wel eens een kostuum van f11.787000- qedragen? Elegant" kleding d e u r I o o STREEKNIEUWS „Studio 7" brengt modern variété op Zierikzeese kermis ONZE PUZZEL-RUBRIEK Havenplein 11 Zierikzee vorm en mei Zal wal niet I Hooft ook niet. AU U met Uw beide benen op do grond blijft, kiest U nen Tilbury kos tuum (tussen 129,- en 289,-) Tilbury is immersTop- mode-ven-nuModieus en correct, perfect van p; degelijk binnenwork. Kom U persoonlijk overtuigen. OVERDENKING Afscheidsgroet „De genade van de Here Jezus Christuszij met u". (Ged. slot 2 Cor. 13). Deze week was ik op Schiphol om afscheid te nemen van enkele fami lieleden, die per vliegtuig naar Ca nada zouden vertrekken. Met hen gingen vele anderen. U kunt zich wel voorstellen, hoe dat plaatsvindt: je praat nog wat met elkaar, je re gelt nog het een en ander en dan tenslotte het afscheid. Je ziet het ook overal om je heen: er wordt ge lachen, gehuild, gepraat, gezwegen, nog één keer gezwaaid en dan is het voorbij. Je realiseert je nauwelijks, dat het elke dag gebeurt: op duizen den plaatsen en door duizenden mensen en in telkens weer andere omstandigheden. We gaan op reis, met vakantie, beginnen in een an dere plaats een nieuw stuk van ons leven - of we nemen afscheid van hen, die ons lief zijn, vlak voor een operatieof voor de allerlaatste reis. Wat zeggen we dan? Soms is het niet mogelijk nog iets te zeg gen, dan zijn woorden zo ontoerei kend, zo machteloos, dan kan één blik, één gebaar voldoende, véélzeg- gend zijn. Soms is het ook niet nodig nog iets te zeggen, omdat alles al gezegd is. Soms komen we niet ver der dan het bekende - en wat kan het in bepaalde situaties ontzettend banaal klinken! - „het beste hoor" of: „sterkte". Ik geloof dat juist bij een afscheid pas blijkt hoe een verhouding we zenlijk geweest is. Toen Kaj Munk door de Gestapo gearresteerd werd waren zijn laatste woorden tot zijn vrouw in de hal van een Deense pas torie: vertrouw op God. En Paulus zegt: a Dieu: „Gode bevolen! Ik vertrouw u vóór alles toe aan de ge nade van onze Here Jezus Christus". Want wat iemand, van wie je af scheid neemt in de eerste èn in de laatste plaats nodig heeft is: genade. Want genade is alles. Iedereen krijgt op zijn weg door het leven vuile handen: hoe langer je leeft, hoe meer je dit ontdekt. En je beseft des te meer, dat je ze zelf niet „wassen" kunt. Je kunt alleen maar hopen op gratie. Van de kant van mensen - „vergeef me" - en bovenal gratie van de kant van God - „ontferm U over mij". Jezus geeft gratie. Je kunt je alleen voelen - midden in een stad, tussen veel mensen toch een zaam: wie geeft er echt iets om je, wie wil je kennen? Je kunt verlan gen naar iemand, die naar je lacht, je herkent, je helpt, je ontvangt. Paulus zegt: ik vertrouw u toe aan Jezus, bij wie je nooit uit de gunst valt, die je herkent en groet met een lach vol liefde, die klaar staat om je op te vangen. Genade is alles. Het is: de liefde van God met ons, altijd en overal. Dit is het mooiste vaar wel dat er bestaat: dat mensen el kaar aanbevelen in de barmhartig heid van God, ook al breekt ons hart: „Lieve vader en moeder, beste jon- gén, lief kind: Dieu: Gode bevolen. De genade van de Here Jezus zij met u. En met jou. Zierikzee. NAWIJN. De wetgevende vergaderingen in twaalf van de tweeentwintig staten van Brazilië zullen zaterdag nieuwe gouverneurs kiezen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlagtwedde: D. W. Koolman, Surhuizum; door de Gen. Synode (als pred. voor buitengewone werkzaamheden) (hoogleraar te Brussel): dr. G. vari Leeuwen, Zetten. Aangenomen naar Putten: J. C. Schuurman, Schoonhoven. Bedankt voor Aardenburg - St. Kruis (toez.): P. C. Schoonenboom, Ammerstol; voor Steggerda: F. H. Scheffer, Erichem-Asch. Beroepbaar: ds. C. Petri, zendings- pred. met verlof te Oegstgeest. Ger. Kerken Beroepen te Ter Apel: P. v. Oos- terhoudt, Beekbergen; te Augusti- nusga-Surhuizum: A. Segger, Mid- delstum. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Alblasserdam-Nieuw Lekkerland: J. v. Dijk, Nagele (N. O.P.). Chr. Ger. Kerken Tweetal te Soestdijk: B. Bijleveld, Bussum en M. Vliedstra, IJmuiden. Oud Ger. Gemeenten Beroepen te Grafhorst: J. van Prooyen, Stavenisse. Horizontaal: 1. soort stof; 5. schip; 9. sportterm (afk.); 11. voordien; 13. geestdrift; 15. Europese hoofdstad; 17. mandje; 19. van af (afk.); 20. het Romeinse rijk (afk.); 21. aanspreek titel; 23. bloem; 25. de somma van; 26. teken van verdriet; 28. meisjes naam; 29. deel v. h. gebit; 32. Frans onb. voorndamw.; 33. familielid; 35. scheepseigenaar; 36. voertuig; 38. goedertieren; 41. titel (afk.); 42. deel v. e. muziekinstrument; 44. in orde (afk.); 46. klein persoon: 47. geluid loos; 49. slachtoffer: 50. hentélse ga ve; 53. de dato (afk); 55. dag; 57. het zijn; 58. en andere; 60. dierengeluid; 61. luchtstrijdkrachten (afk); 63. staat; 65. meisjesnaam; 67. oogje; 70. zangnoot; 71. meisjesnaam; 72. li chaamsholte. Verticaal: 1. slang; 2. lidwoord; 3. kwastje; 4. bijwoord; 5. Frans lid woord; 6. zwaardvis; 7. klein beetje, onbetekenend; 8. omwenteling; 9. vo gel; 10. gewicht; 12. springerige; 14. verbinding; 10. verordening; 18. fa milielid; 22. bijwoord; 24. plaats in Zeeland; 27. beëindigen; 30. groet; 31. titel (afk); 34. de somma van; 35. rijksgrens (afk.); 37. tentoonstellings gebouw in Amsterdam; 38. gewicht (afk.); 39. Engelse ontkenning; 40. dcc'lf pende situatie; 42. soort schip (afk.). 43. plaats in Noord-Holland; 45. kunnen-1;-: honen, spotten; 51. indien; 32. cl 1 v. c. Franse ontken ning; 54. zuidvrucht; 36. metaal; 59. hoofdtelwoord; 62. bouwvallige wo ning; 64. meisjesnaam; 66. en ande ren (afk); 68. pers. voornaamw.', 69. soort onderwijs (afk.). ADVERTENTIE De sjah van Perzië, Mohammed Reza Pahlevi, is met zijn echtgenote keizerin Farah Diba, in Sogia aan gekomen. Het paar begint daar een reis van drie weken door Bulgarije, Hongarije en Polen. Voor 30 jaar.... HAAMSTEDE. Het vervoer -per K. L.M. op het gemeentelijk luchtvaart terrein te Haamstede bedroeg in de afgelopen maand 601 passagiers en 1950 kg. goederen. BURGH. Ook dit jaar zal weer een voortuinwedstrijd worden gehouden, welke georganiseerd wordt door V. V.V. Bij de eerste rondgang bleek dat verschillende tuinen er keurig bij lagen. BRUINISSE. De zangvereniging „Soli Deo Gloria" behaalde op het zangconcours een 2e prijs in de 2e afdeling. ELKERZEE. Ter bestrijding van de werkloosheid zal door het burger lijk armbestuur alhier aan 11 perso nen het nodige kapitaal worden ver schaft tot de aankoop van een hoe veelheid vlas dat in hoofdzaak gedu rende de wintermaanden zal worden bewerkt. ELLEMEET. Een paard (een klei ne volbloed Heckny) werd. zodanig door andere paarden waarmee het in de wei liep, getrapt dat het fraaie dier door de veearts moest worden afgemaakt. NOORDWELLE. Op initiatief van de afdeling van de Bond voor Staats- pensionering had de jaarlijkse auto rit van de ouden van dagen plaats. ZIERIKZEE. Uit een advertentie: zijden damesonderjurk 76 ct.; grote baddoek 11 ct.; 2 pers. graslinnen laken 96 ct.; ontbijtlaken 72 ct.; wol len deken f 6,60; kindersokjes 16 ct. ZIERIKZEE. De Zierikzeesche Zwem_ en Reddingsvereniging orga niseert zwemwedstrijden voor dames en heren in de Oude Haven. HAAMSTEDE. De heer Van Hase- len hield in het K.L.M.-restaurant een lezing met films over de Indië- route die de K.L.M. tot ver buiten onze grenzen beroemd maakte. BURGH. Evenals uit andere ge meenten zijn ook uit onze gemeente een drietal jongelui door bemidde ling der arbeidsbeurs te Wieringer- meër geplaatst. d De lijst van slachtoffers van de luchtramp te Ljoebljana is uitge breid. Negen gewonden zijn aan hun verwondingen bezweken. Hierdoor is het aantal doden tot 97 gestegen. Er zijn nu nog 20 overlevenden, onder wie een van de twee stewardassen. SCHUDDEBEURS Oprit Schouwsedijk wordt herbestraat Dezer dagen is het aannemingsbe drijf firma J. de Ruiter Zn. uit Noordgouwe begonnen met het op nieuw bestraten van de twee opritten van de Schouwse dijk tussen Schud- debeurs en Zierikzee. De werkzaam heden zullen nog enige dagen in be slag nemen en in verband daarmede is het wegdek steeds aan eén kant afgesloten, zodat weggebruikers ter dege dienen op te letten. BRUINISSE^ Bouw kluis /oor Raiffeisenbank gestart Te Bruinisse is donderdag een be gin gemaakt met het graafwerk voor de aan de Coöp. Raiffeisenbank te bouwen kluis. De bouwstop maakte het in 1964- '65 niet mogelijk direct al, naast de verbouwing die aan het aangekoch te pand moest plaats hebben, ook nog een kluis te bouwen. Nu de mo gelijkheden wat de bouwerij betreft, dit wel toelaten, wil men niet lan ger wachten en besloot het bestuur tot de bouw van een kluisinrichting over te gaan. Zinkstukken Om de koppen van de beide tram weghavens te beschermen tegen de nimmer aflatende eb- en vloed- stroom in het Zijpe, die zoals bekend na het afsluiten van de Grevelingen (en ook al daarvoor) bijzonder sterk is, worden momenteel zinkstukken neergelaten met de daarbij behoren de steenbestortingen. De eerste fase hierbij, het bezin ken van de kop van de Stoofpolder- haven, is reeds achter de rug. Hier werden drie zinkstukken neergela ten in totaal groot 60 X 25 m-. Het werk wordt uitgevoerd door de Com binatie Zinkwerken, de aaneengeslo ten aannemersbedrijven die ook het zinkwerk zoals dat bij de Deltawer ken te pas komt, voor hun rekening nemen. DE ONDERGANG VAN UHR 27. De morgen daagde toen Aram en Ha- ra ld de stad Ur achter zich lieten en de hellingen, van de vulkaan beklommen. Ha- rald keerde zich om en keek grimmig naar de vervallen gebouwen, die daar zo stil en schijnbaar verlaten tegen elkaar leunden. ..Een stad des doods", mompelde hij, „en als ik terug kom, om mijn rekening met die witkoppen en hun Kan-Ur te vereffe nen, zal het in ware zin een stad des doods worden. Geen steen zal ik op elkaar laten". „Wat?" riep Aram; „dit past toch slecht bij uw belofte aan de Kan-Ur. of zijt ge van plan uw woord te breken?" „Mijn belofte", zei Harald, zijn metgezel spottend aanziend, „die zal ilc houden. Ik heb beloofd de hogepriesteres Maya naar Ur te brengen, doch wanneer en hoe ik dat zal doen, heb ik er niet bij gezegd. Indien zij mij aanstaat, zal ik haar zeker spoedig naar Ur voeren, doch dan aan het hoofd van een leger, dat do Kan-Ur en zijn al bino's zal vernietigenWat is er vriend, weer last van morele bezwaren?" Aram haalde de schouders op. „Onze op vattingen over eer verschillen nu eenmaal", zei hij, „cn als wij hier dieper op ingaan, leidt het maar tot een twist, zoals destijds op uw piratenschip. Harald lachte, maar plotseling verstrakte zijn gelaat en met een snelle beweging trok hij zijn zwaard. ,.Er loert iemand naar ons, achter gindse rots", fluisterde hij, „vooruit cr op af! Ik wil mij niet nog eens laten verrassen!" En meteen rende hij naar de plek, waar hij een hoofd had zien weg duiken. tijd door met zijn zandslrooien en Billy Bevan met zijn comedy caper- grappen trotseert eveneens de tijd. In de minuten tot acht uur vervol gens nog een kort filmpje over een merkwaardig particulier spoorlijn tje ergens in Engeland en nieuwe belevenissen van Flipper, de dolfijn. Na het journaal - en daaruit blijkt alweer dat de zomer voorbij is - op nieuw een uitzending van een poli tieke partij. De rest van de avond is gereserveerd voor de film. De hoofdfilm is een naar schatting vijf tien jaar oude rolprent met in de hoofdrol Doris Day, getiteld: „l'l see you in my dreams. Ze speelt voor de kordate secretaresse van een mu ziekuitgever. NED. II: De VARA gaat over het tweede net met een spannende se rie beginnen. De nieuwe serie is The big Spender (de grote verkwister), naar een gegeven van de detective schrijfster Margot Bennet. Het let terspelletje van Jany Bron Hoe lan ger hoe beter, houdt de geest nog een klein half uurtje langer bezig op deze nogal inspannende avond. Want nadat we een half uur hebben gekeken en geluisterd naar de pia nist Reibert de Leeuw, duiken we opnieuw in de problemen. De VARA zendt dan nl. een Duitse documen taire uit over „de dichter en zijn stad". De dichter is Franz Kafka, de stad Praag. ZONDAG 4 SEPTEMBER. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 15.00 Wereldkampioenschappen wiel rennen; 16.30 Europese kampioen schappen atletiek; 17.00 Wereldkam pioenschappen wielrennen; 17.15 Europese kampioenschappen atle tiek; 18.20 Wereldkampioenschappen wielrennen; 19.00 Woord voor woord; 19.06 Yogi Bear; 19.30 Als een boe merang20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; 20.30 Zomercarroussel 1966 21.10 Vrouwenlevens; 21-45 Het Am sterdams Kunstmaandorkest; 22.20 Epiloog; 22.25 Journaal. NED. II: 19.00 Wereldkampioen schappen wielrennen; 19.30 De bos- brigadiers; 19.55 Muzikaal intermez zo; 20.00 Journaal; 20.05 De Zweed se gouvernante; 20.30 Encore Paris; 21.20 Zwendel; 22.05 Sport in beeld; 22.20 Journaal. MAANlDAG 5 SEPTEMBER. NED. I: 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Comedy Caper: 19.20 De amateur-spoorlijn; 19.35 Flipper; 20.00 Journaal; 20.20 P.S.P.; 20.30 V 11 see you in my dreams; 22.15 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 De grote verkwister; 20.30 Hoe langer hoe beter; 20.55 Muziek uit de voor hoede; 21.25 Praag, de stad van Josef K.; 22.05 Journaal. DONGEN. In de gemeente Don gen is in de Eindstraat een kind de rijbaan overgestoken en geschept door een personenauto. Het meisje, de 5-jarige Connie Siemons, Wonen de te Dongen, overleed ter plaatse. Sunsilk haarversteviger daarmee windt O ze om uw vinger t Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 4 SEPTEMBER. NED. I: Nadat in de ochtenduren een R.K. mis uit de studio te Bussum is gekomen, een hele middag vol sportevenementen. Uit Frankfurt komen de wielerkampioenschappen, uit Boedapest beelden van de Euro pese Atletiekkampioenschappen .Dat gaat zo om en om van drie tot zeven uur. Woord voor Woord en Yogi de Beer houden de kinderen bezig tot half acht, waarna in een kerkelijk programma aandacht wordt ge vraagd voor ernstiger zaken. Na het journaal en Sport in Beeld zendt de KRO de Zwitserse bijdrage uit in de reeks Zomercaroussels. In de serie vrouiaenmonologen speelt Josephine van Gasteren Kamer alleen, een ver haal van de Franse schrijver Claude Santelli. Het Amsterdamse Kunst maandorkest is op deze KRO-avond ook weer van de partij. Een gemak kelijk muziekje staat op het pro gramma, nl. het Coppelia Ballet van Leo Delibes. Tot slot van de avond de epiloog en het laatste nieuwsbul letin. NED. II: Eerst nog een half uurtje wielrennen, alvorens de Bosbriga- diers hun wekelijkse avontuurtjes beleven. De Zweedse gouvernante, Katy Holstrum, treedt in de echt met haar werkgever, de politicus Glenn Morley. Frederic Rossif neemt de kijkers mee naar het Parijs van voor de oorlog en het Parijs van nu. Sport in Beeld 2 vormt uiteraard de af sluiting van de zondagavond, maar eerst gaan we nog kijken naar een nieuwe aflevering van De man in kamer 17. De mannen zoeken wat achter een vliegtuigongeluk. MAANDAG 5 SEPTEMBER. NED. I: Klaas Vaak gaat nog al- Voor onze puzzel bestond weer een goede belangstelling. Over het alge meen waren de inzendingen foutloos, al gaven een paar probleempjes ken nelijk aanleiding tot moeilijkheden. Niettemin moesten de boeken ook deze week weer worden verloot. De eerste prijs gaat naar: de heer D. v. d. Slikke, „De Klokkenberg", Breda. De tweede prijs is bestemd voor: mevr. H. de Regt-de Ryke, Havenpark 16, Zierikzee. De oplossing luidt als volgt; Horizontaal: 1. al; 3. t.a.v.; 5. mom; 7. l.o.; 9. rem; 11. Eva; 12. nop; 13. botter; 15.aardig; 17. ellende; 18. rots; 19. si; 20. da; 21. etna; 24. era; 26. kardoes; 30. graagte; 34. fragiel; 38. kasteel; 42. Eva; 43. tand; 44. ab; 45. ra; 47. ober; 48. flauwte; 50. ge baar; 51. ampere; 53. leg; 54. art; 55. git; 57. ilc; 58. men; 59. s.o.s.; 60. ka. Verticaal: 1. ar; 2. leb; 3. tete; 4. verlies; 5. maandag; 6. mare; 7. log; 8. op; 10. monter; 12. nietig; 14. els; 16. Ada; 18. rek; 22. are; 23. r.o.; 25. ka; 27. aar; 28. dag; 29. ere; 31. Ria; 32. art; 33. the; 34. fat; 35. aanleg; 36. it; 37. lebaran; 38. karwats; 39. st; 40. Elburg; 41. lor; 44. ala; 46. atm.; 48. farm; 49. epos; 50. gek; 52. eik; 53. li; 65. t.a. DE NIEUWE PUZZEL ZIERIKZEE, 1-9. Een cude at tractie, gestoken in een nieuwe mo derne jas zal dit jaar herleven op de jaarlijkse Zierikzeese kermis, welke vanaf morgen (zaterdag) tot en met donderdag vooral het cen trum van de stad weer volop in de belangstelling zal plaatsen. Eén van de grote trekpleister zal zonder twijfel zijn „Studio 7", een vergrote en nieuwe uitgave van het aloude - intussen vrijwel geheel verdwenen - variététheater, dat met ongeveer drie honderd zitplaatsen een eigen plaats inneemt temidden van de andere kermisattracties op het Havenplein. „Studio 7" is het geesteskind van de vingervlugge heer Montagne, die al jong het artiestenvak koos, vele landen bereisde en het oude variété - dat zovele grote artiesten heeft voortgebracht - wil laten herleven. Uiteraard doet hij dat niet alleen, maar met medewerking van een kleine groep artiesten, welke hij aankondigt als top-artiesten. Zijn programma bestaat o.a. uit het op treden van de yogist en fakir Rin Tin. Liggend op zijn rug op een ,.bed" bestaande uit 2500 lange pun tige spijkers laat Rin Tin zich ook nog aan de voorkant met spijkers bewerken. Verder brengt „Studio 7" de illusioniste madame Kay uit Lon den en als wereldnummer de jong leur Rosto, die in vele landen van de wereld successen heeft geboekt en overal een bijzonder goede „pers" heeft gekregen. Rosto in volle actie ADVERTENTIE i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4