Binnenschip overvaren bij Hansweert - schipper en bejaarde vader verdronken STREEKNIEUWS De mosselexport HANSWEERT, 3-9. Even voor de haven van Hansweert is zaterdag morgen een Belgisch binnenschip overvaren. Twee mensen, de schip per en een bejaarde man, zyn ver dronken, De vrcuw van de schipper is gered. Het binnenschip was onderweg van Antwerpen naar Hansweert. Hoe het ongeluk gebeurd is, is nog niet be kend. Het gezonken schip is het Belgi sche binnenvaartuig „Jac. Marlou". Het ongeluk gebeurde bij het uitva- ZIERIKZEE Moedercursus De afdeling van „Het Groene Kruis" te Zierikzee organiseert weer een cursus over de zuigeling en de kleuterverzorging. Alle dames met belangstelling voor deze cursus zijn hartelijk welkom. De start is woensdagavond 14 sep tember, de lessen worden gegeven door zr. De Vries in het wijkgebouw. Excursie plattelandsvrouwen De afdeling .Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen organiseert de eerste excursie van het nieuwe seizoen. Dinsdag middag 13 september gaan de Platte landsvrouwen een bezoek brengen aan de Centrale Werkplaats te Zie rikzee. Aan deze rondleiding gaat een najaarsvergadering vooraf, waar in onder meer het winterprogranv- ma besproken zal worden. Vijf en twintig jarig dienstjubileum Op twee september j.l. was de chef-vakman technische groep A. Sies te Zierikzee 25 jaar aan het staatsbedrijf der P.T.T. verbonden. In verband met dit heugelijke feit werd hij 's morgens te zijnen huize bezocht door cle direkteur van het telefoondistrict, de personeelschef en de dienstkringleider, die hem uit naam van het bedrijf kwamen com plimenteren. De direkteur sprak de jubilaris waarderend toe en over handigde hem de jubileumgratifi catie; vervolgens reikte hij het zil veren jubileum-insigne uit. Onder het genot van verversin gen werd menige herinnering uit de afgelopen periode opgehaald. Des middags heeft het personeel van de Dienstkring in het Vereni gingsgebouw de jubilaris gelukge wenst. Hierbij waren aanwezig de chef-buitendienst en de sectie-chef. De chef-buitendienst noemde de heer. Sies een „oudetijder", welke na de lagere school de hoogst be reikbare rang heeft behaald. De Dienstkringleider releveerde enige gebeurtenissen en wees voornamelijk op de moeilijkheden gedurende de oorlogs- en ramptijd. Uit naam van de Dienstkring overhandigde spre ker een thermometer; voor zijn vrouw waren er bloemen. ren van de haven van Hansweert. De „Jac. Marlou", die geladen met zand op weg was naar Aalst in Bel gië, kwam in aanvaring met het mo tortankschip „Aleca". De „Jac. Mar lou" zonk binnen enkele seconden. Het hoofd van de binnendienst overhandigde namens deze afdeling een kist sigaren. Hierna bleef men nog een tijdlang in genoegelijke stemming bijeen. Bemanning vissersschip viste lijk op uit Oosterschelde Door de bemanning van het mo torschip ZZ 4 „Christina" van de fir ma W. K. Schot te Zierikzee is op de Oosterschelde onder de Noord- Bevelandse kust een lijk opgevist van een manspersoon, dat in verre gaande staat van ontbinding ver keerde. Op last van de via Scheve- ningen Radio gewaarschuwde Rijks politie is het in Colijnsplaat aan land gebracht. „Novo"-plannetje ging niet door Enige jongelui die zich aandienden als „novo's", afkomstig uit Rotter dam, vatten zaterdagavond tijdens een bezoek aan de Zierikzeese ker mis het plan op om door middel van een flinke hoeveelheid waspoeder te zorgen voor een witte schuimmassa in de fontein aan het Kraamplein. Het plan van de jongelui lekte echter uit, zodat de kraan van de fontein tijdig kon worden afgesloten. Omdat waspoeder alleen effect geeft in wa ter dat in beweging is zagen de „no vo's" hierop maar van hun voorne men af om op hun manier te zorgen voor wat leven in de brouwerij. Diefstal van bromfietsen Vrijdagavond werd in de Hoofd poortstraat een brommer ontvreemd, die toebehoorde aan de heer v. d. S. te Zierikzee. Zondag werd nog een brommer vermist van de heer D. v. 't L. in de De Jongestraat te Zierik zee. De politie stelt in beide gevallen een onderzoek in. Auto reed tegen woonhuis Zaterdagavond omstreeks kwart over elf reed een auto, bestuurd door de heer B. V. uit Goes tegen de wo ning van notaris Heering op de Ou de Haven. De automobilist, die on der invloed verkeerde, reed in de verboden rijrichting en wilde de Zuidhavenpoort inrijden. Tijdens het keren van de auto kwam hij te gen de muur van de woning terecht. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De auto werd echter flink beschadigd. Jongen werd mishandeld In de nacht van zaterdag op zon dag om half één is in het Groendal te Zierikzee een uit Dreischor afkom stige jongen, J. J. de W. door de gebr. W. uit Zierikzee mishandeld. De politie maakte tegen hen proces verbaal op. MIDDEN SCHOUW EN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 6 september a.s. komt de gemeenteraad van Middenschou- wen in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Scharendijke. Op de agenda staat o.a. beëdiging van de raadsleden en benoeming van de wethouders. DREISCHOR Oud-inwoner doodgereden Op de Rijksstraatweg te Dubbel dam werd vorige week een oud-in woner van Dreischor doodgereden. De 72 jarige J. Goosen reed op de fiets op genoemde Rijksstraatweg en sloeg plotseling linteaf. Hij werd door een achteropkomende vracht auto gegrepen. De heer Goosen was .woonachtig in Dordrecht. OÜIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Duive- Iand hoopt op dinsdagavond zes sep tember a.s. in een openbare verga dering bijeen te komen onder voor zitterschap van burgemeester A, A. van Eeten in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. In deze vergadering vindt de beëdiging van de raadsle den en de benoeming van de wet houders plaats. Verder vermeldt de agenda onder andere een afwijzing verzoek garantie geldlening Stich ting Protestantse Bejaardenzorg; verhuur van grond aan de heer M. C. Doeleman te Zierikzee; voorstel inzake sluiting van de haven te Vi- aDe en zullen de leden van het col lege van bijstand en leden der woon ruimtecommissie benoemd worden. OUWERKERK De collecte voor noodlijdende ker ken en personen, gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ouwerkerk, heeft opgebracht f 75, Bijeenkomst vrouwenvereniging Het bestuur der vrouwenvereni ging deelt mede, dat de bijeenkom sten weer beginnen en wel des woensdagavonds. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. NIEUWERKERK Algemene leesbibliotheek 9 september en vervolgens iedere vrijdag is er in Rehoboth weer ge legenheid om boeken te lenen. Een paai- honderd nieuwe boeken konden worden aangeschaft. Een catalogus met supplementen en ook losse sup plementen zijn verkrijgbaar. OOSTERLAND Koel bloed voor overplanten van organen Door de uitwisseling van menselijke organen kannen thans ziektegeval len genezen worden, die de medici vroeger voor hopeloos hieldenZo planten chirurgen van de universiteit van Erlangen nieren van dodelijk verongelukte mensen over in patiën ten, die aan een ongeneeslijke nier kwaal ledenVoor de eigenlijke overplanting moet het orgaan echter bewaard en op een goed functione- ren onderzocht worden. Voor dit vooronderzoek ontwikkelden Duitse geleerden thans een installatie waar mee men de levende organen van te voren testen en tot de overplanting in functie kan houden (foto). Om bij een niertransplantatie het orgaan in leven te houden, heeft men in de lste plaats een kunstmatige bloeds omloop nodig, die voor zuurstof zorgt. Daarvoor maakt men gebruik van een hart-long-machine, die met bloed gevuld wordt. Vervolgens moet de stofwisseling van de nier vermin derd worden, wat door een afkoe ling van het orgaan op een tempe ratuur van 15 graden Celsius moge lijk is. Hiertoe gebruikt men koel- blokken, die volgens de Peltier-me- thode werken. Deze koelblokken kan men zeer nauwkeurig regelen, wat bij een koeling met ijs of de gebrui kelijke, in koelkasten aanwezige ag gregaten niet mogelijk is. Bij con stante temperatuur blijft het over te planten orgaan in staat te functione ren, doordat het om zo te zeggen vertraagd doorwerkt, terwijl de art sen er tegelijkertijd controle op kun nen uitoefenen. Herbestrating Zeer ten gerieve van het verkeer wordt momenteel door het straatma- kersbedrijf van de heer D. J. van Dij- ke uit Nieuwerkerk herbestratings- werkzaamheden verricht in o.m. de Burg. van der Havestraat, de Sint Joostdijk en andere straten. Door diverse ontgravingen voor aanleg van waterleiding, telefoon etc. ont staan er later verzakkingen,' waarin water blijft staan, dat een grote hinder biedt voor verkeer en voet gangers. Daarom is van groot belang dat af en toe deze herstellingen plaats kunnen vinden. BRUINISSE Lampionoptocht met muziek Begunstigd door prachtig zomer weer werd de muzikale wandeling door de gemeente van het Bruinisser muziekgezelschap „Nu Met Hope". De kinderen, met hun ouders beleef den in de lampionoptocht achter de muziek een evenement van de eer ste orde. Op de tent gaf „Nu Met Hope" nog een aantal nummers, de honderden lampions rondom vormde een prach tig slot van een mooie avond. Natuurlijk was er veel publiek op de been. Bromfietser reed tegen geparkeerde auto De bromfietsrijder W. O., in het nauw gebracht door een uit de Noordstraat komende auto, botste met zijn bromfiets tegen een bij de Coöp. Raiffeisenbank geparkeerde auto, waardoor aan de auto blik schade ontstond. Trans World Airlines heeft bij Boeing 28 vliegtuigen besteld waar onder twaalf viermotorige type 747 en acht van het driemotorige type 727. Met de bestelling is een bedrag van 410 miljoen dollar gemoeid. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 5-9. Totaal aan gevoerd 1812 stuks vee, t.w.: 1274 runderen en 538 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, extra kwaliteit f 4,20-4,50, le f 3,75- 4,10, 2e f 3,35-3,55, 3e f 3,10-3,30; stieren f 4,00-4,40; worstkoeien f 2,90- 3,15; slachtvarkens: extra kwaliteit f 2,48-2,50, le f 2,43-2,48, 2e f 2,38- 2,43, 3e f 2,30-2,38; slachtzeugen f 2,05-2,15; zware varkens f 2,15- 2,25. Runderen: aanvoer korter; handel kalm; prijshoudend. Varkens: aan voer als vorige week; handel tame lijk; prijzen lager. VISSERIJ BERICHTEN BRUINISSE, 5-9. In de mossel- handel wachten de exporteurs mo menteel cp de zg. handel op darijs, het tydstip waarop de mosselen in ie Parijse hallen mogen worden af geleverd. De datum waarop hiervoor ver gunning zcu worden gegeven was oorspronkelijk vastgesteld op maan dag 4 september maar is op het laat ste ogenblik verschoven naar maan dag 18 september. Omdat Frankrijk zelf nog over mosselen beschikt, die eerst moeten worden geruimd eer men Nederland se mosselen wil importeren. Er zijn intussen wel reeds mosse len naar Frankrijk verzonden (Bou logne), maar het grootste deel van de export is nog op België gericht. De export blijft achter bij die van het vorig jaar. terwijl ook wat be treft de kwaliteit, het verschil mei vorig jaar hier groot is. De aanvoer van a-mosselen (de beste kwaliteit is slechts 20 procent van die van vorig jaar). De meeste mosselen die thans worden afgeleverd zijn b-mosselen, de gewone kwaliteit. Ook worden in beperkte mate c-mósselen door de handel gekocht. De c-mosselen zijn kleiner dan normaal. De tendens van vorig jaar, dat meer mosselen worden geleverd uit de Zeeuwse stromen dan uit de Wad denzee, zet zich ook in 1966 aan het begin van het nieuwe seizoen door. Volgende week (dinsdag 6 septem ber) worden ook weer de mossel- zaadbakken in de Zeeuwse stromen geopend. Dit kan van betekenis zijn voor de mossel teelt van volgend jaar, wanneer namelijk mosselzaad op de ze banken in de natuur voorkomt, dan mag worden weggevist en op de percelen worden uitgezet om op te groeien tot consumptiemosselen. Er is echter van zaadval op deze banken weinig bekend, wel is mosselzaad ge vallen op verpachte gronden langs Krammer en Volkerak. Een functionaris van de Ameri kaanse hulpverlening aan noordoost- Brazilië, Charles Lee, is onder ge heimzinnige omstandigheden ver moord. SPORT VOETBAL DFS II-Zonnemaire 2-4 Voor een luttel aantal toeschou wers presenteerde DFS II zich voor de eerste maal in de nieuwe compe titie en het moet gezegd worden dat dit elftal na wat trainingsavonden te hebben meegemaakt toch wel tot iets goeds in staat moet zijn. Dat het er deze middag in een gelegenheidsop stelling niet veel van terecht bracht en na de rust kennelijk adem te kort kwam, kunnen we deze ploeg van goeden wille moeilijk kwalijk ne men. Zonnemaire begon goed en stelde de DFS-verdediging waarin Jan Hart het doel verdedigde op de proef, doch voorlopig hield ze stand. De thuisclub-aanvallen waren te sober opgezet om gevaarlijk te worden. In de 12e minuut opende Zonnemaire de score met een doelpunt van Piet de Vlieger 0-1), Lang behield ze de ze voorsprong niet, want Leo Dijk man was de maker van het gelijk makende doelpunt (1-1). Geïnspi reerd door dit succes zette de thuis club goede aanvallen in en een plot selinge schuiver van Wim de Jonge was te machtig voor de doelverde- diger der bezoekers. (2-1). Na de rust toen de bezoekers de wind op alle fronten in de rug kre gen, was het Leo de Munnik die de stand op 2-2 wist te brengen. Het ging nog beter met Zonnemaire toen ze op fortuinlijke manier op 2-3 kwamen te staan eveneens door Leo de Munnik. De thuisclub kreeg daarop nog goede kansen doch de afwerking zoals het hoort, bleef in gebreke. In de laatste minuut kreeg Van Almenkerk na een soloren een goede kans. Zijn tam schot oogstte succes want de gladde bal slipte tus sen de benen van keeper Hart door. (2-4). Bruse Boys-VCK 1-3 Bij de Boys rammelde het vooral in deze wedstrijd geducht in haar voorhoede, die er maar zelden in slaagde een behoorlijke aanval op te bouwen. Reeds in de 5e minuut verscheen Melis geheel vrij voor doelman Den Ouden maar zijn schot ging naast. In de 9e minuut liepen enige verdedigers van VCK elkaar in de weg waarvan linksbuiten Jon ker wist te profiteren door het le der te bemachtigen om vervolgens hard en onhoudbaar in te schieten. (1-0). De vreugde bij de thuisclub was evenwel maar van korte duur daar nog geen minuut later spil Kostens de bal voor de voeten van de vrijstaande rechtsbuiten D. Paty plaatste die maar voor het inschie ten had. (1-1). VCK kreeg hierna overwegend het beste van het spel zonder er in de le helft nog in te slagen doelman Den Ouden te pas seren al kreeg Melis nog een tweetal zeer fraaie kansen. Na de thee werd het al spoedig duidelijk dat de Boys het zeer moeilijk gingen krijgen. Melis vond eerst nog de staander op zijn weg maar in de 12e en 15e minuut schoot hij tweemaal raak. (1-3) wat ook de eindstand werd. VOETBAL Renesse wint met grote cijfers van Dreischor: 8—2 Verkoop van kunst met subsidie: Gelden onvoldoende otn vraag te dekken ROTTERDAM, 3-9. Dc subsidie- regeling; voor het aankopen van kunstwerken is stimulans geweest voor het kepen v^n eigentijdse kunst, maar de gelden zijn neg onvoldoen de cm aan dc vraag tc voldoen. Dit zei de minister van cultuur, re- I creatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, vandaag bij de opening van de verkooptentoonstelling Expo 3. In een warenhuis in het centrum van de Rotterdamse binnenstad. Van 1J60 tot en met 1965 zijn 1.000 kunstwerken met subsidie aange- In een uitstekend gespeelde wed strijd is Renesse er in zijn eerste competitiewedstrijd in geslaagd een grote overwinning te behalen op Dreischor. Hoewel midvoor Racas, die voor de eerste maal de Renesse- kleuren verdedigde, geen enkel doel punt scoorde bleek hij door zijn spel opvatting een grote aanwinst voor de rood-witte aanvalslinie. Door de wijze waarop hij zijn medespelers wist vrij te spelen en hen het leder toe te plaatsen had hij een groot aandeel in de acht gescoorde goals. Direct na de aftrap ging de thuis club tot de aanval over. Met veel moeite weet doelman Dooge een ho ge voorzet van de Rijke nog corner te werken. Even later moet hij al zijn talenten tonen om een kogel van Matthijsse, die de geblesseerde Goossens op de rechter vleugel ver ving, uit zijn doel te werken. In de 10e minuut weet Renesse de score te openen als Racas goed afgeeft naar Boerma die een hoge voorzet geeft welke op fraaie wijze door de Rijke wordt ingekopt 1-0. Aan de andere zijde weet Everaerts een schot van Steenland uitstekend te stoppen. Even later probeert de Vlie ger het met een kogel, maar ook nu staat Everaerts op zijn plaats. Steen- land probeert het dan nog eens met een hard schot dat evenmin genade in de ogen van de Renesse doelman kan vinden. De thuisclub neemt de aanval dan weer over en als Racas een pass naar De Rijke geeft gaat deze goed langs enige verdedigers om vervolgens hoog in de bovenhoek het leder te laten verdwijnen 2-0. In de 21e minuut is het weer raak als Racas het leder naar de vrij staande Boerma plaatst die van de rand van het strafschopgebied een kogel lost die onder de lat in het doel verdwijnt 3-0. Bij een tegen aanval van Dreischor weet A. Jonker een schot van Steenland nog net over de lat te werken. Na de hervatting we ten de bezoekers direkt een tweetal corners af te dwingen welke niets opleveren. Na een goede combina tie in de Renesse voorhoede komt Boerma weer in vrije schietpositie wat 5-0 betekent. Dreischor geeft zich hierna nog geenszins gewonnen en in de 9e minuut hebben zij suc ces als De Vlieger een hoge voorzet van Steenland langs doelman Ever aerts weet te koppen 4-1. Als er 15 minuten zijn gespeeld krijgt De Rij ke na een corner het Ieder in zijn bezit waarna hij laag inschiet 5-1. Nog geen minuut later lost Pinkste ren een ver schot op het Renesse doel waardoor Everaerts geheel wordt verrast 5-2. Naar mate de tijd verstrijkt blijkt de thuisclub over een veel betere conditie te be schikken dan de bezoekers. In de 20e minuut weet Boerma na een goede solo van Racas de stand op 6-2 te brengen. In de 27e minuut is het weer Boerma die het Dreischor doel weet te doorboren 7-2, waarna de zelfde speler tenslotte in de 35e mi nuut met een kopbal uit een corner vanRacas de eindstand op 8-2 brengt. Zierikzee wint in matige wedstrijd van DFS (4—1) kocht, met een omzet van 4 miljoen, waarvan 1,5 miljoen subsidie. Het aantal kunstwerken met subsidie zal, naar mr. Vrolijk verwacht, dit jaar omstreeks 4.000 bedragen, tot een subsidiebedrag van totaal 500.000 gulden. De minister hoopt dat de lagere overheid en het bedrijfsleven het voorbeeld van het rijk gaan volgen om zo het marktprobleem voor de kunstenaar - ontstaan door een be tere relatie tussen kunst en publiek - op te lossen. Het eerste treffen tussen Zierik zee en DFS in het nieuwe seizoen zal niet lang in het geheugen van de toeschouwers blijven naleven. Hier voor stond de wedstrijd in zijn ge heel op een te matig peil. Zierikzee was in deze derbij nog de minst slecht spelende ploeg, reden waarom zij de 4-1 overwinning ook volko men verdiende. Toch menen wij dat trainer Smit nog heel wat aan het elftal zal moeten bijschaven wil het werkelijk een goede kans maken om een belangrijke rol bij het bezetten van de bovenste plaats te gaan spe len. Bijzonder zwak was het combi neren in de voorhoede en de schot vaardigheid welke door verschillen de spelers aan de dag werd gelegd. DFS maakte als geheel een nog al onsamenhangende indruk wat door bijzonder hard werken nog enigs- zinds werd gecompenseerd. Even als vorig seizoen verwachten wij dat DFS weer alle zeilen zal moeten bij zetten om uit de gevaarlijke zone te blijven. Door groot enthousiasme aan de dag te leggen hadden de be zoekers in de le helft een klein veld- ovenvicht. Het eerste goede schot viel na 9 minuten spel te noteren van de voet van A. Rijnberg dat door Stout- jesdijk vakkundig werd gestopt. Aan de andere zijde kwam hierna Moel- ker in uitstekende positie voor doel- maar het leder lag voor zijn ver keerde voet om er profeit van te kunnen trekken. Daar in de Zierik zee defensie spil Krips .zeker niet in zijn beste vorm stak wisten de DFS aanvallers nog al eens gevaarlijk dicht het heiligdom van Stoutjes- dijk te naderen. Zo kreeg N. v. d. Graaf een uitstekende kans, maar zijn schot was veel te zacht om Stoutjesdijk voor ernstige moeilijk heden te kunnen plaatsen. Wessels werd hierna nogal hardhandig van het leder afgewerkt een feit dat Wxl- lemse even later aan de andere zij de overkwam. Nog vrij onverwachts slaagde Zierikzee er in de 21e minuut in de leiding te nemen door Willem- se die uit een pass van A. Klink het DE VOETBALTOTO DEN HAAG, 4-9. De cijfers van sporttoto nr. 5: deelnemers 624.585; inleg f 861.210. Prijzenbedrag f 284.160; eerste prijs f 156.310; tweede prijs f 85.260; der de prijs f 42.630. Vijf meldingen met 13 goed voor spelde uitslagen. Elfde „wilde" Engelse radiozender O LONDEN, 5-9. Binnenkort wordt de elfde Engelse radiozender in be drijf gesteld, op 7 mijl voor de kust van Margate in Kent en, dit in weer wil van een wetsvoorstel der Engelse regering tegen het optreden van wil de zenders. Tweeduizend gulden voor een idee MEERLEN, 2-9. Bij staatsmij nen is een recordbeloning van f 2.000 voor een idee uit de bus gekomen. Het bedrag werd uitgereikt atm de heer W. M. Donné, bedieningsman b\j de vceginstallaties in de nitraat- fabriek 2. Het idee van de heer Donné bestaat hieruit, dat een verbetering bij de vcegmetho- de bij dc afwerkingsfase van de kunstmestfabriek kan wor den toegepast. Hiermee kan een verbetering van het kwa- liicitsprodukt worden verkre gen. Dit houdt in, dat zich minder produktstof tussen de kunstmeststoffen bevindt. Hoe wel ook dit stof restwaarde heeft, veroorzaakt het ook moeilijkheden bij hel uitstrooi- en van kunstmest korrels. leder beheerst over de uitgelopen Schoonaard in het verlaten doel plaatste. 1-0. Een uitstekende kop bal van Co Tuinman ging bij een tegenaanval van DFS rakelings over de lat. In de 30e minuut voerde Zierikzee zijn voorsprong op tot 2-0 door A. Klink die alleen door de DFS-defensie ging waarna hij het leder tussen de benen van Schoon aard in het doel schoot. Zierikzee kreeg hierna nog drie goede sco ringskansen. T. Klink schrok klaar blijkelijk zo toen hij uit een pass van Willemse vrij voor doel kwam dat hij het leder maar half raakte. Moel- ker schoot hierna over waarna A. Klink na een sprint duel met K. Rijnberg te hebben gewonnen met alleen Schoonaard nog voor zich naast schoot. Direkt na de hervat ting weet Zierikzee weer te scoren door Willemse die nadat een aanval was afgeslagen het leder in zijn be zit kreeg en hard inschoot 3-0. De strijd is hiermee definitief beslist. Wel weet DFS uit een strafschop wegens hands in de 33e minuut de stand op 3-1 te brengen maar verder laat Zierikzee het toch niet meer ko men. In de 42e minuut weten zij zelfs nog met een uitstekend doelpunt van A. Klink de eindstand op 4-1 te brengen. Dreischor U- 's-Heer Arendskerke III 1-5 Dreischor II is er zondagmiddag in de eerste thuiswedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke III niet in ge slaagd om beslag te leggen op de punten. Al direct na het beginsig- naal van scheidsrechter J. P. v. Well uit Nieuwerkerk zag het er naar uit dat de ditmaal in rood-wit gestoken Dreischor-reserves het tegen dit elf tal niet gemakkelijk zouden krijgen. Bij informatie bleek dan ook al spoe dig dat hier in wezen geen sprake was van een derde elftal maar van een geselecteerde groep, welke zijn ondergebracht in 's-Heer Arends kerke III, daar de eerste en tweede elftallen in de zaterdagcompetitie uitkomen. Reeds na 8 minuten spelen kwa men de blauw-wit-gestreepte gasten aan de leiding door J. Kerkhoven (0-1). Dreischor - dat met een be hoorlijk elftal aantrad - wist het spel daarna wel te verplaatsen, maar de voorhoede was niet bij machte om tot doelpunten te komen. Toen doel man Wim Schouwenaar bij een aan val van de gasten aarzelde om uit te lopen, kwam Boelhouwers in vrije schietpositie. Hij kogelde echter juist over de lat. Kort daarna ki*egen de gasten tweemaal achter elkaar een hoekschop te nemen, welke echter in tweede instantie door Kiesenberg on schadelijk werd gemaakt. Na 20 mi nuten spelen waren het echter weer de gasten die van zich deden spre ken. Rechtshalf Kok Boelhouwers was ver opgedrongen en gaf Schou wenaar geen kans (0-2). Nog voor de rust maakte dezelfde speler er ook 0-3 van. Na de rust was de bal door de regen erg glad geworden en dat hield tevens nogal eens een valpartijtje in. Toen Boelhouwers er via een uitste kende kopbal 0-4 van maakte, speel den de gasten een gewonnen partij. F. Philipse bracht de stand op 0-5. maar kort voor het einde wisten de rood-witten toch de eer te redden; Piet v. d. Weijde schoot op doel en via de achterspeler Goedegebuure verdween de bal onhoudbaar in het doel van 's-Heer Arendskerke, zodat met 1-5 het einde kwam. MEVO II-ZSC 0-2 De MEVO-reserves waren in het veld geenszins de mindere van de bezoekers. Hun voorhoede ging even wel mank aan het gebrek van vol doende schotvaardigheid, waardoor zij er geen enkele maal in slaagde doelman De Vrieze te verschalken. Uiteindelijk verdiende ZSC dc over winning omdat zij wél in het bezit bleken te zijn van een speler die van de geboden kansen wist te profite ren. In deze gelijkopgaandc wedstrijd verstreek de eerste helft in een doel puntloos gelykspel. Na de hervatting bleek het spelbeeld ongewijzigd, met dit verschil dat ZSC door haar links buiten Sj aak Dorreman een 2-0 voor sprong kon nemen, welke zij niet meer afstond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2