de Beatrixschool de heer G. H. Ro- sink, mevrouw Braat-Voorhuis (pot tenbakster) en de lerares mej. W. Vink. Er zullen zowel individuele prijzen als groepsprijzen te behalen zijn. Sommigen zullen immers alleen met een versierde fiets mee willen' doen, anderen gaan met een groepje bijv. een wagen versieren. De prij zen zullen worden uitgereikt door burgemeester Kastelein. Na de be oordeling door de jury zal, wellicht met muziek voorop, een optocht door de stad worden gemaakt. Intussen heeft de jeugd dus nog veertien dagen de tyd op zich klaar te maken voor het komende feest en het succes van vorig jaar nog eens naar de kroon te streven. worden aangepast aan de situatie 1965. Dit is dan nu in deze wijzi ging gebeurd. Bij de rondvraag in formeert de heer Bakker (ARP) ho het komt dat de gemeentewerklieden plotseling tijdens de zomermaanden een half uur langer moeten werken zonder dat zij van te voren hiervan waren ingelicht. De voorzitter ant woordt dat deze maatregel is ge troffen omdat tijdens de winterda gen 's morgens om 7 uur wegens de duisternis niet kan worden begon nen, zodat de werklieden dan beier een half uur later het werk kunnen aanvangen, Ter compensatie is er dan in de zomer een half uur bijge komen. De heer Bakker is niet te gen deze maatregel maar hij had liever dat het werkvolk hier meer in was gekend, en hij pleitte voor een betere voorlichting, iets dat de heer Overbeeke (ARP) met hem eens is. De heer Bakker vraagt verder hoe ver het staat met de bouw van de vier bejaardenwoningen te Oos terland, die er z.i. al hadden moe ten staan. „Zeer slecht" antwoord de voorzitter „we kunnen ze nog niet aan de straatstenen kwijt" Er zijn al verschillende aannemers gevraagd doch de prijs waarmede zij uit de bus komen is te hoog en blijft te hoog". De heer L. M. van 't Hoff zou graag nog een nachtbrander zien aange bracht op de hoek Esdoornslraat- Ehrlingssteenstraat te Nieuwerkerk. Dit zal worden bekeken. De heer op 't Hoff, (ARP) moet lot zijn spijt weer meedelen dat do klok op de kerktoren te Sir Jansland telkens weer verstek laat gaan. Hij gaat het zich bijna horen zeggen, zo dikwijls heeft hij al op dit euvel moeten wij zen. Er zal toch eens iets afdoende aan dit uurwerk moeten worden gedaan, was terecht het commentaar van deze afgevaardigde van Sir Jansland. Dc Voorzitter belooft me dewerking in dezen. Dc heer L. M. Bolle (SGP) deelt mede dat er in de Noordstraat een straatlantaarn op nonactiviteit slaat. Dezelfde spre ker zou graag zien dat er een beplan ting zou worden aangebracht langs de Hofweg te Oosterland d.w.z. aan de kant langs de Hofgracht. Hij meent zich te herinneren dat de Ambachtsheer, baron Schimmelpen- ninck van der Oyc, dit destijds heeft beloofd, en hij zou graag zien dat deze belofte zo spoedig mogelijk zal worden ingelost. Dc voorzitter be looft dat de Ambachtsheer hierop zal worden geattendeerd. Tenslotte wijst, de heer Boogert (SGP) op het feit dat de hoge beplanting aan dc Oud Heilige weg, splitsing Sand- strömstraat, nog steeds niet is ge snoeid, een voorstel dat door spr. in de vorige vergadering reeds ter spra ke was gebracht. Zijn partijgenoot, do heer Bolle vindt ook dat. dit hier een gevaarlijk punt is geworden en zou ook graag zien dat de snoeischaar hieraan te pas kwam. Hierna slui ting. Op deze plaats komt de verlengde W. G. Bootlaan, die - zoals de foto toont - door een fraai natuurgebied heenleidt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nederland was tegen Hongarije dicht bij zege (2-2) Raadscommissies benoemd - Vertegenwoordigers aangewezen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2