HUNTER EN HET AVONTUUR Afvalwaterleiding voor kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen korte berichten uit het binnenland Denk nu reeds aan de bemesting! Als er geld beschikbaar komt, kan voor aardschokken worden gewaarschuwd sport kerknieuws Nieuwe wegverbinding Antwerpen-Breda Eerste gebruik van nieuwe postzegel kerknieuws Anneke ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE. Maandag 29 augustus 1966 Nr. 19618 Hoofdleiding wordt 1 september iu gebruik gesteld LAND- EN TUINBOUW TERNEUZEN, 27-8. De commis saris van de koningin in de provin cie Zeeland, mr. J. van Aaartsen, zal op 1 september de hoofdleiding van de geprojecteerde afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen in gebruik stellen. Het hele project heeft ten doel het huishoudelijk en industrieel afvalwater in het gebied van Axel, Hoek, Sas van Gent, Ter- neuzen en Westdorpe af te voeren naar de Westerschelde; een project waarvan de totale investeringskos ten werden geraamd op zestien mil joen gulden, op te brengen door de vjjf gemeenten, het Rijk en de pro vincie Zeeland. Door deze gemeenten is in 1960 een gemeenschappelijke regeling aangegaan om te komen tot ophef fing van de reeds jarenlang bestaan de onhoudbare toestand, d.w.z. de vervuiling vari de open westelijke rijkswaterleiding. Het nieuw gevormde rechtsper soonlijkheid bezittende lichaam be sloot tot aanleg en onderhoud van een zg. vrijvervalleiding langs een tracé van Sas van Gent naar de uit monding in de Westerschelde en se cundaire leidingen voor de gemeen ten Axel, Hoek en Westdorpe. In belangrijke mate wordt het project bepaald door de eisen, die met het oog op de toekomstige industriali satie zijn te stellen. Daarnaast werd eveneens reke ning gehouden met de afvoer van het huishoudelijke afvalwater en de in verband daarmee te verwachten uitbreidingen en toeneming van het inwonertal in de vijf gemeenten. Gereedgekomen is nu de hoofdlei ding van Sas van Gent langs de westzijde van het kanaal van Sluis kil en vandaar langs de oostzijde van het kanaal naar het industrie gebied van Temeuzen en door Ter- neuzen naar de uitmonding in de Westerschelde. Naast de reeds ge noemde secundaire leidingen zullen er ook nog additionele voorzieningen nodig zijn voor de kleinere buurt schappen Zandstraat, Boerengat, Driewegen, Spui en Magrette. Hoofdleiding De in Sas van Gent beginnende hoofdleiding zal al het water aan voeren, dat op het ogenblik in het rioleringstelsel van Sas van Gent wordt opgenomen, zoals huishoude lijk afvalwater, regenwater, indu strieafvalwater en het zg. zwarte water uit België. Het eerste deel van het traject, waarin drie gemalen en een hoofd gemaal in Terneuzen zijn opgenomen heeft een maximumcapaciteit van 1.200 liter per seconde. Met de aan voer van de Zandstraat wordt de capaciteit 1.421 liters en alvorens gemaal II bij Sluiskil wordt bereikt stijgt de capaciteit tot 1.500 liter per seconde. Voor het derde gedeelte van het traject bedraagt de afvoercapa- citeit 1.900 tot 2.000 liter per seconde. De reeds genoemde secundaire lei dingen zullen gedeeltelijk worden uitgevoerd in persleiding en gedeel telijk in vrijverhangleiding, waar voor in Hoek een persgemaal en in Westdorpe en Axel rioolgemalen zullen worden gebouwd. Met de uit voering van deze werken zal binnen kort een aanvang worden gemaakt. De additionele voorzieningen die nen nog bestekklaar te worden ge maakt. Hiertoe zal pas later worden besloten. UTRECHT. In de toekomst zul len alle politieauto's in ons land wit van kleur zijn en voorzien van het bekende politieembleem op de beide voorportieren. Dit is een onderlinge afspraak van het Nederlandse poli tieapparaat. De kleur wit is gekozen, omdat zij vrij neutraal is en goed opvalt. H.L.O. De H.L.O.-proeven werden voor de negende maal afgelegd door me vrouw N. van der Welle-van de Velde. Het diploma 4e graad werd be haald door mejuffrouw Boukje van der Welle, beide te Zierikzee. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Albert (204 km.). Gelost om 7.30 uur. Aankomst 1ste duif 11.3. C. Bouman 1, 5; A. Hagesteijn 2, 4; Feleus-Westenbrugge 3; J. Kaaij- steker 6, 9; L. Noordijk 7, 8. Dinsdag 30 aug. Nat. Chateauroux inkorven van 18.30 tot 19 uur, in- korflokaal 's Sas. Vrijdag ll sept. inkorven Quivrain (134 km.). P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht uit Parkestone (Eng.), afstand 188 km. Nationaal. J. Dalebout 1, 5, 6; L. de Hooge 2; C. Seijbel 3, 14; J. Quist 4; M. v. d. Wielen 7; C. Wesdorp 8; J. M. Fele- us-C. M. van Westenbrugge 9, 10, 11; W. Dalebout 12, 13; Joh. Flikweert 15. A.s. dinsdag inkorven voor Cha teauroux (556 km.) nationaal, lokaal 's Sas, van 7 tot 8 uur. A.s. vrijdag inkorven voor na- vlucht Vilvoorde van 7^ot 8 uur, lo kaal Meelstraat. Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Morgen (dinsdag) 30 augustus, 7.30 uur ds. Weststrate, Meliskerke. ADVERTENTIE Uit de hele wereld stroomde hulp naar Turkije toen daar een aardbe ving duizenden levens had geëist en onnoembaar leed en schade waren aangericht. Dat is met zijn gruwe lijke oorzaak dan een hartverkwik kend stuk wereldnieuws. Maar ook dat heeft weer zijn bedenkelijke zijde. Overval in Londen LONDEN, 27-8. Drie gewapende mannen hebben vrijdagochtend bij een overval in de wijk Deptford in zuidoost-Londen 1400 pond (onge veer 14.000 gulden) buitgemaakt. Het geld was bestemd voor het uitbeta len van lonen. Intussen was de politie in deze wijk nog aan het speuren naar drie van de vijf mannen, die de dag te voren een politie-auto beschoten toen deze jacht op hen maakte. De twee overige mannen konden direct na de schietpartij worden aangehou den. Een van hen liep hoofdwonden op, die echter niet van ernstige aard waren. Flitsen uit het buitenland IDAHO FALLS. President John- sonson heeft als z\jn mening te ken nen gegeven, dat de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie, ondanks de strüd in Vietnam, tot een vergelijk moeten kunnen komen over kwes ties als een verdrag tegen de verdere verspreiding van kernwapens en een akkoord voor een uitsluitend vreed zaam gebruik van de ruimte en de zich daarin bevindende hemellicha men. NEW YORK. De Amerikaanse .National Broadcasting Company" (N.B.C.) heeft voor 112.500 dollar de t.v.-rechten gekocht van „Flesh and Blood" een oorspronkelijk drama van William Hanley. ANKARA. Premier Soeleiman Demirel van Turkije heeft bekend gemaakt dat Turkije zijn grenzen met Irak zal sluiten in verband met de cholera-epidemie in dit land. Vier miljoen mensen in het zuidoosten van Turkije zullen tegen de cholera worden ingeënt. NEW HAVEN, Connecticut. In New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut zijn vijf mensen doodge schoten en twee gewond door iemand die door de politie wordt beschreven als een ..lange neger" die zich in een auto zou hebben bevonden, ANTWERPEN. De Antwerpse po litie, die de diefstal van Schotse whiskey uit een opslagplaats zou onderzoeken, heeft bij haar naspo ringen kisten ontdekt welke „reser ve-onderdelen voor waterpompen" heetten te bevatten maar in werke lijkheid vol zaten met geweren. Uit 25 kisten kwamen 250 geweren, in Polen vervaardigd en bestemd voor Aden. WILLEMSTAD. Bij een ongeluk met een vliegtuig van de Marine Luchtvaartdienst op Aruba zijn twee mensen om het leven gekomen. Er zijn twee ernstig gewonden. DJAKARTA. Volgens het Katho lieke dagblad „Kompas" zijn bij de hongersnood op Lombok, als gevolg van langdurige droogte, ongeveer vijftigduizend mensen omgekomen. BUENOS AIRES. In Argentinië zijn de naar schatting 270.000 werk nemers in de metaalindustrie vrij dag in staking gegaan ter ondersteu ning van hun eisen voor hogere lo nen. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft beloofd met Zambia en andere Afri kaanse landen samen te werken om de Afrikaanse bevolking van Rhode- sië te helpen bij het verkrijgen van haar onafhankelijkheid. OSIJEK. De Donau en de Drave zijn in Kroatië en in het bijzonder bij de steden Osijek en Voekovar buiten hun oevers getreden en heb ben verscheidene wijken van deze steden blank gezet. De bevolking moest worden geëvacueerd. DJAKARTA. President Soekamo geniet een goede gezondheid en lijdt aan geen enkele kwaal, aldus- heeft zijn lijfarts, minister van gezondheid professor Siwabessy aan de Indone sische en buitenlandse pers ver klaard „om misverstanden te voor komen". WASHINGTON Het hoofdkwar tier van de Amerikaanse strijdkrach ten in Europa wordt verplaatst van Camp des Loges bij Parijs naar Stuttgart in West-Duitsland, zo deelt het Amerikaanse ministerie van de fensie mee. Aardbevingen voorkomen gaat de menselijke macht te boven, maar wél zou een systeem ontwikkeld kunnen worden om tijdig te waar schuwen wanneer een forse aard schok op handen is. Bij vulkanen gebeurt dat en voor de uitbarsting komt zijn de bedreigde gebieden ge ëvacueerd. Rondom de niet terecht zo geheten Stille Oceaan en in het Caribische gebied kondigden de weerstations doorgaans betrouwbaar tevoren aan wanneer een orkaan met begeleidende vloedgolven be woonde gebieden nadert. Zoiets met aardbevingen te doen is thans niet mogelijk. Men weet wel welke ge bieden ivaarschijnlijk kunnen wor den getroffen, maar men heeft geen notie van het wanneer. Daarvoor ontbreekt nog de nodige kennis van de aardkorst en hoe en waardoor die af en toe in beweging komt. Boorprojcct Hot treurige is, dat juist kort voor de Turkse aardbeving het project- Mohole ter ziele ging - een onderne ming die beoogt ergens op zee te boren tot grotere diepte dan ooit is bereikt, juist op een plaats waar de onbekende onderlagen van de aard korst het dichtst te bereiken zijn. Deze onderneming vergde enorme sommen en het congres in Washing ton kwam tot de conclusie dat het budget met oorlogvoering in Viet nam en de ruimterace al dermate zwaar belast was dat voor Mohole geen dollars meer ter beschikking gesteld konden worden voorlopig. Elders is het trouwens niet an ders. Ook de Russen hebben aange kondigd zo'n booronderneming te beginnen, ergens in Siberië. Maar het is lang geleden dat we daarvan voor het laatst iets vernomen heb ben. Daarentegen worden steeds meer Mig-straaljagers in het verre oosten gesignaleerd. En er is - op de hielen van de succesvolle maan- spion der Amerikanen nu ook weer een Loena-satelliet gelanceerd door de Russen. De nabestaanden van een paar duizend Turken en menig an der zal moeilijk kunnen worden uit gelegd waarom deze zaken nodiger zijn dan een aardbevingswaarschu wingssysteem. GIETHOORN. In Giethoorn is za terdagavond de jaarlijkse gondel vaart gehouden. Achttien versierde gondels namen er aan deel. De Giet- hoornse tuinen waren voor deze ge legenheid fraai verlicht. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Onze gemeente werd wederom bezocht door een 180-tal van onze Belgische naburen, die per stoomboot „Alexander" van Wille- brouck hier kwamen. ZIERIKZEE. In de koffiekamer van de Concertzaal vergaderde de Vereniging tot Wering van Armoede te Zierikzee. RENESSE. Sinds een paar maan den heerst onder de kinderen van 8 tot 13 jaar een keelziekte. Opmer kelijk is, dat als de ziekte geweken is, het gezichtsvermogen van de kinderen sterk is verminderd. SEROOSKERKE. Aan onze haven zijn twee steigers, aan de noord- en zuidzijde elk één, gebouwd waarvan vooral in de bietencampagne het nut door boeren en schippers op prijs ge steld zal worden. HAAMSTEDE. Bij de heer J. R. deed zich de zeldzaamheid voor dat uit één kippe-ei twee kuikens te voorschijn kwamen, waarvan één met vier poten. Beide kuikens groei en naar wens. HAAMSTEDE. Door onbekende oorzaak geraakte de landbouw schuur van M. H. aan de Hogezoom in brand en werd in minder dan geen tijd ge heel in de as gelegd. DREISCHOR. In de nacht is in de woning van C. F. ingebroken en een bedrag van f 65 gestolen, een bedrag van f 90 is onaangeroerd gelaten. ZONNEMAIRE. De gemeenteraad besloot met algemene stemmen om de jaarwedde van de gemeente veldwachter te verhogen met f 50. ZIERIKZEE. De weeskinderen te dezer stede zullen een tweedaags uitstapje naar 's-Gravenhage en Scheveningen maken. ZIERIKZEE. De gemeenteveld wachter van i Dreischor, H. Th. KL, die zijn vrouw met een revolverschot heeft gedood, is op last van de jus titie per tram naar deze gemeente overgebracht. BROUWERSHAVEN. Een viertal dijkwerkers uit deze gemeente zijn naar Vlissingen vertrokken om daar werkzaam te zijn aan het betonwerk legen een dagloon van nicer dan f 3. GRONINGEN. De Groninger jeugdraad begint volgende week met hulp en steun van allerlei instanties in stad en provincie Groningen en de provincie Drente aan de realisering van een vakantie centrum voor de lichamelijke gehandicapte jeugd. MAASTRICHT. Binnenkort zal de provinciale Limburgse elektrici teitsmaatschappij een tariefsverho ging doorvoeren. De maatschappij heeft namelijk de ministeriële goed keuring ontvangen de tarieven met vier tot zes procent te verhogen. HELMOND. Onder geweeklaag van een uitgebreide familieschare is met het van oudsher gebruikelijke ceremonieel het stoffelijk overschot van de zigeunermoeder Steinbach in Helmond op de Rooms Katholieke begraafplaats ter aarde besteld. AMSTERDAM. De 16-jarige in Den Haag geboren J. G. D. die ruim twee weken geleden uit het bureau van de kinderpolitie op de Overtoom in Amsterdam wist te ontsnappen, is bij een routine-onderzoek van de po litie aangetroffen in een pand aan de Zwanenburgwal. UTRECHT. De Vereniging Kon. Ned. Jaarbeurs heeft 1965 afgesloten met een batig saldo van f 56.00 (1964: f 7.000,-). De baten van de beurzen en de overige exploitatieopbrengsten oeliepen f 11.675.000 (f 7.490.000), de exploitatiekosten en afschrijvingen f 11.594.000 (f 7.460.000). Het eindcij fer van de balans is f 2.553.000 (f 2.956.000). DEN HAAG. De minister van verkeer en waterstaat, de heer J. G. Suurhoff heeft zich bereid verklaard op donderdag 1 september het straal- verbindingsnet in de randstad Hol land in gebruik te stellen. GRONINGEN. Het prachtige ou de Kruisherenklooster Ter Apel in het uiterste zuiden van de provirtcie Groningen, waar sinds eeuwen elke zondag de protestantse eredienst wordt gehouden en dat eigendom is van de stad Groningen, bestaat dit jaar 500 jaar. KROMMENIE. Twee Duitsers, die voor ruim f 12.000,- aan gouden ringen en horloges roofden uit de etalage van juwelier M. van Zaanen aan de Noorderhoofdstraat 38 in Krommenie, zijn kort na de diefstal door de politie van Beverwijk gear resteerd, UTRECHT. In de Utrechtse ge meente Bunnik hebben de Twaalf Apostelen afgedaan. Het zijn twaalf huisjes met een volkomen eigen stijl en sfeer langs de spoorlijn Utrecht- Arnhem, die de eeuwen hebben ge trotseerd. Ze zijn enige tijd geleden onbewoonbaar verklaard en worden nu afgebroken. In verband met de arbeidsverde ling is het verstandig om nu reeds de nodige aandacht te besteden aan de basisbemesting voor het volgen de seizoen. Er is nu veelal meer tijd beschikbaar dan in het drukke voor jaar, vooral wanneer de winter lang aanhoudt. Dit geldt vooral voor de uitstrooi van het slakkenmeel, waar van het fosforzuur niet uitspoelt en ter beschikking blijft van het gewas. Door nu reeds te bemesten wordt het struktuurbederf door het rijden op de akkers tot een minimum be perkt. De grond heeft nu meer draagkracht dan in de natte winter of in het voorjaar. Het gelijktijdig onderbrengen van slakkenmeel en de stoppelresten komt de werking van het fosforzuur zeer ten goede. De kalk in deze mest stof bevordert de vertering van de stoppelresten. Aan de kalk- en magnesiumtoe stand van de grond moet vooral ook gedacht worden, want er is het laat ste jaar heel wat kalk en magnesium uitgespoeld door de overmatige re genval. Een tijdige uitstrooi van fosfor zuur op grasland bevordert de wor telontwikkeling alsmede de zodevor ming en vergroot de weerstand tegen Een Amerikaanse hoogleraar die in Washington zal moeten verschij nen voor de commissie voor anti- Amerikaanse activiteit uit het Huis van Afgevaardigden, heeft vrijdag in Moskou het Amerikaanse optre den in Vietnam „afschuwelijk en wreed" genoemd. vorst. In het voorjaar herkrijgt het grasland dan veel eerder zijn pro ductiviteit. De meststoffen zijn nu goedkoper dan in het voorjaar en dat is ook een belangrijke reden om de bemes ting zo vroegtijdig mogelijk toe te passen. NEW YORK. 27-8. De Westeu- ropese groep b(j de Ver. Naties, die behalve de Westeuropese landen Australië, Canada en Nw.-Zeeland omvat, hebben er vrijdag in een boodschap aan secretaris-generaal Oe Thant op aangedrongen een nieuw mandaat te aanvaarden. Aarde niet zuiver rond WASHINGTON, 27-8. De maan is, evenals de aarde, niet zuiver rond maar enigszins peervormig. Dit heeft de Amerikaanse maanverkenner „Lunar Orbiter I" onthuld. Een woordvoerder van het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruim tevaart deelde vrijdag op een pers conferentie mee dat de „Lor 1" drie grote uitstulpingen en één grote ver zinking waargenomen heeft. De equator is rond. Eén van de uitstulpingen ligt aan de noordpool en de verzinking aan de zuidpool, beiden zijn ongeveer 400 meter. De Lunar Orbiter had ook vastge steld dat de aantrekkingskracht, zo als was venvacht, een belangrijke factor vormt voor het Amerikaanse programma voor de landing van een mens op de rpaan. BRUSSEL, 27-8. Het ligt in de bedoeling in 1971 de nieuwe wegver binding tussen Antwerpen en Breda in gebruik te nemen, aldus blijkt uit in Brussel gepubliceerde gege vens over het Belgische vijfjaren plan van het ministerie van open bare werken. Een jaar daarvoor zou dan al de nieuwe autoweg van Brussel via Mechelen naar Antwerpen gereed moeten zijn. Het vijfjarenplan voorziet tot 1971 in de aanleg van snelwegen tot een bedrag van 67 miljard Belgische frank, bijna 4,7 miljard gulden. Tot de nieuwe wegen behoren de E-3, die Antwerpen een nieuwe ver binding met Frankrijk en Nederland zal geven en in 1969 volgens de plan nen in gebruik wordt genomen, de weg van Brussel naar Luik en de verbinding tussen Brussel en Ber gen. Met deze laatste weg, die ook voor de Nederlandse weggebruiker in het verkeer naar Frankrijk van groot belang is, hoopt men in 1970 klaar te komen. Het vijfjarenplan moet overigens nog door de Belgische regering wor den goedgekeurd. ADVERTENTIE DEN HAAG, 26-8 De nieuwe frankeerzegel voor bijzondere vluch ten, die kortgeleden ter vervanging van de kraaizegel door de P.T.T. is uitgegeven zal voor het eerst worden gebruikt voor frankering van de poststukken die zullen worden ver voerd met de Europese rondvlucht die van 24 tot en met 29 september door de Philips Fokker Friendship PH-LIP worden gemaakt in het ka der van de viering van het 75-jarig Philips jubileum. Deze bijna 14.000 km large vlucht voert langs 20 gro te steden in 16 Europese landen. De nieuwe zegel is vervaardigd naar een ontwerp van Auke de Vries Zij vertoont een opstijgend vlieg tuig, heeft een frankeerwaarde van 25 cent en draagt de aanduidingen „Nederland" en „bijzondere vluch ten". Deze zegel en eventuele andere zegels waarmede de poststukken die met deze vlucht worden meegestuurd worden gefrankeerd zullen voorzien worden van een stempel waarvan het randschrift wordt gevormd door de tekst „Eindhoven 24 september 1966, per Europese rondvlucht" o Een Parijs echtpaar is in Grie kenland tot tien maanden gevange nisstraf veroordeeld op beschuldi ging van smokkel van oudheidkun dige voorwerpen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Noordeloos: K. Exalto te Melissant; naar Kerkdriel: G. J. Marlens, kand. te Utrecht, die bedankte voor Suameer (toez.) en voor Tricht. Bedankt voor Oosterwolde Fr.): H. Brouwer te Bergen op Zoom. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Blija: D. K. Smit te Blokzijl. KINGSIZE Anneke schudde langzaam haar hoofd. „De man, die mij het hoofd op hol kan brengen, moet nog gebo ren worden, broer. Overigens, ik ga alleen maar een poosje met hem toe ren door deze streek. Meer niet." „Goed, goedje toert maar. Voor je er erg in hebt, heeft hij zijn armen om je heen en ben je verlo ren. Al je goede voornemens ten spijt, je reserve, je voorzichtigheid en het feit, dat ik je gewaarschuwd heb. Hij lokt je langzaam maar ze ker in zijn val. Je hebt er niet eens erg in, al denk je van wel. En dan kan hij met je doen, wat-ie wil. Je bent voor hem alleen maar nummer zoveel. Iets nieuwseen leuke loeteen aardig figuurtje.... Nee, ik zal Sam niet kennen. Het is de grootste schobbejak, die er op twee benen rondloopt. In Nederland en in Duitsland." Ze keek hem onderzoekend aan. Dat, wat hij over Sam Tendelo ver telde, gaf haar toch wel te denken. Als die Sam inderdaad een schooier zou zijn, waarom liet Adrie hem dan nog binnen? Als ik aan iemand zo'n hekel had als Adrie. keek ik hem toch zeker met m'n nek niet meer aan? En zou ik ook geen zaken met hem willen doen. al was hij nog zo goedkoop. Al was hij de enige, die een bepaald artikel verkocht. Ja, ik zou hem nodig hebben. Ze zei het hem, rustig en nadruk kelijk. Maar Adrie draaide er om heen. „Je hoeft mij niet te geloven. In zaken moet je wel eens wat door de vingers zien. Die man heeft bo vendien relaties, heel belangrijke re- door FRANK VAN FALCKENOORT laties. Met ehde jonkheer bij voorbeeld. Als-ie kwaad wil, kan hij me op straat laten zetten. Zulke mensen zijn er. En je vangt meer vliegen met siroop als met azijn. Daarom laat ik hem binnen, als hij komt. Daarom doe ik zaken met hem. Dat is politiek. Hij denkt, dat ik hem sympathiek vind. Dat moet zo blij ven. Al verwacht ik hem als een. als eenschooier. En daarom wil ik niet, dat hij mijn zuster on gelukkig maakt. Zoals hij al met zo veel vrouwen en meisjes gedaan heeft." Anneke geloofde hem maar half. „Hoe weel je dat? Neem aan, dat hij inderdaad zo iemand is, dan hangt hij dat vast niet aan de grote klok." „Hij is hier dikwijls met een meis je geweest. De ene keer met die, la ter weer met een ander. Verande ring van spijs doet eten, zegt hij al tijd." „Noem dan eens namen." Adrie haalde zijn schouders op. „Dat onthoud ik niet allemaal. Je weet, hoe dat gaat. Hij stelt iemand voor. jc hoort een naam en voor ze weg zijn, ben je hem alweer verge ten." „Hoe lang ken je hem? Hoe lang doe jc zaken met hem? Heeft ie mand hem je aanbevolen?" „Toen ik hier aangesteld werd, was hij al leverancier van do souveniers. II:j kan zich bizonder mooi voor doen. Sam is een gladde jongen. La ter hoorde ik zo het een en ander. Ik was net als jij, geloofde het niet. Hoe gaal het in zulke gevallen? Be wijzen kun je eigenlijk nooit iels. Je hoort het allemaal bij geruchte. En als het nu één of twee keer is, dan denk je er het jouwe van en vergeel het. Maar als je gestadig zulke dingen hoort, dan is er iets mis. Hel zij zo. Annekeik ken je en je zult je door mijn waar schuwingen toch niet laten weerhou den. Maar als hij vrijpostig begint to worden - en dat wordt hij, let eens op! - herinner je dan mijn woorden. Misschien is het dan niet te laat.' Ze kwam overeind en liep naar hem toe. Hem een kus geveild op zijn wang, antwoordde ze: „Ik zal het goed in m'n gedachten houden. Adrie. heus. Als hij ook maar zou pogen mij iets te doen. dat ik niet wilik timmerde zijn gezicht in elkaar." Hij lachte. „Binnen twee maan den lig je voor hem op je knieën. Je onderschat de invloed, die hij op vrouwen heeft." „Dat loopt wel los, broer. Daar kunnen m'n nylons niet tegen. Of m'n rok wordt vuil. „Ze neuriede luchtig een radiosong en begon de latei af te ruimen. Hannic van Laar was weer terug op haar werk. Wat bleek en zenu wachtig öc eerste morgen, maar ge troffen door de spontane hartelijk heid van dc vijl meisjes, die haar stoel met bloemen cn gekleurd pa pier hadden versierd. Mei moeite wist ze haar tranen terug tc drin gen. toen ze was gaan zitten, met rondom zich de lachende gezichten. Er was nog geen klant die maandag morgen, dus nam Anneke he. ini tiatief. maakte haar tas open en zei: „Ziezo, nu gaan we eerst samen een sigaret roken. Dat zijn we zo ge wend op maandagmorgen. En als voor negen uur een klant zich durft te vertonen, smijten we hem of haar door dc liftkoker naar beneden. Al lé. kinderen, wie heeft cr een vuur tje?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3