In komende weekeinde: start van zondag-amateurvoetbal KNVB STREEKNIEUWS Bankroof te IJsselstein: negende overval Veel materiële schade maar geen doden Rassenbetogingen in de Verenigde Staten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Vrijdag 2 september 1966 Nr. 18651 Weinig verandering in samenstelling de elftallen van Z1ERIKZEE, 1-9. Nadat de se- mi-profs drie weken geleden aan de afwerking van hun competitie-pro gramma zijn begonnen en j.l. zater dag de zaterdagvoetballers van start zijn gegaan, wordt er dit weekend ook een aanvang gemaakt met het zondagamateur voetbal in de K.N. V.B. en de afdelingen. In het afgelo pen seizoen heeft Zeeland in de sec tor van het amateurvoetbal een niet onbelangrijke rol weten te spelen. Het dit jaar jubilerende Middel burg slaagde er als eerste Zeeuwse club in beslag te leggen op het kam pioenschap van Nederland. Voor de eerste maal kreeg Zeeland ook een vertegenwoordiger in de hoogste klas van het zaterdagvoetbal, waar het Axelse AZW tot door wist te drin gen. In vergelijking hiermee boekten de elftallen op Schouwen-Duiveland andermaal heel wat minder succes. In de 4e klas schoot Zierikzee ook nu weer net iets tekort om naar de 3e klas te kunnen promoveren. Burgh verkeerde zelfs geruime tijd in ernstige degradatie gevaar. In de zondagcompetitie van de af deling Zeeland wist Kenesse welis waar beslag te leggen op de kam pioenstitel van de le klas B, maar in de promotiewedstrijden om één plaatsje in de K.N.V.B. schoten de duinbewoners net iets te kort. Drei- schor eindigde in de middenmoot waarmee zij haar plaatsje in de nieuw te vormen le klas velilig wist te stellen. In de le klas van het za terdagvoetbal slaagden Bruse Boys en Mevo erin om zich behoorlijk te weren, zonder zich hierbij aan te kunnen melden als een ernstige kan didaat voor promotie naai- de K.N. V.B. Alle lief en leed van het afgelo pen seizoen is weer vergeten en met frisse moed wordt begonnen aan het nieuwe seizoen. Bovenal hopen wjj ckit de komende strijd om de puntjes sportief zal zijn, waarbij de aanhang niet alleen de goede dingen van het eigen elftal zal weten te waarderen, maar ook de prestaties van de te genpartij naar waarde zal weten te schatten. Weinig overschrijvingen Over het geheel genomen hebben de standaardelftallen van de vereni gingen op Schouwen-Duiveland maar weinig veranderingen ondergaan'. Overschrijvingen vielen er maar enkele te noteren terwijl ook de aan winst van spelers van buiten het ge bied tot een minimum beperkt ble ven. Een opvallend verschijnsel is het wel dat men bij een groot aantal ver enigingen er nog steeds niet zeker van is wat nu wel de sterkste forma tie zal zijn waarmee men bij de aan vang van de competitie binnen de lijnen zal komen. Dit wijst duidelijk in de richting dat er de laatste maanden«toch niet de nodige aandacht is besteed aan de voorbereiding. Mogelijk spreekt het gebrek aan financiën een niet on belangrijke rol. Met de reorganisatie van de zondagcompetitie van de af deling Zeeland, op zichzelf niet on aantrekkelijk zijn voor al deze vere nigingen voor zware lasten komen te staan. Reeds nu moet er door bijna elke vereniging een beroep worden gedaan op -leden en donateurs, welke in het bezit zijn van een auto, om hun spelers te vervoeren. Zolang het elftal goede resultaten weet te beha len in de competitie lukt over het al gemeen vrij aardig om mensen te vinden die bereid zijn voor het ver voer te zorgen. Ongelukkig zijn even wel de personen welke zo'n reis moe ten organiseren als de resultaten op het groene veld nu niet bepaald zijn om over naar huis te schrijven. Ondanks dit minder aangename geluid gaat men toch vol goede moed met de voetbelcompetitie van start met de stille hoop dat wij van veel goed en sportief voetbal zullen mo gen genieten. ZIERIKZEE In de 4e klas G gaat Zierikzee, dat haar produktieve voorhoedespeler C. Heijboer naar Baronie zag vertrek ken, weer een poging wagen om zich omhoog te werken. Onder leiding van de nieuwe trainer, de heer J. Smits uit Vlissingen wordt hard aan de voorbereiding gewerkt. Tegen het verlies van C. Heijboer stond het weer terugkeren van Co de Looff. Uit de volgende kern van spelers zal zeer waarschijnlijk het elftal worden opgesteld: J. Stoutjesdijk, J. Hartz- man, C. Berrevoets, O. Krips, C. Wil- tenburg, Th. Klink, A. Klink, J. Wil- lemse, H. Hendrikse, W. v. Hams C. de Looff, B. Moelker, B. Linders en A. v. Tiggelhoven. D.F.S. Bij DFS (de nieuwe combinatie tussen Burgh en Zeemeeuwen) ziet men de toekomst niet met veel opti misme tegemoet. Drie spelers dragen momenteel de wapenrok (T. Schoon- aard, Rinie Dijkman en Frits v. Oe- veren) terwijl rechtsbinnen v. Aart- sen met hernia heeft te kampen wat hem buiten de lijnen houdt. Daar men geruime tijd niet de beschikking zal hebben over doelman Schoonaard zal zeer waarschijnlijk een veidspe- ler de plaats onder de lat moeten in nemen. Uit de volgende kern zal het elftal van DFS worden opgesteld: M. Wessels, J. Evertse, Rinie Dijkman; J. v. Nieuwenhuize, K. v. Nieuwen- huize, J. Hanse, C. Oosthoek, K. Rijnberg, A. Rijnberg, Leo Dijkman, N. v. d. Graaf, Frits v. Oeveren, N. Tuinman en H. Tuinman. RENESSE Renesse heeft de beschikking over dezelfde spelers. Nieuwe aanwinsten: T. Racas en De Hamer, laatstge noemde van Nieuwdorp. Het elftal van Renesse zal er zeer waarschijn lijk als volgt uitzien: d.: M. Ever- aerts; a.: C. v. Burgh, A. Jonker en J. v. d. Vaate; m.: C. Bakker en K. Everaerts; v.: N. Goossens, R. Boer- ma, T. Racas, D. Bezuijen en D. de Rijke. De eerste elftalspeler J. Ge lei jnse heeft momenteel de training weer hervat en zal binnenkort in het tweede elftal weer spelen. Verder heeft Renesse nog de beschikking over: L. Wandel, Joop Verboom, Jaap Verboom, Th. Matthijsse, M. Kooman, J. v. d. Hoek en J. Simons, welke in aanmerking komen voor het eerste elftal. DREISCHOR Ook bij de blauw-witten vallen er weinig schokkende veranderingen te noteren. Alleen doelman Wim Kom mer ging naar Zierikzee over, maar Dooge, die nu onder de lat staat, ver dedigde reeds meerdere malen het doel. Het elftal van Dreischor zal in de volgende opstelling binnen de lij nen verschijnen: d.: K. Dooge; a.: H. Klompe, T. Nuijens en L. Bolken baas; m.: K. Kommer en Boogaart; v.: H. Steenland, S. de Vlieger, K. Lodewijk, J. Bosse en F. Pinkster. Kandidaten voor een plaats zijn ver der nog: B. Bolkenbaas, J. Slager en Geelhoed. ZONNEMAIRE De rood-gelen, die thans de be schikking hebben over een uitste kend sportterrein, komen vrijwel on gewijzigd in het veld. d.: K. Geel hoed; a.: J. M. van Vossem, W. Hanse en J. v. Almenkerk; m.: L. de Munnik en A. v. Leersum; v.: J. Klomp, P. de Vlieger, A. Geel hoed, S. Geelhoed en L. Verloo. De doelman van Oude Tonge, A. A. Ha- ges, heeft overschrijving naar Zon- nemaire aangevraagd. DEN HAAG, 1-9. De overval don derdagmorgen op de Middenstands- bank te IJsselstein is de negende bankoverval in Nederland van dit jaar. Op 29 juni van dit jaar werd een overval gepleegd op de Boerenleen bank in St. Anthonis. De buit be droeg f 30.000. Vijf dagen eerder, op 24 juni, werd een roofoverval ge pleegd op het bijkantoor van de Nutsspaarbank in Amersfoort. De buit bedroeg f 41.000. Op 11 juni werd bij een overval op het bijkan toor van de Middenstandsbank in Rotterdam f 135.000 buitgemaakt Een dag tevoren overvielen vier mannen het bijkantoor van de Am- ro-bank in Utrecht. De buit bedroeg ruim een ton. Op 2 juni werd de Am- ro-bank in Amsterdam het slachtof fer; buit f 70.000. Op 12 mei werd onder bedreiging met een staaf en een mes de kassier van het Amsterdamse centraal hotel door drie mannen gedwongen een be drag van 6100 gulden af te geven. Op 27 april werd in Wageningen de Al gemene Bank Nederland overvallen; de daders werden direct aangehou den. Op 15 april overhandigde een man in de Raiffeisenbank te Zaan dam aan de kassier een briefje waar op stond: geef me tienduizend gul den. Toen de kassier de alarminstal latie in werking zette, vluchtte de dader. Op 13 april werd het grens wisselkantoor in Bergh (bij Zeve naar) overvallen. Twee mannen sloe gen de kassier neer. De overval mis lukte, maar de daders ontkwamen. Pompstation In maart van dit jaar werd de kas van een pompstation aan de weg Heerlen-Geleen geroofd. De dader, een nylonkous over het hoofd, sloot de pompbediende in een kast en ver dween met het geldkistje. Vier da gen daarvoor overvielen vier jonge mannen een pompstation in- Aftiby (L.). Ze verdwenen met 700 gulden, maar konden enkele dagen later wor den gegrepen. De grootste buit tot nu toe werd binnengehaald by een overval op het kantoor van de Amro-bank in Til burg op 15 oktober van het vorige jaar. De buit bedroeg f 900.000. De daders; men vermoedt ongeveer acht man, verdwenen in de richting Bel gië. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 24 aug.: Martha Ga- briëlle Geertruida, d. van Jan Dinge- man de Korte en Neeltje Helena Padmos (Bruinisse); 26 aug.: Jacoba Adriana, d. van Pieter Karman en Jansje Johanna Potappel (Zierikzee); 27 aug.: Geert Jan, z. van Jacob de Bruijne en Maria Jacoba Catharina de Vlieger (Zierikzee); 27 aug.: Frans, z. van Peter Franz Trompert en Ma ria Cornelia Grootenboer (Zierikzee); 28 aug.: Marinus Sebastiaan Jacob, z. van Johannes Rentmeester en Cor nelia Klazina de Jonge (Midden- schouwen); 28 aug.: Dingena Anna, d. van Kornelis Jan Lodewijk en Hendrika Pieternella Groenewege (Duiveland); 29 aug.: Erwin Dirk Ma rinus, z. van Gerardus Louis Heij boer en Helena Maatje Kloet (Zie rikzee); 31 aug.: Hendrik Erik, z. van Marinus van der Wekken en Janna Willemse (Zierikzee); 31 aug.: An- dries Jozua, z. van Jacobus Dekker en Henny Andrina van IJssoldijk (Zierikzee); 31 aug.: Johannes Mar- tinus, z. van Cornelis Maarten van de Velde en Anthonia Pieternella Dorst (Middenschouwen). Overleden. 19 aug.: Pieternel la Sies, 80 j. (Zierikzee), echtgenote van Pieter Nikerk; 28 aug.: Bartho- lomeus Delfgauw, 50 j. ('s-Graven- hage), echtgenoot van Hanhina Brou wer. SVOWK De Ouwerkerkse vereniging zag Cees v. d. Zande vertrekken, maar kreeg hiervoor G. v. Putten in de plaats. De blauw-witten zullen met het volgende elftal verschijnen: d.: P. Dalebout; a.: H. Hillebrand, J. Bakker en St. Hillebrand; m.: L. v. Oeveren en W. Pankow; v.: G. v. Putten, M. Pankow, P. v. d. Werf, F. Hillebrand en J. Hage. MEVO Bij MEVO zijn P. Janse en J. Schouls voorlopig wegens blessures uitgeschakeld. Als nieuwe aanwinst kregen de oranjehemden J. v. Dijke van Duiveland. Voorlopig zal MEVO met het volgende elftal aantreden: d.: Jaap Bij de Vaate; a.: Jan Bij de Vaate, G. Venema en P. Bij de Vaate (spil); m.: A. v. d. Velden en A. v. d. Wekken; v.: J. Lupgens, M. F de Oude, J. v. Dijke, C. Verwijs en K. de Oude. BRUSE BOYS De Boys zagen hun eminente voor hoedespeler J. v d. Sar vertrekken. Verder heeft het eerste elftal niet meer de beschikking over doelman Jaap v. d. Ouden, die maar om de veertien dagen thuis is. Het elftal zal er als volgt uitzien: d.: A. Quist; a.: W. Otte, O. Kostense en J. Kos- tense; m.: Roest en Pankow; v.: B. de Ruiter, St. Jumelet, T. Schults, H. v. d. Ouden en Jonker. DUIVELAND De Oosterlanders zagen J. v. Dijke tiaar Mèvo vertrekken terwijl hun. doelman Rogier Hage momenteel met een knieblessure sukkelt. De geel zwarten komen met de volgende spe lers binnen de lijnen: P. v. d. Hulle, J. de Bruine, W. M. de Jonge en H. A. v. d. Werf, midden: L. de Brui ne en M. Boogert, voor: W. v. d. Hul le, M. de Bruine, A. Dorst, A. Geert- se en C. Steenpoorte. Verder heeft Duiveland nog de beschikking over de jeugdspelers J. Bolle, A. Bolle en A. Roks welke een kans zullen krij gen zich aan te passen in het le elf tal. BROUWERSHAVEN Brouwershaven zal het dit seizoen zeer waarschijnlijk zonder hun. spil K. Slager (knieblessure) en K. de Moor (geen animo meer) moeten stel len. Het elftal zal' waarschijnlijk er als volgt uitzien: N. v. d. Schelde of H. de Jonge, achter: H. v. d. Velde. A. Wurth en K. v. Dijke, midden: K. Duinhouwer en J. v. d. Velde, voor: M. v. d. Weele, H. Koster, M. Roon, A. Lievense en M. den Boer. Spelers welke verder nog in aanmerking ko men zijn; P. Janse, Ch. v. Oeveren, J. Hatzman en P. Jonker. WIK WIK zag L. v. d. Wekken in haar gelederen terugkeren, terwijl J. Matthijsse nog steeds niet geheel is hersteld van een beenbreuk. Weinig veranderingen dus ook bij de club uLt Kerkwerk^ die als volgt zul len uitkomen: doel: M. Ganzeman of M. Kloet, achter P. Feitel, L. Hen drikse en J. Kloet, midden: W. Ber revoets en P. Berrevoets, voor: J. v IJsseldijk, J. Hendrikse, A. Verhage. L. v. d. Wekken en P. v. d. Kasteele. SKNWK Bij de Nieuwerkerkers viel het vertrek van P. v. Putten te noteren waartegen over staat dat mien weer de beschikking kreeg over M. Heij boer. Het elftal van SKNWK zal er ongeveer als volgt uitzien: doel: K. Kort, achter: K. Radewalt, J. de Jon ge en S. Steens, midden: W. Rade walt en Ch. de Braai, voor: J. Gaan- derse, M. Heijboer, W. v. Putten, A. Heijboer en P. de Vlieger. zsc ZSC zit momenteel nog na het ver trek van F. de Groot met het pro bleem voor de bezetting van de rechtsachter plaats. De mogelijkheid dan linksbuiten J. Dorreman weer naar de achterhoede zal moeten ver huizen is zeker niet uitgesloten. K. Elewbaas hing zijn voetbalschoenen' aan de wilgen Waartegenover de aanwinst van rechtsbuiten De Klaauw staat. Het elftal van de rood- witten zal er <als voligt uitzien: doel* Jac. de Vrieze, achter: C. Dorreman en A. Coomans, midden J. Lemson en H. Lasschuit, voor: C. v. d. Klaauw, C. Hillebrand, P. v. d. Horst, L. Louwerse en J. Dorreman. Verder heeft men nog de beschikking over A. Jonker, M. v. d. Weele en J. v. d. Bijl, Herdenking sterfdag schilder Frans Hals HAARLEM, 1-9. In het koor van de Grote Kerk te Haarlem, waar Frans Hals begraven ligt, is donder dagmiddag een bijeenkomst gehou den ter herdenking van de sterfdag van de schilder, nu 300 jaar geleden. Namens de kunstbroeders hebben de heren H. Ducrov voorzitter van de stichting „Kunst zei ons doel". De bijeenkomst werd bijgewoond door de burgemeester en wethouders van. Haarlem, de kerkvoogden van de Herv. gemeente te Haamlem en de directeur van* het Frans Hals-mu seum, de heer H. P. Baard. Vervol gens begaf men zich naar het studio theater waar de film „Portret van Frans Hals" van Frans Dupont ver toond werd. Kleuterkleding 1967 op vakbeurs „Hel kind" UTRECHT, 1-9. Voor dc vierde achtereenvolgende maal wordt van 3 t.m. 6 oktober a.s. in Utrecht de vak beurs „Het Kind" gehouden. Het is een halfjaarlijkse beurs. Sinds het voorjaar van 1965 steeg het aantal vierkante meters standruimte van 4077 tot 7565 en het aantal stands van 90 tot 171. In de helft van de stands wordt de baby- en kleutermode voor het voor jaar 1967 getoond. ZIERIKZEE Contactdag N.V.V. De bestuurdersbonden van Goeree -Overflakkee en Schouwen-Duive land van het Ned. Verbond van Vak verenigingen beleggen op zaterdag 24 september a.s. een contactdag, welke gehouden zal worden te Zie rikzee. Het programma vermeldt voor de morgenuren een samenkomst in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau", waar een begroetingswoord zal worden uitgesproken door de voorzitter van de bestuurdersbond Schouwen-Duiveland, de heer M. C. Verheijen. De heer C. Iloek, distr. bestuurder N.V.V. Zeeland spreekt na een journaalmilmpje over de aan de gang zijnde en toekomstige ont wikkelingen van Zeeland, toege spitst op Sch.-Duiveland. „Werken en wonen op Goeree-Overfiakkee" zal worden ingeleid door de heer J. Witteveen, distr. best. N.V.V. Zuid- Holland. Na een gezamenlijke lunch zal via de A.N.W.B.-route een rondrit over Sch.-Duiveland gemaakt worden met bezoek aan het kampeercentrum „De Bremhoeve" te Renesse. Tennistoernooi LT.C. Op de tennisvelden van het sport park „Bannink" organiseert de Zie- dens het kunstmatig veroorzaakte ongeluk in beide wagens gezeten hadden, bleek, dat alle inzittenden in leven gebleven zouden zijn. Zij toon den echter ook een zwak punt aan; het hoofd. Terwijl de 38-voudige ver snelling t.o.v. de aarde van de bot sende auto nog slechts als 14-voudi- ge versnelling' op de aangereden wa gen werd overgedragen, werd het hoofd van de bestuurder in de stil staande wagen met een 19,5 voudige versnelling t.o.v. de aarde naar ach teren gerukt. Dat zou - reeds bij een iets hogere snelheid - tot het bre ken van de nek kunnen leiden. Het advies van de automobielfabriek: neksteunen en veiligheidsgordels zouden bij alle voertuigen als stan daarduitrusting moeten worden bij geleverd. Een grote automobielfabriek heeft vcor de eerste keer in het openbaar en in aanwezigheid van binnen- en buitenlandse journalisten, veilig heidstests uitgevoerd. Voor dit doel werden ongelukken gesimuleerd, zo als deze in werkelijkheid in het ver keer dikwijls voorkomen. Voor een betere versnelling door een heetwater-raket aangedreven (foto), moest een voertuig met een snelheid van 67,5 kilometer per uur op een stilstaande wagen rijden. Aan de kofferruimte van de stilstaande en aan de radiateur van de botsende auto ontstond aanzienlijke materiële schade. Maar de als „veiligheids- kooien" ingerichte cabines bleven ge heel onbeschadigd. Aan de hand van metingen bij de testpoppen, die tij- DAYTON, 2-9. De 40-jarige ne- ;er Lester Mitchell, die gisteren (don derdag) zwaar gewond in het zieken huis van Dayton, in de Amerikaan se staat Ohio, was opgenomen na vanuit een auto te zijn beschoten, is later aan zijn verwondingen bezwe ken. Jackson, in de staat Michigan, was het toneel voor een vechtpartij tus sen twee groepen negers. De oproer kraaiers vernielden ruiten 'en be schadigden politievoertuigen. Hier waren drie gewonden. Troepen van de nationale garde moesten worden opgeroepen om de orde te herstellen toen groepen ne gers door de straten trokken, vernie lingen aanrichtend en stenen gooiend naar blanken. Twee blanken zijn in verband met de moord op Mitchell aangehouden. Bij de relletjes liepen twaalf mensen verwondingen op. 75 jaar Philips: twee hoogtepunten EINDHOVEN, 1-9. ïn de viering van het 75-jarig bestaan der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven zullen de opening van het Evoluon, een tentoonstelingsgebouw van het Philipsconcern in Eindho ven, en de aanbieding van een bei aard, het geschenk van de werkne mers, de twee hoogtepunten zijn. De totale kosten der jubileumviering zullen rond 2.5 miljoen gulden be dragen. De kosten van het Evoluon belopen 22 miljoen voor wat de bouw en 8 miljoen voor wat de inhoud be treft. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop fier bevolking over de maand augustus 1966 Geboren: 7: Cornelia Josina, doch ter van Dingeman de Ronde en Ly- dia Gesina Louisa Bout; 8: Fennigje, dochter van Lucas Ottens en Alien Boer; 21: Jacob Johannes Hendrik, zoon'van Theunis Muller en Wilhel- mina Pieternella de Waal; 24: Mar tha Gabrielle Geertruida, dochter van Jan David de Korte en Neeltje Helena Padmos. Overleden: 1: Jan Cornelis Keste- loo, 65 jaar echtgenoot van Dingena van Oeveren; 10: Hendrik Hooger- werf, 73 jaar, echtgenoot van Jan netje van Zuidland; 17: Johanna Hu- brina Bouman, 85 jaar, wed. van Joost Kik. Gehuwd: 11. Willem Cornelis van Bommc), 33 jaar en Anna Jannetje Kik, 24 jaar. Ingekomen: Catharina van Vee- nendaaf (echtgenote van Tuinman) uit Den Haag. Vertrokken: Anna J. Kik (echtge note van Van Bommel) naar 's-Gra- venhage; Jacobus van Tuyl naar Nij megen; Leendert Lambert us van der Velde naar Ede. VENLO. In het ziekenhuis te Venlo is het dertienjarige dochter tje van de familie Verhaeg uit Ven lo overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Negen praalwagens op 12e Zeeuwse fruitcorso GOES, 1-9. Aan het 12de Zeeuwse fruitcorso, dat op zaterdag 17 sep tember te Goes wordt gehouden, zul len negen praalwagens deel nemen. Elf muziekgezelschappen en drum bands zullen hun muzikale medewer king verlenen. De fruitfee zal in de week van 10 september tot 17 september diverse kindertehuizen, ziekenhuizen en ver pleeginrichtingen in Goes, Wester- schouwen en Walcheren bezoeken en fruit uitdelen dat beschikbaar gesteld is door de fruitveilingen Zuid-Beve land te Goes en de veiling Zuid-Hol- landse Eilanden te Rotterdam. Op zaterdag 10 september zal de fruitfee met haar gevolg haar intocht, maken in Goes waarna een groot jeugdcorso de fruitfee op haar intocht door de stad zal vergezellen. Burgemeester en wethouders van Goes zullen de fruitfee met haar gevolg officieel verwelkomen. Russische gastvrijheid voor huifkar-studenten UTRECHT, 1-9. Over de mede- ïoerking van vele instanties in Mos kou en Leningrad niets dan lof maar ook de grote mate van gastvrijheid heeft ons getroffen", aldus luiden de indrukken van vijf Utrechtse stu denten die gisteravond v>an een htiif- karreis naar Rusland in Utrecht weer zijn terugekeerd en later op de avond in de sociëteit Symposion een persconferentie hielden. Wij hebben in Moskou de toezeg ging gekregen dat tijdens onze 11de lustrum in november 25 Russische studenten en vier hoogleraren naar de Domstad zullen komen. Voorts zal een expositie van Russische grafiek van jonge kunstenaars zijn terwijl men tevens kan kennismaken met een vermaarde postzegelverzame ling en een beroemd poppentheater uit Moskou. Het voetbalelftal Dy namouit Minsk zal wedstrijden spelen legen ADO, DWS en DOS. De Russen blijven twee weken en zullen o\idermeer bezoeken brengen aan enige faculteiten in de Domstad. Het hgi in de bedoeling een jaarlijks uit wisselingsprogramma tot stand te brengen. rikzeese Lawn Tennisclub het ko mende weekeinde alsmede ook op 9 en 1U september een tennistoernooi voor haar leden. Ondanks het. verge vorderd seizoen is de deelname be vredigend. Aan het dumesenkelspel nemen acht dames deel, voor het he renenkelspel hebben tien deelnemers ingeschreven, aan het damesdubbel spel zullen 7 paren de strijd aanbin den, het herendubbelspel telt zes pa ren en tenslotte het gemend dubbel spel spant de kroon met 12 paren. In het totaal zullen er 38 wedstrijden gespeeld worden. De leiding van dit toernooi is in handen van de heer J. G. Brugman. Vijl en twintig |aar notalis Notaris P. Heering alhier heeft gisteren (donderdag) in intieme kring de dag herdacht waarop hij 25 jaar geleden te Zierikzee zijn ambt aan vaardde. In de Zierikzeese gemeen schap heeft de heer Heering niet al leen als notaris maar ook in tal van andere functies een vooraanstaande plaats ingenomen. Een aantal jaren was hij voorzitter van de Kon. har monie „Kunst en Eer" en daarnaast is hij penningmeester van de Z.O.V. en bestuurslid van de Lion's club. Voor de V.V.D. had de heer Heering geruime tijd zitting in Provinciale Staten van Zeeland .Na 'te ramp in 1953 bekleedde de notaris het voor zitterschap van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland Ingevolge de uitdrukkelijke wens van de heer Heering is zijn jubile umdag zonder opvallend vertoon en in stilte gepasseerd. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Voor de eerste maal in de nieuwe samenstelling vergadert de raad van Westerschouwen a.s. dinsdag 6 sep tember des avonds te 19.30 uur ten gemeentehuize. De korte agenda omvat de beëdi ging der raadsleden en de benoe ming der wethouders. Tevens stellen b. en w. voor om de minimum-uitgifteprijs voor de bouw grond aan de verlengde W. G. Boot laan te bepalen op f 25,- per m2. Eervol ontslag zal verleend worden aan de gemeentewerkman A, Boot op een door b. en w. nader te bepalen datum. DREISCHOR Weer een dia-vertoning voor „Dorcas" Dinsdagavond 6 september a.s. hoopt de heer Z. Nieuwboer, onder wijzer te Scharendijke voor de Ned. Herv. vrouwenvereniging „Dorcas" in de winterkerk aldaar om half acht weer een dia-vertoning te hou den. Op deze avond - waar behalve ae leden van „Dorcas" ook andere belangstellenden welkom zijn - zul len dia's van Schouwen binnen- en buiten de dijken te bewonderen zijn. DUIVELAND De neerslag in augustus In de maand augustus 1366 viel in oostelijk Duiveland een hoeveel heid van 105.7 mm neerslag en even als overal elders in Nederland was dit de derde achtereenvolgende maand dat de hoeveelheid neerslag boven de 100 mm kwam. De normale hoeveelheid voor augustus (toch al hoog) is 94 mm. Toppen in de regenval waren 8 augustus 15.4 mm, 25 augustus 15.5 mm, 23 augustus 11 mm en 31 augus tus 12.2 mm. Op drie dagen in deze maand werd een „zomerse" temperatuur be reikt, nl. 12 aug. 27,2, 13 aug. 29.5 en 20 aug. 25.2 graden Celsius. Er waren echter veel dagen dat de tempera tuur beneden 20 graden Celsius bleef- BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand aug. 1966 te Bruinisse gevonden voor werpen: een sleutel met ring in etui; twee sleuteltjes; een zakmes met priem en kurketrekker; een toilet tasje; een jute zak met. twee bollen bindtouw; twee muntbiljetten van f 2,50; een blauwe Big Ben regenjas in etui; een witte sjaal met kleurige pasteltinten; een zonnebril; een brui ne herenportemonnaie; een zijden sjaal; een damespolshorloge met zwart bandje; een kinderfietsje. ADVERTENTIE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3