Raad Westerschouwen buigt zich over rioleringsproblemen STREEKNIEUWS Geslaagde zwemwedstrijden „De Zeepaardjes" te Zierikzee Aardbeving Japan Moeilijke zaak m.b.t. de recreatie WESTERSCHOUWEN, 26-8. In aanwezigheid van een voltallige raad hebben b. en w. donderdagavond een aantal onderwerpen aan de orde ge steld die vooral voor de recreatie van groot belang zün- Allereerst kwam het riolerings probleem der recreatiegebieden aan de orde. De kernen die daarop be trekking hebben zün voorzien van een goede riolering, doch helaas ont- bre'ken de uitlopers naar de diver se terreinen waar in het seizoen de toerist placht zün vakantie door te brengen. In 1964 zette de gemeente een eigen plan in elkaar dat onge veer 8 miljoen gulden zou kosten, doch vcor dit plan kon geen Incoret- subsidie verkregen worden. Later werd het meest urgente on derdeel, dat langs de Hogeweg naar Westenschouwen, onder ogen geno men maar een plan met een riool waterzuiveringsinstallatie in de Burghse polder kon geen genade vinden bij het waterschap. Het Rijks Instituut tot Zuivering van Afval water (R.I.Z.A.) zeide desgevraagd dat het niet mogelijk is om een in stallatie te maken die des zomers voor bijv. 10.000 mensen doch in de winter maar voor 500 mensen moet werken. Inmiddels is gebleken dat een aansluiting op het bestaande net in Burgh via een persleiding van Westenschouwen niet mogelyk is omdat het buizenstelsel te smal is. De directeur van het R.I.Z.A. kwam met de volgende 4 plannen: 1. Het rioolwater ongezuiverd in de Oosterschelde brengen (niet moge lijk omdat dit later meer wordt). 2. Bevloeiingsvelden achter in de Burghse polder (eveneens niet haal baar door aanwezigheid van Ooster- scheldemeer). 3. Het rioolwater via een 2 km lan ge pijp in de buurt van het Water gat in zee brengen (hier zit in de toekomst de vraag in opgesloten wat er met de zeebodem gaat gebeuren na de totstandkoming van de dam door het Brouwershavense Gat). 4. Eén centrale installatie voor de gehele gemeente met een grote over capaciteit (Dit zou misschien de op lossing kunnen zijn). Voor verdere plannen is geld no dig, zeer veel geld. B. en w. confe reerden met G.S.-leden en op 20 juli ging vanuit Middelburg een brief naar de minister-president met af schriften naar de andere ministers waarin dit rioleringsprobleem voor gelegd werd. Na deze brief die grote ruggesteun voor de gemeente bete kend, gaven b. en w. het ingenieurs bureau Witteveen opdracht enkele partiële onderdelen (Hogeweg en Hogenboomlaan) klaar te maken. Burgemeester Ever wijn die de zaak aldus uiteenzette zeide n.a.v. een vraag van de heer Westhoeve dat de Noordzeebad plaatsen gebun deld in één vereniging zich opnieuw tot de minister hebben gewend om een toeristenbelasting te kunnen in voeren. Aansluitend op het probleem deel de de voorzitter mede dat G.S. de goedkeuring van de uitbreidings plannen Hogeweg en Westenschou wen hebben onthouden. Hoofdmotief was het ontbreken van een stamrio- lering. B. en w. hebben zwaar over wogen om in beroep te gaan bij de Kroon doch een uitsluitsel kan wel 2 jaar wegblijven. De voorzitter zei de verder dat het veel beter is om in zo kort mogelijke tijd een ander be stemmingsplan nieuwe stijl te laten maken voor Westenschouwen en de Hogeweg, waarin meer recreatie- gronden opgenomen kunnen worden. Voor het verstrekken van gegevens over deze plannen op financieel ge bied aan het Rijk en aan G.S. stelde de voorzitter voor om het E.T.I. in te schakelen. De kosten zouden f 5.000,- bedragen. Het E.T.I. zou zich speciaal moeten belasten met de becijfering van wat de kampeer terreinen financieel zelf kunnen doen voor deze riolering. De raad ging hiermee accoord. Dienst Gemeentewerken Opnieuw kwam de Dienst Ge meentewerken aan de orde. De voor zitter zei dat het gebleken is dat de dienst na de proef vanaf november 1965 toch niet op rolletjes loopt. B. en w. hebben besloten om zich op dit gebied te doen laten voorlichten door het Bureau Organisatie en Personeelsbeheer. Dit bureau zal een algemene „doorlichting" van de dienst voltrekken. Het resultaat zal nader in de raad worden medege deeld. De voorzitter merkte verder op dat het daarom juist is om men sen in vaste dienst aan te stellen. Daarom willen b. en w. een plaatse lijke verordening vaststellen ingaan de 1 september 1966 en lopend tot 1 september 1967 die inhoudt dat de raad het college de bevoegdheid geeft om indien nodig arbeidskrach ten op arbeidsovereenkomst aan te stellen. De heer Steur zag het nut er niet van in en vroeg zich af waarom dit uit handen van de raad moet. De voorzitter antwoordde dat het korte dienstverband al is het maar voor 14 dagen dit wel voor b. en w. zeer gemakkelijk zou zijn. De heer Hen- drikse schaarde zich achter de heer Steur en meende dat dit voorstel wel erg fout gekozen was in de laatste samenstelling van deze raad. Vol gens de heer Dalebout was sollici tatie niet meer mogelijk. Opnieuw zeide de voorzitter dat het college juist geen sollicitaties wil. Het werk gaat verder en het college wil er eens voorgoed uit. „Is dit onderwerp eigenlijk geen kleingoed voor de raad?", vroeg de burgemeester, waarop wethouder v. d. Klooster opmerkte dat hier veel te zwaar aan getild wordt en men meer vertrouwen" moest hebben in het college. Wethouder v. Waveren voelde wel mee met de raadsleden doch hij zeide dat niemand in vaste dienst wordt benoemd. De a.s. be groting zal hierover uitsluitsel ge ven. Wethouder v. d. Klooster zeide hierop dat het zo eenvoudig is als wat. „We moeten wat soepel werken om de kar weer op gang te brengen". De heer Padmos hakte de knoop door en vond het te kleingeestig om er nog langer over te praten. De voorzitter zal in elke vergadering mededelingen doen over het perso neel, waarop een ieder zich achter het voorstel om deze verordening in te stellen, schaarde. Bunkerwoningen Een wat verwarde situatie is ont staan door het willen kopen door de huurders van de gemeente-eigendom zijnde bunkerwoningen „Zonnehoek" en „Windhoek" staande aan de Kloosterweg. Reeds in 1964 werden de bewoners gevraagd deze wonin gen te kopen doch toen zij daarmee instemden is het toenmalige college niet meer tot een voorstel gekomen. De prüs was reeds overeen gekomen. Het is echter gebleken dat bü de vaststelling van die prijs door de dienst bouw- en woningtoezicht een fout is gemaakt. Het college in de nieuwe samenstelling voelde niets /oor verkoop aangezien het geen vol waardige woningen zijn, doch bun kerwoningen door de Duitsers in de 2e wereldoorlog aldaar gebouwd. Het college riep daarna de huurders bij een en deelde hen het nieuwe stand punt mee, waarop één der huurders verklaarde hier niet mee accoord te gaan en beriep zich op de reeds in 1964 toegezegde verkoop. B. en w. hebben zich terdege be raad over dit geval en advies ge* vraagd bij de Ver. van Ned. Gemeen ten waarop prof. mr. D. Simons b. en w. meedeelde geen verplichtin gen te hebben. Het coLlege achtte het nodig de raad in kennis te stellen van deze gang van zaken en him standpunt te vragen. De voorzitter zeide nog dat ver koop tegen de belangen van de ge meente indruist. Een mogelijke late-, re verbreding van de Kloosterweg of werkzaamheden bij het vliegveld zouden de gemeente voor problemen stellen. De heer Dalebout die in 1964 het college mede vertegenwoordigde en zijn fiat hiervoor had gegeven bleef hierbij. De heer Hendrikse vroeg wie de prijs vaststelde en taxeerde. Volgens de voorzitter was dit de directeur Gemeentewerken. De bunkerwonin gen werden eertijds verhuurd door gebrek aan woningen en de huurders woonden er tot hun genoegen in en betaalden een lage huurprijs. Toen deze werd verhoogd weigerden zij deze te betalen. Toch bleef deze prijs gehandhaafd en trok de'laatste ja ren mee omhoog. De voorzitter zeide dat inderdaad de huur opgetrokken werd tot f 12,-. De secretaris de heer J. W. de Jonge lichtte toe dat de gemeente Haam stede in 1957 verbeteringen had aan gebracht in de woningen met steun' van het Rijk en toen kwam de huur prijs waarmede de huurders niet ac coord gingen. De huur-adviescom- missie stelde de prijs vast. Volgens de heer Hendrikse een veel te hoge huur en de situatie be vredigde hem niet. Wethouder v. d. Klooster merkte op dat de woningen niet met woningwetwoningen verge leken kunnen worden omdat daar een flinke subsidie op ligt. Tot slot stelde de voorzitter voor om hetgeen de heer Dalebout reeds zeide, de woningen alsnog te ver kopen voor een nader vast te stellen prijs. Dit voorstel werd verworpen met 9-2 stemmen. (Voor de heren Dalebout en Westhoeve). Betreffende de bezoldigingsveror deningen kon de raad zich vereni gen met een verhoging van de rij wiel- en bromfietstoelage voor het gemeentepersoneel tot resp. f 96 en f 300,- per jaar. De Bond tegen het Vloeken ver zocht in verband met het 50-jarig jubileum om een jubileumbijdrage. B. en w. zijn van mening dat bedrij ven of particulieren hiervoor meer in aanmerking komen en stelde voor dit verzoek af te wijzen waarmede de raad zich accoord verklaarde. De gemeente Westerschouwen be schikt reeds over een aandelenpakket in de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, doch daar de gemeente er groot belang bij heeft dat de N.V. zich verder kan ontplooien meenden b. en w. op de nieuwe emissie in te moeten schrijven tot een bedrag van f4250,- zijnde 17 aandelen B, groot f 250,-. De raad opperde geen beden kingen. Eveneens ging de raad accoord met een voorstel van b. en w. inzake wij zigingen van het Alg. Ambtenaren reglement en Wachtgeldverordening en de wijziging financieringsregeling huisvesting gemeentepersoneel. Mevrouw Visser-van Beijnum te Rotterdam verzocht om een kam- peervergunning voor te verblijven in een op haar grond staande caravan. De grond is gelegen bij de vuurtoren en staat in het Streekplan als na tuurgebied. B. en w. weigerden deze vergunning op 3 mei 1966. Tegen dit besluit komt mevrouw Visser nu in beroep. Hel hebben van een caravan cp ei gen terrein is nog niet verboden, doch wel het verblijven erin. B. en w. zün bezig met de voorbereiding van een verordening waarbij ook het hebben van een caravan in bepaalde gedeelten van de gemeente (worÖt verboden. De raad stelt zich achter het standpunt van b. en w. om dit beroep af te wüzen. Op 21 februari 1966 ging de raad accoord met de verkoop van een stukje bouwgrond aan de Zeelelie- iveg gelegen, aan de heer R. L. Bocrma te Renesse. De heer Boerma berichtte b. en w. dat hij van de koop afziet, waardoor dit besluit wordt ingetrokken. De heer L. C. van Kooten te Re- resse verzocht van. de gemeente te mogen kopen de door hem bewoonde w.w.-woning Zeeanemoonweg 41 met c'e erbij behorende grond. De over- drachtprijs werd door het ministerie van volkshuisvesting bepaald op f 14.094,-. Met deze verkoop kon de raad zich verenigen. Ia het verkoopbesluit der woning wetwoning Wilhelminaweg 10 aan de heer L. W. de Feiter wordt een wij ziging aangebracht betreffende het boetebeding dat op f 7500,- is gesteld. G.S. achten het gewenst dit bedrag op f 10.000,- te brengen, en hechten nog enige aanvullende bepalingen aan de verkoop. Een aantal begrotLigswüzigingen kwamen ter tafel. Zij waren een ge volg van de ministeriële toestemming om de conjunctuur-reserve uit de ja ren '48, '49 en '50 te mogen aanspre ken. Hierdoor konden een aantal af schrijvingen ineens toegepast worden op enige kapitaalsposten. Het totale bedrag beloopt f 69.000,-. De o.l. school krijgt f 1300, voor aanschaf materiaal, de school in Serooskerke f 800,- voor aankoop kachel. Na deze wijzigingen blijft het onvoorzien op de begroting 1966 f 9847,37. T.b.-onderzoek De voorzitter vroeg dan de specia le aandacht voor het t.b.-onderzoek dat in de maand september in deze gemeente zal worden gehouden. Het doorlichten zal in Haamstede-Burgh (Groene Kruisgebouw) geschieden op donderdag 15 september van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.30 uur, en op vrijdag 16 september van 13.30- 16.30 en van 19.00 tot 21.00 uur. In Renesse (Groene Kruisgebouw) op dinsdag 20 september van 13.30 tot 16.30 en van 19.00 tot 21.00 uur. Noordwelle (Dorpshuis) donderdag 22 september van 13.30 tot 16.30 en van 19.00 tot 21.00 uur. Serooskerke (Dorpshuis) vrijdag 23 september van 18.00 tot 20.00 uur. De verlenging van de W. G. Boot laan is bestekklaar en na goedkeu ring door G.S. zal het bouwrijp ma ken in september aanbesteed kunnen werden. Aan de westzijde der weg zullen 12 woningen gebouwd kunnen worden met ca. 1000 m- grond. Er is veel animo voor deze percelen. De heer Westhoeve had bij de rondvraag klachten gehoord over het rumoer in en cm de danstent in Re nesse. Vooral in de Laöne was dit het geval. Hij vroeg de burgemeester of hier niet te veel van het goede ver gund was. De voorzitter deelde mede dat al in het voorjaar een aanvraag was ingediend voor disco-bals te ge ven, waarvoor toestemming verleend werd voor twee avonden in de week. Deze twee avonden werden door het college uitgebreid tot 6 avonden als maatregel van orde die groot succes had. Er was veel minder herrie tij dens deze balavonden dan voorheen, zender deze jeugdontspanning. De voorzitter had zelf dikwijls gecontro leerd en vond de klachten uit de Laöne verschrikkelijk overdreven. De heer Westhoeve bracht verder de vuilnisvoorzieningen op de kampeer terreinen nog aan de orde waarbij de voorzitter strenger optreden in de toekomst voorspelde. De begroting 1967 zal hier meer nieuws over bren gen. Het rapport over het vliegveld vrceg de heer Padmos. Onlangs was weer een gesprek geweest met de Rijksluchtvaartdienst en daarin zijn veel onderdelen nader besproken die niet in het huidige rapport staan. De heer Hendrikse ziet met be langstelling de gang van zaken op de kampeerterreinen tegemoet. Ver der zag hij nog gaarne de beloofde zandbak in Noordwelle terwijl ver der de ingang der kleuterschool steeds slechter wordt. Tot slot van deze vergadering bracht burgemeester Ever wijn zijn welgemeende dank uit aan de raads leden die in september niet meer te rugkomen. Dat waren de heer M. Ge luk Serooskerke (PvdA), die 26 jaar lang raadslid was. Verder de heer N. A. Krijnse Lokker, Renesse (PvdA), die 4 jaar lang in de raad zat. Ten slotte de heer R. Blom, Renesse (V VD), die vanaf 1949 een raadszetel bezette. De raadsleden dankten elk afzonderlijk voor de prettige samen werking waarbij de heer Lokker op merkte dat het hier gezelliger was dan in Brouwershaven omdat hier alles spontaan aangenomen werd. Het raadslid de heer A. Dalebout dankte de voorzitter voor de goede samenwerking en hoopte dat ook in de volgende raad zo zal zijn. Waarbij zich ook burgemeester Ever wijn aan sloot. Het aantal t.v.-toestellen op Schouwen-Duiveland Blijkens een door de P.T.T. opge maakte statistiek is het aantal gere- gisteerde televisietoestellen in de ge meenten Bruinisse 311, Brouwersha ven 608, Duiveland 441, Midden- schouwen 301, Sint Philipsland 128, Westerschouwen 783, Zierikzee 1379. ZIERIKZEE Vakantieweek voor patiënten In de week van 10 tot en met 17 september zullen 25 mannelijke be woners van Paviljoen Havenzicht van het Deltaziekenhuis te Poortu- gaal een week vakantie doorbrengen in het gebouw van Staatsbosbeheer aan de Schelphoek te Serooskerke. Tijdens deze vakantieweek zullen drie dames-helpsters van de Zierik- zeese Rode Kruis Kolonne assisten tie verlenen zowel op medisch- als huishoudelijk terrein. De gelegenheid om dit fraai gele gen gebouw te kunnen huren is me de tot stand gekomen door bemid deling van burgemeester H. P. Ever wijn van Westerschouwen en de heer H. UiJl, sekretaris-penningmeester van de Zierikzeese Rode Kruis af deling. Zonnebloem drie en een halve meter hoog De heer Joh. Saman, Poststraat alhier, heeft een zonnebloem ge kweekt waar men niet zonder meer aan voorbij kan gaan. De plant heeft nl. een hoogte bereikt van drie en een halve meter en pronkt met fraaie zware bloemen. Intussen zullen deze bloemen door hun gewicht wel een rem vormen op de verdere groei kracht van de zonnebloem, maar al is de lengte van vier meter dan niet bei'eikt, niettemin kan van een res pectabele hoogte worden gesproken. KERKWERVE Afscheid hoofd o.l.-school Na aflcop van de lessen is vrüdag- middag j.l. alhier afscheid genomen ADVERTENTIE V##mtfmx«xr»wrmn van het hoofd van de cpenbare la gere school, de heer J. van Bylevelt, in verband met zün vertrek naar Na arden. De heer Van Bülevelt is aldaar benoemd tot leraar handen arbeid aan de Gcdelinde-scholenge- meenschap. Namens de ouders werd de schei dende onderwijzer toegesproken door de heer Rood, die de goede verhou dingen prees tussen ouders en schoolhoofd gedurende de 5^ jaar waarin de heer Van Bijlevelt met de leiding van de school was belast. Na dat de onderwijzer de.heer Soesman, die zijn vertrekkende collega als hoofd opvolgt, had gedankt voor de prettige samenwerking, dankte bur gemeester S. Francke de heer Van Bijlevelt namens het gemeentebe stuur voor de diensten aan de o.l.- school bewezen. Andries de Ruiter vertolkte een afscheidswoord namens de leerlingen. Zowel van het gemeen tebestuur, de leerlingen en van de ouders kreeg de heer Van Bijlevelt een tastbare herinnering in de vorm van een boek aangeboden. HAAMSTEDE Laatste „Schouwens Westhoek" In het kader der evenementen komt volgende week voor de laatste maal in hotel Bom de kleurenfilm „Schouwens Westhoek" van de heer J. v. d. Berge. De vertoning ge schiedt op woensdagavond. De voor donderdagavond vastgestelde verto ning van „De bewoners van de in lagen" komt te vervallen door de snel afnemende belangstelling. NOORDGOUWE Weekend voor jeugdleiders te Noordgouwe Naar wü vernemen organiseert de stichting „Sport en Spel" in het bui- tcnvcrblüf van de vereniging Volks- enderwüs, het Mr. A. de Rooshuis, een weekend voor jeugdleiders. Dit weekend loopt van vrijdagavond 7 oktober a.s. tot zondagavond 9 ok tober a.s. Nadere büzonderhedcn vol- jen nog. DREISCHOR Dreischor-Junloren alsnog in competitie Naar wü van de zijde van de voet balvereniging „Dreischor" vernemen heeft de afdeling Zeeland van de K. N.V.B. thans goedgevonden, dat een aantal spelers van de yv.. „Drei schor" welke in feite te oud zijn om aan de juniorencompetitie deel te mogen nemen, dispensatie wordt verleend. Deze spelers zullen dus nu officieel voor Dreischor B I mogen uitkomen, dat inmiddels werd inge deeld in groep B X van de afdeling Zeeland. Als voorwaarde heeft het Zeeuwse voetbalbestuur echter ge steld, dat Dreischor B I buiten me dedinging mee kan spelen en dus geen aanspraken kan maken op een eventuele kampioenstitel. Zaterdag 3 september a.s. spelen de blauw- witten hun eerste wedstrijd tegen SKNWK B I te Nieuwerkerk. Scheidsrechter A. J. Dorst fluit niet meer Scheidsrechter A. J. Dorst uit Dreischor heeft besloten om niet meer als voetbalscheidsi-echter op te li-eden. De heer Dox-st heeft tal van jaren voetbalwedstrijden geleid zo wel op Schouwen-Duiveland als daai'buiten, doch heeft nu definitief besloten om ex- als scheidsx-echter mee op te houden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-8. Totaal aan- gevoex-d 2022 stuks vee, t.w.: 1495 rundei-en en 527 vai'kens. Prijzen per kg: slachtrunderen extra kwaliteit f 4,30-4,50, le f 3,75- 4,05, 2e f 3,35-3,55, 3e f 3,10-3,30; stiexen f 4,00-4,45; worstkoeien f 2,90- 3,15; varkens: extx-a kwaliteit f 2,53- 2,55, le f 2,50-2,53, 2e f 2,45-2,50, 3e f 2,40-2,45, slachtzeugen f 2,10-2,20, zwax-e varkens f 2,20-2,30. Rundex-en: aanvoer gx*oot; handel kalm, afloop traag; px-ijzen lagex*. Varkens: aanvoer even ruimer; han del redelijk; goed prijshoudend. naast 's-Gravensteen Zierikzee - Tel. 01110-2443 000000000000000000000000000*000000000 De 24-jarige A. van S. uit Heuke- Icm is in Rumpt (Bet.) met zijn mo torfiets ever de kop geslagen. Hij botste tegen een lichtmast en was op rlag dcod. TOKIO, 28-8. De stad Nagano in centraal-Japan is door een aardbe ving getroffen, die een sterkte van 7 op de schaal van Richter had. Er werden 108 huizen vei'woest en zes mannen gewond. Winnaar K. Weijland uit Terneuzen, 32 min. en 48 sec. K. Weijland (Terneuzen) winnaar na spannende strijd ZIERIKZEE, 28-8. De Zierikzee se zwemvereniging „De Zeepaardjes" die dit jaar aan haar eerste lustrum tce is, organiseerde zaterdagmiddag in het havenkanaal voor de derde achtereenvolgende maal de lange af- standzwemwedstrüd over 2 km voor dames en heren. Voor deze wed- stryden, welke ender uitstekende weersomstandigheden konden plaats vinden, bestond van de zijde der deelnemers ruime belangstelling, daar er niet minder dan 35 dames en 51 heren de startlüst kwamen teke nen. De toeschouwers welke de Haven- dijk bevolkten hebben hierbij, voor- al bij de heren, getuige kunnen zün van een boeiende en spannende strijd voor het bezetten van de ereplaat sen. Hei-man Frantzen uit Goes, die beide voorgaande wedstrijden als ovex-winnaar had weten te beëindi gen, ging als favoriet van start. Di rect na de start slaagden Herman Fi-antzen, Kai*el Weijland en Bas Volwerk erin zich van de x-est van het veld los te zwemmen. Schouder aan schouder zwom dit trio op het eerste keerpunt af wat gelijktijdig door hen werd genomen. Zij wei-den hierbij op een 15-tal meter gevolgd door Asselman waarachter zich weer ïen groepje bevond met A. Koopman^ P. Schop, J. Leeman, W. van Krui- ningen cn Roel Verbeek van „De Zeepaardjes". Ook na het twesde keei-punt (1000 m) bleef de situatie aan de kop ongewijzigd. GeHjktydig verd dit punt door de drie zwemmers weer genomen, waarbij Asseldam op een 20-tal meters bleef volgen. Tol kort voor het derde en laatste keer punt (1500 m) bleven Fx-antzcn, Vol werk cn Weijland op gelijke hoogte naast elkaar zwommen. Op een 50- tal meters van het keerpunt slaagde Weijland ex-in zich met machtige sla gen van zijn naaste concurx-cnten los te werken. Fx-antzen was de eerste die het tempo niet meer kon volgen en moest lossen. Volwerk deed nog alle moeite om aan te klampen maar enige tientallen metei-s verder onder- ging hij hetzelfde lot van zijn voor ganger. Met een lichte voorspx-ong kon Weijland zo het laatste lccer- punt nemen gevolgd door Volwerk die op zijn beurt weer een paar me ter voorsprong had op Frantzen. In middels was Asselman op de vierde plaats uitstekend komen opzetten. die de twee km. wist te velbrengen in Aan de kep van het veld ging Weijland in een regelmatig tempo verder met het opbouwen van een beslissende voorsprong. Langzaam maar zeker liep hij steeds meer van zün naaste concurrenten weg cm on bedreigd op fraaie wüze, nadat hü in beide vorige wedstrijden op de 2e plaats was geëindigd, met büna een halve minuut voorsprong op num mer twee als eerste aan te tikken. Volwerk had zich op de laatste 500 meter vast op de 2e plaats weten te nestelen maar Frantzen had voor het geweld, dat Asselman achter hem ontwikkelde, nog moeten zwichten. Even px-obeerde hij de aanval op zijn positie door de zwemmer uit Sas van Gent nog te weerstaan maai- door de eindspurt welke deze ontwikkelde verloor hij in de laatste paar hon derd meter op Asselman niet minder dan 48 seconden. Voor een uitstekende px-estatie zorgde ook Roel Verbeek van „De Zeepaax-djes" door met een tyd die nog binnen de 36 min. lag op de ne gende plaats te eindigen. De uitslag bij de heren ziet er als volgt uit: 1. K. Weijland, De Schelde, Tei-neuzen, 32 min. 48 sec.; 2. B. Volwerk, Luctor et Emergo, Middelburg, 33 m. 15 s.; 3. J." Asselman, De Bx-uinvis, Sas van Gent, 33.23; 4. H. Frantzen, De Gan- ze, Goes 34.11; 5. A. Koopman, Luc tor et Emergo, 34.32; 6. P. Schop, Dc Ganze, 35.18; 7. J. Leeman, Dc Schelde, 35-20; 9. W. van Kruinin- gen, Luctor et Emergo, 35.28; 9. Roel Vei-beek, De Zeepaardjes, Zierikzee, 35.53; 10. F. Vei-plante, De Schelde- stroom, Bi*eskens, 36.06; 11. J. C. v. Oost, De Ganze, 37.29; 12. H. Stoel- horst, S.Z.V., 37.31; 13. P. Nicolai, De Scheldestroom, 37.32; 14. C. v. Ackex*. De Schelde, 37.47; 15. P. v. Acker, De Schelde, 37.56. Dc dames Bij de dames toonde de winnax-es van het voi-ige jaar, de 14-jarige C. Salomé uit Breskens zich weer op permachtig. Al spoedig na de start slaagde zy er in zich aan de kop van het veld zwemsters te nestelen, waarbij zij haar positie geen moment meer in gevaar zag gebracht. Op de helft van de wedstrijd had zij een 20 tal meters voorsprong op de 16- jarige E. Doorns uit Tei-neuzen, waarna zij in de tweede helft van de wedstrijd steeds"" verder van haar naaste concuri-ent wegliep. Op de dei*de plaats had zich I. Stadhouders weten te nestelen welke in de laatste 500 m. haar plaats veilig wist te stel len. Spannend ging het er achter haar naar toe waar P. Erasmus, C. Totte, P. Donze en M. Cambier el kaar praktisch niets toegaven. Deze zwemstex-s lieten nog een bijzonder spannende eindspurt aanschouwen waarbij het onderlinge verschil wel bijzonder gering was. De uitslag bij de dames ziet er als volgt uit: 1. C. Salomé, De Scheldestroom, 34.41; 2. E. Doorns, De Schelde, 36.06; 3. I. Stadhouders, Luctor et Emergo, 37.33 4. P. Erasmus, Scheldestroom, 38.33; 5. C. Rotte, Luctor et Emergo, 38.36; 6. P. Donze, De Scheldestroom, 38.37; 7. M. Cambier, De Scheldestroom, 38.39; 8. E. Beun, De Scheldestroom, 38.50; 9. T. v. d. Linde, De Schelde, 39.36; 10. M. Wolff, S.Z.V., Souburg, 39-37; 11. F. Ploegaex*t, Luctor et Emergo, 40.27; 12. I. v. Quehelberge, De Scheldestroom, 41.18. Prü'suitreiking Na afloop vond in „De Speelman" de prijsuitreiking plaats, waar de voorzitter van De Zeepaardjes de heer P. W. J. Vogelaar in de eerste plaats een woord van welkom toe riep aan bui-gemeester D. W. Kaste lein, die ook de wedstrijden had ge volgd en de inspecteur van het L.O. de heer L. F. J. H. Frantzen uit Goes. Een bü zonder woord van dank spx-ak de heer Vogelaar tot de zwemmers en zwemsters die in grote getale voor deze wedstx-ijd hun belangstel ling hadden getoond, alsmede tot de commissie van de vereniging die weer bijzonder veel wei-k had moe ten verzetten om deze wedstrijd te doen slagen. De burgemeester felici teerde „De Zeepaax-djes" met het succes dat zij met het ox-ganiseren van deze wedstrijd had weten te boe ken. Met een toepasselük woord overhandigde de bui-gemeester hier na de door de deelnemers gewonnen prijzen. Bij de dames was ook dit jaar de 14-jarige C. Salomé uit Breskens weer de sterkste. ((Foto's: Zicrikzcesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2